Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Neokonserwatyzm umarł

Posted by Marucha w dniu 2016-11-09 (środa)

Właściwie wszystkie sondaże dawały zwycięstwo Hillary Clinton. Ale to tylko sondaże. Amerykanie nie mówili prawdy sondażowniom, ponieważ wyborcy boją się mówić prawdę wtedy, gdy czują przeogromny nacisk mass-mediów, nakazujących głosować na „właściwego” kandydata.

Znamy to dobrze z polskiego podwórka, szczególnie z l. 90-tych, gdy nieboszczka Unia Wolności regularnie w sondażach miała dwukrotnie większe poparcie niż w rzeczywistości.

Przy okazji tych wyborów w USA, wychodzących z lokali wyborczych pytano także o inne sprawy i 75% z nich stwierdziło, że media nie reprezentują interesów zwykłych ludzi, lecz elit polityczno-biznesowych z Waszyngtonu. Dlatego Amerykanie nie mówili prawdy na kogo zagłosują. Ameryka wskazywała w sondażach na Clinton, ale opowiedziała się za Trumpem.

Zwyciężyła stara dobra Ameryka, sprzed epoki neokonserwatystów, którzy absolutnie całą politykę państwa podporządkowali wojnie, ekspansji i agresji. Wojny toczono w obronie Izraela, dla zdobycia ropy naftowej, dla unicestwienia wpływów Rosji w świecie. Wojny musiały wybuchać jedne za drugimi – oczywiście w celu niesienia „demokracji i praw człowieka” – ponieważ rządzący Waszyngtonem establishment musiał eskalować zamówienia wojenne.

Branża produkcji wojskowej jest najsilniej połączona z amerykańskim światem polityki. A koncerny zbrojeniowe potrzebowały wojny za wojną. Kolejnej wojny „o demokrację” za kolejną. Hillary Clinton i neokonserwatyści (którzy zdradzili Trumpa i faktycznie przeszli do Partii Demokratycznej) byli partią wojny, partią reprezentującą interesy przemysłu naftowo-zbrojeniowego.

Wybór Donalda Trumpa najprawdopodobniej oznacza dla świata pokój. Trump nie wyraża interesów koncernów zbrojeniowo-paliwowych. Reprezentuje świat nieruchomości, który preferuje stabilizacje i niskie podatki, zamiast nakręcania koniunktury za pomocą ustawicznych zbrojeń i rozdymania wydatków publicznych. Zwycięstwo Trumpa oznacza zapewne koniec sztucznie nakręcanej propagandy wojennej, stanowiącej uzasadnienie dla dalszych zamówień w zbrojeniówce. Trump to pokój.

Wybory te były decydujące dla przyszłości Stanów Zjednoczonych. Clinton i zbrojeniówka parły do ugruntowania wymykającej się Amerykanom hegemonii nad światem, którą należało odzyskać poprzez konfrontację z Rosją i z Chinami. Trump wydaje się godzić i popierać inną koncepcję świata, popularnie zwaną mianem wielobiegunowej, gdzie rządzić będzie koncert mocarstw: USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja, etc. Próba wymuszenia takiej hegemonii oczywiście prowadzi do wojen. Pogodzenie się ze światem wielobiegunowym oznacza szansę na trwały pokój.

Nowy Prezydent USA zapewne zaneguje politykę zagraniczną waszyngtońskiego establishmentu. Koniec konfrontacji z Rosją oznacza zaprzestanie popierania islamskich terrorystów w Syrii i ostateczne zwycięstwo Assada, czyli przywrócenie w Damaszku stabilizacji i pokoju. Oznacza zapewne także odpuszczenie prób „demokratyzacji” (=podboju) Rosji i zmianę polityki wobec Ukrainy.

Bez wsparcia amerykańskiego Kijów samodzielnie nie pokusi się o wywołanie wojny z Republiką Doniecką. Jest zresztą prawdopodobne, że bez wsparcia amerykańskiego reżim w Kijowie zawali się jak domek z kart.

Wybór Donalda Trumpa oznacza także klęskę polityczną rządzących Polską ugrupowań post-solidarnościowych, szczególnie zaś PiS, zapatrzonego w USA w sposób graniczący z zaczarowaniem lubczykiem.

W moim przekonaniu PiS kompletnie nie był przygotowany na to, że Hillary Clinton tych wyborów nie wygra. Cała polska polityka zagraniczna była podporządkowana realizacji scenariusza amerykańskiej konfrontacji z Rosją i popierania banderowskiej Ukrainy bez względu na koszty. Teraz zabraknie politykom PiS zagranicznego ośrodka przywódczego.

Jarosław Kaczyński ma dziś wybór: samotnie iść na konfrontację z Rosją i udzielać wsparcia Ukrainie, albo realistyczne spojrzeć na świat, który zmienił się na jego oczach. To drugie rozwiązanie wymagać będzie zmiany polityki zagranicznej i poświęcenia ministrów Waszczykowskiego i Macierewicza.

Świat neokonserwatyzmu właśnie umarł, a świat z hegemonii jednobiegunowej – sprawowanej przez Waszyngton z coraz to wielkim trudem – przemienia się w świat wielobiegunowy. Jeszcze tylko zwycięstwo Marine Le Pen w wyborach prezydenckich we Francji, wyjście Francji z Unii Europejskiej i będziemy świadkami narodzin nowego świata. Mam nadzieję, że będzie lepszy.

