Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Samobójcza polityka z wojną w tle (czy zostaniemy wplątani w konflikt zbrojny z Rosją o Donieck?)

Posted by Marucha w dniu 2016-10-31 (Poniedziałek)

Brzeżany – to miasteczko na Kresach (dawne województwo tarnopolskie), w którym m.in. urodził się był późniejszy Marszałek Polski – Edward Rydz Śmigły. Teraz miasto należy do Ukrainy, którą Polska wiernie wspiera politycznie, gospodarczo i militarnie – na razie w ograniczony na szczęście sposób, ale jak padnie rozkaz, to oczywiście pójdziemy w bój.

O tym jaka atmosfera panuje w Brzeżanach i na całej Zachodniej Ukrainie mówi filmik znaleziony w Internecie przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Film pokazuje jak ukraińska młodzież w jednej z brzeżańskich szkół szkole, maszeruje pod czerwono-czarnymi sztandarami OUN/UPA gromko wyśpiewując banderowskie pieśni. Dziewczynki mają na bluzkach napisy: „Ja banderówka”.

Każdy kto był na Ukrainie w ostatnich latach wie, że brzeżańska szkoła nie jest wyjątkiem. W każdej ukraińskiej szkole wiszą portrety nacjonalistycznych przywódców z czasów II wojny: Bandery czy Szuchewycza, młodzież – podobnie jak całe społeczeństwo – poddana jest indoktrynacji ukazującej UPA i nacjonalistów jako bojowników o wolność Ukrainy i świetlane wzory do naśladowania.

Oczywiście w całej tej propagandowej akcji nie ma mowy o żadnej historycznej prawdzie i podaniu na czym w istocie walka UPA o wolną Ukrainę polegała. Ani o okrutnych rzeziach polskiej ludności cywilnej kresów – zabijaniu dzieci, kobiet bezbronnych rolników, rabowaniu ich dorobku, paleniu domostw. Ani o mordowaniu tych Ukraińców, którzy ratowali polskich sąsiadów czy krewnych.

Ani o mordowaniu innych mniejszości. Najpierw bowiem Ukraińcy służący w niemieckiej policji – ci sami, którzy potem zbiegli do lasu i utworzyli Ukraińską Powstańcza Armię – wymordowali Żydów. Potem rżnęli Polaków, Czechów i wszystkie mniejszości etniczne, które od wieków zamieszkiwały tamte tereny. OUN – jako organizacja wzorowana na ideach niemieckich nazistów – zmierzała bowiem do Ukrainy etnicznie czystej, z której wszystkie mniejszości miały być fizycznie usunięte czyli po prostu wymordowane.

Stąd współpraca ukraińskich nacjonalistów z III Rzeszą i chętne zasilanie formacji Waffen SS. Jedną z takich formacji była 14 Dywizja Grenadierów SS Galizien, która obciążają liczne zbrodnie na bezbronnej polskiej ludności. Dywizja SS- Galizien, na Ukrainie zwana „SS-Hałyczyna” jest również czczona jako bohaterowie walki o wolność. Jak doniósł jeden z portali internetowych – 15 czerwca 2015 r. w Stanisławowie (dziś: Iwano-Frankiwsk) odbył się uroczysty koncert ku czci bohaterów z „SS Hałyczyna”.

Szalona i zbrodnicza ideologia nacjonalizmu ukraińskiego staje się na naszych oczach mitem założycielskim współczesnej Ukrainy i co zadziwiające – nie budzi to protestów polskich władz. Wręcz przeciwnie.

A jakie będą tego efekty nie trudno zgadnąć. Dla Polski oznacza to śmiertelne niebezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo tym większe, że polskie władze i te poprzednie, i obecne ślepo wspierają Ukrainę. Czynią tak głównie z dwóch powodów. Pierwszy polega na podporządkowaniu polskiej polityki interesom globalnej rozgrywki jaka Stany Zjednoczone prowadzą przeciwko Rosji. Na to nakłada się powód drugi – fanatyczna i przekraczająca granice zdrowego rozsądku antyrosyjskość obecnej ekipy, zwłaszcza ministra Antoniego Macierewicza.

