Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemcy: Media wieszczą katastrofę, politycy przestraszeni po wyborze Trumpa

Posted by Marucha w dniu 2016-11-09 (środa)

Niemieckie media boją się Donalda Trumpa. Poczytna prasa jest pełna katastroficznych wizji zniszczenia zachodniego świata. Publicyści powszechnie obrzucają nowego prezydenta USA obraźliwymi epitetami. Także poważniejsze analizy są pełne niepokoju.

Po wyborze Donalda Trumpa na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych niemiecka mainstreamowa prasa aż huczy od katastroficznych wizji. Czytamy o „totalitarnym kłamcy i oszukańczym dyletancie” („Die Zeit”), który niszcząc wszystko, przyniesie Ameryce i światu katastrofę („Spiegel”), doprowadzając do końca Zachodu i demokracji („Freitag”).

Publicyści poczytnych dzienników i portali przekonują Niemców, że nowy amerykański prezydent „gardzi ludźmi” („Deutsche Welle”) i jest zwykłym populistycznym kłamcą („Stuttgarter Nachrichten”).

W bardziej szanujących się tytułach nie brakuje jednak poważniejszych analiz. I te są jednak powszechnie bardzo sceptyczne, w gruncie rzeczy w nieco łagodniejszej formie oddając tę samą treść. Autorzy obawiają się, że niemiecką i europejską politykę zagraniczną czekają teraz trudne czasy.

Na kontakty między USA pod rządami Trumpa a Europą na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zwraca uwagę Berthold Kohler. Według komentatora, Amerykanie nie posłuchali Europejczyków i do Białego Domu zdecydowali się wprowadzić „nienawistnika”, jak nazwał Trumpa niemiecki minister spraw zagranicznych, Frank-Walter Steinmeier. Zdaniem Kohlera, ta decyzja może mieć ważkie skutki. „Jeżeli także w polityce zagranicznej Trump zrealizuje to, co zapowiadał podczas kampanii wyborczej, to tak czy inaczej zachwiany już sojusz i system polityczny Zachodu może stanąć przed rewolucją” – czytamy.

Kohler jest przekonany, że nawet jeżeli amerykański system polityczny będzie powstrzymywał Trumpa przed niektórymi zaskakującymi działaniami, to polityk na pewno „nie stanie się z Szawła Pawłem”. Publicysta zwraca też uwagę, że kanclerz Angela Merkel w swoich gratulacjach postawiła Trumpowi warunki, pod jakimi będzie z nim współpracować. Chodzi o przestrzeganie tzw. praw człowieka. [Bua ha ha! – admin]

Wybór Trumpa może mieć też daleko idące konsekwencje dla polityki na Starym Kontynencie, sądzi Kohler. „Rozdarci Europejczycy będą musieli zacieśnić współpracę w ważnych kwestiach i bardziej troszczyć się o własne sprawy, jeżeli Ameryka jeszcze bardziej wycofa się z Europy i Bliskiego Wschodu. To zmieni kalkulacje w wielu stolicach, od Londynu przez Berlin i Warszawę, aż po Moskwę i Pekin” – pisze autor. [O Jezu, no i jak ci Europejczycy będą troszczyć się o własne sprawy?! – admin]

Z kolei na łamach „Süddeutsche Zeitung” Heribert Prantl przewiduje, że prezydentura Trumpa będzie oznaczać poważny cios w polityczną kulturę Zachodu. Prantl zwraca uwagę, że podczas gdy prawicowi politycy w Niemczech (nazywani przezeń „populistami”) znają granice, których nie wolno przekraczać w dyskursie publicznym, dla Trumpa one niemal nie istnieją. Polityk pokazał, że obrażanie innych może ujść całkiem bezkarnie. Ten, pisze Prantl, „agresywny populizm” będzie teraz „zatruwał” politykę także w innych krajach Zachodu.