Adam Wielomski
http://www.mysl-polska.pl

Zazdroszczę prof. Wielomskiemu nawet tego umiarkowanego i uwarunkowanego zastrzeżeniami optymizmu. A prezydentowi-elektowi, gdyby zechciał istotnie zrealizować bodaj część swoich obietnic, życzę bystrych i sprawnych ochroniarzy.
Admin

Komentarzy 57 to “Neokonserwatyzm umarł”

 1. Marcin said

  Zobaczymy czy będzie należycie wspolpracowal bo jesli nie to wyśle sie go na objazdową wycieczkę po Dallas w pancernym kabriolecie. Nie sądzę aby Trump miał pewniaków u siebie i byl bezpieczny na 100%. Pamiętajmy ze ta neokonska degengrolada toczyla administracje i inne ośrodki władzy kilkadziesiąt lat.

 2. Dictum said

  U autora okulary do dali ciut za różowe. Ale zobaczymy.
  Daj Boże, żeby sprawdziło się to, co autor widzi odnośnie polskiej polityki zagranicznej.

 3. Joe said

  Marcinku..bankserstwo ma jeszcze pelne pieluchy POchowane z przezyc w Dallas i New Yorku….Nie pij szaleju bo dolaczysz do nich….A te pieluchy nie pachna.

 4. Yah said

  Ad Admin

  „A prezydentowi-elektowi, gdyby zechciał istotnie zrealizować bodaj część swoich obietnic, życzę bystrych i sprawnych ochroniarzy.”

  Może zatrudni dońskich kozaków ….. to nie żart.

 5. Yah said

  „W moim przekonaniu PiS kompletnie nie był przygotowany na to, że Hillary Clinton tych wyborów nie wygra. Cała polska polityka zagraniczna była podporządkowana realizacji scenariusza amerykańskiej konfrontacji z Rosją i popierania banderowskiej Ukrainy bez względu na koszty. Teraz zabraknie politykom PiS zagranicznego ośrodka przywódczego.”

  Pan Profesor sadzi, że zamilknie gorąca linia z Waszyngtonu ? Miejmy nadzieje, że tak …….

 6. jazmig said

  Adminie, człowiek, który samodzielnie doszedł do miliardowego majątku, potrafi przewidywać z dużym wyprzedzeniem. On ma swoją ochronę, a oprócz tego Secret Service, a na dodatek, ponieważ zna mechanizmy, ktore naprawde rządzą USA, wie również, jak je sparaliżować.

  Jednakże, oczywiście wszystko jest możliwe.

  Kennedy też nie był głupkiem…
  Admin

 7. Wimar said

  TRUMP is TRiUMPh ! To jest wiadomość dnia. Trzeba mu pogratulować, a także tej części społeczeństwa USA, która jak widać nie dała się do końca ogłupić specom od przemysłu rozrywkowego. Do uwagi Admina dodałbym jeszcze sugestię aby nie odwiedzał Dallas 🙂

 8. Joe said

  Panie Adminie”Kennedy tez nie byl glupkiem…”Ale lubial wypic i zakasic.Trump jest trzezwym apstynentem od wczesnej
  mlodosci…

 9. Marek said

  Oczywiście, hitlerzyca to kiła i mogiła.
  Natomiast tu, trzeba poczekać na owoce i nie podniecać się przed czasem.
  Zaś autorowi artykułu należy polecić występ Trumpa przed AIPAC. Widownia wyła z zachwytu momentami. Zydy mają perfekcyjne scenariusze na przejmowanie władzy, wybieranej demokratycznie, haha. Umarł neokonserwatyzm? Wow, komuna też zdechła, i co z tego. Wyrosło większe goowno, oby podobnie nie było z neokonserwatyzmem w usraelu.

 10. Isreal said

  trump trump, misia bela….

  pażijom ….

 11. Marcin said

  Ciekawe kto mu będzie śpiewał ” Hapy Birdej Mr President”?

 12. Stonka Ziemniaczana pozwoliła sobie na skomentowanie wyborów prezydenckich w USA za pomocą piosenki.
  https://stonkaziemniaczana.wordpress.com/2016/11/09/donek-trampek/

 13. NICK said

  Admin. Pan też?

  Życzy?
  Wierząc?

  Trampkowi z trampkoliny?

  (kto nie skacze ten anty-trampek?)
  „majdan” kolejny.
  „wybory” kolejne.

  Oooo… .

 14. Siekiera_Motyka said

  Ta Wojna nie jest wygrana.

 15. słyszeliście dzisiaj płacz Pochanke ? ; to było żałosne .
  A najlepszy kawałek jaki dała to ; ” niesamowita skromność i pobożność Hillary K.
  (podobno wg , Pochanke oczywiście) wszędzie zabierała ze sobą Biblię „.
  ?????????

