Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Monachijczycy odgradzają się murem od imigrantów

Posted by Marucha w dniu 2016-11-11 (piątek)

Mur wokół ośrodka dla imigrantów będzie wyższy od muru berlińskiego. Zgodę na jego budowę wydał niemiecki sąd administracyjny.

W monachijskiej dzielnicy Neuperlach trwają prace nad budową muru, który ma oddzielić teren ośrodka dla nieletnich uchodźców od miasta.

– Donald Trump pragnie zbudować mur na granicy z Meksykiem, my wznosimy ścianę, która uchroni nas przed uchodźcami – mówią mieszkańcy dzielnicy Trudering-Riem.

Ogrodzenie otaczające ośrodek dla nieletnich imigrantów będzie wysokie na 4 metry, co ma zapewnić ciszę i bezpieczeństwo mieszkańców oraz powstrzymywać przed ucieczką młodych uchodźców. Decyzję o budowie muru wydał sąd administracyjny w Monachium.

Mieszkańcy niemieckiej dzielnicy rozpoczęli budowę wysokiego ogrodzenia głównie w obawie przed spadkiem ceny ich nieruchomości – znajdują się blisko ośrodka dla uchodźców – podaje lokalny portal informacyjny „Merkur”.

Pomysł jednak nie wszystkim mieszkańcom dzielnicy przypadł do gustu. Zdaniem wielu nie pasuje do otoczenia okolicy i jest za wysoki – podają niemieckie media. Docelowo mur ma zostać porośnięty winoroślą. [Docelowo to się powinno wypieprzyć tych „uchodźców” podających się za nieletnich – admin]

Jak podkreślają niemieckiej media budowa ogrodzenia w Neuperlach to kolejny dowód na narastający problem imigrantów, którzy w dalszym ciągu napływają do Niemiec. Tylko w 2015 roku imigranci popełnili w Niemczech ponad 200 tysięcy przestępstw.

kresy.pl/ Merkur.de
http://www.kresy.pl

Podobna sprawa miała miejsce w Czechach w Usti nad Labou w 1998 w związku z Cyganami. Z tym, że murem miano odgrodzić nie Cyganów, ale mieszkańcy chcieli samych siebie odgrodzić od uciążliwego sąsiedztwa.
Na skutek unijnej kampanii nienawiści skierowanej na obywateli chcących żyć w spokoju, oskarżeń o rasizm, faszyzm itd. – muru nie postawiono.
Sprawę opisało m.in. żydowskie pismo „Polityka”:
> http://archiwum.polityka.pl/art/usti-nad-murem,392063.html [dostęp płatny]
Admin

Komentarzy 11 to “Monachijczycy odgradzają się murem od imigrantów”

 1. Żeby tylko nie runął jak Mur Berliński pod naporem walczących o wolność.:)
  „Pomysł jednak nie wszystkim mieszkańcom dzielnicy przypadł do gustu. Zdaniem wielu nie pasuje do otoczenia okolicy i jest za wysoki – podają niemieckie media.” – powinni jeszcze podjąć demokratyczną decyzję o kolorze gresu i ogłosić przetarg na wizualizację 3D.

 2. Dziadzius said

  Moze by te madre niemcy pomysleli nad tym ze sprowadzili to bydelko dobrowolnie a teraz wielki harmider nad brakiem swojej wlasnej swobody w swoim wlasnym kraju . Zanim Pan Bog ukarze to zabierze rozum, A te mury to dopiero poczatek bo one sie i to szybko zmienia w barykady i to KRWAWE barykady. UBer Ales!!!

 3. Alina said

  Ponoć pierwsze getto w Europie było w Wenecji na jednej z tamtejszych wysepek. Ówcześni „imigranci” musieli dać wenecjanom nieźle w kość, skoro ci wyeksmitowali ich na wyspę i ograniczyli prawa poruszania się. Szczegółów niestety nie znam, wiem tylko, że tak było te kilka wieków temu.
  Teraz mamy kolejną falę innowierców, którzy weszli do naszego cywilizacyjnego domu do środka i jak uczy doświadczenie jest to bardzo niebezpieczne.
  Francuzi i Niemcy zaczynają żreć tę żabę. Udławią się czy przeżyją? – Oto jest pytanie na miarę przetrwania cywilizacji białego europejczyka.
  Mur albo Hitler – czyli do czego doprowadziła głupota Angeli Merkel.

