Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (97 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-11-07 (Poniedziałek)

Ekshumacja ciał pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich odbędzie się 14 listopada, a ponowne złożenie trumny w sarkofagu planowane jest 18 listopada, jeśli do tego czasu wykonane zostaną wszystkie badania. Nie będzie uroczystego pogrzebu.

A poniżej wpisujemy uwagi na wolne tematy…

omlet-jak-bruschetta

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/11/04/wolne-tematy-96-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/11/10/wolne-tematy-98-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 246 to “Wolne tematy (97 – 2016)”

 1. NICK said

  Czy będzie transmisja ‚na żywo’?

 2. NICK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Times-NATO-mobilizuje-zolnierzy-wobec-ryzyka-rosyjskiej-agresji,wid,18574615,wiadomosc.html?ticaid=1180b8

 3. ,,Ludzie są zawsze nieprzyjaciółmi przedsięwzięć, w których widzą trudności.”

  Niccolò Machiavelli

  ,,Brakiem odwagi jest wiedzieć, co prawe, lecz tego nie czynić.”

  Konfucjusz

  ,,Kto milczy, jest zwycięzcą sporu.”

  Św. Tomasz z Akwinu

 4. Siggi said

  Vladimir Wolfowicz nawrzucał jobów po angielsku.
  Dobry jest…

  https://www.facebook.com/Channel4News/videos/10154214001746939/?hc_ref=NEWSFEED

 5. Isia said

  … Panie Gospodarzu … tym razem doskonałe danie na ciepłe śniadanie … jeśli nie mylę się, wygląda na … omlet z warzywami … proste, pożywne i smaczne … może być też z szynką …

  Lubię omlety i grzybki 🙂
  Admin

 6. Marta1973 said

  Wiadomo, że łatwiej jest przystać na nieistnienie elektronów aniżeli smoków.
  Powód jest prosty: elektrony, przynajmniej w pojedynkę, nie ligają 🙂

  Pozdrowienia dla Gospodarza i smacznego!

 7. osoba prywatna said

  🙂
  http://demotywatory.pl/4007341/Co-sie-tak-patrzysz

 8. Siggi said

  Medycyna „ludowa”.

  https://www.facebook.com/lublu.nauku/videos/717959401686989/?hc_ref=NEWSFEED

 9. snag said

  Powtórka z historii ,…

  Niemcy budują mur żeby odizolować ośrodek imigrantów ,…

 10. Siggi said

  http://www.dlug-publiczny.pl/

 11. Siggi said

  http://racjonalizm.neon24.pl/post/134870,rewolucja-francuska-w-17-w-a-sytuacja-w-polsce-w-21-w

 12. NICK said

  Gajówkowicze ocenią to odpowiednio.
  http://wpolityce.pl/kosciol/314571-na-te-chwile-czekaly-pokolenia-kard-nycz-o-uroczystosci-otwarcia-swiatyni-opatrznosci-bozej-zdjecia

 13. slawek said

  Korea PÓŁNOCNA to potęga motoryzacyjna w porównaniu do Polski !

 14. revers said

  Kto pogrzebie martwe dzieci nie urodzone w szpitalu jak n.p. w Starachowicach

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/tragedia-mieszkanki-starachowic-urodzila-martwe-dziecko-na-podlodze-w-szpitalu/m6mrsh1

  i na czyi koszt? Eskumisci, lekarze sadowi ziombiarze beda badac zwloki uzywajac usg, tomografow a szarym ludziom smierc na szpitalnej podlodze.

 15. denuo said

  Rosja atakuje. Zamach stanu w Czarnogórze KOWALSKI&CHOJECKI 7.11.201

 16. AniaK said

  Gratis 🙂

 17. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=p61rCR7nW0c

 18. Siggi said

  Planowałem podsumować dyskusję panelową o tatuowaniu,a tu masz „wpada”niemiashka głupkowaty i z tego powodu na zakończenie jeszcze to:…

  Lokalny polityk neonazistowskiej NPD, który wytatuował sobie na plecach kontury obozu koncentracyjnego, trafi na 8 miesięcy do więzienia. Sąd Krajowy w Neuruppin w Brandenburgii zmienił w poniedziałek wyrok sądu niższej instancji, który orzekł karę w zawieszeniu.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-niemiecki-polityk-wytatuowal-sobie-kontury-obozu-koncentracy,nId,2302759#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

 19. Jordan said

  ksiądz dr Luigi Villa

  “Marcin Luter zabójca i samobójca. Wydanie poszerzone o dokumenty Papieża Leona X zawierające potępienie błędów oraz ekskomunikę Marcina Lutra i jego zwolenników.”

  Ks. dr Luigi Villa w krótkiej książeczce przedstawia najważniejsze fakty i świadectwa ludzi różnych wyznań, żyjących zarówno w czasach Lutra, jak i obecnie badających jego życiorys ( naukowców protestantów i katolików). Świadectwa z tamtej epoki jak i badania współczesne potwierdzają i dowodzą, iż Marcin Luter był zabójcą (dlatego schronił się do klasztoru szukając azylu) oraz że życie swoje zakończył wieszając się w swej sypialni po kolejnej wieczornej orgii.

  Oto jeden z cytatów z wypowiedzi Lutra, przytaczanych w pracy ks. Villa, który ilustruje z jakiego rodzaju “reformatorem” zmagał się Kościół w epoce rewolucji protestanckiej:

  “Nie godzę się, aby nauka moja mogła podlegać czyjemukolwiek osądowi, nawet anielskiemu. Kto nie przyjmuje mojej nauki, nie może dojść do zbawienia”. Marcin Luter, Weimaier Ausgabe (WA, X., P.II, 107, 8-11.)

  Luter urodził się w Eisleben, w Saksonii, 10 listopada 1483 roku. Był synem górnika. Kiedy miał pół roku jego rodzina przeprowadziła się do górniczej osady Mansfeld,. Spędził tam 14 pierwszych lat życia, tam też chodził do szkoły.

  Następnie przez rok uczęszczał do szkoły zakonnej kanoników w Magdeburgu, później do szkoły św. Jerzego w Eisenach. W wieku 18 lat wyjechał na Uniwersytet w Erfurcie, by podjąć studia filozoficzne, później prawnicze. Był rok 1501. W 1505 r. uzyskał tytuł “Magister Artium”, co jest odpowiednikiem doktora filozofii. Tego samego roku w maju rozpoczął studia prawnicze, ale wytrwał tam zaledwie około 6 tygodni! Przejdźmy teraz do jego “wstąpienia do zakonu”, 2 lipca 1505 r., kiedy to został “nie tyle pociągnięty, co porwany”! (“non tam tractus quam raptus”) i to bynajmniej nie z powodu wstrząsu spowodowanego niesłychanie silną nawałnicą w okolicach Stotternheim, podczas której o mało co nie stracił życia , ale dlatego że…; Tutaj podążymy śladem prawnika, protestanckiego badacza, Dietricha Emmego , który w 1983 r. opublikował książkę udostępnioną w języku polskim przez nasze wydawnictwo w 2011 roku “Marcin Luter. Młodość i czasy studenckie 1483-1505“.

  Świętowanie Lutra przez “katolików”, intronizowanie jego figury w Watykanie, obchodzenie uroczyste “reformacji” jest po prostu aktem zwykłej i ordynarnej apostazji.

  http://www.bibula.com/?p=91109
  http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016774-23010001__PZTA_2.html

 20. Jordan said

  Kąkol zawsze będzie w Kościele.

  Zbawiciel pod kąkolem rozumie ludzi złych i przewrotnych, to jest niewiernych, kacerzy, obłudników, ukrytych grzeszników (Mat. 13, 38). Wszystkich tych oznacza Pan Jezus wyrazem: „Kąkol”, właściwie „chwast”, które to zielsko często napotykamy w Palestynie, przypomina ona zupełnie pszenicę i różni się od niej dopiero, gdy owoc dojrzeje (Mat. 13, 26).

  Taki kąkol znajdzie się zawsze w Kościele, zapowiada to Zbawiciel. W tych słowach otrzymują zasłużoną odprawę heretycy: jak: Nowacyanie, Montaniści, a zwłaszcza Donatyści, a prawdopodobnie i Faryzeusze.

  Jednak nie w całym kościele będzie jedynie kąkol. Wypływa to równie jasno z przypowieści (Mat. 13, 29. 30. 43). Tu znowu pobitemi zostają protestanci, którzy twierdzili, że wówczas cały Kościół był w zaniedbaniu i zarówno w wierze jak i w obyczajach aż do ich przyjścia.

  Skąd pochodzi kąkol.

  Twórcą kąkolu nie jest Bóg, a tem mniej Kościół. powstał on wprawdzie w nim, ale nie z niego. Nauka wiary i obyczajności mogła stać się przyczyną, ale nie podstawą. Nie z zachowywania przepisów wypłynęło zło, ale z zaniedbania ich. Kościół też nie uznawał nigdy kąkolu za swój owoc i starał się wzrostowi jego zawsze przeszkodzić (Mat. 13, 28).

  Twórcą kąkolu jest zawsze wróg człowieczeństwa, w połączeniu z jego zmiennością i wadami (Mat. 13, 25. 39).

  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2016/11/06/przypowiesc-o-kakolu/

 21. Jordan said

  Zostałem poproszony o przedstawienie wyników moich poszukiwań dotyczących „katolickiego” midrasza zatytułowanego „Poemat Boga-Człowieka” napisanego rzekomo przez kobietę o nazwisku Maria Valtorta, który jest gorliwie promowany przez bpa Williamsona. Większość z nich została zamieszczona na pewnym tradycjonalistycznym forum, które zostało zawieszone, wskutek czego przestały one być dostępne. Poniżej znajduje się kilka komentarzy opartych na tych wynikach, które zamieściłem na innym forum tradycjonalistów. Nie zawierają one wszystkich moich zastrzeżeń, przede wszystkim przedstawienia Maryi wnioskującej, że powinna być „wielką grzesznicą”, aby później mogła pokutować. Jest to ledwie zasłonięta luriańska teologia, godna sekty frankistów
  https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2016/11/07/williamson-i-midrasz

  ——
  Pelagius jest sedewakantystą i ma nieprzyjazny stosunek do FSSPX i do bp-a Williamsona.
  Jeśli zaś bp Williamson uwierzył w objawienia Valtorty, a są one fałszywe, to grzechu nie ma.
  Admin

 22. Siggi said

  Nie wiem jak to nazwać? Ziemia pęka ,czy rozchodzi się.Wiadomo,że nogi się rozchodzą tzn w tradycyjnym rozumieniu rozkładają się,albo po dłuższym siedzeniu nogi rozchodzić.
  To tak w kwestii formalnej,ale jest ogromny powód do strachu.Rzecz ma miejsce oczywiście w Kalifornii ,widać na foto.Ostatnio coraz głośniej nasza Ziemia-Matka daje sygnały,że czegoś chce,czegoś żąda od Ziemian.Trzęsą się Włoch,USA,do tego wulkany się budzą i już puszczają „bąki”ziemskie.Sądny dzień przed ludzkością.Gdzie wiać?

  http://votat.md/2016/11/07/ssha-v-panike-masshtabnoe-dvizhenie-zemnoj-kory-proishodit-vdol-razloma-san-andreas/?_utl_t=fb

 23. Greg said

  Kto i kiedy stwierdził, że objawienia Valtorty są fałszywe???
  To mogło tylko posoborowie!!!
  Poemat mam w mp-3, wysłuchałem w całości, życzę tego wszystkim.

 24. Siggi said

  Mishka stanął na … przeciągu.Oj,żeby do do Tibilisi nie zawieżli nogami.

  Saakaszwili oskarżył Poroszenkę o patronowanie bandyckim „klanom”

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/201611074197903-saakaszwili-poroszenko-odessa/

 25. snag said

  Jordan/Greg

  Lista objawień i przepowiedni końca świata 😉 ,…
  ————————————————————————-
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dates_predicted_for_apocalyptic_events

 26. osoba prywatna said

  2 x koty.
  http://demotywatory.pl/4706400/Pomoz-kotom-na-zime-nie-badz-dupa-
  http://demotywatory.pl/4706890/–Kup-mleko-i-smietane-Nie-zapomnij-o-smietanie

 27. osoba prywatna said

  Parchom, którzy ciągle domagają się od Polski odszkodowań, powinno się pokazywać za każdym razem niniejszy obrazek.
  http://demotywatory.pl/4706689/Ci-ktorzy-zwracaja-sie-o-zwrot-kamienicy-w-Warszawie

 28. osoba prywatna said

  I:
  http://demotywatory.pl/4707011/Tymczasem-gdzies-na-przystanku-tramwajowym
  http://demotywatory.pl/4706562/Czy-tobie-tez-Kaczor-wychodzi-juz-bokiem

 29. Jurek said

  Hej Sigi ( 22 )

  Inne fotki z tego filmiku są tutaj .
  .http://progorod11.ru/news/40427

  Nie ważne gdzie wiać, ważne by się nie porobic 🙂
  .http://irecommend.ru.q5.r-99.com/sites/default/files/imagecache/copyright1/user-images/158699/KeWO1UDJrsS0m8ZGddQ.jpg

 30. wanderer said

  Ten omlecik smacznie wyglada.

  A Pan Gajowy ten omlecik rowniez napoczal czy ograniczyl sie tylko do zrobienia zdjecia? Ja bym nie strzymal i zjadl.

  Zjadłem podobny, ale nie ten ze zdjęcia 🙂
  Admin

 31. SAP said

  Lara Fabian – Kocham Cię

 32. snag said

  Osoba Prywatna @ 27 ,…

  Fotka z Drezna jakby się ktoś pytał – Podpadła po pierwszym rzucie oka bo topografia płaska jak stół ,…

  .http://i.imgur.com/ltcja.jpg

 33. denuo said

  Marian Kowalski w TV Republika 07.11.2016

 34. Boydar said

  Można poczytać w wolnej chwili; komentarze również.

  http://zawisza.neon24.pl/post/134831,jak-do-polski-chrzescijanstwo-wprowadzano

  Zastrzegam, że to materiał do ewentualnej polemiki a nie moje stanowisko.

 35. snag said

  Osoba Prywatna @ 27 ,…

  Oops! Zwracam honor, trafiłem na źródło z tą fotką niby z Drezna po bombardowaniu w innych że Warszawa po powstaniu w getcie a jeszcze innym że po powstaniu warszawskim – Wygląda ze Warszawa ,…

  Sorry ,…

 36. Boydar said

  Jak szaleć to szaleć; kilka sformułowań uważam za nieźle trafione. Np. ‚cała władza w rękach Żydów – oczywiście nowych Żydów, bo „okrągłostołowi” powinni odejść’.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/134852,zlikwidujmy-zydowskie-rzady

 37. Rob said

  @22 Siggi
  „Sądny dzień przed ludzkością. Gdzie wiać?”
  Do konfesjonału!

 38. Siggi said

  Są w pełni znaczenia tego słowa.

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/99525-czy-polacy-sa-niewolnikami

 39. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=4LoGej6BqMc
  czy te wypowiedz Susan Sarandon ktos zapodal?
  warto posluchac

 40. snag said

  AniaK @ 16 ,…

  DiCaprio …

  Następny useful idiot i mega-hipokryta na usługach zielonych cwaniaczkow – Ciekawi mnie czy pani jedna z tych ‚useful’ czy cwaniara z agendą? ,…

  Pick one ,…

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2766871/Leonardo-DiCaprio-s-climate-change-hypocrisy-As-Hollywood-star-lectures-U-N-MailOnline-reveals-jetset-lifestyle-includes-19-flights-world-year-borrowing-mega-yacht-owned-oil-billionaire.html

 41. mironik said

  fotka z Drezna, ta… jeszcze idealnie wielkości i w formacie współczesnego telewizora

 42. towarzysz0 said

  Ze strony facebukowskiej Pana Adama Struga, pieśniarza

  Adam Strug
  4. November um 17:21 ·

  Tak niewiele zostało, mój Menalku miły,
  Tylko łacińskie ody, zburzone mogiły
  I wielki, nieskończony młodości grobowiec.
  Jeśli masz młodszych braci, to im o tym powiedz,
  Jakie były dni nasze. Nam już pozostaje
  Spisywać najdokładniej dawne obyczaje.
  Może po latach zgiełku przyjdą lata ciszy,
  A wtedy prosty człowiek tę powieść usłyszy,
  Zatrze z ochotą ręce i nastawi ucha –
  Wiedz o tym, mój Menalku, że cię będzie słuchać.
  Znużony łatwym życiem, które go nie boli,
  Zapragnie słów umarłych, smutku, melancholii,
  Rzewnych pieśni sprzed wieku i mądrej powieści,
  Która prócz losów świata los przedmiotów mieści.
  Tak już było, mój Menalku. I tak będzie kiedyś.
  Cierpliwie znośmy dzisiaj nasze drobne biedy
  Skandując mądre rytmy horacjańskiej ody
  Lub zwiedzając Delila wysokie ogrody.
  Tak było już, Menalku, nieraz. Gdy epoka
  Jedna się zamykała jak powieka oka,
  Wschodziła za to druga. Świat swych powiek obu
  Nie zamykał nad brzegiem nawet stojąc grobu.
  Czekajmy, mój Menalku, długa bywa sztuka
  Lub krótka, gdy ktoś długo lub krótko w niej szuka.

  Paweł Hertz

 43. towarzysz0 said

  a tu jego, Adama Struga, pieśń

 44. http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=22878

  A więc w przeliczeniu na pieniądze „pisarz” w porównaniu z „ekspertem” to nędzarz.
    
  W Niemczech dowiedziałem się, że NIE MA EKSPERTÓW NIEZALEŻNYCH, gdyż tacy są ELIMINOWANI.

 45. AniaK said

  Re40:
  Wczoraj wyrzuciłam go ze znajomych 🙂

  http://plejada.pl/forum/wybory-na-prezydenta-usa-tuz-tuz-kogo-popieraja-gw,2,2956854,0,czytaj-najnowsze.html

  ~AniaK : Dwaj panowie za udział w tej głupiej zabawie bardzo mi się narazili, i za karę wyrzucam ze swoich znajomych 🙂

 46. marrkerr said

  Wprawdzie jestem kibicem Lecha, ale coś dla kibiców Legii 🙂

 47. marrkerr said

  I podaje konkretne przykłady osób ochrzczonych już w nowym rycie, które egzorcyzmował:
  1) mężczyznę z Karaibów, który został przeklęty przez znachorkę jeszcze podczas życia płodowego.
  2) kobiety, u której demon podczas egzorcyzmów wyznał, że siedzi w niej od urodzenia, bo jej matka ją znienawidziła, jako nieślubne dziecko.
  3) chłopak ochrzczony w wieku lat 13, którego matka podczas gdy była z nim w ciąży została brutalnie zgwałcona i od tego czasu w dziecko wstąpił demon.
  4) chłopak, którego wuj jest kapłanem sekty satanistycznej i który wegnał weń demona tuż po urodzeniu.
  7) Siedmioletnie dziecko z Korei, ochrzczone w wieku 4 lat. Od urodzenia dziwnie się zachowuje, pomagają tylko egzorcyzmy.

  za każdym razem zadając pytanie: dlaczego obrzędy chrztu świętego sprawowane według posoborowego rytuału nie zneutralizowały tego zła?

  http://breviarium.blogspot.com/2016/11/ks-jean-regis-fropo-francuski.html

 48. Boydar said

  A co to ma do rzeczy, Panie Marrker ? (ja rozumiem, że to cytat z artykułu)

  Chrzest Święty to ważny bezterminowo bilet do przyszłości, w dodatku twardo ujęty w zewnętrznej bazie danych. Nawet gdy z niego nie skorzystać, czy porwać i wyrzucić do sedesu, jego ważność bynajmniej nie ustaje. Tyle że bilet to tylko bilet, żeby pojechać, parę rzeczy jeszcze wypada.

 49. Rob said

  @47 Marrkerr
  Czy mógłby pan wyjaśnić „nowy”, posoborowy obrzęd chrztu?

 50. Boydar said

  Panie Rob, Pan Marrkerr nie jest stroną w tej sprawie; przywołał jedynie artykuł.

 51. Maciuś said

  Ku refleksji…
  Mt 10,34-42. 11,1
  34 Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz. 35 Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej; 36 bo wrogami człowieka mieszkańcy jego domu. 37 Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna lub córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; 38 i kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien. 39 Kto znalazł swoje życie, straci je; a kto stracił swoje życie ze względu na mnie, znajdzie je. 40 Kto was przyjmuje, mnie przyjmuje; a kto mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który mnie posłał. 41 Kto przyjmuje proroka jako proroka, zapłatę proroka otrzyma; a kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, zapłatę sprawiedliwego otrzyma. 42 Kto napoi choćby kubkiem świeżej wody jednego z tych małych jako [mego] ucznia, ten – tak właśnie mówię wam – nie straci swojej zapłaty”.

 52. marrkerr said

  Re 49
  w skrócie: stary obrzęd miał egzorcyzm, nowy ma jedynie jego szczątkowe elementy, czyli w praktyce jest pozbawiony egzorcyzmu

 53. marrkerr said

  re 48 obrazowo Pan to ujął 🙂

 54. Boydar said

  Bo ja jestem wyłącznie techniczny; młotek to młotek, a kondensator to kondensator 🙂

 55. Piszę więc jestem said

  Ogólna zasada jaką kierowali się judasze soborowi brzmi,

  wg.Kard.Lienarta:

  „uczynić wszystko możliwe, aby maxymalnie ograniczyć

  działanie Łaski Bożej . . . „!

  Począwszy od Chrztu, poprzez Liturgię, Święcenia Kapłańskie . . .

  aż po pogrzeb.

