Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Na granicy anihilacji – społeczeństwo III RP

Posted by Marucha w dniu 2016-11-07 (Poniedziałek)

Każdy racjonalny człowiek, zaspokoiwszy swe podstawowe potrzeby stara się następnie o polepszenie bytu materialnego i duchowego swej rodziny i społeczeństwa, w ostatniej kolejności myśląc o prestiżu, rozrywkach i luksusie.

Tumult związany z początkiem III wojny światowej odwraca uwagę od innych zagadnień społecznych i politycznych. Wydaje się to być niesłuszne, gdyż działać trzeba zawsze bez względu na obiektywne tego perspektywy.

Rosyjska telewizja publiczna wyemitowała niedawno serial obyczajowy poświęcony okresowi „transformacji ustrojowej” z początku lat dziewięćdziesiątych.

Już od dawna, w programach ekonomicznych, pokazywano społeczeństwu prawdziwą twarz tej „transformacji”. Teraz twórcy pokusili się o obraz społecznego efektu tejże. Nominalnie serial opowiada o losie kilku kobiet, żon oficerów, które zderzyły się z nową „wolnorynkową” rzeczywistością, ale motto do filmu deklarowało ,że „ich los odzwierciedlał sytuację całego kraju”.

Oficerowie, pozbawiani z dnia na dzień źródła utrzymania, nieprzystosowani do cywilnego życia, pogrążali się w alkoholizmie, korupcji, przestępczości zorganizowanej, lub choćby tylko marazmie. Jak zwykle w takich sytuacjach do akcji wkraczały kobiety, które odznaczają się większą od mężczyzn odpornością psychiczną. Dla ratowania swych rodzin od widma głodu żony oficerów postanowiły zająć się „handlem międzynarodowym” (przemytem).

Podczas podróży autobusowych z Moskwy do Polski narażone były na różnorakie szykany i rabunek zarówno ze strony przestępczych gangów, jak i wszelakich funkcjonariuszy rosyjskiej administracji. Na granicy polscy celnicy pozdrawiali je zwyczajowo zwrotem „witajcie ruskie kurwy”. Przy czym „procedura celna” polegała na tym, że autobus opróżniany był z podróżnych, za wyjątkiem jednej „dyżurnej” Rosjanki, mającej za zadanie zaspokoić potrzeby celników. W przypadku gdy taka „łapówka w naturze” nie zadowoliła ich wymagań, następowała rewizja i rekwizycja towarów wszystkich podróżnych.

Podobną „wymianę towarową” prowadziły też na kierunku bliskowschodnim przy udziale rosyjskich gangów i tureckich handlarzy, którzy z kolei zachęcali je do wydajniejszej pracy (pakowania przemycanych towarów) słowami: „w pierwyje rabota, a patom pacełuj”.

Zbywanie przemyconych towarów na terenie Rosji też nie obywało się bez kłopotów. Kobiety narażone były na szantaże, wymuszenia, morderstwa i różnorakie gwałty ze strony świata przestępczego stanowiącego de facto jedną korupcyjną całość z aparatem państwowym.

Film pokazuje bez retuszu, ale i bez zbędnych przerysowań obraz rosyjskiego społeczeństwa lat 90-tych. Społeczeństwa, które nawet w porównaniu z komunistyczną przeszłością osiągnęło bezprecedensowy upadek, zezwierzęcenie i totalną demoralizację. Publiczna konstatacja tego, że mężczyźni tego okresu to en masse alkoholicy, bandyci, mordercy, złodzieje i malwersanci, a kobiety prostytutki, wymaga odwagi cywilnej. Uświadomienie sobie owej prawdy przez społeczeństwo, jakkolwiek gorzkie, jest niezbędne w procesie „powstawania narodu z kolan” i zapoczątkowywania jego sanacji.

Przedstawione w filmie zjawiska były i są nadal udziałem innych społeczeństw postkomunistycznych, a zwłaszcza III RP. O ile jednak Rosjanie wstają z kolan, o tyle Polacy nadal staczają się w bagno upadku. Po trzydziestu latach „wolnorynkowej normalności” nikt nie wyjaśnił społeczeństwu jej prawdziwych mechanizmów, a główny ekonomiczny zbrodniarz III RP, „profesor” Leszek Balcerowicz, żyje sobie w spokoju, „godności” i dostatku przez nikogo nie niepokojony.

„Polska” telewizja publiczna, oprócz własnych kiczowatych seriali, funduje „polskim paniom” turecki instruktarz, który ogólnie można zatytułować: „Jak prawidłowo zachowywać się w haremie”. Publicystyka pełna jest informacji o tym, jak dostano żyje się w III RP, jak rozpracowuje ona ostatnie niedoskonałości „praworządności”, takie jak mający „fundamentalne znaczenie” dla przyszłości kraju „Trybunał Konstytucyjny”. „Rozumni” publicyści i „politycy” głównego rynsztoku gdakają z zadowoleniem przed kamerami na temat „wybitnego” znaczenia III RP w Unii i świecie.

Kilka dni temu byłem mimowolnym świadkiem rozmowy dwu kobiet. Jedna interlokutorka informowała koleżankę o nowościach ze swego życia codziennego. O konieczności wymiany samochodów na nowsze, trudności z wyborem restauracji na częste eskapady rodzinne, oraz selekcjonowaniem celów kolejnych zagranicznych wypadów turystycznych. Wspomniała też o synu, który pracował w Holandii i miał zamiar przenieść się do Kanady, oraz córce kończącej studia w Londynie i stającej przed decyzją wyboru miejsca do emigracji.

Tego rodzaju konwersacje są w społeczeństwie na porządku dziennym, przy czym żadnemu z rozmówców nie przychodzi nigdy do głowy pytanie, czy tego typu „styl życia” współczesnych „Polaków” nie jest przypadkiem patologią?

Każdy racjonalny człowiek, zaspokoiwszy swe podstawowe potrzeby stara się następnie o polepszenie bytu materialnego i duchowego swej rodziny i społeczeństwa, w ostatniej kolejności myśląc o prestiżu, rozrywkach i luksusie.

Przeciętny mieszkaniec III RP zaczyna swą drogę ku lepszej przyszłości od wczasów na Seszelach, a następnie na zakupie „wypasionego” samochodu, koniecznie niemieckiej produkcji. Możliwość ocierania się o germańskich „europejczyków” na egzotycznych plażach i podróżowania ich luksusowymi pojazdami, daje każdemu „Polakowi” świadomość równości z „europejską śmietanką”.

Można by oczywiście przykładowo zaoszczędzić te pieniądze i obrócić je na stworzenie godnych podstaw egzystencji dla swego potomstwa w kraju, miast napędzać gospodarki naszych zachodnich kolonizatorów i zmuszać swych snów do szorowania europejskich wychodków, a córki do wyścielania łóżek unijnych i śródziemnomorskich nacji. Można by, ale „Polak” woli inaczej, a wszelkie próby nazwania spraw po imieniu, wywołują u niego zawsze i tylko wybuchy wściekłości. O żadnej konstatacji OBIEKTYWNEJ PRAWDY nie może być mowy.
[To jest dokładnie to samo, co twierdził i twierdzi gajowy: Polak nienawidzi tych, którzy mówią mu prawdę w oczy i reaguje bezmyślną agresją – admin]

Polak charakteryzuje się też jeszcze jedną specyficzną cechą, polegającą na potrzebie pomagania swym wrogom. Jeśli u „wroga – sąsiada” wynika problem, Polak spieszy mu z pomocą. Jego własne dzieci mogą być głodne, ale ważne jest że uda mu się nakarmić rodzinę sąsiada, no i tenże będzie mógł szybko otrząsnąć się z problemu i znów złapać Polaka za gardło.

Przykładów tego mamy wiele w historii, takich choćby jak tzw. „Odsiecz Wiedeńska”, lub przechowywanie z narażeniem własnego życia Żydów w czasie niemieckiej okupacji. Można oczywiście debatować, czy tego rodzaju postępowanie wynika z „chrześcijańskiej miłości” czy też jest wynikiem pospolitej głupoty, ale jedno nie ulega wątpliwości, że naród który od kilkuset lat postępuje według powyżej opisanego paradygmatu, musi uważać się za szczęściarza dopiero dziś osiągając próg biologicznej anihilacji.

Dr Nowopolski

Wybrane komentarze:

@wiedzajestwksiążkach 18:47:58

Panie wiedzajestwksiążkach, niestety prawdziwa wiedza jest w niewielu książkach, bo większość zawiera fałsz. Rozumiem dr nowopolskiego. Gryzie i kopie, aby obudzić Polaków z letargu. Z letargu, w którym nasi wewnętrzni i zewnętrzni wrogowie starają się nas utrzymać, a który prowadzi do unicestwienia Polaków jako narodu. Tu nie chodzi oto, że jesteśmy winni złu całego świata, ale oto, że ponosimy winę wobec samych siebie. Okłamywanie się, że jesteśmy wspaniali, a wszystkiemu winni są żydzi, Putin, czy jeszcze ktoś inny, to prosta droga do katastrofy. Dr nowopolski stara się nam uświadomić, że na większość klęsk, które nas spotkały zapracowaliśmy sami. Dopóki nie uświadomimy sobie tej bolesnej prawdy, nie zaczniemy przeciwdziałać destrukcji naszego narodu i państwa cze ka nas marny los. Sytuacja jest o wiele gorsza niż w okresie rozbiorów. Obrażanie się na posłańca, że przynosi złą ,ale przecież prawdziwą wiadomość niczego nie zmieni.

Jabo 23.10.2016 20:41:40

–W całości popieram Autora .

—niestety ! być katolikiem to obowiązek- Polakiem już niekoniecznie !. Z tego stanu rzeczy mało kto zdaje sobie sprawę . Chwalą się swoimi zagranicznymi zięciami , synowymi. Pokazują z dumą zdjęcia ze ślubów kościelnych . Białoczerwona , ORZEŁ to jakieś państwowe. NIC OSOBISTEGO…….

ninanonimowa 23.10.2016 22:26:30

Opublikowano za: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/134543,na-granicy-anihilacji-spoleczenstwo-iii-rp
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarzy 66 to “Na granicy anihilacji – społeczeństwo III RP”

 1. Swarożyc said

  naród który od kilkuset lat postępuje według powyżej opisanego paradygmatu, musi uważać się za szczęściarza dopiero dziś osiągając próg biologicznej anihilacji.
  ————————————————————————————————
  A nie jest to przypadkiem zasługa jednego z dogmatów katolicyzmu o nadstawianiu drugiego policzka?
  Może czas zmienić paradygmat kulturowy w Polsce?

