Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polskie media: znaleziono ślady trotylu na wraku Tu-154

Posted by Marucha w dniu 2016-11-09 (środa)

Gajowy: u większości polskojęzycznych dziennikarzy nie znaleziono śladów ani mózgu, ani przyzwoitości.

Polski wywiad wiedział o obecności śladów trotylu na wraku samolotu prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, informują lokalne media powołując się na artykuł Gazety Polskiej, który zostanie opublikowany w środę.

Według publikacji w przygotowaniu wizyty Kaczyńskiego w Rosji brali udział czterej oficerowie polskiego wywiadu, jeden z nich również zginął w katastrofie lotniczej.

Gazeta twierdzi, że „oficjalnie” byli oni pracownikami Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i niemal natychmiast po katastrofie dowiedzieli się [jak? – admin], że „na wraku Tu-154 są obecne ślady materiałów wybuchowych”, ale ta informacja nie doprowadziła do żadnych konsekwencji.

Według gazety obecnie polska prokuratora wyjaśnia, czy nie zostało popełnione przestępstwo w związku z daną informacją, dochodzenie prowadzone jest tajnie.

Tu-154 z Kaczyńskim i najwyższymi polskimi urzędnikami, który leciał na uroczystości w Katyniu, rozbił się podczas lądowania na lotnisku „Smoleńsk-Siewiernyj” w 2010 roku. Wszystkie 96 osób, które znajdowały się na pokładzie, zginęły.

Według raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) do tragedii doprowadziła odmowa pilotów odejścia na lotnisko zapasowe, a także braki w przygotowywaniu załogi i planowaniu lotu.

Powstała w Polsce nowa komisja do zbadania katastrofy 15 września przedstawiła wstępny raport, według którego samolot zaczął rozpadać się w powietrzu 900 metrów od miejsca katastrofy, a z rejestratorów zniknęły ostatnie sekundy nagrań. Według oświadczeń komisji dysponuje ona pełnymi wersjami zapisów. Wskazują one na to, że przed katastrofą w Tu-154 przestały działać generator, silnik i czujnik odczytu wysokości. Minister obrony Polski Antoni Macierewicz zapowiedział odtajnienie dokumentów związanych z tragedią. [Dlaczego były tajne? – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Boże, ten serial nigdy się nie skończy…
Admin

Komentarzy 26 to “Polskie media: znaleziono ślady trotylu na wraku Tu-154”

 1. Lily said

  „Najwiekszym polskim urzednikiem”,raczej
  najwiekszym w Polsce urzednikiem.
  Ten urzednik sprawujacy najwyzsze stanowisko
  w Polsce,wybral sie do KATYNIA,przed zblizajacymi sie wyborami prezydenckimi.
  Patriota,to L.K byl,tylko jakiego kraju ?.

 2. awkzim said

  Witam.
  Przeciętny zjadacz chleba winien zrozumieć:
  1. samolot na brzozie stracił około 30% powierzchni skrzydła;
  2. było to spore drzewko;
  3. po drodze były mniejsze drzewka, które dużo wcześniej rozpoczęły destrukcje maszyny;
  4. drzewka te były na tyle wiotkie, iż uginały się – to wcale nie znaczy braku uszkodzeń spowodowanych przez nie.
  A wracając do TNT, proszę pamiętać o trotylowym redaktorze G. ( nie mylić ). Jest to odgrzewanie starej śpiewki.

 3. matirani said

  Awkzim. To zdanie jest ewidentnie falszywe:

  4. drzewka te były na tyle wiotkie, iż uginały się – to wcale nie znaczy braku uszkodzeń spowodowanych przez nie.

  Przy +200 km/h nic wiotkiego się nie ugina tylko zostaje ścięte. Co każdy może sprawdzić byle kołkiem czy listwą.

  Moja uwaga odnosi się tylko do tego zdania.

 4. Boydar said

  A co Wy Macka tak ciągle coś do Listwy cierpicie ? Cooo ?

  ——
  Panie Boydar, ponieważ wciąż pamięcią sięgam dalej, niż dzień wczorajszy – to pamiętam, iż to Panowie rozpoczęli kanonadę przeciwko Maćkowi tuż po publikacji artykułu o śp. doc. Kosseckim – którego wymysł pn. „socjocybernetyka” jest bezwartościowy, albowiem nie daje odpowiedzi na pytania, jaka będzie pogoda za dwa tygodnie w miejscowości Dupa Magura, jak unikać podatków ani nawet jak zrobić z kawała drewna maczugę.
  Admin

 5. Boydar said

  Ależ Panie Gajowy …

  Sądzi Pan, że Pan Maćko jest tak ubogi intelektualnie,że potrzebuje Adwokata z Urzędu ?

