Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lech Wałęsa ciągle w służbie

Posted by Marucha w dniu 2016-11-11 (piątek)

Nic na to nie poradzę. Lubię felietonistykę Stanisława Michalkiewicza. Ponadto uważam za niegrzeczne domaganie się, aby każdy swój artykuł pisał pod moim kątem, dopasowując swoje poglądy do moich oczekiwań.
Admin

Szanowni Państwo!

Cóż za przedziwny zbieg okoliczności, cóż za osobliwy przypadek – a warto przypomnieć opinię księdza Bronisława Bozowskiego, że nie ma przypadków, są tylko znaki, a wobec tego – cóż za osobliwy znak, że w setną rocznicę tak zwanego „aktu 5 listopada” były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju Lech Wałęsa w wywiadzie dla niemieckiej gazety zaapelował o zrobienie z Polską porządku?

Akt 5 listopada 1916 roku zapowiadał utworzenie Królestwa Polskiego, które miało „pozostawać w łączności” z obydwoma mocarstwami, to znaczy – Niemcami i Austro-Węgrami – czyli coś takiego, co mamy teraz, w następstwie Anschlussu i ratyfikacji traktatu lizbońskiego.

Sto lat temu akt 5 listopada stanowił krok naprzód, bo wcześniej nad państwem polskim stał tylko cmentarny krzyż – ale dzisiaj powrót do tamtej sytuacji nie musi być powodem do radości. Zresztą nie o radość tu chodzi, tylko o wezwanie z jakim nasz Kukuniek, czyli były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju Lech Wałęsa zwrócił się do Unii Europejskiej – żeby mianowicie zrobiła z Polską porządek. „Polska znalazła się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy całego świata” – powiedział.

„Świat”, jak świat – ale niektóre części świata, a przede wszystkim Niemcy, chyba nie pozostaną głuche na ten głos serca gorejącego tym bardziej, że apel Lecha Wałęsy wychodzi naprzeciw wymaganiom stawianym przez traktat lizboński w przypadku tzw. klauzuli solidarności. Stanowi ona, że jeśli w jakimś kraju członkowskich pojawiło się zagrożenie dla demokracji, to Unia Europejska, na prośbę zainteresowanego kraju, może udzielić mu „bratniej pomocy” by zagrożenia dla demokracji usunąć.

Wprawdzie Lech Wałęsa nie jest już prezydentem, ale skoro demokracja jest zagrożona, to chyba nikt nie będzie sobie zawracał głowy takimi drobiazgami. Zresztą jeśli komuś prośba Lecha Wałęsy o interwencję w Polsce nie wystarczy, to przecież jest jeszcze drugi „Bolek” naszych czasów w osobie pana Mateusza Kijowskiego, postawionego na fasadzie Komitetu Obrony Demokracji. Prośba takich dwóch tęgich obrońców demokracji chyba wystarczy do uruchomienia „klauzuli solidarności” i udzielenia Polsce bratniej pomocy?

No dobrze – ale jak właściwie ta bratnia pomoc miałaby wyglądać? Wyobrażam sobie to tak, że ubowcy, co to „jeszcze samego znali Stalina”, no i oczywiście młodsi też, dzisiaj zorganizowani w Komitecie Obrony Demokracji, wykonają najbrudniejszą, być może również mokrą robotę, zaś nasza niezwyciężona armia zapewni im osłonę siłową.

Zapowiedział to otwartym tekstem pan pułkownik rezerwy Adam Mazguła, a podobno nie jest w tej opinii osamotniony – że mianowicie nasza niezwyciężona armia w razie potrzeby stanie na nieubłaganym gruncie obrony konstytucji tak samo, jak 13 grudnia 1981 roku stanęła na nieubłaganym gruncie obrony ustroju socjalistycznego i sojuszu ze Związkiem Radzieckim – a Unia Europejska udzieli całej operacji osłony politycznej, to znaczy – wytłumaczy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

W tej sytuacji apel Lecha Wałęsy wzbudza podejrzenie, że wykonuje on zadanie zlecone, podobnie jak kiedyś, kiedy to w nagrodę za dobre sprawowanie wygrywał w totolotka.

