Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jaka jest Maria Zacharowa?

Posted by Marucha w dniu 2016-11-04 (piątek)

Członkowie polskiego Stowarzyszenia „Kursk”, zajmującego się remontem i odnowieniem pomników żołnierzy Armii Czerwonej na polskich ziemiach, odbywają podróż po Rosji na zaproszenie organizacji społecznej weteranów i kombatantów „Bojowe bractwo”.

Delegacja, na której czele stoi Jerzy Tyc, założyciel i przewodniczący „Kurska”, odwiedziła wiele miast, odbyła dużo ciekawych spotkań. Przed powrotem do kraju pan Tyc odwiedził naszą redakcję i podzielił się wrażeniami.

Panie Jerzy, jaka ona jest, Maria Zacharowa? Znamy ją jako dyplomatkę stanowczą, konkretną, skupioną, z ciętym językiem. A prywatnie? Pan przecież miał okazję obcować z nią prywatnie.

— Ja uważam, że spotkanie z Marią Zacharową to taki dowód na to, że marzenia się spełniają. Że o swoich planach, marzeniach trzeba mówić. Przy czym, głośno. Nie bać się, bo inaczej po prostu się nie spełnią. Ja tak zrobiłem, kiedy udzielałem wywiadu dla gazety „Kultura”. Pod koniec redaktor zapytał mnie, żebym powiedział coś tak od siebie, czego by pan sobie życzył, a ja od razu pomyślałem, że chciałbym wypić kawę z Marią Zacharową i nawet nie przypuszczałem, że on o tym napisze. Ale napisał.

Za 2 tygodnie dzwonią do mnie koledzy z Rosji i mówią: „Jurek, widziałeś, że Maria Zacharowa zgodziła się wypić z tobą kawę? Przy czym nie kawę, a herbatę miętową?”. Ja z początku nie uwierzyłem. Ale tak było. Później zadzwonił do mnie pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji i potwierdził wszystko. Mówiłem sobie, że to się chyba wszystko nie dzieje naprawdę. No i kiedy w końcu wiedziałem już, że przyjadę do Moskwy, to napisałem wiadomość do Marii na Facebooku. I ona mi odpisała w odpowiedzi: „Hurra, nareszcie się zobaczymy!

Trudno w to wszystko uwierzyć, ale to prawda. I w końcu spotkaliśmy się pod Moskwą, w muzeum. Ja i moi ludzie oglądaliśmy eksponaty w otoczeniu dziennikarzy i nawet nie zdawałem sobie sprawy, że od kilkunastu minut Maria Zacharowa stoi za moimi plecami. I obserwuje nas pewnie z uśmiechem na twarzy, co my tam robimy. I kiedy skończyła się prezentacja, ja się odwróciłem i po prostu osłupiałem. Musiałem mieć chyba jakąś śmieszną minę, bo ona zaczęła się śmiać i objęła mnie po prostu, mówiąc: no, nareszcie się spotkaliśmy.

Jaka jest Maria Zacharowa? Co do urody, to już się wypowiedziałem, na pewno jest kobietą piękną, niepowtarzalną. Natomiast zawsze widziałem ją tylko w telewizji, kiedy opowiadała o sprawach najważniejszych dla świata, bo przecież Rosja, jako największy kraj na Ziemi, ma ogromny wpływ na losy całego świata.

To dziewczyna, która ma do czynienia z różnego rodzaju przeciwnościami, przeciwnikami, która bierze na siebie odpowiedzialność, za to, co mówi, a mówi przecież w imieniu prezydenta Rosji. Spoczywa na niej niezwykła odpowiedzialność i wydawać by się mogło, że jest ze stali.

Przypuszczam, że ma stalowe nerwy, ale to, co ja zobaczyłem na tym spotkaniu, to przede wszystkim skromną, szczupłą, delikatną dziewczynę. Takie są moje odczucia. W muzeum udało się nam wznieść toast za spotkanie, za poległych — chciałem podkreślić, że cały poczęstunek w muzeum — wódka, kasza wojskowa i zakąski, to było wszystko zorganizowane przez pracowników muzeum.

Kiedy pojechaliśmy do Maszy na daczę, tam już alkoholu nie było, za to jedliśmy bardzo smaczną szarlotkę, którą sama upiekła.

Poznałem również jej rodziców — to wspaniali ludzie. W ogóle wszystko było tak „po domowemu”, swojsko, zwyczajnie. Siedziała naprzeciwko mnie i rozmawialiśmy na luzie, jak starzy znajomi.

