Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

O. Cavalcoli: trzęsienia ziemi karą za legalizację homozwiązków. W Italii zawrzało.

Posted by Marucha w dniu 2016-11-09 (środa)

Wypowiedź o. Giovanii Cavalcoli we włoskim Radiu Maryja na temat kary boskiej dla Włochów w postaci trzęsień ziemi w środkowej części kraju wzbudziły wielkie poruszenie nie tylko w samym Watykanie.

I chociaż doradca Papieża zganił dominikanina, również inni duchowni i świeccy uczeni dostrzegli w tym nieszczęściu „palec Boży”.

Szanowany teolog, dominikanin, o. Cavalcoli kilka dni temu powiedział, że katastrofalne trzęsienie ziemi, które dotknęło środkowe Włochy w tym roku, to kara boska za zalegalizowanie w lipcu związków homoseksualnych.

O. Giovanni Cavalcoli

O. Giovanni Cavalcoli

W minioną niedzielę potężne trzęsienie ziemi o sile 6.6 w skali Richtera zniszczyło bazylikę świętego Benedykta w Nursji – patrona Europy z VI wieku – poważnie uszkadzając inne kościoły i zabytki. Było to trzecie z rzędu wielkich trzęsień, które dotknęły region po potężnych wstrząsach z 24 sierpnia. Wtedy to życie straciło ponad 300 osób.

Komentarz o. Cavalcoli doprowadził do jego zawieszenia w rozgłośni (nie może już prowadzić audycji) i do bezprecedensowego potępienia ze strony osobistego doradcy Franciszka i zastępcy Sekretarza Stanu abp Angelo Becciu.

Hierarcha wyraźnie oburzony stwierdził, że słowa dominikańskiego teologa „nie są zgodne z nauką ewangeliczną”, „obrażają wierzących” i „są skandaliczne dla tych, którzy nie wierzą” [a ci nas szczególnie, kugwa, obchodzą! – admin].

Według arcybiskupa, „sięgają one okresu przedchrześcijańskiego i nie odpowiadają teologii Kościoła, ponieważ są sprzeczne z wizją Boga oferowaną nam przez Chrystusa”. [Bezczelne, blużniercze pierdoły heretyckiego sukinsyna – admin]

– Chrystus ujawnił nam oblicze Boga miłosiernego, a nie kapryśnego i mściwego. To jest pogańska, niechrześcijańska wizja – powiedział. Co ciekawe, duchowny zasugerował nawet, że wypowiedź dominikanina była „obraźliwa” dla Dziewicy Maryi, która jest postrzegana jako „Matka Miłosierdzia, pochylająca się nad płaczącym dzieckiem i ocierająca te łzy, zwłaszcza w tak strasznych chwilach jak trzęsienia ziemi”. [Ta kugwa męska w przebraniu arcybiskupa nawet Matką Boską sobie jaszczurczy pysk wyciera… – admin]

Włoski dziennik „La Repubblica” zauważył, że takie stwierdzenia wypowiedziane przez ojca Cavalcoli byłyby „tolerowane” przez Benedykta XVI, ale „nie przez osoby z otoczenia Franciszka”.

Dominikanin mimo reprymendy jaką otrzymał z Watykanu, z niczego się nie wycofał. Wręcz przeciwnie.

– Potwierdzam wszystko to, co wcześniej powiedziałem: trzęsienia ziemi są wywołane przez grzechy ludzkie, takie jak np. życie w związkach cywilnych – mówił.

Kapłan wezwał innych duchownych do lektury Katechizmu.

– Jestem doktorem teologii i przez trzydzieści lat pracowałem w Watykanie ze świętym Janem Pawłem II. Powtarzam, że grzechy takie jak: homoseksualizm zasługują na boską karę, która może się przejawiać w postaci trzęsienia ziemi – dodał.

Przypominając dzieje Sodomy i Gomory, Ojciec Cavalcoli podkreślił, że takie stwierdzenia, iż „homoseksualizm jest wbrew naturze i że homoseksualiści są grzesznikami nie są sprzeczne z zasadami etyki chrześcijańskiej”.

Radio Maryja zdystansowało się od jego komentarzy, mówiąc, że to jest osobista opinia duchownego i „absolutnie nie odzwierciedla ona opinii stacji”. W odpowiedzi, o. Cavalcoli komentował: oni też powinni zapoznać się z Katechizmem.