Świadczy to o ciągłości, która utrzymuje się niezależnie od transformacji ustrojowych. Jak punkt ciężkości władzy w naszym nieszczęśliwym kraju 13 grudnia 1981 roku przesunął się z oficjalnych struktur w stronę bezpieczniackich watah, tak już tam pozostał z tą różnicą, że kiedyś bezpieka zgrupowana była wyłącznie w Stronnictwie Ruskim, a teraz rozdzieliła się na trzy stronnictwa – również Stronnictwo Pruskie i Amerykańsko-Żydowskie. Wysługują się one centralom, do których przewerbowały się na służbę jeszcze w drugiej połowie lat 80-tych, rotacyjnie administrując naszym nieszczęśliwym krajem za pośrednictwem swoich politycznych ekspozytur.

Tak było w wieku XVII, kiedy to państwa ościenne próbowały sobie Polskę podporządkować – w czym pomagali im wybitne osobistości w rodzaju podkanclerzego Hieronima Radziejowskiego, który najpierw kombinował z Habsburgami, a potem – ze Szwedami, czy w wieku XVIII, w rodzaju Szczęsnego Potockiego, Seweryna Rzewuskiego i Ksawerego Branickiego – przywódców Konfederacji Targowickiej.

Okazuje się, że wszyscy oni dochowali się następcy w osobie Kukuńka, który najwyraźniej nie pochodzi od rzymskiego cesarza Walensa. I dopiero na tym tle lepiej rozumiemy, dlaczego w roku 1988 wprowadzono w Polsce moratorium na wykonywanie kary śmierci, a w 1998 zniesiono ją w ogóle. Dzięki temu każdy może bronić demokracji w poczuciu całkowitej bezkarności.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 56 to “Lech Wałęsa ciągle w służbie”

 1. Michałki said

  Stronnictwo ruskie nami rządzi? Nie ufaj liberałowi libertarianinowi Michalkiewiczowi.

  Michalkiewicz nigdzie czegoś takiego nie pisze. Po co mu „przicyniać”?
  Admin

 2. Cieszy mnie poprzedzająca felieton reakcja Admina tym bardziej, że ja również lubię felietonistykę Stanisława Michalkiewicza. Od lat, zresztą.

  Zakończenie felietonu SM, to czysta przyjemność dla przytomnych:

  „Okazuje się, że wszyscy oni [Radziejowski, Szczęsny Potocki, Rzewuski, Branicki – R.] dochowali się następcy w osobie Kukuńka, który najwyraźniej nie pochodzi od rzymskiego cesarza Walensa. I dopiero na tym tle lepiej rozumiemy, dlaczego w roku 1988 wprowadzono w Polsce moratorium na wykonywanie kary śmierci, a w 1998 zniesiono ją w ogóle. Dzięki temu każdy może bronić demokracji w poczuciu całkowitej bezkarności.”

 3. @ 1, Michałki

  A gdzie Pan znalazł u Michalkiewicza stwierdzenie: „stronnictwo ruskie nami rządzi”?
  Albo nie umie Pan czytać (jestem szorstki, owszem), albo reprezentuje Pan jakieś inne (jakie?) stronnictwo.

 4. Joannus said

  ”czy w wieku XVIII, w rodzaju Szczęsnego Potockiego, Seweryna Rzewuskiego i Ksawerego Branickiego – przywódców Konfederacji Targowickiej.”

  Kto wie czy nie przyjdzie czas, kiedy o Konfederacji Targowickiej, powstaniach i et cetera, nie będzie pisane i głoszone trochę inaczej.
  Dziś widać wiele podobieństwa do okresu poprzedzającego tąż Konfederację.

  Czytałem o ciekawym opracowaniu historycznym jej dotyczącym, zniszczonym na polecenie ”zatroskanych o prawdę historyczną” w sanacyjnej Polsce.

 5. Tomek said

  Jeśli Rozpuszczalnik ma pamięć i czytał rebe Michalkiewicza to powinien pamiętać że pisał on o „złowrogim czekiście Putinie”, „watahach bezpieczniackich” i „ruskiej razwiedce” co to rzekomo rządziła Polską, przez wiele lat. Nie che mi się tego szukać, zresztą jak znam życie to Sanhedryn wyczyścił Internet z takich kompromitujących tekstów.

  Cała różnica że teraz Sanhedryn przesunął rebe Michalkiewicza na odcinek patriotyczny, już nie antyrosyjski. Wiemy, że odbiorcy mediów, tak jak tłum ludzi czy krów, nie ma pamięci, bardzo łatwo nim manipulować.

  Przypominam że Michalkiewicz, razem z innymi dwoma żydowskimi trefnisiami, Kisielewskim i Korwinem-Mikke, zakładał Unię Polityki Realnej. Spójrzcie sobie ile nagrań jest na stronie Antysocjalistyczne Mazowsze, on ciągle tam działa: https://www.youtube.com/results?search_query=asme+michalkiewicz

  Wiemy że tłum nie ma pamięci i dlatego rebe Michalkiewicz może ciągle zgrywać patriotę.