  ——
  Nie, nie jest.
  Admin

 2. Swarożyc said

  No to będziem cierpieć dalej…

 3. Antares said

  Jeżeli już cokolwiek robi z nas prawdziwe owieczki to właśnie nakaz miłości bliźniego i wroga jaki wywodzi się z chrześcijaństwa, a właściwie z katolicyzmu. Protestant i żyd nie ma takiej mentalności, a tak zwane katolickie nacje jak austriacy, Francuzi nigdy nie podchodzili poważnie do tej religii, była dla nich narzędziem spajającym naród, szczególnie w przypadku austriaków . W przypadku Sobieskiego to chyba bardziej kalkulował iż lepiej prowadzić wojnę z wrogiem na innym terytorium, tym bardziej że Polska co dopiero doświadczyła potopu – przecież chyba wiedział że habsburgowie to skurwiele. No niestety, tylko prawdziwie wierzący katolik jest zdolny do tak heroicznych tj. głupich i bezsensownych czynów jak narażając swoje życie dla jakiegoś żydowskiego śmiecia albo innego gnoja.

  Spokojnie. Nakaz miłości bliźniego nie przeszkadzał Polakom regularnie spuszczać wpier…l swoim wrogom.
  Admin

 4. Swarożyc said

  Nie, nie jest.
  Admin
  ——————-
  A skąd to zamiłowanie do religii pustynnej Palestyny?
  Przecież nie ma w niej nic co czyniłoby nas większymi i silniejszymi.
  Raczej jest odwrotnie…

  ————
  Bzdury, Polska była najsilniejsza i największa, gdy była katolicka – w Złotym Wieku naszej historii.
  Admin

 5. Isreal said

  no to ma szczęście dr Nowopolski, że nie jest Polakiem…

  czy może jest? bo tak napie….a po Polakach, że chyba nie jest ….

 6. Odnoszę wrażenie, że najbardziej szkodzącym, nam samym jest zjawisko nazywane „Polskie piekiełko” – jak funkcjonuje? Odpowiedź znajdziesz tutaj: http://nawyksukcesu.blogspot.com/2011/08/dowcip-z-moraem.html?showComment=1314279236892#c3584738974730519841

  i w Wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_piekie%C5%82ko

 7. Swarożyc said

  Bzdury, Polska była najsilniejsza i największa, gdy była katolicka – w Złotym Wieku naszej historii.
  Admin
  ————————————————–
  95% ówczesnych posłów było protestantami…
  :-))

  Z czyjej dupy żeś Pan to wyciągnął?
  Wtedy jeszcze protestantyzm NIE ISTNIAŁ.
  Admin

 8. Antares said

  I jeszcze jedno, jeżeli my teraz jesteśmy upodleni to co można powiedzieć o takich społeczeństwach jak skandynawskie – szczególnie szwedzkie, gdzie ciapaci demolują im kraj,a oni udają że są nowocześni i europejscy. Zresztą angole też za bardzo rozsądni nie są jeżeli Nas chcą się pozbyć a ciapatych i innych nie europejczyków zostawić. Wg mnie autor pojechał po bandzie wrzucając wszystkich Polaków do jednego wora, w końcu nie wszyscy pałają miłością do wroga, a kupienie takiego czy innego zagranicznego samochodu nie wynika jeszcze ze zdrady narodowej jak po prostu nie ma rodzimej produkcji no bo kurwa prawie wszystko zostało sprzedane.

 9. Isreal said

  ad6
  to o Włochach mówi się „gdzie 2 Włochów tam trzy partie, uwielbiają się kłócić…

  dowcip z pierwszego linka – słaby i łatę ściągania w dół przypiąć można każdemu

  dziś w mediach jakiś palant („polaczek”) zazdrościł dyscypliny niemcom, norwegom – podał przyklad złego parkowania i zdrowej reakcji dzwonienia na policję przez świadków… Polak najpierw zwróci uwagę, potem się postawi – raczej nie donosi (choć wyćwiczonym mogłoby wydać się moralnie uzasadnione)

  trochę jest tych wydumanych popierdółek na tym Gajowego ugorze….

 10. Isreal said

  ad7
  z dupy Swarożyca?!

 11. Wnuk Babciny said

  A tu taki wyimek z rosyjskiego internetu.
  Sadzę, że zainteresuje zatroskanych polską rzeczywistością.

  — Где дочери Путина? В России их не видно.
  — Депутат Пехтин. С сыном в США.
  — Министр транспорта Московской области — Кацыва. С сыном в США.
  — Дети депутата Железняка — живут в Швейцарии.
  — Дети Астахова. Один во Франции, другой в Англии. Тизерная сеть GlobalTeaser
  — Дети и внуки «главного патриота России» главы РЖД Владимира Якунина живут за пределами страны — в Англии и Швейцарии.
  — Дочка министра иностранных дел Сергея Лаврова Екатерина живет и учится в США.
  — Сын — вице–спикера госдумы А.Жукова долго жил и учился в Лондоне.
  — Дочь вице–спикера госдумы Сергея Анденко учится и живёт в Германии. — Старший сын вице–премьера Дмитрия Козака — Алексей живет за границей и занимается строительным бизнесом.
  — Младший брат Алексея Козака, Александр, работает в Credit Suisse
  — Старший сын депутата Ремезкова, Степан, недавно закончил милитер–колледж Вэлли Фордж в Пенсильвании (год обучения стоит 1 млн 295 761 руб.). Его младшая дочь живёт в Вене, где занимается гимнастикой. Маша Ремезкова представляла сборную Австрии (!!!) на детских соревнованиях в Любляне.
  — Дочь депутата В. Фетисова — Анастасия, выросла и выучилась в США. Писать и читать по–русски Настя так и не научилась. —
  Дочь Светланы Нестеровой, депутата госдумы от фракции «Единая Россия» — живет в Англии.
  — У главного борца за «традиционные православные ценности» Е. Мизулиной сын Николай учился в Оксфорде, получил диплом и переехал жить на постоянной основе в толерантную Бельгию, где разрешены однополые браки.
  — Дочь депутата Воронцова Анна проживает в Италии. Туда она переехала из Германии.
  — У единоросса Елены Раховой, прославившейся тем, что она ленинградцев, проживших менее 120 дней в блокаде, назвала «недоблокадниками», дочь живет в США.
  — Дочь экс–спикера ГД,одного из основателей партии «Единая Россия», а ныне члена Совбеза Бориса Грызлова Евгения живёт в Таллине. И даже недавно получила эстонское гражданство.
  — Сын бывшего министра образования Андрей Фурсенко живёт на постоянной основе в США. — Сын В.Никонова (внука Молотова), президента фонда «Политика» — гражданин США».

 12. AlexSailor said

  Jeden z Noblistów udowodnił, że ludzie zachowują się tak, jakby dobrze kalkulowali, to jest bardzo racjonalnie.
  Nie rozważają, nie kalkulują, ale zachowują się tak, jakby to robili.
  Polacy nie są tu wyjątkiem.

  Ongiś, ponoć, tak legenda mówi, Polska była cudnym miejscem do życia.
  Czy to prawda?? – pewnie tak.

  Ale od lat ponad dwustu na pewno tak nie jest.

  „Można by oczywiście przykładowo zaoszczędzić te pieniądze i obrócić je na stworzenie godnych podstaw egzystencji dla swego potomstwa w kraju, miast napędzać gospodarki naszych zachodnich kolonizatorów”

  NIE MOŻNA.
  Co można było zaoszczędzić przy inflacji 760%???
  Żeby nie było odległe.
  Kochany rząd szykuje akcyzy na samochody rzędu kilkunastu tysięcy złotych, w tym na dostawcze, będące
  podstawą rozwoju firmy.
  To już lepiej było przehulać te pieniądze na wycieczkach zagranicznych, jak teraz płacić akcyzę na Misiewiczów.
  Albo kupić na kredyt używany samochód na zachodzie i cieszyć się nim zamiast inwestować.

  Ludzie inwestowali w krajową giełdę dając kapitał firmom inwestującym w kraju.
  I tak akcjonariusze KGHM zostali obrobieni przez Tuska specjalnym podatkiem od miedzi stworzonym tylko dla tej jednej firmy, dzięki czemu dostali tylko część należnej dywidendy a akcje staniały o 30%.

  Akcjonariusze spółek energetycznych zostali poinformowani z ust ministra Tchórzewskiego, że zyski zostaną przekazane na kapitał zakładowy spółek, dzięki czemu dywidenda będzie mała albo wcale, lecz dzięki temu można będzie je opodatkować i ich okraść.
  A na dodatek zmusza się te spółki do irracjonalnego inwestowania, do „pomagania” innym firmom, dzięki czemu w ciągu kilku lat PGE staniała z 25 zł do 10 zł, a dywidendy ma w przyszłym roku nie być.

  Czy ktoś może sobie wyobrazić w jakiej sytuacji znaleźli się ludzie inwestując pieniądze rodziny, np. uciułane na sprzedaży mieszkania babci 250 tys. zł, w stabilne polskie spółki z dominującym kapitałem skarbu państwa, sprzedane przez polski rząd polskim akcjonariuszom, z których to pieniędzy zostało im 100 tys. z perspektywą jeszcze gorszą???

  Toż to lepiej było te pieniądze wydać na Seszelach lub na Lazurowym Wybrzeżu, przynajmniej wspomnienia by pozostały.

  Dalej.
  Ludzie inwestowali w polską ziemię kierując się też poczuciem patriotyzmu, żeby choć część co lepszych kawałków pozostała w polskich rękach.
  A ziemia miała być zabezpieczeniem, rezerwą kapitału, podstawą biznesu na niej, lub choćby tylko inwestycją na zasadzie kup i sprzedaj drożej.
  No i co rząd zrobił??
  Ano zakazał jej sprzedaży, co w dłuższym okresie czasu doprowadzi do radykalnego spadku jej wartości, a po ustaniu unijnych dotacji i zadziałaniu CETA uczyni bezwartościową.

  To już lepiej było kasę wydać w kasynach Monako.

  Ludzie inwestowali we własne firmy, interesy, często zatrudniając jedną, może kilka osób.
  Wzięli kredyty, przekalkulowali wszystko, rozkręcili interes, który przynosi zysk, a kredyt spłacają.
  I coż?
  Ano podniesiono płacę minimalną, zafundowano 500+, w związku z czym pójdą z torbami, i dobrze jak ich nie zlicytują.
  A zatrudnić to sobie mogą ukrów, którzy poderżną im przed wyjazdem do siebie gardła na zakończenie, albo spalą dom.