 16. ja tam sie nie znam, z prostego ludu przeciez jestem , ale moze dobrze , niech ukroci ten wolny rynek . Nie zeby on mnie az tak osobiscie uwieral , ale tak patrzac szerzej to posluze sie moze banalnym przykladem z zycia zanim siegne do teorii spiskowych i powaznych analiz gieldowych . Pare dni przyszla zamowiona przesylka dla mnie z ciuchami roboczymi . Ciuszki jak tam ciuszki robocze , bluza i spodnie , porzadnie odszyte choc zaden cud , Chinczyk za Mao tez by sie nie powstydzil . Ale cena ! – bluza za prawie 60 €, buksy prawie 50€. Prywatnie nie pamietam , co uczciwie przyznaje , nosic tak drogiego odzienia . Za komplet roboczy zaplaci pracodawca . ale nie bezposrednio z wlasnej kieszeni czy dobrego serduszka , a z podatkow zmniejszajac o 110€
  niemiecki dochod narodowy . Tylko to nie cala strata – bluza made in Ukraina ( prosze prosze) , spodnie – made in Tunezja. To skad ta cena? Ile zarobil Ukrainczyk i Tunezyjczyk? Bo Niemiec akurat jest tu tylko stratny . Dokladnie! Miescina w ktorej mieszkama tetnila zyciem gospodarczym z produkcji i obszywaniu tekstylii jeszcze do konca lat 80-tych , do czasow mody na zagranicznych inwestorow i globalizacje . Od cwiercwiecza stoi ruina i ledwie lapie oddech, przemysl tekstylny przeniesiono w tansze rejony tego globu . 60 € za bluze i 50 za buksy robocze – tansze?

 17. hulsz said

  Dopoki nie zostanie zamknieta raz na zawsze zydowska drukarnia zwana FED em.Prezydentem USA moze byc nawet Benek z pod pudki z piwem .Roznicy nie ma .,Pozwólcie mi tworzyć i kontrolować pieniądze państwa, a nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy w nim prawa” — oznajmił kiedyś Mayer Amschel Rothschild.

 18. re1truth2 said

  [Ludzie głosowali przeciwko korupcji, przeciw podżeganiu do wojny, przeciw atakom na ich kulturę życia i przeciw syjonistycznej i arabskiej władczej manipulacji. Krótko mówiąc – głosowali przeciwko Hillary.

  Przegrały też media, z ich jawną i powszechną manipulacją i jednostronnymi relacjami, zwróconymi przeciwko Trumpowi i faworyzującymi Clinton. Ludzie nie wierzyli temu stronniczemu chłamowi, weryfikującemu dane w każdej najdrobniejszej sprawie związanej z Trumpem, jednocześnie ledwie wspominając o ogromnych, potężnych skandalach i korupcji z udziałem Clintonów, ujawnionych przez Wikileaks.]

  …[ Sondaże, z wyjątkiem sondaży LA Times, okazały się być systematyczną manipulacją.]

  …[Ja, w każdym razie, czuję niezmierną ulgę (z niemałą dozą Schadenfreude). Amerykańscy wyborcy wywrócili szachownicę, która na wielu ludzi sprowadziła wojnę i nędzę. Nie wiemy, jak będzie wyglądać nowa gra, ale myślę, że jest duża szansa, że teraz, ogólnie rzecz biorąc, będzie nieco mniej niszcząca dla globalnego dobra.]
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/11/09/glos-przeciwko-korupcji-i-podzeganiu-do-wojny-pierwsze-mysli-na-temat-wyniku-wyborow-w-usa/

 19. hulsz said

  Dopoki nie zostanie zamknieta raz na zawsze zydowska drukarnia zwana FED em.Prezydentem USA moze byc nawet Benek z pod budki z piwem .Roznicy nie ma .,Pozwólcie mi tworzyć i kontrolować pieniądze państwa, a nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy w nim prawa” — oznajmił kiedyś Mayer Amschel Rothschild.

 20. snag said

  „Amerykanie nie mówili prawdy sondażowniom, ponieważ wyborcy boją się mówić prawdę” – Amerykanie są cwańsi niż im się przypisuje, jeden przykład to celowe wprowadzanie w błąd pytających, inni jak ja (independent) do których sondaż nie dotarł w prawyborach głosowali na Hilcie żeby puścić sondaże z agenda na wild goose chase (szukanie wiatru w polu) i zmienić zdanie w wyborach ,…

 21. VA said

  Teraz Zydzi wezma Trampa na dywanik i wyjasnia mu co od niego chca, co ma dla nich robic. Pokaza mu kto naprawe rzadi Ameryka. Jesli ich nie poslucha to go odszczela.

 22. Putinistka said

  P. Hulsz,

  True

 23. Marucha said

  Re 13:
  Panie Nick,
  Niech Pan zwróci uwagę na to, iż moje życzenia dla Trumpa są warunkowe. Warunek ten łatwo wyczytać z mego komentarza.
  A w ogóle to obaj nic nie wiemy, co nam odkryje przyszłość.

 24. głos z nikąd said

  Panie Andreas, tak sie robi buty w Indiach. Markowe też tak. Należy podejrzewać, że i tekstylia również.

  .http://avax.news/fact/Indian_Leather_Industry.html

 25. snag said

  Admin @ 6 ,…

  Politycznym geniuszem również – Stracił Kubę, stracił bazy w Turcji, pozwolił na mur w Berlinie, fiasko w Zatoce Świń ,…

 26. Piskorz said

  re 9 Nic dodać, nic ująć…A jak kto nie rozumie, to niech przeczyta wpis 9 x jeszcze..

 27. […] z:  https://marucha.wordpress.com/2016/11/09/neokonserwatyzm-umarl/ […]

 28. bitwapodhastings said

  Niech tylko nie jedzie do Dallas.

