Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jak bankierzy stworzyli nazizm – lekcja historii

Posted by Marucha w dniu 2016-11-02 (środa)

Nazizm nie mógłby odegrać znaczącej roli w historii XX wieku bez zaangażowania bankierów z Nowego Jorku i Londynu. Elity finansowe znakomicie przeprowadziły całą operację, przejmując dzięki temu kontrolę nad systemem finansowym w Niemczech, a w efekcie kontrolę polityczną nad centralną Europą.

Jak to się zaczęło?

Po zakończeniu I Wojny Światowej zarówno Francja, jak i Wielka Brytania miały do spłacenia ogromne długi względem Stanów Zjednoczonych. Z tego powodu oba państwa postanowiły nałożyć gigantyczne reparacje na Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi musieli ratować się dodrukiem waluty, co doprowadziło do hiperinflacji. W 1923 roku jeden dolar był wart 4,2 bln marek niemieckich.

W międzyczasie powstał plan, który miał stworzyć dobre warunki dla amerykańskich inwestycji w Niemczech. Strategia została opracowana w oparciu o instrukcje prezesa Banku Anglii oraz przy wsparciu finansowym JP Morgan. Sformułował ją Hjalmar Schacht z Dresdner Bank. Co ciekawe, zrobił to na życzenie Johna Fostera Dullesa, późniejszego Sekretarza Stanu w gabinecie Eisenhowera. Proces miał miejsce w latach 1922-1923, natomiast pod koniec 1923 roku Schacht został dyrektorem Reichsbanku. W ten sposób doprowadzono do połączenia anglo-amerykańskiego oraz niemieckiego systemu finansowego.

Latem 1924 roku, projekt ujrzał światło dzienne pod nazwą Planu Dawesa, od nazwiska dyrektora Morgan Group. Zaproponowano wówczas obcięcie reparacji niemieckich o połowę oraz rozwiązano problem pozyskania funduszy dla Niemiec. Priorytetem była stabilizacja waluty, co znacznie ułatwiło przeprowadzenie inwestycji na terenie naszych zachodnich sąsiadów.

Zgodnie z planem, Niemcom została udzielona pożyczka w wysokości 200 mln dolarów, przy czym połowa tej sumy pochodziła od JP Morgan. Kwota brzmi niewinnie? Nie w tamtych czasach. Obecnie deficyt Stanów Zjednoczonych liczy się w bilionach, jednak w 1924 roku 200 mln dolarów stanowiło 2% wszystkich wpływów do budżetu USA.

Przejęcie niemieckiego przemysłu

Spłata długów Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii odbywała się według specyficznego schematu, zwanego Cyklem Weimarskim. Złoto, którym Niemcy spłacały reparacje wojenne, nagle znikało w Stanach Zjednoczonych. Kruszec był zwracany do Niemiec w formie planu pomocowego, a stamtąd wysyłany był do Francji i Wielkiej Brytanii. Państwa spłacały nim długi wobec USA. Następnie złoto ponownie było wysyłane do Niemiec, tym razem już na ustalony procent. Kraj ten został uzależniony od długu, a ewentualne odcięcie dopływu kapitału oznaczałoby rychłe bankructwo państwa.

Formalnie kredyt udzielany był po to, aby zabezpieczyć płatności. W rzeczywistości działania te doprowadziły do odbudowy niemieckiego przemysłu wojskowego. Prawdziwa płatność odbywała się w akcjach niemieckich przedsiębiorstw, które po kolei trafiały w ręce amerykańskiego kapitału. W latach 1924-1929 łączna wartość zagranicznych inwestycji w niemiecki przemysł wyniosła 15 mld dolarów. W 1929 roku niemiecki przemysł był drugim największym na świecie, znajdując się jednakże pod znaczną kontrolą amerykańskich grup z sektora finansowego.

Rockefeller Standard Oil przejął IG Farben. Przedsiębiorstwo to odegrało znaczącą rolę w działaniach nazistów podczas II Wojny Światowej, a w 1930 roku pokryło 45% wszystkich wydatków związanych z kampanią Hitlera. Przykładów jest więcej. General Electric przejęło niemieckie radio, natomiast firma telekomunikacyjna ITT zyskała kontrolę nad Siemensem. General Motors przejął Opla, a Henry Ford nabył 100% udziałów w Volkswagenie.

Amerykańsko-niemiecka współpraca była ścisła do tego stopnia, że pod kontrolą Amerykanów znalazły się wielkie banki np. Deutsche Bank, Dresdner Bank czy Donat Bank.

