Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prezydent Filipin: W Rosji dostaniemy wszystko, czego potrzebujemy

Posted by Marucha w dniu 2016-11-04 (piątek)

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte znowu obraził się na Stany Zjednoczone: amerykański Departament Stanu anulował umowę na sprzedaż 26 tys. karabinków szturmowych dla filipińskiej policji.

Duterte nazwał osoby odpowiedzialne za tę decyzję „małpami” i „durniami”.

Prezydent Filipin dowolnie dobiera epitety pod adresem pewnych amerykańskich urzędników. Wcześniej nazwał Baracka Obamę „sukinsynem”, a amerykańskiego ambasadora w Manili „pederastą”.

Jak podkreślił w środę rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu John Kirby, taka retoryka nie odzwierciedla realnych stosunków pomiędzy obu państwami. – USA, pomimo słów Duterte’a, dążą do dobrych relacji z Filipinami – powiedział [Ciekawe dlaczego tak dążą… myślę, że z wrodzonej dobroci serca – admin].

Jednak czy Filipiny, a raczej prezydent tego kraju, też dążą do takich relacji? Duterte niejednokrotnie powtarzał, że zamierza przeorientować politykę zagraniczną swego państwa, wycofać się z umowy o współpracy w sferze obronności ze Stanami Zjednoczonymi i powiedzieć im „do widzenia”.

Co prawda, później wysoko postawieni przedstawiciele filipińskiej administracji oraz sam prezydent zaprzeczali, by taki zamiar istniał. Tym nie mniej, jest on najwyraźniej autentycznie pochłonięty ideą wielowektorowej polityki zagranicznej, stworzeniem czegoś na kształt sojuszu z Chinami, dokąd już pojechał z wizytą, i z Rosją, gdzie planuje spotkać się z prezydentem Putinem.

— Jeśli nie jest to zwykła retoryka, to chodzi o poważny zwrot w stronę bardziej zrównoważonej polityki zagranicznej zorientowanej nie tylko na USA, ale też na Rosję i Chiny – powiedział Władimir Swedencow z Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych.

W incydencie z karabinkami Duterte nie ograniczył się do niepochlebnych epitetów pod adresem Stanów Zjednoczonych.

– Zarówno Rosja, jak i Chiny wyraziły chęć sprzedaży broni Filipinom. Pamiętam, co mówili mi rosyjscy dyplomaci: „Niech Pan przyjeżdża do Rosji, mamy wszystko, czego potrzebujecie – powiedział filipiński lider.

Zdaniem rosyjskiego politologa Piotra Cwietowa wsparcie przez Rosję Filipin w ich dążeniu do wzmocnienia zdolności obronnych może stać się ważnym obszarem współpracy między obu państwami. Rosyjski przemysł zbrojeniowy – jak podkreślił – wielokrotnie prezentował filipińskim urzędnikom swoje samoloty, śmigłowce, systemy pocisków ziemia-powietrze „Igła”. Jednak do tej pory nie było pozytywnego odzewu, bo Manila była zorientowana na współpracę wojskową ze Stanami Zjednoczonymi. Czas pokaże czy słowa Duterte’a o zakupie broni w Rosji są zwykłą retoryką czy przemyślanym programem.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 26 to “Prezydent Filipin: W Rosji dostaniemy wszystko, czego potrzebujemy”

 1. Tomek said

  Prezydent Duterte nie wybiera epitetów pod adresem amerykańskich urzędników „dowolnie”.

  Nazwał Obamę „sukinsynem” (różnie to tłumaczą) czyli synem suki. Matka Obamy z ramienia CIA pomagała bandziorom Suharto mordować miliony ludzi w Indonezji po obaleniu Sukarno. Myślę że określenie tej kurwy mianem „suki” jest dość delikatne.

  Ambasador USA w Manili, Goldstein czy jakoś tak, jest pederastą, więc określenie go jako „pederastę” jest tylko opisem. Nic w tym dziwnego ani zdrożnego nie ma.

 2. re1truth2 said

  Tak, tak
  pewnie mogą wybrać ten model powtarzam za komentatorem końcówkę komentarza na manilatimes
  [Ostatni, ale wcale nie najmniej ważnym jest rosyjskie KPB-ADS. To pasuje do pH herbaty. Chcesz śniadanie, nie ma problemu. Bardzo dokładne podwodne i opakowania /punch/ które zostawi tuńczyka 200 kilo gotowego na sushi. Suchy ląd, wystarczy zmienić magazynek i jesteś gotowy przejść dalej. Wysoce konfigurowalny byłoby moim pierwszym wyborem dla obrony Filipin.]
  http://world.guns.ru/assault/rus/ads-dvuhsredny-e.html

 3. Miet said

  Wygląda na to, że prezydent Filipin to mądry polityk, który dostrzega, że lawirując pomiędzy mocarstwami może ugrać dla swojego kraju bardzo dużo.