 29. Poziomka said

  To jest chyba ten wieczór w którym, przyznam, chciałbym przegrać zakład z Szanownym Panem Romanem K.

 30. Joe said

  Nie Dlalas,nie Dallas.Une maja wojenke z Syria na muszce i chyba jeszcze cusik kombinuja z Iranem ,zaczem czarny dzierzy ster wladzy.Beda chyba majstrowac przy tym…Tylko na razie ciezko sie zorientowac co republikany maja na przeciwwadze.

 31. Maverick said

  Zszokowane lewactwo i nieroby nie może pojąć co się stało.

  Jak można było oczekiwać na Clinton głosowało 96.7% rządowych nierobów, a teraz w oczy zaglądnęło im przerażenie, już w styczniu zacznie się osuszaniem bagien, będą szukać uczciwego zajęcia.

  Wbrew. lewactwu, socjalistom, komuchom, neoconom czyli żydowskim trockistom budującym jeden światowy rząd i ich zakłamanym mediom, sam bez wsparcia również skorumpowanej wierchuszki republikańskiej będącej antyamerykańską i udającej bully i hegemona w celu zdominowania świata dla ponad narodowych korporacji dokonał niemożliwego.

  Dokonał rewolucji w umysłach oduraczonych, tylko ci niedoinformowani glosowali na Clinton, i oczywiście Bush senior również wyszedł na głupka z tym jego NWO.

  2 miliardy wyrzucone w błoto na kłamliwe reklamy na nic się zdało, Trump bez pieniędzy z parti republikańskiej za śmiesznie małe pieniądze i bez korporacyjnych dotacji pokonał lucyferiański establishment. Ich zakłamane media, już teraz ćwierkają z innych nut aby dalej brać swoje niebiańskie apanaże. Media również należałoby osuszyć z zakłamań-ców.

  Gratulacje dla Trumpa i dla ludzkości, lewactwo dalej będzie udawało ze oni są mądrzy i sypać inwektywami, nie tędy droga lewacy, czas zacząć uczciwie pracować.

  Lewactwo straszące ze opuszczą Stany czas dotrzymać słowa nikt nie będzie za wami tęsknił.

  Straty nie będzie tylko sam pożytek..

  Od początku byłem z Trumpem, chociaż początkowo chciałem Rand Paul zwyciężył.

 32. Maverick said

  Obama grał kartami rasowymi, BLM, Black Panters, La Rasa etc.

  Clinton grała kartami kobiet, tzn, zdemoralizowanych Les….

  A prawdziwi amerykańscy patrioci zagrali samymi trumfami.

  Wynik znamy. Jaka to ironia losu dla zakłamanych mediów, i lucyferiańskiej propagandy

  utarto im nosy.

  Clinton udawała pokerzystkę i wrzeszczała „deal me in” rozdaj karty mnie też.

  A okazało się że nie umiała grać a cała zagrywka była słabiutkim blefem.

  Razem niszczymy lucyferiański NWO.

  Diabelski okult rozgromiony, teraz czas pogonić z Polski kundli kabały i ich zakłamane media.

  Zapłakane dzieci globalistów.

 33. mechanik said

  Optymizm jest mocno przesadzony. Kagan Macierewicz cieszy się ze zwycięstwa Trumpa i to już powinno budzić podejrzenia…

 34. SHREK said

  Maverick trafia dziesiątkę ?!

  .https://www.youtube.com/watch?v=r83En0Z5NmA&feature=em-subs_digest

 35. Maverick said

  Shrek tumbs up!!

  Lewactwo już zaczyna rozróby jak KOD w Polsce:

 36. Rokitnik said

  Dzisiejszej nocy siedzialem przed TV sledzac zmaagania Donalda JTrumpa z esztablismentem szatanskim. I z kazda godzina moj entuzjazm wzrastal, co bylo oczywiste.
  Radosc mialem podwojna, Trump wygral ( zdecydowanie ) w Texasie !!! – oraz na Florydzie – gdzie glosy liczono i liczono widocznie nie dowierzajc faktom. Glosowali na NIEGO
  przedewszystkim biali …ale takze wszystkie stany uwazane za ”czarne ” ( Iluzjana, Alabama, Virginia ) – i TEGO watku nie uwypuklaja meRdia rzadowe, najwidoczniej zazenowane takim obrotem sprawy.! Hilarzyca w y g r a l a z miazdzaca przewaga w stolicy USA (96% do 4 !) oraz wszystkich Stanach zdemoralizowanych i skorumpowanych ichna wladza, jak Kalifornia, New York czy Chicago.
  Szczerze mowiac – nie bylem OPTYMISTA – ale sie tego nie wstydze albowiem widzialem na wlasne oczy CUD wyborczy !!!!

 37. Stan said

  „Okultyzm, pedofilia, handel bronią, terroryzm… Zbuntowani agenci FBI o grzechach Clintonów
  2016-11-09

  Przy okazji wyborów prezydenckich w USA wyszło na jaw szereg materiałów demaskujących czołowych polityków Partii Demokratycznej, w szczególności zaś Hillary Clinton. Co jednak ciekawe, jak nigdy zademonstrował się bunt znacznej części agentów FBI przeciw szefostwu naciskanemu przez rządzący establishment.