Polacy są wręcz w prymitywny sposób szczuci na Rosję czy są ku temu podstawy czy nie. Kiedy w Polsce odbywają się manewry z udziałem sił NATO, to wszystko jest w porządku. Ale kiedy Rosja robi manewry w pobliżu granic z Polska to nasz minister ogłasza natychmiast alarm. Kiedy do Gdyni wpływa korweta amerykańska, to jest to wizyta pokojowa – chociaż Amerykanie nie mają portów na Bałtyku. Jednak kiedy na Bałtyku, na którym Rosja ma swoje porty, pojawiają się okręty rosyjskie to jest naruszenie równowagi sił.

Obawiam się, że Polska jest przygotowywana do wojny z Rosją, w której po stronie Zachodu mają wystąpić dzisiejsi ukraińscy nacjonaliści. Stąd nasza ślepota na to co na Ukrainie się dzieje.

Janusz Sanocki
Poseł na Sejm RP.
Dziennikarz, polityk, były burmistrz Nysy, jeden z liderów Obywatelskiego Ruchu JOW, inicjator Kongresu Protestu.
Autor Miesiąca Prawicy.net w lipcu 2013

http://prawica.net

 

Komentarzy 36 to “Samobójcza polityka z wojną w tle (czy zostaniemy wplątani w konflikt zbrojny z Rosją o Donieck?)”

 1. proto said

  Tyle że bez samobójczej śmierci współczesnych „elit” dalsze funkcjonowanie Polski i Polaków nie jest możliwe. Analogiczna sytuacja miała w Polsce miejsce 77 lat temu. Dobrze wiemy jak skończyły ówczesne „elity”. Nic nie wskazuje na to, żeby teraz miało być inaczej.

 2. peacelover said

  …dalsze funkcjonowanie Polski i Polakow bedzie tym bardziej mozliwe,
  po samobojczej smierci obecnych „elit”, lub po usunieciu ich sila.

  Chyba Pan pod nr 1 tak to chcial poprawnie ujac.!

 3. proto said

  Ad. 2

  Tak jest!

 4. Boydar said

  „a cóż było robić …”

 5. Re: 2 Peacelover
  A jakiz bylby problem, by zwrocic sie do Rosji o lekkie uzbrojenie potrzebne do „usuniecia” z zycia (rowniez politycznego) caly zydowski „kneSejm” z cala pociotkowa „zawartoscia”???…
  A niech zydowskie k…rwy wiedza, ze my tez wiemy kim sa I dokad zmierzaja…

  Tak na marginesie, to W.Putin jest dosc dobrze poinformowany o sytuacji polityczno-ekonomicznej w Polsce I kto „konkretnie” trzyma „lejce” z „kagancem” wlacznie…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Jabo said

  Panie Jaśku, Władimir Władimirowicz postawił swoje elity do pionu. To znaczy przedstawił im ultimatum: jeżeli chcą utrzymać majątki, które sobie przywłaszczyli sobie za czasów Jelcyna, muszą zrezygnować jakichkolwiek planów sięgnięcia po władzę i zwrócić część zdobytych fortun do kasy rosyjskiego państwa, by Rosja mogła znów stanąć na nogi. Ultimatum było tak przekonujące, że większość się zgodziła. Ci co się nie zgodzili marnie na tym wyszli [patrz: Bierezowski i Chodorkowski]. U nas taki numer nie przejdzie. Nie tylko dlatego, że nie ma w Polsce nikogo z klasą Putina, ale także dlatego, że nasze elity są biedne. Rozumu starczyło im na tyle, że wszystko sprzedali za psi grosz tzw. zagranicznym inwestorom. Do bani z takimi elitami, co nawet ukraść porządnie nie potrafią. Nic tylko się upić z rozpaczy.

 7. Re: 6 Jabo…
  A czy ukradziony przez „zydo-lity” jest wciaz na terenie Polski?
  Jesli tak, to ja osobiscie nie widze zadnego problemu z odzyskaniem…
  Wystarczy mi wglad do systemu finansowego (banku centralnego) a uczciwy procurator odzyska wszelkie ukradzione „wartosci” nawet te, ktore sa poza granicami Polski…
  Z grzecznosci pomine, jak to ZUS-wska mafia zbudowala za naszych rodzicow (I dziadkow) pieniadze osrodki wypoczynkowe w roznych cieplych krajach…
  Gdyby Pan wiedzial tyle, to wlosy stanely by Panu na „bacznosc” ze zdumienia I przerazenia…(gdzie nasze pieniadze ciezko zarabiane sie podziewaja…).

