Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ola o Wolne tematy (51 – …
  Boydar o Mane tekel fares
  Joung o Wołynia nie pomścimy!
  NICK o Wolne tematy (51 – …
  Marucha o Albo durnie, albo tchórze
  Boydar o Wolne tematy (51 – …
  Yah o Nie taki wilk straszny…
  Marucha o Nie taki wilk straszny…
  Boydar o Nie taki wilk straszny…
  guła o Wolne tematy (51 – …
  Yah o Wołynia nie pomścimy!
  AlexSailor o Nie taki wilk straszny…
  revers o Nie taki wilk straszny…
  Boydar o Juncker o Trumpie: Nie rozumie…
  Boydar o Wolne tematy (51 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 427 obserwujących.

„To ci da siłę…” Jak umierał Rotmistrz Pilecki

Posted by Marucha w dniu 2016-11-05 (sobota)

Rotmistrz – dziś już Pułkownik – Witold Pilecki

Rotmistrz – dziś już Pułkownik – Witold Pilecki

Dlaczego Rotmistrz Witold Pilecki zalecał czytanie O naśladowaniu Chrystusa Tomasza a Kempis swojej żonie Marii, wtedy gdy siedział w ubeckiej katowni i wiedział już, że nie ominie go wyrok śmierci?

Właśnie tej niewielkiej książeczki – podręcznika ascezy i przewodnika duchowego napisanego przez zakonnika dla zakonników, ale który zarazem stał się podręcznikiem życia wewnętrznego dla szerokich rzesz świeckich.

Autorstwo tego dzieła nie jest do końca jasne, przypuszcza się, że mógł je napisać św. Bernard z Clairvaux lub św. Bonawentura. Przez wiele lat, jakie upłynęły od jego napisania – prawdopodobnie około roku 1427 – nigdy nie osłabła jego popularność.

Nie jest to jednak lektura dla wszystkich. Podchwytują ją i zaczytują się w niej przede wszystkim ludzie „duchowi”, ci, którym zależy, by rozwijać relacje z Bogiem, którzy zastanawiają się, jakimi drogami prowadzi ich Bóg, czego od nich oczekuje. Są dzięki temu w stanie przyjąć – często po okresie wielkich udręk, kryzysów, buntów, niekiedy rozpaczy – że wszelkie doświadczenia, jakie ich spotykają, także tragiczne, prawie ponad siły, przywodzące na myśl cierpienia Hioba, są niczym innym, jak wybraną przez Boga drogą. Specjalną, wyjątkową, tylko dla nich. Najlepszym sposobem, by mogli się zbliżyć do swojego Pana.

Każdy krzyż, łącznie z męczeństwem, „skrojony jest na ich miarę”, dopasowany z największą starannością, dbałością o najdrobniejszy szczegół, do ich potrzeb, do ich kondycji. Jest on wręcz koniecznością, by osiągnęli doskonałość, do jakiej Bóg ich przeznaczył.

Odrzucenie krzyża, pogarda dla krzyża byłaby więc najbardziej tragicznym nieporozumieniem, największym błędem chrześcijanina.

Człowiek zawsze ma tendencje, by ulegać pokusie myślenia „ziemskiego”, materialnego, które zakłada, że cierpienie to znak odrzucenia przez Boga. Tak twierdzi się dziś powszechnie. Tak uważają protestanci. Dla protestantów człowiek, któremu nic nie brakuje, który odnosi sukcesy, to ktoś kto posiadł błogosławieństwo Boga. Mówiąc wprost, bez finezji: protestanci brzydzą się krzyża [wystarczy obejrzeć cmentarze protestanckie… – admin]. Nie są w stanie przyjąć, że krzyż to właśnie znak wybraństwa – wybrania przez Boga. Znak przeznaczenia do wyjątkowej misji, do prawdziwej wielkości – jeśli można tym mianem określić świętość.