 4. snag said

  Podglądają ? ,…

  Na gajówce Speedy Gonzales* (nie powiem kto) walkowal to całe 4 dni wcześniej w poprzednich wolnych @ 9 ,…

  * Speedy Gonzales kiedyś w pierwszej trójce cartoons pod względem popularności odkąd wprowadzono PC zniknął z ekranów ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=ccSp0XnAGFU&t=80s

 5. Archer said

  Jak Czesi i Słowacy budowali mury żeby się odgrodzić od Cyganów, którzy kradli, dewastowali samochody i budynki, to szkopy, żabojady i cała Unia podnieśli larum, że to tak być nie może, bo rasizm, faszyzm i wiele innych rzeczy. A teraz szkopy budują mury przed kolorowymi, to jest dobrze. Obłuda i hipokryzja straszna.

 6. Jacek2 said

  Ach jacy niedobrzy ci Niemcy, bardzo niedobrzy. Nie chcą się integrować, nawet nie chcą poznać zapachu kupy imigranta a to przecież podstawa integracji. Trochę pewnie napiszę zbyt poprawnie politycznie ale będąc niedawno w Fuldzie ( Pan Gajowy z pewnością zna to miasto) miałem z imigrantami całkiem miłe doświadczenie. Najzwyczajniej w świecie zaprosili mnie na grilla. Nie byli to żadni uchodźcy tylko Cyganie z Rumunii. Starsi zachowywali rezerwę ale młodzi byli bardzo sympatyczni. Panie zbite w grupkę oddzielnie pod namiotem ale nie żałowały uśmiechów i zainteresowania i nikt z tego powodu się nie krzywił. Z drugiej strony zastanawiałem się czy to jeszcze Niemcy czy już Afryka/Azja, tak tam było ciemno. Skądinąd piękne miasteczko, starówka nie ucierpiała od „alianckich” nalotów, uchował się kościół św. Michała liczący prawie 1200 lat. Akustyka w nim jest wręcz niezwykła.

  To ciekawe. Ja też mam dość dobre wspomnienia z picia gorzałki z Cyganami na cmentarzu… sporo lat temu.
  Admin

 7. Piskorz said

  re art, „Docelowo mur ma zostać porośnięty winoroślą. ” CZY CI NIEMCY NIE SĄ ŚMIESZNI..?! NIECH SOBIE POSTAWIĄ POD MUREM KILKA KRASNALI…EXPORT Z POLSKI..BĘDZIE PASOWAŁO DO- TEJ WINOROŚLI..

 8. Jacek2 said

  Jeszcze jedna przestroga której udzielił mi pewien Rosjanin: w razie najdrobniejszego konfliktu z ciapatym niemiecka policja reaguje z wielką gorliwością i bez pytania o rację zabiera białasa na dołek, ciapatego nie tyka.

 9. Jacek2 said

  Ad Gajowy
  Nie piliśmy grzałki, w ogóle nic nie piliśmy, poczęstowali mnie tylko mięsiwem upieczonym na grillu, niezbyt dobrym zresztą. Ironię uważam za złośliwą bo przecież chodziło mi tylko o wyjątek a nie regułę.

  Nie było u mnie żadnej ironii, naprawdę ciepło wspominam tamte Zaduszki.
  Admin

 10. AlexSailor said

  No, to jeszcze wieżyczki ze strażnikami i Bawary są w swoim żywiole.
  Chociaż trochę rozrzutni się stają – dwa rzędy drutów pod napięciem są chyba tańsze?
  Ale nie, nie.
  Wszystko przemyślane, nic się nie marnuje.
  Tam w Monachium, mateczniku wielkiego socjalistycznego przywódcy, gdzie „denazyfikacja” był najsłabsza, ziemia musi jest bardzo droga.
  Jak się policzy, to mur mniej parceli zajmuje i suma sumarum jest tańszy.

  Coś mnie się wydaje, że ta migracja ze stromy „naszych adwokatów w Unii”, jest dobrze przemyślana i nieprzypadkowa.

 11. K.Konar said

  Niemcy zaczynają stawiać mury, u nas otwiera się tylne wejście dla inwazji. Ciekawe, kto to finansuje i co na to t.z.w. Władza?

  .http://www.pch24.pl/korytarz-humanitarny-dla-uchodzcow-z-bliskiego-wschodu–zorganizuje-go-caritas-polska,43828,i.html

Sorry, the comment form is closed at this time.