  Wpływowi demokraci domagają się umorzenia szeregu postępowań w sprawach dotyczących powiązań z grupami terrorystycznymi, handlem bronią, pedofilią, handlem ludźmi, pornografią i wyciszenia informacji na temat praktyk okultystycznych, rytuałów voo doo z udziałem czołowych polityków.

  Media społecznościowe, a w rezultacie także mainstreamowe zostały dosłownie zalane – na kilka dni przed wyborami – tysiącami informacji kompromitujących Fundację Clintonów i ludzi z jej najbliższego otoczenia. Lawina sensacyjnych doniesień z WikiLeaks i innych niezależnych źródeł sprawiły, że główne koncerny medialne nie były w stanie ich „przesiać”, ale musiały się jakoś do nich odnieść.

  E-maile Clinton i szefa jej kampanii wyborczej wyciekły w tym samym czasie, gdy organizacja Judical Watch wygrała proces, zmuszając Departament Stanu USA do ujawnienia e-maili dotyczących afery Benghazi. Jednocześnie nowojorska policja nagle zdecydowała się ujawnić istnienie ponad 650 tys. e-maili Clinton i jej doradczyni, które zawierają m.in. materiały pornograficzne. Na laptopie Humy Abedin widnieją kompromitujące zdjęcia jej byłego męża, kongresmena Anthony Weinera.

  Dziewięć dni przed wyborami szef FBI James Comey, który pełni swoją funkcję od trzech lat i do końca kadencji ma jeszcze siedem, o ile nie zostanie wcześniej odsunięty, ujawnił, że wszczyna na nowo wcześniej umorzone śledztwo w sprawie e-maili Cllinton. Poinformował o tym Kongres. Po czym dwa dni przed głosowaniem oznajmił, że agenci zapoznali się z e-mailami i nowo odkryte materiały nie mają większego znaczenia. Skąd tak szybka zmiana decyzji? Czy agenci FBI zdążyli przejrzeć w tak krótkim czasie ponad 650 tys. nowych e-maili?

  Niektórzy analitycy wskazują, że FBI od co najmniej kilku miesięcy badało sprawę dotyczącą skandalu seksualnego z udziałem 15-letniej dziewczyny, która otrzymywała na swój adres pornograficzne zdjęcia byłego męża doradczyni Clinton. Korzystał on ze służbowego e-maila żony.

  FBI zaczęła analizować tysiące e-maili doradczyni Clinton, które ujawniły szereg powiazań samej byłej Sekretarz Stanu ze światem przestępczym. Dyrektor FBI uznał za stosowne powiadomić o ponownym wszczęciu dochodzenia w sprawie Clinton, o czym poinformował Kongres na kilka dni przed wyborami, wywołując popłoch w sztabie Demokratów.

  James Comey zdecydował się na ten ruch, obawiając się przecieku, który mógłby spowodować nieodwracalne szkody dla reputacji FBI. Gdyby nowe informacje o Clinton zostały ponownie zatrzymane przez FBI, reakcja z tego powodu byłaby o wiele gorsza niż krytyka, z którą obecnie musi sobie radzić.

  Ostatnio wydało się, że nowojorski oddział FBI przez kilka miesięcy ignorował sprawę Anthony Weinera z powodu nacisków politycznych. Powszechnie wiadomo, że Clinton już nie raz w przeszłości wielokrotnie naciskała na szefa FBI, by blokował niewygodne dochodzenia i składał śmieszne oświadczenia w Kongresie, aby sprawy nie mogły zostać zbadane.

  Wielu agentów federalnych i członków społeczności wywiadowczej groziło buntem szefostwu FBI. Domagali się oni ujawnienia amerykańskiej społeczności podstawowych informacji na temat toczącego się śledztwa w sprawie jednego z kandydatów na prezydenta.

  Stwierdzenia Comey’a dosłownie tuż przed wyborami, jakoby informacje zawarte w ponad 650 tys. e-maili nie miały istotnego znaczenia, jest co najmniej wątpliwe. Jeśli by tak było rzeczywiście, to nic nie stoi na przeszkodzie, by je ujawnić. Niektórzy analitycy sugerują wprost, że widocznie agenci pracujący nad sprawą odkryli „informacje wybuchowe”.

  Po pierwsze wskazuje się na silne powiązania czołowych przedstawicieli Demokratów z organizacjami terrorystycznymi. Wiele na ten temat mówią związki Humy Mahmood Abedin – doradczyni Clinton – z terrorystycznymi organizacjami i praniem brudnych pieniędzy. Urodzona w 1976 roku w Stanach Zjednoczonych Abedin, dwa lata później przeniosła się wraz z rodziną do Arabii Saudyjskiej, by powrócić do USA w wieku 18 lat na studia w George Washington University. Jej rodzice byli mocno zaangażowani w działalność sieci Bractwa Muzułmańskiego, jak i organizacje finansujące struktury związane z Al Kaidą. Abedin miała pośredniczyć w kontaktach między handlarzami bronią a establishmentem Demokratów. Sugeruje się, że w handel ten pośrednio była zaangażowana Fundacja Clintonów, uzyskująca wielkie darowizny od Arabów.

  W dniu 11 września 2001 roku Abedin pracowała zarówno dla Fundacji Clintonów, jak i organizacji charytatywnej, która jak później wykazali śledczy była przykrywką dla prania pieniędzy w imieniu Bin Ladena, o czym donosił „Newsweek”.