  Inni tyrali 30 lat, żeby firma miała dochody i w końcu mogli uzyskiwać dochody na poziomie.
  I co?
  Ano dostaną w prezencie podatek 40,5% zamiast 19%, jednolity plik księgowy, siedem nowych służb, z których każda posiada uprawnienia, o których bezpieka za czasów PRLu nie śmiała nawet marzyć, centralny rejestr faktur, kontrole i domiary.

  Po co im to było.
  Mogli wyjechać, osiąść w normalnym kraju i pożywać ze swojej pracy.

  Tą litanię mógłbym ciągnąć jeszcze bardzo długo.

  Podobnie z dziećmi.
  Ludzie nie cieszą się z tego, że będą je widzieć raz na ruski rok, a wnuki na fotce.
  Ale cieszą się, że dzieci przeżyją i wyrwą się z tego bagna będącego żerowiskiem bepieczniackich watach, resortowych dzieci, czy precyzyjniej kompleksu biurokratyczno-mundurowo-budżetowego (KBMB).

  Co nas czeka po rozpętaniu wojny z mocarstwem przez psychopatycznych polityków???
  Co nas czeka za 10-20 lat, kiedy zobaczymy efekty 500+, a wierzyciele przyjadą na wielką wyprzedaż, w tym niewolników???

  Właśnie prasa donosi o „inwestycjach chińskich” w Polsce.
  Za 10-20 lat usłyszymy o funduszach inwestycyjnych z Górnej Wolty i linii kredytowej udzielonej przez Bangladesz w celu ratowania głodnych polskich dzieci.

  Ludzie postępują racjonalnie.
  A Rosjanki zostające sam na sam z celnikami w autobusie nie robiły im dobrze, ale płaciły łapówę w imieniu całego autobusu w gotówce i bez świadków, bo inaczej by nie wzięli.
  Jak widać propaganda rosyjska też szaleje.

 13. Sowa said

  Re 1: Swarożyc: „A nie jest to przypadkiem zasługa jednego z dogmatów katolicyzmu o nadstawianiu drugiego policzka?
  Może czas zmienić paradygmat kulturowy w Polsce?”

  Powtarza Pan jeden z fundamentalnych antychrześcijańskich mitów służących do trzymania chrześcijan za mordę. Proszę wziąć Biblię Jakuba Wujka i poczytać komentarz do tych słów.

 14. lopek said

  Już Bismarck jeździł po Polakach jak po łysej kobyle – na zasadzie – ktoś znienacka podstawia ci nogę ty lądujesz na glebie a on wrzeszczy, że ty nawet chodzić nie umiesz.
  Po prostu Polską nie rządzą Polacy już od wieków a efekt jest taki, że teraz nie ma prawie już Polków – jest tylko bliżej nie określony materiał biologiczny – zarządzany przez zajadłych wrogów – wszystkiego co z polskością się kojarzy.

 15. Yah said

  Ad 12

  Panie Alex ileż w Gajów ce można pisać, że to nie jest ani „kochany rząd”, ani nasz, ani nawet polski. Rządzący w Polsce nie postępują irracjonalnie. Wydawać by sie mogło, że to irracjonalne przyjmując założenie , że są to nasze rządy. Jeśli przyjmiemy założenie , że rządy działają w interesie obcych isa to de facto rządy okupacyjne, których celem jest zniszczenie, polski, Polaków, albo w najlepszym wypadku wypchniecie ich na emigrację to WSZYSTKIE działania są logiczne i racjonalne.

  „Co można było zaoszczędzić przy inflacji 760%???”

  A Pan myśli, że po co wprowadzano regulacje cen a następnie tzw. „waloryzacje”, które były dodrukiem pustego pieniądza, który MIAŁ wywołać inflację? Żeby udowodnić, że komuna jest nie wydolna i trzeba przyjąć plan Sorosa. Naiwniacy uwierzyli.

  „Kochany rząd szykuje akcyzy na samochody rzędu kilkunastu tysięcy złotych, w tym na dostawcze, będące
  podstawą rozwoju firmy.”

  A po co „polskiemu” rządowi polskie firmy. Znam tych kolesi, większość nie przepracowała uczciwie jednego dnia. Jak bym ich jesienią zapędził do kopania kartofli to po jednym dniu wylądowali by na OJOM-ie, a po tygodniu na cmentarzu. Co on zrozumie jak zawsze mial money for nothing.

  „Ludzie inwestowali we własne firmy, interesy, często zatrudniając jedną, może kilka osób.
  Wzięli kredyty, przekalkulowali wszystko, rozkręcili interes, który przynosi zysk, a kredyt spłacają.
  I coż?
  Ano podniesiono płacę minimalną, zafundowano 500+, w związku z czym pójdą z torbami, i dobrze jak ich nie zlicytują.
  A zatrudnić to sobie mogą ukrów, którzy poderżną im przed wyjazdem do siebie gardła na zakończenie, albo spalą dom.”

  Panie trzeba było kalkulować tak, że może ludziom 1200 zł nie starczy na utrzymanie siebie i rodziny. Jak mnie nie stać, by pracownikowi zapłacić więcej to ZAP…DALAM sam i tyle.
  Mam kolegów, którzy mając czystego zysku 20 tys. złotych miesięcznie nic nie robiąc, nie chcieli kobiecie z dziećmi dać 500 złotych podwyżki bo …. „zbiednieją”

  „Ludzie inwestowali w krajową giełdę dając kapitał firmom inwestującym w kraju.
  I tak akcjonariusze KGHM zostali obrobieni przez Tuska specjalnym podatkiem od miedzi stworzonym tylko dla tej jednej firmy, dzięki czemu dostali tylko część należnej dywidendy a akcje staniały o 30%.

  Akcjonariusze spółek energetycznych zostali poinformowani z ust ministra Tchórzewskiego, że zyski zostaną przekazane na kapitał zakładowy spółek, dzięki czemu dywidenda będzie mała albo wcale, lecz dzięki temu można będzie je opodatkować i ich okraść.
  A na dodatek zmusza się te spółki do irracjonalnego inwestowania, do „pomagania” innym firmom, dzięki czemu w ciągu kilku lat PGE staniała z 25 zł do 10 zł, a dywidendy ma w przyszłym roku nie być.”

  Panie Alex giełda rzadko kiedy służy pozyskiwaniu kapitału. Giełda służy wrogim przejęciom oraz łatwemu zarobkowi dobrze poinformowanym grubym rybom. Tzw. drobni akcjonariusze są dla nich tłumem frajerów. wśród których łatwiej się ukryć. To , że ktoś kiedyś coś zarobi to n ic nie znaczy – prawdziwie pieniądze zarabiają ci co maja je zarobić

  „Ludzie inwestowali w polską ziemię kierując się też poczuciem patriotyzmu, żeby choć część co lepszych kawałków pozostała w polskich rękach.
  A ziemia miała być zabezpieczeniem, rezerwą kapitału, podstawą biznesu na niej, lub choćby tylko inwestycją na zasadzie kup i sprzedaj drożej.”

  To wywindowalo ceny ziemi do takich poziomów, że rozpoczęcie produkcji rolnej jest NIEMOŻLIWE. Chce założyć gospodarstwo. Załóżmy, że jestem dobrym rolnikiem wyciągnę 8t/ ha pszenicy co daje przychód około 5000 złotych. Mając 40 ha gospodarstwo przychód 200 000 złotych. 60 tys. na utrzymanie rodziny 50 tys. koszty ( i tak lekko oceniam) teoretycznie zostaje 90 tys. złotych ( zakładając, że mam maszyny ). Ale potrzebuje warsztat pracy – ziemie – 40 ha to koszt rzędu 40 x 65 000 = 2 600 tys. złotych. Zakładając, że dostane kredyt bez odsetkowy ( ha, ha, ha), stałe ceny, brak klęsk żywiołowych stanę się właścicielem ziemi po 28 latach. 28 lat życia w stresie będzie na ratę czy nie bedzie. Takie są skutki pana „inwestycji” w Polska ziemię

  „Ano dostaną w prezencie podatek 40,5% zamiast 19%, jednolity plik księgowy, siedem nowych służb, z których każda posiada uprawnienia, o których bezpieka za czasów PRLu nie śmiała nawet marzyć, centralny rejestr faktur, kontrole i domiary.”

  Jeszcze raz – NIE MA BYĆ polskich firm. Ja mogę panu pokazać kilka należących do „polakow”, które nigdy żadnej kontroli nie miały choć ludzie pisali do PIP, PIS, PIH itd.

  „Podobnie z dziećmi.
  Ludzie nie cieszą się z tego, że będą je widzieć raz na ruski rok, a wnuki na fotce.”

  I o to „polskim rządom ” chodzi wypchnąć dzieci za granicę, rozbić rodziny, pozbawić dziadkowie radości wnuków, pozbawić ich opieki na starość, może wyłudzić majątek”

  Dalej mam Panu TŁUMACZYĆ rzeczywistość? Opisuję Pan ją tak jak oni chcą , żeby Pan ja postrzegał czyli:

  ” Polska rządzona przez Polaków staje sie miejscem nieznośnym do życia. Polacy są głupim narodem i jedyne co można zrobić to ten kraj opuścić.”

  Panie Alex na samym początku należy przyjąć założenie , że kraj dla Polaków czyli Polska realnie nie istnieje. Istnieje tylko na mapie, a rządy w tym kraju chronią interesy obcych. Jakiekolwiek marzenia o polskich rządach, o wyborze właściwych i mądrych ludzi to dziecinne marzenia. Przecież stworzenie tu nieznośnych warunków życia do tylko środek, którego celem jest …. „wyjechać, osiąść w normalnym kraju i pożywać ze swojej pracy.” – tak , różdzki ( za 10-20 lat) Polska stanie się normalnym krajem , tylko, że nie będzie już tu Polaków, tylko ludzie z polskim obywatelstwem.aby żaden normalny Polak w kraju nie został.

  Ileż razy naiwnie można powtarzać „polski rzad”, „polscy politycy”, „młoda demokracja”. NMA czegoś takiego. Są władze, które chcą się nas pozbyć wykańczając biologicznie lub zmuszając do emigracji.

 16. Yah said

  „A po co „polskiemu” rządowi polskie firmy. Znam tych kolesi, większość nie przepracowała uczciwie jednego dnia. Jak bym ich jesienią zapędził do kopania kartofli to po jednym dniu wylądowali by na OJOM-ie, a po tygodniu na cmentarzu. Co on zrozumie jak zawsze mial money for nothing.”