 56. Boydar said

  Z (52) się nie zgadzam. Msza może być niegodna ale ważna jest. Jeżeli egzorcyzm nie jest skuteczny, to jedynie w wyniku braków u egzorcysty. Posoborowie ma z tym tyle wspólnego, że on może być jedynie wyrobnikiem z uprawnieniami a nie kapłanem Chrystusa z duszy i wiary. Wtedy psińco.

 57. JO said

  ad.56. Pan jest w bledzie. Bo Msza Posoborowa choc jest wazna , bo tam dokonuje Chrystus przeistoczenia, to z powodu swej niegodnisci, nie ma tam LASK, oraz z powodu swej niegodnosci – SMIERC PRZYNOSI taka modlitwa…, czego jest Pan naocznym swiadkiem patrzac na polskie spoleczenstwo.

  Od Mszy Posoborowej i Ksiezy ja odprawiajacych nalezy UCIEKAC, zgodnie z Boza nauka….

 58. marrkerr said

  ad 57 Łaski są, ale ograniczone

 59. marrkerr said

  CNN: Jeśli zagłosujecie na Trumpa, będzie tak źle jak w Polsce, Rosji lub Turcji [WIDEO]

  http://wmeritum.pl/cnn-jesli-zaglosujecie-trumpa-bedzie-zle-polsce-rosji-lub-turcji-wideo/160065

 60. JO said

  ad.58. Prosze sobie jeszcze raz przeczytac:

  „ograniczone Laski”

  Jak trzeba prosze przeczytac 100 razy

  „ograniczone Laski”

  …co oznacza, ze:

  By zyc Nadprzyrodzonym Zyciem, Chrystus dal nam dostep do wszystkich mozliwych Lask, jakie sa potrzebne , by zyc na tej ziemi w Lasce Uswiecajacej, koniecznej do osiagniecia po smierci – Nieba, a podczas Zycia na ziemi – pozytkow, jako Dobrych Owocow naszej Wiary: dzieci, Rodzina, Rod, Rody, Narod….

  Ograniczenie Lask, oznacza, ze jestesmy narazeni na te grzechy, ktorych poprzez Laski od Boga nam Dane potrafimy nie popelniac, a ktorych to Lask nie posiadajac – popelniamy, co skutkuje naszym upadkiem, a nawet totalna utrata wiary.

  Ograniczenie Lask, oznacza, ich kompletu jest brak, co oznacza, ze Lask niezbednych do Nadprzyrodzonego Zycia podczas Mszy Posoborowej NIE OTRZYMUJEMY.

  Przeciwnie, tam jest zgorszenie, ktore ubliza Panu Bogu, czego konsekwencja jest zagrozenie Smierci naszej Duszy, Zycia Nadprzyrodzonego, przekladajac na ziemskie zycie – smierc naszego ciala – Rodu, Rodzin, nas samych – a w zbiorowosci – Calego Narodu.

  Raz jeszcze napisze:

  Od Mszy Posoborowej i Ksiezy ja odprawiajacych, oraz osob uczeszczajacych na Posoborowa Msze – nalezy UCIEKAC, zgodnie z Boza nauka….

  Posoborowa Msza to Judaizacja nas, judaizacja calych spoleczenstw, bo dzis posoborowa msza to nawet modlitwa hindusow, bozka kciuka, to modlitwa muzeulanow i kazdej niechrzescijanskiej religii czy sekty ale NIE jest to Katolicka Modlitwa, ktora jest w 100 Prawda i Tylko Prawda, ktora przynosi Pelnie Lask, przynosi Zycie.

  Jezeli nie ma nawet jednaj Kropki nad „i”, to nie jest to Chrystus.

 61. marrkerr said

  Höher als Berliner Mauer: München zieht 4 Meter hohe Mauer um Flüchtlingsheim
  Wyższy niż berliński mur, bo 4 metrowy w Monachium, czyli jak Niemcy getto budują

  http://www.focus.de/politik/videos/jahrelanger-streit-in-neuperlach-hoeher-als-berliner-mauer-muenchen-zieht-4-meter-hohe-mauer-um-fluechtlingsheim_id_6164115.html

  historia się powtarza

 62. Sowa said

  Re 14:
  Jeden z komentarzy:
  Rodzenie martwego płodu w takich warunkach jest normą. Nigdy nie zapomnę pobytu w szpitalu, ja po operacji ciąży pozamacicznej, a inna pacjentka z martwą ciążą w gabinecie lekarskim wyła z bólu ze strony personelu zero zainteresowania. Po kilku godzinach wieczorem pan lekarz Chmara zaczął przyjmować swoje prywatne pacjentki, więc tą panią wystawiono na kilka następnych godzin na korytarz. W nocy przywieziono pacjentkę w ciąży z wysoko zaawansowanym nowotworem bardzo słabą i wycieńczoną, ale musiała rodzić siłami natury. Całą noc nie spałam cierpienie tej biednej kobiety zostanie ze mną do końca życia. Pomoc jaką otrzymała od personelu to wyzwiska, bicie po tyłku, a były to klapsy bardzo głośne w ten sposób doprowadzali ją porządku. Urodziła o czwartej, a o szóstej zmarła. Dziecko zmarło o piętnastej po południu. Było to kilkanaście lat temu, ale widzę, że w niektórych szpitalach czas się zatrzymał nie widać tej dobrej zmiany.
  http://www.fakt.pl/forum/wstrzasajaca-relacja-izy-polozne-mi-nie-pomogly-st,0,2955851,228003222,czytaj.html

  Ciarki przechodzą po plecach…

 63. Piszę więc jestem said

  Polecam każdemu, współczesnemu Katolikowi!

  Św. Katarzyna ze Sienny -„Dialog o Bożej Opatrzności” Str.314-15.
  Oto fundamentalny cytat dla dzisiejszych ofiar modernizmu i oportunizmu:

  „Niektórzy ( Kapłani ) są diabłami wcielonymi do tego stopnia, że niekiedy udają, iż konsekrują chleb, a nie konsekrują go, ze strachu przed mym sądem i aby wyzbyć się wszelkiego wędzidła, które by mogło ich jeszcze powstrzymać od złych czynów.”
  Wtedy ok. 700 lat temu, podczas tzw. Mszy cichej w rycie Trydenckim taka bluźniercza machinacja była bardzo trudna do wykrycia dla wiernych, ale dzisiaj, gdy kapłan podczas „uczty eucharystycznej” głośno odmawia Kanon … więc dzisiaj to już wydawać by się mogło – niemożliwe?!
  A jednak, przebiegłość dzieci diabła jest nadzwyczajna, ale i podła, bo co współcześni Kapłani konsekrują na swych stołach ohydy?! – tylko komunikanty dla siebie przeznaczone, a dla ludu już po modlitwie konsekracji, wyjmują z Tabernakulum hostie, o których nikt nie wie kiedy i kto je konsekrował, czyli, możliwe jest, nagminne przyjmowanie hostii niekonsekrowanych co dalej nazywa Pan Bóg:
  „ Czyni lud bałwochwalcą, każąc mu adorować hostię niekonsekrowaną, jakby była Ciałem i Krwią Chrystusa”. Czy to nie przerażające?!
  Cytując dalej:
  „ Cóż ma robić lud, aby uniknąć tego niebezpieczeństwa ?
  Winien modlić się warunkowo:
  „jeśli Kapłan ten rzekł to, co rzec był powinien, wierzę prwadziwie, że jesteś Chrystus, Syn Boga żywego, dany mi za pokarm przez ogień twej niewymownej miłości, na pamiątkę twej najsłodszej męki i wielkiego dobrodziejstwa krwi, wylanej z takim żarem miłości dla obmycia nieprawości naszych”. W ten sposób lud nie zostanie zwiedziony przez ślepotę kapłana, adorując jedną rzecz zamiast drugiej. Choć grzech spada wyłącznie na złego kapłana, lecz wierni by też popełnili czyn niewłaściwy” – koniec cytatu. (.)
  Wtedy gdy Św. Katarzyna słyszała te oskarżenia od samej Opatrzności Bożej, ok. 700 lat temu, pomimo wszystko Papież był głosem Ex Katedra, czyli nieomylnym, i chodziło tylko o wykroczenia osobiste złych kapłanów, co ma jednak współczesny tzw. członek kościoła powszechnego do dyspzycji?! Jeden biskup zaprzecza drugiemu, Papież wydaje sprzeczne ze sobą dokumenty, dogmaty wiary spłycone do mowy „ Ani TAK Ani NIE” !
  Jak w tym czasie „pomieszania powszechnego” współczesny wierzący w Ewangelię Chrystusową ma się dowiedzieć : Co jest pradwą , a co kłamstwem ?! – wobec sytuacji, gdy
  dokumenty I Soboru Watykańskiego ostrzegają i napominają dokładnie przed tym … co
  II Sobór Watykański głosi i aprobuje! ! !
  To czyste Delirium Maximum, wobec którego każdy Katolik musi powiedzieć : Non Licet,
  Nie wolno, Nie godzi się nadal obrażać Pana Boga ! (Summi Pontificatus-Pius XII 20.10.1939r)

 64. Peryskop said

  Re 34 Boydar

  W wolnej chwili poczytałem Niebieskiego, też komentarze, natrafiając na konkluzję, że gdyby nasi prapra-antenaci nie przyjęli chrztu, to by nas Polaków nie było – jak nie ma Słowian Zachodnich, czy Jaćwingów.

  Konkluzja spójna, dość logiczna, i w pierwszej chwili o egzystencjalnie pozytywnej wymowie.

  Ale po konfrontacji z historią i głębszej refleksji czyż nie pojawia się niepokojący after-smaczek na tle zaborczego tandemu : świente cesarstwo teutońskie + święte papiestwo rzymskie ?

  Trybut płacisz tu teraz, odkupienie tam kiedyś.

  Albo spadaj – do łużycko-jaćwingowego dołu !

  Czyż nie jest to zbyt bliskie do modus operandi band wymuszaczy haraczy – też za „ochronę” ?

  Skądinąd przecież wiadomo, że mafia zrodziła się i przewędrowała „z ziemi włoskiej do polskiej”, a także do wielu innych zakątków Ziemi – w ramach czynienia jej poddaną.

  Komu ?

  Czemu ?

  No i wyszedł celownik…

 65. Rob said

  @52 Marrkerr
  W wielkim skrócie pan to ujął.
  Czy mógłby pan podać konkretne różnice pomiędzy przed i posoborowym obrzędem chrztu?
  Proszę nie stosować uników.

 66. Maniek said

  @44

  Panie Wandaluzja jaki login i hasło?:)

 67. Boydar said

  Zakałapućkał się Pan, Panie JO

  „… Bo Msza Posoborowa choć jest ważna …”

  To w aspekcie – „… Pan jest w błędzie …” gdzie jest Pańska antyteza ? Skoro ja w (56) napisałem drukowanymi literami – „… Msza może być niegodna ale ważna jest …”

 68. osoba prywatna said

  Operacja Brilliant, czyli plan Rewolucji Francuskiej
  https://vigilinclinaverat.wordpress.com/2016/07/16/operacja-brilliant-czyli-plan-rewolucji-francuskiej/

 69. Głos Prawdy said

  Mogę się zapytać admina dlaczego objawienia Valtorty uważa Pan za fałszywe? Bo to jest dla mnie osobista krzywda, otrzymałam ogrom łask z czytania tej lektury, żadnej szkody moja dusza nie poniosła. Są fakty, wskazujące na to, że te objawienia są autentyczne.
  WIELCY I MALI O „POEMACIE…” (2) (1)
  http://www.voxdomini.com.pl/of_ks/o_poemacie.html
  —–
  Nie narzucam swoich reguł na blogu, chociaż mi boli stosunek do sw. Jana Pawła II. znajdowałam się tu tyle czasu, wykonałam dużą pracę tłumacząc teksty po to, by ci, może nie stali czytelnicy, którzy źle odnoszą sie do Rosji potrafiły chociaż trochę zmienić swój punkt widzenia, lecz to nie oznacza, że ze wszystkim tu jestem zgodna.

  ——
  Nie, nie uważam tych objawień za fałszywe!
  Admin

 70. Boydar said

  Co ty Głosie znowu smerfujesz.

  „… jeśli zaś bp Williamson uwierzył w objawienia Valtorty a są one fałszywe to grzechu nie ma …” – Pan Gajowy

  Przecież to jest klasyczna algebra; jeśli – pod warunkiem – to. Nie ma mowy o żadnym stanowisku algebrującego.

  Mógł Pan Gajowy użyć słowa ‚byłyby’ w miejsce ‚są’; wtedy niewykluczone zabrzmiałoby to inaczej. Ale Pan Gajowy jest bardziej ścisły niż rozlazły i wyraził się tak, jak w książce do matematyki napisane. Sens zaś jest dokładnie ten sam.

  Jak możesz powoływać się na swoje osiągnięcia w tłumaczeniu, kiedy po polskiemu nie do końca łapiesz.
  I nie ma się o co na mnie obrażać, bo prawdę napisałem.

 71. Peryskop said

  Głos Prawdy – czy to dawniej DeoTibiGratia ?

 72. Prawdę napisał…EKSCENTRYK.

 73. Valtorta kiedy się dowiedziała, że Święta Inkwizycja nie uzna jej objawień, dostała choroby psychicznej.

  Re 31:
  O! Zawitał Gajówkowy Owidiusz ze swoim „ars amandi”. Tylko proszę nie ważyć się znów bezwstydnych obrazów wstawiać!

 74. osoba prywatna said

 75. osoba prywatna said

  Kradną pieniądze za pomocą fundacji rodzinnych, wszystkich na utrzymanie państwa! – Michalkiewicz
  .https://www.youtube.com/watch?v=FZQZxnlflvA

 76. Komunikat przełożonego dystryktu francuskiego FSSPX w związku ze wspólną deklaracją katolicko-luterańską
  Opublikowano 7 listopada 2016, autor: pjj

  Ks. Krystian Bouchacourt

  Ks. Krystian Bouchacourt
  Lektura deklaracji wspólnej, podpisanej 31 października br. przez papieża oraz przedstawicieli Kościoła luterańskiego w Szwecji przy okazji obchodów pięćsetlecia rewolty Lutra przeciwko Kościołowi katolickiemu, przepełniła nas głębokim bólem i przygnębieniem. W obliczu skandalu, jakim jest ta deklaracja – pełna nieścisłości historycznych, ataków na doktrynę wiary katolickiej oraz przesiąknięta fałszywym humanizmem, będący źródłem tak wielu nieszczęść – nie wolno nam zachować milczenia.

  Pod pretekstem błędnie rozumianej miłości bliźniego i na skutek dążeń do osiągnięcia jedności, będącej w istocie jednością powierzchowną i iluzoryczną, wiara katolicka jest składana na ołtarzu ekumenizmu, stanowiącego zagrożenie dla zbawienia dusz. Na jednej płaszczyźnie są stawiane najpotworniejsze błędy oraz prawda naszego Pana Jezusa Chrystusa.

  Jak możemy być „głęboko wdzięczni za duchowe i teologiczne dary otrzymane za pośrednictwem reformacji”, biorąc pod uwagę, że Luter przejawiał iście diaboliczną nienawiść do Namiestnika Chrystusowego oraz bezbożną pogardę dla Najświętszej Ofiary Mszy św., równocześnie odrzucając zbawczą łaskę naszego Pana Jezusa Chrystusa? Ten sam Luter – odrzucając transsubstancjację – wypaczył również doktrynę o Najświętszej Eucharystii, odwodził dusze od szukania wstawiennictwa u Najświętszej Maryi Panny oraz negował istnienie czyśćca.

  Nie, katolicyzm nie zawdzięcza niczego protestantyzmowi. Protestantyzm rozerwał jedność Christianitas, odłączył całe kraje od Kościoła katolickiego i wciągał w błąd niezliczoną liczbę dusz, wystawiając na niebezpieczeństwo ich wieczne zbawienie. Jako katolicy pragniemy powrotu protestantów do jedynej Owczarni Chrystusowej, którą jest Kościół katolicki – i nie przestajemy modlić się w tej intencji.

  W tych dniach, w których wspominamy Wszystkich Świętych Pańskich, prosimy o wstawiennictwo zwłaszcza św. Piusa V, św. Karola Boromeusza, św. Ignacego i św. Piotra Kanizjusza, którzy mężnie występowali w obronie Kościoła katolickiego walcząc z herezją protestancką.

  Wzywam wiernych dystryktu francuskiego do pokuty i modlitwy w intencji Ojca Świętego, prosząc, by Zbawiciel raczył ustrzec swego wikariusza od błędu i zachować w prawdzie, której jest on strażnikiem.

  Wzywam kapłanów naszego dystryktu do odprawiania Mszy św. wynagradzających i organizowania Godziny Świętej przed Najświętszym Sakramentem, w trakcie której winno się błagać Boga o przebaczenie za to zgorszenie oraz o rychłe położenie kresu burzy, wstrząsającej łodzią Kościoła od ponad pół wieku.

  Matko Boża, Wspomożenie wiernych, módl się za nami i ratuj Kościół Święty!

  ks. Krystian Bouchacourt FSSPX
  przełożony dystryktu francuskiego Bractwa Św. Piusa X

  Suresnes, 2 listopada 2016, Dzień Zaduszny
  Źródło

  Déclaration conjointe entre le pape et l’église luthérienne : communiqué du Supérieur du District de France – 2 nov. 2016

  Ten wpis został opublikowany w kategorii Oświadczenia i komunikaty i oznaczony tagami Francja, luteranizm, protestantyzm, reformacja, x. Krystian Bouchacourt FSSPX. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  https://news.fsspx.pl/2016/11/komunikat-przelozonego-dystryktu-francuskiego-fsspx/

 77. Boydar said

  Szanowna Zagięta Ruro.

  Niebieski jeszcze nie ma pewności, jak się sprawy potoczą, dlatego pisze tak, by na końcu móc wycofać się z niewygodnych twierdzeń. Ale parę rzeczy istotnych wrzuca. I tylko to mnie interesuje.

  Polska BYŁA chrześcijańska na tyle ile być mogła, znacznie przed 966 rokiem. Moim zdaniem całkiem prywatnym, od samego samiuśkiego początku. Rok 966 to był początek dechrystianizacji i oddanie się w lenno brandenburczyków. Chrześcijaństwo jednak było tak silne, że tak jak Pan Gajowy wielokrotnie podkreśla, dało asumpt do potęgi naszej Ojczyzny przez pewien jeszcze okres, mimo postępującego już procesu destrukcji.

  Ale o tym niebieski już niezupełnie chce pisać.

 78. osoba prywatna said

  MRG i armia USA w Polsce. Rozmowa radio Sputnik z T.Omańskim
  http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/134140,mrg-i-armia-usa-w-polsce-rozmowa-radio-sputnik-z-t-omanskim
  Rola Polski w kolejnej kolorowej rewolucji na Białorusi
  http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/134605,rola-polski-w-kolejnej-kolorowej-rewolucji-na-bialorusi

 79. snag said

  Boydar @ 50 ,…

  Durny artykuł, pod którym sie podpisal ,…

 80. osoba prywatna said

  Brutalna rzeczywistość? Czy iluzja „teorii spiskowych”? – nie tylko w USA i Polsce.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/11/brutalna-rzeczywistosc-czy-iluzja-teorii-spiskowych-nie-tylko-w-usa-i-polsce/

 81. Siggi said

  lp.79 Osoba Prywatna,
  ——
  Dzięki za link,jest co czytać,a tem bardziej się zastanowić.
  Poszło do bliżnich.
  Pozdr.

 82. Greg said

  Panie Rob….odpowiedź dla Pana definitywna, proszę zobaczyć w skupieniu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=HC0E3rgoCVc

 83. Waszmość said

  Rzeczywiście, smalec jak i inne tłuszcze zwierzęce – zawiera cholesterol i to całkiem sporo. Ale uspokoję Cię. Gdyby nie cholesterol nie byłoby Cię ani na świecie, ani teraz, przed komputerem. Cholesterol buduje ludzki organizm. I to od samego początku – jest obecny w plemnikach oraz zygocie z których powstaje się życie. Jest obecny w każdej komórce ciała od kości na krwi kończąc. W zasadzie spora część Twojego mózgu i układu nerwowego to właśnie cholesterol.

  Cholesterol jest bowiem podstawowym budulcem błony komórkowej oraz prekursorem wielu niezbędnych substancji które nasz organizm syntetyzuje (wytwarza) samodzielnie, w tym hormonów płciowych. O ile od nadmiaru cholesterolu jeszcze nikt nie umarł, to niedobór cholesterolu powoduje szereg chorób od drobnych infekcji na poważnych schorzeniach prowadzących do śmierci. Albo zmiany płci, bo jego niedobór może tutaj nieźle „namieszać”, gdyż odgrywa istotną rolę w produkcji hormonów płciowych.