  Lobby saudyjskie od lat wywiera silny wpływ na amerykańską politykę zagraniczną poprzez zaangażowanie na Wall Strreet, szereg organizacji i think tanków skupiających ekspertów i byłych członków amerykańskiego sektora publicznego oraz prywatnego.

  Dramat wokół maili znajdujących się na komputerze Humy Abedin i jej byłego męża prawdopodobnie związany jest z konkretnym ryzykiem, że cały ten bałagan zostanie odkryty. Wyjdzie na jaw silny związek Clintonów ze światem przestępczym i międzynarodowym terroryzmem.

  Duża liczba agentów FBI zagroziła ujawnieniem tajnych informacji dotyczących przestępstw rodziny Clintonów w przekonaniu, że kolejna prezydencja – tym razem Hillary Clinton – wiązałaby się z okropną falą przestępczości na najwyższych szczeblach władzy. Były asystent dyrektora FBI James Kallstrom powiedział niedawno, że „rodzina Clintonów to rodzina przestępcza. Jest jak zorganizowana siatka przestępcza. Fundacja Clintonów to szambo (….). Daj Boże, że położymy kres takim ludziom jak Clinton w Białym Domu”.

  Najnowsze e-maile Podesta-Clinton ujawnione przez WikiLeaks wskazują także na szereg niewymownie odrażających praktyk, jakich dopuszczali się Clintonowie i ludzie z ich najbliższego otoczenia. Chodzi m.in. o uczestnictwo w rytuałach satanistycznych organizowanych przez satanistyczną „artystkę” Marinę Abramovic. Chodzi wreszcie o powiązanie Clintonów i ich otoczenia z pedofilią. Istnieje między innymi ścisły związek Clintonów między innymi z miliarderem, szefem funduszy hedgingowych (skazanym za pedofilię) Jeffreyem Epsteinem, w którego rezydencji na Manhattanie i prywatnej nieruchomości na Karaibach odbywały się przestępcze praktyki z udziałem demokratycznych polityków, celebrytów. Bill i Hillary Clintonowie wielokrotnie odwiedzili „Sex Slave Island” pozostającą poza jurysdykcją władz. Więziono tam dzieci i nastolatki wykorzystywane seksualnie.

  Śledztwo w sprawie kongresmena Anthony’ego Weinera i najnowsze rewelacje pochodzące z jego komputera wskazują, że na najwyższych szczeblach władzy w Waszyngtonie od wielu lat panuje przyzwolenie na seksualne wykorzystywanie dzieci przez polityków i ich wpływowych przyjaciół. Rzadko kiedy tego typu przestępstwa wyciekają w sposób, który kończy się ściganiem jak w przypadku republikańskiego kongresmena Dennisa Hasterta, który wykorzystywał nastoletnich chłopców. Hastert był tylko wierzchołkiem góry lodowej.

  E-maile między Hillary Clinton i jej byłą doradczynią Cheryl Mills wskazują na ścisły związek ze sprawą Laury Silsby, która została aresztowana i oskarżona o uprowadzenie dzieci i handel dziećmi na Haiti po tym jak wyspa została zniszczona przez huragan w styczniu 2010 roku. Silsby i dziewięć innych osób podających się za misjonarzy nieistniejącego chrześcijańskiego sierocińca, zatrzymały władze podczas próby przemycenia 33 haitańskich dzieci poza wyspę. Były prezydent Bill Clinton pełnił funkcję specjalnego wysłannika ONZ na Haiti. Przez pewien czas udawało mu się chronić przestępczy proceder Silsby.!

  Źródło: bignewsnetwork.com., newsweek.com, thenewwamerican.com., cns.com

  AS

  Read more:
  .http://www.pch24.pl/okultyzm–pedofilia–handel-bronia–terroryzm-zbuntowani-agenci-fbi-o-grzechach-clintonow-,47292,i.html#ixzz4PaqFFtHh

 38. VA said

  W serialu Simpsonowie już 15 lat temu przewidziano prezydenturę Donalda Trumpa

 39. Greg said

  Re. VA
  Od 24min.
  .https://www.youtube.com/watch?v=sobW1FqdDwg
  Zachęcam do ob.czterech części.

 40. Joe said

  37 Stan…Wyglada na to ze Clintonow „RODZINKI” POloza na oltarzu ofiarnym….Sprawdzajac wczesniej czy wszystko jest POd kontrola….Teraz „radza.”Ale czym to sie skonczy??

 41. osoba prywatna said

  Baba Wanga przewidziała śmierć Donalda Trumpa? Jej przepowiednie niepokoją…
  .https://www.youtube.com/watch?v=T2dpqktwU3k

 42. lolek said

  Nie muszę tu nikogo przekonywać. Dodam tylko do protokołu ilustracje do porównania.

  http://www.foxnews.com/politics/elections/2016/presidential-election-headquarters

  Jest co prawda kilka wyjątków (mam na myśli głównie Florydę) niemniej całość chyba się mniej więcej pokrywa.

 43. Lovshak - Rusofil said

  Max pięknie podsumował używając powiedzenia…. wpierw się z ciebie śmieją, póżńiej ignorują…..