Komentarze dominikanina nie są bynajmniej odosobnione. Coraz więcej duchownych i świeckich uczonych wskazuje, że seria dużych trzęsień ziemi, które nawiedziły w ostatnim czasie Włochy – każde było wyraźnie odczuwalne w Rzymie, zwłaszcza najbardziej w dniu 30 października (obchody reformacji z udziałem Papieża) – może coś oznaczać i że Bóg może przemawiać przez nie do nas.

Uczeni przypominają, że ziemia zatrzęsła się, gdy Pan Jezus skonał na krzyżu. Niektórzy drwią nawet, że gdyby arcykapłan Kajfasz miał biuro prasowe, to najprawdopodobniej mówiłby, że trzęsienie ziemi nie miało nic wspólnego z ukrzyżowaniem Jezusa z Nazaretu.

De Mattei: zniszczenie bazyliki w Nursji symbolizuje upadek cywilizacji chrześcijańskiej

W komentarzu opublikowanym w sobotę, historyk Kościoła prof. Robert de Mattei na łamach „Corrispondenza Romana” stwierdził, że w przeszłości człowiek był „w stanie odczytywać znaki Boże” w wydarzeniach, wyrażonych w sposób symboliczny. Dzisiaj współczesny racjonalizm i marksistowski neo-scjentyzm chcą zracjonalizować naturę zastępując prawdę symbolu interpretacją czysto ilościową natury.

Postmodernistyczna kultura stworzyła „nowy system symboli”, nowoczesną komunikację „tweetową”, która „ma na celu stworzenie emocji i wzbudzania uczuć, bez wnikania w głębokie przyczyny rzeczy”.

Zwrócił uwagę, że zniszczenie bazyliki w Nursji w mediach przedstawiane jest jedynie jako wielka strata dziedzictwa artystycznego środkowych Włoszech. Media „nie potrafią sobie nawet wyobrazić, że zniszczenie bazyliki symbolizuje upadek wiary i fundamentalnych wartości cywilizacji chrześcijańskiej. Trudno im wyobrazić sobie, że trzęsienie ziemi to kara boska, ponieważ Bóg przedstawiany jest jedynie jako miłosierny, nigdy jako sprawiedliwy” – stwierdza.

Zdaniem de Mattei „skandalem” nie są słowa dominikanina, lecz watykańskiego prałata, który wykazał się nieznajomością teologii katolickiej i nauczania papieży.

De Mattei zacytował także słowa Benedykta XVI, wypowiedziane na audiencji generalnej w maju 2011 roku na temat kary boskiej, jaka dotknęła Sodomę i Gomorę:

„Pan gotów był przebaczyć, pragnął to uczynić, ale obydwa miasta były zamknięte w złu wszechogarniającym i paraliżującym: nie było w nich nawet kilku niewinnych kilku, od których można by wyjść, by przekształcić zło w dobro. Abraham także bowiem prosił właśnie o tę drogę zbawienia: być zbawionym nie oznacza po prostu uniknięcie kary, ale uwolnienie od zła, które w nas mieszka. Nie należy wyeliminować kary, ale grzech, owo odrzucenie Boga i miłości, które niesie już w sobie karę. Prorok Jeremiasz powie do zbuntowanego ludu: Twoja niegodziwość cię karze, a twoje niewierności cię osądzają. Wiedz zatem i przekonaj się, jak przewrotne i pełne goryczy jest to, że opuściłaś Pana, Boga swego” (Jer 2,19).

De Mattei podkreślił, że wielkie trzęsienia ziemi nawiedziły Włochy między sierpniem a wrześniem tego roku, to jest wkrótce po legalizacji homo-związków 23 lipca br. „Prawo to jest trzęsieniem moralnym, ponieważ psuje naturalne filary boskiego prawa” – zauważył historyk Kościoła. „Jak – pyta – nawet można sobie myśleć, że ta nieszczęsna ustawa nie będzie miała konsekwencji?”

„Dziś – podkreślił – człowiek buntuje się przeciwko Bogu i naturze, buntuje się przeciw człowiekowi. Albo raczej buntuje się przeciw ludzkiemu prawu naturalnemu, które ma swoją podstawę w Bogu i zaburzona natura musi eksplodować”. Nowa ustawa – dodał nie niszczy domów, ale instytucję rodziny, powodując spustoszenie moralne i społeczne nie mniej poważne niż fizyczne trzęsienie ziemi.

De Mattei odniósł „wstrząsy natury dozwolone przez Boga wskutek negacji porządku naturalnego” również do sytuacji Kościoła. Przypomniał, że po bazylice św. Benedykta pozostała cienka fasada. „Zniszczone kościoły symbolizują niszczenie katolickiej wiary i moralności przez takie zdarzenia jak np. udział Papieża w obchodach reformacji czy wydanie skandalicznej adhortacji „Amoris laetitia” – czytamy.