To jest niesamowite. I ona jest niesamowita. Ludzie do niej lgną. Jednocześnie nie byłem przy niej ani na chwilę skrępowany, ani ja, ani ludzie, którzy byli ze mną. Bardzo chciałbym się jeszcze kiedyś z nią spotkać”.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 23 to “Jaka jest Maria Zacharowa?”

 1. revers said

  Jedni buduja mosty na wschod, drudzy niszcza, przy okazji pomniki …

  http://dzisiajwgliwicach.pl/wydarzenia/slynny-czolg-opuszcza-gliwice/

  nawet za Polskiej Drezdenskiej Diwizji pancernej czolg chca wystawic rachunek za 71 lat parkowania.

  Kasa uderza do moozgu i nowe pruskie porzadki.

 2. Joannus said

  Szacunek i uznanie dla Pana Jerzego.

 3. revers said

  Przy okazji jak wspolpraca z Rosja wyszla w Serbii

  http://www.juznibanat.rs/slovensko-bratstvo-2016-desant-u-kovinu-gadanja-na-poligonima-foto/

  Inna relacja ze spotkania z Zacharowa

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/11/03/polacy-to-nie-tylko-politycy-ktorzy-powaznie-zachorowali-na-rusofobie/

 4. maasteer said

  Ciekawy artykuł.

  ps. I jakby ją porównać do A. Fotygi? Skrajność.

 5. Peryskop said

  Maria Z. poza kluczową pozycją ma charyzmę.

  Nuland „f.ck the eu” do potęgi minus pierwszej.

 6. watazka said

  Zacharowa to najmadrzejasza baba we wspolczesnej, bardzo skomplikowanej polityce/sytuacji miedzynarodowej.
  Wszystkie inne baby razem z tym koltunem brytyjskim ostatnio wybranym (Teresa May) moga jej buty czyscic.

  Polki zawsze bede pamietac jak w(2008) w wozeczkach ubieraly male dzidziusie na pomaranczowo, zeby rewolucji pomaranczowej na Ukrainie i Sorosowi dupe lizac i buty czyscic.
  Dopoki Polki nie zrozumieja, ze istnieje cos takiego jak Polska i polskie dzieci i polskie interesy- zadnego polskiego kocmolucha nie mozna porownac do Zacharowej.

 7. maniek said

  Fajna dziewczyna
  tanczy Kalinke 🙂

 8. watazka said

  @7
  Maniek
  Przez chwile mi sie wydawalo, ze moge sobie wyobrazic, ze jakakolwiek pani z polskiej polityki moglaby zatanczyc np. kujawiaka.
  Polkom to sie marzy Hameryka i tance z … gwiazdami albo gorzej.

  Tak np. Szydlo z tancow staropolskich moglaby zatanczyc razem z kurduplem.. znany polski taniec: „Goniony” – ze sztacheta i bez.
  Bo u nas moda przychodzi z Ameryki.
  Tance tez.

 9. watazka said

  Maria Zacharowa: i do tanca i do rozanca.
  przemowienie – nie z kartki i nie pod dyktando:

  American stupidity is worse than terrorism – Russia – YouTube

 10. Marucha said

  Jeśli o mnie chodzi – to najlepiej opisują osobowość Pani Zacharowej słowa: ludzie do niej lgną.
  To jest prawdziwa charyzma.

 11. Głos Prawdy said

  Podoba mi się jej zdolność i umiejętność сałego MSZ Federacji Rosyjskiej mądrze, spokojnie, stanowczo, dyplomatycznie i z humorem odpowiedzieć na obelgi i ataki Zachodu, gdzie w ogóle zapomnieli o zasadach dobrego tonu i dyplomacji

 12. Yah said

  Wiedzą Państwo co? Musze liczyć do miliona, żeby się uspokoić jak porównuję kreowanie ELIT przez inne państwa ( w tym Rosję) i „polskich elit” gdzie wybierani są najgorsi z najgorszych. Jednego tym „polskim elitom” nie można odmówić – że potrafia paplać bez składu i ładu godzinami o niczym biorąc to paplanie, za przejaw swej mądrości. A teraz test – co czujesz słuchając paplającego polityka?

  a. o jak ładnie mówi, bez kartki i na każdy temat i umie po angielsku
  b.przecież on mówi o niczym i w kółko to samo

  Klucza to rozwiązania testu chyba nie muszę podawać

 13. Kar said

  ..ten jej nos tak troche „haczy”..ale reszta jest ok

 14. elo said

  Przesadzają z wielbieniem tej Rosji. Tam jest syf, kiła i mogiła.

