Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemcy w chaosie: polityka migracyjna Merkel przyczyniła się do wzrostu przestępczości

Posted by Marucha w dniu 2016-11-02 (środa)

Federalna Policja Kryminalna Niemiec poinformowała, że w pierwszym półroczu 2016 roku uchodźcy z krajów afrykańskich i Bliskiego Wschodu dokonali ponad 142 tys. przestępstw, czyli średnio 780 czynów przestępczych dziennie. Wskaźnik poskoczył o 40% w porównaniu z 2015 rokiem.

Dane policji, które opublikowała 1 listopada nowojorska organizacja non-profit Gatestone Institute, uwzględniają jedynie te wykroczenia, gdzie podejrzany został zatrzymany przez stróżów prawa.

Pomimo tego, że kanclerz Angela Merkel poparła decyzję w sprawie zamknięcia szlaku bałkańskiego, którym uchodźcy z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu przedostawali się do Niemiec, osoby, które zdążyły z niego skorzystać poważnie skomplikowały sytuację kryminogenną w tym państwie. W sumie w 2015 roku do Niemiec przybyło około 890 tys. uchodźców. Większość z nich, według organizacji, to imigranci ekonomiczni, którzy w rzeczywistości nie są uchodźcami ze stref konfliktów zbrojnych.

W raporcie przytoczono opinię Freddiego Lohsa, rzecznika związku zawodowego niemieckiej policji w Hamburgu, który powiedział, że typowa wyrozumiałość funkcjonariuszy policji jest traktowana przez uchodźców jak zgoda na kontynuowanie działalności przestępczej.

— W swoich krajach przywykli do znacznie bardziej poważnych konsekwencji za wykroczenia. Nie szanują nas – wyjaśnił Lohse.

Departamenty policji w różnych częściach kraju informują o brakach personalnych, co uniemożliwia należyte pilnowanie porządku w kontekście pojawienia się w kraju uchodźców.

5 października Angela Merkel przyznała, że zamknięcie szlaku bałkańskiego poprzez Słowenię, Chorwację Serbię i Macedonię nie rozwiązało problemu napływu uchodźców do Europy.

Szef MSW Niemiec Thomas de Maizière oświadczył w ubiegłym miesiącu, że środki wprowadzone przez rząd, by kontrolować napływ uchodźców okazały się skuteczne i że w 2016 roku do kraju przybyło znacznie mniej migrantów. Według stanu na 30 września wnioski o azyl złożyło 657 tys. osób.

W Berlinie i innych niemieckich miastach w 2016 roku doszło do protestów przeciwko polityce migracyjnej Merkel. Według sondaży rankingi bloku politycznego kanclerz CSU i CDU po raz pierwszy spadły poniżej 30%, czyli rekordowego wskaźnika przez wyborami parlamentarnymi.

https://pl.sputniknews.com

Nie można podchodzić do sprawy tak jednostronnie. Negatywy, do jakich należy wzrost przestępczości, należy zrównoważyć pozytywami, a więc napływem wysoko wykwalifikowanych inżynierów, lekarzy, architektów, mikrobiologów etc. oraz niewątpliwym wzbogaceniem kulturowym.
Admin

Komentarzy 6 to “Niemcy w chaosie: polityka migracyjna Merkel przyczyniła się do wzrostu przestępczości”

 1. Sowa said

  Polacy, jako podludzie byli be, bo, jak pisały niemieckie gazety dla Polaków w Polin, srali po parkach. A to takie nieestetyczne.
  Teraz są muslimy. Sęk w tym, że bardziej butne jak niemiaszki.

 2. RomanK said

  To znaczy panie Sowa????..dalej srac w parkach??? czy nie srac???
  pisz pan jasniej?????

 3. RomanK said

  O Ludzie ,…..pisza : Kanclerz zamknela kanal….” to wynika ze jak zamknela to i go otworzyla…a pisali. ze sam sie otworzyl….

 4. Polo said

  Pan Gajowy nie wspomniał o zmniejszeniu popytu na baterie do wibratorów i same wibratory co bardzo korzystnie wpływ na zanieczyszczenie atmosfery, a tym samym wpływ na globalne ocipienie. No chyba każdy słyszał o „efekcie motyla”;))))))))

 5. wanderer said

  No, to wesolo maja sie niemcy.
  Gratuluje im i zycze dalszej dobrej zabawy.

 6. revers said

  ale ok 400 leopardow na granicy z Rosja nikomu nie przeszkadzaja …

  http://novorossia.today/146589-2/

  re1,

  Gowna nadal leza w parkach chocby przy dworcu kolejowym Gesundbrunnen w Berlinie, ale nie dojdziesz czyje gowno, czy niemieckich bezdomnych krorych tam wlele na lawkach nocuje, czy polski czy uchodzcze, zwarzywszy ze bialy czlowiek to rzadkosc na niektorych ulicach lub dzielnicach Berlina.

Sorry, the comment form is closed at this time.