 6. Marucha said

  Re 5:
  Byłoby dobrze, gdyby p. Tomek bodaj pobieżnie zapoznał się z definicją takich słów, jak „ironia”, „sarkazm”, „szyderstwo”, „kpiny” itd.

 7. Yah said

  Ad 4

  Tez mnie to zastanowiło. To Pan Michalkiewicz nie czytał choćby popularnego opracowania czyli „Dziejów głupoty w Polsce” Bocheńskiego. Przecież tam jest wszystko, co każdy Polak o XVIII i XIX wieku wiedzieć powinien.

  Usprawiedliwieniem jest tylko to, że większość historyków o tej książce nie słyszała, podobnie jak o dziele profesora Kalinki i powiela bezmyślnie brednie Aszkenazego.

 8. wski said

  Rozcieńczalnik u pana też z czytaniem nie za bardzo,co to jest[ że kiedyś bezpieka zgrupowana była wyłącznie w Stronnictwie Ruskim, a teraz rozdzieliła się na trzy stronnictwa – również Stronnictwo Pruskie i Amerykańsko-Żydowskie].

 9. dzast testing said

  50%-50%
  Ciekawe, czy pan Stanislaw – „w innych okolicznosciach przyrody”, to jest gdybysmy mieli inny zestaw „umilowanych przywodcow” a „nasz nieszczesliwy kraj” bylby krajem szczesliwym – bylby (jak to czytelnikom zdradzil swoje pomysly biznesowe) przedsiebiorca importerem win francuskich czy tez handlarzem winami fracuskimi?
  I czy z rownym zapalem, jak w dzisiejszych „okolicznosciach przyrody” by oddawal sie pasji literacko-felietonistycznej?

 10. Marucha said

  Pan Stanisław – w odróżnieniu od innych autorytetów – natychmiast zorientował się, czym był Majdan. I doszedł do wniosku, iż wpływy Stronnictwa Ruskiego są u nas w zasadzie pomijalne

  Trochę śmieszy mnie analiza poglądów Michalkiewicza na podstawie wyrywkowo cytowanych i ewidentnie żartobliwych zwrotów – razwiedka, czekista etc.

 11. Putinistka said

  Ad. 10 Też lubię Michalkiewicza (zwykle się z nim zgadzam). Jako jeden z niewielu powiedział dokładnie jak wyglądała kuchnia renacjonalizacji spółek w Rosji, gdy zputin doszedł do władzy i mówił jak podłymi ludźmi są Chodorkowski i spółka. Co do razwiedki – rzeczy nazywajmy po imieniu. Agentura jest częścią każdego państwa, a zapożyczenia przy omawianiu tematu dodają dyskusji kolorytu.

 12. Greg said

  Re7. Yah
  Poleca Pan Bocheńskiego ,,Dzieje głupoty w Polsce” ?
  Zastanawiam się nad kupnem.

 13. Putinistka said

  Choć nie był pierwszym:

  https://www.google.pl/amp/s/www.foreignaffairs.com/articles/russia-fsu/2000-03-01/putins-plutocrat-problem%3Famp?client=safari

 14. Yah said

  Ad 12

  Tak, polecam. Pewne sprawy staja się bardziej zrozumiałe. Sporo używanych na allegro.

 15. Yah said

  Ad 11

  Z razwiedki nie ma co się śmiać – to ona zapewniła przetrwanie Rosji. Brak patriotyzmu, skrupułów i przekupność naszej razwiedki doprowadziły Polskę na skraj przepaści.

  Nie Pani popatrzy to razwiedka i to razwiedka a jakież rożne skutki działania…

 16. Putinistka said

  P. Yah,

  Kalinka jest i u mnie na półce i w głowie. Co ciekawe, przemilczany na wydziałach historycznych toteż młodzi historycy zawsze jako objawienie traktują zapoznanie się z tym dziełem. Zmienia optykę. U mnie po Korczakowskim etapie „patriotyzmu” Kalinka wprowadził mnie do etapu „filozoficznego”.

 17. panMarek said

  Bo wszystko opiera się na przesądzie, że 20 ministrów potrafi lepiej wydać pieniądze zarobione przez 27 000 000 pracujących niż ci pracujący. To jest taki nowoczesny zabobon jakby powiedział o. Bocheński.
  Niestety, ale winni są właśnie ci pracujący, którzy jako przygłupiaści wyborcy sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe wybieranie potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.