  Co do szkodliwości nadmiaru cholesterolu: trudno o fakty poparte rzetelnymi badaniami kllinicznymi (a nie obserwacyjnymi, jakich jest większość). Mimo wieloletnich prób analiz i testów nie przedstawiono żadnego dowodu, że zbyt wysokie stężenie cholesterolu we krwi może prowadzić do jakichkolwiek kłopotów zdrowotnych. Wynika to głównie z tego, że nauka nie zna jedynego dobrego stężenia tej substancji ponieważ jest to sprawa zależna od wielu czynników, a minimalnie tylko od diety. W moim poprzednim artykule o fitosterolach, Benecolu i Florze Proactiv opisałem to dokładnie.

  http://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/07/04/blog/smalec-dlaczego-wszyscy-go-nienawidza-cholesterol-zdrowie/

  Do moich obowiązków należało także badanie osobników szczególnie wrażliwych na zanieczyszczenia środowiska. Należy dodać, że w latach 60-tych nikt nie miał pojęcia o zagrożeniach ekologicznych. W ten sposób ustalając przyczyny śmierci ludzi i zwierząt (przeprowadziłem ponad 1.700 sekcji zwłok), stwierdzam, że każde zwierzę i człowiek umiera z powodu niepełnowartościowego pożywienia, tzn. z powodu deficytu składników odżywczych w organizmie. Rezultaty analiz biochemicznych, dokonanych z naukową precyzją wykazały, że naturalna śmierć jest następstwem nieprawidłowego odżywiania. Byłem tym przerażony. Napisałem 75 artykułów i prac naukowych, 8 podręczników, publikowałem w 170 gazetach i czasopismach, występowałem w telewizji i gdzie tylko było to możliwe. Niestety w latach 60-tych sprawy żywienia mało kogo poruszały.

  A teraz to, co najważniejsze: Potencjał genetyczny umożliwia człowiekowi przeżycie od 120 do 140 lat. Obecnie przedstawiciele tylko 5-ciu narodów w Zachodnich Chinach i w Tybecie dożywają wieku 140 lat. Ludzi tych opisał James Hilton w książce „Utracony horyzont”. Zgodnie z danymi, najstarszym człowiekiem był lekarz Li z Chin, urodzony w Tybecie. Kiedy miał 150 lat, otrzymał od rządu cesarskiego Chin certyfikat potwierdzający, że rzeczywiście urodził się on w 1677 roku. Drugi certyfikat otrzymał w wieku dwustu lat. Z dokumentów wynika, że umarł w wieku 256 lat. W 1993 roku w „New York Times” i „London Times” opisano jego śmierć. Możliwe, że miał tylko 200 lat, a nie 256.

  We wschodnim Pakistanie żyła grupa ludzi, których nazywano „bogaczami”. Słynęli oni z długowieczności. Żyli 120 – 140 lat. W byłym Związku Radzieckim Gruzini pija kwaśne przetwory mleczne i żyją 120 lat. Ormianie, Abchazi, Azerbejdżanie dożywają w dobrym zdrowiu około 120 lat. W 1973 roku w styczniowym numerze „National Geographic” zamieszczono artykuł o ludziach, którzy przeżyli 100 lat i więcej. Te ciekawe materiały zilustrowane były pięknymi zdjęciami, z których słynie to czasopismo.

  Z wielu fotografii zapamiętałem trzy. Na pierwszym była kobieta w wieku 136 lat. Siedziała w fotelu i paliła cygaro. Opowiadając o swoim życiu, nie skrywała, że piła wódkę i lubiła rozrywki. Nie leżała przykuta do łóżka w domu starców, ale cudownie się bawiła. Przy swoich 136 latach rozkoszowała się pełnią życia! Na drugim zdjęciu były dwie pary małżeńskie. Świętowały 100-ną i 115-tą rocznicę ślubu. Na trzecim zdjęciu widoczny był mężczyzna, który zbierał herbatę w górach Armenii, słuchając radia. Zgodnie z metryką (data urodzenia, chrztu, wpisy dzieci) miał 167 lat i w tym czasie był najstarszym człowiekiem na planecie. Na zachodniej półkuli słyną z długowieczności Indianie z Plemienia Wilków, mieszkańcy Ekwadoru i Peru żyjący w Andach. Ludzie dożywają tam wieku 120 lat. Amerykanka Margaret Peech ze stanu Virginia wpisana została do księgi Guinnessa jako najstarsza Amerykanka. Umarła w wieku 115 lat z powodu…

  niepełnowartościowego sposobu odżywiania. Kobieta zmarła w związku z komplikacjami powypadkowymi. Jak Państwo myślicie, co było rzeczywistą przyczyną zgonu? Margaret Peech miała deficyt wapnia w organizmie. Nie miała zaburzeń krążenia, raka, cukrzycy, a jednak umarła w trzy tygodnie po wypadku z powodu braku wapnia. Ciekawe, że przed śmiercią miała ochotę na coś słodkiego. Jeżeli macie ochotę na czekoladę i słodycze, to najczęściej jest to spowodowane brakiem chromu i wanadu.

  http://www.lepszezdrowie.info/niezywi_lekarze.htm

 84. NICK said

  http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Polscy-spryciarze-przechytrzyli-Lidla-Dlaczego-sie-wiec-ich-obraza,wid,18576388,wiadomosc.html?ticaid=1180d3

  Nie sprawdzałem czy to „prawdziwa prawda”.

 85. snag said

  „What does the future hold?” … Aj waj, co nam przyszłość przyniesie? ,…

  Żydzi skomlą na zapas … że Trump wskrzesił antysemityzm … a ja trzymam kciuki żeby się nie mylili i zeby ziściło bo korumpują ten kraj swoja naturą i obecnością ,…

  Anti-Semitism unleashed by Trump followers chills Jewish voters
  —————————————————————————————————————————
  http://www.jta.org/2016/11/07/news-opinion/politics/anti-semitism-unleashed-by-trump-followers-chills-jewish-voters

 86. osoba prywatna said

  Insulinowy przekręt w Ministerstwie Zdrowia.
  Insulinowa żyła złota.
  Insulina przy obecnej epidemii cukrzycy jest codziennym elementem życia milionów Polaków. Rynek Insuliny w Polsce szacuje się na około 650 milionów złotych i z każdym rokiem rośnie on o kolejne 20 milionów złotych….
  …Problem w tym, że ich sprzedaż nie przyniosła oczekiwanych zysków. Czas żniw jest ograniczony, dlatego koncerny posiadające patent na insulinę analogową (sztuczną) poszukują odbiorców na całym świecie. Dzięki departamentowi kierowanemu przez Krzysztofa Łandę, budżet Ministerstwa Zdrowia jest jednym z tych odbiorców. Stało się tak pomimo faktu, że koszt dziennej dawki refundowanych insulin jest kilkanaście razy większy niż koszt insulin naturalnych produkowanych przez polskich producentów. Dzienny koszt terapii insuliny firmy Eli Lilly to 1,43 złotego. W wypadku firmy Sanofi to kwota 1,95 złotego. Jeżeli chodzi o firmę Novo Nordisk to już kwota prawie 2,96 złotych. Tymczasem koszt dziennej kuracji insuliną polskiego producenta należącego do Skarbu Państwa – Polfy Tarchomin to kwota 0,11 złotych. Niemal 27 razy tańsza insulina nie została uwzględniona przez urzędników Ministerstwa Zdrowia.
  ….Oznacza to, że wybrano najdroższe preparaty, co, do których skuteczności nie ma pewności. Za to są to preparaty producentów, którzy sponsorowali działalność Krzysztofa Łandy.
  http://kulisy24.com/nasze-sledztwa/insulinowy-przekret-w-ministerstwie-zdrowia

 87. Siggi said

  http://antonigut.neon24.pl/post/134881,dlaczego-11-listopad

 88. NICK said

  Ale jaja.
  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/lidl-zrobi%C5%82-promocj%C4%99-jak-ci-nie-smakuje-to-zwracamy-kas%C4%99-ludzie-rozpakowuj%C4%85-towar-na-parkingu-i-zwracaj%C4%85-opakowania%E2%80%A6/ar-AAk0U3P?li=BBr5CAq&ocid=UP97DHP

 89. Nemo said

  „„Mój syn miał 23 lata, kiedy poszedł walczyć. Poległ po siedmiu miesiącach. Był zwyczajnym chłopakiem, nie wyróżniającym się, zwykłym chłopakiem. Przez cały ten czas, kiedy dorastał, a później zaczynał się „Majdan”, nigdy bym nie pomyślała, że on pójdzie walczyć i będzie obrońcom naszej ojczyzny. Nie byłam w stanie sobie wyobrazić tego, a później długo się broniłam przed takimi myślami.

  Kiedy w Kijowie zaczął się „Majdan”, a potem doszło do tragedii w Odessie- widziałam jak on zaczął się zmieniać. Zmieniał się w oczach. Można powiedzieć, że stawał się dojrzalszy z każdym dniem. Patrzyliśmy na niego wraz z moim mężem i nie mogliśmy zrozumieć, co się dzieje.”
  http://tragediadonbasu.com.pl/na-moich-oczach-zginela-trzyletnia-dziewczynka/

 90. JO said

  ad.85. Cukrzyca w Polsce wywolana jest zla zywnoscia….smiertelnym zywieniem produktami z tesco, etc, etc…za co odpowiedzialny jest Rzad w Polsce…- zydo-masoneria

 91. NICK said

  Panie Przemysławie. (73).
  „Valtorta kiedy się dowiedziała, że Święta Inkwizycja nie uzna jej objawień, dostała choroby psychicznej.”
  I cóż to dla Pana oznacza?

  [Zakładając, że tak było. Rzeczywiście. Różni różnie o tym piszą.]
  Proszę zostawić nawias kwadratowy – nie komentować.

 92. Re 90:
  To, że te objawienia mogą być nieprawdziwe.

 93. awkzim said

  Ad 86
  No i dlaczego 11 listopada.

 94. Waszmość said

  https://bezprawnik.pl/promocja-lidla-sprytnie-tanio/

  http://www.wykop.pl/link/3438111/cebulaki-w-lidlu-rozpakowuja-towar-na-parkingu-i-zwracaja-opakowania-bo-promocja/

  samonienawidzące się polactwo
  żeby mieli taki zapał tępienia niepłacenia podatków w Polsce przez lidla
  mit o potędze gospodarczej Polski został obalony
  przejedzeni z setkami tysięcy złotych oszczędności chyba by się tak nie przygotowywali jak na wojnę?

 95. Greg said

  #91.
  Czy można wypowiadać się o czymś, czego się nie zna?
  Występuje Pan w roli ,,adwokata diabła”
  Zasiewa wątpliwość, polegając na zdaniu innych.
  Czy owoce Marii Valtorty są złe?

 96. NICK said

  „MOGĄ”. Aha.
  Re 91.

  Dodać by wiele ale jedno.
  Wielu je przyjmuje. Dużo więcej niż osób sprzyjających Bractwu, niestety.

  Ale, i tak jest to lepiej niż posoborowie. Osoby te, jak i My, poszukują.
  Nie zamykajmy się w sobie.
  Owieczki Valtorty, co by o nich nie pisać a i o objawiającej samej, są poszukującymi.

  Dotrzeć, nauczać, przekonywać.(…)

  Nie tylko ganić, straszyć potępieniem. (…)

 97. pawel said

  ad 65. Rob

  Przepraszam, że się wtrącam, ale to bardzo ciekawe:

  Rytuał chrztu jednego dziecka:
  http://mszatrydencka.waw.pl/images/stories/pdf/Rituale/b.%20ordo%20baptismi%20unius%20parvuli.pdf

  Omówienie poszczególnych elementów rytu:
  http://wielodzietni.org/discussion/14294/trydencki-ryt-chrztu-św

 98. NICK said

  Panie Greg (95) to do mnie (91)?
  Nie, to numeracja się zmieniła, liczba porządkowa, znaczy.

  Pan Przemysław jest Dobrym Człowiekiem.
  Nieco ekscentrycznym?
  NIE. Żartuję.

 99. Waszmość said

  Derywaty

  .

  Jeśli mam dom i chcę się ubezpieczyć od możliwości jego utraty, na przykład w wyniku pożaru, wówczas ubezpieczam go zawierając stosowną umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. W przypadku pożaru i spłonięcia mojego domu zgłaszam się do ubezpieczyciela i otrzymuję sumę gwarancyjną jaka wynika z zawartej umowy (polisy). Powyższe jest typowym instrumentem ubezpieczeniowym stosowanym przez setki milionów właścicieli nieruchomości, i także ruchomości, poprzez zawieranie umów z towarzystwami ubezpieczeniowymi, w obawie przed nagłą i niespodziewaną utratą dobytku. W efekcie, nawet jeśli w wyniku pożaru utracę dom to otrzymam finansową rekompensatę, która pozwoli mi na zbudowanie nowych marzeń o własnym domu.

  .

  Towarzystwa ubezpieczeniowe wymyśliły możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy na tej prostej operacji . Jeśli na jednej polisie na dom Kowalskiego można zarobić tysiąc dolarów to czemu nie wypuścić miliona takich polis (na okaziciela) na zdarzenie jakim jest spłonięcie domu Kowalskiego? Wówczas hipotetyczny zarobek zamiast tysiąca dolarów wyniósłby dla ubezpieczyciela miliard dolarów! Oczywistym jest, że masowa emisja polis na okaziciela płatnych w wypadku pożaru domu Kowalskiego spowoduje jego spalenie nawet gdyby był zbudowany wyłącznie z kamieni i nie posiadał żadnych elementów palnych. Oczekiwanie realizacji zysku z nabytych na okaziciela polis ze stuprocentową pewnością spowodowałoby pożar domu Kowalskiego. Taki sam mechanizm wystąpił w 1990 roku na giełdzie japońskiej. Do dziś Japonia nie podniosła się z kolan.

  .

  Zatem, pozostawało znalezienie takiego zdarzenia (lub zdarzeń), które będą wystarczająco atrakcyjne dla emitenta i nabywcy. Stworzone w ten sposób różne rodzaje transakcji noszą wspólne miano derywatów.

  http://dylewski.com.pl/hazard-czyli-derywaty/

 100. Greg said

  Oczywiście, że numeracja.
  Gdzież bym tam do Pana.
  Pozdrawiam i nie wiem co sądzić o Panu Przemysławie?
  Żeby duż…….o wiedzieć, trzeba czytać!

 101. Yah said

  Media z jednej i drugiej strony zwariowały, pompując Adama Mazgułę, jak się tylko da.

  A pan pułkownik idzie za ciosem, komentując kolejne wydarzenia i zachęcając do różnych form aktywności, w tym do uczestniczenia w mundurach w marszach KOD-u żołnierzy służby czynnej i rezerwistów oraz członków formacji mundurowych.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201611074196784-Wtedy-zawsze-leje-sie-krew-No-wlasnie-Maciej-Wisniowski/

  A może by tak pan pułkownik wykombinował, że wojsko jest nie od obrony konstytucji, demokracji tylko ….. Polaków przed wrogami. O przepraszam zapomniałem sie po 1989 roku głównym zadania polskiego wojska jest szerzenie demokracji w Iraku, Afganistanie …

 102. NICK said

  No toż napisałem, Greg.
  Co prawda po swojemu.
  Zatem nie należy takich pytań zadawać.
  Odpowiem Panu w ten sposób:
  ostatecznie!
  Niech Pan o Nim, Przemysławie, sądzi jak najlepiej.

  A, Pan Przemysław? Niech się stara. Tak spokojnie.

  Ja, tu, naprawdę, jestem przechodniem. NICKim.

 103. Boydar said

  Nie zgadzam się, Panie Greg (100), żeby dużo wiedzieć, trzeba … dużo myśleć. Co Panu przyjdzie z przeczytania Encyclopedia Britannica, albo innej książki telefonicznej. Obywatel Macka przeczytał, i dużo więcej, i … dalej maca.

  Zacząć trzeba od przyjęcia ramki – Chrystus chciał/chce dla nas dobrze, najlepiej jak można. I każdą jedna sprawę należy dopasować do takiej właśnie ramki. Jeśli coś się ewidentnie nie mieści, to znaczy że to gów.no prawda. A jak tylko trochę, to wtedy trzeba szukać i, a jakże, czytać. Ale czytać to, co pomoże dopasować. To tak jak z szukaniem; nawet dziecko przyzna, że szukanie tam, gdzie tego co szukamy nie ma, to tylko strata czasu.

 104. snag said

  NICK @ 96 ,…

  Czasem i Nick cos z sensem 😉 ,…

  Nawet nie wiedzą jak bardzo przypominają wydzierających się amerykańskich TV klechow, tych z 1 – 800 na dole ekranu z numerem konta gdzie im wysyłać, co to co drugie slowo ‚the devil’, ‚the hell’ albo, ‚the Bible says’ ,….

 105. Boydar said

 106. Yah said

  Ad 103

  Podsumowanie mojego dzisiejszego pisania:

  „To tak jak z szukaniem; nawet dziecko przyzna, że szukanie tam, gdzie tego co szukamy nie ma, to tylko strata czasu.”

  Dziękuję

 107. snag said

  Waszmość @ 99 ,…

  … zapomniał waść o powodziach, huraganach, trzęsieniach ziemi, tez extra w rubryce niezawinionych przypadków losowych ,…

 108. Nic dziwnego, że w Polsce powstało coś takiego, jak sekta/subkultura smoleńska (chyba fenomen na skalę światową) zrzeszająca masy ludzi w całym kraju, skoro w szkołach dzieci i młodzież urabia się w ultra-proamerykanizmie:
  http://opole.tvp.pl/27651924/wyscig-do-bialego-domu-po-opolsku
  http://katowice.tvp.pl/27651211/uczniowie-z-rudy-slaskiej-wytypowali-prezydenta-usa

 109. NICK said

  Snag.
  Się uczy i zbliża?

 110. snag said

  Boydar @ 103 ,…

  Nie czytaj i nie szukaj pan za dużo bo dopasujesz tę ‚wiedzę’ poza nawiasem tego co ‚good book’ wymaga … jak ja 😉 ,…

 111. NICK said

  http://www.dlapolski.pl/dobranocka-platfus-i-zwyklik

 112. NICK said

  Powtarzam bo ludzkie.

 113. Boydar said

  Z Yankesami na poważne tematy nie rozmawiam 🙂

 114. NICK said

  Dobranoc. Dobrostanie.

 115. Hehe, dobre:

  Pelagius jest sedewakantystą i ma nieprzyjazny stosunek do FSSPX i do bp-a Williamsona.
  Jeśli zaś bp Williamson uwierzył w objawienia Valtorty, a są one fałszywe, to grzechu nie ma.
  Admin
  (cytat)

  Wiedziałem, że to będzie. Dlatego napisałem, że artykuł nie pochodzi ze strony sedewakantystycznej!

  Pomijając kompletnie te żydowskie objawienia Valtorty (i bluźniercze wręcz), ciekawie to brzmi: Pelagiusz ma nieprzyjazny stosunek do FSSPX i bpa Williamsona. A przecież cały świat wie, że bp Williamson ma nieprzyjazny stosunek do FSSPX od lat kilku.

  A że Gajówka ma przyjazny stosunek do bpa Williamsona, to z pewnością popiera Ekscelencji nieprzyjazny stosunek do FSSPX i w połowie w tym temacie zgadza się z Pelagiuszem! Ciekawe.

 116. snag said

  No wiesz co? Cieplo, cieplo, okienko niżej ,,…

  http://www.newstatesman.com/sites/default/files/styles/thumb_360_203/public/blogs_2016/11/donald_trump_voting.jpg?itok=bjSsZDtn

  O’K, tam ,…

  Happy ??? ,…

 117. Siggi said

  A n a l I z a …

  http://pl.meow-share.com/test/newtest/725/933633783358551/20161108/pl-img1.meow-share.com/index_new/

 118. Marucha said

  Re 115:
  Nie wiem, na jakiej podstawie Pan zakłada, iż bp. Williamson ma nieprzyjazny stosunek do FSSPX, bo na pewno nie wynika to z Jego wypowiedzi.
  Jest właśnie odwrotnie.
  Być może p. JO będzie to w stanie potwierdzić, gdyż miał osobiste kontakty z bp-em Williamsonem.

  A moje zdanie (i również opinia bp-a Williamsona) na temat objawień Valtorty jest bez znaczenia dla naszego zbawienia

 119. NICK said

  Wiem, że kij w mrowisko, Pelagiuszu.
  Wymień Pan dwadzieścia osób z Gajówki, które otwarcie poparły Bp. Wiliamsona. To na początek.
  I, wymień Pan choć jedną, która pójdzie i umrze za Jego Eminnencję… .

  ——
  Skądinąd nie widzę nic złego w popieraniu bpa Williamsona.
  Admin

 120. Spotkanie autorskie z Rajmudem Pollakiem, autorem książki „Polacy wyklęci z FSM. Za komuny i podczas włoskiej inwazji” opisującej złodziejską prywatyzację zakładów samochodowych FSM w Bielsku-Białej na rzecz Fiata.

 121. Na jutubowym kanale Sumienie Narodu rozpoczął się cykl comiesięcznych wykładów pt. ”Co Katolik może, czyli…” – poniżej link do odc. 1 – Kościół katolicki a kara śmierci (ks. Łukasz Szydłowski FSSPX)

 122. snag said

  Gudłaje straszą ,…

  .http://countercurrentnews.com/wp-content/uploads/2016/03/trump-nazi-salute.jpg
  .https://4.bp.blogspot.com/-L09qybbPhmI/VusrgOaA3dI/AAAAAAAAINU/CQuWUKaRATgBy-c2acAS0FqzWclTVfc5w/s1600/Trump%2Band%2BHitler%2BSalute.jpg
  .http://cdn.thedailybeast.com/content/dailybeast/articles/2016/06/11/donald-trump-isn-t-hitler-he-s-like-goebbels/jcr:content/image.crop.800.500.jpg/48858617.cached.jpg

 123. Asa said

  Apropos dawnego komentarza Gajowego, że Chińczycy potrafią wyprodukować wszystko i w każdej jakości: .https://www.youtube.com/watch?v=WqVC6SGtOdQ
  Jednak polska żywność może być w Chinach konkurencyjna smakowo i cenowo.
  W ogóle zachodni styl jedzenia w Chinach jest sporo droższy od autochtonicznego.
  .https://www.youtube.com/watch?v=YsloF68yMbI

 124. La Reine Toronto said


  gotowane w jednym garnku, smakowicie wyglada to danie….