  Niezależnie od promocji SC, której dokonywał w sposób jawnie dywersyjny (w odniesieniu do samej SC właśnie), formułował także również inne, dość „śmiałe” tezy. Także dość niewybredne personalnie. A przecież Pan dobrze wie, że Chachły są mściwe 🙂

  Poza tym, „Maćko” to nick, wirtualna osobowość za którą stoją prezentowane rzeczywiste na pozór opinie i poglądy. Przedstawiane jako obraz realnego człowieka, co ma je niby uwiarygadniać. Jeżeli nie znajdą odporu, to pójdą do pasztetowej jako składnik, i potem już ich nikt od prawdy nie odróżni. Teraz albo nigdy.

  Pan Maćko tylko raz dyskutował rzeczowo i to przyciśnięty widłami do muru; wtedy chodziło o smażenie mięsa w folii aluminiowej. A zazwyczaj tylko prowokuje. Dobrze, mnie się to podoba, ale jeśli te prowokacje nie mają prowadzić do sensownych konkluzji, to „po co śmy baco jedli tą żabę” ?

 6. Trotyl jest przydatny, żeby rozwalić samolot w drobny mak. Więc nie dziwi mnie, że w szczątkach znaleziono trotyl,

  A czy był zamach? Być może… Ale czy był zamach NA SAMOLOT?! … NIE!!! 🙂

 7. awkzim said

  Ad 3
  Przepraszam źle sformułowałem swoją myśl. Starość nie radość i umysł nie ten.
  A przy okazji ad 6 – jeśli mnie pamięć nie myli to nie znaleziono TNT tylko ślady materiału wybuchowego. I to wcale nie świadczy o wybuchu na pokładzie samolotu. Wystarczy przewozić materiał. I jeszcze jedno, szanowny Krzysztofie M – plujesz wojskowym w twarz.

 8. Marucha said

  Re 5:
  Nie, nie sądzę, że Pan Maćko jest tak ubogi intelektualnie,że potrzebuje Adwokata z Urzędu.
  Natomiast uważam, że moja rola admina/moderatora tego forum wymaga, abym czasami zabrał głos w kwestiach, jakie mnie osobiście bezpośrednio nie dotyczą. I wyraził swoje stanowisko.

  Moją winą jest, iż czynię to nie do końca konsekwentnie, a to z braku czasu, czasami zmęczenia, a czasami lenistwa.

 9. Boydar said

  I tu (8) vs. (5) pięknie się różnimy w prezentowanych poglądach, Szanowny Panie Gajowy. Co przecież niczemu nie wadzi.

  Ja nawet lubię Pana Mackę. On jest taki pocieszny kiedy podryguje na widelcu 🙂
  Czasami nawet podejrzewam, że On ma skłonności masochistyczne, sam się pcha na śpikulec.

 10. Ad. 7

  „I jeszcze jedno, szanowny Krzysztofie M – plujesz wojskowym w twarz.”

  – To ostatnie, czego bym chciał. Skąd taki zarzut?