 18. Putinistka said

  P. Yah,

  O razwiedce wiem więcej niż Pan sądzi 😉 nie potrzeba mi kursu. Miałam na myśli sam cel używania tego terminu u Michalkiewicza.

 19. Niektórym wyżej produkującym się myślicielom znakomicie odpowiedział p. Marucha.

  Panu „Wskiemu”, jeśli będzie kontynuował tego swojego „Rozcieńczalnika”, nie tylko nie będę odpowiadał, ale dodatkowo nie będę go zachęcał do pocałowania mnie tam, gdzie ja wiem, a on się domyśla, bo jestem heteroseksalny i wybredny.

  Wiedza, znajomość metody i kwalifikacje intelektualne panów o ksywach „Tomek” i „Wski” są na szczęście równoważone przez pozostałe osoby (potrzeba dobrego towarzystwa, niekoniecznie o identycznych poglądach, jest naturalna i właściwa każdemu człowiekowi).

 20. Yah said

  Ad 16

  Dlatego dla mnie miara niepodległości Polski jest przedstawienia prawdziwej historii Polski za ostatnie ….. 300 lat. Zacznijmy od przełomu XVIII i XIX wieku – łatwiej bo bohaterowie tych czasów i ich dzieci nie żyją to nie będą protestować przeciwko szkalowaniu „dobrego imienia” tych „patriotów”, którzy doprowadzili do zaborów.

  Cały czas powtarzam, że nie można historii swojego kraju opierać na fundamentach nieprawdy.

  Ad 18

  No już sama nazwa – Putinistka – zobowiązuje do znajomości razwiedki 😉

  Nie wiem mnie nie razi, ale być może dlatego, że sporo czytałem o działaniu takiej patriotycznej razwiedki wewnątrz armii , wtedy jeszcze ZSRR.

 21. Putinistka said

  P. Yah

  Ależ my nadal jesteśmy jako społeczeństwo pod wpływem romantyzmu i z tej epoki czerpiemy wzorce! Oburza się społeczeństwo (trupy nie muszą). Pan spróbuje cytować Kalinkę np. na antenie programu w tv reżimowej, to Pana za fraki wyprowadzą ze studia. Dlaczego Kalinka jest nadal dostępny? Bo dzisiaj książek nie trzeba cenzurować, gdyż nikt ich nie czyta. Kiedyś wspomniałam tu, że zaledwie 1/3 Polaków raczyła przeczytać minimum 1 książkę w ciągu ostatniego roku (zaliczamy tu takie książki jak książki kucharskie czy romansidła, chodzi o jakąkolwiek książkę).

  Poza tym pełnymi garściami czerpiemy z tradycji sanacyjnych. To też nakłada na pole widzenia ludzi mgłę.

 22. Yah said

  Ad 21

  Dlatego droga Pani ja usłyszę w telewizji cytującego Kalinkę, albo przeczytam w podręcznikach do historii to co pisał Kalinka to zagonię Szczepkowska do telewizji , żeby powtórzył to swoje słynne …….. w zmienionej wersji ……. odzyskała niepodległość.

  Nie ma niepodległości bez prawdy a dziś wierutne kłamstwa są podawane dzieciom w podręcznikach do historii jako niezaprzeczalne fakty,

 23. Putinistka said

  P. Yah, zgadzam się w całej rozciągłości a żeby jeszcze Pana nieco zdołować (ja już jestem do granic wytrzymałości), zacytuję mojego wykładowcę (studiowałam historię): „Pani przyszła tu dowiedzieć się prawdy aby głosić prawdę? To pani kierunki pomyliła. Pani odkryje prawdę, ale po to by sprawnie służyć systemowi. I tak jak w filmie „Dawca pamięci”, posiadanie realnej wiedzy historycznej jest ogromnym ciężarem. Unieszczęśliwia prawda człowieka potwornie. Pomijając manipulacje.. Czy ludzie są w stanie prawdę udźwignąć? Dlaczego wśród szpiegów tak powszechny jest alkoholizm? Bo znają prawdę i w niej partycypuują. Żyją w równoległym wszechświecie by utrzymywać masy w Matrixie.

  Tylko masochiści wybierają powyższe drogi. Nie twierdzę, że znam wszystko. Jednakże sądzę, że ludzie nie są gotowi na prawdę. Gdy niektórym mówiłam szto slucilos w istorii diejstvitelno, słuchać nie chcieli albo wariatem ogłosili. Od kilku lat staram się otwierać znajomych na prawdę. Odkąd pamiętam opowiadam im historię inną niż w szkole zasłyszeli. To samo robiłam ma praktykach. Nikt tego słuchać nie chce. Nie warto.