  Sam Pan jesteś syf.
  Admin

 15. Boydar said

  Najważniejsze, że jest nadzieja. Bo syf jest wszędzie gdzie są ludzie; ludzie tak mają, że syfią.

  A jeszcze a’propos mogiły. Żyję w żydowskim mieście już prawie czterdzieści lat, żydowskie cmentarze są dwa, a jeszcze żydowskiego pogrzebu nie widziałem; to jest qurwa dopiero ciekawostka przyrodnicza. Jedzą ich, czy co …

 16. Kar said

  re:15/dopiero ciekawostka przyrodnicza..

  ..nie slyszal Pan, Panie Boydar (!) ze jak wykituje to sadzaja (!) go-petenta zamiast streotypowo polozyc dziada na wznak..Na siedzaco z tym czarnym pudelkiem (nuklearne paliwo) przyklejonym do czola ma wieksze/szybsze mozliwosci przenoszenia sie w przestrzen w wrzechswiat. I stad/dlatego brak oficjalnego pochowku ooomp w panskim obejsciu..

  dla nas lepiej. Co oczy nie widza sercu..

 17. VA said

  re: 15
  Pewna Rosjanka, ktora ma meza Zyda i mieszkala 11 lat w Izraelu powiedziala mi ze jak jej tesciowa umarla to w tym samym dniu kiedy umarla, wieczorem wrzucili jej cialo do dolu jak psa.

 18. dzony said

  @ 13
  Kar said
  2016-11-05 (sobota) @ 09:44:30

  ..ten jej nos tak troche „haczy”.
  ==================================================
  Rzecz gustu 🙂

  Tu sa nosy DZIEWCZYN z sejmu politycznie poprawne i pelne koszernego wdzieku 🙂

 19. Re: 15 Boydar…
  Panie Boydarze, swietny komentarz n/t zydowskich „pochowkow” ..
  Ale sie obsmialem…
  „pewnie ich zzeraja, bo koszerne…”…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Boydar said

  Kiedyś czytałem, że robili taki myk, że zamiast każdego umarłego podstawiali na te same „papiery” młodego. Dzięki temu liczba do opodatkowania była znacząco mniejsza; także do poboru. No ale dzisiaj to prawie nieprawdopodobne; prawie …

 21. Peryskop said

  Re 13 Nie bredź głupot.

  Tu dopiero masz nos, który niedawno stwierdził, że w piekle jest oddział specjalny dla kobiet – Amerykanek, które nie zagłosują na Hillarię C.

  Chutzpa zapożyczona z repertuaru „uczonych w piśmie” faryzeuszy, którzy wiedzą co Bogu miłe, a co nie.

  ===

  A szef Marii Zacharowej to nie Paganini, ani Andrea Bocelli. Ale gdzie jest lepsze solo Merkel, Hollande, Junckera, czy Obamy ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=IV4IjHz2yIo

 22. watazka said

  14
  Elo

  Ciekawe, ktory syf Ukraincy bardziej wola: czy ten w Polsce czy w Rosji?

  80 tysiecy Ukraincow kazdego tygodnie ucieka do Rosji. A jest ich juz w Rosji ponad 3 miliony.
  Krym sie tez lepiej poczul w tej wspolnej „mogile’.

  The exodus from Ukraine to Russia, 80,000 people a week – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2016/11/the-exodus-from-ukraine-to-russia-80000.html

 23. watazka said

  13
  Kar – muzulmanin?
  Teraz juz wiadomo, ze kobiety zakrywaja sobie twarze i nosy wlasnie ze strachu przed takimi jak Kar!

  Panie Kar
  Widac, ze zagladnal juz pan do majtek, skoro moze stwierdzic, ze „reszta jest ok.”

  Maria Zacharowa jest ceniona nie z powodu nosa – pan sugeruje zydowskiego- a tylko z powodu swoich talentow politycznych, ogromnej wiedzy i kultury osobistej.

  Dla takich jak pan, sa to wartosci kompletnie nieznane, dlatego poza zasiegiem pana mozliwosci oceniania innych.

Sorry, the comment form is closed at this time.