I dalej: „Cywilizacja chrześcijańska rozpada się w symbolicznej kołysce, w miejscu narodzin św. Benedykta. Posąg świętego jednak wciąż stoi w centrum placu, wokół którego mnisi, mniszki i świeccy gromadzą się odmawiając Różaniec. Ma to również symboliczne przesłanie, które mówi nam o jedynej możliwej odbudowie: tej, która odbywa się na kolanach, przez modlitwę” – przypomina historyk.

Modlitwie – dodaje – musi towarzyszyć działanie, walka, publiczne dawanie świadectwa wiary w Kościele i cywilizacji chrześcijańskiej, która powstanie z gruzów, jak to obiecała Matka Boża w Fatimie. Zanim jednak nastanie triumf Niepokalanego Serca, Błogosławiona Dziewica zapowiedziała karę dla zatwardziałej ludzkości, o czym trzeba pamiętać.

W piątek przełożony mnichów z Nursji, ojciec Benedykt Nivakoff wydał oświadczenie, mówiąc, że ich życie monastyczne „weszło w zupełnie nową fazę, jakiej nigdy się nie spodziewali, ale w której widzą bezbłędną rękę Boga”.

Mnisi, którzy przenieśli się do prowizorycznego klasztoru na obrzeżach miasta podwoili swoje zaangażowanie w modlitwę. Wierzą, że Pan pozwoli im na nowo odbudować klasztor, który będzie formował „świętych naszych czasów” i samo miejsce stanie się „źródłem światła, nadziei i prawdy dla mnichów oraz mniszek na całym świecie, a także dla wszystkich tych, którzy pragną poświęcić się Bogu”.

Źródło: lifesitenews.com
AS
http://www.pch24.pl

Komentarzy 28 to “O. Cavalcoli: trzęsienia ziemi karą za legalizację homozwiązków. W Italii zawrzało.”

 1. Piszę więc jestem said

  Prosto i po żołniersku:

  „…wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała,

  lecz ku ratunkowi jego ducha …” 1 Kor 5; 1-13

  2 Grzech wołający o pomste do Pana Boga:

  Występki przeciw przyrodzeniu.

  „Bo gorsi jesteście od bydlaka,
  gdy to widzą szatani,
  uciekają do piekła wiedząc
  jaka straszna kara czeka tych plugawców.” – Św. Katarzyna ze Sienny.

  Tylko tyle i starczy . . .

 2. Dictum said

  Po co się denerwować, Watykan ma rację. Współczesna nauka Kościoła to pogląd, że grzechy są nieważne, bo Pan Bóg jest miłosierny i grzechów – no jeśli jeszcze nie nagradza, ale i może tego doczekamy, to – nie traktuje serio. Jest jak ojciec pobłażliwy wobec rozbrykanych pacholąt. I należało O. Giovanni Cavalcoli zamknąć usta, bo straszy, sieje defetyzm i kompletnie nie pasuje do dzisiejszego świata.

 3. Greg said

  To wszystko jest tak nieprawdopodobne, że wydaje wdaje się być jakimś koszmarem.
  Komentarze Pana Gajowego i tak są bardzo powściągliwe.

 4. Leszek Karpinski said

  [Ta kugwa męska w przebraniu arcybiskupa nawet Matką Boską sobie jaszczurczy pysk wyciera… – admin]??
  Panie Gajowy, stąpa Pan po cholernie cienkiej linii!!! he he , ja tak nie mogłem.

  Pod stopami mam potężne, na skale zbudowane fundamenty naszej wiary. Stojąc na nich nie boję się przepaści.
  admin

 5. Boydar said

  Bez tego zdjęcia nie wszystko może być jasne

 6. Listwa said

  „trzęsienia ziemi karą za legalizację homozwiązków”
  – te zdanie trzeba bez wątpienia doprecyzować.

  „trzęsienia ziemi są wywołane przez grzechy ludzkie, takie jak np. życie w związkach cywilnych”
  – choćby w taki sposób.

  Albo : cierpienia i straty , czy śmierć bez przygotowania w wyniku trzęsień ziemi, są wywołane przez grzechy, zdrady i odejście od Bożej nauki i myśli, czyli od właściwej drogi postępowania. .

