Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Narodowcy o cenzurze Facebooka: Międzynarodowe korporacje ograniczają wolność słowa w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2016-11-01 (wtorek)

– Pojawia się pytanie, czy Facebook przestrzega art. 54 Konstytucji RP o wolności poglądów i zakazie cenzury? Jak widać treści konserwatywne, narodowe, patriotyczne nie mieszczą się w debacie Facebooka, który ma ogromną siłę wpływania na opinię publiczną.

W podobnej sprawie Mark Zuckerberg spotkał się z senatorami USA, ponieważ tam Facebook ograniczał posty partii republikańskiej – mówił na antenie Telewizji Republika Tomasz Kalinowski, który komentował postępowanie portalu Facebook.

Podczas programu „W Punkt” emitowanego na antenie Telewizji Republika, przedstawiciele organizacji narodowych rozmawiali na temat działań polskich administratorów serwisu Facebook, którzy w ostatnim czasie prowadzą „wojnę ideologiczną” z patriotycznymi treściami. Oprócz wielokrotnie powtarzających się blokad kont osób prywatnych, które angażują się w promocję idei patriotycznych, wśród nich m.in. Marszu Niepodległości, administratorzy Facebooka usuwają również profile legalnie działających organizacji narodowych.

Jak dotąd z najpopularniejszego serwisu społecznościowego zniknęło konto Marszu Niepodległości (ok. 250 tys. fanów), Ruchu Narodowego (170 tys.) i Młodzieży Wszechpolskiej (80 tys.). Dużo wcześniej „oberwał” Obóz Narodowo-Radykalny.

– Facebook jest ogromnym medium społecznego oddziaływania. Codziennie 11 mln Polaków loguje się, a 80 proc. czerpie stąd informacje. Tutaj pojawia się pytanie, czy Facebook przestrzega art. 54 Konstytucji RP o wolności poglądów i zakazie cenzury? Jak widać treści konserwatywne, narodowe, patriotyczne nie mieszczą się w debacie Facebooka, który ma ogromną siłę wpływania na opinię publiczną. W podobnej sprawie Mark Zuckerberg spotkał się z senatorami USA, ponieważ tam Facebook ograniczał posty partii republikańskiej – mówił Tomasz Kalinowski, rzecznik prasowy ONR.

Podczas rozmowy w studiu, uczestnicy dyskusji połączyli się telefonicznie z posłem Robertem Winnickim, prezesem Ruchu Narodowego, którego konto także kilkukrotnie było blokowane.

– Państwo powinno się zainteresować, że wolność słowa w przestrzeni publicznej legalnie działających stowarzyszeń i partii jest ograniczona nie na drodze sądowej, a na mocy ustaleń międzynarodowej korporacji. Dzisiaj blokuje się Ruch Narodowy, jutro będzie to ktoś inny. My często zwracamy uwagę na dyktat korporacji, także w przestrzeni medialnej. Dlatego teraz powinniśmy bić na alarm i państwo polskie musi zacząć działać. Nie możemy na to pozwalać, bo jutro możemy się obudzić z polityką medialną sterowaną z Doliny Krzemowej czy Waszyngtonu – powiedział Winnicki.

Z kolei Mateusz Marzoch ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości podkreślał, że akcja „banowania” i zamykania profili promujących postawy patriotyczne nie dotyczy tylko środowiska polskiego. Administracja Facebooka cenzuruje również treści zamieszczane przez organizacje patriotyczne działające poza terytorium Polski.

– To nie tylko Marsz Niepodległości, nie tylko opcja polityczna, a całe środowisko narodowo-patriotyczne. Zgłaszane są zdjęcie narodowo-patriotycznej organizacji działającej w Wielkiej Brytanii. W Manchesterze uczcili pamięć polskich żołnierzy. Były nagrobki, świece i to nie spełniało standardów Facebooka. Spełniały za to „Mistrzostwa w strzelaniu do narodowców podczas Marszu Niepodległości”, profile, które obrażają jawnie papieża, szerzące komunizm, co w Polsce jest zakazane – mówił Marzoch.

Źródło: telewizjarepublika.pl
POz
http://www.pch24.pl

Komentarzy 21 to “Narodowcy o cenzurze Facebooka: Międzynarodowe korporacje ograniczają wolność słowa w Polsce”

 1. Dziadzius said

  Nu a czemu takie zdziwienie?? . Zydzi od +/- 1000 lat to robili i dalej robia – z tym ze maja teraz lepszy dostep do technologi i do drukarn i radia/telewizii i internetu . No ale rozowe okulary zawsze polepsza widok swobody.