Rotmistrz Witold Pilecki musiał mieć w Bożych planach „wysoką pozycję” skoro przeznaczona dla niego droga, zwłaszcza pod koniec życia, gdy był już więźniem Sowietów w polskich mundurach, była tak obfita w cierpienie – nie tylko fizyczne. Składał się na nie przede wszystkim lęk o najbliższych, żonę i dzieci, obawa, żeby nie wydać w chwili słabości, pod wpływem tortur, przyjaciół z konspiracji, wreszcie dotkliwa świadomość, że ogromne ofiary poniesione podczas wojny nie zaowocowały wolnością, że po niemieckiej spada na Polskę druga, jeszcze straszniejsza okupacja. Zawodzą wszelkie nadzieje na Polskę wolną.

Trzeba też pamiętać, że choć autor grypsów do Marii Pileckiej był żołnierzem, oficerem, człowiekiem niebywale mężnym, odznaczał się ponadprzeciętną wrażliwością. Był przecież także artystą – chciał zostać malarzem – człowiekiem o wyjątkowej subtelności uczuć, zdolnym do refleksji, która mogłaby zawstydzić wielu ludzi sztuki, czego ślad odnaleźć można w ocalonych wierszach jego autorstwa (zwłaszcza we wstrząsającym dokumencie jakim jest wiersz – petycja napisana w więzieniu, krótko po aresztowaniu, adresowana do płk. Józefa Różańskiego).

Dotykamy tu jednej z najgłębszych i najtrudniejszych tajemnic naszej wiary.

Cierpienie, jakie spotyka kogoś dobrego to szansa upodobnienia się do samego Chrystusa. A także próba wiary, taka, jaką musiał przejść – i przeszedł zwycięsko – starotestamentalny Hiob. Ta próba jest zawsze ciężka.

„Nie dziw się, że masz tak mało przyjaciół, skoro tak ich traktujesz”, skarżyła się św. Teresa z Àvila Chrystusowi w godzinie największych udręk i zwątpień. A jednak Pan Bóg z żelazną konsekwencją przeprowadza wszystkich swoich wybranych, wszystkich największych świętych, przez doświadczenie cierpienia, przez żywy ogień krzyża. Tym większego, im świętość ich jest większa.

Niezliczona ilość przykładów z historii chrześcijaństwa świadczy, że właśnie najlepsi, najszlachetniejsi, najbardziej uduchowieni i spracowani zarazem dla chwały Boga, dla zwycięstwa Jego sprawy na ziemi, musieli wstąpić na tę drogę.

Jedną z takich osób była Joanna D′Arc. Jest coś uderzającego w podobieństwie sylwetek pasterki z wioski Domrémy i polskiego oficera i harcerza zarazem, ojca, męża i powstańca, wywiadowcy, dobrowolnego więźnia Oświęcimia. Oboje mieli – najprawdopodobniej, choć tylko francuska święta mówiła o tym wprost – świadomość ważnej misji zleconej im przez Boga, dotyczącej ich Ojczyzny. Rotmistrz, po okresie wojennej epopei, którą przeszedł zwycięsko, mógł powiedzieć, tak samo jak Joanna D′Arc, w czasie swych wielkich zwycięstw militarnych nad Anglikami, okupantami jej Ojczyzny: „Nie lękam się niczego, oprócz zdrady”. W więzieniu, podczas tortur, żadnego z nich nie opuściła nadzieja chrześcijańska. Ją spalono żywcem na stosie, on został – już półżywy w wyniku „przesłuchań” – zamordowany wystrzałem w tył głowy z broni ubeckiego kata.

A jednak – nawet w tych warunkach, w ohydnych cuchnących celach, gdzie oboje przez dłuższy czas byli zamknięci, skazani na obcowanie ze zwyrodnialcami – ich prześladowcami w mundurach, na dnie ziemskiego piekła, potrafili wznosić dusze ku Bogu i – tak jak Romuald Traugutt w Cytadeli, w oczekiwaniu na śmierć na szubienicy, jak św. Maksymilian Maria Kolbe w głodowym bunkrze – śpiewać hymny na chwałę Boga.