  To chyba tyle.

 24. Plausi said

  Wielce zasłużony konfident

  pan Wałęsa.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

 25. Isia said

  … (23) Pani Putinistka …

  … „nikt tego słuchać nie chce” … ja chcę …

 26. revers said

  Jak na razie razwiedka FSB swietnie sobie radzi z ukrainskimi chocholami
  .https://www.youtube.com/watch?v=Z17O8YccEUU
  kolejni dywersanci zatrzymani na Krymie.

  Takze znane sa juz nazwiska i grupy dywersyjne biorace udzial w zmachu na Motorole.

 27. anawa said

  Ludzie zastawcie tego cholpa w spokoju. Nie lubicie jego felietonow, jego stylu I spojrzenia na swiat I ludzi nie czytajcie.
  Ja nie cierpie tworczosci pana Lisa , Michnika I innych I omijam wielkim lukiem miejscac w ktorych publikuja

 28. Maverick said

  Niezgietryszony po prostu kontrolerzy świata są tak pewni siebie, że mogą kreować rzeczywistość dla lemingów.

  Więc kłamali o broni masowej zagłady w Iraku i świat się na to nabrał.
  Opowiadają bajki o niedobrym Putinie i nierozgarnięci umysłowo też pożerają jak burgery w MC Donaldzie i jeszcze zapijają trucizną jak Cola czy Pepsi.

  Oto mój test góralski na polską głupotę i nie tylko polską,

  Wierzyłeś ze PO wygra i byłeś tak oderwany od rzeczywistości jak sekretarz KC na wiecu Solidarności. One strike.

  Wierzyłeś w gburowatego Komorowskiego, Strike two.

  Wierzyłeś w propagandę globalistów i bajki o Clinton to już kwalifikujesz o certyfikat polskiego głupka , który nie potrafi realistycznie oceniać wydarzeń na świecie.

  Dla mnie to było łatwe do przewidzenia bo jako skromny Góral jestem drugim Nostradamusem.

 29. Carlos said

  Uwielbiam jezyk Michalkiewicza, to on na swojej stronie opublikowal wyplaty dla USA i innych krajow zwiazane z roszczeniami zydow. To wszystko jest juz dawno zaplacone!!! To on pisze ciagle o kolejnych, bezczelnych probach wyciagniecia kasy od Polski i milczeniu wszystkich rzadow. A ze lubi Korwina, ja tez go lubie czasami choc wiem ze jego poglady sa ” z nieba”. Ot taki sobie oryginal. I przeciez tzw. razwietka sluzyla przeciez ZSRR a teraz USRAEL…

 30. Carlos said

  Roszczenia splacone przez rzad Gomulki !

 31. Rafal C. said

  Szanowny panie (chodzi o pana Michalkiewicza),
  Lubie pana komentarze i felietony i az sie prosi zeby uzyl pan swojego znakomitego piora oraz niewatpliwej wiedzy na poziomie wykraczajacym poza nasz „nieszczesliwy kraj” jakiego to terminu
  zwykl pan uzywac w odniesieniu do Polski.Nawiasem mowiac chetnie bym poznal znamiona „kraju szczesliwego”.
  I jeszcze, zmiany ustrojowe nie byly podyktowane Yalte. Wyzysk domagal sie buntu.
  Mam slaba nadzieje ze pan zrozumie wyklady Ks. Hieronima.
  I prosze ,ale to naprawde prosze, jesli panu przyswieca prawda to nie ma sie czego bac. Ale prosze
  uwazac, przedstawiciele sukcesu nigdy ale to nigdy . Zrozumial pan

 32. Joe said

  Zycze roznym Tomkom i POtomkom,aby Bog im dal ta wiedze prawnoicza i historyczna oraz talent pisarski co posiada pan Stanislaw…bo juz o rozumie wspominal nie bede….Zazdrosc to zly doradca, a prymitywna zazdrosc to tragedia.