  Tego brakowało w Polsce po roku 1989 – zamiast wykorzystać położenie pomiędzy Wschodem i Zachodem, mieliśmy jedynie lizydupstwo tego ostatniego i krakanie, czy oni nas aby przyjmą do tej wspaniałej Europy.
  Nagłaśniane było mocno przez media biadolenie o fatalnym dla nas Polaków położeniu geograficznym, skazującym nas na wieczne poddaństwo. No a jak już być poddanym, to oczywiście Zachodowi a nie tym prymitywnym Rucholom.

  Gdy wtedy na pierwszej polskiej liście dyskusyjnej pisałem, że to nasze położenie, gdyby było mądrze wykorzystane, mogłoby przynieść nam duże profity, byłem przez wielu „polskich, starszych i mądrzejszych” po prostu zakrzyczany.
  Oni dobrze wiedzieli, że miałem rację – wiedzieli też, że to byłoby nie po ich myśli – niezależna Polska, to przecież dla nich całkowita zguba.

 4. Siggi said

  lp.1 Tomek.
  —-
  Rodrigo dokładnie salonowo określił,że on jest synem prostytutki.A to zmienia postać rzeczy.Wszystkie inne definicje typu:…suk..qrv..syn jest gorsze gatunkowo I może nie najlepiej przetłumaczone z filipińskiego dialektu chińskiego.
  W naszej krajowej rzeczywistości wiele kobiet już mężatek,będące matkami z konieczności zajmują się najstarszą profesją.W ramach tej działalności gospodarczej raczej nie zdarzają się przypadki poczęć życia ,choc mogą być wyjatki od reguły,żeby potem używać takich określeń do kogokowiek.Zatem w stosowaniu tych definicji należy postepować ostrożnie,adekwatnie do faktów,żeby zbytnio nie przesalać.
  Nie?

 5. NICK said

  Prezydent Filipin to se może lawirować.
  Tak jak my w 1989.
  I, wcześniej.

  Układanka jest pisana na wiele dziesiątek lat wcześniej.

  Raczej setek.

  A może i dłużej?

 6. Tomek said

  Duterrte odnosił się do syna damy na zdjęciach:

  Nie sądzę aby przesadzał.

 7. NICK said

  Temat zastępczy.

 8. Stan said

  Ad:3 Miet
  Bardzo trafnie Pan to napisał.
  Problem w tym, ze większość Poloków tego nie rozumie i nie chce zrozumieć,
  a położenie jest usprawiedliwieniem do prymitywnych poczynań piesków i kundli.
  Sukcesy w manipulacji społeczeństwem polskim nie znają granic.

  Dzisiejsze media są fikcja i służą realizacji indywidualnych i geopolitycznych planów i to nie tylko w Polsce.
  Zmienić mentalność będzie bardzo trudno, a do mentalności innych narodów nam bardzo daleko.
  Dzisiaj jesteśmy nie na zachodzie i nie na wschodzie – ot tak gdzieś w próżni, zagubieni, zmęczeni i zalęknieni.
  Co niektórzy zbierają swoje żniwa.

  A dla mnie największym aktorem kabareciarzem jest sam min. Antoni, który mam nadzieje dostanie
  już wkrótce nagrodę „złote koryto” za najlepsze występy na arenie nie tylko narodowej,
  ale już znany na arenie międzynarodowej.
  Tu przypominam sobie słynne słowa „cicho wszędzie ciemno wszędzie co to będzie, co to będzie” dziady cz.III A.M.