  Upije sie wtedy, kiedy zobacze jak wiekszosc latarni bedzie „nimi” (tymi s…synami) ozdobiona…

  Marzy nam sie Putin? Czy moze na takiego czekamy? On sam nie przyjdzie… Trzeba go szybko znalezc…Bardzo szybko…

  ======================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. ZKutnaPatriota said

  Zważywszy na fakt, że polska armia wciąż i bez przerwy ćwiczy atak jądrowy na Moskwę jest to bardzo prawdopodobne.

 9. chlorophylos said

  Tak, będziemy wplątani we wojnę z Rosją. Nie, nie o Donbas.

 10. chlorophylos said

  Nie zdążyłem zapisać na czas. Nie sądziłem, że temat wypłynie.

  Obydwa główne rynsztoki, WP i o2 podały, iż Rosja szykuje zmasowany atak (w domyśle: Na zachód).

  Nie sądzę, żeby Rosja miała napadac na Polin, ale biorąc pod uwage ukraińskie pogróżki o brudnej bombie, należałoby domniemywać, że jeśli, to prewencyjnie na Kijów. Rzecz jasna, Polska natychmiast pospieszy z bratnią pomocą, a zaraz potem Ukraina się zbrata z Rosją i na placu boju pozostanie Rosja i Polska. I to będzie cała trzecia wojna, bez zaangażowania żadnej z innych partii. ikt nie chce umierac za Gdańsk. To juz było. I wszyscy będą zadowoleni.

  Te same źródła, jakże wiarygodne, zapodają, iż Rosja ma 1700 głowic jądrowych, a Ameryka tylko 1300. Za to wehikułów do rozmieszczania broni atomowej Rosja ma ponad 500, a Ameryka 608. Zła wiadomość że tylko jeden procent tego arsenału wystarczy aby utworzyć wieloletnią nuklearną zimę, (czego opisy datują się na wiele tysięcy lat temu, jak stoi w Ramajanie, ale o tym w rynsztokach nie było), a dobra wiadomość, że w ciągu trzech dekad zapasy broni atomowej zmniejszyły się czterdziestu kilku tysięcy głowic po każdej stronie do wspomnianych wyżej liczb. Niewielka to pociecha skoro zdamy sobie sprawę, że maleńjka terytorialnie kraina ibermenczów posiada wystarczającą liczbę głowic aby zmienić Ziemię w mgławice andromedy.

  Tak, czy inaczej, Polska jak sie nie odwróci, to bat Damoklesa zawsze nad grzbietem.

  Mi to może i rybka, mam już swoje lata, ale młodych szkoda.

 11. WI42 said

  Janusz Sanocki – świetny, zwięzły i klarowny opis. Uznanie.

 12. Marcin said

  Moze w wojsku sa jeszcze patrioci I skieruja karabin w strone Knesejmu a nie Rosji.

 13. ORG said

  @7 dla ochłody, marzenia w snach się spełniają, natomiast w realu trzeba patrzeć na `Amerykę`, jak Świat sie kreci, nie wyłącznie zachodni, jest zarządzany i przez kogo i co się dzieje jak nie pod klucz idą sprawy , intencje zacne ale gdzie sie Kują ?!

  Polin oficjalnie Polska z Królestwa Polskiego z Rzeczypospolitej Szlachetnej zawsze był ewenementalnie wykorzystywany i jest w tym zaprawiony, to jak nie wy…ac. po raz n-ty !

  Wszyscy wiadomi wiedza, ze najgorsza onych Holota pod spolszczonymi, bez specjalnej troski, nazwiskami się kryje i nią zarządza, a Polak zwykle do bitki i popitki pierwszy, to i jak tu nie skorzystać, nie wątpliwie do tego z osadzona obca głowa co rozpełzła po całym kraju i zewsząd pilnuje.AjWaj.

  Szlachecka nobliwa Święta Rzeczypospolita na Jasnej Górze raz do roku zakwita ale w gore serca bracia i siostry cuda w Polsce ostatnio występują jak gudłaje w sutannach i gdzie jak gdzie ale w Polsce wszystko możliwe !