 33. Re: 31 Joe.
  Zamiast uczyc sie od p. Stanislawa Michalkiewicza spostrzegawczosci, eurudycji I wiedzy, to prezentuja publicznie swoja karlowatosc, lenistwo I ignorancje (czyt. totalna glupote)…
  O „bolku” szkoda wogle sobie zajmowac czasu. (ot taka historyczna k…rwa pt: „g….now przeminelo z wiatrem”)…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. dzast testing said

  z London’u
  Panie ‚jasiek’u z toronto’!
  W poczatkowych komentarzach pod textem wlasciwym postawiono, tak mi sie wydaje, problem przynaleznosci genetyczno-politycznej pana Stanislawa a nie walorow literackich jego komentarzy. Czyli wprost – czy ma pochodzenie badz wloscianskie badz mieszczanskie badz szlacheckie czy tez jest z frankistow? Rodza sie watpliwosci, bo czas biegnie a z tych felietonow (stricte politycznych!) nic politycznego nie wynika. Czy nie sa one po to by uspic w chocholim plasie ‚mniej wartosciowy narod tubylczy’, wg mimowolnych wskazowek imiennika Stanislawa (z rodu Wyspianskich)?

  Poczatek dyskusji na ten temat by wskazywal a nie na wartosc figur stylistycznych typu ‚razwiedka’, ‚umilowani przywodcy’, ‚starsi i madzrzejsi’ itp. Swoja droga owe figury, jak sie w nie wczytac, czy nie sa czasami kpina z czytelnikow? Za przyjmowanie calosci przekazu S.M. za dobra monete?

  Z paranoicznym ogladem swiata

  Londonczyk

 35. Marucha said

  Re 34:
  A co niby ma wynikać z twórczości felietonisty? Wybuch rewolucji? Obalenie rządu? Co wynikło z felietonów Prusa albo z kazań ks. Skargi?

  Felietony pisze się po to, aby zwrócić uwagę czytelników na pewne zjawiska czy osoby. w formie dość lekkiej, często dowcipnej, nierzadko dającej okazję wykazania się erudycją. Spełniają swoją rolę, jeśli komuś dadzą coś do myślenia, kogoś do czegoś przekonają, coś komuś w głowie rozjaśnią.

  Felieton to nie agitka, to nie podręcznik działacza-rewolucjonisty. A felietonista to nie dowódca partyzancki. W ogóle nie rozumiem, dlaczego wymaga się od osób piszących na tematy polityczne aby natychmiast łapały za karabin i organizowały ruch oporu.

  I nie liczmy na to,że będą to jakieś masy. Masy nie czytają Michalkiewicza, ponieważ prezentuje on pewien poziom, który znacznie przekracza możliwości percepcji mas. Masy mogą co najwyżej przyczepić się do żartobliwych zwrotów autora, biorąc je śmiertelnie poważnie i obrażając się.

 36. Uts said

  On po prostu bredzi w kolko o tym samym. Czego nowego i waznego dowiedzieliscie sie z jego paplaniny? Mozna lubic banialuki , ale powazny felietonista winien pisac o waznych tematach. Powtarza od lat kwestie odszkodowan zydowskich, ktore prawdopodobnie juz dawno cichcem zaplacono i to wielokrotnie, zamiast skierowac oficjalnie zapytanie do Dudasa i opublikowac swoj list i odpowiedz, o ile jakakolwiek dostanie i zamknac temat. czy tu chodzi by „gonic kroliczka”? Chyba tak.

  ——
  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. p. Uts zaczął pisać o ważniejszych tematach (chętnie dowiem się, o jakich).
  Admin

 37. Re: 34 Dzast Testing…
  Nie wydaje mi sie, aby p.Stanislaw Michalkiewicz uprawial talmudyzm polityczny z racji tego, ze nie reprezentuje interesu publicznego jako wybrany reprezentant do Sejmu czy Senatu, ani rowniez nie jest zatrudniony w admnistracji panstwowej w chwili obecnej, wiec jedynie posluguje sie swymi talentami oratorskimi I merytorycznymi w swoich felietonach jak rowniez I wypowiedziach publicznych.

  Czy jest zydem, czy kims innym w zasadzie jest to podejrzenie bezpodstawne, a w swej slownej nomenklaturze uzywa najzwyczajnych „skrotow” myslowych, ktore kazdy w/g prowinencji (liberalner, konserwatywnej, patriotycznej, narodowej) moze sobie „przypasowac” jak mu byloby najwygodniej czego jest Pan na ten fakt dowodem uzywajac przy tym gorzkich ironii I aluzji wobec tych, ktorzy mogliby przysporzyc (przysparzac) problemow sadowych. (pod „wiadomym” dowodztwem (zydowskim)).