  Oczywiści mówię tu o politykach, żeby nie było nieporozumienia. 🙂

 17. Yah said

  Pierwszy jakikolwiek polski rzad zrobiły nalot na ZUS i przeanalizował wpływy i wydatki na emerytury. ZUS zasila budżet już wielu to udowadniało, a że przez uzależnienie wysokości ZUS od płacy minimalnej można napuścić właścicieli firm na pracowników i uczynić funkcjonowanie prawie każdej malej firmy prawie nieopłacalne – czemu nie ? Psychopaci są zdolni do wszystkiego.

 18. JO said

  Panie Gajowy,

  Polacy jak inne narody, a smiem powiedziec, ze wiecej niz jak inne narody w Europie, maja poczucie sensu dzialania, ktore wyraza sie w postawie naszych Elit.

  Poniewaz nie mamy Elit u wladzy, to wiekszosc naszego narodu, zgodnie z Prawem Naturalnym podaza za Jelitami, budzac sie z umyslowego letargi w zaleznosci od sily kopa w tylek – bolu, sily cierpienia, a nawet jak to w nas ludziach jest, sa tacy Polacy, ze mimo wielkiego cierpienia nie zauwazaja jego prawdziwej przyczyny i wciaz grzezna w bagnie..az do swojej smierci…

  W Rosji sytuacja byla podobna a nawet gorsza niz w Polsce, az do czasu, kikedy Elita Rosyjska przejela wladze i na nowo pociagnela Narod Rosyjski w kierunku Boga …wydajac Dobre Owoce.

  Od czasow Pierestrojki po Jelcyna Rosja i Narod Rosyjski topil sie w upadku wiekszym niz Polacy nawet dzis.

  Pierestrojka to Jelity Rosyjskie.

  Przemiany Urrojowe w polsce to Jelity polskie.

  Niestety, Jelity polskie morduja Elity Polskie. Pan umiecil link:

  https://marucha.wordpress.com/lista-smierci/

  pokazujacy powod tego, ze Polacy nie moga powstac jak Rosjanie dzis.

  My mamy wciaz Elity i dobry Narod Polski, ktory gdyby mial Elity swoje u wladzy jak Rosjanie, nie podazal by za ideami zydo-masonskimi a za Chrystusem, ktorego polskie Elity od zawsze reprezentuja. Wowczas by Pan widzial jeszcze wieksze Dobre Owoce niz sa dzis w nawet w Rosji…

  Pan wydaje ocene niesprawiedliwa dla Polakow.

  https://gajowka.wordpress.com/2016/11/08/synergizm-chrzescijanstwa-z-judaizmem-globalny-judaizm-poprzez-nihilizacje-narodow-europy-depopulacja-bialego-czlowieka/

 19. Yah said

  Ad 18

  Jest jedno ale panie JO. Naród Polski został skażony przez obcych w znacznie większym stopniu niż Rosjanie tracąc swoja „polska duszę”.

  Nawet w czasie pieriestrojki i nawet w czasach Jelcyna Elita rosyjska przenikała wszystkie szczeble władzy. Pan myśli, że Prezydent Putin to wróbel z rękawa. Nie – on był przygotowany na przejecie władzy od Jelit przez lata.

  U nas były czynione takie próby na początku lat 80-tych ale …… stopień skażenia narodu przez obcych okazał się tak duży, że wszystko spełzło na niczym .

  To co się dzieje w Polsce można wytłumaczyć na dwa sposoby:

  – głupotą narodu ( czego nie jestem zwolennikiem, bo to próba poniżania Polaków przez obcych)
  – tym, że Polacy są mniejszością we własnym kraju i na nic nie maja wpływu a wróg wykorzystuje jego naiwność, a mniej naiwne jednostki eliminuje.

 20. JO said

  ad.19. Wydaje sie, ze Pan ma racje. My , Polski Narod , jestesmy bardziej skazeni zydostwem niz Rosjanie. To polityka nie tylko Pilsudskiego, ale to co pozostalo w spadku po I Rzeczpospolitej.

  Nie mam pelni wiedzy, jaka byla sytuacja w latach 80, ale wiem, ze Sluzby, media oraz Wojsko bylo w rekach Zydow, ktore to srodki presji Zydzi uzyli, majac poparcie zachodu w 81 roku, poprzez wywolanie Stanu Wojennego.

  W swietle Owocow …i czasu…, wyraznie widac, ze Stan Wojenny to nie byla li tylko decyzja Jaruzelskiego, Kiszczaka, ale wierchuszki miedzynarodowego zydostwa, wierchyszki zydo-masonerii, wlacznie z Janem Pawlem II.

  Ten scenariusz byl przygotowywany, wykonany, a Polska nie byla jego wylacznym celem, a nalezy przypuszczac ze Caly Blok, wlacznie z Rosja.

  Byc moze mialo byc tak, ze mialo dojsc do Wojny w Ukladzie Warszawskim. Straszenie, ze „wejda Ruskie”, prawdopodobnmie bylo zydow marzeniem ( tak jak to jest dzis..). Tylko zimna krew Wojska Rosyjskiego i czesci Sluzb w Rosji, spowodowalo, ze nie doszlo do totalnej Wojny w tym Swiatowej w tamtym czasie i to na terenie calej slowianszczyzny.

  Poniewaz nie doszlo do Wojny upragnionej przez Zydow, to oni zmienili plan – Okragly Stol i wojna nowoczesna – zlozona, czego rezultatem byla wojna w Jugoslawi, wycofanie sie wojsk z Kuby, etc, etc, wojna w Iraku, Libanie….az po dzis dzien osaczanie Rosji…

  W tym czasie, doszlo do przejecia Wladzy w Rosji przez Putina, ktory jak widac, postawil na Kosciol Prawoslawny oraz Narod Rosyjski ( tak jak to zrobil Stalin…), czego Dobre Owoce sa az naddto widoczne.

  Od czasow Stanu Wojennego dochodzilo w Polsce do wielu skrytuch morderstw, czego apogeum byl i jest czas po okraglym stole…

  Eliminacja Polskiej Elity zagrazajacej Zydo-Masonskiej wladzy osiagnela szczyt, ktorym bylo wejscie Polski do Unii Europejskiej, dzieki czemu nastapilo masowe wyrzucanie mlodziezy , przyszlosci Polski z jej wlasnego kraju, co obniza szanse na odradzanie sie Elit Polskich i trwanie Polskiego Narodu, ktory jest zastepowany pokoleniami zydow w tym zydow z calego swiata, ktorzy masowo dostali i dostaja polskie obywatelstwa….

  Ta akcja wspoldziala z od dawna na zachodzie judaizacja = depopulacja narodow Europy poprzez polityke multikultury, ktora w istocie rzeczy jest zakamuflowanym HOLOKAUSTEM bialej rasy i jej narodow, na rzecz Globalnego Judaizmu – Nowego Porzadku Swiatowego, w ktorym Zydzi to „Rasa Panow”.

  To wszystko napisane jest w Ksiazce Kosmali i Smitha w 1942 r,…, jako polityczno-teologiczny manifest…, ktory zostal zrealizowany na naszych oczach.

 21. Zdziwiony said

  Kto to?…

  Z arogancji wszędzie znany,
  I z czelności wszędzie słynie.
  Za to zewsząd wypędzany
  Tkwi w polskiej krainie.

  I choć z Rosji wyganiany,
  O niej ciągle marzy,
  A nas w zamian nienawiścią
  I złodziejstwem darzy.

  Też warto zajrzeć do „WIEK ŻYDÓW” Yuri’a Slezkine’a wydane w 2006 roku.

 22. Yah said

  Ad 20

  To co mogę Panu napisać z prowincji to to, że ludzie Jelit są coraz głupsi. I te Jelity to zauważają i są w kropce – nie maja ludzi do mądrego zarządzania tym wszystkim – co decyzja to błąd. Okazuje się, że jedynymi, którzy coś ogarniają są Polacy. I co teraz zrobić – poprosić Polaka czy dać rządzić swoim i ryzykować, że wszystko się zawali. Ale Polacy już się czegoś nauczyli – mówią – rządźcie sami mądrale tylko …. że oni naprawdę nie potrafią. Może się mylę, ale na naszych oczach posypie się ta misterna konstrukcja obcych tak jak Wieża Babel.

  Jeśli byłoby nam coraz lepiej, to byłoby to znakiem, że w Polsce rządzą Polacy. Ponieważ jest coraz gorzej – rządzą obcy. Jest coraz gorzej z dwóch względów:

  – aby pokazać pychę, głupotę i niemoc obcych ( warto tylko zauważyć, że swoja niemoc i głupotę okazują jako wady narodowe Polaków)

  – żeby oczyścić Naród Polski – sprawdzić go we wspóldzialaniu i we wzajemnej pomocy w trudnych czasach.

  Ja tak to widzę, może się mylę….

 23. Emil said

  ad19 Yah
  To co sie dzieje w Polsce mozna wytlumaczyc brakiem polskich osrodkow informacyjnych. Czy na ogolnopolskim rynku jest chociaz jedna gazeta reprezentujaca polska racje stanu? Jest Mysl Polska, jest kilka portali internetowych ale to wszystko jest niszowe o niklym zasiegu (pewnie i to niedlugo ukroca moca ustawy „anty”terrorystycznej), ogol niestety ma wyprane mozgi propaganda sluzaca obcym interesom.

 24. watazka said

  Czy wyscie poglupieli?
  O jakim policzku mowa?
  Co to ma wspolnego z artykulem?.
  Wlasnie dlatego, ze zarzucilimy wiare ojcow swoich, placimy cene za nieposluszenstwo wobec praw boskich i brak szacunku do samych siebie.
  Nasze dzieci nie sa wychowywane w duchu milosci blizniego i szacunku dla rodzicow. Wiele dzieci nie odmawia pacierza. Zamienilismy tradycje chrzescijanskie na halloweeny, Walentynki, narkotyki, duperele, tance z gwiazdami – a polskie mamusie wydaja tysiace na pudry i markowe szmaty gowno warte.
  Nas przestaly interesowac sprawy wazne dla kraju i wazne dla polskiego narodu.. Dyskutujemy za to kto jest a kto nie jest Polakiem i kto sie do czego genetycznie nadaje. Charakter i zachowanie nie maja znaczenia.
  Tak zginela Grecja, bo glupki wystawaly na agorze nie tylko godzinami ale calymi dniami i pieprzyly o niczym ale za to wzniosle- jak w kampanii przedwyborczej.