Thorsten Denkler przekonuje z kolei na łamach tego samego dziennika, że wybór Trumpa to prawdziwy szok dla rządu w Berlinie i całej Europy. Amerykanie wybrali prezydenta, który zdaje się nie podzielać traktowanych jako oczywiste zachodnich wartości. „America First to jego dewiza. I wydaje się, że będzie to teraz nowy paradygmat amerykańskiej polityki zagranicznej” – ubolewa Thorsten.

Autor akcentuje pełne dystansu gratulacje Merkel i jest pewien, że dla niemieckiego rządu współpraca z Ameryką stanie się teraz „trudna, jeśli nie lodowata”. Publicysta kieruje uwagę na przyszłość NATO, sugerując, że Niemcy mogą stanąć przed koniecznością szybkiego zwiększenia wydatków na zbrojenia do przewidzianych przez traktaty 2 procent, jeżeli chcą liczyć na amerykańskie partnerstwo obronne.

Publicysta podejrzewa też, że Trump szybko porozumie się z Władimirem Putinem w sprawie Ukrainy, akceptując na przykład uznanie Krymu terytorium rosyjskim. Thorsten wskazuje też, że o ile dotychczas Niemcy rozmawiając z Rosją o przyszłości Ukrainy mogły zawsze liczyć na wsparcie Amerykanów, teraz to najprawdopodobniej się skończyło.

„Spiegel Online” zwraca uwagę na postawę niemieckiego rządu. Berlin ma głęboką nadzieję, że Trump, inaczej niż w zapowiedziach wyborczych, nie będzie jednak realizował polityki izolacjonistycznej. Florian Gathmann i Severin Weiland przekonują, iż niemieccy politycy nie spodziewali się zwycięstwa Trumpa. Nowy prezydent jest dla rządu Merkel problemem, bo „nikt nie wie, czego [Trump] właściwie chce”.

Zdaniem autorów, Waszyngton będzie dla Berlina niczym czarna skrzynka i niewiele pomogą tu nawet nawiązane już wcześniej kontakty z jego otoczeniem politycznym. W artykule czytamy, że zasadne są poważne obawy o obecność NATO w Europie Środkowo-Wschodniej, bo ewentualna zmiana podejścia USA do Rosji może być tu przesądzająca. Gathmann i Weiland podejrzewają też, że wybór Trumpa pogrzebie prace nad wolnym handlem między USA a Europą.

Inaczej sprawę stawia portal konserwatywnego tygodnika „Junge Freiheit”. Na tych łamach opublikowano artykuł szefowej Alternatywy dla Niemiec, Frauke Petry. Petry przekonuje, że zwycięstwo Trumpa „jest przede wszystkim triumfem amerykańskiego narodu nad estabilishmentem”, a jego prezydentura oznacza „koniec poprawności politycznej”.

Zdaniem Petry, wybór Trumpa to „amerykańska wersja Brexitu”, oznaczająca przywrócenie kraju obywatelom. Szefowa AfD nie ukrywa, że zwycięstwo Trumpa bardzo ją cieszy.

Wśród niemieckich polityków to zdecydowany wyjątek, bo przedstawiciele wszystkich pozostałych partii nie ukrywają swojego zaniepokojenia wyborem Amerykanów. Sceptycznie o Trumpie wypowiadają się nawet członkowie rządu, obok cytowanego już Steinmeiera także minister obrony Ursula von der Leyen czy wicekanclerz i minister gospodarki, Sigmar Gabriel.

Pach
http://www.pch24.pl

Komentarze 33 to “Niemcy: Media wieszczą katastrofę, politycy przestraszeni po wyborze Trumpa”

 1. JerzyS said

  Wybrano nie Trumpa

  Wybrano Melanie i to ona trzyma za jaja!
  a ma w tym doświadczenie!:)

  I na dodatek ma swoje miejsce urodzenia!

 2. SHREK said

  To nie Niemcy to Niemieccy Żydowie proszę o `poprawność polityczna` !

  Niemcy cieszą się bardziej od Polaków, po prostu wizja gehenny się odwleka mimo obranego kursu a poza tym nie będzie tak łatwo kraść i mordować.