  Owszem, w wiekszosci sluchaczy I czytajacych jego wypowiedzi nie podoba sie forma przekazywanych informacji z prostego powodu, ze jeszcze nie sa na takim poziomie spostrzegawczosci I wyrafinowanego cynizmu I ironi (kpiny z ich wlasnej woli), ze wrecz wybieraja fragmenty tekstow lub wypowiedzi, ktore sa na ich poziomie, a nie sa w stanie objac calej przekazanej informacji. (krotka pamiec I slaba analiza rzeczywistosci).
  I to jest wlasnie glowny problem, bowiem w wiekszosci umyslow Polakow poprzez „wkrojony” w ich umysly talmudyzm (telAwizja, prasa, radio) nie dopuszczaja do swej swiadomosci fakt, ze ich zycie opiera sie na totalnym „matrix-ie” (iluzji polityczno-ekonomiczno-gospodarczej), czego wciaz jest dowodem (jednym z wielu), ze ponad 90% (nie tylko) Polakow wierzy w to, ze „pieniadze tworza prace”…
  czy „obca armia obroni nas przed Rosja”…

  Pocieszajace jest to, ze nasza Narodowa swiadomosc (bardzo powoli) rosnie…, ale rosnie I wierze w to, ze wkrotce dojdziemy do punktu przelomowego tj., tych nieszczesnych 10% swiadomych I dosc dobrze przygotowanych Polakow do przejecia (odebrania od zydowskich okupantow) wladzy w Polsce, ktorego czescia w sensie pozytywnym jest p. Stanislaw Michalkiewicz.

  Milego dnia zycze.
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 38. NICK said

  Szczaj, szczalniku; rozpuszczaj.
  „Panu „Wskiemu”, jeśli będzie kontynuował tego swojego „Rozcieńczalnika”, nie tylko nie będę odpowiadał, ale dodatkowo nie będę go zachęcał do pocałowania mnie tam, gdzie ja wiem, a on się domyśla, bo jestem heteroseksalny i wybredny.”

  Widzę, że p. Nick ma nową antypatię.
  Admin

 39. SHREK said

  Na rodowy polski Pana Michalkiewicza geniusz Tak reaguje `ciemnota` wykastrowana z `Inteligencji` i uchowana pod nadzorem `mądrzejszych` w zdiablenie.

  Panie Jasko ma Pan całkowita racje z tym wychowaniem talmudycznym.

  Nie jest łatwo zerwać `program` załadować nowy i nim umiejętnie się posługiwać. Uważam ze bez pomocy Bożej to jest nawet niebezpieczne.

 40. NICK said

  Ad P. Jasiek (33); re Joe (31).
  „karlowatosc, lenistwo I ignorancje (czyt. totalna glupote)…”
  Gratuluję Jaśku, Panie.
  Ignorancji.

  To wszystko bzdety.
  Tematy zastępcze.

  Masz Pan pomysł na dni dzisiejsze???
  Pomysł ekonomiczny, cybernetyczny, jakikolwiek?
  By Polakom, Katolikom, w Polsce.
  Było lepiej?

 41. La Reine Toronto said

  ad 40 NIck’t wara ! kogo Pan tu reprezentujesz?
  Zagladam tu coraz mniej…..bo nie moge tolerowac takich nijakichi bzdetowych wpisow…ojejku Panie Gajowy o co tu chodzi?Padam…

  Sam czasami nie wiem.
  Mam jakąś słabość do NICKA. Bo czasami, jak mu się chce, pisze jasno i klarownie…
  Admin

 42. NICK said

  Królowa też z tej „branży”?

 43. Re: 40 NICK…
  Alez oczywiscie, ze mam nie jeden pomysl na dni dzisiejsze, dni jutrzejsze I dni nastepne.
  Problem polega na tym, czy Polakom katolikom chce byc lepiej, zyc lepiej, szybciej sie bogacic, pracowac u siebie I oplacac TYLKO „dziesiecine” za swoja produkcje???…

  A wracajac do kwestii zasadniczej: Czy nam Polakim chce sie przede wszystkim myslec po polsku skoro tutaj w Gajowce ponad 70% posluguje sie wciaz talmudyczna iluzja pt: „chcialbym lepiej, ale ten ktory jest w stanie to uczynic nadaje sie do kitu”…
  (I wogole jest glupi, oszolom, niezrownowazony, marzyciel, itd., itd…)…

  Polecam jedna z wielu moich publikacji pt: „Program Polonijnego Stowarzyszenia Patriotow Narodu Polskiego” skladajacy sie z 42 punktow znajdujacy sie na http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)…

  I jeszcze jedno: Pisze o nas Polakach upokorzonych, oglupionych, okradzionych I oszukanych z wielkim bolem, ktory jak rak toczy moja dusze bez wzgledu czy ktos ma taka czy inna opinie lub poglad. Polska jest jedna I jedni jestemy MY Polacy. Mamy do wyboru: Byc Polakami albo zrobia z nas „internacjonalistow” w wersji syjono-talmudycznej…

  Polecam rowniez posluchac p. Jablonowskiego, ks. Piotra Natanka, a nawet I p. Kowalskiego… (bez wzgledu na poglady) w celu zweryfikowania wlasnego ja, wlasnej przynaleznosci, etyki I moralnosci.

