Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

FBI do MSZ Rosji: Co was obchodzą nasze wybory?

Posted by Marucha w dniu 2016-11-09 (środa)

FBI wywierało na rosyjskich dyplomatów bezpośrednie naciski, aby nie wpuścić ich do lokali wyborczych w dniu głosowania 8 listopada – oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

— Co się dzieje z Waszyngtonem? Ręka Moskwy wszędzie, „kremlowscy hakerzy”, wycieki informacji niejawnych, zakaz zbliżania się rosyjskich dyplomatów do lokali wyborczych.

Doszło do otwartego zastraszania pracowników placówek dyplomatycznych. Departament Stanu za pośrednictwem noty rekomendował rosyjskim przedstawicielom, by „samodzielnie nie zbliżali się do lokali wyborczych”, a władze niektórych stanów posunęły się jeszcze dalej, grożąc postępowaniem karnym.

Czyli nawet procedury głosowania nie można obserwować – napisała Zacharowa w Facebooku.

Rzeczniczka dodała, że agenci FBI „otwarcie grożąc” dali do zrozumienia, by Moskwa nie interesowała się wyborami w Ameryce.

— Przeprowadzono operację specjalną w hollywoodzkim stylu z blokowaniem na drodze samochodów pracowników naszego Konsulatu Generalnego. Zatrzymali samochody i zaczęli „sugerować”, że na głosowanie nie można nie tylko patrzeć, ale nie wolno o nim nawet myśleć. Właśnie tak: po co myślicie o naszych wyborach. To nie pojedynczy przypadek – dodała Zacharowa.

Przedstawicielka rosyjskiego MSZ zastanawia się, „co takiego mógł zobaczyć zagraniczny dyplomata w amerykańskim lokalu wyborczym, że do akcji wkroczył „Mr. Smith” i dlaczego monitorowaniem wyborów w ogóle zajmowało się FBI”.

Wcześniej przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Rosji Ełła Pamfiłowa poinformowała, że rosyjscy obserwatorzy nie będą uczestniczyć w monitorowaniu procesu wyborczego w USA. Według jej słów to kolejny dowód na to, że Rosja nie próbowała wpłynąć na wynik głosowania.

8 listopada w Stanach Zjednoczonych odbyły się wybory prezydenckie, w których uczestniczyli kandydat Republikanów Donald Trump i jego rywalka Demokratka Hillary Clinton.

https://pl.sputniknews.com

Wynik wyborów znamy. Parchate, polskojęzyczne media już zaczynają dokonywać zwrotu o 180 stopni.
Ale…
Skoro Rosji nie powinny obchodzić amerykańskie wybory – to po jaki ch… obchodziły Jankesów wybory na Krymie? Co tych skurwysynów obchodzą wewnętrzne sprawy Polski lub Węgier? Co ci bandyci robią na Bałtyku? Albo na Morzu Czarnym?
Podobnie zakłamanych kanalii świat chyba nie widział.
Admin

Komentarzy 15 to “FBI do MSZ Rosji: Co was obchodzą nasze wybory?”

 1. AlexSailor said

  @Admin

  Przecież to piękna sytuacja.
  Teraz w taki sam sposób powinna reagować Moskwa (żadna tam Rosja stworzona dla niepoznaki by mylić ja z Rusią), tak samo Białoruś i każdy inny normalny kraj.
  A swoją drogą, reakcja FBI jest może przesadzona, ale w pełni uzasadniona.
  Tak powinien postępować każdy suwerenny kraj.
  Obserwatorom zagranicznym kopa w dupę i pa pa.

  Byle by być konsekwentnym, pani Alex. A nie że jednym wolno, a innym nie.
  Swoją drogą taka Białoruś dopuszczała do obserwowania wyborów każdego, kto chciał.
  Admin

 2. Dictum said

  Kto naprawdę jest Trump się zobaczy, ale że Hilarzyca z Obamą i Sorosem – won! To dobrze.

 3. Wlodzimierz said

  A co ma FBI do wyborow i do stosunku calego swiata do tego co sie dzieje w USA ? Nie jest tajemnica dla nikogo ze USA maja ogromny choc niczym nie uzasadniony wplyw na tzw geopolityke, pokojowa szczegolnie ktora, od konca IIWS bezustannie maca kolejne administracje USA. Totez dlatego wszyscy ci ktorych ta polityka dotyczy sledza bacznie kolejne wydarzenia w USA w tym glownie Rosjanie jako ze sa obiektem nieustannych agresji ( medialnych na szczescie ) i prowokacji w roznych formach mimo ze, nie stanowia zagrozenia w zadnym stopiu, czego nie mozna w zaden sposob powiedziec o USA.