 11. Mark said

  Kolejna sensacyjna wiadomość mająca uzasadnić kolejne śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej. Warto na ten problem spojrzeć inaczej o czym media nie pisały lub nie poświęcono pewnym zagadnieniom z tym związanych dostatecznej uwagi. Po pierwsze fatalne przygotowanie wizyty mające wpływ na bezpieczeństwo lotu. Braki w wyszkoleniu załogi samolotu związane z fałszowaniem minimum ilości wylatanych godzin szkoleniowych w 36 Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego. W Wikipedi można przeczytać „ Członkowie załogi byli wyszkoleni zgodnie z procedurami obowiązującymi w lotnictwie wojskowym” ani słowa nie ma tam o fałszowaniu wpisów odnośnie wymaganych godzin szkoleniowych. Nieopisany bałagan jaki tam panował był powodem dla którego to jednostkę tę 31 grudnia 2011 rozformowano. Fatalne przygotowanie wizyty oraz naga prawda o tej bądź co bądź jednostce wojskowej z pewnością zrobiły duże wrażenie na naszych partnerach z NATO a Polska wykazała jak wiarygodnym jest członkiem tego sojuszu.
  Po drugie cała sprawa została zmanipulowana w ten sposób, że jeżeli już doszło do tej katastrofy to mówi się trudno, stało się ale sprawę należy teraz przedstawić w ten sposób aby podejrzenia ukierunkować na „ruskich”. My są cacy a „ruskie” nie dobre przy czym słowo „ruskie” aczkolwiek nie mówi się i nie pisze wprost to domyślnie jednak ma oznaczać władze Federacji Rosyjskiej.
  Jeżeli by przyjąć teorię, że to „ruskie” to w takim razie warto sobie zadać pytanie o motywy. Jedyny motyw jakiego można się doszukać to taki, że prezydent L. Kaczyński nie lubił „ruskich” i vice versa. Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że taki argument jest nie do przyjęcia jest wręcz żenujący. Ale istnieje jeszcze jeden motyw a właściwie dwa o których tak jakby cicho albo nie wymienia się ich zbyt często a chodzi o stronę polską a dokładnie pewne kręgi zainteresowane w pozbyciu się takiego prezydenta jakim był L. Kaczyński. Doskonale znany jest fakt jak to ten właśnie prezydent robił co tylko mógł aby utrudnić lub wręcz uniemożliwić funkcjonowanie rządu, poprzez notoryczne wetowanie ustaw, których wnioskodawcą był rząd. Motyw drugi to Aneks do Raportu WSI, A. Macierewicza. Aczkolwiek wszystkich tych aneksów było aż 24 ale nader interesujący wydaje się być tajny Aneks dot. wysoko postawionych wówczas osób w państwie polskim a zwłaszcza niebezpieczny bo niezbicie ujawniający wysoce szkodliwą i agenturalną działalność poprzedniego prezydenta Polski. Ten tajny Aneks był właśnie w posiadaniu L. Kaczyńskiego który mógł w każdej chwili go ujawnić a w żaden sposób nie można było go „wyrwać” z Kancelarii Prezydenta. Dlaczego tego nie zrobił? Otóż dlatego aby trzymać w szachu wiele osób zajmujące najwyższe stanowiska w administracji państwowej i nie tylko. Powód drugi to ujawnienie tego raportu oznaczało kompromitację przeciwnej formacji politycznej a to oznaczało totalną zmianę na arenie politycznej w Polsce. Efektem tego mogło być pojawienie się nowych ruchów czy partii politycznych nie koniecznie sprzyjających PIS-owi. Generalnie, mogło dość do kompletnego zaburzenia areny politycznej w Polsce a zgodnie z powiedzeniem Pawlaka z „Samych Swoich” po co szukać nowego wroga jak wróg już jest, jest znany, określony i wiadomo co można po nim się spodziewać. Zainteresowanych proponuję przyjrzeć się całej batalii jaką w związku z powyższym przeprowadził dziennikarz śledczy W. Sumliński.
  No więc tak na koniec, jeżeli zamach w ogóle miał miejsce to kto z dużą dozą prawdopodobieństwa stał za tym zamachem?

 12. NICK said

  No, nie jest ubogi. Jakże ma być, skoro tam cały „sztab”.
  „Pracuje”? Gospodarzu.

  Niektórzy. Działają. Wspólnie. I, w porozumieniu.

  Pan RomanK.
  Zapoda paragraf?
  Takowoż sankcje?

 13. jazmig said

  Tym samolotem latali wojskowi na misje, więc cząstki materiałów wybuchowych nie są niespodzianką. Ponadto samolot spadł na terenie, gdzie niegdyś toczyły się ciężkie walki podczas II wojny światowej, zatem i w glebie są cząstki TNT.

  Natomiast ja nie wierzę w zamach, ponieważ ten lot był chroniony przez cywilne i wojskowe służby specjalne. Leciała nim przecież cała generalicja.

  Okoliczności katastrofy są jasne jak słońce: sprzeczna z przepisami i zdrowym rozsądkiem próba lądowania, podjęta na dodatek bez zgody wieży kontrolnej.