  Bez przerwy naprawiamy swiat innym: Nie chca sie przyznac ci, ktorzy pyskowali na Miloszewicza, Kadafiego i popierali zniszczenie Jugoslawii.
  Najbardziej nas zainteresowal Krym,( choc dalej niz Kosowo) i wiedzielismy lepiej do kogo powinien nalezec.
  W miedzyczasie w Polsce nieprawdopodonbie wzrosla ilosc przestepstw i co gorsze, nie ma na kogo zwalac, bo nie mamy fali uchodzcow z Bliskiego Wschodu.
  Wybralismy idiote Dude tylko i wylacznie dlatego, ze bral udzial w obradach Knessetu w Krakowie.
  A wczesniej popieralismy pilsudskie metody zamachu stanu w Polsce i rewolucje ubecji.
  Polska Gierka byla reformowalna. Solidarnosc otwarcie nie chciala reform mimo, ze rzad szedl na ustepstwa. Solidarnosc otwarcie dazyla do obalenia rzadu.
  Polska po-Solidarnosciowa nie chce slyszec o reformach.

  I nie ma co opowiadac o jakichkolwiek ‚elitach’ bo to juz nudne.
  Owczym pedem poparlismy zamach stanu na majdanie.
  Jakiej naglej cholery szukali Polacy na majdanie??
  Kto im podpowiedzial, ze nalezy popierac hitlerowskich Ukrow?
  Milosc do zboja Poroszenki, syna zboja skazanego za rabunki kosztuje nas miliardy dolarow -ale co to dla nas? Wezmiemy nastepna pozyczke z IMF i zalatamy bezdenna studnie na Ukrainie.

  W Polsce sluzba wojskowa nie jest obowiazkowa.
  A wiec kazdy, kto morduje cywilow w Afganistanie i Serbii jest ochotnikiem.
  Zaden polski zolnierz nie odmowil wyjazdu na Haiti czy do Libii, Czadu, Mali, Kuwejtu, Syrii.
  czy mysmy z pieca na leb pospadali?
  Od kiedy to katolicy maja za zadanie mordowac ‚maluczkich’ i brac udzial w rzezi niewiniatek?
  Dlaczego nie dbamy o polskie dzieci. Jest to smierdzacym obowiazkiem kazdego katolika. Wychowanie mlodego pokolenia w duchu religijnym jest podstawowym zadaniem wszystkich katolikow.
  Co komu z tego, ze sobie nakleimy: „Jestem Polakiem” – a zachowuje sie jak mongol ?

  Pieprzenie o policzku swiadczy o calkowitym niezrozumieniu symboliki Ewangelii.
  Przydaloby nam sie troche wiecej pokory i wlozenia wiecej wysilku w wychowanie dzieci w atmosferze rodzinnej.
  Co to za katolik, ktory sie zgadza na wyjatkowa jalmuzne dla matki, ktora urodzi chore dziecko??
  A dziecko, ktore zachoruje po porodzie moze smialo umrzec z glodu?

  Jakie wartosci przedstawia wspolczesny katolik w Polsce?
  Kiedy zyda Michnika zaaresztowano w 1968 roku cala Polska byla oburzona.
  Polak, Mateusz Piskorski gnije w wiezieniu, jak dotad bez oskarzenia, i nikgo to specjalnie nie obchodzi.
  Znieczulica?
  Bo obchodza nas Ukry, Krym, Putin, islamisci, multi -kulti, ciapate, ktore jeszcze do nas nie dotarly, awantury w Szwecji, kolejny zakup szmelcu militarnego, zeby Rosji dokopac, sowieckie pomniki, zbawiciele zza oceanu i plotki o celebrytach- polskich spraw i obowiazkow juz dawno nie ma.

  JO bredzi o roku 80 tym.
  To my nawet nie wiemy i nie chcemy wiedziec, co sie stalo w latach 1976-81 a rozprawiamy o Katyniu i o zydach- bo to najlatwiej i zwalnia nas z obowiazku myslenia.
  Ile mozna zwalac na zydow?

  Panie JO
  Czy Gierek byl zydem?
  Czy Barszcz, Olszowski, byli zydami?
  Zydami byli szefowie Solidarnosci i KOR-u. Nosilismy ich na rekach!

  Panie JO
  Nas nie stac na monokulture.
  A pan w kolko pieprzy o zydach i multikulturze.
  Strach.
  Krecimy sie w kolko scigajac wlasny zapchlony ogon.
  No to kiedy mamy czas sie pomodlic i postepowac wedlug Przykazan?
  My nawet nie wiemy, ktore chore dziecko nalezy leczyc – bo nie wszystkie dzieci sa nasze. Tylko te, jeszcze nie narodzone. Nawet jeszcze nie ochrzczone.
  Pan Bog to widzi i jeszcze nie grzmi.

 25. Boydar said

  🙂

 26. Yah said

  ad 24

  Panie Watażka Pan kompletnie nie rozumie tego co od dłuższego czasu piszemy w Gajówce.

  Po co Pan to pisze?

  „wybraliśmy Dudę”, „poparliśmy zamach stanu na majdanie”, „weźmiemy nastepną pożyczkę”, „Zaden polski zolnierz nie odmowil wyjazdu na Haiti czy do Libii, Czadu, Mali, Kuwejtu, Syrii.”, ” Nosilismy ich na rekach!”

  Kto to robił ? Polacy ? Ileś tam procent społeczeństwa….. zrozumiał Pan to co napisałem – to nie Polacy – bo jak ktoś przestaje się utożsamiać z racją stanu swojego etnosu przestaje być Polakiem, że o podszywaniu się pod Polaków nie wspomnę.

  Postrzega Pan tak Polaków i pisze tak Pan o nich jak oni chcą. Przecież w tym celu dopuścili i odepchnęli od władzy Gierka, utworzyli Solidarność, wprowadzili stan wojenny, wywołali inflację, prywatyzacje i demoralizację – żeby Polak myślał, że jest nikim, że nic nie potrafi i że to bagno dookoła to jego wina.

  Panie jak ktoś chce zniszczyć Naród to dla niego najmniejszym problemem jest zastanawianie się nad leczeniem dzieci Polaków. Raczej logiczne jest coś wręcz zupełnie przeciwnego.

  Jak Pan będzie cały czas myślał w kategoriach „my rządzimy” „my wybieramy” to nigdy nie zrozumie pan tego co się dzieje wokół. Zawsze Pana oszukająy i wykorzystają i jeszcze powiedzą, ze zrobili to ci ….. wredni Polacy – a Pan uwierzy…

 27. NICK said

  P. Watażka. (25).
  Gratuluję.

  P. Yah.
  Pan do końca nie zrozumiał a ponadto trudne mieć za złe, że Ktoś utożsamia się z całą Polską.
  Wystarcza, że reszta pisze o winie ‚żydów’ i łajno z tego wynika.

 28. NICK said

  I Zważmy na wymowę całości wpisu Watażki.

 29. Boydar said

  🙂 🙂

 30. Yah said

  Panie NIck nie można się utożsamiać z całą Polską. Nie można się utożsamiać z tymi, którzy ciągle działają na szkodę Polski. kto jesw

  Jak walczyć z wrogiem ? Ustalić kto jest wrogiem, ustalić metody neutralizacji lub likwidacji i ….. wykonać.

  Według Pana Watażki winni jesteśmy „my”, skoro tak to łatwo ustalić kogo zlikwidować – nas – i o to , tym , którzy to zaplanowali chodzi.

  Bez ustalenia kto swój a kto wróg, żadna walka nie skończy się zwycięstwem i oni to wiedza skutecznie uniemożliwiając ustalenie wroga – bo to wina „nas Polakow”.

  Panie Nick pa Watażka pisze ” wybraliśmy idiotę Dudę” i tak jak jego wybraliśmy tak sobie sami uniemożliwiamy jakąkolwiek walkę, bo nie wiemy z kim walczyć. Z uporem maniaka upieramy się żeby nie poznac prawdziwych przyczyn naszej obecnej sytuacji.

  Z tego co pamiętam to prawie od 300 lat walczymy z tymi „naszymi wadami” i chyba będziemy walczyć do …. ostatniego polaka. Zniknie ostatni Polak z Polski znikną jego wady – – i o to „nowoczesnym” Polakom chodzi.

  Trzeba jaśniej ?

 31. JO said

  Ad.24. Az zapisalem Pana wpis, dla potomnych :)))

  Z takim wpisem mieszajacym prawde z falszem nie ma co dyskutowac, no bo jak?

  Przeciez Polska – PRL byl przedmiotem nieustajacych… Sluzb Specjalnych… prowokacji, manipulacji… Pan , to co zostalo sprowokowane i finansowane …( JPII pieniadze dla Solidarnosci…, a wczesniej … etc, etc, etc) przez Zydo-Masonerie, przypisuje Polakom…. a to co zle zrobione przez zydow/masonow… w Polsce – przypisuje rowniez Polakom, deprecjonujac istnienie i dzialalnosc pierwszych w Polsce.

  Dyskusja z Panem powinna zejsc na poziomy nie tylko pouczen, ale i nauczania, a na to ja nie mam czasu ani za bardzo sil. Poza tym, nie wiem, czy by to z Panem dzialanie mialo by sens…

  https://gajowka.wordpress.com/powiedzonkacytaty/#comment-33022

 32. Panie JO, może zatem elity polskie powinny zacząć działać politycznie dla Polski w obrębie państwa rosyjskiego? Pod Putinem będą na pewno bezpieczniejsi przed atakiem seryjnego samobójcy.

  To, co jest w artykule, to prawda. W mojej pracy znajomi gadają tylko o sprawach przyziemnych, ale to nie tylko w mojej pracy, bo tak jest wszędzie. Ludzie nie mają Boga w sercu po prostu. Żydomasoneria skutecznie wyrugowała prawo Boże, które spajało społeczeństwo.

  A Pan Swarożyc to się chyba zabłąkał i nie do swego kurhanu zawitał. Kolejny dzikus, który kłania się martwemu pniowi z wystruganymi czterema gębami. Panie Swarożyc, Pan to jest albo bardzo zagubiony człowiek, jeśli Słowianin, albo podszywa się pod rodzimowiercę, a Pan żeś parch. Chociaż różnica żadna, bo i parchactwo pejsate i tzw. rodzimowierstwo łączy ten sam cel, mimo, że między sobą się kłócą: zniszczenie chrześcijaństwa, Kościoła Katolickiego.

 33. JO said

  ad.32. Dla Polski i Polakow nie ma innego wyjscia jak TYLKO scisla wspolpraca polityczna z Prawoslawna Rosja, nawet w Unii realnej z Rosja. W przeciwnym razie, Polski ( czyli Polakow) nie bedzie.