  Soborowy abp Angelo Becciu nie zdoła obronić swych tekstów na kanwie Tradycji i Pisma św. Wręcz przeciwnie , w świetle Tradycji i Pisma św opowiada farmazony. Tak samo nie udowodni swego oburzenia
  .

 7. Pan Gajowy, niczym Hieronim Savonarola, sprowadza do parteru wykrzywionych hierarchów.

  Robię to z wielką przykrością, ale jeszcze większą złością i oburzeniem.
  Admin

 8. Joannus said

  ”…. duchowny zasugerował nawet, że wypowiedź dominikanina była „obraźliwa” dla Dziewicy Maryi, która jest postrzegana jako „Matka Miłosierdzia, pochylająca się nad płaczącym dzieckiem i ocierająca te łzy”

  Obraźliwa wypowiedz, owszem, ale nie o.Dominikanina tylko swawolnego niedouczonego lubo i naprawdę bez wiary oskarżyciela.
  W La Sallette, Fatimie czy Akita Najświętsza Panna ostrzegała przed karami doczesnymi, w ostatniej zapewniając o jej nieuchronności.
  Zaiste zapowiedz II Wojny światowej dana w Fatimie, dla oskarżyciela -”apostoła nowej ewangelizacji” /wymyślonej przez wolnomyślicieli/, tak samo musiała być ”obraźliwa”.
  Obrońcom grzechu sodomskiego musiały się nieźle klepki poprzestawiać.

 9. Antares said

  Związki homoseksualne zalegalizowaly już praktycznie wszystkie kraje Europy Zach, Włochy zrobiły to jako ostatnie. W innych krajach nie było żadnych katastrof naturalnych oprócz mało groźnych powodzi i wichur. Włochy środkowe nawiedziło trzęsienia bo to rejon mocno narażony na takie żywioły, przypomnę: wezuwiusz, stromboli no i Etna- największe wulkany Europy. Trzęsienia ziemi towarzyszą Włochom, a właściwie itali od początków jej istnienia i uważam że nie ma w tym nic nadzwyczajnego. No gdyby zdarzyło się to w skandynawi, angli, krajach beneluksu albo choćby we Francji no to można by się zastanawiać że coś nie tak.

 10. Marcin said

  Przyjdą czasy ze hierarchowie kościoła będą takich księży na placu św. Piotra krzyżować ku uciesze wiernych.

 11. Wygląda na to, że niektórzy nie potrafią myśleć i kojarzyć faktów. W Sodomie i Gomorze też zostały zalegalizowane związki jednopłciowe. W Europie coraz bardziej dzieje się to samo, wręcz dochodzi do promocji zboczeń. Święty Benedykt jest patronem Europy, Europy postępującej zgodnie z wolą Boga. Jeśli głowy Państw legalizują sodomię, nawet we Włoszech gdzie od Rzymu wyszło Chrześcijaństwo, to ja odczytuję to tak:
  Poprzez wstrząsy i zniszczenie Bazyliki Świętego Benedykta, Bóg ostrzega nas wszystkich, że podążamy złą drogą i odwracamy się od Niego, a Św. Benedykt woła:
  „Ludu Europy, bracia! Czyż już nie chcecie mnie za swego patrona!? Naprawdę chcecie się całkiem odwrócić od Boga i podążać w stronę złotego cielca?! Nie tego Was nauczałem. Zawróćcie z tej drogi!”

  Reasumując; jeśli dalej Europa będzie podążać w tym kierunku (a wszystko wskazuje że będzie), to jest oczywiste że odwraca się od swego patrona i od Boga i będą dalsze wstrząsy i nastąpi wiele innych zdarzeń, które oficjalnie będą tłumaczone jako naturalne zjawiska.

 12. Dictum said

  O ile mnie pamięć nie myli, to Matka Boża mówiła właśnie, że najcięższe i najbardziej niemiłe Bogu są grzechy nieczystości. Upomnienie bogobojnego O. Giovanni Cavalcoli są zgodne z nauką ewangeliczną i ze słowami próśb, skierowanymi do ludzkości przez Matkę Chrystusa.

 13. jazmig said

  Ten watykański urzędnik w ogóle nie zna religii katolickiej. Matka Boża wielokrotnie ostrzegała ludzkość przed planowanymi przez Boga karami, wskazując im drogę do odwrócenia Bożego gniewu. W Fatimie ostrzegała przed wojnami światowymi, niestety, te ostrzeżenia zignorowano. Bóg oczywiście karał, karze i będzie karał ludzi za ich grzechy, bo jest On nie tylko miłosierny, ale również sprawiedliwy.