 4. Joe said

  Moja obserwacja …Obama stawal na glowie i wyczynial rozne „cuda” reanimujac POlitycznego trupa jakim sa Clintony….NA NIC JEGO WYSILEK…Z radoscia patrzylem na te staruszki ktore w kolejce mowily ze od kilkunastu lat nie mogly sie zmobilizowac do urn,ale tym razem musialy…Ludzie parli calymi rodzinami,niasamowity widok.Od 35-lat nie widzialem czegos tak spontanicznego i autentycznego u Amerykanow..Ja tez bylem z cala rodzina i stalo sie to co musialo sie stac.

 5. Dictum said

  Brawo, Panie Joe!

 6. Zerohero said

  @AlexSailor

  Ale Pan naiwny. Będzie po staremu:

  1. USA będzie się nadal mieszać w sprawy innych i krzyczeć, że ma do tego prawo, bo są najuczciwszą demokracją na Ziemi.
  2. jeśli ktoś będzie chciał obejrzeć ich uczciwość i przejrzystość z bliska, to każą mu spadać.

  To, że FBI straszyło dyplomatów rosyjskich nie oznacza, że gdy Rosja wyrzuci amerykańskich obserwatorów nie bedzie wrzasku.

 7. AlexSailor said

  @Zerohero

  Wrzask będzie, ale chodzi o przykład.
  „Wypad za drzwi, uczymy się od was i nie omamicie nas.”

  A z drugiej strony, to cóż może zrobić FBI rosyjskim dyplomatom???
  Wydalić???
  Nawet aresztowanie krótkotrwałe jest problematyczne.
  Natychmiast spowoduje odwet.

 8. Joe said

  Ludzie nie POdniecajcie sie POdstawianiem nogi dyplomatom.Kazdy samochod FR ma swoj ogon.W czasie wyborow sa pilnowani POtrojnie .Oficerow ,ogodow Obama zmobilizowal ile sie tylko dalo…to wszystko o kant stolu rozbic i idziemy dalej.

 9. NyndrO said

  Przecież tu najprzyjemniejsza jest subtelność. Oglądamy spazmy zarządu usa. Lecz nie ze szczęścia.Pani Zacharowa strzela ” pstryczka ” w uszko, mądrzejsza część ludzkości ma ubaw. Jednym słowem Rosja wygrywa i o tym jest ten artykuł.

 10. Boydar said

  Generalnie zgadzam się z opiniami, że podniecać zwycięstwem Trumpa się nie należy. Jednak gdyby zdarzyło się odwrotnie, to przekaz do społeczeństwa byłby jasny – „żydowskie […] forever !”. Przekaz jest bardzo ważny, zwłaszcza jeśli już poszedł. Dziecko się urodziło; teraz można je już tylko ochrzcić i wychować na człowieka. Uwzględniając/zakładając, że Trump nie jest jednak żydowską […], to prawie tak, jakby był ochrzczony. Co będzie dalej, za moment zobaczymy.

 11. NyndrO said

  Trump pozwala mieć chociaż nadzieje na jakąś zmianę na lepsze w postępowaniu tego bandyckiego państwa.Psychopatka Clinton nie dawała jej w najmniejszym stopniu.Wręcz odwrotnie, dawała pewność, że izrael i usa, czyli główne przyczyny (a właściwie główna przyczyna) nieszczęść na tej planecie naćpa się metamfetaminą i będzie próbować wprowadzić taką demokrację, że to co jest obenie, jawiłoby się jako oaza spokoju.Tak ją postrzegam.Myślę, że Mudżin przy niej, to taki mały rojber, którego najgorszym postępkiem było zajumanie ciepłego chleba z piekarni.

 12. Renia said

  „Podobnie zakłamanych kanalii świat chyba nie widział.”

  To nie jest zakłamanie tylko typowa gudłajska hucpa.

 13. Jack Ravenno said

  A ja poczekam bo wszystko się jeszcze zdarzyć może i w tej chwili jest bardzo prawdopodobne, że sk…ssyny uruchamiają plan C. Poczekajmy – do zaprzysiężenia jeszcze dwa miesiące… Do tej pory to Obama może wydawać Executive Orders.

 14. Co jest dobre dla General Motors – jest dobre dla Ameryki. I żadne tam wybory, czy inne makagigi tego nie zmienią.

 15. AniaK said

  Jeżeli ktoś ma nieczyste sumienie, to zazwyczaj doszukuje się złych intencji u innych. A ta histeria FBI może mieć dwa podłoża. Jak ktoś wszędzie gdzieś się czai, coś węszy, podgląda…..to komuś takiemu wydaje się że inni robią dokładnie to samo, i myśli, że na każdym kroku są przez kogoś śledzeni i podglądani. Każdy przechodzień jest dla nich podejrzany. To niestety wymaga leczenia psychiatrycznego. Ale mam i dobrą wiadomość dla FBI. To niekoniecznie musi być choroba psychiczna, takie objawy zdarzają się czasami w przypadku choroby zakaźnej wywołanej przez bakterie należące do krętków: Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, Borrelia japonica.

Sorry, the comment form is closed at this time.