 125. La Reine Toronto said

  mozna i taki makaron ugotowac w jednym garnku…mniam mniam mniam…

 126. Isia said

  … (70) Panie Boydarze …

  … chodzi, oczywiście, o logikę … ale P a n i G.P. mogła opacznie to zdanie Pana Gajowego zrozumieć … ja też, przez chwilę, miałam wątpliwości … myślę, że wszyscy (zwłaszcza osoby nie znające języka rosyjskiego) jesteśmy jej wdzięczni za podjęty wysiłek tłumaczenia tekstów i przybliżania nam, szeroko rozumianej, problematyki rosyjskiej, prawda Panie Boydarze ?…

 127. Boydar said

  Tak, Pani Isiu, ma Pani rację. Ale nie ma Pani ramek. A ramki są takie, że Gajowy Marucha nie pier.doli głupot. I jeśli komuś podczas czytania Gajówki to nie wisi nad monitorem, to … bardzo mi przykro.

 128. Boydar said

 129. Adam Ryglowski said

  Ad 119) – Wielce Szanowny Panie Dobrodzieju NICK’u – i tu Cię drapnęłem – WRESTLING !!!!! ( zASADY ZNANE )
  >>>>
  Nauczycielu – Prowadż , i ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – JA ZARA ZA TOBĄ ( ale nie w marszu zdobywać Himalaje GUPOTY 🙂 .
  )
  I proszę nie kombinować , że jak drogowskaz , to już sam nie musi w tamtą stronę iść..

  A o Eminencji , Księdzu Williamsonie – niech DRĄ SIĘ MIĘDZY SOBĄ GUDŁAJE .
  Ksiądz Biskup opowiedział o oczywistych OCZYWISTOŚCIACH .
  TO SAMO POWIADALI I INNI RZĄDZĄCY PAŃSTWAMI .
  Tylko Ich nie można UDUPIĆ , bo i można narazić się na
  śmieszność.
  A na podpadziochę Vatykanu można wszystkie psy powiesić .

  ….i
  Ad 105 ) Panie Boydar – Z TYM ZDJĘCIEM , I OPISEM , TO POJECHAŁEŚ DOBRODZIEJU T A K DO P I E C A,
  że Komin PODNIOSŁO !!!
  ….
  p.s.
  tam podobno jest ca. 5 % Polonii ( czy one są też TAKIE? . Nie byłem , jestem w UE , i tam nie myślę lecieć , ale …. to zoo , nie społeczność – analizując ten obrazek).

 130. Boydar said

  Mea culpa, ja toczku zabył, prastitie.

 131. Putinistka said

  Dla znających rosyjski:

  http://rusplt.ru/society/vyiboryi-prezidenta-rossiya-mogut-sostoyatsya-ranshe–v-2017-godu-28250.html

  Wybory w Rosji mogą odbyć się już w 2017 tuż przed przewidzianym kolapsem ekonomicznym państwa polegającym na wyczerpaniu wszystkich rezerw. Jeśli nawet wybory odbędą się w marcu 2018 roku, czyli zgodnie z planem, a pieniądze znalazły by się w kieszeniach oligarchów, byłby to tylko doraźny zabieg, po którym „dzisiejszy kryzys jawić się będzie jako dobrobyt”. Reformy, które są potrzebne nie są przeprowadzane.

  Oby cesarz nie okazał się nagi. Społeczeństwa nie da się nakarmić tłumaczeniami o spiskach USA i OPEC. Taka prawda. A geniusz polityka to umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji.

  Co dalej? Uwidim…

 132. Isia said

  … (124, 125) Pani z Toronto …

  … rzeczywiście, bardzo smakowicie (i kolorowo) te dania wyglądają … 😉 … pozdrawiam …

 133. Putinistka said

  Swietnie Rosja sie i tak trzyma. Wylacz jakikolwiek inny kraj z systemu SWIFT, zniszcz mu walute, izoluj politycznie i gospodarczo, zrob z niego demona, odbierz mu jego strefe wplywu sila (w sensie Doktryny Monroe’a). Kto to przetrwa? Sadze ze nawet USA by tego nie wytrzymaly tak dlugo jak Rosja. Jednakże należy działać.

 134. Siggi said

  Lp.131 Putinistka.
  ———
  Ten tekst specjalnie nie odbiega od tekstów n/t temat na innych stronach publicystyki rosyjskich liberastów.Ogólnie i stosunkowo w tej publicystyce obowiązuje niepisany zakon,że o władzy kremlowskiej I jej polityce pisze się żle albo wcale.W ogóle nie podejmują one te liberasty porównań lat 90-tych tamtego wieku a to co osiągnięto w Rosji za ostatnie 15 lat.Dlatego wszystko w na czarno,wymyśla się bzdury a efekt jest tego w wyniku wyborczym ugrupowań liberastów w ostatnich wyborach w RF.
  Jak stosuje się podwójne standardy to świadczy choćby przykład red.Michela Buma (USA),który rezyduje w Moskwie już 18 lat,ożeniony z moskwianką,który często występuje w różnych tv-show,dobrze radzi sobie z j.rosyjskim i jego dyżurnym tematem jest korupcja w Rosji,ale ani słowem jak z tym jest w USA,Jak mu o tym przypominają rosyjscy polemiści,albo jak przypominają Hiroszimę i Naagasaki to…morda w kubeł.Ostatnio się zagalopował ,kiedy wypomniano,że USA stoi na kościach rdzennej ludności czerwonoskórej,to on powiedział:…gdybyśmy nie zabjali ich ,to nie byłoby Stanów Zjednoczonych.
  Przykro stwierdzić,ale wiele portali rosyjskich jest żywcem zmałpowane z zachodnich,gdzie musi królować sensacja tania,bzdura,plotka,dużo o sprawach łóżkowych itd.

  Rosja poradzi sobie ze swoimi problemami.Nie jest zadłużona jak inne państwa.Prawie 200 mld $ ma papierach skarbowych USA,sporo gromadzi złota,bdb wyniki ma rolnictwo zwłaszcza w produkcji zbóż. Trzeba tyrać,żeby mieć.

  Boże ,chroń Rosję i Prezydenta Putina!

 135. Siggi said

  Siggi na Prezytęnda !!!

 136. Isia said

  … (127) Panie Boydarze !

  … przykro mi, ale w takich, tzw. „męskich” rozmowach, Paniom nie wypada brać udziału …

 137. Marucha said

  Chcę jasno powiedzieć, iż bardzo sobie cenię obecność Pani „Głos Prawdy” w gajówce, a szczególnie jej tłumaczenia ciekawych rosyjskojęzycznych informacji. Widzę w niej dobro i prawość. Czuję słowiańskiego ducha.

  Jedno drobne nieporozumienie w kwestii objawień Valtorty w żaden sposób nie wpływa na moją ocenę.

 138. pull up said

  Polskie radio 24 rozpacza nad możliwością zwyciestwa do Bialego Domu miliardera, a nie bieduli demokratki Hilarii.

 139. re1truth2 said

  Niemożliwe, merdialne lewackie propagandzisty już podkuliły ogony i zaczynają ‚przyjaźnie’ szczekać do nowego ‚pana’.
  TiViPi i R’edijo przecież jeszcze wczoraj nadawali inny ton… wynikom
  Wniosek jest taki, że Amerykanie nie chcieli więcej klanu ‚oszust.ów’ i wyszło jak zawsze czytając Gajówkę wybrali ‚mniejsze’ zło.

 140. Yah said

  ad 138

  Jakie polskie radio, nie ma czegoś takiego chyba ….. nigdy nie było od czasów Marconiego …

 141. Głos Prawdy said

  69.Bogu dzięki, myślałam, że nie blogu żadnych proroctw w ogole nie biorą, z wyjątkiem bardzo dużych.

 142. Głos Prawdy said

  Rosja cieszy się, gotowi świętować zwycięstwo Trumpa. A ja mu nie wierze, przyszło nowe przesłanie o Benjamina Fulforda, od ktorego jestem w lekkim szoku,przystepuje do tłumaczenia.

 143. Putinistka said

  Panie Siggi,

  Co zreformował to jego. Jednakże stanie w miejscu jest regresem. Z nieopokojem obserwuje brak reformy walutowej w Rosji.

  Putin przede wszystkim dokonal reform sprzyjających małym i średnim przedsiębiorstwom. Ostatnie na początku 2016 roku weszły w życie (uwolnienie przedsiębiorców od kontrolerów różnej maści), następne się szykują (podatek dla tych obywateli, którzy podatków w Rosji nie płacą).

  Jednakże owi ludzie posługują się pieniądzem. Jeśli on traci na wartości, jeśli ze stopami procentowymi nic się nie robi, jeśli ropa naftowa jest tania a to od niej uzależniony jest kurs rubla i absolutnie nic się z tym nie robi (jeszcze nadzięją napawały mnie jego niedawne deklaracje, iż rubel jest najbliżej parytetu złota w historii, a taka oparcja rozłożyłaby dolara na łopatki, który od dawna nie ma pokrycia w złocie), można się przejechać, a świetlana przeszłość nie dopomoże.

  A nie jestem jak widać po nicku uprzedzona do Jegomościa.

  Pozdrawiam.

 144. revers said

  re135

  Już jest prezydent wszystkich prezydentów bez Siggiego i Klinton, nazywa się Trump, ale jeszcze do 20 stycznia zdaje urząd Obama, wszystko może sie zdarzyc.

 145. revers said

  Zwycięska mowa Trumpa
  .https://www.youtube.com/watch?v=l5aih2mdW1A

 146. jakub srank said

  Ciekawe, gdzie teraz ucieknie Macierewicz i świta, jak przyjdzie czas rozliczeń?

 147. osoba prywatna said

  FULL: Donald Trump Victory Speech as he Elected as 45th President of The United States
  .https://www.youtube.com/watch?v=IpsVjfSE1qg

 148. Greg said

  http://www.pch24.pl/o–cavalcoli–trzesienia-ziemi-kara-za-legalizacje-homozwiazkow–w-italii-zawrzalo,47242,i.html

 149. re1truth2 said

  Bardzo wyluzowany, inaczej jak go przedstawiali wcześniej w merdiach…
  http://www.complex.com/life/2016/11/donald-trump-victory-speech

 150. Siggi said

  Lp.144 Revers
  ———–
  Widzę ,żeś Pan z takim przekąsem-zadowoleniem napisał,że m.in.bez Siggi’ego.A szkoda…
  Gdybym faktycznie wystartował I wygrał,to bym jakąś posadę „ciepłą”Panu zaoferował,a tak wychodzi … dżówno.
  Ale zgadzam się,że do 20 stycznia jeszcze wiele może się zdarzyć.Teoretycznie elector-wyborszczyk(po rosyjsku) jest zobowiązany chyba za dwa tyg.głosować podług tego jak wygląda statystyka-wynik głosowania w danym stanie(państwie).W przeszłości były odstępstwa od tego zwyczaju I elector wtedy jest ukarany pieniężnie w kwocie…1 000 $(słownie:jedentysiącdollarów) i pytam się :…co to jest?Ja przez jedną upojną noc mogę przehulać nie taka sumę i nawet żona nie zauważy,że forsy nie ma.
  Zatem,jak pewne siły światowego imperializmu pogłówkują intensywnie,to mogą nowego wybrańca wyznaczyć … Ją-Hitllerię.Wtedy będą jaja.
  Wybory JE Prezesa USA są pośrednie nie tak jak w Kraju n/Wisłą.Z elektorami mogą pogadać jak trzeba,przemówić do ręki i sprawa jest po naszemu tj tak jak mówiły nasze sondaże.Te sondażownie dały dóppi z tymi ich badaniami opinii głosujących.Mnię jak kiedyś pytali ,to ja gadał odwrotnie do tego jak potem głosował.Tak na złość…
  Pozdr.

 151. osoba prywatna said

  A więc stało się. Amerykanie wybrali na 45 prezydenta Donalda Trumpa. Jeszcze wczoraj wydawało się to nierealistyczne, bo sondażownie, a nawet zwykle poinformowani bukmacherzy, stawiali na zwycięstwo Hillary Clinton. Żartowano, że trend się odwróci, gdy wyborcy Trumpa wyjdą z pracy, gdyż do południa głosowali przeważnie latynosi na bezrobociu. Okazało się, że coś w tym było, bo ostatecznie szala zwycięstwa przechyliłą się w stronę wygranej kandydata Republikanów.
  W tym momencie wiadomo, że Donald Trump zdobył 288 głosów elektrskich a Hillary Clinton jedynie 215. Oczywiście na kandydatkę lewicy zagłosowały te stany, które zwykle głosują na Demokratów, ale stany niezdecydowane tym razem opowiedziały się za Trumpem. Przegrana Hillary Clinton nawet nie wyszła do ludzi zgromadzonych w sztabie wyborczym. Jedynie około 2 w nocy na mównicę wszedł uwikłany w skandal emailowy z Wikileaks, John Podesta, który podziękował przybyłym i kazał im iść spać.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sensacja-w-usa-donald-trump-zostal-45-prezydentem-stanow-zjednoczonych-ameryki-polnocnej

 152. Głos Prawdy said

  Benjamin Fulford – 7 listopada 2016: Kabała przegra, niezależnie od tego, kto wygra w farsie pod tytułem Wybory prezydenckie w USA

  Wiadomości od słynnego demaskatora.

  Rywalizacja na szczycie światowej struktury władzy nie zakończy się 8 listopada, kto by nie wygrał na tak zwanych wyborach na prezydenta USA, mówią źródła amerykańskich służb specjalnych. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że ten problem zostanie rozwiązany do 20 stycznia 2017 roku, gdy nowy prezydent będzie musiał oficjalnie wziąć stery w swoje ręce (dzień inauguracji), dodają one.
  Na najwyższym poziomie bitwa toczy się, idzie między 13 rodowody rodzin, które rządzili Zachodem na przestrzeni wieków, jeśli nie tysięcy lat, a ich starzy przeciwnicy – gnostyczni iluminaci, którzy występują przeciwko zarządu tych linii rodzinnych.
  Ludzie stojący za Hillary Clinton są przedstawicielami rodowodów rodzin, które ostatecznie odpowiedzialni przed baronem Evelynem de Rothschildem, a także przed stara włoska аrystokracją, stojącą za masońską lożą P2. To może być potwierdzone poparciem kontrolowanych MEDIÓW, takich jak czasopisma „Ekonomista”, należących do Rotszyldow i P2 bracia Agnelli. Może to być również potwierdzone podłogą wyłożoną emailami przez Wikiliks, pokazującymi, że Hillary Clinton szczerze płaszczy się przed Lynn Forest de Rothschild, która jest żoną barona Rothschilda.
  Głównym źródłem władzy rodowodów rodzin jest ich kontrola nad procesem tworzenia i dystrybucji pieniędzy, tj. do nich należy większość banków centralnych świata. Korzystali z mocy pieniędzy dla przekupstwa, szantażu i morderstwa ludzi na najwyższych szczeblach władzy w celu zapewnienia ich kontroli. Kontrolują oni również firmowe (tradycyjne) MEDIA i kontrolują wszystkie środki propagandy w swoich rękach do tworzenia pozorów, że Hillary Clinton wygra w rozpoczynających się wyborach u Donalda Trumpa. Możecie również potwierdzić to, zaciśnąwszy nos obserwując najnowsze wiadomości na CNN, także znana jako sieć wiadomości Clinton.
  Ludzie stojący za Donaldem Тrumpem, obejmują gnostycznych iluminatów, którzy rekrutują utalentowanych ludzi w każdym wieku, nie będących częścią rządzących krwi linii, mówią źródła wśród iluminatów. Iluminaci sprzyjają merytokracji (https://ru.wikipedia.org/wiki/Мerytokracja), a ponieważ instytucje państwowe i wojsko w rzeczywistości merytokratyczne, to oznacza, że kontrolują większość ludzi posługujących się bronią, za wyjątkiem kilku oddziałów najemników, składających się na służbie krwi rodzin.
  Na żywo od członka Społeczeństwa Białego Smoka, w USA pokazuje również przytłaczające poparcie Donalda Trumpa na poziomie prostego ludu. Oto co piszę:
  „Byłem na”wiecu” (wiecować) Hillary dwa tygodnie temu… na nim, być może, było około 1500 osób. W piątek wieczorem poszedłem na zlot Trumpa w Hershey, Pensylwania. Cała hokejowa arena była wypełniona, uczestniczyło nie mniej niż 15000 osób plus, 7000, którzy nie mogli się tam dostać…Trump zamienia proste ludzie w pacyfistów. Hillary zamienia pokojowych liberałów w rozpalających wojnę nienawidzących się nawzajem kretynów”.
  To, co źródła w Pentagonie mówią o wyborach prezydenckich w USA:
  „Wyborom dozwolono się stać, aby nie przestraszyć społeczeństwo i aby zdemaskować oszustwo z głosowaniem i inne przestępstwa. Zaraz po tym zostanie ogłoszony o triumfie Republiki, aresztowaniu Hillary i członków Kabały, a korupcji agencia, takie jak FBI, departament sprawiedliwości, FBI, urząd skarbowy, NSA i CIA zostaną wyeliminowane lub przeformowane”.
  Tajne agencje wykonują swoją część pracy, opróżniania za pomocą internetu potoku informacji na temat pedofilii, korupcji, ofiar ludzkich i innych bezeceństw, których dopuszczali się członkowie rodowodów rodzin. Kliknij na link poniżej, aby zobaczyć przykłady.

  Członkowie rodowodów rodzin są teraz w stanie absolutnego przerażenia, dosłownie czepiają się za swoje życie, uciekają na bazy na Antarktydę i próbują przemycić coś strasznego. wiele trolle oskarżali mni, że jestem „na haju” (???) – zadymiał się., kiedy zacząłem pisać, że wielu przedstawicieli elity uciekają na bazy w Antarktydzie. No, teraz możecie sami sprawdzić na oficjalnej stronie departamentu Stanu USA, że sekretarz stanu USA John „Skull&Bones” Kerry wyleci na Antarktydę 8 listopada, w dniu wyborów.
  http://www.state.gov/r/pa/prs/dpb/2016/11/264091.htm
  Skurwiane korporacyjne MEDIA na konferencji prasowej powiedziały, że Kerry będzie tam studiować „zmiany klimatyczne”, jednak źródła w CIA twierdzą, że prawdziwą przyczyną, dlaczego Kerry leci na Biegun Południowy, jest udział w tajnym spotkaniu z pośrednikami głównych rodowodów rodzin i według scenariusza rozpętanie wojny domowej. Oto bezpośrednie cytowanie o tym od wysokiego rangą źródła CIA w Waszyngtonie:
  „Te bydlaki CHCĄ wojny domowej. Dla czego by inaczej J. K. wyjechał z kraju. Zmiany klimatu, moja dupa… spotyka się z chłopakami elity na Antarktydzie na odprawę”.
  Oto, co źródło CIA w Azji zmuszone było powiedzieć o tym:
  „Wczoraj wieczorem dostałem telefon z pewnej zastrzeżonej linii. Mój kontakt w… chciał mi dać do zrozumienia, że jego ekipa udała się na Antarktydę do bardzo ważnego spotkania z niektórymi szefami państw i wysokich rangą dyplomatami z różnych krajów, i oni nie będą dostępne około tydzień. Jedzie w charakterze obserwatora w imieniu… to wszystko opiera się na konieczności nauczyć się podstaw. Żadnych przedstawicieli MEDIÓW. Powiedział mi, że jadą na „Szczególną Bazę Na Kratce’. Niektóre kraje mają swoich stałych przedstawicieli w tej scisle tajnej Budowie”.

  Głównym tematem dyskusji najprawdopodobniej będzie nieunikniona ratyfikacja Paryskich umów, co będzie oznaczać przejście światowego systemu finansowego spod kontroli rodowodów rodzin. Negocjacje, które rozpoczną się 7-go listopada (kiedy ten biuletyn wychodzi do Internetu) w Maroku, przypuszczalnie skończy się ratyfikacją tych umów.
  Źródła w Pentagonie z kolei mówią, że „kontr-zamach stanu przeciwko Hillary postępuje, gdy statki, na których lecieli członkowie Kabały, starają się uniknąć sprawiedliwości, byli zdumieni, gdy podziemne bazy we Włoszech zostały zniszczone przez trzęsienia ziemi, a zderzenie na Antarktydzie stało się przyczyną wizyty Kerry”.
  Iluminaci mówią, że rodowody posiadają łódź podwodna na Guam, z której chcą skorzystać, aby uruchomić rakietę jądrową do ataku na Tokio, próbując oskarżyć o napaść iluminatów. Rodowody mogą także spróbować zorganizować pozorne inwazji obcych, UFO, lub użyją EMP-atak na sieci elektroenergetyczne USA, aby zapobiec zmianam w rządzie, mówią źródła w CIA.
  Rodowody również próbują wykupić się od od kłopotów. Dlatego Evelyn de Rothschild stara się stworzyć 41 trylion dolarów, opierające się na zabezpieczone złotem certyfikaty, o czym od dawna mówil twój uniżony sługa i Neil Кинэн. Rzeczywiście, w zeszłym tygodniu agent Rothschildów zwrócił się w „Fundację Białego Smoka” (ФБД) i zaproponował im do wyboru dowolną sumę pieniędzy, aby z ich pomocą uruchomić planowaną być merytokratyczną zaopatrzoną agencje planowania przyszłości.
  Jednak, gdyby ФБД (część ОБД) wzięła te pieniądze, to by oznaczało uznanie zapisu za Rotszildami rodowody ich podobnej Bogu władzy do tworzenia pieniędzy z niczego i w ten sposób kontynuować ich kontrolę nad tą planetą i jej mieszkańcami. ОБД uważa, że każdy nowy system finansowy musi być oparty na rzeczywistości (a znaczy stwórcy), a nie na oszustwie. Ja także uważam, że proces tworzenia i dystrybucji pieniędzy musi być przejrzysty, wykonywany przez agencje Rządowe, a nie prywatny monopol.
  Źródła w Pentagonie zgodnie mówią: „Paryskia umowa weszła w życie w skali globalnej 4 listopada, co oznacza, że z Kabalą musi być skończono zaraz po wyborach, w ten sposób, światowe pieniężne ponowne uruchomienie (przeładowanie) może prowadzić do dobra całej ludzkości”.
  Dodają, że choć „FBI umorzyło sprawę z mailami, Hillary nadal na haczyku za pedofie, Fundusz Clintona musi zapłacić za przeszkodę wymiarowi sprawiedliwości, reket i podatkowe naruszenia”.Nie mówiąc już o masowych morderstwach w Fukushimie, Iraku, Haiti i w innych miejscach.
  NSA i źródła w CIA mówią, że Bill Clinton teraz już poważnie zakażony Aids i nie będzie żyl na tyle długo, aby stanąć przed sądem.
  W Japonii tymczasem rządząca liberalno-demokratyczna partia i Синдзо Абэ, niewolnicy systemu, „wyrzucili białą flagę kapitulacji”, – źródła w królewskiej rodzinie mówią. Michael Greenberg, główny agent Rothschildów w Japonii, teraz jest pod aresztem na amerykańskiej bazie lotniczej Йокота w Japonii, twierdzą źródła.