 14. AlexSailor said

  ” Niebezpieczeństwo tym większe, że polskie władze i te poprzednie, i obecne ślepo wspierają Ukrainę. Czynią tak głównie z dwóch powodów. Pierwszy polega na podporządkowaniu polskiej polityki interesom globalnej rozgrywki jaka Stany Zjednoczone prowadzą przeciwko Rosji. Na to nakłada się powód drugi – fanatyczna i przekraczająca granice zdrowego rozsądku antyrosyjskość obecnej ekipy, zwłaszcza ministra Antoniego Macierewicza.”

  A ja stawiam hipotezę, że powodem są kwity posiadane przez banderowskie ss powstałe po rozpadzie ZSRR z części KGB.

  Samobójczej polityki nie tłumaczy podporządkowanie obcym interesom (nie ta skala podporządkowania) ani sztuczna antyrosyjskość, która jest wtórna.

  Ani w Czechach, ani na Węgrzech, ani w Rumunii, ani na Słowacji, które również muszą podporządkować się interesom obcym, nie ma czegoś takiego jak w Polsce.
  No i skoro jest to takie paniczne wypełnianie nawet niewypowiedzianych życzeń rządów w Kijowie, to co to muszą być za kwity??

 15. AlexSailor said

  „Zważywszy na fakt, że polska armia wciąż i bez przerwy ćwiczy atak jądrowy na Moskwę jest to bardzo prawdopodobne.”

  A co niby miał dać Polsce lub komukolwiek atak jądrowy na Moskwę???
  Odpowiedź byłaby pewna, powodująca anihilację Polski w 80% i skierowana z całą pewnością na mocodawców szaleńców.
  Zatem jest to wariant nieprawdopodobny.

 16. AlexSailor said

  „Rzecz jasna, Polska natychmiast pospieszy z bratnią pomocą,”

  Po ataku uprzedzającym na ukrainę, zmięknie rura nawet rodzimemu wariatowi.
  Nic nie będzie, a w szczególności banderowskiej ukrainy.

 17. proto said

  Wystarczy część latarni ozdobić frankistami i będzie dobrze. Naród musi to zrobić bez żadnej pomocy z zewnątrz. Wtedy przyjdzie wyzwolenie i wolność. Frankiści okradają Polskę od XVIII wieku i zawsze siedzą na naszych pieniądzach. Wszystko co mają ukradli i teraz trzeba im to poodbierać.

 18. wytryh said

  ad.7 Tylko kto ma to wszystko zrobic gdy wiekszosc tylko kibicuje i daje wskazowki mieszkajac z dala od Polski.

  Absolutna większość mieszka w Polsce.
  Admin

 19. proto said

  Większość mieszka w Polsce, ale nie może być mentalnymi niewolnikami i tchórzami. Najwyższy czas odsunąć od władzy w Polsce frankistów, chazarów, banderowców i wszystkich farbowańców. Nie ma na co czekać…

 20. ZKutnaPatriota said

  Ad.15
  Tak samo prowokacyjne są imperialistyczne zapędy i rojenia o „polskim świecie”.
  Oświadczenia o polskości Moskwy i Irkucka dopełniają obrazu agresywnej retoryki Polski.
  Podobnie jak wielomilionowe ćwiczenia polskich wojsk o manewrach polskich rakiet strategicznych z wielogłowicowymi ładunkami termonuklearnymi nie wspominając.

  Podobnie jak oświadczenia czołowych ideologów Warszawy oświadczających, że „Polska nie jest zainteresowana istnieniem Rosji w jakiejkolwiek formie”.

  itd.

  Żiełaju uspiechow.

 21. wytryh said

  ad.18 Absolutna większość mieszka w Polsce.Co do starych grzybow to na pewno.

  Niech Pan poszuka młodych grzybów. Zanim Pan stanie się jednym ze starych.
  Admin

 22. Boydar said

  @ Proto (19) nie wiem, Pan czy Pani

  „… Najwyższy czas odsunąć …”

  I ? I co dalej ? Przyzwoity człowiek nie ma narzędzi, ani fizycznych ani mentalnych do walki z takim przeciwnikiem. Wróg opanował bowiem sterówkę, i w dupie ma prostych marynarzy. Owszem, przyzwoity człowiek może i powinien żegnać się prawą ręką. Bóg pomoże, tylko w czym ? Wypierniczy wybuchem mostek ? Może, wszystko może. Jednak dziura zrobi swoje. Dno nieuniknione. Z ludzkich metod tylko sposób Putina. Zmusić do poprawności kursu bosakiem. Ale tylko na Łubiance takie bosaki leżą. Dlatego musimy z Rosją.