 44. oszolom14 said

  jest kompletnie bez znaczenia kto jest wystawiony /wybrany na Bpga! czy prezydenta !kto zasiada w izbie kongresu ! senatu ,sejmie itd itp!!:) .decydujace i jedynie wazne jest kto …..bije …..monete:):) i ma monopol na udzielanie porzyczki na lichwiarskie procenty:) Jesli wierzyc doniesieniom ze sa juz kolonie „zwierzece”:) na ksiezycu i marsie ? to sa napewno rowniez u „ludzi nemroda :)zadluzone do granic niewyplacalnosci!:) .jesli kolejny pionek prezydencki w USA nie bedzie posluszny pozyczkodawcom! 🙂 to jaki problem go usunac i nazajutrz napisac/oglosic ze to robota „ruskich” czy Iranu,Korei poludniowej czy nawet ludzi z jedwabnego:)

 45. Trump wygrał wybory tylko dlatego, że część służb specjalnych (FBI) nie dopuściło do sfałszowania wyborów. Jak ktoś nie wierzy, to proszę obejrzeć film „Hacking Democracy” na YT. Clinton miała wszystkie narzędzia w ręku ale przegrała, czyli wybory były czyste. Podobnie było z wyborami Komorra-Duda. Ze swoich źródeł wiem, że nie było przewałów.

 46. Yah said

  Miejmy nadzieję , że wybory Trump – Clinton to nie to samo co Duda – Komorowski czyli wybieramy pomiędzy dżumą i cholerą. Wybór Duda – Komorowski to tylko wybór w czyim t…łku siedzieć amerykańskim czy niemieckim….. ale t…łek pozostaje t…łkiem. Chyba nie o to chodzi …..

 47. NICK said

  Lottomat, Gospodarzu. (23).

  [znowuż u mnie trzy podteksty; ale to nic nie waży; ani nic złego]

 48. RomanK said

  Gdyby USA bylo ..jak Polska napewno mialby pan – panie Yah – racje..
  Ale jest inaczej….
  Pan nie zapomina, ze Illinois..dzieki Chicago- wsparlo elektorami Clintonowa…nie musze panu przypominac- jaka to najwieksza etnicznie grupa wazy na glosach…..w Illinois/

 49. Maćko said

  48 No jaka Panie Romanie? Poloki czy Nygersi czy bezrobotni?

 50. Yah said

  Ad 49

  Niemce Panie Maćko, Niemce

 51. Yah said

  Ad 48

  Z tego co Pan napisał o wyborach w Illinois wynikają pewne konsekwencje dla Europy i Niemiec. Zresztą juz podnosza sie pewne głosy:

  Stworzenie europejskiej armii jest nieuniknione, ponieważ w przyszłości USA raczej nie będą martwić się o bezpieczeństwo Europy, oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201611104217756-juncker-armia-europejska/

  Problem tkwi w tym, że Europe nie stać na utrzymanie odpowiedni silnej armii. Imperialna polityka USA była na rękę Europie. Główny wysiłek finansowy zbrojeń opierał się na USA , a europejskie armie były takim kwiatkiem w butonierce. Kryzys naftowy i rozliczenia dolarowe ropy tylko ułatwiły USA finansowanie wyścigu zbrojeń. Z perspektywy lat wręcz można sadzić, że jedną z przyczyn powstania OPEC i wywołania kryzysu naftowego była konieczność pozyskania pieniedzy na rozwój kompleksu zbrojeniowego. ZSRR pozbawiony takiego „zewnętrznego” finansowania nie wytrzymał.

  Europa jest jednak w innej sytuacji euro to nie dolar, rok 2016 to nie 1973. Jak finansować armie skoro brakuje pieniędzy na socjał, gospodarka wolno się rozwija a ponadto ogromne pieniądze pochłania biurokracja brukselska. To zupełnie nierealne. Juncker bredzi. Jeśli Trump rzeczywiście rozpoczął politykę izolacjonistyczną przyspieszyłby tylko rozpad UE. Żadne z małych państw nie chciałoby ponosić kosztów utrzymania europejskiej armii, tym bardziej, że nie czuja zagrożenia ze strony Rosji.

  I jeszcze jedna sprawa w kontekście Niemców z Illinois. W takim razie był jakiś związek pomiędzy „wpuszczaniem” imigrantów przez Merkel do Niemiec a przyszłą prezydentura Clinton – ale jaki? Jaki pomysł mieli ci psychopaci?

  Nasi też musieli w tym uczestniczyć, bo nawet tekst listu Dudy do Trumpa treściowo pasuje do wygranej Clinton, powiem więcej, niektóre elementy tego listu są sprzeczne z programem wyborczym Trumpa. Brak profesjonalizmu czy …. rzeczywiście poszło coś nie tak ? Zachwyty niektorych politykow PiS to jak dla mnie dobra mina do złej gry – coś trzeba robić.

  Poczekamy, zobaczymy. „Polskimi” rękami nic się nie zrobi bo „polskim” rękom nie ufają ani Rosjanie, ani sami Polacy.