 34. Yah said

  Zakładając nawet, że przyczyna są „nasze wady” i , że z tymi wadami „polski szlacheckiej” walczymy od 300 lat to zadziwia mala efektywność tej walki. Zadziwia, że mądrzy sa eliminowani, nie mogą dojść do głosu, nie mogą znaleźć się na listach wyborców, a jak się już znajda to nikt na nich nie głosuje, jak zagłosują i wybiorą to się takiego człowieka niszczy albo eliminuje.

  Dalej Panowie uważacie, ze tym stoimy „my”. Jeśli stoimy „my” to znaczy, ze nasz naród ma tendencje samobójcze. Ma takie tendencje, czy ktoś tych naiwniejszych członków naszego narodu, do takich czynów popycha stopniowo eliminując.

  I cały czas to „my”, „my” ……

 35. Re 33:
  Czyli trzeba dążyć do stworzenia czegoś w rodzaju Kongresowego Królestwa Polskiego.

 36. Yah said

  Na tym polegała perfidia wszystkich organizatorów „zdobycia wolności”. Nabrać nas, że my i oni tworzymy jeden naród, a następnie nas z tego narodu wyeliminować. Żeby daleko nie szukać KSS KOR broniący robotników po 14 latach tychże robotników wyrzucił na bruk a ich dzieci zmusił do emigracji. No ale przecież Komitet Obrony Robotników nie może oszukać robotnikow ….. a jednak.

  Dopóki nie zlikwidujemy dziecinnego i życzeniowego postrzegania rzeczywistości i nie staniemy się bezwzględni dla działających na nasza szkodę, doputy nie liczmy na zmiany na lepsze.

  Co zrobiono w Rosji na która spoglądamy – ustalenie wroga – eliminacja.

 37. Maćko said

  Pewno wielu juz go zna, ale moze nie wszyscy. Warto posluchac:

  Jerzy Jaśkowski ma wiedzę na temat historycznych wydarzeń na terenach Europy, opowiada o nieznanych faktach dokonywania ludobójstwa na Polakach na Morzu Białym. Jako wieloletni współpracownik fundacji Sybiraków słuchał opowieści bezpośrednich świadków wydarzeń.

 38. , said

 39. Yah said

  Ad 33

  W świetle tego co Pan napisał widać jasno jakie są przyczyny tego antyrosyjskiego skowytu mediów, polityków, autorytetów. Za wszelką cenę uniemożliwić Polakom ocalenie swojego etnosu. Za wszelka cenę obrzydzić Rosjanom Polaków podszywając się pod nich odgrywać role rusofobów.

  Niestety resztka naiwnych Polaków dalej pozwala robić z siebie balona i wierzy, że to my wybraliśmy, my popieraliśmy, my chcieliśmy. Niestety trzeba lać po łbach i sprowadzać do pionu mędrkujących w sposób zaplanowany przez wrogów.

  ad 35

  To jedyny ratunek. Jeszcze jedno pytanie. Czy lepiej mieszkać w małym domku w rodzinie, czy na dworcu wśród obcych sobie ludzi ?

 40. JO said

  ad.39. Nam nawet nie dadza miejsca na dworcu. Pan jest optymista. Polakom szykuja KREMATORIUM , nawet nie cmentarz…

 41. AlexSailor said

  @Yah

  Zaklinanie rzeczywistości nic nie da.
  To my, Polacy, tacy jesteśmy.

  Może w 1944r. narzucono nam rząd, ale do 1960-68 powinien on zostać w całości przejęty przez nas.
  Nic, na prawdę nic nie stało na przeszkodzie, by przejąć rządy w 1981, a później 1989r.
  Ba.
  To, że w 1944r. narzucono nam rząd, to też głownie za naszą własną przyczyną.
  Mógł być i komunistyczny, i proradziecki, ba nawet stalinowski, ale złożony z Polaków,
  o wiele łagodniejszy, i znacznie lepiej działający w interesie Polski, a przynajmniej mniej Polsce szkodzący.

  I nic nie stoi na przeszkodzie, by odzyskać rządy obecnie.
  Tylko kto ma odzyskać, skoro u steru są Polacy.
  PAD jest bez wątpliwości Polakiem tak, jak i wielu innych.
  Owszem, mamy przerażającą nadreprezentację mniejszości, ale sama się tam nie usadowiła.
  Ktoś ją tam wybrał.

  Można oszukać wybory na 3-5%, ale nie więcej.
  Można zająć znienacka jakieś stołki decyzyjne, ale nie w takiej liczbie.
  Ale i tak większość jest Polska.

  A ponadto, nawet gdyby nie była, to nie da się rządzić bez poparcia aparatu i organów, a to jest ze 3-5 milionów ludzi.
  I jeszcze raz piszę Panu.
  Usiłuje zaklinać Pan rzeczywistość.

  Ja nie wiem jak to tłumaczyć.
  Ale może przebrnie Pan przez to.

  http://coryllus.pl/?p=3907

 42. JO said

  ad.41. Pan przeczy Bozym Prawom, Panie Alex. Gdyby tak bylo jak to Pan opisuje, to zachodnia Europa by wygladala inaczej. Ba , to nie bylo by rewolucji, upadkow Krolestw etc, etc, etc…

  To Elity kreuja , formuja tlum…narody a nie odwrotnie.

  To, ze pozwolono nam miec do pewnego stonia rzady w Polsce organizowane przez Polakow, to nie oznacza, ze ci Polacy – elita polska – miala wplyw na tlum – caly narod.

  Wplyw na tlum miala zydo-masoneria.

  Od czasow przejecie tronu Papieskiego przez JPII i powstania Solidarnosci , ktora miala za zadanie przerzucic wine i kare zydo-komuny na samych Polakow, czyniac z nas Talmudycznego Kozla Ofiarnego, to szanse na przejecie rzadow w PRL przez Polakow zmniejszyly sie niemalze do zera.

  JPII obstawil Kosciol Katolicki zydo-biskupami, zamienil KUL a szczegolnie seminarium w Warszawie na produkcje zydo-Ksiezy…, ktorzy robili robote w parafiach…

  Media , w rekach zydo-komuny robily sieczke w gliwie Polakow

  Radio Wolna Europa…

  Uniwersytety

  Szkoly

  Panie Alex, Pan sie uspokuj, bo zaczne myslec, ze Pan tak celowo..

 43. Joannus said

  Swarożyc sadzi się jak kundel do nogawki, nie rozumiejąc podstawowych pojęć. Miłość bliźniego nie jest dogmatem, a Przykazaniem Bożym skierowanym na jeden cel – troskę o zbawienie duszy bliźniego
  Pan Watażka mimo uogólnienia ma wiele racji’
  Powtarzam kolejny raz – od tzw majdanu ukrowskiego upłynęło wiele wody w rzekach, a tylko w trzech przypadkach spotkałem się z opinią osób stojących nie po stronie ukrowskiej.
  Do dziś mimo łatwo dostępnych opracowań, jest nie do odwrócenia gloryfikacja szkodliwych powstań. Albo powszechna wrogość do słowianskiej i prawosławnej doświadczanej Rosji, wobec powszechnej sympatii do tzw/ ”zachodu” protestancko masońskiego, opierającego się na krzywdzeniu,wyzysku, demoralizacji i zabijaniu słabszych.
  Wyciszanie zdrowej nauki Kościoła doprowadziło do relatywizmu jakiego historia nasza nie doświadczyła.
  Okres po tzw przewrocie solidarnościowym, albo jak kto woli ”obaleniu komuny” zaowocował nieodwracalną destrukcją moralną i duchową mas.

  Ja wyleczyłem się z postrzegania rzeczywistości takiej oto – my jesteśmy w porządku tylko elity nam szkodzą. Tylko je wymienić a będzie dobrze.
  Elit należy szukać najpierw w domu rodzinnym, u rodziców. Jak tam ich brakuje to tragedia.

 44. Peryskop said

  Doskonałą ilustracją zjawiska jest niedawny kiks promocyjny u Lidla.

  Polak sehr gut jak daje się rolować.

  Ale jakie ayvay jeśli się nie daje !

  http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Polscy-spryciarze-przechytrzyli-Lidla-Dlaczego-sie-wiec-ich-obraza,wid,18576388,wiadomosc.html?ticaid=1180d3

  i komenty np:

  ~lach 18 minut temu
  niemiaszki przez całą swoją historie tylko łupili inne narody , mordowali i rabowali , dlatego sa bogatsi od nas
  Zgadzam się z opinią 38
  Nie zgadzam się z opinią 7

  ~e-migrant 20 minut temu
  Jak banki czy firmy ubezpieczeniowe pisza cos drobnym druczkiem, jak regulaminy pisane sa w sposob trudny do zrozumienia przez zwyklego czlowieka to jest wszystko OK. Ale jezeli zwykly Polak skorzysta z bledu w regulaminie olbrzymiej firmy, ktora zatrudnia sztab prawnikow to oczywiscie winny jest Polak.
  Zgadzam się z opinią 16
  Nie zgadzam się z opinią 12

  ~polka 25 minut temu
  Hola, hola, niemiaszki to tez chytry narod, a juz ci polskojezyczni, to istna plaga!
  Zgadzam się z opinią 17
  Nie zgadzam się z opinią 37

 45. Boydar said

  „ten kto ma media, ma władzę”

  W takiej jednej bajce było też takie coś – „ustalmy pierwszą zasadę – kto ma złoto ustala zasady”

 46. Yah said

  Ad 41

  Nie Panie Alex my Polacy tacy nie jesteśmy. Mam nadzieję tylko, że Panu wmówiono to co Pan pisze.

  Ja nie zaklinam rzeczywistości ja widzę pracę, kariery dochody swoich i obcych. Swoi mogą być najlepsi, mogą na głowie stawać i nic nie osiągną, a jak osiągną to tylko dlatego, że ktoś na nich mógł zarobić jeszcze więcej. Nie swoi mogą głupi jak but z lewej nogi, mieć problemy z wysławianiem, kojarzeniem ale od 25 roku życia as prezesami, dyrektorami, inspektorami, a naiwny Polak myśli no tak musi być są mądrzejsi ode mnie.

  Nie sa mądrzejcie są cwańsi i wykorzystują polska naiwność również wmawiając nam to że …..”tacy jesteśmy” – głupi, przekupni, pazerni. NIE ! Tacy są właśnie oni,

  Różnica pomiędzy nami jest taka, że ja obserwuje rzeczywistość, ludzi, historie ich rodzin karier i wyciągam wnioski, Pan powtarza informacje znane mi z prasy i powtarzane z uporem maniaka odkąd gazety czytałem czyli od 40 lat.