  W Korei Południowej, rząd marionetki Kabały prezydent Paka Кын-Heh wstrząśnięty odkryciem, że jest ono de facto kierowane religijnym kultem. Informacja ta doprowadziła do upadku wsparcia Paka do 5% poziomu, gdy setki tysięcy protestujących ludzi wyszli na ulice, by domagać się jego dymisji.
  http://mashable.com/2016/11/06/south-korea-protest-park-geun-hye/#xTNZFPmQouqt
  Tymczasem źródła NSA wskazują, że prezydent Filipin Rodrigo Duterte jest dilerem, który działa na przestępcze syndykaty Ayala i Tang, i że jego tak zwana wojna z narkotykami to tylko pretekst do wykluczenia konkurentów, tak, aby jego zespół mógł zmonopolizować handel narkotykami na Filipinach.
  W Chinach z kolei źródła w wojskowym i wywiadowczym społeczenstwie mówią, że chociaż prezydent Si Цзинь пин zaręczył się wsparciem na samym wierzchu Komunistycznej partii rządzącej, słaba gospodarka oznacza, że on ma niewysoki ranking i rezerwę dla отката (?). Jego walka z korupcją też, aczkolwiek była popularną najpierw, obecnie rozpatruje się, jak napady na rywalów, – oni dodają.
  Istnieją również przesłanki, że coraz większa liczba osób w rosyjskim rządzie zaczynają rozumieć, że prezydent Władimir Putin nie jest prawdziwy. Widać to w tym, że rosyjscy dyplomaci używają emotikonów obcych, opisując Putina w swoich wiadomościach.
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3908668/Vladimir-Putin-alien-Diplomats-use-grey-ET-emoji-Russian-leader-private-WhatsApp-chats.html
  „[Prezydent USA Barack] Obama, Xi Jinping i władimir Putin – wszyscy trzej są zdenerwowani, bo cała struktura władzy rozpada się wokół nich” – oto jak jeden z najwyższych członków illuminati opisał sytuację.
  W tych okolicznościach, warto zauważyć, że „kiedyś w 1970 roku super Księżyc” będzie 14 listopada. To chyba będzie bardzo ciekawy tydzień.
  http://maxpark.com/community/5392/content/5543892
  ———————————————————————————————–
  Mój komentarz jest taki: jak potrafi jakieś Społeczeństwo Białego Smoka, nawet jeśli ono realizuje dobre cele, bez pomocy Boga, bez Chrystusa pokonać iluminatów? To niemożliwe. Bóg oczywiście posługuję się również tymi ludźmi w celu przywrócenia sprawiedliwości w świecie. Ale wiemy również, że nie tak łatwo szatan opuści tę ziemię, musi jeszcze przyjść antychryst. Być może wiele z tych informacji jest prawdą, zobaczymy. Co do Putina, to nie wiem jak rosjanom, a mi nie jest ani zimno, ani gorąco od tego czy siedzi w Kremlu prawdziwy Putin czy jego sobowtór. Co do Putina-kosmity – to raczej śmieszne. O ile wiem, jeden z jego doradców jest bardzo wierzącym, uduchowionym człowiekiem, również Putin, gdy przebywał na górze Athos I, o czymś to długo rozmawiałem z mnichami. Na razie nie stawiam go w jednym rankingu z innymi światowymi chciwymi władzy i obojętnymi na potrzeby ludzi liderami. A tam – pożyjemy – zobaczymy

 153. Putinistka said

  Siggi,

  Spokojnie, jeśli jakimś cudem ona by wygrała jednak, to panna dostaje impeachment. Może oczywiście mogłaby się samoułaskawić, ale nie sądzę, aby ludzie na takie coś nie zareagowali gniewnie.

  Więc Trump po prostu wygrał.

 154. mjr.w st.spocz. Augustyn Pyryt said

  ZWYCIESTWO PRAWDY NAD KLAMSTWEM !!!

  PREZYDENTEM USA MEZCZYZNA ,KTORY NIE KLAMIE –
  D.TRUMP 45 PREZYDENTEM STANOW ZJEDNOCZONYCH ZNISZCZY WSZELKIE KLAMSTWA !!!

  NASTAJE ERA PRAWDY ABSOLUTNEJ NA CALYM SWIECIE !!!

  PLEMIE ZMIJOWE i DZIECI DIABLA w PANICZNYM STRACHU !!!

  DO RZETELNEJ i DOBREJ PRACY ,URZEDOW i WSZELKIEJ WLADZY
  LUDZIE PRAWDY i SPRAWIEDLIWOSCI !!!

  POD SAD KLAMCY i OSZUSCI,ZLODZIEJE ,SZUBRAWCY i BANDYCI !!!

  POKOJ LUDZIOM DOBREJ WOLI,WSZYSTKIM NARODOM i PANSTWOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 155. Mrozak said

  Re. 153
  Nowy prezydent podobnie jak inni, tylko trochę po swojemu będzie mieszał. Jak zbyt mocno pociśnie, to przywita go na progu nowego życia J.F. Kennedy.
  O tempora, o mores (Cycero, 63 p.n.e.).

 156. Krzychu said

  OBALONO RZĄDY MIĘDZYNARODOWEGO ŻYDA W AMERYCE? NIE WYBRANO ŻYDÓWKI? CZYŻBY LUD SIĘ BUDZIŁ…

 157. Yah said

  W onecie wczoraj wieczorem tytuły „sugerowały” przegrana Trumpa – „Jak przyjmie wynik wyborów”

 158. WPK said

  W USA nie można zagłosować przeciwko korporacjom takim jak Goldman-Sachs. Mniej entuzjazmu to i rozczarowania będą mniejsze.

 159. jakub srank said

  Chodzą słuchy, że Hitlery Clinton poprosiła o azyl polityczny w Państwie Islamskim. Nie wiadomo, jak do tej prośby ustosunkował się kalif Abu Bakr al-Baghdadi, ale przecież najbliższych przyjaciół nie zostawia się w biedzie. Może Hitlery zabierze ze sobą Antka, Jarka, Broszkę Beatkę i Andrzeja? Kto wie, kto wie…

 160. AniaK said

  http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/spadki-na-gieldach-po-wygranej-donalda-trumpa/1rmrw6

  U mnie wszystko gra i buczy 🙂

 161. Marucha said

  Re 141:
  Ja osobiście jestem dość sceptyczny względem objawień prywatnych. Co nie znaczy, że w nie nie wierzę. Zajmuję (dość bezpieczne) stanowisko wyczekujące.
  Uznaję bez zastrzeżeń Fatimę albo Gietrzwałd.
  Nie uznaje Medjugoria.

 162. towarzysz0 said

  Dlaczego lekarze umierają inaczej?

  .http://www.wsj.com/articles/SB10001424052970203918304577243321242833962
  .https://www.miloserdie.ru/article/pochemu-vrachi-umiryaya-otkazyvayutsya-ot-reanimatsii/

 163. osoba prywatna said

  Obecnie światowa populacja Żydów liczy 16-17 mln osób co stanowi 0,23% ludności świata, jednak wśród laureatów Nagrody Nobla, najbardziej prestiżowej nagrody na świecie, nadreprezentacja Żydów jest około sto pięćdziesiąt!!! razy większa aniżeli wynikałoby to z ich liczby ludności. W pierwszej połowie XX wieku Żydzi zdobyli 14% Nagród Nobla, w drugiej połowie stulecia odsetek ten wzrósł do 29%, a obecnie kształtuje się na poziomie 32% (w okresie 1901-2009 liczba żydowskich laureatów Nobla wynosiła: chemia-31, ekonomia-27, literatura-13, pokojowa-9, fizyka-47, fizjologia/medycyna-53; łącznie co najmniej 180 żydowskich laureatów – dane za Encyclopaedia Judaica (EJ97)).
  ….Są także dysponentami ogromnych pieniędzy począwszy od Rothschildów „Królów Żydów”, którzy byli najbogatszą rodziną XIX wieku („W czasach króla Dawida wszyscy Żydzi mieli jednego króla, za to teraz wszyscy królowie [żeby pożyczać pieniądze] mają jednego Żyda”) zauważył zmarły młodo pisarz niemieckiego romantyzmu Wilhelm Hauff (1802-1827) czyniąc aluzję do Rothschildów.
  http://dylewski.com.pl/menu-boczne/iluzja-pieniadza/osobliwosc-zydowska-czesc-1/

 164. revers said

  Jet juz Majdan amerykanski
  .https://www.youtube.com/watch?v=ALNvGn7RZ44
  byla strzelanina w Arizonie.

  NATO z koleji cos szybkiego na wschodzie przygotowalo 300 000 armie, juz z nie 6 m-cznym okresem przegrupowania i lokalizacji, a 2 m-cznym okresem uzyskania pelnej gotowosci bojowej na wschodzie. Dla kogo i komu, Trump z neokonami? czy jeszcze przed zaprzysiezeniem, ostatnia za Obamy wprowadzona demokracja.

 165. osoba prywatna said

  Dlaczego występuje stukrotna w stosunku do liczby ludności nadreprezentacja Żydów w świecie nauki, w tym także wśród laureatów Nagrody Nobla? Społeczne (i medialne) mechanizmy funkcjonowania nauki powodują, że spośród kilkudziesięciu naukowców na całym świecie badających ten sam niewielki wycinek naszego otoczenia zaledwie jeden lub dwóch wypłyną na szerszym forum, pozostali umrą bezimienni. W promieniach sławy grzać się będą tylko ci, których dostrzegą media. To media, które zawładnęły naszą zbiorowa wyobraźnią, nie tylko wybierają „uprawnionych do sławy”, ale nawet z zasady decydują o kryteriach prawdziwości w nauce.
  Badania nad zapamiętywaniem zwanym czasami utrwalaniem informacji zapoczątkowane w XIX w. przez pioniera badań eksperymentalnych nad pamięcią werbalną Hermanna von Ebbinghausa (1850-1909) i rozwijane w latach 50. i 60. XX w. udowodniły, że efektywny proces uczenia polega na cyklicznym powtarzaniu utrwalonych w nas informacji. Każda niepowtórzona informacja, choćby najbardziej odkrywcza i istotna dla naszego życia, ulegnie zatarciu jeśli nie będzie cyklicznie powtarzana. Według psychologów zajmujących się procesem uczenia optymalne przyswajanie materiału następuje poprzez liczne powtórzenia: po 10 minutach – 5 minut powtarzania, po 1 dniu – 5 minut powtarzania, po tygodniu – 3 minuty powtarzania, po miesiącu – 3 minuty powtarzania, po 6 miesiącach – 3 minuty powtarzania. Dowiedziono, że taki rozkład powtórzeń daje wyniki o 400% lepsze aniżeli w tradycyjnych metodach. Pozostawmy zatem mediom, jak ma to miejsce obecnie, swobodę w redagowaniu przekazu dla mas, a bardzo szybko przekonamy się, jak metodami wybiórczych powtórzeń, utrwalą w nas przekonania odpowiadające przekonaniom lub interesom ich właścicieli.
  http://dylewski.com.pl/menu-boczne/iluzja-pieniadza/osobliwosc-zydowska-czesc-2/

 166. Masza said

  Lekarz twierdzi, że żydzi są nosicielami schizofrenii
  Komentowanie nie jest możliwe – Dodaj komentarz
  Wysłano w:Świat, Zdrowie
  Czy choroba psychiczna jest żydowską chorobą?

  Ten artykuł medyczny nie jest fałszywką rozpowszechnianą poprzez internet. Pochodzi z publikacji medycznej pod nazwą „Psychiatric News” i został opublikowany przez American Psychiatric Association. Data publikacji: 25 października 1972 r.

  Dowód, że żydzi są nosicielami schizofrenii zawarty jest w dokumencie przygotowanym dla wydawnictwa American Journal of Psychiatry przez dr Arnolda A. Hutschneckera, psychiatry z Nowego Jorku, którego pacjentem był swego czasu prezydent Nixon.

  W analizie psychiatrycznej zatytułowanej „Choroba psychiczna: Choroba żydowska” dr Hutschnecker stwierdził, że choć nie wszyscy żydzi są chorzy psychicznie, to choroba psychiczna jest bardzo zaraźliwa, a żydzi są głównym źródłem infekcji.

  Dr Hutschnecker stwierdził, że każdy żyd rodzi się z potencjalną możliwością zachorowania na schizofrenię i ten fakt stanowi o ogólnoświatowej manii prześladowania żydów.

  „Świat miałby więcej współczucia dla żydów, gdyby powszechnie rozumiano, że żydzi nie są świadomie odpowiedzialni za ich stan”. Dr Hutschnecker powiedział: „schizofrenia jest tym, co powoduje, że tworzy u żydów kompulsywne pragnienie prześladowań”.

  Dr Hutschnecker wskazał, że choroba psychiczna charakterystyczna dla żydów objawia się w ich niezdolności do rozróżniania dobra od zła. Powiedział, że chociaż ich prawa podstawowe jako cnoty wskazują np. cierpliwość, pokorę i uczciwość, mimo to żydzi są agresywni, mściwi i nieuczciwi.

  „Podczas gdy żydzi atakują nie-żydowskich Amerykanów hasłami rasizmu, to przecież Izrael jest krajem najbardziej rasistowskim na świecie”, powiedział dr Hutschnecker.

  Żydzi, według dr Hutschneckera, ujawniają swą chorobę psychiczną poprzez napady paranoi. Wyjaśnił, że paranoik nie tylko wyobraża sobie, że jest prześladowany, ale celowo stwarza sytuacje, które czynią te prześladowania rzeczywistością.

  Dr Hutschnecker powiedział, że osoba, która chce zobaczyć w akcji żydowską paranoję, powinna przejechać się nowojorskim metrem. W dziewięciu przypadkach na dziesięć, ten, kto stara się zepchnąć cię z drogi będzie żydem.

  „Żyd ma nadzieję, że naturalnie wywoła to jakiś odwet, a kiedy tak się stanie, od razu określi cię jako antysemitę”.

  Jak stwierdził dr Hutschnecker, podczas II Wojny Światowej, przywódcy żydowscy w Anglii i Stanach Zjednoczonych wiedzieli dokładnie o straszliwej masakrze żydów przez nazistów. Lecz, gdy urzędnicy Departamentu Stanu chcieli o tym mówić, aby podjęto skuteczne działania, ich apele były celowo wyciszane przez zorganizowane żydostwo. Jak powiedział, zorganizowane żydostwo, chciało tej masakry, aby wzbudzić sympatię świata do żydów.

  Dr Hutschnecker porównał żydowską potrzebę bycia prześladowanym do formy szaleństwa, gdy cierpiący człowiek sam siebie okalecza. Powiedział, że ci, którzy dokonują samo-okaleczenia, czynią tak, ponieważ pragną zdobyć dla siebie współczucie. Lecz, jak potem dodał, takie osoby ujawniają swe szaleństwo w tak ohydny sposób, że wzbudzają co najwyżej obrzydzenie, a nie współczucie.

  Dr Hutschnecker zauważył, że częstotliwość występowania chorób psychicznych wzrosła w Stanach Zjednoczonych wprost proporcjonalnie do wzrostu ludności żydowskiej.

  „Wielka migracja żydowska do Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się pod koniec XIX wieku. W 1900 roku w USA było 1.058.135 żydów, a w 1970 roku było ich 5.868.555, co stanowi wzrost o 454,8%. W 1900 roku było 62.112 osób zamkniętych w szpitalach psychiatrycznych w Stanach Zjednoczonych; a w 1970 roku było 339.027 takich osób, co stanowi wzrost o 445,7 w %. W tym samym okresie liczba ludności USA wzrosła z 76.212.368 do 203.211.926, co stanowi wzrost o 166,6%. Przed napływem żydów z Europy, Stany Zjednoczone zaludniał naród psychicznie zdrowy. Ale teraz tak już nie jest”.

  Dr Hutschnecker uzasadniał swoje twierdzenie o tym, że Stany Zjednoczone nie są zamieszkałe przez psychicznie zdrowy naród, poprzez zacytowanie badań dr Davida Rosenthala, szefa laboratorium psychologii na National Institute of Mental Health, który szacował wówczas, że ponad 60.000.000 osób w Stanach Zjednoczonych cierpi z powodu różnych form „spektrum zaburzeń schizofrenicznych”. Zwracając uwagę na fakt, że dr Rosenthal sam jest żydem, dr Hutschnecker powiedział, że żydzi czerpią perwersyjną dumę z faktu rozprzestrzeniania przez nich choroby psychicznej.

  Dr Hutschnecker stwierdził, że pojęcie „schizofrenia” nadał tej chorobie psychicznej dr Eugen Blueler, psychiatra szwajcarski w 1911 r. Przedtem była ona znana jako „dementia praecox”, nazwa używana przez odkrywcę choroby, dr Emila Kraepelina. Później, zdaniem dr Hutschneckera, ta sama choroba została przedefiniowana na „nerwicę” przez dr Zygmunta Freuda.

  „Objawy schizofrenii zostały opisane niemal równocześnie przez Bleulera, Kraepelina i Freuda w czasie, gdy żydzi przedostawali się w szeregi zamożnej klasy średniej”, dodał dr Hutschnecker. „Wcześniej były one ignorowane jako cecha społeczna i rasowa przez lekarzy tamtej epoki. Stały się klinicznie istotne wtedy, gdy żydzi zaczęli mieszać się z nie-żydami”.

  Doktor Hutschnecker powiedział, że badania dr Jacquesa S. Gottlieba z Wayne State University wskazują, że schizofrenia jest powodowana deformacją białka alfa-2-globuliny, które u schizofreników ma kształt korkociągu. Białko zdeformowane jest najwyraźniej wskutek działania jakiegoś wirusa, który jak uważał dr Hutschnecker, żydzi przenoszą na nie-żydów, z którymi się stykają. Powiedział, że ponieważ potomkowie osadników z Zachodniej Europy nie wytworzyli odporności na tego wirusa, są oni szczególnie narażeni na zachorowanie.

  „Moim zdaniem, nie ma żadnych wątpliwości”, mówi dr Hutschnecker, że „żydzi zainfekowali Amerykanów schizofrenią. Żydzi są nosicielami tej choroby i osiągnie ona rozmiary epidemii, chyba że nauka wytworzy lek, aby temu przeciwdziałać”.

  Żyd uczy się na podstawie badania swej Tory i Talmudu, że zbrodnie przeciwko Gojom, jak ludobójstwo, masowe morderstwa, molestowanie dzieci, itp. uważane są za świętą posługę ich bożkowi. Święte księgi nienawiści, nakazujące naiwnej młodzieży żydowskiej nienawidzić, mordować, kłamać, oszukiwać, okradać nie-Żydów w imię bożka. To musi pozostawiać nie tylko trwały ślad w strukturze psychicznej, ale dokonuje okrutnej i trwałej duchowej deformacji.

  Żyją i pracują razem z nie-żydami w różnych społecznościach na całym świecie, cieszą się sympatią swych gojowskich sąsiadów, korzystają z dorobku ich kultury, a nawet czasem zakochują się w Gojach płci przeciwnej. Jednak, ze względu na surowe prawa i ograniczenia (oparte o zasadę czystości rasowej) narzucone na nich, są zmuszeni dorastać w świecie żydowskim, który uczy ich posłuszeństwa jego poleceniom i prowadzenia podwójnego życia. Dylemat, z jakim styka się zwykły żyd to fakt, że musi przestrzegać rabinicznych interpretacji „praw bożych”, a te interpretacje kształcą młode umysły gardzić, ujarzmić, okradać, niszczyć, nienawidzić świat nie-żydów. Niezastosowanie się do tych „świętych” poleceń, jakich żydzi są uczeni, skutkuje ciężką karą zsyłaną na nich przez bożka. To oczywiście musi powodować w sposób naturalny epidemię aberracji umysłowej wśród społeczności żydowskiej.