 3. Martar said

  W szkoplandii widac tez takie same lewackie durne prestytutki jak nad Wisla.

 4. snag said

  Tytuły ze Spiegel international ,…
  =============================
  A Political Catastrophe
  Trump’s Victory Ushers in Dangerous Instability

  Europe Reacts to Trump
  ‚The World Is Crumbling in Front of Our Eyes’

  Polityczna katastrofa … Zwycięstwo Trump’a zagrożeniem stabilności … Świat się wali … znaczy ich świat, w którym żyli bezpiecznie na krzywy ryj od zakończenia II Wojny pod parasolem amerykańskich sił zbrojnych, podobnie Japonia, Korea, nie wspominając o arabskich pasożytach z OPEC, etc., bo jeśli Trump dopnie swego to rzeczywiście koniec podróży ‚na gape’, to jedna sprawa, następna to zagraniczna wymiana handlowa na której wychodzimy jak przysłowiowy Zabłocki na mydle ,…

 5. Mis z Okienka said

  Jerzy S.
  Jestes glupi.

 6. Hysteria Factor said

  Niemcy mają teraz okazję zobaczyć co będzie czekało ich kraj po przyszłorocznych wyborach, przejęciu władzy przez AFD i odejściu Merkel ! W tym kontekście reakcja niemieckich mediów i polityków pełniących władzę jest całkowicie zrozumiała…

 7. #1, p. JerzyS., widac pofolgowal Pan sobie ??? Pewnie ulżyło…

 8. SHREK said

  Oto p/k kreciej roboty `dinozaura` gudlajowego;

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wielka-katastrofa-planowana-2017-oficjalny-program-zniszczenia-niemiec-plany-o-trzeciej-wojnie-swiatowej-2016-11

  koniecznie chcą wypełnić założenia Talmudu do ustanowienia jednego powszechnego i `OTWARTEGO` żyd- bydlacko-satanistycznego panowania.

 9. revers said

  Nie wszyscy Niemcy wala w jedna tube Goebelsa, Willy Wimmer byly szef parlamenmtarnej grupy kontroli Bundeswehry i wiceprezydent OBWE otwarcie mowi o obronie przed wojna, zazegnaniu wojny lub przynajmiej odlozeniu wojny na jakis czas.

  W podobnym tonie wyrazal sie Oskar Lafontein.

  To Trump chcial zlikwidowac TTP, TTIP a zatem CETA stoi pod znakiem zapytania lub czeka na obejscie Stanow Trumpa przez Kanade.

 10. SHREK said

  @!1
  Ilu tu zakasza ogorkowych ciamajdow co to nawet bogatym do rozporka zagladaja i rozpatrywaja, konowaly jedne i nieudane hipokryfty paskudne, poszlyby na nauki koscielne ?!

  A fej skundelki ;

 11. revers said

  A co mowi nie Niemiec Tusk z POlski a z Kaszub i inni unijni szefciunie z Martinem Szulcem wylacznie … , panika handel i islamskie panstwo, pomajdanowa ukraina im ucieka ..
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3921012/Panicked-EU-chiefs-hurriedly-invite-Trump-discuss-trade-negotiations-fears-America-s-new-president-deal-BRITAIN.html

 12. Maverick said

  Wszyscy gratulują Trumpowi a co ten dziwak Duda robi.

  Poland
  Polish President Andrzej Duda congratulated Mr Trump in a letter, and said: „We are particularly pleased that during this year’s Nato Summit in Warsaw the US decided to increase its military presence in Poland, thereby strengthening the Alliance’s Eastern flank.
  „We sincerely hope that your leadership will open new opportunities for our co-operation based on mutual commitment.”

  Kundelki podwiną ogonki. Trump rozumie do czego dążą globaliści a Duda nie..

  To jest problem Polski.

  Tusk jeszcze głupszy niż Duda:

  Nasz ” mandarynek „ z Brukseli wysłał list do Trumpa aby rozpocząć negocjacje z USA tzn. TTIP i wysłał mu szczególe gratulacje.