  Ja nie zaklinam rzeczywistości ja ja obserwuję.

  Nie mam siły tłumaczyć panu wszystkiego, ale niestety nie zna Pan niuansów polityki w PR ale:

  „Może w 1944r. narzucono nam rząd, ale do 1960-68 powinien on zostać w całości przejęty przez nas.
  Nic, na prawdę nic nie stało na przeszkodzie, by przejąć rządy w 1981, a później 1989r.”

  Tak szczególnie po akcji Bermana. Panie ja znam pochodzenie KM PZPR pewnym mieście tam było dwóch Polaków z pochodzenia, reszta miała tylko piękne polskie nazwiska. Jak było tak tu to czemu i nie gdzie indziej.

  „Mógł być i komunistyczny, i proradziecki, ba nawet stalinowski, ale złożony z Polaków,”

  Ech przeczytaj Pan generała Berlinga ….

  „Tylko kto ma odzyskać, skoro u steru są Polacy.
  PAD jest bez wątpliwości Polakiem tak, jak i wielu innych.
  Owszem, mamy przerażającą nadreprezentację mniejszości, ale sama się tam nie usadowiła.”

  Taa bo nazywają się po Polsku, a przejrzał Pan metryki za ostatnie 150 lat? Nie usadowiła wybrali ich ci o polskich nazwiskach.

  „Można oszukać wybory na 3-5%, ale nie więcej.”

  Mój Boże ….. kto układa listy, kto jest na pierwszych miejscach, kto zdobywa najwięcej głosów, jakie ilości glosujących decydują o wejściu do parlamentu? Miliony ? Nie 2000 – 3000 głosów w powiecie liczącym 100 000. Trudno ustawić ? Łatwo

  „A ponadto, nawet gdyby nie była, to nie da się rządzić bez poparcia aparatu i organów, a to jest ze 3-5 milionów ludzi.”

  Sam Pan sobie odpowiedział ilu mamy wrogów.

  http://coryllus.pl/?p=3907

  A tego autora to ja nie rozumiem. O co w ogóle mu chodzi. Klarowność wypowiedzi nie jest jego dobra stroną.

  Nie ma siły tłumaczyć Panu zawiłości historycznych. Mnie to zajęło parę lat – czytania, analiz i konfrontacji z rzeczywistością.

  Kończę moim ulubionym qui bono na wytykaniu rzekomych polskich wad ? Polacy ?

 47. NICK said

  Jak widać zaniedbujecie Gajówkę.

  Pan Przemysław, po dłuższej przerwie ale od pewnego czasu jest.
  Pan JO, Szanowny, jak mniemam, zajął się/poświęcił Bractwu a Tu zostawił dysputę o Wierze. Dobrze, że się poświęcił a źle, że we Gajówce zostawił.
  Pan Jan stara się. Dobrze to wychodzi ale, jeśli mogę, mało odważnie.

  Przyjmuję z góry zarzuty podobne ale to Wam bardziej do siewców.
  Ja, nieopatrznie, zaszkodzić mogę.
  Wy się nie bójcie.

  Szczęść Boże.

 48. Yah said

  ad 43

  „Ja wyleczyłem się z postrzegania rzeczywistości takiej oto – my jesteśmy w porządku tylko elity nam szkodzą. Tylko je wymienić a będzie dobrze.
  Elit należy szukać najpierw w domu rodzinnym, u rodziców. Jak tam ich brakuje to tragedia.”

  Dlatego po 1989 roku uderzono w rodziny – pozbawiono pracy, zmuszono do emigracji, rozbito, skazano dzieci na demoralizację ( bo co może babcia, gdy ojciec za granicą).

  Zniszczono Kościół, który powinien być oparciem dla ludzi w trudnych czasach. Który z pasterzy upomni się, o źle opłacanych parafian ?

  I jeszcze jedno tytuł podręcznika do I klasy gimnazjum w:

  2010 roku – Jezus Chrystus objawia prawdę o Bogu i człowieku.
  2016 rok – Spotkanie ze słowem

  Czy mam komentować ? My Polacy chcemy się spotkać ze słowem bo Jezus Chrystus nam się znudził ? Pewnie w internetach napiszą , że tak, a naiwni Polacy stwierdzą – upada wiara w narodzie.

  Przepraszam czy to my daliśmy dopuszczenie podręcznikowi, czy biskup, czy to my wybieraliśmy biskupa ? Jak widzimy nie wszystko można zwalić ( tak jak chcą obcy na tzw. demokrację)

 49. Lara said

  Zgadzam się. Budujmy dobrobyt tutaj w Polsce. Dziwię się moim znajomym, że są zadowoleni z pobytu swoich dzieci np. w Szkocji. Czy nie rozumieją, że tracą je bezpowrotnie. Że tamtym ucieka ich najlepszy czas w życiu?

  Rozmowy to ja słyszę zgoła inne w środkach komunikacji miejskiej.
  Synek rozmawia z tatą.
  – Co tam masz?
  – Tulipany. Ale one nie są dla ciebie. Dla ciebie są książeczki.
  Mały gramoli się ojcu na kolana. Ten wyjmuje z torby foliowej jedną z książeczek. Zdejmuje chłopcu z głowy kaptur, czapkę. W wagoniku metra ciepło.
  Inni nosy zatopieni w smartfonach.
  Tata i synek w swoim mikroświecie. 🙂

  Pesymizmu autora tekstu nie podzielam. Ale wnioski w dużej mierze słuszne.

 50. SHREK said

  🙂 🙂 Bój się Boga Panie Boydar ! z czego tu rżec ?

 51. Peryskop said

  Re #50
  oraz #1 i dalej – aż do dziś (:

  Zasada nadstawianie drugiego policzka ma głęboki sens, lecz TYLKO w środowisku ludzi o przystających mentalnościach.

  Natomiast w realu okazała się fiaskiem, i jedną z przyczyn upadku Kościoła, bo sadyści czyhają na masochistów – zwłaszcza tych naiwnych. A gdy ich brak, to puszczają w obieg haggadę operacyjną.

  Dobitnym przykładem, że tak jest, są porażające skutki tzw „dialogu”, z cierpliwym nadstawianiem drugich i trzecich policzków przez uczciwych i pobożnych chrześcijan na ciosy wrogów idei chrześcijańskiej – jawnych lub ukrytych, którzy cynicznie wykorzystują tę miękkość naszych reakcji.

  A jednym ze źródeł takiej patogennej sytuacji jest asymetria w relacjach bliźni-bliźni.

  Wynika ona ze sprytnego fortelu starozakonnych, którzy podsunęli nam swój Dekalog z nakazami szanowania „bliźniego swego”, jego żony, zwierzęcia i każdej innej rzeczy, „która jego jest”, natomiast na swój wewnątrz-organizacyjny użytek wprowadzili pół-tajną talmudyczną instrukcję, kogo należy traktować jako „bliźniego swego”, a kogo jak zwyczajne bydło.

  W efekcie mamy typowy stan dwuznaczności Bożego Prawa.

  Bowiem goj ma nadstawiać drugie policzki KAŻDEMU, bo przecież jak uczy nas nasz katechizm, KAŻDY jest naszym BLIŹNIM.

  Natomiast talmudziści – jawni czy skryci, często wychrzczeni, a nawet konsekrowani do stopnia papieża włącznie ! – mogą i POWINNI traktować nas nie jak swych bliźnich, lecz jako BYDŁO – z ubojami rytualnymi włącznie.

  Na szczęcie nie tylko u Swarożyca budzi się świadomość tego mega-przekrętu.
  I na ten trend nie pomogą już żadne swiente dyrdymały.

  Ani bezczelność Listew przypodłogowych „wyuczonych w piśmie”.

  Dzisiejsza porażka Hill Force One jest wskazówką, że łatwe chutzpy się skończyły.

  ——
  Nie chcę „budzenia się świadomości” tego „megaprzekrętu”, zwłaszcza w wykonaniu Swarozyca, czy jemu podobnych.
  Poza tym proponuję jednak nieco lepiej zapoznać się z nasza wiarą i nauką Kościoła.
  Pan co i raz jakimś smrodkiem zajedzie…
  I w ogóle bzdurą jest, iż nasze problemy z żydami wynikają z naszych zasad moralnych – przeciwnie, są wynikiem zarzucenia tych zasad. Np. kto jeszcze pamięta bullę Piusa V o zakazie kontaktów z żydami, wdawania się z nimi w dyskusje, spółki etc?
  Admin

 52. Listwa said

  @ 51 Peryskop

  Wyznając za wartościową ideę „nadstaw drugi policzek” , odpisze ci z jej uwzględnieniem.

  Masz mierno- żałosne pojęcie czym jest idea katolicka i katolickie nauczanie, a jeszcze bardziej mierno – załosną masz umięjętnosc odczytania treści zawartych w Piśmie św. Walisz drętwe, kostyczne tezy i się nimi zachwycasz.

  Gówno wiesz co oznacza „nadstaw drugi policzek”, i twoje implementowanie w rzeczywistość wnisków które wystrugałeś tyle są warte co z niego smród.

  A jeśli porażka Hilary force miała miejsce , oznacza to także przegraną poglądów które ona reprezentowała. I Peryskop , one nie były katolickie, ludzkie, ona ma poglądy antykatolickie. Jak twoje i swarożyca.

 53. NICK said

  CZYTAJ!
  Admina!
  (51).

 54. Peryskop said

  Re 51

  Admin : Nie chcę „budzenia się świadomości” tego „megaprzekrętu”, zwłaszcza w wykonaniu Swarozyca, czy jemu podobnych.

  „Nie chcę”, to kaprys prawie jak „nie lubię”.
  Na czym polega patologia tych specyficznych anty-relacji „bliźni-bliźni” opisałem już w #51 i tu :
  https://marucha.wordpress.com/2016/11/10/walesa-o-trumpie-moja-historia-byla-dla-niego-inspiracja/#comment-629027

  Więc sado ? czy maso ?

  Na szczęście nie wyznaję talmudyzmu „Tertium non datur”, więc znajdzie się coś jeszcze 🙂

  Józef Bizoń próbował mi wciskać cymes drugopoliczkowy, argumentując samodzielnie przez niego skompletowanym skanem dzieła ks. dr kard. Karola W. „Osoba i czyn”, w którym autor podobno szczegółowej analizie poddał m.in. relacje ‘bliźni-bliźni’. Dopiero gdy poprosiłem go o zacytowanie fragmentu, który odnosiłby się do anty-relacji opisanych powyżej w #51 – katoliban z Boguchwały stracił rezon, że nawet przestał mnie straszyć „odwiedzinami w Warszawie” i procesem karnym. W końcu doigrał się Jose vel Jotbek i został na MP dozgonnie zbanowan.