Demokracja wybiera Hitlera

Począwszy od 1923 roku, Adolf Hitler otrzymywał duże sumy pieniędzy ze Szwecji i Szwajcarii. W tym pierwszym przypadku źródłem była rodzina Wallenberg [klan żydowski, udający luteranów – admin]. Formowaniem Hitlera jako polityka zajął się Ernst Franz Sedgwick Handstaengl, absolwent Uniwersytetu Harvarda.

Po kilku latach Hitler był już przygotowany do pełnienia wyznaczonej roli, jednak ze względu na dobrą koniunkturę gospodarczą jego partia nie cieszyła się dużym poparciem. Zdecydowano zatem o zainicjowaniu kryzysu na Wall Street. FED oraz JP Morgan postanowiły zawiesić pożyczki dla Niemiec, co spowodowało kryzys bankowy oraz recesję w Europie Środkowej. Wielka Brytania ogłosiła zawieszenie standardu złota, wywołując w ten sposób kompletny chaos w międzynarodowym systemie płatności.

Na początku 1932 roku doszło do spotkania, na którym przedyskutowano sposób finansowania NSDAP. Rok później program Hitlera został zaakceptowany. Jeszcze w trakcie 1933 roku Adolf Hitler został kanclerzem Niemiec. Nie potrzebował do tego zamachu stanu, a wystarczyło uzyskanie dobrego wyniku w demokratycznych wyborach. Trudna sytuacja gospodarcza sprawiła, że miliony Niemców zdecydowały się zaufać NSDAP.

Podsumowanie

Wydarzenia z lat 1919-1933 pokazują w jaki sposób wzmocniona została pozycja nie tyle Stanów Zjednoczonych, co przede wszystkim elit finansowych. Wpływowe osoby zdołały przejąć władzę nad jedną z największych gospodarek świata, a następnie obsadzić stanowisko szefa rządu swoim kandydatem.

Jeden z najokrutniejszych dyktatorów w historii świata został wybrany w sposób demokratyczny. Szanse na taki wynik wyborów znacząco wzrosły, kiedy ludzie zaczęli się kierować emocjami, a nie rozumem. W tym celu uprzednio wywołany został kryzys finansowy, który boleśnie odczuło również niemieckie społeczeństwo. Marzący o powrocie do lepszych czasów Niemcy zaufali Hitlerowi, ponieważ mówił im dokładnie to, co chcieli usłyszeć.

Niezwykle istotny w całej historii kryzys z 1929 roku, został poprzedzony ośmioletnim dodrukiem pieniądza. Brzmi znajomo? Od momentu wybuchu ostatniego kryzysu minęło 8 lat. Banki centralne przez cały ten czas drukują jak oszalałe, zamieniając się jedynie rolami – najpierw przewodził FED, teraz BoJ oraz EBC. Wystarczy jedna decyzja, abyśmy doświadczyli kryzysu znacznie poważniejszego od tego z 2008 roku.

W chwili obecnej mamy do czynienia z realnym zagrożeniem konfilktem zbrojnym na skalę globalną. Podczas działań wojennych atmosfera wrogości nakręca się wraz ze wzrostem liczby ofiar. Za późno jest wówczas na uzmysłowienie sobie, że obie strony konfilktu mogą być finansowanie z tego samego źródła. Tymczasem powyższy artykuł jasno pokazuje, że taka sytuacja miała miejsce podczas II Wojny Światowej.

Warto mieć również świadomość, że po II Wojnie Światowej skoncentrowano się na zjednoczeniu Europy. Europejska Wspólnota Węgla i Stali z czasem przerodziła się w Unię Europejską, a następnie doszło do stworzenia strefy Euro. Dziś należą do niej m.in. zadłużone po uszy kraje południa Europy, które wcześniej zrezygnowały ze swojej waluty i są obecnie całkowicie zdane na łaskę EBC.

Zespół Independent Trader
Artykuł pochodzi z portalu: Independent Trader – Niezależny Portal Finansowy

http://zmianynaziemi.pl

Komentarze 22 to “Jak bankierzy stworzyli nazizm – lekcja historii”

 1. Bankierzy mogą kupić zwolenników każdej ideologii.
  Wbrew sądom wielu analityków kreatorów ideologii kupić nie mogą, gdyż jest to proces zbyt kreatywny i wymagający zbyt inteligentnych jednostek.
  Mogą ich jednak wspierać i kształtować.
  Nazizm to nic innego jak „mądrość etapu”.