  Brzmiał on: „

  Drogi Panie przewodniczący-elekt. Gratulujemy wyboru na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.
  Dziś jest to ważniejsze niż kiedykolwiek, aby utrzymać stosunki transatlantyckie.Tylko dzięki ścisłej współpracy UE i USA mogą nadal mieć znaczenie przy rozpatrywaniu bezprecedensowych wyzwań, takich jak: zagrożenie dla suwerenności Ukrainy, zmiany klimatyczne i migracje.

  Zapraszamy pana do rozmów na temat TTIP oraz zapraszam do odwiedzenia Europy w najbliższym czasie „

  Pewne jest jedno ze od łez progresywnego lewactwa może się skończyć susza w Kalifornii.

  Problem tylko w tym ze łzy zawierają zbyt dużo soli.

  Jedno z wielu pozytywnych aspektów zwycięstwa Trumpa.

 13. Trak said

  I fajnie.
  Oni to się znają na …Donaldach.

 14. marcinkrys said

  wybory wygrali Amerykanie a w ich imieniu Trump i my Polacy administrowani przez kukły Sorosa.Soros wspierał Clinton w wyborach kwotą 9,5 mln dol.wtopił
  http://www.zerohedge.com/news/2016-11-06/meet-million-dollar-donors-spoiler-alert-they-are-her
  Clinton i jej najbliżsi współpracownicy stoją za programem islamizacji europy. to ona wymusiła ne europejskich “przywódcach” przyjecie bez jednego wystrzału inwazji milionów żołnierzy wojującego islamu.Polska zmaga się z plagą miliona emigrantów z Ukrainy, która na skutek zorganizowanego przez Clinton zamachu stan stała się państwem frontowym. bez wojny miliony siedziałby u siebie w domach.
  Reichsleiter Makrela robi pod siebie ze strachu że gniew wyborców i ją dosięgnie w zbliżających się wyborach. a ma postawy
  http://www.zerohedge.com/news/2016-11-08/angela-merkel-warns-russia-may-interfere-german-election-next
  300.000 NATO wojska zostały postawione w stan gotowości pośród rosnących napięć pomiędzy Rosją i państwami bałtyckimi300.000 żołnierzy NATO zostały postawione w stan gotowości rosnących na skutek sztucznie wywoływanych napięć pomiędzy Rosją i państwami bałtyckimi.została osierocona banderowska junta na Ukrainie, którą Clinton utrzymywała do wojny z Rosją.3000 tzw banderowskich bojowników zostało przewiezionych do bazy NATO w Gruzji w celu wywołania wojny w Osetii Południowej chronionej przez Rosję. Ukraina i Mołdawina wspierana przez Rumunię i NATO chcą wyzwalać Naddniestrze chronione przez Rosję.
  http://www.zerohedge.com/news/2016-11-07/nato-places-300000-troops-high-alert-readiness-confrontation-russia
  P.S
  pieniądze i kosztowności warto trzymać za dala od banków:
  http://www.zerohedge.com/news/2016-11-07/money-has-vanished-tesco-bank-halts-online-payments-after-cash-taken-out-20000-accou

 15. watazka said

  A tymczasem … czarownica padla.
  Witch is dead!
  Przyjemnego ogladania

  the witch is dead Oz remix – YouTube

 16. revers said

  Zabraklo tylko tresciwych informacji o zrzucie nastepczyni IG Farben, koncernu Bayer, ktory przejal tez Monsanto, zrzutka na kampanie wyborcza Trumpa przez komitet polityczny w akcji PAC wyniosla ca. pol miliarda $ .

  Takze wszystko w swoim czasie, przyjdzie zbierac toksyczne zniwa w zunifikowanej uni jak nie z CETA to z toksycznym, proszczepionkowym bayerem, ktory uzdrowi inaczej nie jeden lud, szczegolnie w europie wschodniej.