  ——
  Nie zamknie Pan gęby zwolennikom zamachu i „ruskiego” sprawstwa.
  Admin

 14. mateusz86 said

  caly ten Smolensk wyglada mi na inscenizacje

 15. Wimar said

  Re 14. Mateusz86
  Bo tak było ! Taki sam szwindel co i z WTC !!
  Jeśli tam ktoś znajdzie ślady materiałów wybuchowych w co nie wątpię, to będzie to jedynie dowód na to, że zwleczoną wcześniej na polankę kupę złomu z utylizowanych za płotem Tutek wysadzono w powietrze aby upozorować katastrofę. Wszystko inne jest mitem.
  W kwestii tej katastrofy jestem przekonany do teorii Krzysztofa Cierpisza .www.zamach.eu

 16. mechanik said

  Panie Gajowy – ten serial skończy się, gdy Polacy przestaną słuchać frankistów i litwaków (nazwiska typu Abakanowicz, Borusewicz, Macierewicz, Misiewicz, Sakiewicz, itd.). Zarówno jedni jak i drudzy Polakami są od niedawna. Łączy też ich to, że nienawidzą Rosji i to nie od dzisiaj. Jednym z głównych powodów tej nienawiści były „prawa majowe” z 1882 roku, chociaż nie tylko. Wykorzystują więc Polskę i Polaków do ciągłego atakowania Rosji. Nieustannie podpuszczają Polaków na Rosjan, bo mają na tym podwójny interes – po pierwsze biją w ten sposób w Rosję, po drugie wyniszczają naród polski, robiąc w ten sposób więcej miejsca dla siebie i swojej antyrosyjskiej krucjaty. Kiedy w końcu przejrzymy na oczy i przestaniemy ich słuchać, promować, głosować na nich, to skończy się nie tylko ten serial, bo to zazwyczaj od nich wychodzi główna iskra wzniecająca pożary między Polakami i Rosjanami.

 17. Ad. 14, 15

  Otóż to…Otóż to…

 18. Jazzik said

  Moje zdanie: To nie był wypadek, a zorganizował go ten który na tym zyskał. Nie Rosja jako państwo, bo „Zły to ptak co własne gniazdo kala” najlepsi szachiści ZAWSZE byli słowiańskiego pochodzenia. nie srali by u siebie w domu. idealnie by było zabić niewygodnych zdala od domu i najlepiej zrzucić podejrzenia na wroga. Tyle w temacie.

 19. Wimar said

  Re 18 Jazik
  Zachęcam do lektury artykułu: .http://gazetawarszawska.com/pugnae/700-putin-smolenski
  Trochę się przejaśni w głowie, w której na pewno jest i mózg i przyzwoitość.

 20. re1truth2 said

  Re 19
  Tak samo długie jak cały ten ‚serial’ turecki … wytrzymałem do 30 % tekstu.

 21. SHREK said

  Tusk dostał posadę za friko i za koko, o naiwności kto dzis kibucem światowym rządzi a kto madzi a kto rozdaje ?
  Poza tym czy to takie ważne czy inscenizacja Lotu czy Nielotów, w szczególikach !

  Puenta taka, Polska ma być taka jaka jest i basta lub na bratnia wojenkę dla interesu bardziej kuma-tych.

  Polskie miso to tanie miso, pytanie czy miso się wkurwi przed własnym całkowitym holokaustem i złapie rozum za dupe.,bo jak na razie to ona rządzi i dalej madzi.

  Pora wrócić do dobrych i uznanych zwyczajów z przełomu cos XV w kiedy z 200 tys. za jednym machem się cięło i gięło na chwale Pana Boga naszego i Rzeczplitej Wielkości. Amen.

 22. Racjonalista said

  Wiadomo już, że był to zamach i nie ulega wątpliwości, że dokonali tego wrogowie zarówno Polaków, jak i Rosjan.

  Zamach opierający się na tym, że pilot wbrew obsłudze lotniska będzie lądował?
  Admin