 23. Marucha said

  Żeby wdeptać w błoto pierdoły niejakiego Wytryha, nie wiem na jakiej podstawie wyemitowane – oto statystyki gości witryny za dzień wczorajszy. Dotyczą jedynie pierwszych kilku państw.

  Statystyk wiekowych WordPress nie prowadzi. Są one istotne raczej dla gówniarzerii. Nas tu obchodzi to, co kto ma do powiedzenia, czy ma lat 17, czy 97.

 24. ZKutnaPatriota said

  I nikogusieńko z Rosji.
  No właśnie.

 25. RomanK said

  Chrzescijanie w Ameryce w tym kaolicy podczas nabozenstw..modla sie za…. Rosje! O Blogoslawienstwo I Boza Opieke dla Rosji Ostoji Chrzescijanstwa!!!!!! Pokoju!!!!!

 26. Marucha said

  Re 24:
  Przypominam, iż (chyba jasno) zaznaczyłem, że statystyki dotyczą tylko kilku pierwszych krajów.
  Z Rosji były 52 osoby.
  Pojedyncze osoby trafiają się nawet z takich krajów, jak Singapur, Togo, Kenia…
  Z Izraela – 14.

  No właśnie.

 27. revers said

  Sprawa coraz bardziej rozwojowa, na poczatku pazdziernika us armia przejela w NRW w Düllman bardzo duzy magazyn broni ciezkiej, mialy tam zostac ok. 6000, Challangerow, duzo amunicji do haubic , wszystko to mozna zapakowac na pociagi i w ciagu 48 godzin przetransportowac na front wschodni. Sami Niemcy sa zaskoczeni takim obrotem sprawy bo mieli tam urzadzic oboz przejsciowy dla uchodzcow, a powstal rozbudowany sklad broni ussmankiej, jako zaplecze logistyczne broni.

  https://lupocattivoblog.com/2016/11/01/gefaehrliche-praesenz-alles-bewegt-sich-in-richtung-einer-konfrontation-mit-russland/

 28. proto said

  Ad. 22.

  Ma Pan rację, potrzebujemy Rosji bardziej niż kiedykolwiek, bo bez niej nie będzie Polski i Polaków.

 29. hulsz said

  ad.27 Zadnej bezposredniej konfrontacji USA z Rosja nie bedzie.Natomiast jest mozliwe wywolanie konfliktu Rosji z Lotwa tak zeby wykrwiawiac Rosje na kilku frontach na raz.

 30. JerzyS said

 31. Yah said

  Ad 22

  Panie Boydar , może i musimy z Rosją, może i bosaki są na Łubiance ale …… Rosjanie tych bosaków Polakom nie dadzą. Dlaczego ? Bo ich na palcach jednej reki można policzyć. Panie Boydar, oni nie są głupi, oni wiedza ilu jest prawdziwych, a ilu „skoligaconych” Polaków, na którym wierzyć nie można i na których liczyć nie można. Dać im bosaki, to przecież nie będą nimi kursu utrzymywać tylko poleca z łubianki do cerkwi ikony zrywać. Nie było już tak kiedyś? Nam się wydaje, że jak my czego udajemy, że nie widzimy, to inni nie widzą. Polski nie ma, Polaków resztki. Nigdy mniejszość narodowa nie zrobi porządku w NIE SWOIM kraju. On jest nasz tylko z nazwy bo z ludności, rządów to już dawno nie.

  „Bóg pomoże, tylko w czym ? Wypierniczy wybuchem mostek ? Może, wszystko może. Jednak dziura zrobi swoje. Dno nieuniknione.”

  I to jest słuszna koncepcja. Poziom zbydlęcenia mieszkańców tego kraju ( ja nie pisze o Polakach), że tylko pójście na dno może cokolwiek zmienić. Już tam Pan Bóg wie komu koło ratunkowe rzucić. Zresztą , moim zdaniem znów zadziała wolna wola – złapać lekkie koło ratunkowe, czy idąca szybciutko na dno złota mamonę. Pan myśli, że większość co będzie łapała ….