 17. Edward said

  Niemieckie media – hahahahahahahahahahahahahahahahah………………………………….

 18. karlik said

  Niemcy się przygotowują od lat na wojnę..
  https://gloria.tv/article/cwQ8z8RPcxJ13N6nh14eefNQY

 19. Andzia said

  Unia to przekret!

 20. Nie rozumiem podniecenia jakie wokół tego panuje. Czy myślicie, że ten cały Trump, czy jak mu tam naprawdę, ma jakąś własną wizję i w dodatku będzie spełniał to, co zapowiadał? A nie daj dobry panie Jahwe, podejmie on jeszcze jakieś działania, których zalążek wyjdzie z jego własnej łepetyny? A poza tym, co to za „demokracja”, że każdemu wszystko wolno, i nikomu nic nie wolno? Wojna (to znaczy planowe, masowe ludobójstwo) nadchodzi wielkimi krokami. Ych mendia nas z tym oswajają. To, co się od kilkunastu lat dzieje, ta cała „walka z terroryzmem” itp., a ostatnio mieszanie krwi Europejczykom za sprawą halal i koszer, to tzw. harce przed wielką bitwą. Uny wojnę wywołać muszą z kilku powodów:
  1. Wojna przykryje dotychczasowe zbrodnie i powiedzie je ku przepaści publicznego zapomnienia.
  2. Wojna wywoła depopulację, a więc zwiększy tzw. przestrzeń życiową dla tych, którzy uważają się za wybranych. Szczególnie nienawidzą oni nas, Słowian.
  3. Wojna umożliwi niekontrolowany obrót żywym towarem.
  4. Wojna przyniesie bardzo wymierne, kolosalne zyski 18-tu panującym rodzinom – broń i amunicja, środki medyczne (czyli trucizny), no i oczywiście lichwa w postaci samonapędzającego się nieskończonego długu.
  5. Wojna zniweczy deficyt osiągnięty dzięki drukowaniu zielonych papierków, bez jakiejkolwiek społecznej kontroli i pokrycia w kruszcach.
  6. Wojna pokryje rosnące zapotrzebowanie na narkotyki, prostytucję i części zamienne dla korzennych.
  7. Wojna umożliwi ym wreszcie przejęcie całkowitej kontroli nad światem. Ma być elyta elyt, wasalne służby i cała reszta „bydła” (wg nomenklatury talmudycznej), która nie będzie miała żadnych praw, lecz tylko przywilej służenia potomkom Neandertalczyków.
  To tyle, z grubsza rzecz ujmując.
  A co, jeśli wojny nie będzie? Ano, nie będzie tego, co wymieniłem wyżej, ale to jeszcze pryszcz, bo nie tego się najbardziej boją. Największy strach budzi u nich pewność, że jeżeli wojny nie będzie, to nastąpi ych zagłada, czyli holokaust; teraz już nie wymyślony i do tego całkowity.

 21. Marucha said

  Re 20:
  W moim przypadku nie tyle cieszę się ze zwycięstwa Trumpa, co z przegranej tej satanistycznej psychopatki Clinton.
  A czego dokona Trump – niedługo się przekonamy.

 22. Kar said

  re:21

  ..Ona-Clinton (mozna zgadywac) wrzucilaby prawdopodbnie na 5-6 bieg gazujac do galopu motloch-szczurnie natychmiastowo..Ale ON ten usmiechniety Pan-pedant (Mr Trump) zastosuje delikatna metode: „wielblad-slomka”..Bedzie tlukl zwierzaka po lbie slomka z usmiechem sadysty, az do skutku.. US lud-ciemnia wkrotce to ogarnie. Nie ma pomiluj na tym swiecie

 23. Re 21:
  Trafnie ją pan nazwał, panie Marucha, choć epitetów określających tę kreaturę zebrałoby się pewnie na długi artykuł z dziedziny językoznawstwa.
  Dodam jeszcze taki cytat, warty chociażby chwili zastanowienia się nad jego sensem:

