Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wałęsa apeluje do Niemców: „Ratujcie naszą demokrację, nawet wyrzućcie z Unii”

Posted by Marucha w dniu 2016-11-06 (Niedziela)

W wywiadzie dla niemieckiej „Seuddeutsche Zeitung” Lech Wałęsa domagał się od Unii Europejskiej podjęcia efektywnych działań, aby uratować demokrację w Polsce. Jego zdaniem powinna istnieć możliwość wykluczenia ze wspólnoty państwa, które nie stosuje się do reguł UE.

Lech Wałęsa udzielił wywiadu dla niemieckiego dziennika „Suddeutche Zeitung”. Były prezydent domagał się w nim efektywnych działań ze strony UE, a nawet pod groźbą wykluczenia ze Wspólnoty.

Oprócz tego skrytykował Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie, które jak twierdzi wyrządziło wiele zła Polakom. Jego zdaniem Polska potrzebuje teraz pomocy z całego świata. Zaapelował do Niemców za pośrednictwem ich gazety.

– Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej […] Ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata – powiedział Lech Wałęsa.

http://pikio.pl

Komentarze 42 to “Wałęsa apeluje do Niemców: „Ratujcie naszą demokrację, nawet wyrzućcie z Unii””

 1. Maverick said

  Durnie to są w Polsce, owszem ale ci co wierzyli w brednie „Bolka” vel Lecha Wałęsy, bo gdyby był prawdziwym stoczniowcem i troszczył by się o los swoich współpracowników, to użyłby zdobytą sławę na arenie międzynarodowej aby znaleźć zamówienia dla stoczni. Chwali się pobytem w Korei to może dowie się jak to się stało ze Korea stała numer jeden producentem statków? Gdyby Polacy nie wierzyli durniom jak Stolzman synek enkawudzisty, który nakradł tyle że tylko Pan Bóg to wie, także zmusił miliony do emigracji, i zrujnował cały przemysł, nie ma miasta gdzie nie zniszczono co najmniej kilka do kilkunastu fabryk, spółdzielni etc. Ciemnota jak Bartoszewski, Geremek czy Balcerowicz wraz Kuroniem brali się za transformacje gdy dnia uczciwie w życiu nie przepracowali. Po wasalsku z nadskakiwania komisarzom ludowym w Moskwie, po prostu zaczęli nadskakiwać komisarzom z Brukseli i Waszyngtonu. Wałęsie odbija i wszędzie zachwala potrzebę jednego światowego rządu jakby nie wiedział ze to będą rządy Lucyfera, no tak nosił Matkę Boską w klapie dla zmyłki. Taka jest natura kundli szczekających dla NWO. Miałem okazję spotkać z Lechem w New Weaverly i w Houston w TX.

  Napisałem to na profilu Bolka:

  https://www.facebook.com/lechwalesa/?fref=ts

  Bolek is borrowing a guote from the USA constitution, „We The People” with out understanding what it’s means. Surely will be better if he used the words ” I the snitch.”….

 2. Mareu said

  Czy ktoś lub coś może na ścierwo?

 3. Maverick said

  Proponuję załączać powyższą fotkę na jego profilu. Może przestanie mu się wydawać ze jest mędrcem.

 4. Wreszcie pan były prezydent coś mądrego chlapnął. Może się go posłuchają i faktycznie nas z tej Unii usuną.

 5. Maverick said

  Takie coś nazywa się zdradą stanu, i za to kiedyś wieszali, wybaczmy mu on chyba ma starczą demencję. Nic innego jego głupot nie może wytłumaczyć

 6. Kwal said

  To cholerna łajza…….

 7. Marcin said

  Ruski agent? Od kiedy?

 8. Antares said

  #4
  Zgadzam się całkowicie. Z tym usunięciem Nas z tego bagna to chyba najlepsza jego myśl. Bo poza tym to tego psychola nie ma co słuchać.

 9. Dictum said

  Bardzo dobry pomysł – wyrzucić nas z Unii. Gdyby to się dokonało za sprawą tego przygłupa, to miałby on JEDYNĄ zasługę dla kraju – pośród wszystkich haniebnych czynów, które doprowadziły Polskę do roli kolonii.

 10. revers said

 11. Joannus said

  Ad 1
  ”Durnie to są w Polsce, owszem ale ci co wierzyli w brednie „Bolka” vel Lecha Wałęsy,….”

  Czyli prawie 11 mln głosujących za wyborem prezydenta Wałęsy, wyszło na durni.

