Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Svenska Dagbladet: za kulisami UE aktywnie kontaktuje się z Moskwą

Posted by Marucha w dniu 2016-11-05 (sobota)

Wbrew rozmowom o izolacji Rosji po przyłączeniu Krymu i wprowadzeniu sankcji większość krajów UE ciągle wysyła swoje delegacje do Moskwy – pisze „Svenska Dagbladet”.

Oficjalnie państwa członkowie Unii Europejskiej jednogłośnie zgadzają się na sankcje i ostrą retorykę wobec Rosji. Jednak za kulisami nie ma takiej jedności, ocenia szwedzka gazeta.

Przypomina, że przed ostatnim szczytem UE wielu apelowało o wprowadzenie nowych sankcji wobec Moskwy. Tym razem z powodu Syrii. Nie przyniosło to jednak rezultatu. Restrykcje wprowadzone we względu na Krym i Ukrainę nadal obowiązują, ale niektóre kraje chcą wycofać się z tego kursu.

Według „Svenska Dagbladet” od 2014 roku 20 z 28 krajów Wspólnoty wysłało do Moskwy swoje delegacje na czele z premierami lub ministrami na rozmowy z rosyjskimi władzami. Gazeta sporządziła listę tych państw, korzystając z nieoficjalnych danych Brukseli. Głównie z prezydentem Władimirem Putinem spotykali się szefowie sześciu krajów europejskich: Czech, Francji, Cypru, Austrii, Finlandii i Grecji. Fiński prezydent Sauli Niinistö nawet zaprosił Putina do swojej letniej rezydencji.

Na szczeblu szefów rządów do Moskwy jeździli przedstawiciele kolejnych sześciu krajów europejskich: Słowacji, Niemiec, Włoch, Bułgarii, Węgier, Luksemburga. M.in. kanclerz Angela Merkel.

Jeszcze osiem krajów wysłało do rosyjskiej stolicy ministrów spraw zagranicznych: Hiszpania, Wielka Brytania, Słowenia, Holandia, Irlandia, Łotwa, Portugalia (dwukrotnie wymieniana; prawdopodobnie chodzi o 19 krajów, a nie 20 – lub autor zapomniał wymienić wszystkich państw).

Szwedzka gazeta zwraca uwagę na to, że w ciągu dwóch lat było ok. 40 takich wizyt. Czyli niektórzy przedstawiciele przyjeżdżali do Rosji więcej niż jeden raz. Świadczy to o tym, że Rosja raczej nie jest krajem znajdującym się w izolacji.

Jak pisze „Svenska Dagbladet”, Szwecja jest jednym z nielicznych europejskich państw, które zamroziły stosunki z Rosją po 2014 roku, ale minister spraw zagranicznych Margot Wallström już działa na rzecz przywrócenia kontaktów z Moskwą. Z taki samym postulatem występuje premier Stefan Löfven.

Stosunki między Rosją a Zachodem uległy gwałtownemu pogorszeniu po zamachu stanu w Ukrainie w 2014 roku i przyłączeniu Krymu do Federacji Rosyjskiej po przeprowadzeniu referendum.

W marcu 2014 roku kraje zachodnie nałożyły sankcje na Rosję. Początkowo na czarnej liście znalazły się osoby fizyczne i organizacje, potem sankcjami objęto całe sektory gospodarki. W odpowiedzi Rosja wprowadziła embargo na towary z krajów popierających zachodnie restrykcje.