 23. panMarek said

  cyt. za:
  „~Andrzej. wawa -Dzisiaj (19:32)
  Oto jak zmanipulowano zapis parametrów lotu. Na pokładzie TU 154 M zamontowano trzy systemy rejestrujące. System rejestracji parametrów MSRP w którego skład wchodziły 4 rejestratory : polski rejestrator ATM QAR , rosyjski MŁP 14-5 , rosyjski eksploatacyjny KBN 1-1 oraz mechaniczny który zaginął. Parametry zapisywał tez system amerykański TAWS/FMS który pokazywał pozycję geograficzna, wysokość, prędkość, czas oraz inne dane lotu. Głos z kokpitu zapisywał rejestrator MARS BM. Wszystkie te systemy zapisywały to samo zdarzenie pokazując inna godzinę .Rejestratory systemu MSRP pokazywały ostrzeżenia TAWS co potwierdziła podkomisja techniczna przy Komisji Millera ” W kanale PH1VZBLIZ zarejestrowano wystąpienie sygnału dyskretnego: − w przedziale czasu 08:40:06 – 08:40:12 sygnał o wartości 1, − w przedziale czasu 08:40:31,5 – 08:41:01,5 sygnał o wartości 1, − w przedziale czasu 08:41:02,5 – 08:41:03 sygnał o wartości 1. System TAWS w przedziale czasu 08:40:06 – 08:41:01.5 wygenerował serie komunikatów ostrzegawczych opisanych w „Raporcie z odzyskania danych TAWS”. Komunikaty ostrzegawcze systemu TAWS zarejestrowane zostały również w rejestratorze MARS-BM. Powyższe jest potwierdzeniem, ze pierwsze dwa sygnały pochodzą z systemu TAWS. „( załącznik nr 4 technika lotnicza i jej eksploatacja ). W tym samym załączniku są zdeszyfrowane dane zapisu TAWS i FMS.

  Universal Avionics Systems Corporation June 28, 2010 TAWS Data Extraction for NTSB Identification: ENG10SA025 —————————————————— Alert Record 34 —————————————————— Record CRC: 0xdeca5e93 (Computed: 0xdeca5e93) Record Size: 394 Alert Record Type: ALERT Alert Date (M/D/Y): 04/10/2010 Alert Time (H:M:S): 06:40:03

  Widać z tego ze alert TAWS 34 został zapisany przez system MSRP o h UTC 06:40:06 czyli przesunięcie zapisu czasu wynosi ok 3 sekundy . Idąc dalej widzimy ostatni zapis TAWS informujący o błędzie połączenia z FMS.(komputer nawigacyjny) APPENDIX D EXTRACTED FAULT LOG April 10, 2010, Fault Log Extracted from RS-232 Port ================================================================================ Fault ILS 1 DIGITAL FAIL Date/Time (Initial) 04/10/10 06:41:02 Date/Time (Last) 04/10/10 06:41:02 Occurrences 1 Tail ID 101
  System Status Table 3-4 Serial Number 281 System Status Parameter Value Raw Data Date 10 April GMT 06:41:02 _ System Position N 54:49.483 E 032:03.161 SYSLAT 0000D03A 26 FC 89 47

  Są to ostatnie dane zapisane przez komputer nawigacyjny FMS z podana pozycja geograficzną oddalona od miejsca uderzenia ok 150 m. Komisja Millera informuje że ma pełen zapis lotu aż do uderzenia w ziemię który kończy się o h UTC 06:41:04 ” Raport końcowy – Załącznik nr 2. Opis i analiza pracy systemów pokładowych samolotu ” Wiemy ze różnica czasu zapisu między rejestratorami parametrow a TAWS wynosi ok 3 sek czyli jeśli TAWS/FMS zakończył pracę o h UTC 6:41:02 to rejestrator parametrów musi wtedy zapisywać h UTC 6:41:05. Znamy dokładna pozycję geograficzna podana przez FMS oddalona od miejsca upadku o 150 m oraz wiemy ze rejestrator parametrów zakonczyl zapis na sekundę przed tym punktem czyli w zapisie rejestratora brakuje wycietych min 3 sekund. Co istotniejsze przesuwa to w czasie wszystkie zapisane parametry czyli to co uznano za uderzenie w brzoze było 200 m przed nią i definitywnie obala cały raport Millera.”

 24. Boydar said

  @ Re1truth2 (20)

  Nie ma Pan racji. Przyjęty styl ma głębokie uzasadnienie; to nie jest artykuł dla wszystkich.

  Co mnie szczególnie ucieszyło to fragment – „… zaszantażował ich możliwością wydania wraku tupolewa do Polski …”. dokładnie to samo napisałem w Gajówce dwa miesiące temu ja, przy jakiejś nadarzającej się okazji.

  I przypuszczam, że na wielki finał dokładnie tak się stanie – ciężarówkami przyjedzie ten złom, a Putin przyleci tupolewem 154 z numerem bocznym 101.
  Ciekawe, dokąd będą wszyscy spier dalać.

 25. Wimar said

  Re 24. Tak Panie Boydar. To będzie szach i mat!!! 🙂

 26. Jazzik said

  Dzięki Wimar. Składa się nawet ten tekst i mogę go wkomponować w swój pogląd na tą sprawę.

Sorry, the comment form is closed at this time.