Francois Gerard – Św. Teresa z Avila (fragment)

Francois Gerard – Św. Teresa z Avila (fragment)

Jak to można zrozumieć?

Jedynie tak, że Pan Bóg w swojej dobroci nie pozwala swoim wybranym długo cieszyć się ziemskimi radościami. Nawet te największe bowiem, jak przywiązanie kochającej rodziny, miłość i wdzięczność współrodaków, powodzenie w bohaterskich czynach czy ważnej misyjnej pracy mają swój nieuchronny kres. Przemijają. Są „za małe”, by naprawdę uszczęśliwić człowieka, który już na ziemi pojmuje, choć jeszcze w sposób niedoskonały, kim jest Bóg.

Nawet najczystsze, najbardziej krystaliczne ziemskie radości są ulotne i przemijające. Nie mogą być punktem stałym, trwałą płaszczyzną odniesienia, a zwłaszcza celem życia człowieka, który idzie drogą świętości.

„Kiedy przyglądamy się takim ludziom z bliska”, pisał ks. John Jenkins FSSPX, „ich dziełom i ich wytrwałości w cnocie, opierającej się intrygom i złości ludzkiej, możemy nawet powiedzieć, że są lepszymi ludźmi, niż wszyscy inni razem wzięci. Dlatego, że mają nadprzyrodzoną, nadludzką siłę, płynącą z cnoty nadziei”.

Rotmistrz Pilecki nie był wyjątkowy jako malarz, poeta, rolnik, jeździec, wychowawca, gospodarz, żołnierz, powstaniec, dowódca, konspirator. Tak, był odważny do szaleństwa, nadzwyczaj pracowity, wytrwały, pomysłowy, bezgranicznie oddany służbie, gotowy do poświęceń. Ale istnieli z pewnością ludzie podobni do niego lub nawet lepsi w tych zawodach.

Był natomiast wyjątkowy jako ten, który kierując się nadzieją chrześcijańską wytrwał do końca w wierze i miłości Boga. I pod koniec swojego męczeństwa potrafił jeszcze innych umacniać. „Czytaj Tomasza a Kempis, czytaj go dzieciom. To Ci da siłę…”

Żołnierze muszą walczyć, ale to Bóg daje zwycięstwo (św. Joanna D`Arc)

I jeszcze jedno. Kwestia ogromnej duchowej siły Rotmistrza. Witold Pilecki myślał trzeźwo, realistycznie, nie życzeniowo. Nie był naiwny. Wiedział, że w ostatecznym rachunku to nie ludzie – ich lojalność, wierność, stałość, uczucie, zasady, bohaterstwo, chęć niesienia pomocy – są gwarancją odniesienia zwycięstwa nad wrogiem.

„Gdy jesteśmy przywiązani do ziemskich przyjemności, czy dóbr, do rzeczy doczesnych, nasi wrogowie zawsze mogą wykorzystać nasze przywiązania, by doprowadzić nas do upadku i ukazać naszą słabość. Najsilniejszym człowiekiem jest ten, który nie liczy na rzeczy doczesne, ale raczej na stałość Boga, który daje zwycięstwo tym, którzy pokładają w Nim nadzieję. To właśnie cnota nadziei daje nam siłę i powodzenie w naszych przedsięwzięciach – gdyż sukces nie zależy jedynie od naszej siły, ale i od tego, czy jesteśmy tacy, jakimi chce mieć nas Bóg. Jeśli Bóg jest z nami, jeśli Bóg pragnie naszego dobra, człowiek nic nam nie może uczynić” (ks. J. Jenkins).

Rotmistrz Pilecki był człowiekiem silnym w tym właśnie znaczeniu. Wiedział, że życie nie kończy się, lecz trwa. Istnieje wieczność. Wieczność przeznaczona dla nas. Wieczność miłości, albo wieczność potępienia. O naśladowaniu Chrystusa utwierdzało go w wyborze, którego dokonał wtedy, gdy świadomie przyjął wiarę katolicką, w jakiej został wychowany. To wiara upewnia człowieka, że nie może pokładać nadziei w doczesności, bo byłby śmieszny, żałosny. Byłby błaznem strojącym poważne miny, hipokrytą, jak Luter i jego następcy.