 9. Maćko said

  Do Chin mu blizej:
  https://www.google.com/maps/@4.5774463,122.0165871,3z

 10. snag said

  P. Miet’ciu ,…

  Niezbyt mądr polityka z superpower – Noriega też machal szabelka, Saddam pukawka i jak na tym wyszli wszyscy wiemy ,…

  ——
  Takich pierdoł to dawno nie czytałem…
  Noriegę wykończono za machanie szabelką a Saddama – pukawką. A Milosevica za „czystki etniczne”. Bua ha ha ha ha.
  Czy Pan wierzy, ku@wa, że ktoś te brednie przyjmie za dobrą monetę?
  Czy może Pan się czegoś niedobrego, napił?
  Admin
  ——

  A Propos polityki postkomunistycznych polskojęzycznych ‚reprezentantów’ to przyznaje że trafił p. w bull’s eye. Ci so called ‚liderzy’ mogli byc mediatorem miedzy Rosja i Zachodem i duzo wytargowac dla kraju a dali doopy jednej stronie daleko za oceanem nie dostając nic w zamian i ułatwiając żydom wyduszenie ‚reparacji’ ,…

  .https://usercontent2.hubstatic.com/5650607_f520.jpg
  .http://archive.decaturdaily.com/decaturdaily/news/061230/sadaam1.jpg

 11. watazka said

  Nie ma co porownywac Rodrigo Duterte do jakiegokolwiek polityka zachodniej Europy czy w ogole Zachodu. Nie mozna go nawet porownac do Putina, bo Putin nie przeklina i nie wyzywa nikogo.

  Jest kilka powodow, dla ktorych Rodrigo („Rody” jak go prawie kordialnie nazywaja Jankesy) ma odwage pyskowac a nic mu nie brakuje z natury.

  Po pierwsze, po ostatnich wyczynach USA w Zatoce Malakka gdzie zmagazynowali nie tylko Amerykanie ogromne ilosci ropy w tankowcach i czekali na jakakolwiek prowokacje, zeby „zaiskrzylo”. Pisali o tym u Bialasa dosc obszernie.
  USA nie ma pretensji terytorialnych ani zadnych innych do Chin, wiec trzeba bylo wydumac awanture z wyspami Spratly, ktore co prawda po wojnie przyznali Chinom ale trybunaly przekupione uznaly, ze to wlasnosc filipinska choc sa poza wodami terytorialnymi Filipin (ponad 12 km od wybrzezy)
  No wiec rekami i zolnierzami filipinskimi Amerykanie chcieli wywolac awanture i potem „przyjsc z pomoca” biednym Filipinom.

  Filipiny sa regularnie rabowane przez USA – ogromne kopary rujnuja ekologie tubylczej ziemi a skarby wywozone sa z kraju.
  Wlasciwie od czasow Marcosa, ktory byl znakomitym prezydentem, – Filipiny sa pod calkowita kontrola zydow i USA. Nawet dranie pozakladali szkoly Montesori!

  Na ostatnim G-20 przerazona Azja Poludniowa Wschodnia dogadala sie miedzy soba, zeby ostudzic zapaly Clintonow, Bushow i McCainow oraz innej holoty na wojenke z Chinami i Rosja i cala Azja.
  Duterte nie tylko sie popisal na G-20 bo wiedzial, ze ma poparcie Chin.
  Pojechal do Chin i tam dopiero naopowiadal roznych rzeczy zwlaszcza na spotkaniu z Filipinczykami, ktorzy mieszkaja w Chinach!
  Powiedial, ze Filipiny to nie Irak i Libia i ze maja dosc zarowno hiszpanskiej jak i amerykanskiej hegemonii i ze Amerykanie napadli na Filipiny calkowicie wymordowali ludnosc na Luzon, potem w 41 roku dali Filipinom niepodleglosc a w 45 roku zbombardowali Manile. No i jeszcze dolozyl, ze Filipiny i biedne filipinskie dzieci maja dosc amerykanskich pedofilow.I ze to USA wciagnelo Japonie do bijatyki z Filipinami.
  Z Chinami sie dogadal, ze… sral pies czyje sa te wyspy- kamienie. Wazne, zeby rybacy filipinscy i chinscy mogli spokojnie lowic ryby.
  Tym samym wyrwal Amerykanom wazny punkt zaczepki.

  Wizyta w Japonii przyniosla tez wazne porozumienie. Japonia jest pod okupacja USA ale widac oznaki zamieszania, choc ostatnio prasa natretnie podkresla przyjazn japonsko-amerykanska. Japonczycy nie chca wspolpracy militarnej z Filipinami ale na wszelki wypadek podeslai najnowsze lodzie patrolowe do scigania piratow na Morzu Filipinskim i obiecali pomoc i wspolprace w walce z handlarzami narkotykow. To samo obiecaly Chiny.
  I Indonezja. I Malezja. I Rosja obiecala kazda pomoc, lacznie z budowa autostrady na Luzon. Chiny obiecaly budowe kolei.
  Na Filipinach nie ma pociagow ani linii kolejowej.
  Duterte zas obiecal powoli wycofywac trycykle na paliwo i zastapic je elektrycznymi silnikami..
  Ambasador Filip Goldberg opuscil juz Filipiny i przybyl juz nastepny. Goldberg opowiadal, ze wcale nie jest obrazony na Duterte.
  Amerykanie widac na chwile zglupieli z tego wszystkiego. Zobaczymy co bedzie po wyborach jak sie Wall Street wzmocni.
  CNN podalo juz (niechcaco) oficjalne wyniki wyborow:
  42: 40 na korzysc Killary i radosnej polityki Demokratow. Zobaczymy czy wyborcy dopasuja sie do tych wynikow.