  Źródło: http://globalfire.tv/nj/03en/jews/schizo.htm
  http://ruch-obywatelski.com/zdrowie/lekarz-twierdzi-ze-zydzi-sa-nosicielami-schizofrenii/

  http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/syryjski-dziennikarz-mowi-wprost-ze-tzw-uchodzcy-to-terrorysci/

  http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/krzywdzilem-polskie-dzieci-to-byl-czysty-biznes-niemiecki-urzednik-o-odbieraniu-dzieci-polskim-rodzinom/

  http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/slon-w-skladzie-porcelany-syjonisci-rothschildow-w-walce-z-ludzkoscia/

  http://newsjunkiepost.com/2015/11/03/gilbert-mercier-discusses-his-new-book-the-orwellian-empire/

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2013/05/10/zle-duchy-a-choroba-psychiczna/

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyselekcjonowani-a-nie-wybrani-rothschildowie-wybieraja-swoich-ludzi-do-bialego-domu-2016-06

  https://www.nwo.report/nwo/jeff-rothschild-pomaga-amerykanskiemu-wojsku-cenzurowaniu-facebooka.html

  Żydowski Obwód Autonomiczny
  Żydowski Obwód Autonomiczny – terytorium wchodzące w skład Federacji Rosyjskiej, stanowi część Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Od południa graniczy z Chinami, na zachodzie z obwodem amurskim, a na wschodzie z Krajem Chabarowskim

  The Jewish Autonomous Oblast (Russian: Евре́йская автоно́мная о́бласть, Yevreyskaya avtonomnaya oblast; Yiddish: ייִדישע אווטאָנאָמע געגנט‎, yidishe avtonome gegnt)
  https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2012/12/30/tajemniczy-kraj-na-planecie-ziemia/
  https://narodowyjawor.wordpress.com/2013/06/05/zydowska-v-koluma-1939/

  https://justice4poland.com/2016/11/08/zydzi-a-rozbior-polski/
  http://www.kibice.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=7741

 167. osoba prywatna said

  Polacy, nie zawiedziecie się! – powiedział Donald Trump… – Stanisław Michalkiewicz
  .https://www.youtube.com/watch?v=G-g3yCg4qM0

 168. Yah said

  ad 165

  „Według psychologów zajmujących się procesem uczenia optymalne przyswajanie materiału następuje poprzez liczne powtórzenia: po 10 minutach – 5 minut powtarzania, po 1 dniu – 5 minut powtarzania, po tygodniu – 3 minuty powtarzania, po miesiącu – 3 minuty powtarzania, po 6 miesiącach – 3 minuty powtarzania. Dowiedziono, że taki rozkład powtórzeń daje wyniki o 400% lepsze aniżeli w tradycyjnych metodach. Pozostawmy zatem mediom, jak ma to miejsce obecnie, swobodę w redagowaniu przekazu dla mas, a bardzo szybko przekonamy się, jak metodami wybiórczych powtórzeń, utrwalą w nas przekonania odpowiadające przekonaniom lub interesom ich właścicieli.”

  Toż wczoraj pól dnia pisałem o tym w kontekście „programowania” wad narodowych. Znaczy się naród podatny na naukę – niestety nie ma się z czego cieszyć.

 169. Masza said

  Ulubiona gazeta zydow?
  – Zydzie Warszawy.
  – Zydownik Powszechny.
  – Jewsweek.

  Narodowy bohater Zydow?
  – Rabin Hood.
  – Zydhelm Tell.

  Jak sie nazywa zyd z kosmosu?
  – Ufo Judek

  Zyd w starozytnym Rzymie?
  – Zydwan

  Zyd w drzwiach?
  – Judasz.

  Zyd do gory nogami na suficie?
  – Zydrandol.

  Jak sie nazywa zyd w lesie?
  – Judelka.

  Ulubiony sport zydow?
  – Hit&run.
  – Judo.
  – Zyd oszczepem.
  – Szalom gigant.

  Jak sie nazywa bardzo duzy zyd?
  – Wielkojud.

  Czym sie goli zyd?
  – Bzydwa i zydletka.

  Ulubiony napoj zyda?
  – Zydnia 40%.

  Co to jest Judojad?
  – Rekin gustujacy w zydach.

  Dlaczego zyd Bartoszewski opuscil Oswiecim?
  – Stwierdzil ze pierdoli takie wakacje.

  Ulubiony zawod zyda?
  – Komornik.

  Dlaczego Mojzesz przeprowadil zydow przez morze?
  – Bo wstydzil sie przez miasto.

  Dlaczego niemcy zakopuja zydow glowa w dol do pasa?
  – Zeby mieli gdzie parkowac rowery

 170. Masza said

  http://www.wykop.pl/link/3439073/ksiadz-wyrzucil-trumne-z-kosciola/

 171. Kolejne patriotyczne dokonania ultrapatriotycznego rządu PiSuarów – najpierw wprowadzili do obowiązkowego kalendarza szczepień od 2017 r. szczepionkę na pneumokoki (polecam poszukać o niej info w tekstach dr. Jerzego Jaśkowskiego), a teraz ustawili na nią przetarg pod jeden z koncernów farmaceutycznych (żeby było to zgodne z prawem UE – chodzi o ominięcie badań, czy te szczepionki są bezpieczne – na życzenie tegoż koncernu musieli potwierdzić fakt, że obecnie Polska znajduje się w stanie klęski żywiołowej; wiceszefem ministerstwa zdrowia, które to zrobiło, jest „były” pracownik-lobbysta tegoż koncernu farmaceutycznego)
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kolejny-skandal-w-resorcie-zdrowia-ustawili-przetarg-na-szczepionki/t7cc9p9
  W tej chwili, z powodu szczepień, już co 48 polskie dziecko ma autyzm (nie mówiąc o fali innych chorób poszczepiennych) – widocznie za mało. Oczywiście ABW ma to wszystko w d.pie. Zaborcy zachodni muszą zarabiać, a ABW jest filią CIA, tak jak UB było filią NKWD.

 172. Siggi said

  Prezydent RF W.Putin spotyka się z kilkunastoma nowymi ambasadorami państw rozpoczynającymi swoją misję w Rosji.Wśród nich jest też posłaniec z Polski.Na Kremlu odbyła się uroczytość wręczenia przez nowych posłańców zaświadczeń na piśmie z podpisem prezydenta,względnie monarchy potwierdzających,że ten posłąniec ,to ten właściwy a nie podstawiony.Takie zaświadczenie-papiery nazywa się – Listy uwierzytelniające,gdzie mowa jest ,kto to jest ten co wręcza i ogólne uprzejmości w rodzaju:…”Życzę Jego Ekselencji dużo zdrowia i sił w służbie Prezydenta Rosyjskiej Federacji”.Ciekawi mnię co było napisane w Liście z RP-III.Jakby się tego dowiedzieć?

  ………….https://www.facebook.com/RTnews/videos/10154871117289411/?hc_ref=NEWSFEED

 173. Boydar said

  @ (169)

  Polak mający szacunek do samego siebie, nie propaguje takich wypocin. Rosjanin podobnie. Każdy przyzwoity człowiek również. Czy Pani „pseudonim artystyczny” ma na celu obrzydzenie nam Rosjan ?

  Pytanie było retoryczne, następnym razem posłużę się prostym żołnierskim językiem.

 174. osoba prywatna said

  Naukowcy odkryli, że już samo oglądanie filmów z kotami działa na nas terapeutycznie
  Naukowcy z Indiana University Media School podjęli ostatnio badania nad popularnym internetowym zjawiskiem. W 2014 roku w serwisie YouTube zostały opublikowane ponad 2 miliony filmów z udziałem kotów, które łącznie osiągnęły 26 miliardów odsłon (więcej niż jakakolwiek inna kategoria treści na YouTube).
  http://wiedzoholik.pl/naukowcy-odkryli-ze-juz-samo-ogladanie-filmow-z-kotami-dziala-na-nas-terapeutycznie/

  Amerykańscy i niemieccy naukowcy przeprowadzili ostatnio badanie, w trakcie którego po raz kolejny udowodnili lecznicze właściwości kotów. Badacze przeprowadzili eksperyment, w którym wzięło udział około dziesięciu tysięcy ochotników, którzy żyją pod jednym dachem z kotem. Pomiary stanu zdrowia fizycznego i testy psychologiczne wykazały, że koty nie tylko przynoszą nam ulgę w bólu, ale też skutecznie przyczyniają się do poprawy naszego nastroju. Ponadto, naukowcy odkryli, że te puszyste zwierzęta mają korzystne działanie na nasz układ krążenia oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia osteoporozy.
  Co więcej – koty mogą nawet zwiększyć długość życia swoich właścicieli, przy czym najbardziej korzystny wpływ na człowieka mają te z długimi włosami. Badania wykazały, że ludzie, którzy mają koty, żyją przeciętnie o pięć do dziesięciu lat dłużej niż ci, którzy nie mają w domu kota. Naukowcy uważają, że posiadanie kota sprawia, że stajemy się bardziej spokojni i opanowani.
  http://wiedzoholik.pl/naukowcy-wykazali-ze-koty-potrafia-leczyc-ludzi/

 175. Putinistka said

  Panie Boydar,

  Poza powiedzeniem, że coś jest nie do rozpowszechniania, nie dołożył Pan żadnej kontry do artykułu, który zamieściłam. Dodatkowo oskarżył mnie Pan poniekąd o szkalowanie Rosji, co jest bzdurą, gdyż zamieściłam pochwałę za dobre reformy dot. przedsiębiorców w Rosji.

  Pan chyba raczy ze mnie żartować. Doskonale Pan wie, że piszę z troską o Rosję i w komentarzu wyrażam swoje niepokoje.

  Kiedyś, gdy tu zaglądałam raczono mnie w odpowiedziach linkami i kontrami, które z chęcią przeglądałam ku uzupełnieniu wiedzy (mniej przeglądam internet niż czytam książek). Teraz spotykam się z oskarżaniem mnie na siłę o cokolwiek i zero konkretów.

  Niechże Pan poda mi źródło przeczące temu, że Rosja boryka się z problemem wyczerpywania się rezerw, czy niskimi cenami ropy, zamiast wypisywać złośliwości pod moim adresem.

 176. revers said

  tajne sady kapturowe, polskie guantanamo, a demokraci nic
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/11/07/kolejna-odslona-pisowskich-represji-wobec-m-piskorskiego/

 177. Greg said

  BARDZO WAŻNY artykuł!!!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wielka-katastrofa-planowana-2017-oficjalny-program-zniszczenia-niemiec-plany-o-trzeciej-wojnie-swiatowej-2016-11

 178. awkzim said

  Ad 172
  To samo, jeno po polsku. Patrz Protokół dyplomatyczny Ceremoniał i etykieta.
  Tu się nic nie zmienia.

 179. Boydar said

  Pani Putinistko, proszę uwzględnić moją sytuację – pracuje od 5:30 na trzech komputerach jednocześnie. Niech Pani wskaże trefne miejsce (link do komentarza albo numer jeśli w bieżącym) wtedy Pani odpowiem konstruktywnie.

 180. snag said

  Patrzta i uczta się ladies and gentlemen – Drogowskaz dla europejskich owieczek ,…

  The American people have spoken – Czarny dzień elit, establishmentu i Israel firsters – Z przyjemnością patrzyłem jak komentatorom jew-media i sondaży z godziny na godzinę rzedły miny ,…

 181. Siggi said

  Neokonserwatyzm umarł

  Właściwie wszystkie sondaże dawały zwycięstwo Hillary Clinton. Ale to tylko sondaże. Amerykanie nie mówili prawdy sondażowniom, ponieważ wyborcy boją się mówić prawdę wtedy, gdy czują przeogromny nacisk mass-mediów, nakazujących głosować na „właściwego” kandydata. Znamy to dobrze z polskiego podwórka, szczególnie z l. 90-tych, gdy nieboszczka Unia Wolności regularnie w sondażach miała dwukrotnie większe poparcie niż w rzeczywistości.
  Przy okazji tych wyborów w USA, wychodzących z lokali wyborczych pytano także o inne sprawy i 75% z nich stwierdziło, że media nie reprezentują interesów zwykłych ludzi, lecz elit polityczno-biznesowych z Waszyngtonu. Dlatego Amerykanie nie mówili prawdy na kogo zagłosują. Ameryka wskazywała w sondażach na Clinton, ale opowiedziała się za Trumpem.
  Zwyciężyła stara dobra Ameryka, sprzed epoki neokonserwatystów, którzy absolutnie całą politykę państwa podporządkowali wojnie, ekspansji i agresji. Wojny toczono w obronie Izraela, dla zdobycia ropy naftowej, dla unicestwienia wpływów Rosji w świecie. Wojny musiały wybuchać jedne za drugimi – oczywiście w celu niesienia „demokracji i praw człowieka” – ponieważ rządzący Waszyngtonem establishment musiał eskalować zamówienia wojenne.
  Branża produkcji wojskowej jest najsilniej połączona z amerykańskim światem polityki. A koncerny zbrojeniowe potrzebowały wojny za wojną. Kolejnej wojny „o demokrację” za kolejną. Hillary Clinton i neokonserwatyści (którzy zdradzili Trumpa i faktycznie przeszli do Partii Demokratycznej) byli partią wojny, partią reprezentującą interesy przemysłu naftowo-zbrojeniowego.
  Wybór Donalda Trumpa najprawdopodobniej oznacza dla świata pokój. Trump nie wyraża interesów koncernów zbrojeniowo-paliwowych. Reprezentuje świat nieruchomości, który preferuje stabilizacje i niskie podatki, zamiast nakręcania koniunktury za pomocą ustawicznych zbrojeń i rozdymania wydatków publicznych. Zwycięstwo Trumpa oznacza zapewne koniec sztucznie nakręcanej propagandy wojennej, stanowiącej uzasadnienie dla dalszych zamówień w zbrojeniówce. Trump to pokój.
  Wybory te były decydujące dla przyszłości Stanów Zjednoczonych. Clinton i zbrojeniówka parły do ugruntowania wymykającej się Amerykanom hegemonii nad światem, którą należało odzyskać poprzez konfrontację z Rosją i z Chinami. Trump wydaje się godzić i popierać inną koncepcję świata, popularnie zwaną mianem wielobiegunowej, gdzie rządzić będzie koncert mocarstw: USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja, etc. Próba wymuszenia takiej hegemonii oczywiście prowadzi do wojen. Pogodzenie się ze światem wielobiegunowym oznacza szansę na trwały pokój.
  Nowy Prezydent USA zapewne zaneguje politykę zagraniczną waszyngtońskiego establishmentu. Koniec konfrontacji z Rosją oznacza zaprzestanie popierania islamskich terrorystów w Syrii i ostateczne zwycięstwo Assada, czyli przywrócenie w Damaszku stabilizacji i pokoju. Oznacza zapewne także odpuszczenie prób „demokratyzacji” (=podboju) Rosji i zmianę polityki wobec Ukrainy. Bez wsparcia amerykańskiego Kijów samodzielnie nie pokusi się o wywołanie wojny z Republiką Doniecką. Jest zresztą prawdopodobne, że bez wsparcia amerykańskiego reżim w Kijowie zawali się jak domek z kart.
  Wybór Donalda Trumpa oznacza także klęskę polityczną rządzących Polską ugrupowań post-solidarnościowych, szczególnie zaś PiS, zapatrzonego w USA w sposób graniczący z zaczarowaniem lubczykiem. W moim przekonaniu PiS kompletnie nie był przygotowany na to, że Hillary Clinton tych wyborów nie wygra. Cała polska polityka zagraniczna była podporządkowana realizacji scenariusza amerykańskiej konfrontacji z Rosją i popierania banderowskiej Ukrainy bez względu na koszty. Teraz zabraknie politykom PiS zagranicznego ośrodka przywódczego. Jarosław Kaczyński ma dziś wybór: samotnie iść na konfrontację z Rosją i udzielać wsparcia Ukrainie, albo realistyczne spojrzeć na świat, który zmienił się na jego oczach. To drugie rozwiązanie wymagać będzie zmiany polityki zagranicznej i poświęcenia ministrów Waszczykowskiego i Macierewicza.
  Świat neokonserwatyzmu właśnie umarł, a świat z hegemonii jednobiegunowej – sprawowanej przez Waszyngton z coraz to wielkim trudem – przemienia się w świat wielobiegunowy. Jeszcze tylko zwycięstwo Marine Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji, wyjście Francji z Unii Europejskiej i będziemy świadkami narodzin nowego świata. Mam nadzieję, że będzie lepszy.

  Adam Wielomski
  http://www.mysl-polska.pl/1066

 182. snag said

  Heheh ,…

  Jewsweek był tak pewny siebie że zamówił okładkę z Hilcią z tytułem ‚Madam President’ i zapomnieli że Trump też kandydował.

  https://theuglytruth.files.wordpress.com/2016/11/hillaryclinton.jpg?w=529&h=654

 183. Siggi said

  http://zewschodu.pl/news/ukraina-szokujace-deklaracje-majatkowe-urzednikow/

 184. mucha said

  Krzyż do szuflady

  (wtorek, 08 listopada 2016 r.)
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kardynał Reinhard Marx oraz jego ewangelicki odpowiednik, przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech Heinrich Bedford-Strohm zdjęli krzyże podczas oficjalnej wizyty w Jerozolimie. Obaj duchowni odwiedzili Wzgórze Świątynne i Ścianę Płaczu w towarzystwie żydowskich i muzułmańskich duchownych.
  Ostatnio jedna z bliskich mi osób zadała pytanie – jeżeli je oczywiście dobrze zrozumiałem – czy jestem przeciwny wizycie papieża Franciszka na uroczystościach 500-lecia Reformacji? Pozwolę tu sobie zacytować Juliana Tuwima: „Patrzą na prawo, patrzą na lewo, a patrząc – widzą wszystko oddzielnie, że dom… że Stasiek… że koń… że drzewo”.
  Piękno (lub też brzydotę) obrazu tylko wówczas możemy starannie ocenić, gdy patrzymy na niego z pewnej perspektywy i widzimy całość, a nie jedynie jego fragment. Oczywiście, że i fragment może być interesujący, bo np. taką Panoramę Racławicką sprzedaje się w puzzlach. Jednak dopiero, gdy staniemy oko w oko z dziełem Kossaka i obrócimy się wokół własnej osi o 360 stopni, widzimy całą potęgę dzieła (chociaż niektórzy twierdzą, że to jedynie świetna chałtura). Tak też należy patrzeć na wydarzenia, które dzieją się obecnie w Kościele katolickim. Interesująca jest całość, a nie jej fragment.
  Co papież uzyskał w Szwecji? Nie wiem. Jeżeli chodziło o wspólne zdjęcie z protestantami przy jednym stole, to mamy widoczny sukces. Wiadomo, ekumenizm pełną gębą.
  Tymczasem żydowski historyk Michael Wolffsohn (komentując wydarzenia w Jerozolimie) stwierdził, że kardynał „wyrzekł się własnej wiary” i to na dodatek „w miejscu, gdzie działał Chrystus”. „Najwyraźniej Marx i Bedford-Strohm rozumieją tolerancję jako poddanie się, podporządkowanie się, w skrócie: uległość. To niepokojące — twierdzi historyk, który przypomniał, że papież Benedykt XVI 10 lat temu odwiedził Błękitny Meczet w Stambule z krzyżem na szyi. „Można argumentować, że ponieważ jestem żydem, więc chrześcijaństwo nie powinno mnie obchodzić – mówi dalej Wolffsohn. – Jednak jestem najpierw człowiekiem, a następnie dopiero żydem, i mam najwyższy szacunek dla Chrystusa i chrześcijaństwa. Boli mnie, gdy widzę jak łatwo chrześcijanie są gotowi porzucić własną wiarę. Jestem za tolerancją – ale nie rozumianą jako rezygnację z własnych przekonań, poddanie się i appeasement”.
  Zresztą, gdzie tam daleko szukać. I u nas występuje ksiądz (katolicki) -celebryta, który w sutannę przebiera się jedynie w Halloween.
  Henryk Piec
  Postscriptum
  Do ciekawej sytuacji doszło w Rendsburgu (Niemcy). W jednej z tamtejszych szkół zorganizowano wycieczkę uczniów do lokalnego meczetu. Wśród nich miał znaleźć się również 13-letni chłopiec, ale zaprotestowali rodzice nastolatka. Nauczyciel geografii ze szkoły, która organizowała wycieczkę, doniósł na rodziców. O ich odmowie powiadomił władze miasteczka, a urzędnicy stwierdzili, że takie zachowanie jest „przejawem islamofobii” i nałożyły na rodziców karę grzywny w wysokości 150 euro.
  Powoli, powoli, procesy zachodzą powoli.

  http://www.pamflet.pl/

 185. Putinistka said

  Panie Boydar,

  Chodzi mi o wyczerpywanie się rezerw ginansowych Rosji – w artykule (to nie jedyny) podano, że skończą się one w 2017 roku, potem w Rosji dojdzie do zubożenia ludności do stopnia przekraczającego najśmielsze obecne wyobrażenia przeciętnego Rosjanina. Jednocześnie mówi się (na podstawie oświadczenia przedstawiciela Partii Komunjstycznej), że dojdzie (prawdopodobnie właśnie przez spodziewane dramatyczne załamanie rosyjskiej gospodarki jeszcze w 2017 roku) do przyspieszonych wyborów prezydenckich.

  Z drugiej strony mamy i MŚ w piłce nożnej i deklaracja Putina o chęci pozostania na swoim staniwisku na jeszcze jedną kadencję – czyli w okresie rozpadu w pełnym rozkwicie!

  I teraz moje pytanie: czy są jakieś źródła w takim razie i racjonalne wyliczenia, że tak też się nie stanie?

  Pozdrawiam.