 12. Kwal said

  Do Joannus – niestety to jest prawda. Z przykrością muszę się przyznać, że jestem również w tych 11 milionach…

 13. Dziadzius said

  @11, Joannus
  Durnota a szczegolnie polityczna i to jeszcze w dzisiejszej (stalinowskiej) Polsce jest jak snieg co sie lepi do staczajacej sie z gorki kulki sniegu i za chwila lawina, a kiedy juz lawina ruszy to juz logicznej miary nie ma a krysztalki sniegu dalej sie lepia. Cos podobnego do logiki wyborzczej w Polsce odbywa sie dzis w USraelu w tych nadchodzacych niby wyborach.
  Obecni kandydaci do wyboru? to sa—-
  Clinton ==zdrajca,klamca, oszust,morderca, Kobieta —
  Trump = napastnik seksualny ktoren 10+ lat temy moze tak a moze nie zlapal kogos czy cos za cipke.
  I te wybory nie beda na tle logiki ale na tle glosowania cipkami a nie glowami.
  I cipka z pomoca $$$$iwreii WYGRA

 14. Boydar said

  Z przykrością dołączam się do zeznań Pana Kwala.

 15. Antares said

  Widzę, że co niektórzy Gajowniczkowie publicznie wyznają grzechy. Otóż rzeczą ludzką, a właściwie Gajowniczków, nie jest trwanie w błędzie ale wychodzenie z niego.

 16. Carlos said

  Panie Boydar, a ostatnio burzyl sie pan, kiedy okreslilem Polakow jako politycznych debili. Czyzby pan zmienil poglady?

 17. Yah said

  Bolek dobrze kombinuje ( jak to Bolek) niech nas usuną z UE, tylko przed usunięciem niech zabiorą sobie wszystkich postsolidarnościowych durni. Tzn. miałbym znacznie dłuższa listę emigrantów ale …… no co pomarzyć nie można 😉

 18. Ten były prezydęt to tengi łeb! Kiedy był urzendujoncym to miał tam zawsze takich, którzy tłumaczyli, co miał na myśli powiedziawszy to i to. Ci, którzy tłumaczyli jego błyskotliwe wywody za granicą mieli łatwiej, bo w ogóle nie przejmowali się tym, co ten akurat wybeblotał, korzystali z gotowców. Teraz jest podobnie. Przyjeżdża taki posł(r)aniec, przywozi ze sobą gotowiec, a Menda Kohne, żul spod ciemnej gwiazdy (nie wiem ile ma ramion) pyta tylko: „Yle?” Ten ? powiedział kiedyś, że jest w stanie sobie wyobrazić nawet rzeczy niewyobrażalne. Pewnie zgodnie z tą logiką przymierzał się do zestrzeliwywania rosyjskiego samolotu. Tu się nie ma co roztkliwiać nad demencją – to jest zwykły, genetycznie wrodzony debylyzm. Oczywyście, że pogłembiony ogromnym stresem z Arłamowa.
  https://rapidu.net/7218167789/Straszliwe-cierpienie-Bolka.zip
  A tak poza tym, to co niby on tam powie, nie ma żadnego znaczenia. To tylko odwracanie uwagi wszystkim chorym na oglądanie telewizji.

 19. Racjonalista said

  Jak Polskę wyrzucą z UE, to będzie pierwsza pożyteczna rzecz, jaką Bolek dla Polski uczyni.

  Tak naprawdę chodzi tu o operację psyop na polskich umysłach, by wytworzyć wrażenie, że wyrzucenie Polski z UE to jakaś strasznie surowa kara, wielkie nieszczęście, które Polsce może grozić.

 20. Boydar said

  Ja zupełnie na ten temat nie chciałbym się wypowiadać, Panie Carlosie. Stwierdzam tylko, że mając lat dwadzieścia dziewięć, i nie interesując się zbytnio polityką, również głosowałem na TW Bolka, choć moja Matka jak go po raz pierwszy zobaczyła, powiedziała od razu, że to prosty cham ze wsi i lepszy cwaniak. Ale co tam Matki mogą wiedzieć o nowoczesnym świecie.

 21. watazka said

  Kazdy, kto odmawial udzialu w strajku byl traktowany jako zdrajca ojczyzny. Naszym patriotycznym obowiazkiem bylo sluchac zyda i iluminata.
  Nie wszyscy musieli znac prawde o Solidarnosci ale obowiazkiem Polaka bylo sie zastanowic.
  Tylko w Polsce bylo mozliwe totalne oglupienie. Dlatego tylko w Polsce mogla powstac Solidarnosc. W Czechach nikt by sie nie odwazyl ustawic nieuka na czele narodu. Ani na Bialorusi.