I stopniowo człowiek wierzący w dogmaty katolickie dochodzi do przyswojenia sobie trudnej lekcji w szkole mądrości, że Bóg, nasz Stworzyciel nie chce dać nam raju na Ziemi, z całej siły natomiast pragnie, byśmy sobie na ten raj zasłużyli. Na prawdziwy raj, którego na Ziemi nie ma i nigdy nie będzie. Dlatego, że Bóg nas kocha. „Gdyby przestał nas kochać, przestałby by być Bogiem”, zauważył ktoś trafnie. To fundamentalna prawda naszej wiary.

Charles-Amable Lenoir – Św. Joanna D`Arc

Charles-Amable Lenoir – Św. Joanna D`Arc

Rzadko spotyka się ludzi, którzy potrafili w pełni, prawdziwie, z ufnością, bez hipokryzji zawierzyć swój los i całe życia Bogu. Ludzi, którzy zrozumieli, kim jest Bóg, jaki jest Bóg i czego Bóg od nich oczekuje. I przyjęli to, co zsyła Jego Opatrzność, bez buntu, bez rozpaczy, bez szemrania. Bez składania wciąż na nowo „protokółu niezgodności”.

„Pan Bóg chce, abyśmy żyli wiarą, pełni ufności i z sercem spokojnym, nawet w chwilach najtrudniejszych”. Mamy niezwykłe szczęście jako Polacy takich ludzi w naszej historii spotykać. To nas różni od krajów protestanckich.

Nikt nie rodzi się świętym. Ale świętość jest czymś realnym, czymś dostępnym. Boga poznać można. Można się nawet do Niego niezwykle zbliżyć, gdy człowiek otwiera oczy – tak jak małe dziecko, które wcześniej jeszcze nie rozpoznawało żadnych kształtów, tylko cienie i światła – i widzi, widzi ponad wszelką wątpliwość, że nie ma na ziemi nic cenniejszego ponad Jego krzyż. Wstępuje wtedy na drogę świętości.

Dlatego zapewne Rotmistrz na sali rozpraw, podczas procesu, gdy był już po rujnującej zdrowie, zapewniającej trwałe kalectwo serii katowań, gdy nie mógł już nic napisać do żony, bo nie miał paznokci, widziano go z roziskrzonymi oczyma i, jak wspomina córka, Zofia Pilecka – Optułowicz, „z twarzą promienną”.

Ewa Polak-Pałkiewicz
Za: Ewa Polak-Pałkiewicz blog (02.11.2016)

Komentarz BIBUŁY:

Przypominamy nasz Komentarz i Apel w sprawie rtm. Pileckiego, zamieszczony już kilka lat temu. Niestety, przez cały ten czas nikt nie próbował w jakikolwiek sposób – merytoryczny czy jakikolwiek inny – ustosunkować się do niego. Panuje zgodne milczenie tzw. badaczy, historyków i publicystów wobec “Raportów Pileckiego”, które – cytat z Wikipedii: “Obok raportów Karskiego są pierwszym źródłem na temat Holokaustu na świecie”.

Właśnie, zastanawiająca jest zgodność braku zainteresowania tematem, być może właśnie dlatego, że chodzi o bojaźń przed oskarżeniami o negowanie [tzw.] Holokaustu, a także bojaźń o naruszenie podstaw mitu o rtm. Pileckim. Tak, mitu, bowiem Jego piękna, świetlana postać nie byłaby dzisiaj tak promowana, gdyby – swoimi Raportami, a dokładnie: niektórymi wątpliwymi fragmentami powojennego Raportu – nie wpisywała się w kanony Religii Holokaustu.