 2. Kazek said

  Jeżeli Ford miał Volkswagena , ITT Simensa , GM miał Opla a pod kontrolą Amerykanów były banki niemieckie to po co trzeba było im jeszcze Hitlera ?????

  Po co wcześniej robiono jakieś hachmęty aby odbudować niemiecki przemysł

  Przypomina mi to rewelacje jak to Putin to też ich człowiek i jako dowód załączone jest zdjęcie Putina z Żydami

 3. Kronikarz said

  Trochę to po jankesowsku przejaskrawione i spłycone.

 4. Banksterzy robią co chcą i gdzie chcą. Islandia staje im w gardle. https://tomekbieniek.wordpress.com/2016/08/16/revolution/

 5. Echo z Węgier said

  Powyższa lekcja historii powinna być bardziej dokładniej pogłębiona przez młode pokolenie:

  Ideologiczne i finansowe źródła nazizmu
  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl.html

  Fundusze Hitlera i NSDAP
  http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl5.html

  Losy żydowskich żołnierzy Hitlera
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/22/losy-zydowskich-zolnierzy-hitlera/

  Adolf nie był Niemcem, nie był też Austriakiem z krwi i kości

  Dzięki Adolfowi trzy lata po zakończeniu II wojny światowej na ziemi pałestyńskiej powstało nowe państwo
  http://pl.soc.polityka.narkive.com/tXrvdvvJ/hennecke-kardel-hitler-zalozycielem-izraela

 6. SHREK said

  Skoro w dzisiejszych internetowych czasach takie bajki są wciąż propagowane widocznie zaraza czuwa i pracuje !

  Jak Rzym tak i Niemcy za Narodowego Socjalizmu zwanego Nazizmem [ wymysł M>Z ] musieli bardzo mocno walczyć z `narodem przeklętym` skoro wciąż bije piane ustawiając przy tym zmienna biegunowość w miejsce ich ukochanego dziecka Komunizmu.

  Hitler z ta wszą walczył [ używał nawet jakiś gazów na odwszawianie ] i co piszą o wydumanym z kinola nazizmie dotyczy to komunizmu.

  Robiąc takie przekierunkowanie przekłada się winę z ofiary na sprawce. Będąc samemu katem a jeszcze udając, jak zwykle, Ofiare robi sie extra kase i wymusza współczucie, czy to nie zabawne ?!
  Ach przy tym biali Europejczycy się wymordowali dając się wmanewrować jak dzieci, do 3 razy ma być ta sztuka grana !

  .https://www.youtube.com/watch?v=-H11BiZ8rPc&index=2&list=TLGGHHgMbFCu32UwMjExMjAxNg

  Cyklon B na Tyfus i takie to męczeństwo było oraz parę słów o upadku ZSRR czyli czerwonej zarazy !

  [ źródło finansowe wyschło i potwor się zawalił ale doświadczenie i masowy mord na Słowianach i Germanach się dokonał ale Cichosza mówmy o nazizmie a może lepiej o gruszkach na wierzbie ]

  .https://www.youtube.com/watch?v=VCMpigk1oUA&list=TLGGbmdDZUff16MwMjExMjAxNg&index=2

  Ps.M.Z. miedzy-narodowy zžss

 7. NC said

  Ernst („Puzi”) Hanfstaengl, nie „Handstaengl”.

 8. adsenior said

  Ta banksterom dobrze żarło, że aż zagarnęli gro niemieckiego majątku, powodując zubożenie Niemców. No i znalazł się Adolf, który to wykorzystał, przeciw nim, zrobił im holokaust. Jak widać, nic to ich nie nauczyło, teraz też stają sie eskimosi nienażarci i to w skali globalnej.