 14. Wimar said

  Włoski dziennik „La Repubblica” zauważył, że takie stwierdzenia wypowiedziane przez ojca Cavalcoli byłyby „tolerowane” przez Benedykta XVI, ale „nie przez osoby z otoczenia Franciszka”.
  No właśnie!!!. To dlatego Pan Bóg ostrzegł wiernych gromem w momencie Jego abdykacji a przed wyborem następcy.
  Co do krytyki msr Becciu, to niech nam łaskawie przypomni jakie grzechy w KKK należą do kategorii

 15. Wimar said

  …wołających o pomstę do Nieba

 16. głos z nikąd said

  W Sodomie związki normalne były zdelegalizowane.
  Ale nie o to chodzi. Zauważmy pewien może szczegół, ale doniosłej wagi. Kataklizm zbiega się czasowo z umizgami do luteran.

  Jednak kim ja jestem, by osądzać…

  Szacunek dla Gremium.

 17. Piotr72 said

  Zastanawia mnie co innego… Dlaczego dzisiaj ludzie nie chcą widzieć znaków, czy rozpoznawać owoców różnych sytuacji które mają miejsce. W Ewangelii jest napisane, kilkukrotnie jak opętani wolali do Jezusa, rozpoznając Go, aby od nich odszedł, zostawił ich w spokoju, no ostatecznie wrzucił w świnie. Dzisiaj opętanych nie ma, co najwyżej są psychicznie chorzy.
  W Dziejach apostolskich opisany jest przypadek małżeństwa, ktory próbuje oszukac na kasie Kościół i w konsekwencji oby dwoje jedno po drugim za klamstwo pada martwe. Dzisiaj Sprawiedliwości Bożej nie ma, będzie może, gdzieś tam na końcu świata

 18. re1truth2 said

  Na deser z sieci [Radio Maria oficjalnie odcina się i mówi, że to prywatne opinie ks. Cavalcoliego.
  I podaje zupełnie inną przyczynę trzęsienia ziemi w Górach Sybilińskich: Afryka się wyludnia, wszyscy ją opuszczają i przenoszą się do Europy. I dlatego afrykańska płyta kontynentalna zrobiła się lżejsza i silniej prze na płytę europejską, która z winy Afrykańczyków jest teraz cięższa i mniej uległa.]

 19. Włoski dziennik „La Repubblica” zauważył, że takie stwierdzenia wypowiedziane przez ojca Cavalcoli byłyby „tolerowane” przez Benedykta XVI, ale „nie przez osoby z otoczenia Franciszka”….kolejny dowod na to jakie to juz obrzezane parchate wszy oblazły KK.

 20. Joannus said

  Podobnie było z Asyżem, po spędzie czarownków nastąpiło tam trzęsienie ziemi. Największe szkody powstały w pokoju gdzie nocował ”nasz” papież, oraz zawaliło się sklepienie z tynkiem z freskiem św. Hieronima na soborowy stół, w centralnej części górnej Bazyliki.
  Kiedy tam byłem niedługo po tym o.Franciszkanin powiedział,że długo zastanawiała się wspólnota co miałoby to oznaczać. Powiedział tak, doszliśmy, że przyczyny upatrujemy też w zawinieniu naszym.

 21. Boryna said

  Pewno .że to kara, za grzechy sodomskie.

 22. Moher49 said

  Te drobne trzęsienia to tylko ostrzeżenie przed karą, ale kto się nimi przejmuje. Wody topniejących lodowców zaleją zachodnią Europę. Paryż, Rzym, Madryt, Londyn, dolina Renu będą zatopione. Niemcy już uciekają na Węgry.

 23. Dictum said

  Czego papież Bergoglio nauczył się od „Kościoła Szwecji”?

  http://www.bibula.com/?p=91133

 24. Aguirre said

  No cóż:
  https://sacerdoshyacinthus.com/2016/03/03/o-dr-hab-benedykt-jacek-huculak-ofm-watykan-dzisiaj/

 25. JO said

  – Chrystus ujawnił nam oblicze Boga miłosiernego, a nie kapryśnego i mściwego. To jest pogańska, niechrześcijańska wizja – powiedział. Co ciekawe, duchowny zasugerował nawet, że wypowiedź dominikanina była „obraźliwa” dla Dziewicy Maryi, która jest postrzegana jako „Matka Miłosierdzia, pochylająca się nad płaczącym dzieckiem i ocierająca te łzy, zwłaszcza w tak strasznych chwilach jak trzęsienia ziemi”. [Ta kugwa męska w przebraniu arcybiskupa nawet Matką Boską sobie jaszczurczy pysk wyciera… – admin]

  Zydowscy Kaplani posobnorowego kosciola, uzurpujacy sobie prawo wystepowania z pozycji Chrystusowego Krzyza, zaplanowali liberalny katolicyzm, jako ideologie dla calego swiata – NOWO , ktora zastapi nazizm i komunizm.