Świetlana postać rotmistrza Pileckiego nie powinna budzić wątpliwości, jednak takowe niestety pojawiają się przy lekturze trzeciego Raportu, przypisywanego właśnie jemu. Badaczom historii nieobarczonym skazą ideologii i religii Holokaustu, polecamy baczniejsze przyjrzenie się i szczegółową analizę porównawczą właśnie trzeciego Raportu, z innymi zapiskami Rotmistrza i także z pierwszym Raportem (“W”) i drugim Raportem (“S”). Niestety, ostatni, trzeci Raport – a właśnie ten jest nagłośniony – powstał dopiero po 1945 roku (choć dokładna data nie jest znana; co ciekawe, w Polsce ten Raport opublikowano dopiero w 2000 roku).

Same oryginały Raportów mają znajdować się w Archiwum Studium Polski Podziemnej w Londynie, niestety, nigdzie nie są dostępne skany bądź kompletne szczegółowe zdjęcia tych Raportów. Tym trudniejsze jest prowadzenie jakichkolwiek badań, że za kopie jednego raportu Archiwum w Londynie żąda sobie kilkaset dolarów (sami to spawdziliśmy!). Dlaczego, po tylu latach po wojnie, nie udostępniono tych raportów, trudno w pełni zrozumieć bez przyjęcia założenia, że być może chodzi także o to aby odstraszyć ewentualnych dociekliwych badaczy. Przy okazji, Apel do Archiwum w Londynie: prosimy o upublicznienie w Internecie skanów wszystkich Raportów. No, chyba że jakieś względy pozamerytoryczne wchodzą w grę…

Polecamy przyjrzenie się pod tym kątem właśnie trzeciemu Raportowi, w którym niestety mnożą się nonsensy o życiu obozowym, np. o szczegółach gazowania Żydów. Dziwne, że pisane w czasie wojny Raporty (które są krótkie) nie zawierają tych historii, lecz dopiero 100-stronicowy Raport powojenny zawiera szczegóły, których walory jakoś zbieżne są z ówczesną powojenną propagandą sowiecką, a później syjonistyczną.

Należy podkreślić, że w powszechnej świadomości istnieje określenie “Raport Pileckiego”, lecz utożsamiany jest on z raportem powojennym, a nie z raportami (suchymi i krótkimi) powstałymi podczas wojny. Najczęściej jednak publicyści (i niestety historycy) zlewają te raporty w jakąś jedną całość, zniekształcając obraz historii.

A mówiąc o propagandzie sowieckiej przypomnijmy, że twierdziła ona i wmawiała społeczeństwom przez wiele powojennych lat, że np. w Majdanku zginęło półtora miliona ludzi (co miało stanowić efekt “dogłębnych badań komisji naukowców radzieckich”- cytat z wydawanych po wojnie książek, rozpowszechnianych w milionowych nakładach), w KL Auschwitz – nawet 10 milionów, w Treblince – 3 miliony (dzisiaj dowodzi się od 80 tysięcy do maksymalnie 250 tysięcy), a w Sobiborze – 350 tysięcy (dzisiaj dowodzi się 15 tysięcy ofiar).

Powstaje zatem pytanie, czy aby ta wspaniała postać rotmistrza Pileckiego nie została perfidnie wykorzystana przez komunistów aby uwiarygodnić powojenną propagandę sowiecką, przypisując mu – już po wojnie – trzeci Raport, bądź dodając doń pikantne szczegóły zgodne z ówczesną narracją propagandy. Naukowcy, badacze, historycy – polecamy rzetelne zajęcie się tym tematem!

A jakby przy okazji, oraz w związku z “Raportem Pileckiego”, zwracamy się do Czytelników o wskazanie nam jakiegokolwiek dokumentu pochodzącego z czasów wojny, w tym jakiegokolwiek dokumentu służb wywiadowczych Aliantów, w którym mowa jest o masowym gazowaniu więźniów w niemieckich obozach koncentracyjnych. Trudne zadanie, prawda? No, chyba, że będzie to… “Raport Pileckiego”… powstały po wojnie, na który powołują się niektórzy osobnicy nazywający się historykami, których stać jedynie na wzajemne i bezkrytyczne cytowanie siebie, kolegów i niesprawdzonych dokumentów.

