Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Uchodźcom nie podobało się na Litwie. Wynajęli autokar i uciekli do Niemiec.

Posted by Marucha w dniu 2016-11-09 (środa)

35 tzw. uchodźców uciekło z Litwy do Niemiec dwoma wynajętymi autokarami. O ich ucieczce poinformował litewski resort opieki społecznej.

Uciekinierzy to szesnaścioro dorosłych i dziewiętnaścioro dzieci. Większość z nich to Syryjczycy oraz Irakijczycy.

Jest to pierwszy taki przypadek masowej ucieczki z Litwy. Na Facebooku pochwalili się, że będą próbowali dostać się do Niemiec.

Zgodnie z przepisami, po uzyskaniu pozwolenia na zamieszkanie na Litwie osoby takie nabywają prawo do swobodnego poruszania się na terytorium Unii Europejskiej. Poza granicami Litwy nie mogą jednak przebywać dłużej niż przez trzy miesiące. Jeśli w tym czasie nie uzyskają pozwolenia na zamieszkanie w innym państwie Unii, mogą być stamtąd deportowani z powrotem na Litwę – informuje IAR.

W październiku ucieczki próbowały dwie rodziny – syryjska i iracka. Obie zostały zatrzymane. Obecnie na Litwie przebywa 200 tzw. uchodźców, w większości z krajów Bliskiego Wschodu. Ogółem Litwa zobowiązała się do przyjęcia 1105 tzw. uchodźców.

https://ndie.pl

Komentarze 4 to “Uchodźcom nie podobało się na Litwie. Wynajęli autokar i uciekli do Niemiec.”

 1. SHREK said

  Ewidentnie władcy tego kibuca wypelniaja proroctwa Talmudu.

 2. snag said

  Litwini zrobili ściepę na wynajem autokarow … w jedną stronę 😉 ,…

 3. Archer said

  Litwini to sługusy Niemiec. Żałuję, że ci „uchodźcy” z tej Litwy wyjechali, bo ich nie „ubogacą” kulturowo. Litwa powinna się stać krajem multi-kulti i byłoby to w polskim interesie. Oczywiście trzeba byłoby zamknąć granicę dla Litwinów.

 4. Witek said

  Nie na temat ale na czasie

Sorry, the comment form is closed at this time.