 9. Nazizm to TALMUDYZM. W roku 1968 kapital żydowski liczyło sto instytutów finansowych a teraz Tylko Anglicy. Gdy żydostwo chciało Zmusić Anglików do zaprzestania liczenia kapitału żydowskiego to ci opublikowali paszport Adolfa Hitlera, który czytaliśmy WSZYSCY: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY.
  Adolf Hitler był inwestycją Rotszyldów. Lenin był familiantem Rotszyldów, ale rabini kijowscy zaprosili Piłsudskiego, żeby pojechać na Kreml i krzyczeć: TY ŻYDOSKI GNOJU, ZARAZIŁEŚ KAPLANKE SYFILISEM TO KOPULUJ JĄ. Lenin musiał więc wziąć Kaplanke na nałożnicę i dać armię Trockiemu, który się Piłsudskiego Nie Bał. Trocki uwięził Krwawego Felusia, co było WARUNKIEM wstąpienia do Armii Czerwonej oficerów carskich.
  Gdy Armia Czerwona była pod Warszawą to Nałożnica na Rozkaz Sawinkowa śmiertelnie zraniła Lenina a po bitwie nad Niemnem Trocki musiał uwolnić Dzierżyńskiego, który ZE Stalinem sprzedał Południową Mongolię Chińczykom a Północną Mandżurię Japończykom za stłumienie państwa Eserów na Syberii i wypędzenie Polaków z Odessy, a Reichswehra dała Tuchaczewskiemu gazy bojowe przeciw nadwołżańskim chłopom.
  Stalin był eksponentem Oprycznej, co było klęską Rotszyldów, którzy musieli inwestować w Hitlera i frankistów jako Juden-SS dla granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi – i dlatego Amerykanie modlili się: ŚWIĘTY STALINIE, UCHROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI, tymi Wrednymi Piastami.
  Skarby hitlerowskie MUSIAŁY być na Dolnym Śląsku, gdyż 60% ludności Śląska deklarowała się mimo terroru niemieckiego jako POLACY, toteż po LIKWIDACJI tej ludności na Dolnym Śląsku wystąpił kazus Antypolskiego Lwowa – że przyjdą Polacy i zaczną się MŚCIĆ.
  „Wstąpiłem do Armii Czerwonej, żeby walczyć o Polski Wrocław, gdzie dosłużyłem się stopnia Generała. Było nas tu 400 tysięcy, ale za mówienie po polsku zęby wybijali. Myśleliśmy, że po wypędzeniu Niemców będziemy żyć w tym pięknym mieście, ale gdy wróciłem to żadnych Polaków tu już nie było, a jeśli jacyś to niewolnicy wojenni. – Zakończyłem służbę wylatując z Mostem Grunwaldzkim do Odry, skąd mnie wyłowiono.”

 10. veri said

  Majac na uwadze to, ze Zydzi calego swiata wypowiedzieli w 1933r. Niemcom wojne postrzegam ten tekst jako propagandowa wrzutke.

  Proszę Pana, jest ogólnie znanym faktem finansowanie nazizmu przez bankierów.
  Nie ma co wierzgać przeciw ościeniowi.
  Admin

 11. Sowa said

  Lektura obowiązkowa w tym temacie:
  Antony C. Sutton, WALL STREET AND THE RISE OF HITLER
  http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/

 12. proto said

  Nazywajmy rzeczy po imieniu – jak żydzi stworzyli nazizm!

 13. veri said

  Szefowi w odpowiedzi. :

  https://archive.org/stream/JewsDeclareWarOnGermany1933/JewsDeclareWarOnGermany1933_djvu.txt

  Futruje sie kogos kogo chce sie zniszczyc ? Jest w tym jakas logika ?

  Wspiera się obie strony, bo na tym najwięcej się zarabia.
  A odnośnie Niemiec… kto chciał je zniszczyć, bo jakoś mu się zupełnie nie udało.
  Admin

 14. proto said

  Nazizm czyli zakamuflowany syjonizm, na bazie którego utworzona państwo szatana na ziemi pod żydowskim zarządem – IsraHell.

 15. Joe said

  Shrek 6…Jezeli Pan/i rozwinie temat o likwidacji zydowskiej biedoty ,ktora w lachmanach miala zaszyte tony zlota ktore tylko przez obozy zaglady mogly byc zdobyte przez banksterow,bedzie to najlepszy tekst jaki w zyciu czytalem na internecie.Pozdrowienia przesylam..

 16. proto said

  Ad. 15. Bo złoto ma to do siebie, że zawsze ciągnie właściciela do ziemi.

 17. NC said

  Re 10, Veri: „Majac na uwadze to, ze Zydzi calego swiata wypowiedzieli w 1933r. Niemcom wojne postrzegam ten tekst jako propagandowa wrzutke.”

  Jest Pan/Pani w błędzie.