  Bo „miłosierdziowaniem” „nieprzyjacioły swoje”, można narobić tyle zła, co nadopiekuńczością. Dlatego jest ono tak podstępnie narzucane przez naszych wrogów – zwłaszcza że dopełnieniem cymesu 2.policzkowego jest wymuszanie na nas wybaczania krzywd wszelkim naszym gnębicielom.

  Aga wywalona z Gojówki też się posypała na tym teście, gdy na Monitorze małoPolskim próbowała ludzi nakłaniać do drugopoliczkowego masochizmu, zachwalając przy tym jaki to niby rewelacyjny jest jezuicki papież F1.

  Za Agą na śmietnik poleciał też jej asystant-ministrant Kapsel „Trydencki”, który dla uwiarygodnienia pokazywał swoje foty w pierwszym rzędzie na mszy na Karolkowej 49.

  Szanownemu Panu Marusze gratuluję nosa !

  św. Klemens Maria Hofbauer (dosł. chłop dworski; pionek w świentej hierarchii feudalnej, gdzie hetmanował Hofjude) zwany też „Dwor(z)akiem” – wg Opoka – „bardzo niebezpieczny święty”…

  Opoka też „bardzo niebezpieczna świętoszkowatość”, tak kręcąc naszym „diabelskim młynem”.

  I tak OTO sypie się układ działaniami zgodnymi z obowiązującą dziś zasadą „im gorzej, tym lepiej”.

  Już wiadomo KTO jest określany zaimkiem „im”, jak i KTO kryje się za zaimkiem „tym”.

  Admin #51 : Poza tym proponuję jednak nieco lepiej zapoznać się z nasza wiarą i nauką Kościoła.

  Im NIECO jeszcze więcej poznaję, tym NIECO mroczniej to widzę.

  Bowiem coraz więcej szczegółów układa się w coraz dokładniejszy obraz megaprzekrętu.

  Admin #51 : I w ogóle bzdurą jest, iż nasze problemy z żydami wynikają z naszych zasad moralnych – przeciwnie, są wynikiem zarzucenia tych zasad. Np. kto jeszcze pamięta bullę Piusa V o zakazie kontaktów z żydami, wdawania się z nimi w dyskusje, spółki etc?

  Przecież tu należy brać pod uwagę PRZEDE WSZYSTKIM nienasze zasady moralne. Zwane też brakiem zasad.

  Tego typu elementów – i przeciwnych – w bullach, breve, encyklikach, indultach było więcej. W świetle praktyki i skutków można to nazwać „lips service”, a po naszemu „na Berdyczów”.

  Np Pelagianizm, herezja głoszona w V wieku przez mnicha angielskiego Pelagiusza i jego towarzysza Celestiusza. Człowiek może – według pelagianizmu – o własnych siłach i bez łaski dojść do najwyższej doskonałości moralnej i do zbawienia, byle tylko miał dobrą wolę…

  Toż to fundament fundamentu podniesionej przez JP2 sekty „Opus Dei” !

  Pelagianizm cd … Pelagianizm potępiony przez Sobór w Efezie (r. 431) i Synod o Orange (r. 529) stracił swych zwolenników, odżył jednak w herezji kalwińskiej (XVI wiek ) i jansenistycznej (wiek XVII).

  Ale pod nazwą „Opus Dei” od założenia przez hiszpańskiego księdza katolickiego dr dr Josemaría Escrivá de Balaguer (1902-1975) sekta była aktywna w Hiszpanii starając się opanować najwyższe szczeble administracji i przez katolików nazywana tam była ‘biała masoneria’. Teraz mówi się ‘masoneria katolicka’, bo wciąż działa w pół-ukryciu.

  Na status „prałatury personalnej Ojca świętego”, pozbawiającej biskupów zwierzchnictwa nad zakonem, nie wyraził zgody Pius XII, ani Jan XXIII, ani Paweł VI. Upragniony status przyznał “Dziełu” dopiero w 1982 „nasz” papa JP2 – po babce Katz.

  Roma 6.12.1978 – Stanislao Dziwisz ’33’ i następcy Escrivy : Msgr’es. Álvaro del Portillo i Javier Echevarría Rodriguez. Jak tamte decyzje wytłumaczyć skoro dr Karol Wojtyła był wtedy raczej w pełni sił umysłowych ? Podobnie z sektą „Legion Chrystusa” pedofila o. „Padre” Marciala Maciela !

  Re 52 53

  Gospodarz Marucha już zwracał słusznie uwagę, że Listwa nie powinna się wyżywać na przekomarzankach i kopaniu adwersarza. Oraz że od NICKa oczekuje wyższego poziomu dyskursu.

  Upodobanie w narządach, czynnościach i produktach wydalniczych to znany i zgrany repertuar starozakonny.

  Dla sprzężonego trolla po doktoracie więcej karmy nie będzie. o’Salij Aleikum !

 55. Marucha said

  Re 54:

  Admin : Nie chcę „budzenia się świadomości” tego „megaprzekrętu”, zwłaszcza w wykonaniu Swarozyca, czy jemu podobnych.

  „Nie chcę”, to kaprys prawie jak „nie lubię”.
  Na czym polega patologia tych specyficznych anty-relacji „bliźni-bliźni” opisałem już w #51 i tu :
  https://marucha.wordpress.com/2016/11/10/walesa-o-trumpie-moja-historia-byla-dla-niego-inspiracja/#comment-629027

  To nie żaden „kaprys”. Czy mam, marwa kuć, po raz nie wiem który pisać, kto inspiruje „rodzimowierców”?

 56. Peryskop said

  Nie czeba, moorwa kać 🙂

  Kto kuma, ten/ta dokuma.
  A reszta niech dalej (p)oszukuje.

  Natomiast tu potwierdzenie dla odchodo-lubcy przypodłogowej #52/53 :

  http://pikio.pl/izraelczycy-doslownie-oblewaja-dzieci-palestynczykow-i-ich-domy-odchodami-video/

 57. Listwa said

  @ 54 Peryskop

  Jak chcesz peryskop podyskutować to możemy. Na temat najbardziej przez ciebie lubiany, czyli jakie to interesujace poglądy masz.

  Oceniam je na 0 kompletne i chaos.
  Ale jak nie jesteś w stanie to siedź cicho.

 58. Listwa said

  @ 56 Peryskop

  Jesteś antykatolicki jak Hilaria

  Nie dziwi zatem co i kto ci imponuje.

 59. Peryskop said

  Re 57 58

  Zapominałeś NICKa.

  Nie masz karmy dla trolla.

  Bo „Kto milczy, jest zwycięzcą sporu.”
  — Św. Tomasz z Akwinu

 60. Listwa said

  @ 59 Peryskop

  Milczeniem nic nie wygrasz, tak samo jak nie wygrasz zanurzając się w antykatolickim szambie.
  Masz taki chaos światopoglądowy , że lepiej milcz.

 61. Peryskop said

  Po padnięciu waszej oślicy HC jesteś na granicy anihilacji.

  Pseudo-polak nienawidzi tych, którzy mówią mu prawdę w oczy. I reaguje bezmyślną agresją, z upodobaniem babrząc się w narządach, czynnościach i produktach wydalniczych.

  M.in. po tych „owocach” was poznajemy.

  Katolibańską demagogią ex cathedra (p)oszukuj sobie kogoś jeszcze głupszego ode mnie.

  O, znów zapomniałeś swego NICKa dyslektyka 🙂

  ——
  Katolibańska demagogia… skąd my znamy ten smrodek…
  Admin

 62. Listwa said

  @ 61 Peryskop

  „Pseudo-polak nienawidzi tych, którzy mówią mu prawdę w oczy. I reaguje bezmyślną agresją, z upodobaniem babrząc się w narządach, czynnościach i produktach wydalniczych”.

  – No wreszcie trochę prawdy o sobie napisałeś. Tak to jest jak się ciągle zanurzasz w szambie. To ciebie i takich jak ty HC nie będzie mogła wspierać.

  „M.in. po tych „owocach” was poznajemy”

  – kalesonków tylko nie zgub jak tak sie mocno wpatrujesz.

  „Katolibańską demagogią ex cathedra (p)oszukuj sobie kogoś jeszcze głupszego ode mnie”.
  – żeby to się dało.

 63. Peryskop said

  Re 61

  Admin : Katolibańska demagogia… skąd my znamy ten smrodek…

  My ten smrodek demagogii znamy zasadniczo z trzech źródeł :

  1) dewocja spontaniczna – szczera i zaślepiona, bo naiwna
  2) naganiactwo operacyjne duszno-pas(t)erskie
  3) krypto-frankizm galopujący

  Na Monitorze małoPolskim aktywny jeszcze był pojedynczy choć namolny strzelec @masakalambura – deklarujący się jako konwert z katolicyzmu na islam, który starał się tam propagować mające nas integrować cymesy trujcy monoteistycznej od-starotestamentowej. Oryginalnie ale nadaremno, bo w praniu wyszła mu potszefka w kolorycie donmeh, i po demaskacji dał spokój.

  Teraz szaleje tam anihilator @Boru, który – uprzedzam – już ma przerzuty na Gojówkę !

  Szaleje także @Rodriguez55 – ajent opusa d. Źródlany mix 2 i 3. Drugie podejście. Nadaremno.

  Po demaskacji zenobiusta, przypodłogowego cudexa, no_name’a WCkwadransa, jotbeka, agi, kapsla i masakalambura – podsyłają tam coraz gorszy sort katolibański. Same trociny.

  Ale starają się unikać szamba, bo po kompromitacji Ceyrawa obżygiwanie już zraża i demaskuje.

  Tu jeszcze nie do końca – jak widać choćby po przypodłogowej.

 64. Boydar said

  Ułańska fantazja próbuje się przez Rurę przecisnąć, ale siakoś ciasno … 🙂

 65. Peryskop said

  Ano przez baczne moderki jednak się prawda przeciska. Choć faktycznie ciasno, a materia przecież posplatana i posklejana miodem i smołą.

  I dzięki, Boydar, za poniechanie wytykania mi zagięcia – to jednak jakiś siakiś postęp 🙂

  Bo rurę jeszcze miewam prostą, a zagięty – parol na demagogów i mataczy.

  Nie zazdroszczę im, bo koniunktura się ochłodziła. Stąd nerwowość i agresja.

 66. Boydar said

  … a miszcz zen na to – zooobaczyyymy …

Sorry, the comment form is closed at this time.