  To już się zaczęło. Mostek rozwalony ( kogo wystawić na prezydenta ? ha, ha, ha), sterów nie ma, statek płynie jak wiatr zawieje, ludzie lądują złoto w szalupy nie czając, że g…no to warte, a tylko przyspieszy pójście na do.

  Rosja nie pomoże, ma swoje problemy i wie kto zamieszkuje Polskę. Pan Bóg pomoże skutecznie, wie wszystko, wie co, wie jak i wykorzysta tak jak to zwykle robił wielokrotnie – ludzka wolna wole złych ludzi do tego by się sami wyeliminowali. Oczywiście do samego końca stawiajac przy drodze drogowskazy dające możliwość pójścia we właściwa stronę. Tylko kto by patrzył na drogowskazy, jak sie szybko i wygodnie pedzi prosto do ….

 32. watazka said

  Przeciez my juz jestesmy wplatani w wojne z Rosja!
  W Syrii.
  Polskie lotnictwo w Syrii oslania tych co bombarduja Aleppo!
  Juz awantura w Jugoslawii wypowiedzielismy Rosji wojne!

 33. NICK said

  Watażka. Ma Pan rację.
  Dodam ważne Kosowo.
  Wkrótce Czarnogóra, która przyjęta do NATO, zamknie Rosji dostęp do Adriatyku i M. Śródziemnego a Bosfor jest turecki (cóż, że Umowy…)

  A nade wszystko propaganda mendiów antypolskich w dawnej Polsce i antysłowiańska/antychrześcijańska we świecie!
  Godzina po godzinie, systematycznie, truje społeczeństwa ANTYROSYJSKO, WYRAŹNIE wskazując na bliskość konfliktu militarnego.
  Liczba zatrutych JUŻ jest wystarczająca by akceptować otwarty konflikt.

 34. Yah said

  Ad 33

  Panie Nick tu nie ma kogo truć. Tu nie ma polskiego społeczeństwa. To informacje dla nich – nie Słowian. W takim razie dlaczego maja Rosjan stawiać w dobrym świetle ? Powtarzam w kółko – jestesmy tu mniejszością. Idiotyzmem obcej większości jest to, że myślą, że będą wygrana w ewentualnym konflikcie bo …. to ich konflikt, przez nich zorganizowany. Tym idiotom nie przychodzi do głowy, że się ich poświęci tak jak 11.09. albo w latach 40-tych.

 35. Boydar said

  Ja wierzę Bogu, Panie Yah. I nie oczekuje żadnych wodotrysków (czyt. cudów). Ja WIEM, że porządek zostanie zrobiony, choć do ostatniej pikosekundy nic nie będzie na to wskazywało. Nawet ja, z ograniczonym umysłem człowieka, jestem w stanie napisać sensownych kilka scenariuszy takiego porządku. I wcale nie chodzi mi o bombę atomową. Poza tym, nasze wyobrażenie porządku nie musi i zapewne nie jest odzwierciedleniem planów Boga. Czy np. wyobraża Pan sobie, że żydostwo jakie nas otacza, nagle przestanie być squrwysyńskie ? A ja sobie wyobrażam. Jeżeli koncepcja Pana Gajowego, mówiąca o wymaganym wspólnym przodku członka narodu (np. polskiego) jest słuszna, a nie ma podstaw do jej kontestacji, to wystarczy żeby geny definiujące żydowski charakter w jakiś całkowicie normalny i zgodny z prawami natury sposób przestały funkcjonować. I co zostaje ? A tego typu niesprzecznych z rozumem myków jest znacznie więcej. Nie chcę się rozwlekać bo zaraz mnie ktoś zje. A ja teraz jem kolację i nie lubię ścisku przy stole.

 36. SHREK said

  Polska Polacy ma diabelny `rabat` za jej obłęd II wojny światowej a na reszte przychodzi czas a poza tym jak sami nie posprzątamy to żaden mityczny herkules tego nie zrobi !

  ONR czyli myśl narodowa jest niestety może być znowu użyta w zgubnych celach stad mądrych Polaków na jej czele potrzeba ale wróg prowadzi i tego stanu rzeczy pilnuje. !

Sorry, the comment form is closed at this time.