  Żydowska gołota na ulicach rzeczywiście sie burzyła, ale wpływowi żydowscy syjoniści pod przywództwem nowojorskiego rabina Stephena Samuela Wise z AJC (American Jewish Congress) zrobili wszystko, by zapobiec ogłoszeniu bojkotu Hitlera i niemieckej gospodarki w 1933. Gdyby bojkot został ogłoszony, rząd Hitlera prawdopodobnie nie przetrwałby zimy 1933/34. Wise doprowadził do wykolejenia planowanego bojkotu i zawarł tajne porozumienie z Hitlerem o transferze niemieckich bogatych Żydów do Palestyny Niemcy dotrzymali porozumienia i staki z osadnikami opuszczały port w Bremie aż do 1941 roku. Radze trochę poczytac, ale nie wikipedię 🙂

  Syjoniści dogadali sie także z rzadem II RP. Jak przyznaje nawet Gazeta Wyborcza, „W 1933 r. „Polonia”, a później „Kościuszko” zaczęły pływać z Konstancy do Jafy. Woziły Żydów z Polski i Europy Wschodniej. Pierwszy etap podróży emigranci odbywali koleją do Rumunii.”

 18. Sebastian said

  sporo tu niedowiarków, zaklinaczy rzeczywistości, przeszłości. Przecież to jeden z wielu równoległych planów ciemnych sił ( banksterskich elit, syjonistów, klanów arystokratycznych rodzin, masonerii itp), które nie kolidowały ze sobą m.in.holokaust słowian, chrześcijan, utworzenie państwa izrael, kwestia żydowska dot. wymordowania biedoty i religijnych żydów( przeciwników syjonistów) stworzenie judeopolonii, itp. itd. I niestety te plany im się zrealizowały bądź realizują się aktualnie lub będą, a przygotowywane są kolejne, prostując już nie tak krętą drogę do NWO. – Pozdrawiam

 19. Siggi said

  nr 5-Echo z Węgier said
  ——
  Na jutubie często słucham ciekawych analiz Jakova Josifowicha Kedmi z Izraela,który wypowiada się m.in. na rosyjskim kanale internetowym ti-vi ITON-tv.
  W jednej ze swych wypowiedzi stwierdził:….”Gdyby ci co powinni przeczytać książkę pewnego Zyda z Austrii pt.”Moja walka”-„Mein Kampf”ją dokładnie przeczytali,to uniknęliby pewnych konsekwencji wynikających z realizacji idei,które ten autor tam zamieścił”.
  I w takim stanie rzeczy przestaję dociekać naukowo w sprawie:…czy Adolf Alojzewicz był ,czy nie był Żydem.Jest to dla mnie oczywiste.
  Dzięki za ciekawy link,który już poszedł do kilku moich bliżnich.
  Pozdr.

 20. revers said

  Nasizm istnieje nadal. przeniosl sie do Izraela i nadal funkcjonuje w postaci antysemityzmu, jest bardzo grozny z opcja Samsona …
  https://www.monitor-polski.pl/opcja-samsona-bliska-realizacji/

 21. SHREK said

  @16
  Panie Joe winchester z haka i wio na paracha w dzikie pola [ co Pan luystra nie ma ] !
  i to już było i wyło, stare i wytarte albo schowaj sie Pan najlepiej z `bratnia dusza` do jakiej studni i tam `kawały` w kanały a może i do Oskara przyjdzie zaszczyt !

  @20
  Panie Revers nazizm został nam w głowę zaimplantowany i przez zyglyde zwymiotowany.
  To przez tych `barbarzyńców Rzymian’, została im pamięć jak ryngraf wryta, bo omal ich nie wytłukli co do jednej nogi !
  [ dziś atrakcja tzw. Izrahella `harakiri` no kot by się uśmiał i pies zapłakał ]

  @13-10 admin add
  Owszem `bez kasy nie ma kiełbasy` ale finanse nie były z reki zlego !
  Niemcy zostały podźwignięte z wroga syfu !
  Za to zmuszone z nim walczyć ! [ histeria sie powtarza Panie nie bez powodu ]
  Kto wygrał ? zood ! a kto pisze historie ? zwycięzca ! a co pisze ? `legendy` o sobie !!!

  Wróg ludzkości jest bardzo utalentowany [ bo z piekła rodem ] a jak bardzo to sami wiecie !

 22. JerzyS said

  Pytanie:
  CZY ROTHSCHILDOWIE I SPÓŁKA MIELI MOTYWACJE :
  WITALNE
  czy
  iDEOLOGICZNE?

  Większość spółek ma motywacje tylko witalne!

Sorry, the comment form is closed at this time.