 2. Kronikarz said

  Dobrze. Niech Narodowcy odsuną się od eskimoskich mediów.

 3. Marta1973 said

  Nie pojmę po co Narodowcom Pejsbuch??

 4. BORU said

  jude Wszystkiemu winnne Ale nie tylko ale CIEMNOTA I PRYMITYWNA NAIWNOSC W PSEUDODEMOKRACJE.Wszystkich GOIOW SWIATA CALEGO.

 5. Moher49 said

  No to trzeba opuścić to żydowskie mendium, mnie tam już nie ma.

 6. Boryna said

  W Polsce blokują strony patriotyczne.

 7. VA said

  Facebook jest zydowski, wiec czego sie spodziewaja?
  Czy nie ma innych problemow aby manifestowac?
  Co ze szkodliwimi dla Polakow umowami z Kanada USA ?
  Facebook to chyba temat zastepczy. Odwracaja od czegos uwage.
  Wyglada na to ze Zydzi kontroluja Narodowcow.

  ——
  Facebook, czy chcemy, czy nie chcemy, jest obecnie jednym z najważniejszych mediów służących komunikacji.
  To nie jest temat „zastępczy”, chodzi bowiem o bardzo podstawowe zasady. Rugowanie stron, osób itp. związanych z LEGALNYMI partiami lub stowarzyszeniami przez FB jest skandalem.
  Pana wniosek o Żydach kontrolujących narodowców wziął się nie wiem skąd, ale na pewno nie z tego tematu, o którym mówimy.
  Admin

 8. Zerohero said

  Idiota dostał kopa z żydowskiego portalu i poszedł się wypłakać do żydowskiej TV Republika. Chrzanię tych narodowych błaznów.

 9. NICK said

  Pan Zerohero. (8).
  TAK.

 10. Yah said

  ad 7 ad Admin

  Panie Gajowy, nie bądźmy naiwni, on nie został stworzony do komunikowania się miedzy ludźmi. Ludzie tak go postrzegają. W rzeczywistości został stworzony to szpiegowania, do analizy ludzkich zachowań, to studiowania sieci neuronowych, ze nie wspomnę, że ma ułatwić stworzenie sztucznej inteligencji. Do żyliśmy takich czasów, że jak coś tworzy wielka korporacja ( albo coś, co staje się wielka korporacją) to na pewno nie robi tego dla naszego dobra.

  AD 8

  I tak chodzą miedzy swemi.

  Ja wiem, po co stworzono FB. I wiem, do czego ludzie go używają.
  Admin

 11. Yah said

  a propos blokowania spróbujcie wejść na stronę Kroniki Narodowej

  .https://www.google.pl/interstitial?url=http://www.kronikanarodowa.pl/

  Teraz ostrzeżenie o „zagrożeniu”, później blokada dostepu.

  Już nie wspomnę o permanentnych atakach hakerskich na stronę Prawosławni katolicy

 12. Lovshak-Rusofil said

  dokładnie, podzielam zdanie nie zdziwionych….czego spodziewać saię po żydobolszewickich medyjach społecznościwych….jedna wizyta Zuckerberga u marrxisty Bergolio to podarunek kilku milionów dularów, więc ździowiony jestem, że niektórzy z PiS udają oburzenie podczas gdy pluje się im w twarz….tak zakładajcie pejsbuki i twity, żydobolszewickie portale dla goyim

 13. Zerohero said

  Nie wykluczam promocji na FB, pokazywania się w TV itp. Problemy zaczynają się gdy liderzy tzw. Ruchu Narodowego sami zaczynają wierzyć, że Facebook Żyda Zuckerbega jest instytucją zaufania publicznego.
  Nie jest.
  Jeśli oni tego nie rozumieją, to mamy problem. Wszak wśród narodowców jest wielu zwolenników kapitalizmu. Właśnie dostali lekcję jak działa kapitalizm w praktyce. Właściciel kapitału decyduje o polityce a obywatele są dla niego nawozem. Dzieciaki wyciągną wnioski? Może.
  A taki głupek jak Artur Zawisza wchodzący w D Izraelowi wyciągnie wniosek? Wchodził w D i nic z tego nie ma. Tylko się upaćkał.