Czytaj również:
Holokaust czy “99-procentowy” mit? (a szczególnie rozdział o domniemanych sposobach mordowania więźniów w Treblince).

Komentarz gajowego Maruchy:
Jesteśmy gotowi postawić dolary przeciwko orzechom, że „uczeni radzieccy”, wypisujący bzdury na temat holokaustu i cytujący wzięte z d…y liczby ofiar, charakteryzowali się pewnymi… ehem… brakami fizjologicznymi, co Pan wiesz, a ja rozumiem.
Admin

Komentarzy 19 to “„To ci da siłę…” Jak umierał Rotmistrz Pilecki”

 1. RomanK said

  http://echomatkibozejniepokalaniepoczetej.com/embnp/pages/assets/files/2010-09/o_nasladowaniu_chrystusa.pdf

 2. SHREK said

  Gdyby ktoś miał wątpliwości czy Piekło istnieje i pracuje z hordami demonów w formie duchowej oraz tu na ziemi w formie cielesnej.

 3. hulajdusznik said

  „Aniołowie śmierci”:
  https://cyklista.wordpress.com/2012/05/11/dlaczego-zyd-adolf-hitler-i-zyd-adolf-eichmann-zgotowali-tak-krwawy-los-swoim-wsplplemiencom/
  http://www.sfora.pl/swiat/To-Zydzi-nie-chcieli-skazac-Aniola-Smierci-z-Auschwitz-a25772
  http://niewiarygodne.pl/kat,1031987,title,Aniol-smierci-z-Lubianki-Eksperymenty-na-miare-doktora-Mengele-w-ZSRR,wid,15498717,wiadomosc.html?smgajticaid=61809a
  http://www.antonizambrowski.pl/artykuly_archiwalne/2007/burzliwe_zycie_doktora.html

 4. hulajdusznik said

  magnet:?xt=urn:btih:CC0CF9AEF64B621ACF5FF1DCE27692762B78CAA3

 5. SHREK said

  Dlaczego `hulajdusznik` plecie i po braciach jego starszych bajki opowiada ;

  wysyp `grzybów muchomorów w gaju` w XXI wieku światłowodu odhaczającego od `zagulgotanej` prawdy.

  dla zagubionych `gajowych i majówkowiczów` tu jest odpowiedz [ pytanie czy zbłąkanych ]

  .https://www.youtube.com/watch?v=Wax-HMD3XLY

 6. hulajdusznik said

  W przeciwieństwie do niejakiego shreka, który, jak widać, ma spore kłopoty w wyrażaniu zbłąkanych myśli w języku polskim, podając odsyłacze (komentarz nr 3), nie starałem się utwierdzić czytelnika w przekonaniu, że tam jest odpowiedź. Nie ma tam mojej opinii.
  Wskazane przeze mnie artykuły nawiązują do kilku kreatur, jakie nosiła ta Ziemia, a które w bestialski sposób mordowały niewinnych ludzi. Między innymi po to, żeby tę prawdę udokumentować i pokazać światu pan rotmistrz Witold Pilecki przebywał w obozie koncentracyjnym. Komentarz nr 4, to tzw. „link magnet” do torrenta (prawie 7 GB), który zawiera filmy, książki, artykuły i dokumenty o życiu i śmierci pana rotmistrza Witolda Pileckiego.

 7. Marucha said

  Re 5, 6:
  Nie mam podstaw, by wątpić w dobre intencje Shreka – ale po prostu często nie rozumiem, o co mu chodzi. Czy inni też tak mają?

 8. Boydar said

  Ja myślę, że ob. SHREK poprzez swoje publikacje chce koniecznie podgryźć Pana NICK’a. Być może nawet Panu NICK’owi się i należy manto, ale na pewno nie od jakiegoś ogra.