 186. Putinistka said

  Tutaj też o pustych rezerwach: http://zewschodu.pl/news/rosja-5-deficyt-budzetowy/

  Wszak to oświadczenie Ministerstwa Finansów FR a nie tylko pseudoliberalnych pismaków. 😦

 187. osoba prywatna said

  Garść faktów na temat śmierci
  http://wiedzoholik.pl/garsc-faktow-na-temat-smierci/

 188. Nie mogę się powstrzymać od wytłumaczenia co niektórym czytelnikom, dlaczego tak wiele osób wolało Trumpa od Clinton:

  1. Żaden normalny człowiek nie chce wojny z Chinami czy Rosją, nie chce tych krajów prowokować, ani ciągle pogarszać z nimi relacji.
  2. Nikt rozsądny nie uważa polityki Clinton wobec Syrii i Libii za coś ,,wspaniałego”, a za jedną wielką katastrofę: ekonomiczną, geopolityczną i humanitarną, za co najwyższą cenę płaci obecnie Europa.
  3. Nikt już nie wierzy, że szef FBI i połowa amerykańskiego społeczeństwa to agenci KGB, ponieważ interesuje ich treść opublikowanych przez Wikileaks maili Clinton (a co nie interesuje dziennikarzy, sic!).
  4. Nikt normalny nie ufa kobiecie, której kampanie wyborczą sponsorują arabscy szejkowie (nosiciele terroryzmu), Wall Street, korporacje pokroju Monsanto i oligarchowie oraz kryminaliści jak Soros.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2016/11/09/wybor-prezydenta-tez-mi-wybor/

 189. Boydar said

  Pani Putinistko, ja już nie wiem; po rosyjsku mam do Pani napisać ?

  Zadam konkretne pytanie –

  W którym komentarzu „oskarżyłem Panią /poniekąd/ o szkalowanie Rosji”

  jeszcze tak spróbuję

  W KTÓRYM KOMENTARZU OSKARŻYŁEM PANIĄ /PONIEKĄD/ O SZKALOWANIE ROSJI

  Czy Pani podejrzewa że ja żyję wyłącznie Pani życiem ?

 190. NICK said

  Greg. (177).
  „Nasz kompleks/baza posiada 16 wind, które mogą przyjąć do 4 czołgów T14 Armatra i 60 osób.”
  ???

 191. Siggi said

  Ludzie!!!
  Dajcie sobie spokój z tym”Odwschodu” i tym bardziej z tym Maciejczukiem.To nazwisko ,to jego pisanie łatwo ukazuje czem to.
  Puste rezerwy-puste głowy …kakaja rażnica.
  Na te jego plewy nie dam się nabrać.Za stary jestem wróbel.
  ———
  Tutaj też o pustych rezerwach: http://zewschodu.pl/news/rosja-5-deficyt-budzetowy/

 192. osoba prywatna said

  Czy wiecie, że wystarczy kilka dni postu, by spowolnić starzenie o miesiąc?
  http://wiedzoholik.pl/czy-wiecie-ze-wystarczy-kilka-dni-postu-by-spowolnic-starzenie-o-miesiac/

  Natura jak zwykle górą.
  Międzynarodowy zespół naukowców z Chin, Wielkiej Brytanii i Francji odkrył, że substancja o nazwie homoharringtonina (HHT) była w stanie doprowadzić do remisji białaczki szpikowej aż u 85% pacjentów będących w ostrym stadium tej choroby. Substancja ta zawarta jest w roślinie iglastej o nazwie głowocis japoński, znanej również jako cis śliwkowy (Cephalotaxus harringtonia, roślina ta występuje naturalnie na terenie Azji — w Północnych Chinach, Japonii, Korei i Mandżurii) i jest używana przez chińskich lekarzy do walki z rakiem krwi.
  http://wiedzoholik.pl/lekarze-wyleczyli-pacjentow-z-raka-za-pomoca-chinskiej-rosliny/

 193. Greg said

  Re. Nick
  Myślę, że to jest logiczne. Do transportu na inne poziomy.
  To tylko przypuszczenia. Więcej i tak się nie dowiemy.

 194. NICK said

  Nikt NORMALNY nie uwierzy, że można się dorobić miliardów $ w sposób normalny. Obchodzić się z tym, kontaktując ciągle i wciąż z żydami. Qrvić się na prawo i lewo (…).

  Cieszycie się „mniejszym złem” i pogrążacie wszystkich.

  Od dziesięcioleci wybieracie „mniejsze zło”

  I CO ?

  Stadnie. W stadzie lepiej?

  ‚Nasz’ generał też mniejsze zło wybrał.

  Czy taki Trump, wg Was, może zmienić COKOLWIEK na poważnie?
  Nie tylko nie odwróci biegu historii, będzie biegł wraz z nią.
  (Po to go wybrali byście szybciej umierali)

  W KAŻDYM, tzw. cywilizowanym i demokratycznym kraju, od dziesięcioleci lub dłużej, „wybierani” są coraz gorsi.
  Nie widać? Także w Polsce?

  Nie widać ‚iluminati’?
  Nie widać „Rodzin Ważnych” i pachołków typu G.S.?
  A, zresztą.

  Przesłanie co do tego powyżej, co robić? Jak mantrę zapodawałem. Wiele razy.
  Wy?
  Podajcie swój sposób. Lepszy.

 195. No i Trump wygrał. Z jednej strony kamień z serca spada, bo diablica nie będzie rządzić, z drugiej strony, jak wiadomo, prezydenci USA to kukiełki masonerii. Nieliczni, którzy próbowali się usamodzielnić, kończyli w trumnach. Jak będzie z Donaldem? Czy ułagodzi relacje z Rosją? Czy będzie kazał wycofać swoje wojska z Polski?

 196. Ad.193

  Dokładnie, panie NICK.

  Zacytuję sam siebie teraz:

  ,,Oczywiście kto chce, ten niech wierzy w demokrację systemu dwupartyjnego”.

  Bo są tu jeszcze tacy, co wierzą.

  I powtórzę znów z artykułu:

  ,,Bo czy cokolwiek się zmieni, w to nie wierzę.”

  A są tu tacy, co wierzą.

  W co więc wierzą?

  Ano, w uczciwość maszynek Sorosa wierzą.

 197. Listwa said

  @ 115 Pelagius Asturiensis

  Pelagius ciągle daje dowody na swoje marne zrozumienie i powierzchowne.

  Bp Wiliamson nie ma nieprzyjaznego stosunku do Bractwa. Nieprzyjazny stosunek mają programowo tylko sedewakantysci.

  Dokładnie.
  Taka np. gajówka nigdy nie atakuje sedewakantystów, ma do nich wręcz przyjazny stosunek – czego nie można powiedzieć o stosunku sedewakantystów do gajówki (godnym uwagi wyjątkiem jest Inkwizytor).
  Admin

 198. Masza said

  173 Boydar
  Ktoś mniej wyrozumiały posłałby panu kosę pod żebro za te insynuacje.

 199. osoba prywatna said

  Emitujmy własną walutę, a będziemy bogaci.
  Potrzeba jest matką odważnych działań. W latach 1929 – 1932 świat Zachodni przeżywał największy kryzys gospodarczy w historii. W Niemczech zaczął się najwcześniej, bo już od początku 1928 roku i trwał do końca trzeciego kwartału 1932 roku. Za początek kryzysu w Europie przyjmuje się upadek Boden–Kredit Anstalt, największego banku w Austrii i Europie Wschodniej. Wkrótce potem bankructwo ogłosiła Austria.
  …Na wniosek Unterguggenbergera, rada miejska dnia 8 lipca 1932 roku zaakceptowała emisję własnej pieniędzy i wyemitowano banknoty wartości 34.500 szylingów, dla których pokryciem były oficjalne pieniądze zdeponowane w kasie miejskiej. Nowe pieniądze miały nominały 1, 5, 10 wörgl-szylingów. Charakterystyczna ich cechą było to, że wartość ich malała co miesiąc o 1%.
  …Wszyscy pracownicy urzędu miejskiego, włącznie z burmistrzem, otrzymywali pensje w 50% wypłacane w nowych pieniądzach. Wynagrodzenia robotników wypłacane były wyłącznie w wörglach-szylingach. Wkrótce bezrobocie znacznie zmalało, a dwa lata później Wörgl stało się najlepiej prosperującym miastem w Austrii i jedynym z zerowym bezrobociem. Poprawiła się sytuacja finansowa miasteczka. W ciągu pierwszych 4-ch miesięcy od wypuszczenia nowych pieniędzy wykonano roboty publiczne za 100 tys. szylingów. Pierwszą inwestycję miejską rozpoczęto budować już 11 lipca 1932 roku, była to kanalizacja miejska. Wkrótce wznowiono przerwane wcześniej roboty drogowe – położono asfalt na głównych ulicach, zaraz potem wybudowano skocznię narciarską, zbiornik na wodę, kuchnię miejską i most. Most ten istnieje do dzisiaj i ma zamocowaną tabliczkę na pamiątkę jego budowy opłaconej nowymi pieniędzmi.
  ….Sława austriackiego miasteczka była tak znaczna, że odbył do niego specjalną podróż francuski premier, Eduoard Dalladier (1884-1970), żeby zobaczyć „cud w Wörgl”.
  http://dylewski.com.pl/

 200. Boydar said

  Jest Pani pierwsza która mi jawnie grozi. Zauważam postęp. To też sposób na rozmnażanie rusofobii ? Wygląda, że tak.

 201. Maćko said

  http://naiwarszawa.pl/najblizsze-seminarium-i-rocznica-smierci-docenta-kosseckiego/
  Drodzy Seminarzyści NAI Warszawa!

  Zgodnie z zapowiedzią, już w następną sobotę, 19 listopada odbędzie się VI Seminarium NAI Warszawa.

  Dokładnie dzień wcześniej przypada I rocznica śmierci Ś.P. Józefa Kosseckiego – wybitnego cybernetyka, twórcy idei Narodowej Akademii Informacyjnej oraz inspiratora powstania koła NAI Warszawa.

  W piątek, 18 września o godzinie 18:00 w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa, przy ul. Przy Bażantarni 3 na warszawskim Ursynowie odprawiona zostanie msza w intencji Zmarłego. Zapraszamy na nią wszystkich sympatyków osoby Docenta jak i fascynatów jego dorobku.

  10:00 Rozpoczęcie

  CDK – Cybernetyka dla każdego

  10:00 CDK 11. Podobieństwa i różnice w ujęciu problemów socjocybernetycznych przez J. Kosseckigo, tradycyjne nauki humanistyczne i M. Mazura, z uwzględnieniem zasady zupełności konfiguracji i charakteru pozornego – insp. Maciej Węgrzyn

  11:00 CDK 12. O tendencjach i konfiguracjach charakterologicznych w cywilizacjach

  PZN – Podstawowe założenia nacjokratyzmu

  12:00 PZN 02. Naród – produkt ideologii czy twór historii? –Magdalena Ziętek-Wielomska

  RWI – Realia wojny informacyjnej

  13:30 RWI 09. Terminologia wojny informacyjnej w ujęciu Józefa Kosseckiego – dr Rafał Brzeski

  Gość specjalny NAI Warszawa

  14:30 Józefa Kosseckiego wkład w nauki penalne – krytyczna analiza przedstawiona w zarysie – Maciej Henryk Górny

  Seminarzyści NAI Warszawa zapowiedzieli dodatkowe krótkie wystąpienia, skupione na innych aspektach dorobku Kosseckiego.

  Ostateczny program jeszcze jest – jak widzicie – w przygotowaniu. Opublikujemy go wkrótce.

  Tymczasem prosimy o informowanie innych o naszych wydarzeniach

 202. revers said

  re177

  jaki wazny? temat wydmuchany z konspiracyjnych teorii i dopasowany do ostanich gwaltownych zmian migracyjnych. Przeciwatomowe bunkry juz dawniej byly w gorach Harzu i w Berlinie Zachodnim, jak i pod Berlinem Wschodnim, najwyzej mogly ulec modernizacjom.Predzej wydluzanie metra w Berlinie, pozostaje tez tyle halasu i budow.

  Bunkier w Zgorzelcu? a gdzie te masy ziemi?, z ktorych nie jedna gore by sie usypalo lub plaskowzwyz? troche zuzlu w lesie zostalo by sie, jeszcze nad morzem pod Hamburgiem to i w morzu polnocnym cos by sie barkami podtopilo. Cos za duze przedsiewziecie techniczno-logistyczne, za malo miejsca na wtorne odpady po odwiertach, urobku.

 203. NICK said

  Panie Robercie, Szanowny.
  Jeżeli nie dojdziemy do tego i nie zrozumiemy, że powszechny bojkot wszelkich „wyborów” jest postępowaniem NAJWŁAŚCIWSZYM?
  To nie ma innej drogi na pokazanie SPRZECIWU.

  Są drogi?
  Są.
  Miałkie.

  Jest gorzej. Une to, oczywiście, widzą.
  Zatem albo ludzie uwierzą we wszystko; dosłownie.
  Albo. Uwierzą. We wszystko.
  Pat?

 204. Żydek Pejsaty said

  Może się to komu na co przygodzi:
  https://marucha.wordpress.com/2016/11/06/alfonsi-z-wojskowych-sluzb-informacyjnych/#comment-627864

 205. pull up said

  @ 140 Yah said …Jakie polskie radio, nie ma czegoś takiego chyba ….. nigdy nie było od czasów Marconiego …

  A jednak jest nieco później. od czasów Popowa:

  .http://www.polskieradio.pl/130,PR24
  .http://www.polskieradio.pl/130,PolskieRadio24
  .https://o.twimg.com/2/proxy.jpg?t=HBhFaHR0cDovL3N0YXRpYy5wcnNhLnBsL2ltYWdlcy85ZDFjMjNkZi05OGJjLTQwN2UtYmVkNy0wMGRhMjI1NDE3MmEuanBnFK4KFLQFHBSEBhSUAwAAFgASAA&s=fQ5ouAzIloZrnD3Qbgcb05ngrHLVkQiZrPxT32j4VxE
  .http://www.polskieradio.pl/130/5500 na widocznej mapie Polski trzeba kliknąć swoje położenie i wybrać częstotliwość w swoim odbiorniku radiowym. Polecam przy klawiaturze.
  Pozdrawiam

 206. Siggi said

  Ten bul dotyczy praktycznie wszystkie jednostki samorządu terytorialnego ,a jedynie różnią się stopniem zadłużenia.
  NRD dodrukuje EURO I wezmą spowrotem na swoje …łono.
  Za trzy lata …

  Wrocław na granicy bankructwa? W listopadzie kolejne kredyty
  http://wdolnymslasku.com/index.php/node/6932

 207. Putinistka said

  Panie Boydar – komentarz o godzinie 14:00 chyba, że to nie do mnie (na komórce nie mam nr-ów komentarzy)

  Panie Siggi – no dobrze, ale jakaś kontra do tego? Do tego powołują się na Ministerstwo.

  Czekam na konkrety
  😦

  Chyba, że ich nie ma.

  Pozdrawiam.

 208. Boydar said

  @ Pani Putinistka

  Przecież inkryminowany wpis (173) nie był do Pani tylko do Maszy (169).
  I był słuszny. Nie wiem natomiast o który zamieszczony a wspomniany w (175) artykuł chodzi bo nie siedzę u nikogo w głowie. Pani będzie łaskawa wyjaśnić przy okazji to się z przyjemnością ustosunkuję.

 209. Siggi said

  Lp.205 Żydek Pejsaty said
  ———–
  Panie!
  Najsamprzód musim se wyjaśnić,który z nas ważniejszy?
  Ja nie chwalę się -jak Pan-pejsami,bo nie mam z czego se wyprowadzić,deficyt włosów,żeby nie powiedzieć,że mam ich pięć I jeszcze na krzyż.Total-łysy,tylko muchy się ślizgają do woli przy lądowaniu.
  Nie kryję za to,żem potraktowany scezorykiem,czego nie wiemy jak z tem u Pana szanownego?
  Mnie sie przedstwaia,że ja z tego powodu jestem ważniejszy rzyt.
  Teraz proszę szczerze nam powiedzieć,bo ja wiem na 100%,że Wy z pejsami conajmnie 25cm dlugości macie dobra płatną robote w Wytwórni Wódek Gatunkowych.
  Ile Pan szan.tak godzin siedzisz I ile Wam dajo do lapy za to?
  Wyjaśniam,że każda butelka „Pejsakówki”80%,żeby być gatunkową „Pejsakówką” musi taki ortodoksa siedzieć nad dwoma półlitrówkami I trzymać w każdej swojego zasmalcowanego ,zaszczanego,brudnego pejsa(mile widziane parchi) przez kilka minut,w trakcie której pejsaty klepie jakieś swoje wersety ,których sam niewiele rozumie.Po wykonanu tej procedury szybko butelkę zamyka się i jest „Pejsakówka”.
  A potem do pyska na urodzinach np.
  Shalom !

 210. NICK said

  Wszyscy?
  Mamy?
  Nie! Niektórzy… .
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,elektryczne_gitary,dzieci.html

 211. snag said

  Hallo Vovka ,…

  – здраствуйте Дональд

  – I won !!!

  – я тоже ,…

  – see you soon ,…

  – до встре́чи!

 212. Putinistka said

  Panie Boydar – wiec przepraszam, myślałam, że do mnie.

 213. Boydar said

  Żalu żadnego nie żywię, uspiechow żełaju 🙂

 214. Путинист said

  P. Boydar

  Вам тоже всего лучшего и успехов в жизни желаю. Но к сожалению, далее нет ответа на мой вопрос. Ну я надеюсь, что будет в будущи лучше со состоянием рубля. Пока что неприятно :/

 215. Putinistka said

  P. Boydar także

 216. głos z nikąd said

  A nie mówiłem, panie Snagu, że tzw. „polski” rząd zostanie z ręką w shitpocie? Teraz należy tylko mieć nadzieję że społeczny instynkt samozachowawczy Polaków nie da się zaslepieniu.

  Chociaz z drugiej strony – demagodzy mają doktoraty w swojej dziedzinie i są liczni oraz agresywni. Być może Rubikon w ogłupianiu całego narodu został już przekroczony.

  Czas niestety pokaże.

  Ile razy w historii choćby najnowszej nas wyru. ali?

 217. Greg said

  Nowy Wspaniały Świat…..bardzo pouczający i ciekawy wykład.
  .https://www.youtube.com/watch?v=WvcZZv5jZqo

 218. osoba prywatna said

  W stawianych nam za wzór Niemczech wiek emerytalny wynosi 63 lata, a prawo do częściowej emerytury nabywa się już po ukończeniu 60 lat!
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03404-Wiek-emerytalny-w-Niemczech-do-powielenie-w-PL.htm

 219. Boydar said

  Daragoj drug, Putinist; ja nie ekonomist. No ja znaju, czto Rassija sprawitsa, wsiegda.

 220. Gdyby bp Williamson miał przyjazny stosunek do FSSPX to by nie atakował ciągle i od lat Przełożonego Generalnego, legalnie wybranego przywódcę FSSPX. Tym bardziej gdy był jeszcze członkiem Bractwa. A tak prawie kapłan FSSPX i wielu wiernych FSSPX wie, że bp Williamson ma co najmniej nieprzyjazny stosunek do FSSPX. Taki ma też tzw. ruch oporu. Gajówka popierająca jednocześnie ruch oporu bpa Williamsona i FSSPX ma jakąś dziwną schizofrenię. To są przecież od około czterech lat walczące obozy.

  A swoją drogą, bp Williamson ma też bardzo nieprzyjazny stosunek do sedewakantystów, bo od kilku lat też ciągle atakuje sedewakantystów, choć go nikt zwykle nie prowokuje. Ostatnim jest jego „Komentarz Eleison” z 8 X 2016 (zliczyć się już ich nie da). O tym tu: https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2016/11/06/bp-sanborn-bp-williamson/. Skąd tyle „nieprzyjaźni” u tego biskupa, żeby nie rzec, nienawiści??? Nam jest bardzo niemiło, że bp Williamson nas tak przykro atakuje. Ja tylko raz „zaatakowałem” Gajówkę słowami Piusa XI dotyczącycymi ekumenicznych praktyk.

 221. konik said

  Prawicowy homoseksualizm
  http://antykapitalizm.pl/2016/10/31/prawicowy-homoseksualizm/

 222. konik said

  „Historycy” czy raczej „prokuratorzy” IPNu uważają dorobek Rewolucji Październikowej za jedną wielką zbrodnię przeciwko „Narodowi Polskiemu” oraz kwestionują istnienie państwa narodowego utworzonego po 1944 r. (…) Pewną niekonsekwencją tej „antykomunistycznej metodologii” jest często bezkrytyczne podchodzenie do dokumentów SB i UB, o czym wspomina prof. A. Romanowski. Dokumenty te wszak podważają np. „niezłomność” Witolda Pileckiego czy Jarosława Kaczyńskiego
  http://antykapitalizm.pl/2016/11/07/krytyka-ipn/

 223. snag said

  Glos @ 216 ,…

  Ukradłeś mi waść wiatr z żagla cytujac ostatnie zdanie z postu który miałem wysłać: ‚Nie wspominając o możliwości poprawy stosunków z Rosją i przebudzeniu polskojęzycznych w Warszawie z ręką w nocniku’ ,…

  Przezyje 😉 ,…

 224. Marucha said

  Re 220:
  Panie Pelagiuszu, nie przypominam sobie żadnych wypowiedzi bp-a Williamsona wrogich wobec FSSPX, czy też wobec bp-a Fellaya osobiście.

  Ale nawet gdyby był wobec bp-a Fellaya nieprzyjazny, bp Fellay to nie Bractwo. Dłużej klasztora, niż przeora.

  Wiem z całą pewnością, iż bp Williamson NIE jest nieprzyjazny Bractwu, przeciwnie, wciąż uważa się za jego członka, niesłusznie usuniętego. Stąd też nie ma żadnej sprzeczności w popieraniu zarówno Bractwa, jak i bp-a Williamsona. Obie strony walczą bowiem dokładnie o to samo.