  A i teraz ile razy przypominam, ze Bolek byl internowany nie w jednym a w dwoch palacach i uchodzil za ofiare polityczna komunizmu – to mnie wyzywaja od zydow.
  Ciagle zbyt wielu Polakow wierzy, ze w Polsce byl komunizm i nedza. I ze system w Polsce nie nadawal sie do reformy a tylko nalezalo go calkowicie zniszczyc- razem z calym panstwem. (Samsony??)
  Ostatnio jakies spece od przemyslu ( historyk z KUL-u i socjolog) mi tlumaczyl, ze przemysl w Polsce byl przestarzaly i dlatego trzeba bylo pozamykac nierentowne zaklady.

  Afera gazowa z Rosja, radosne poparcie dla majdanu, nienawisc do prezydentow i szefow panstw: Miloszewicz, Husejn, Kadafi, ba, Putin jest stale ta sama powtorka z historii Polakow, ktorzy nie nauczyli sie jeszcze zajmowac swoimi sprawami i dbac o wlasne gniazdo a nie latac po Afganistanach i Syriach i naprawiac swiat wedlug iluminackiej receptury.

  Nam myslec nie kazano?

 22. Isia said

  … (16) Panie Carlosie … proszę tak o Polakach nie myśleć, w żadnym razie …ludzie byli, w większości, po prostu, niedoinformowani – kto wówczas wiedział o agenturalnej działalności Lecha Wałęsy (żyda o nazwisku Lejba Kohne), poza może nielicznym gronem z jego otoczenia i wiadomymi służbami – otumanieni propagandą medialną i … wizerunkiem Matki Boskiej w klapie … poza tym mam wątpliwości, czy wynik wyborów nie został sfałszowany … wielu ludzi (moich znajomych etc.), łącznie ze mną i moją rodziną … nie głosowało na Wałęsę …

 23. Isia said

  … (20) Panie Boydarze …

  … moja śp. Mama, choć była szeregowym członkiem „Solidarności” (wszyscy w Jej pracy należeli do tego związku), to podobnie myślała, jak pańska Mama … pamiętam, jak mówiła, że Wałęsa to nieuk, bez wykształcenia, prostak etc., i jak taki (prymitywny) człowiek może startować w wyborach prezydenckich … zresztą, nie znosiła go, jak my wszyscy w rodzinie i znajomi też (myśleliśmy tak samo) … użyję mocnego porównania … nazwisko Wałęsa działało na nas niczym czerwona płachta na byka … nikt z nas (ani ja, ani moi najbliżsi i znajomi) nie głosował w wyborach na TW Bolka … a nie byliśmy bynajmniej odosobnieni … w związku z tym mieliśmy wiele wątpliwości, co do prawdziwości wyniku wyborczego …

 24. Boydar said

  Ładnie napisane, Pani Isiu (23). Brakuje tylko jednego elementu.

 25. watazka said

  22
  Isia
  Pani Isiu
  Za calym szacunkiem, prosze mi sprobowac wytlumaczyc, dokad Polacy moga jeszcze cierpiec na niedoinformowanie? Zwlaszcza w epoce komputerow, internetu, milionow Polakow rozsianych po swiecie, mediow, tych oficjalnych i alternatywnych oraz RT, AL Jazeere, CCTV (Chiny) i wszystkich stacji TV w USA? Wielu Polakow zna jezyki obce i czyta obcojezyczne gazety,
  Jak to sie wiec stalo, ze tylu Polakow poparlo majdan? i zamach stanu???
  Jak to sie dzieje, ze Polakom sie nie podobal wybrany przez Ukraincow – prezydent Ukrainy?
  Co to Polakow obchodzi, kogo wybrali do Wierchownej Rady?
  Co to Polakow obchodzi, ze znakomita czesc Ukrainy nie poparla krwawego zamachu stanu i polskie wojsko polecialo strzelac do zbuntowanych przeciwko juncie?
  Dlaczego tylu Polakow poparlo majdan?
  Tylko prosze mi nie opowiadac, ze Kukiz, Gosiewska i inni tacy to sami zydzi.
  Jak to sie stalo, ze tylu Polakow, przy tak ogromnym dostepie do informacji ciagle jeszcze nie wie co sie stalo w w Polsce latach 1976-84?
  Jak to sie dzieje, ze tylu Polakow nie wie co takiego zrobil Miloszewicz, ze trzeba bylo go otruc a caly kraj zmiesc z powierzchni ziemi i z mapy swiata?
  Jak to sie dzieje, ze tylu Polakow poparlo awantury ukrainskie i poparlo junte kijowska, ktora obiecala AMeryce KRYM na bazy wojskowe???