 52. Maćko said

  Rzeczywiscie… zapominam, ze Szkopów tam podobno 70 milionów. W czemy oni na Hitlarie by glosowali? Wojna z Rosja im sie nie marzy, Muslimy ich zalewaja dzieki wojnom USrAela, VW im wykanczaja, Monsanto wlasnie sobie kupili? Wiec dlaczego?
  ZGD za pomoc w zrozumieniu.
  Uszanowania

 53. Yah said

  Innymi słowy przy wyborze Clinton polityka neokonów czyli Niemcy zajmują się tylko swoja polityka gospodarczą, a politykę obronna cedują na NATO. Mówię o proporcjach ciężarów wydatków na zbrojenia. W przypadku rzeczywistego izolacjonizmu Trumpa i wycofywania sie militarnego USA z Europy Niemcy musza zajac sie i polityka gospodarczą i lepszym finansowaniem własnej armii.

  To dodatkowe wydatki, stąd pomysł Junckera na zrzucenie części kosztów na inne kraje UE.
  Dla Niemiec wybór Clinton to po prostu mniej kombinowania w sferze militarnej, bo przecież wymianę handlowa z Rosja można prowadzić nawet, gdy są nałożone sankcję „pod stołem”.

  Oczywiście jest możliwa jeszcze inna opcja. Duginowski euroazjatyzm wygrywa z euroatlantyzmem. Niemcy oraz inni liczący się gracze europejscy dogadują się z Rosją i ona staje się gwarantem stabilność na kontynencie. Taki scenariusz byłby ciekawy, choćby z tego względu, że moglibyśmy ujrzeć w Internecie filmiki porównujące wypowiedzi PiSiaków befor i after.

  W takim razie – powrót po 100 latach do doktryny Monroe’a ? Wszystkiego dowiemy się wkrótce. Warto tez obserwować stosunek administracji Trumpa do Wenezueli. Czy rzeczywiście Amerykanie skoncentrują sie na swoich problemach dając innym możliwość rozwoju swojej wizji demokracji?

  Jeśli tak by się zdarzyło to można by westchnąć i powiedzieć szkoda, że coś takiego nie wydarzyło się podczas wyborów w 1988. Historia Polski pewnie potoczyłaby się inaczej.

  Niestety, wtedy wszyscy traktowali USA jako „dobrotliwego hegemona” i „obrońcę demokracji”. Niestety hegemonowi totalnie odbiło, choć przecież symptomy choroby dawały o sobie znać już w latach 70-tych i 80-ych a świadczył o tym polityka USA wobec krajów Ameryki Południowej i Środkowej.

 54. Lovshak = ruskij agient said

  za YAH….I NNNYMI SZANOWNYMI …. powiem jak Max, moja ocena sytuacji na naszym podwórku jest taka,,,,,

  chciałbym aby akcje psychopaty maciorewicza poleciały na łeb na szyję,chciałbym żeby prezydent USA wycował swoje wojska z Polski uznając iż narusz to dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją, chciałbym żeby sjonista Macierewicz wziął resztę żydobolszewików, szehterów żakowskich weglarczyków lisów i żeby razem wyjechali do izraellla, weżcie też henzella z łonet cajtung… jednym sowem szkoleni przez departament stanu Broszka i resztawesołej kompaniji zupełnie nie przygotowana na ten wybór

  teraz pośmieję się

  MACIEREWICZ TYLKO PROSZE NIE ODGRYWAJ PODOBNYCH SPEKTAKLÓW JAK SIKORSKI, SSAŁEŚ SSAŁEŚ CLINTONOM, A ONI OPUŚCILI LOKAL BEZ ZAPŁATY DLA CIEBIE, NO ŻAL ŻAL D. ŚCISKA,

  NIEMIEC SIE ŚMIEJE FRANCUS SIE SMIEJ

 55. Lovshak = ruskij agient said

  POWINNO BYĆ NIEMIEC SIĘ ŚMIEJE RANCUZ SIĘ ŚMIEJE A JASZCZĄB MACIOREWICZ ZE SWOIMI DRONAMI MOŻE SIĘ Z EDMUNDEM POBAWIC NA ŚWIEZYM POWIETRZU CO NIECO..NIE WIEM POLECAM PAINTBALL SURVIVAL, NIGDY NIC NI WIADMO KIEDY PUTIN W NOCY ZAATAKUJE, A ŻYDOBOLSZVIK ŻAKOWSKI NIE ZAMIERZA BRONIĆ BIAŁYSTOKU, BO SIĘ WŁAŚNIE NA AMERYKAŃSKI BIAŁYSTOK, JAK SAM NAZWAŁ OBRAŹLIWIE WYBORCÓW TRUMPA, – OBRAZIŁ…

 56. Yah said

  Ad 54 i 55

  Oby Szanowny Pan miał rację co do losów Macierewicza i innych mu podobnych patridiotów.

 57. Maćko said

  53. Yah – musze wprowadzic poprawke – w Wenezueli zycie normalnych ludzi jest tragedia. Tamtejszy system jest gorszy od czegokolwiek con pan mógl krytykowac w Polsce za czasów komunizmu po Stalinie. Rozmawiam z Wenezuelczykami co tydzien. Tam jest duzo gorzej niz na Kubie. Nie da sie zyc.

  Tak wiec nie wolno mieszac imperializmu USA do absurdalnego kretynstwa socjalnego i ekonomicznego latynoskich despotów. Gdyz Castro, Maduro, Kirschner czy Bachelet to marionetki na poziomie Pieska czy Bula. Moze jeszcze Kirshner byla najmniej glupia.

Sorry, the comment form is closed at this time.