  Zaś za stosunek bp-a Williamsona do sedewakantystów nie odpowiadam. Nie jest jednak chyba gorszy, niż stosunek sedewakantystów do Bractwa.

 225. Listwa said

  @ 220 Pelagius Asturiensis

  Schizofrenie to masz pan. I to nie dziwną, a pełną. Franciszek, dla przykładu, ma w ręku władze nad Kościołem, używa tej władzy i Kościół cały czas ponosi konsekwencje jej używania przez Franciszka. Takie wasze gadanie, że Kościołem nikt aktualnie nie rządzi, a szczególnie Franciszek nie sprawuje nad nim władzy, bo nie jest papieżem, jest takim przejawem schizofrenicznej oceny.

  Jeszcze dobitniejszym przykładem waszej naiwności schizofrenicznej jest przekonanie, że nawoływaniem Kościół nie ma papieża, cokolwiek uzyskacie.
  A juz wiśnią w torcie waszej głupoty jest ciągłe atakowanie ruchów tradycjonalistycznych, które nie podejmują waszej koncepcji sedewakantystycznej, jako środka do budowania i wzmacniania Kościoła katolickiego. Taka głupotę to już ciężko strawić. I bp. Wiliamson, i nie tylko on, ma słuszną ocene co do trucizny sedewakantyzmu. Ma słuszną nienawiść do waszej głupoty.

  Działajcie sobie w tym waszym grajdołku sedewakantystycznym we trzech i odwalcie się od reszty, z którą i tak nie chcecie mieć nic wspólnego.
  Atakowanie innych tradycjonalistów jest jedyną formą jaką macie dla przypominania o sobie. A jak jesteście przekonani o słuszności i skuteczności tego co z takim uporem głosocie, to doprowadzcie do sytuacji, że Franciszkowi odbierzecie władzę nad Kościołem i przekażcie je w ręce odpowiednie, nawet niech będzie to wasz biskup sedewakantystyczny. I co? I po was. Jednie co pozostanie to smród i odór tego waszego plucia na innych tradycjonalistów.

  Bp. Wiliamson nie zgadza się z polityką prowadzoną przez bp. Falleya, uważa ją za niewłaściwą, ale nie neguje ważności Bractwa, jego dokonań, potrzeby jego dalszego istnienia. Nie bądź taki Pelagius i zacznij „co nie co” odróżniać. Własnie dlatego krytykuje bp. Falleya, bo chce dalszego trwania Bractwa oraz tego , aby nadal podążało dobrą drogą. Trzeba być schizofrenikiem sedewakantystycznym, żeby traktować wasze podsycanie podziałów i sporów jako coś budującego. Ten wasz sedewakantzm jest atrakcyjny tylko przy głoszeniu haseł , w miarę wgłębiania się w tę teoryjkę dla zagubionych traci sie dla niego uznanie, a jak pozna sie wasz styl „walki o Kościół” to odrzuca od pana stękania.

  Bp. Wilaimnson ostrzega przez głupotą i słusznie czyni.

  „Ja tylko raz „zaatakowałem” Gajówkę słowami Piusa XI dotyczącycymi ekumenicznych praktyk”

  – pan zaatakował gajówkę bo uznał sie pan za Pelagius Asturiensis. Na ziemię z chmur zapraszamy. .

 226. snag said

  Mucha gracias senor Assange, thanks Wikileaks ,…

 227. Piszę więc jestem said

  Pomału , pomału i. . .

  każy zobaczy!!!

 228. Siggi said

  Towary z Rosji trafią do Europy z pominięciem Polski?

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polska/201611094211103-rosja-polska-prom/

 229. Siggi said

  Zaczną się pielgrzymki i suszenie zębów do nowego Pana i Władcy

  10 listopada 2016 ……….. Autor: krakauer
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=44110

 230. Rezystencjusz_WlkPL said

  Polscy zawodowi fighterzy cisną bekę z żyda-pozera, o samym już tylko nazwisku wiele mówiącym:

 231. SHREK said

  This can`t be truth !

  „The Camps were created so that the conniving kikes could be hauled off well away from the blood and tears, live safely in a leisure facility packed with entertainment and lavishing installations. Then they make it out as though they were herded off for slaughter. Unbefuckinglievable. What was hilarious though was when the Allied golden plated heroes with platinum blood, bombed their supply lines and they started starving, which was how they got the photos of emaciated shonkers looking all sorry for themselves.

  Not only that, they even pulled the „pity me” act and had shoes sent to them from the people of Germany that were ACTUALLY being bombed and shot to shit. I have to admit it but the sheer audacity and loathsomeness is… incomprehensible. No wonder everyone is in such denial. This level of evil is mind spinning, and to such depth and scope, humanly impossible. Mesmeric tumescence.``

  .https://www.youtube.com/watch?v=rQqwljQPfkE&lc=z133gjoh1zmdtvn2j224ezbpjyjmtjx4d04

  Hulajszwindel jeden z najwiekszych przekretow hucpaidalnych białym w ofierze.

  Co by nie gadali, ze zyd zły i nic nigdy nikomu nie dal !

 232. revers said

  Mozna wierzyc, ale w bezprecedensowe bombardowania konduktow w Jemenie, 140 ofiar na miejscu nalotow, oraz na jemenskim glodzie

 233. revers said

  re228

  nie tylko towary z Rosji, do Rosji mina RP ale przewoznikom sie utraci, na tranzytach nie zarobi ani polskojezyczna prostytutujaca klasa polityczna, ani panienki na TIR-ach.

 234. Głos Prawdy said

  Najardziej od zwycięstwa Trumpa przegrała Ukraina, – były ambasador USA w Rosji

  Były ambasador USA w Rosji Michael Mcfaul oświadczył, że najwięcej od zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach w USA ucierpiała Ukraina.
  O tym polityk napisał na swojej stronie w serwisie Twitterze.
  „Największy przegrany w dzisiejszym świecie – to Ukraina. Można mieć tylko nadzieję na naprawdę poważne reformy i wsparcie ze strony Europy” – napisał.
  Czytaj
  Michael McFaul ✔ @McFaul
  Biggest loser in the world tonight– Ukraine. Your only hope is to get really serious about reform and keep Euros supportive.
  11:45 – 9 listopada 2016
  Później napisał: „Oczywiście, że Putin jest obecnie największym zwycięzcą”.
  Czytaj
  Michael McFaul ✔ @McFaul
  Of course Putin is also big winner tonight.
  https://focus.ua/country/360364/

 235. Głos Prawdy said

  STANY Zjednoczone objęły masowe protesty przeciwko zwycięstwa Trumpa
  W USA obywatele, protestując przeciwko zwycięstwa w wyborach na prezydenta republikanina Donalda Trumpa, masowo wyszli na ulice, rozbijają witryny i palą opony.
  https://ru.slovoidilo.ua/2016/11/09/novost/mir/ssha-oxvatili-massovye-protesty-protiv-pobedy-trampa

 236. Głos Prawdy said

  Ukraina do tej pory nie przeprosiła za odwrócenie samolotu „Belavia”

  MIŃSK, 9 listopada — Sputnik. Białoruś nadal czeka na przeprosiny od Ukrainy za incydent z przymusowym lądowaniem samolotu linii lotniczych „Белавиа” w kijowskim lotnisku Żuliany, poinformowano w środę na antenie ONT.
  Źródło: Sputnik Białoruś
  Ukraińska władza 21 października przywróciła do Kijowa samolot pod groźbą podjąć w powietrze myśliwcy. Po lądowaniu z burty powietrznego statku organy ścigania zdjęły obywatela Armenii – dziennikarza Armena Marcirosiana. Białoruś z tego powodu wręczyła nutę Ukrainie, później zostało także podane do wiadomości publicznej nagrywanie rozmów pilotów i ukraińskich kontrolerów( dyspozytorów).
  „Do tej pory Ukraina za incydent nie przeprosiła”, — poinformowano na antenie telewizji państwowej.
  W środę okazało się, że zdjety z samolotu dziennikarz Martirosyan już złożył pozew do SBU Ukrainy — wymaga uznania działań służb specjalnych za niezgodne z prawem.
  W miniony weekend przedstawiciele „Украэроруха” stwierdzili, że pytanie w porozumieniu odszkodowania lotnicze „Белавиа” za odwrócenie samolotu jeszcze w fazie rozwoju, ale najprawdopodobniej rozstrzygnie się bedzie na korzyść strony białoruskiej.
  https://news.mail.ru/politics/27735688/?frommail=1

 237. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Donald-Trump-to-katastrofa-dla-Ziemi,wid,18579016,wiadomosc.html?&ticaid=1180f6
  EFEKTY ANTYŚRODOWISKOWEGO ZWROTU

  Niezależny instytut badawczy Lux Research obliczył, że polityka klimatyczna Trumpa doprowadziłaby po dwóch kadencjach do 16 proc. większej emisji gazów cieplarnianych niż kontynuacja kursu Obamy przez Clinton.

  W ciągu ośmiu lat prezydentury Barack Obama starał się krok po kroku wprowadzać regulacje, które zmniejszałyby emisję CO2 Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie Waszyngtonowi udało się skłonić Pekin, by podobne przepisy stosował u siebie. W efekcie ubiegłorocznego porozumienia w Paryżu 195 krajów zgodziło się na ograniczenia emisji.

  Umowa miała być początkiem walki z globalnym ociepleniem i instrumentem wzajemnego nacisku pomiędzy stronami układu. Jeśli USA od niej odstąpią, można sobie wyobrazić, że poważni emitenci, jak Chiny i Indie, stracą motywację do przestrzegania traktatu. Naukowcy przestrzegają, że kontynuowanie dotychczasowej polityki może być katastrofalne, bo doprowadzi do podwyższenia temperatur o 2-4 stopnie Celsjusza.

  Zmiany klimatu mogą być niemożliwe do cofnięcia i potencjalnie przeorałyby światowy porządek. Ze wzrostem temperatur nierozerwalnie wiąże się topnienie lodowców, wzrost poziomu wody i w efekcie zalanie tysięcy kilometrów linii brzegowej na całym świecie.

  To także dotkliwe susze na Bliskim Wchodzie, południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych czy państwach nad Adriatykiem i Morzem Śródziemnym.

  Serwis Vox.com ocenia, że Trumpowi być może nie uda się przeprowadzić tego typu zmian. Odnawialne źródła energii czy samochody na prąd zaczęły żyć własnym życiem. Poszczególne stany, takie jak Kalifornia i Nowy Jork, wprowadzają swoje regulacje, które zaczynają przynosić pierwsze efekty. Jeśli okażą się opłacalne, za ich śladem pójdą kolejne stany.

  Vox liczy na to, że gdy ten ruch zacznie się rozpędzać, nie uda się go już zatrzymać. Ta wiara zakłada też wygranie z rozpędzonym Trumpem.
  *****************************************************
  W 1901 r. Niemcy wystawili na Światowej Wystawie Samochodowej w Paryżu Daimlera o nazwie Mercedes-JELINEK. Mercedes było córce konsula austrowęgierskiego w Nicei, który otrzymał od cesarza poufną misję walki z węgierskimi hazardzistami. Naturliwych aresztowano i odsyłano tajną pocztą na Węgry. Hrabia Kurowski, który opowiedział mi o tym skonkludował, że Węgrzy zamiast Przegrywać w Monte Carlo, powinni kupić je, aby przegrywać pieniądze w SWOIM kasynie.
  Z tej racji Pan Emil był zainteresowany samochodami i napisał do Daimlera, że chętnie kupiłby serię jego samochodów – dla węgierskich hazardzistów – gdyby spełniały określone warunki: Samochód nie może być BRYCZKĄ, bo musi mieć Nisko środek ciężkości i Szerszy rozstaw kół; Samochód musi mieć Karoserię, Samochód nie może Smrodzić i Dymić – w jaki to sposób postał WSPÓŁCZESNY samochód osobowy, który na salonie PARYŻ 1901 zgarnął WSZYSTKIE nagrody.
  Podczas Wyścigu ulicznego wszyscy zauważyli, że o ile wszystkie samochody DYMIŁY i Smrodziły Niemiłosiernie to Panna Mercedes NIE DYMIŁA I NIE SMRODZIŁA. Pytany o to Daimler odpowiadał, że to jest silnik PAROWY, więc Francuski Sztab Generalny polecił francuskim naukowcom rozpracować silnik Panny Mercedes jako STRATEGICZNY Komunikacyjnie i Militarnie. Naukowcy francuscy dostali jednak ZAJOBA, o czym świadczy Francuski Silnik Parowy, zaś silnik Panny Mercedes wykupił i UTAJNIŁ Rokefeler.
  POKONANIE przez Rokefelera Panny Mercedes jest jednak Niczym wobec rozgromienia URSZULI SIPIŃSKIEJ. W 1977 r. Rokefeler kupił od KOR-u we wrocławskiej TOSHIBIE mój minireaktor URSZULA SIPIŃSKA i zastąpił go SUPERREAKTOREM, który w wyniku tsunu w Fukushimie ZATRUŁ Pacyfik, a to dlatego, że Abraham spłodził dynastię japońską: CHODZIŁ I DUPIŁ.
  Mme. Cresson z Komisji Europejskiej w Brukseli wysłała mój prospekt silnika spalinowo-parowego VDTW do instytutu silnikowego pod Tulonem, gdzie opracowano WYSOKOPRĘŻNY VDTW, na podstawie którego Mme. Tibori podjęła budowę metra SAMOCHODOWEGO w Paryżu, za czym poszedł Madryt a zapowiedziały Londyn i Rzym. Holenderski Tygrys Benzynowy ROZGROMIŁ jednak Paryż i Madryt, bo admirał holenderski SPALIŁ LONDYN.
  Takich spraw ja miałem DZIESIĘĆ, bo strategiczne wnioski techniczne do Efektu Cieplarnianego miałem i mam tylko ja, choć Rokefeler i Trumpf NIE WIERZĄ ponoć w Bilans Tlenowy. W Kioto zostałem rozgromiony przez herubina Hitlera, który przeforsował Protokół Kioto obliczony na wykupienie USA przez haremy holokaustyczne.
  Moskwa ma w USA kilkudziesięciomilionową agenturę holokaustyczną, więc gdyby marszałek mego ojca nie Góra-Dolina nie aresztował w Kijowie Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA, to Prezydentem USA byłby Holokaust.
  Kilka dni temu, wobec zwycięstwa Trumpfa, MSZ RFN Wypowiedziało NATO oświadczeniem, że przy konflikcie Polski z Rosją Niemcy pomocy amerykańskiej do Polski NIE PUSZCZĄ. Pentagon odpowiedział w ciągu 24 godzin postawieniem amerykańskiej jednostki pancernej w Bolesławcu. Znaczy to, że jeśli Bundeswehra przekroczy Bóbr – w ramach Planu 2007 – to będzie kazus wojny amerykańsko-niemieckiej. TRUCICIELSTWO Córki Hitlera skończyło się ???

 238. Głos Prawdy said

  U nas i w Rosji bardzo lubią imię Masza – pochodzi od Maria. Nawet filmów animowanych wiele z fajną bohaterką Maszą

 239. JO said

  ad.220. 224.225.

  Podejcie Biskupa W do Bractwa Piusa X jest takie jak opisal Pan Gajowy i Pan Listwa.
  Biskup i jego otoczenie czuja sie czescia Bractwa Piusa X, tworzac w nim Ruch Oporu w stosunku do drogi , ktora idzie i prowadzi Bractwo Biskup Fellay.

  Nalezy zaprzeczyc opinii, ze Biskup ma bardzo nieprzyjazny stosunek do Sedewakantystow. Dowodem na to jest ostatnia wizyta Ekscelencji w Polsce, podczas ktorej nie stronil od okazji do spotkania z Ksiezmi zajmujacymi takie stanowisko, ba, Biskup wyciaga reke do tej grupy Ksiezy.

  Stanowisko Biskupa w tym temacie jest niezmienne od lat – przyjaznego podejcia…, co wyrazil w wywiadzie juz lata temu:

  https://gajowka.wordpress.com/2016/10/05/bog-byl-dla-mnie-niezwykle-dobry-biskup-r-williamson/

  Biskup Williamson ma jednoznaczne podejcie o tzw.: skrajnych sedewekantystow, bo jest to satanizm. Tak, jest to satanizm.

  Pan Pelagius ma wlasnie takie satanistyczne podejscie, w ktorym w sposob obrzydliwy, bo satanistyczny…, atakuje Biskupa Williamsona, ale i Bractwo Piusa X.

 240. Boydar said

  @ GP (238)

  Jakiego ducha niesie imię Masza to ja dobrze wiem; stąd moje nastawienie i treść komentarza.

  Czy w Rosji słowo „fajny” jest popularne ?

 241. Putinistka said

  Mamy zaprzysiężonego i uwierzytelnionego nowego ambasadora w Moskwie. Putin nawiązał do naszych obecnie napiętych relacji.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wladimir-Putin-odbudowanie-dialogu-z-Polska-mozliwe-na-bazie-wzajemnego-szacunku,wid,18578276,martykul.html

  Duńczycy liczą pieniądze. Najlepiej być pośrednikiem, bo zarabia się wówczas najwięcej, ale widocznie mamy zbyt dużo pieniędzy:

  http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/rosja-moze-zwiekszyc-przewozy-towarowe,153,0,2186393.html

 242. Siggi said

  Niech będzie troche poetycko…
  Może faktycznie globalizacyjne kastrowanie społeczeństw,narodów zostanie zatrzymane.
  Dzieje się …
  —————-
  ŚWIAT 10.11.2016
  Zadrżały posady zła!

  Arcykapłan-ka zła przegrała wybory, a na ulicach wyją jej zwolennicy przerażeni tą klęską, bo odwrotu już nie ma.
  Ktoś powiedział, że z małego państewka przyjdzie nadzieja dla świata.
  I to się sprawdza, bo zaczęło się na Węgrzech, to Węgrzy odrzucili złodziejskie, zbrodnicze struktury. Nasz kraj też odrzucił, te diabelskie pomioty. A teraz, Ameryka również poszła w nasze ślady i wstrząsnęła strukturami zła.
  Ostry atak złoczyńców na Węgrzech nie zdołał zawrócić, zniszczyć praworządnego kierunku zmian, i chwała im za to.
  Natomiast u nas atak był jeszcze zacieklejszy, zresztą, trwa ciągle.
  Poszerzona forma ataku, bo zło wewnętrzne ciągle szuka wsparcia
  po-zagranicami kraju mając nadzieję, że Ameryka będzie ich mocno wspierać, a tu masz, Ameryka wybrała jasną stronę życia i wybrała na prezydenta przeciwnika zła.
  Arcykapłan-ka zła przegrała wybory, i jej zwolennicy wyją na ulicach
  chcąc zagłuszyć fanfary zwycięstwa nad złem.
  Kraje zachodniej Europy w szoku, bo skoro tak potężny kraj jak
  Ameryka, gdzie zło triumfowało odrzucił, to zło, to i w ich krajach może dojść do upadku tegoż zła, a dojdzie z całą pewnością.
  Prawdą jest, że zło kwitnie, triumfuje tylko wtedy, gdy dobro milczy.
  Ludzie otrząsnęli się z odrętwienia i zdecydowanie odrzucają złoczyńców.
  Dobrze się stało, oby kolejne narody zdecydowanie wchodziły na drogę praworządności, i postawiły zło do kąta.
  Człowiek brzmi dumnie, i niech to stanie się regułą, bo zło z wielką determinacją starało się zniszczyć, tak szlachetność, jak i dumę człowieka, uderzając we wspólnotę rodzinną, narodowościową a nawet
  w płeć człowieka.
  I jak by na to nie patrzeć, to faktem jest, że fanfary dobra, brzmią
  coraz głośniej, coraz pełniej i niech brzmią donośnie dalej.

  http://oczekiwanie.blog.neon24.pl/post/134934,zadrzaly-posady-zla

 243. Boydar said

  Wreszcie trafiłem (ja) komplet, zostawiam sobie na wieczór; człowiek ślepy i zaganiany …

  http://wp.naszdziennik.pl/2016-10-17/254245,egzorcyzm-nad-polska.html

 244. Siggi said

  Może i jest coś na rzeczy – wstępna analiza.

  Teraz należy JE Prezydentowi -elektowi pomóc w ten sposób,że zrobić imienny spis+funkcja/stanowisko najbardziej pomylonych w Huijnii Yevrop,którzy wygadywali różne nieprzyzwoite ,niesprawdzone rzeczy na Jego,żeby Go dyskredytować podczas kampanii wyb.a i teraz też wydadują,piszą itd.Chodzi o to,żeby potem JE Prezydent czasem nie podawał takim gnidom dworskim ręki,wysyłał kartki świąteczne,noworoczne czy imieninowo-urodzinowe itd.Teraz co niektórzy to by Mu do dópii …po paluszku wlażli,tak się kanalie zmieniają.Na śmietnik z nimi!
  Mój spis otwiera Antek…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Profil-wyborcy-Donalda-Trumpa-Kto-zapewnil-zwyciestwo-nowemu-prezydentowi-USA,wid,18578313,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci&src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 245. Siggi said

  Jednynie wyrok-najwyższy wymiar uchroni następne ofiary przed tym zwyrodnialcem.
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/5836-wampir-z-radomia-zabil-magde-i-sylwie-ofiar-jest-wiecej

 246. Boydar said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/protesty-w-usa-po-wyborze-trumpa-w-wyborach-prezydenckich/v9f71p

  Gdyby wydali wizy kodowcom, z pewnością fachowo by ich wsparli. My dorzucilibyśmy na bilety. Warunek jest jeden – i wizy i bilety – tylko w jedną stronę.

Sorry, the comment form is closed at this time.