  Są spekulanci, którzy utrzymują, że rozgrywka o Biały Dom nie rozstrzyga się w wyborach; te są tylko zabawą dla naiwnych. Jedynego właściwego kandydata wyznacza bowiem nieformalne trio: Rada Spraw Zagranicznych, Komisja Trójstronna i Grupa Bilderberg. Prawie każda osoba wybrana na prezydenta USA oraz prawie każdy jej główny przeciwnik był członkiem tajnej, wszechświatowej organizacji, znanej jako Rada Spraw Zagranicznych. Wszyscy zaś pozostali zostali namaszczeni przez inne niecne siły skupione w kosmopolitycznych towarzystwach Bilderberg Group, czy też Komisji Trójstronnej. Wpływ, jaki te grupy wywierają na polityczne życie, jest niepodważalny. A jedyną kwestią sporną ich dotyczącą jest to, czy – jak twierdzą ich członkowie i zwolennicy – grupy te li tylko stanowią niewinne forum dyskusyjne zajmujące się analizowaniem posunięć, ruchów i zwrotów w światowej polityce, czy też – jak podejrzewają ich krytycy – są wielce podejrzanymi tajnymi towarzystwami, zza kurtyny manipulującymi wszystkimi ważnymi decyzjami polityki światowej. I przynajmniej w jednym trzeba przyznać rację krytykom: wszystkie te grupy działają bardzo dyskretnie. […] Kto namaszcza prezydenta USA? Daniel Estulin nie ma żadnych złudzeń. Głównym kreatorem niewątpliwie był od dawna David Rockefeller, którego rodzina finansowo i personalnie wspiera zarówno Radę Spraw Zagranicznych, jak i Komisję Trójstronną oraz Grupę Bilderberg – pisze on w swej książce. Ci, którzy kwestionują rewelacje Estulina, powinni jednak przypomnieć sobie słowa samego Davida Rockefellera: „Wielu wierzy, że jestem częścią tajemnej sieci knującej przeciwko najlepszym interesom Stanów Zjednoczonych. Charakteryzują moją rodzinę i mnie jako internacjonalistów [czytaj: żydów], konspirujących z innymi na całym świecie, by zbudować bardziej zintegrowaną polityczną i gospodarczą strukturę. Jeśli to ma być zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny” – wyznał.

 24. Peryskop said

  Von der Leyen po wyborach w „ciężkim szoku” !!!

  http://www.n24.de/n24/Nachrichten/Politik/d/9400390/fuer-von-der-leyen-ein–schwerer-schock-.html

  O tyle ważne info, że Ursula Gertrud Von der Leyen :

  – od roku 2013 ministerka obrony Bundeswehr;

  – lansowana na następczynię Angeli BundesKanzler GmbH;

  – ur. w 1958 w Belgii matka-Niemka siedmiorga Kindern;

  – z arystokratyczno-dyplomatycznego rodu Albrecht;

  – doktor medycyny z orzeczonym zaledwie 20% plagiatem;

  – doskonale wytrenowana m.in. w robieniu min :

 25. Peryskop said

  Re 5
  Myszu z Windowsenka wciąż nie jesteś mądry.

  Lub masz coś na punkcie trzymania za yaya 🙂

 26. watazka said

  No to w koncu beda te wizy do USA, czy dalej bedziemy TYLKO „najblizszymi sprzymierzencami USA”?
  Bo ja – podobnie jak Tusk- tez sie bardzo martwie o „suwerennosc Ukrainy”.
  Bardziej nawet niz o suwerennosc Jugoslawii a nawet Moldawii.