  Liberalny Katolicyzm = liberalny judaizm=satanizm,

  adoptuje czesc nauczania Chrystusa Pana, ktora w obrobionej przez zydow fromie humanizmu, przekazywana jest Gojom, jak niegdys pisma Marksa i Engelsa. Podstawa „humanizmu” i „milosierdzia” jest nieokreslona niczym milosc, w znaczeniu „robta co chceta” , ale bez laski uswiecajacej, bo pozwolenia nie ma dla Tradycyjnego Nauczania Chrystusa – Swietego Magisterium, Tradycji Swietej i pod jej praw zycia calych spolecznosci ani nawet pojedynczego czlowieka, ktory ma obowiazek akceptowac usankcjonowany przez zydow grzech….

  Kazde squrwienie, podlosc, rodzaj mordowania… jest dla Posoborowcow wskazane, a wymagana akceptacja dla kazdego squrwienia, podlosci, mordercow… jest wlasnie wyrazem neochrzescijanskiej – liberalnokatolickiej milosci, ktora zekomo nauczal Chrystus Pan i prezentowala Jego Najswietrza Matka.

  Te zalozenia opisane sa jasno w Ksiazce Kosmali…

  Jan Pawel II , zalozenia te wdrozyl w zycie, a jego portret ma zastapic przymusowy, wszedzieobecny, niegdys portret Lenina , Marksa i Engelsa….

 26. JO said

  Naszym obowiazkiem jest UCIEKAC od Posoborowych Ksiezy oraz Osob, ktore chodza na Posoborowe Msze.

  Polska i Polacy to dwa obozy:

  1. Zydow i zjudaizowanych katolikow – ateistoow, posoborowcow… oraz wszelkiej masci sekty, pseudokoscioly-wierzenia…
  2. Polakow – Tradycjonalistow – Tradycyjnych Rzymskich Katolikow oraz Prawoslawnych.

  Sa Oni i My.

 27. Dictum said

  ad. 24 – Św. Jan

  Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca. Wy zaś zachowujecie w sobie to, co słyszeliście od początku. Jeżeli będzie trwało w was to, co słyszeliście od początku, to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu. A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne. To wszystko napisałem wam o tych, którzy wprowadzają was w błąd. Co do was to namaszczenie, które otrzymaliście od Niego, trwa w was i nie potrzebujecie pouczenia od nikogo, ponieważ Jego namaszczenie poucza was o wszystkim. Ono jest prawdziwe i nie jest kłamstwem. Toteż trwajcie w Nim tak, jak was nauczył. Teraz właśnie trwajcie w Nim, dzieci, abyśmy, gdy się zjawi, mieli w Nim ufność i w dniu Jego przyjścia nie doznali wstydu.

 28. JO said

  ad.27. Zydzi juz uznaja Chrystusa…liberalny judaizm = Liberalny Katolicyzm=Satanizm uznaje Chrystusa…..- ZA Z Y D A czlowieka, uznaje nawet za Mesjasza….,Mesjasza, ktory daje Boskie Miejsce dla wybranych – „Wybranego Zydowskiego Ludu”, z ktorego „przeciez pochodzi”, miejsce dla wladcow – Kaplanow wszystkich „ludzi” na ziemi….

  Ba, Zydzi czekaja na powtorne przyjscie Mesjasza – ktory przyjdzie……….. jako Antychryst….

  Zydzi maja Panstwo – „Izrael”, maja wladze nad Narodami Europy, USA i wielu innych Panstw. Szkola codziennie swoje armie wojskowych, profesorow, prawnikow, politykow, ale i aktorow, tworzacych nam Swiat IOluzji, ktory polykamy , doslownie polykamy ogladajac ich TV oraz sluchajac nie tylko Radio, ale CD…

  Zyjemy w przez Zyow stworzonym Matriksie, ktory uznajemy za prawde…

  My juz nie potrafimy obyc sie bez ich „mediow”

  Gdyby zapanowala medialna cisza, wiekszosc z nas by dostala ataku szalu…- tak jestesmy chorzy.

Sorry, the comment form is closed at this time.