W ostatnim czasie w UE coraz głośniej mówi się o potrzebie zniesienia ograniczeń, ale latem tego roku Bruksela przedłużyła je do stycznia 2017 roku.

https://pl.sputniknews.com

I jak zwykle „polskie” władze zrobiły z Polski wiejskiego głupka…
Admin

Komentarzy 10 to “Svenska Dagbladet: za kulisami UE aktywnie kontaktuje się z Moskwą”

 1. jan said

  http://freski.blog.pl/2016/10/29/nowe-credo-polityki-polskiej/

 2. Stan said

  Dzień Jedności Narodowej w Moskwie – 04.11.2016
  Naród Rosyjski świętuje swoje zjednoczenie.
  Warto popatrzeć, zastanowić się i zadać sobie samemu wiele pytań.
  Europa dzisiaj ma problem z 28 narodowościami.
  W Rosji żyje ponad 100 różnych narodowości jak dotychczas w spokoju i zjednoczeniu.
  Który naród w Europie czy na świecie jest tak zjednoczony,jak Rosja?
  Zachodnie „demokratyczne” media nawet nic nie wspomniały o tej pięknej uroczystości.

  A może pieski i kundelki „polskie” i „brukselskie” mogły by się czegoś
  nauczyć oglądając ta uroczystość?

 3. Nemo said

  Sankcje sankcjami, a biznes jest biznes. I tyle w tym temacie.

 4. erstdyu said

 5. ERROR 404 NSZ said

  Powiem więcej , gdy zarządzający Polską majestatycznie ( i na rozkaz ) wypięli się na Rosję , wszystkie kraje zintesyfikowały rozmowy handlowe i zaczęły wypychać np. górki półtusz a w polskich zamrażarkach ciasno . O jabłkach nie wspominając…

 6. SCHREK said

  Jesteśmy niepoprawnymi idiotami `Erstdye` Moore robi `blow` ale z US mózgów ,Tryumf, W.W.P, Clint.. cale to `zazimazi` krypto gudlaje to plemienna rodzina co z tej samej gęby żre !

  Gudeł kibucowy opanował już swiat a teraz dostosowywuje go do onych wymagań na cześć
  Już chowanego mars-Jańczyka, bedacego przedstawicielem rasy mieszanej, zaoranej i przygotowanej.

 7. NICK said

  Panie SCHREK.
  Wszystko dobrze tylko napisz Pan coś „po normalnemu”.
  Co i ja czasem czynię… .

  Inaczej to wezmą Pana za „maciarewicza”?
  Czy cuś… .

 8. Kuntakinte said

  Musi stracic ktos by zyskac mogl ktos. https://wirtualnapolonia.com/2014/09/16/izrael-rosja-yair-shamir-izraelski-minister-rolnictwa-w-euforii/

 9. saletrazcukrem said

  A dzięki komu i tylko komu kosmonauci z usa od 2011 roku, i z innych krajów zachodu latają na orbitę do stacji?
  Wniosek: Polska to kraj twardo stojący na ziemi i nie potrzebuje latać na orbitę z nikim ani mieć jakichś głupich satelitów na niej jak Białoruś i reszta.
  Nie wspominając o silnikach RD-180 dzięki którym UWAGA!! Wojskowe satelity USA latają na orbitę! oraz NK-33
  Czy ktokolwiek, kiedykolwiek widział ten film dokumentalny w polskojęzycznej TV?
  Pytam bo nie mam telewizora od dawna. USA szczerze i z bólem serca przyznaje że ich technika dotycząca silników rakietowych jest o 60 lat do tyłu w stosunku do rosyjskiej. Zajebisty film.

 10. SHREK said

  To w formie odniesienia Panie NICKu, jak Pan wie, `tuszu za mało`, mus sam, z laska Pańską się zawziąć.

  [ sporo wiedzy i łamania zapisów `łupków zydokanonicznych` ukryte i `zabronione` ]

  p/n w formie `ufo` sporo prawdy o naszej przeszłości co i Biblia mówi głownie w aneksach zw. apokryfami kiedyś uważanych za jej treści.[ po cichu dodam jak zlało sie to wszystko w jedno co Pap Franko kończy ]

  wielu dziś o tym mówi nie wprost ale dla zainteresowanych otwartych umysłów po zdjęciu czarnej zasłony to oczywiste.

  .http://popotopie.blogspot.com/2015/01/prawdziwy-wadca-pierscieni-czesc-ii.html

Sorry, the comment form is closed at this time.