  Zatem oficjalną obecność na FB należy traktować wyłącznie jako opcję, a główną siłę kierować na POLSKI odpowiednik hasbary. tzn. rozproszone działanie wielu osób, które zostają przeszkolone w sztuce retoryki, mają wiedzę a także potrafią wyrazić swoje opinie w miarę możliwości bez podkładania się moderatom. Zablokować taką ośmiornicę jest znacznie trudniej niż wykopać fanpage organizacji.

  Natomiast główny ciężar wizrunkowy, ideologiczny itd. powinien być promowany na własnej stronie www.
  Ja zaglądam na wiele stron. CZEMU jakoś nie chce mi się zaglądać na strony ludzi związanych z Ruchem Narodowym? Bo są mdłe i nudne.
  Koniec z 200tys lajków.
  Życie to nie lajki.

  A jakby władza wyłączyła Internet? Ruch znika. Ojej.
  I oni chcą się w politykę bawić.

 14. Zerohero said

  @NICK

  Dodam jeszcze, że aktywność na FB nakręca mu tylko popularność. Tak samo wypłakiwanie się w TV Republika uwiarygadnia tę trockistowską stację jako narodową i prawicową.
  Innymi słowy Ruch Narodowy wykonuje krecią robotę.
  Oni nie poszli do TV Republika przedstawić własne stanowisko. Oni tam poszli promować „dobrego glinę” (prawicowy Żyd) chroniącego przed złym gliną (lewicowy Żyd).

  Jedyne dobre słowo mogę powiedzieć o Robercie Winnickim. Kilka razy powiedział w sejmie to co trzeba było powiedzieć. Zawisza, Bosak – dno. Cała ta ferajna to są jakieś n..jeby kanapowe.

 15. Galernik said

  Znacjonalizować pejsbuka 🙂

 16. błysk said

  14.Winnicki stara się zrehabilitować ,ale przecież Pan Prezes USOPAł Kobylański oskarżył Winnickiego o skandaliczne zachowanie w czasie pobytu u niego ,a nadto z tego co mi wiadomo Winnicki korzystał żydowskich funduszy niejakiego Ryszarda Opary /a Zawisza jest nadal w Radzie Nadzorczej „Nowego Ekranu” Opary/. Tak więc sprawa zaangażowania aktywistów Ruchu Narodowego jest nadal zagadką , nieco lepiej jest z ONR-em.

 17. anonim said

  ad Zerohero i reszta Panów.
  Czy w świetle tego bardzo różnią się nasi Polscy narodofcy od narodofcuf w krajach arabskich robiący tam arabskie wiosny i jesień z dpy niewygodnych rządzących?
  Kierownictwo chodzące na pasku rzyda/sauda organizujące się na rzydoskim fakbuku to jest kpina, to ma być jakaś konspiracja? Ktokolwiek z nich słyszał o Kaczorze Tedzie kiedykolwiek? śmiem wątpić…

 18. Kronikarz said

  Mogą stworzyć własny portal.

  Chodzi o to, że przez FB docierają do nieporównanie większej liczby osób.
  Admin

 19. Marta1973 said

  Wszystko jest kwestią, na ile ruchów w przód każda ze stron przewiduje.

  Strona chazarska ma znakomicie opłacanych strategów i na pewno przewidziała, że „narodowcy” będą się żalić jaki to Pejsbuch jest „niedemokratyczny” i „dyskryminujący”. Jestem pewna, że mają też przygotowany scenariusz na wypadek, gdyby „narodowcy” próbowali założyć jakiś swój odpowiednik tego „fejsa-pejsa”.
  Nic nam niestety nie wiadomo o jakości kadr „narodowców”. Jak słusznie zauważył jeden z Dyskutantów, nie wiadomo czy przetrwaliby wyłączenie Internetu? Takie czasy i pewnie nic się na to nie poradzi.

 20. Kronikarz said

  Może czas odłączyć się od unych?

 21. Yah said

  A propos tzw, ruchów narodowych warto złożyć do kupy kilka faktów, które aż włażą w oczy. Ponieważ nic nie dzieje się przypadkiem, bo przecież nikt nie pozwoli na to by z trudem zgromadzone miliardy podlegały jakimś przypadkom jak wytłumaczyć DOPUSZCZANIE do wszelkiego rodzaju mediów wypowiedzi antyżydowskich. Jeszcze kilka lat temu nie byłoby to do wyobrażenia, żeby w OGÓLNOPOLSKIM radiu w godzinach największej słuchalności puszczać na antenie antyżydowskie wypowiedzi. Szczególnie często zdarzają się te telefony u Kuby Strzyczkowskiego.