 12. watazka said

  10
  Snag
  Snag jest malo spostrzegawczy.
  Ani Noriega ani Husejn nie mieli zadnego poparcia z zewnatrz. . A do tego byli uwazani za przyjaciol USA.
  Husejn sie niemal calowal z Bushem.
  Kadafi na przyklad tak bardzo ufal amerykanskim przyjaciolom, ze go uratuja, ze … odmowil pomocy Rosji.
  Rosjanie proponowali poparcie w ONZ ale to Kadafi sie nie zgodzil.
  Dlatego Rosja wstrzymala sie od glosu w Radzie Bezpieczenstwa gdy chodzilo o tzw. No Fly Zone.

  Naturalnie, ze nie jestesmy w stanie przewidziec najlizszej przyszlosci, niemniej jednak:
  Ani Kadafi andi Husejn nigdy nie planowali zwyzywac amerykanskich prezydentow od sukinsynow. Ani w ogole zwyzywac. Przeciez byli przyjaciolmi USA!

  Nie mieli zadnego poparcia ani Chin ani Rosji ani zadnych innych panstw, ktore podobnie jak Polska i Polacy uwierzyli, ze to Husejn byl sukinsynem, i ze to Kadafi kazal rozpieprzyc samolot nad Lockerbie i w ogole byl pol-idiota, dziwakiem, glupio sie ubieral i mial panienki w charakterze ochroniarzy kolo siebie.
  Sytuacja w Iraku ani w Libii nikt sie nie interesowal. Byly to bogate, suwerenne panstwa.
  Kiedy pan Sikorski wysylal polskie wojska do rozwalenia Libii nikomu do glowy nie wpadlo, ze Polacy przyczynia sie do rozwalenie kolejnego suwerennego, bogatego i demokratycznego panstwa. Jakby Jugoslawii bylo malo.
  W porownaniu z USA – to nawet hitlerowskie Niemcy byly demokratyczne.

 13. Konflikt Prezydenta Filipin z USA jest z powodu NIEPRODUKOWANIA przez USA Aerobusa-SADDAM, bez którego Filipiny – położone na 10 tysiącach wysp – ŻYĆ NIE MOGĄ, tak jak Grecja.
  Rosja produkuje ukraińskiego Saddama jako KAMAZA z Zamówienia Sióstr Alvarado dla WYGNANIA Amerykanów z Karaibów, gdzie jest kilkanaście archipelagów SPORNYCH, które były okupowane przez US Navy wg doktryny Monrooego.
  Gdy pojawił się mój Aerobus-SADDAM to doktryny Teodora Roosevelta i Monrooego szlag trafił, bo SKATOWANIE mego Pełnomocnika w NASA Nie Wystarczyło.

 14. Bebebe said

  https://hardy.gallery/pl/blog/rodrigo-duterty-bohater-czy-lobuz-n4
  To link do ciekawego bloga, Oczami kogos, kto co miesiac, dwa, jest na Filipinach sluzbowo.ciekawe zdjecia i spostrzezenia.

 15. snag said

  Admin @ 10 ,…

  Nie ważne czy ‚tak’ czy ‚nie’ i czy uwierzyłem … Dali pretekst ,…

  ——
  Nie dali żadnego pretekstu. Bandytom nie trzeba pretekstu, aby dać w łeb i obrabować.
  Admin

 16. snag said

  Admin @ 15

  Jeśli to nie jest pretekst to ja nie wiem co jest … zresztą rozmawiamy o języku polityków na najwyższym szczeblu którzy nie tylko grozili ale sami nie byli świętoszkami a w przypadku Saddama trzeba być zarozumiałym idiota zeby straszyc ze ‚zajmie sie’ bylym prezydentem i ojcem prezydenta supermocarstwa czy obiecywać że gwarantuje każdej rodzinie palestyńskiego ‚terrorysty’ który wysadził się w powietrze w autobusie z żydami 25 tys dolarów na miesiąc dożywotniej renty wiedząc jaki wpływ ma AIPAC na Capitol Hill ,…