 9. NICK said

  Wrrr.
  Jakby Boydar’zenia było mało.
  I, pisze się: Gospodarzu. Lub podobnie.

  Też pozdrawiam. Wrrr.

 10. P. Shrek to kolejny ekscentryk obok pp. Nicka i Boydara.

 11. Boydar said

  To Wy, Przemysławie, jesteście w takim razie tetryk, w dodatku mocno zgryźliwy.

 12. NICK said

  I niech tak zostanie.
  Poza „mocno zgryźliwy”.
  Słabo raczej.

  No ale P. JO. Polecał.
  Pana Przemysława.

 13. hulajdusznik said

  Witold Pilecki jest autorem raportu o… żydowskim (bo innego nie mogło być) holokauście!
  Powtarzane jest to, w różnych odmianach, jak mantra. Dlaczego? I… czy jest to prawdą?
  Do obozu w Auschwitz Witold Pilecki trafił w nocy z 21 na 22 września 1940 roku.
  Pierwsza w ogóle deportacja żydów do niemieckiego obozu, i to niewielkiej grupki, miała miejsce 15 lutego 1942 roku. W dodatku żydów wywożono do Birkenau a nie do Auschwitz!
  Resztę dopowiedzcie sobie sami.

 14. A ja się dowiedziałem o pewnej znajomej, że dzieło „O naśladowaniu Chrystusa” jest autorstwa Magdaleny Mortęskiej.

  Choć wiek bardzo młody, pierwsza siwizna już zawitała, zatem tetrykiem czas już zacząć być, czyż nie Panowie ekscentrycy?
  A Pana JO bardzo chętnie częściej bym widział w Gajówce.

 15. NICK said

  Amen. Na ten czas.
  Przemysławie Panie.

 16. Boydar said

  No niech Mu tam będzie 🙂

 17. Jacek2 said

  Re.13
  Czytałem ogólnodostępny „raport” i pierwsze co mnie zastanowiło: to nie jest raport napisany przez żołnierza, nie jest to w ogóle żaden raport. Te prawdziwe ponoć znajdują się w Londynie i dostęp do nich jest płatny. Został zamordowany bo posiadał „niewłaściwą” wiedzę. Nigdy nie zapomnę wyrazu Jego twarzy na zdjęciu z procesu i słów „Oświęcim to była igraszka”.

 18. SHREK said

  Panie `hhulajdusznik` ciesz się Pan ze mimo `zbłąkania` to do Pana Trafia, he, ale, cement Panu zamarzł, przecież dziś wiemy, ze na propagandzie zydlacfkiej ! jedziemy, a Pan wciąż bajko wierzący lub lepiej piszący, i tak może się `publico bono`nie płonic ?

  Panie Gajowy jeśli nie po pańskim wzorcu to z góry `sorki`, poglądy mi się zmieniły, znaczy odzydzily !
  a jeśli chodzi o zrozumienie, to cuda bywaja, Pan sie jeszcze zdziwi, nie sadze inaczej 🙂

  Panie Boydar tez Pana lubię ale ostatnio bardziej, boś Pan się nieco ustosunkował 🙂
  [ podziwiam Pana zrozumienie Pana Gajowego ]

  Panie NICK cześć Panu i zasługa wrrr.

  Za Panów ulubionym, majówkowym, Sur sum corda ! W górę serca ! Polaków braci w wierze !

 19. SCHREK said

  Dla zaspokojenia, zainteresowanym, `ogr` niesie żagwie narodowo-chrześcijańskiej identyfikacji czyli odb,zydza rzeczywistość,
  nie ma i nie chce mieć nic wspólnego z żydami, bo uważa ich za ludzkie demony i spełnia obowiązek
  wobec JHVH Boga ludzi białych, jak Stary Testament mówi a Nowy naucza !

  Kościół zdemonizowany zboczony za sprawa Lucyfera musi się w nas wzbudzić za sprawa Ducha Świętego.

  Autorytety teraz to na pokaz `Hellowood` Panie Kochano-wski.

Sorry, the comment form is closed at this time.