  Z grzecznosci pomijam publikacje innych (juz sa w grobach) wielkich Polakow o wielkich sercach I planach nawet na obecna chwile…

  =========================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 44. NICK said

  Napisz Adminie czego nie wiesz. Odpowiem.
  A branża ‚”królowej”?

  Ta sama co S.M., St.T.,JKM. ,RK., zagięta rura, szczalnik, Maćko i inni cybernetycy, Ryglowski, Adamem zwany, Szrek, ostatnio… ;Miet; et conortes… .

  Widziałem TO. Od początku.

  Nawet, na początku, napisałem.

  Zatem?
  Sąd. Kapturowy.
  Proszę sądzić.
  Panie Gajowy.

 45. Re: 44 NICK…

  Prosty test: „Jak rozwiazac problem usuwania ciazy przez kobiety, ktore ze wzgledow: materialnych, mieszkaniowych, rodzinnych I innych (za wyjatkiem utraty swego zycia – komplikacje medyczne) nie pozbawialy zycia malego nienarodzonego dziecka skrycie lub „gdzies tam” w innych „mordowniach???”…

  Proste jak drut, a jakie trudne do zrealizowania, a jeszcze trudniejsze dla obecnego „kneSejmu”…z 460 „czlonkami” pobierajacymi gaze ponad 30.000 zlotych miesiecznie…

  Prosze, kazdy moze sie wypowiedziec I dac pomysl. (a nie zajmowac sie jakim g…niamym „bolkiem” czy zydowskim „tolkiem”…

  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. Joannus said

  Ad 15

  Im sprawniejsza ”razwiedka”, tym bezpieczniejsze państwo.

 47. NICK said

  Każdy pisze dla rozumnych.
  Zatem także dla siebie… .

  Jak każdy mniema.

  O sobie?

 48. Marucha said

  Re 44:
  Nie, nie będę nikogo osądzać, panie Nick.
  Staram się nie być zbyt pochopny w ocenach.
  Nb. niekoniecznie zgadzam się z oceną niektórych osób z Pańskiej listy.

 49. NICK said

  Wiadomo. (48).
  Ja tylko typuję, Gospodarzu.
  Typuję w Gajówce. Znaczy: u Pana.

  A jak już o typach napisałem?
  To takie mam zdanie. Opinię.

  Jest to na serio.

  To jest Pana blog.

 50. NICK said

  Tą płytę, te utwory, Gospodarzowi, szczególnie, dedykuję.
  (49).

 51. Adam Ryglowski said

  Ad 40 ) Wielce Szanowny Panie NICK’u !
  WRESTLING , TO WRESTLING – ale bez wyzwisk ,
  PROSZĘ .
  Jestem Mechanikiem , – a nie jakimś tam cybernetykiem.
  …..
  Jak zwykle – POZDRÓWKA .
  🙂
  🙂
  🙂
  P.S.
  ( i tylko proszę bez sądów kapturowych , – bo , jak Tatko , i Dziadek – na starość bojażliwy NIE JEZDEM )

 52. NICK said

  Aha. (51). Rozumiem.

 53. NICK said

  Bez.

 54. Marucha said

  Re 50:
  Piosenki Budki Suflera mają duszę…

 55. Halszka said

  @13, Putinistka @25 Pani Isia…

  „nikt tego słuchać nie chce” … ja chcę – ISIA
  ja też – Halszka

  I dzięki za ten link z Foreign Affairs (13); wielu szczegółów nie znałam.
  Swoją drogą, na tym przykładzie z 2000 roku widać jak przez ostatnie lata zmieniły się, zdegenerowały się media. Gdzie teraz szukać takiego tekstu, bez celowych kłamstw, półprawd i propagandy? Chyba tylko w internecie. Jeszcze.

 56. SHREK said

  Po skur.elu jak po kaczce, można nas.ac i się obliże, drewniane to kolki, a przy kolkach wiadomo co sie robi.

  .https://www.youtube.com/watch?v=kK-GEt2T730

  Bolek, Nigrolek i Nobelek ;

Sorry, the comment form is closed at this time.