  A te wizy do USA sa dla nas bardzo wazne, bo jak sie zacznie wojna z Rosjanami to te wizy moga sie nam bardzo przydac, bo mamy niestety taka nadzieje, ze Ameryka nas nie opusci.
  Dlatego dobrze jest miec zapasowe wizy,

 27. milton said

  Czy w systemie demokracji, gdzie największe pole do popisu mają tajne porozumienia i różnego rodzaju lobby możliwa jest nagła zmiana ? Możliwa jest tylko w jednym przypadku. Całkowitego bankructwa. Gdym mamy do czynienia z imperium światowym – proces bankructwa przebiega inaczej, jego koszty przerzucane są na satelitów, na państwa podbite przez imperium. W samym imperium, na skutek strachu przed upadkiem do coraz większego głosu dochodzi lobby ekonomiczno-militarne, powiązane z systemem bankowym, który tak ustawia, grabienie obywateli, że zawsze wygrywa, dysponuje monopolem na towar, który się 1) nie psuje, 2) na który jest zawsze popyt, 3) który zapewnia bezkarność. Jednakże klika rządząca systemem finansowym zagrożona jest syndromem mitologicznego Midasa, który swoim dotknięciem wszystko zamieniał w złoto, a na końcu przymierał z głodu.
  Wszystko to odnosi się do Stanów Zjednoczonych, ich ustroju i sytuacji po wyborach.
  Nowy prezydent przejmuje państwo w fatalnej sytuacji gospodarczej wewnętrznej.
  – Większość obywateli od końca lat 60′ ubiegłego wieku oduczona została solidnej pracy, która była znakiem firmowym tego kraju.
  – Dziedziczy również rozpoczęte na wielu frontach wojny, przez laureata Pokojowej Nagrody Nobla Obamę Syrię, Ukrainę, zranione przez imperium amerykańskie – kraje Afryki Płn, Serbię, Irak etc.
  – Państwo nie cieszy się szacunkiem narodów świata – ideologia którą US proponuje światu, to sprowadzenie życia do brzucha i rozporka, odrzucenie religii, zastąpienie świata realnego -światem wirtualnym,
  – US stały się siedliskiem klik zorganizowanych w międzynarodowe korporacje,
  To tylko niektóre z wielkich problemów stojących przed Trumpem, które wymagają natychmiastowego wycofania się Imperium Americanum. Nawet gdyby Trump podjął właściwe kroki, i nie natrafiłby na zorganizowany sprzeciw lobbies, sytuacja międzynarodowa byłaby spokojna, to pozytywne skutki wystąpiłyby nie prędzej niż za 2 lata.
  Gdyby Trump znalazł środowiska na tyle silne, żeby rzucić rękawicę klikom, których zakładnikiem jest społeczeństwo amerykańskie i świat, to bylibyśmy świadkami wojny światów. Myślę, że jest to scenariusz mało realny, bo po drodze jest jeszcze metoda załatwiania prezydenta na sposób Lincolna, lub Kennedy’ego. A jeżeli prezydent spełni oczekiwania kliki, tzn. zadowoli się kosmetyką, to na pewno znajdzie się dla niego miejsce w Bohemian Grove

 28. Mis z okienka said

  re 25

  Peryskop,

  Wyglada ze jestes pederasta bo lubisz trzymac sie za cudze jaja.

 29. NICK said

  A po kiego Panu te wizy, Panie Watażko.
  Wizy są i były dla wybranych.

 30. Peryskop said

  Re 28
  Myszu, poodło.

  A jeśli naprawdę wciąż nie docenisz potencjału pro-wyborczego w całokształtach Melanki T. – no to zgadnij sobie jaką możesz mieć orientację ?

  Ukryte orientacje też chodzą po ludziach.

 31. Rezystencjusz_WlkPL said

  SHREK, proszę Cię abyś zapodał raz jeszcze filmik z wpisu nr 2, wzięty z innego kanału lub z gdzieindziej, a który na Jewtube został już usunięty (szybko się, k**wa, uwinęli zas**ńcy!). Może jakiś Daily Motion, Vimeo lub inny portal, konkurencyjny wobec yt, mniej znany a bardziej rzetelny? W szczególności zaś nacjonalistyczny rosyjski lub narodowo-socjalistyczny typu otwartego gdziekolwiek, do wglądu bez konieczności logowania.