  Niezbyt rozsądne mielenie językiem, no sir ,…

  ——
  W ogóle nie o to chodziło. A te informacje wyglądają mi na tak samo prawdziwe, jak dowody na posiadanie przez Irak broni nuklearnej, chemicznej i biologicznej.
  Admin

 17. snag said

  U.S. Strikes Iraq for Plot to Kill Bush

  By David Von Drehle and R. Jeffrey Smith
  Washington Post Staff Writers
  Sunday, June 27, 1993; Page A01
  U.S. Navy ships launched 23 Tomahawk missiles against the headquarters of the Iraqi Intelligence Service yesterday in what President Clinton said was a „firm and commensurate” response to Iraq’s plan to assassinate former president George Bush in mid-April.

  Jaki bullshit…
  Admin

 18. snag said

  Pamiętam jak wywiad Kuwejtu zapodał że rozpracował planowany spisek zamachu Saddam’a na Bush’a Seniora podczas jego wizyty w Kuwejcie. Ile w tym prawdy nie wiem ,…

  U.S. Strikes Iraq for Plot to Kill Bush
  ———————————————————————————————–
  By David Von Drehle and R. Jeffrey Smith – Washington Post Staff Writers – Sunday, June 27, 1993; Page A01

  U.S. Navy ships launched 23 Tomahawk missiles against the headquarters of the Iraqi Intelligence Service yesterday in what President Clinton said was a „firm and commensurate” response to Iraq’s plan to assassinate former president George Bush in mid-April.

  http://www.washingtonpost.com/wp-srv/inatl/longterm/iraq/timeline/062793.htm

 19. Peryskop said

  Jednak Snag to nie żaden palant, lecz minitubka propropagandowa.

 20. snag said

  Saddam Rewards Suicide Bombers’ Families – ABC News
  ———————————————————————-
  http://abcnews.go.com/WNT/story?id=129914&page=1

  Wiecej ,…

  https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=saddam+hussein+suicide+terrorism+compensation

  ——
  A po ataku Iraku na Kuwejt żołnierze iraccy wyrzucali kuwejckie niemowlęta z inkubatorów.
  Admin

 21. snag said

  Peryskop @ 19 ,…

  Masz argument to się pochwal a jeśli nie to stul pysk bo epitetami daleko nie zajedziesz ,…

 22. snag said

  Admin @ 21 ,…

  Przytoczony przez p. przykład to rzeczywiscie fabrykacja PR Kuwejtu żeby zmiękczyć serca congressman’ow natomiast przyklad ktory podalem odbył się w obecności kilkuset osób i TV w budynku YMCA w Gazie na zorganizowanej przez Hamas ‚akademii’ z tej okazji ,…

 23. Maćko said

  21 Snag, pozwole sobie przetlumaczyc Pana wpis powyzej:
  ” Szanowny Panie Peryskopie, czy móglbym prosic Pana o podanie argumentów aby merytorycznie podejsc do dyskutowanego problemu? Z góry dziekuje za nie uzywanie niediagnostycznych epitetów które nie prowadza w kierunku ustalenia poprawnego obrazu rzeczywistosci. Z powazaniem. Snag”

  Wydaje mi sie, ze o cos takiego Panu chodzilo? Tak?
  Pozdrawiam.

  🙂 – admin

 24. snag said

  Maćko @ 23 ,…

  Można i tak ale adresując niektórych lepiej się ‚streszczać’ bo inaczej nie dotrze ,…

 25. Peryskop said

  Re 23

  Dzięki za pośrednictwo w imię konsensu.

  Snag w „pośpiechu na tle nerwowym” nie docenił moich starań o możliwie obiektywną ocenę, bowiem zawarłem komplement, że palantem jednak nie jest.

  A suszba nie druszba, ale blady lajf.

  Sytuacja przerosła, bo Rodrigo Duterte gra ostro.

  Miejmy nadzieję, że takich gierojów nie zabraknie !

 26. Maćko said

  Szanowni:
  Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie…. dobrze pamietam?

  Prawo sprzezen zwrotnych: wyslany bodziec wraca do nas jako odpowiedz po przerobieniu go przez drugi uklad.
  Czyli odpowiedz drugiej strony zalezy od iloczynu „bodziec razy reaktywnosc”.

  Lepszy bodziec ZAWSZE daje lepsza reakcje.

  😉

Sorry, the comment form is closed at this time.