  Od kiedy to Polacy decyduja o cudzej ziemi ?? (Kosowo, Krym, Libia, Irak??)
  A nie interesuje ich Lwow i Stanislawow?

  Ponad milion polskich kobiet tak zglupialo, ze wyszlo na ulice opowiadac o mordowamiu dzieci!!
  Ale nie tego miliona pomordowanych w Iraku, a oprocz tego w Jemenie, Afganistanie, Serbii.
  O nie!
  Chodzilo o dysponowanie dupa na lewo i na prawo – a nie o zycie dziecka (narodzonego lub nie).
  Czy te wszystkie lafiryndy to zydowki?

  Czy nie ma ani jednego Polaka, ktory mialby odwage zorganizowac milion obywateli polskich w obronie Mateusza Piskorskiego?.

  Pani Isiu
  Mysmy Sowietow sie tak nie bali jak sie boimy Amerykanow.
  Za Sowietow i ‚komuny’ w PRL mogla powstac NIELEGALNA organizacja pt. Solidarnosc.

  Kto sie osmieli zarejestrowac „Zmiane”?
  Serdecznie pozdrawiam, bo bardzo sie z pania zgadzam w wielu kwestiach.

  Mamy troche inne doswiadczenia i roznice lat

 26. peacelover said

  …glosowalismy na „Bolka” i dalismy sie nabrac!

  teraz dziekuje panu Bojdarowi za ten fajny spiewany wierszyk
  pod nr 20 !!! (Tak bardzo mi przypomina moje stare czasy !!!!)

 27. Boydar said

  Ależ proszę bardzo. Jak wiadomo – nie mój, ale przecież to taki zwrot grzecznościowy.

  Mam do Pana jeszcze prośbę; niech Pan nie używa w języku pisanym słowa „fajny”. Bo wtedy une się bardzo cieszą. I po co.

  Pozdrawiam.

 28. Kar said

  re:23/..bez wykształcenia, prostak etc., i jak taki (prymitywny) człowiek może startować w wyborach..
  —————————————

  ..no i jakie zale mozna miec do „prymitywa” skoro 99% prymitywow obsadzilo go z wielkim przyklaskiem na tronie. Cierp cialo cos chcialo..jaki pan taki…A inni przed/pozniej to byl lepszy/racjonalny wybor (??) p.. lony ciemnogrod-motloch zostal wynagrodzony adekwatnie do swoich zaslug

 29. Boydar said

  To niesprawiedliwe, Panie Kar – „Cierp ciało coś chciało”.

  Zwala Pan winę na oszukanych, w myśl „i co się gapisz obrzygańcu”. Wiedza kim jest w rzeczywistości Wałęsa, za wyjątkiem wyglądu i słownictwa, nie była dostępna głosującym en masse. O tym wiedzieli nieliczni a utrzymanie w tajemnicy stanowiło priorytet.

 30. Kar said

  re:29
  .. (Wiedza kim jest w rzeczywistości Wałęsa, za wyjątkiem wyglądu i słownictwa, nie była dostępna głosującym en masse…)..
  ——————————

  On byl dobrze znany/rozpropagowany.. za moich czasow (czas strajkow na terenie KGHiM- ludzie Solidarnosci mieli z nim pozytywny kontakt..dobre uklady)..to przeciez z jego incjatywy powstal niesamowity balagan/anarchia na terenie kazdego szybu KGHiM….trzeba to bylo wszystko ogarnac widziec/przezyc..(ZOMO, palowania, godzina milicyjna, 2 przepustki, kolejki-kartki, SB-przesluchania, wyrzucanie z pracy/bezrobocie)..

  Dzisiaj jak slysze od tego nowego/walesowskiego pokolenia (40 latki) dobre/pozytywne opinie o Walesie, to ide na strone i zaczynam szlochac jak bobor..

  -ja do Pana nic nie mam, to sa moje tylko prywatne refleksje

 31. Boydar said

  Ależ i ja się nie burzę personalnie. Ja byłem „wschodnia Polska”; i pisze o stanie świadomości u nas. W KGHM niewykluczone że wiedzieli, ale do nas listów nie słali z wyjaśnieniami. Zresztą nie wiem, może i słali, ja byłem tylko szeregowym członkiem. Jeśli w zarządach były wtyki, a trudno żeby nie, to jak nawet pisali to szybko wpadło do niszczarki.