  Swoją drogą, trudno się Niemcom normalnym a raźno wiwatującym dziwić, gdyż oni jak mało kto, wagę przykładają do swoich i cudzych rodowych korzeni, co im się obiektywnie bardzo chwali. Dzięki temu i za wzór biorąc – dzisiaj Polacy, Rosjanie, Słowianie ogółem mają świetną inspirację, dla kształtowania reprezentatywnej dla Białej Rasy potęgi, wedle naszych specyfik lokalnych. Przykładem optymalnych nauczycieli świetności rodowej, jako chyba najlepszy punkt odniesienia od czasów greckiego antyku!

  Mischlińska lewaczka Merkel, syf niemiłosierny w całej Europie robiąca – pokrewna jest stanowej eks-kandydatce Hillary, gdzie o randze podobieństwa między nimi przesądza znacznie i o wiele więcej, niż sama tylko zwykła, kobieca „solidarność jajników”. Wiemy wszyscy o co chodzi. Ona w razie wygrania wyborów, pchnąć mogła niechybnie Stany zJUDnoczone do wojny nuklearnej z ostatnim w miarę jeszcze normalnym, zdrowym i dobrze stojącym na świecie państwem aryjskich Rusinów, Tartarów, Niemców nadwołżańskich oraz mrowia rozproszonych społeczności typu kitajskiego, które im przynależą. Gdzie groźba tego typu nad światem wisiała realnie, a taki rozwój wydarzeń byłby aktem samobójczym dla WSZYSTKICH, nie tylko dla Rosji i USA. Zaś bardziej prorosyjski i, zasadniczo – PROROZSĄDKOWY przede wszystkim, prezydent-elekt Donald Trump, który powinien spokojnie dogadać się z Putinem – wiadomo, jakiego pochodzenia jest (podpowiedź: z mischlingiem Tuskiem i jego k***stwem nie mający wspólnego, a o resztę patrz => Wikipedia), wobec czego normalnym, przyzwoitym Niemcom, jak już wspomniałem, oraz innym Białym Ludziom – trudno się dzisiaj i teraz, z powodu nastrojów żywionych dziwić.

  ***** POST SCRIPTUM: *****

  Zwróćcie wszyscy uwagę, oglądając koszerną skrzynkę z obrazkami, jak przykładowo Szechter, jak ….. [wczoraj po 20-stej na TV regionalnej któryś lewacki profesor, przesadnie gestykulujący i z mocno wysuniętą do przodu bródką, jako fizjonomiczne ukazanie cechy cwaniactwa w charakterze] oraz inni z ich zgniłego sortu – od chwili nominacji Trumpa na prezydenta najpotężniejszego państwa, SPRAWIAJĄ NA TWARZACH WRAŻENIE JAKBY ŚMIERTELNIE CZYMŚ PRZERAŻONYCH, CZY WRĘCZ W PANICE BĘDĄCYCH – ZAUWAŻYLIŚCIE TO??? Pytanie, czego aż tak bardzo tamci się boją???

  Bo z tego co ja wiem, to przecież ostatnimi czasy, nikt im chyba jeszcze nie składał zaproszeń, typu: >https://i.ytimg.com/vi/drf76YywLLg/maxresdefault.jpg 🙂

 32. Rezystencjusz_WlkPL said

  … jako niemoralnych propozycji nie do odrzucenia, można rzec. A dziadek zacnego Donka-elekta, czyli Friedrich Drumpf, zdaje się że wzorem innych jego ziomków nie miał wyjścia innego, niż tylko idąc po jak najmniejszej linii oporu – z rozsądku – ulec polityce przymusowej anglizacji po I wojnie światowej, wraz z całą swoją konstruktywną i pionierską dziejowo grupą etniczną, dając się kulturowo przerobić na swoich kuzynów eks-Brytyjczyków. Taka oto była główna osłonka wyklarowania tożsamości żywiołu wiodącego in die Vereinigte Staaten von Amerika.

 33. A te MEDIA, to czyje są?

Sorry, the comment form is closed at this time.