  Ale jeśli przypomnimy sobie po kolei:

  – Grzegorza Brauna ( szczególnie dyskusja z Weissem);
  – felietony Pana Michalkiewicza ( piszącego prawdę, ale czy zdającego sobie sprawę, w jakim celu jego prawda będzie wykorzystana – ja mam tylko nadzieje, że nie zdaje sobie z tego sprawy);
  – wypowiedzi księdza Międlara etc.
  – dyskretne wycofywanie poparcia wpływowych dla Pana Adama .

  Mniej rozgarniętym Słowianom narodowości polskiej może się wydawać, że coś ruszyło, coś się zacznie zmieniać. Pewnie się zacznie, ale jak zwykle NA GORSZE. Możemy to rozpatrzyć w krótszej i dłuższej perspektywie.

  W krótszej – odpowiedź jest tu:

  ,https://marucha.wordpress.com/2016/11/01/refleksje-nad-przyszloscia-lewicy/

  Ponieważ Polska scena polityczna działa na zasadzie badmintona odbijanego przez „naszych” konserwatystów i liberałów – pojawił się problem – nie ma zawodników, którzy potrafili by rakieta trafić w lotkę. No bo po PiS powinien lotkę odbić ktoś inny, by gawiedź się nie połapała – a zawodników nie ma. PO rządzenie się znudziło ( ileż można), poziom KOD i Nowoczesnej jest taki, że ci, którzy z trudem zgromadzili miliardy cokolwiek, się o one miliardy obawiają. Co robić? Co robić?

  Bingo! Wykorzystajmy narodowców – patrioci, nie rządzili, a to, że nie lubią „naszych ulubieńców to jeszcze podnosi ich wiarygodność. Ale przecież nie można tak tym narodowcom dać rządzić, bez żadnej kontroli. Z tego względu od paru lat trwa infiltracja tych środowisk przez naszych ulubienców. A teraz tylko wystarczy:

  – pozwolić PiS robić wszystkie możliwe głupoty, które będą przeczyły jego „patriotyzmowi”;
  – uświadamiać niegarmontych Słowian poprzez działania wymienione w pierwszym akapicie;
  – spokojnie zagłosować na „patriotycznych kiboli” w końcu to będą „nasi” patrioci i „nasi” kibole.

  Dalej chyba nikt nie sięga, a przy okazji uda się ochronić przed napływem pokrzywdzonych przez los mieszkańców Afryki i Bliskiego Wschodu. Jak wiadomo w Polsce nie potrzebujemy pomagać innym tylko potrzebujemy tanich pracowników, a tacy to są nie w ciepłych krajach tylko na Ukrainie.

  W dłuższej perspektywie opisuje to:

  .https://pl.sputniknews.com/swiat/201611014170509-obwe-antysemityzm/

  Nie wiem czemu nikt nie zwrócił uwagę na to zdarzenie o KOLOSALNEJ wadze dla świata i ….. tzw. polskich ruchów narodowych.

  O wpływie na świat nie będę pisał – Pan Bóg sie typ odpowiedni zajmie. W Polsce tez się zajmie ale sypnę piasku w Boże Młyny.

  Ruchy narodowe skupią lub po prostu ujawnia osoby, które nie lubią naszych ulubieńców. Sytuacje komplikuje fakt, że będą tam zarówno naiwni Słowianie nielubiących naszych ulubieńców i nasi ulubieńcy udający , że nie lobią samych siebie. Czyli ….. tzw. ruchy narodowe mogą zadziałać jak sito na którym ktoś się zatrzyma. Pojawia się zaraz głosy, że Jankiel, „że nie ma Żyda ani Greka” ale nasza naiwności i potrzeba ROZTROPNOŚCI, która może uratować skłania do ogromnej ostrożności i obserwacji tego co się dzieje na tzw. politycznej scenie narodowej.

  No chyba , że to juz nie Coppolowska tylko Boska Apocalipse Now i wtedy można zapomnieć o tym co powyzej napisałem.

Sorry, the comment form is closed at this time.