 32. Jasnowidz z Jasnej Góry said

  Kto słucha Walęsy ten sam sobie szkodzi.
  Kapitalizm jest różny w różnych krajach, natomiast socjalizm jest wszędzie ten sam!
  A w USA zaraz doświadczą to co u nas bylo już przez dekady.

 33. NC said

  RE 21, Watażka „Tylko w Polsce bylo mozliwe totalne oglupienie.”
  Myli się pan.
  Totalne ogłupienie wystepuje w kazdym kraju, zauważę, że w proporcji do ilości telewizorów.

 34. AniaK said

  http://wyborcza.pl/10,82983,20942446,lech-walesa-tlumaczy-sie-z-wywiadu-w-sueddeutche-zeitung.html

  Gdyby Matka Boska miała chociaż trochę litości dla tego pana – wiedząc że rozumu ma tyle co kot napłakał – to dla jego dobrana na pewno mowę by mu odebrała i pozbawiła go jakiejkolwiek formy komunikacji.

  http://wpolityce.pl/polityka/313985-lech-walesa-chcial-cos-wycisnac-od-jaruzelskiego-ale-rewanz-sie-nie-udal-dlatego-nadal-musi-trwac-w-niewiedzy

  Przyznam się, że ja do pana gen.Jaruzelskiego mam trochę żalu. Mając do dyspozycji wojsko, media….gdyby 13 grudnia 1981 zdobył się na odwagę, zdjął te czarne okulary i powiedział tak:

  Kochani Rodacy, jeżeli komuś nie chce się ani uczyć ani pracować, to wypierdalać z tego kraju bo moja cierpliwość się skończyła. O zmianie systemu mogę ewentualnie rozmawiać z ludźmi o IQ powyżej 100. Proszę mi wybaczyć, ale do idiotów cierpliwości nie mam.

  Może byłby to początek nowego Złotego Wieku w Polsce?

 35. AniaK said

  ….to dla jego dobra….

 36. AniaK said

  Ciekawe jaką karierę zrobiłby na Świecie pan Wałęsa na jako wolny uchodźca z Polski Ludowej.

 37. Marta1973 said

  A ja dwa razy głosowałam na pana Stanisława Tymińskiego. Ponadto namówiłam bodajże pięć osób, by i one na niego głosowały.
  Dało się? Dało!

  Na swoją obronę dodam, że nigdy nie kupowałam żadnej gazety „spod lady”:)

 38. dcr said

  bolek boi sie teczek i tego co PIS może upublicznic w jego sprawie robi w gacie aż smierdzi z daleka nawet niemcy już są jego kumplami co za dekiel i on był prezydentem

 39. Isia said

  … (25) Szanowny Panie Watażka …

  … niestety, z różnych przyczyn, m.in. finansowych … dla większości Polaków, najbardziej dostępnym i często jedynym środkiem informacji jest wciąż żydowska telewizja w Polsce (TVP, TVN, POLSAT etc.), która, jak Pan wie … indoktrynuje, otumania i demoralizuje widzów na potęgę … tak więc, kto nie chce doznać uszczerbku na zdrowiu psychicznym, nie powinien tej telewizji oglądać … natomiast pocieszające jest to, że spotykam coraz więcej (zniechęconych) osób, które, z wyżej wymienionych powodów, w ogóle już nie oglądają telewizji …

  … z kolei … tzw. czarne protesty organizowały żydówki, z żydówką K. Jandą na czele … te kobiety za darmo na ulicę nie wyszły … żydowscy sponsorzy już o to zadbali … osobiście nie znam nikogo, kto brałby udział w tym, pożałowania godnym, przedsięwzięciu …

  … pozdrawiam Pana i życzę wszystkiego dobrego, z Panem Bogiem …

 40. Isia said

  … (24) Panie Boydarze …

  … dziękuję za życzliwe słowa 😉 …
  oczywiście … uprzejmie zapytam (jakżeby inaczej) o ten brakujący jeden element …

 41. Boydar said

  To jest względnie oczywiste, Pani Isiu; na kogo żeście głosowali.

 42. Isia said

  … (41) Panie Boydarze … prawdę mówiąc, już nie pamiętam … o Panu Tymińskim zbyt mało wiedzieliśmy … więc najpewniej nie głosowaliśmy na nikogo … pozdrawiam Pana …

Sorry, the comment form is closed at this time.