Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykańska zapora dla prawdy zaczyna pękać!

Posted by Marucha w dniu 2016-11-12 (Sobota)

Należy mieć nadzieję, że Putin, po ostatecznym uporaniu się z żydowskimi oligarchami, zajmie się odżydzeniem rosyjskich mediów i kultury. Wtedy, przynajmniej z rosyjskiej strony, nie będzie żadnych przeszkód do pojednania między naszymi Narodami.

Prawdziwy rozmiar zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich zapewne nigdy nie będzie znany. Wiemy jedynie, że był wystarczająco duży do zneutralizowania ich „korekty” przy pomocy rutynowych fałszerstw, takich jak choćby odkryte przez sztab Prezydenta-Elekta dwa miliony „martwych dusz”, które zapewne „głosowały” na Clinton.

Czas pokaże, czy Trump spełni oczekiwania zdesperowanych Amerykanów, czy też zdradzi lub „polegnie na polu chwały” w przenośni lub dosłownie.

Dr Paul Craig Roberts, w swym najnowszym artykule [i], analizuje zasadnicze szanse i zagrożenia dla tego „niesystemowego” prezydenta. Konkluduje, że jeśli takie metody jak przekupstwo, szantaż, prowokacje, destabilizacja państwa, wewnętrzny sabotaż, nie przyniosą sukcesu, to oligarchia finansowa nie zawaha się dokonać na niego zamachu. Jeśli z tych lub innych przyczyn misja Trumpa nie powiedzie się, Amerykę czeka krwawa rewolucja.

Zmian jakościowych zachodzących obecnie w społeczeństwie amerykańskim nie da się już zatrzymać. Najważniejszą jest przełamanie monopolu korporacyjnych mediów w stosunku do poglądów przeciętnego Amerykanina. Obserwujemy dziś ten magiczny moment, w którym impulsy z pustego brzucha przeważyły u niego nad impulsami z pustej (kontrolowanej przez koszerne media) głowy! Osobiście nie wierzyłem, że dożyję takiego momentu. A jednak! Gdyby jeszcze taki „cud” wydarzył się w społeczeństwie III RP, to nie potrzeba by było drugiego „cudu nad Wisłą”!

Miarą tej przemiany może być wzrost do medialnej prominencji „niszowego oszołoma” z telewizji internetowej Infowars.com [ii], Alexa Jonesa. Od wielu lat prowadził on kampanię uświadamiania Amerykanów, ignorowaną lub wyśmiewaną przez przygniatającą większość „rozumnego społeczeństwa”. Infowars była jedyną znaczną telewizją, niezależną od Trumpa, wspierającą jego kampanię wyborczą. W ostatnim okresie forum odbiorców programów Alexa Jonesa urosło do ogromnej ilości 20 milionów [iii], przewyższając swą liczbą wielkie korporacyjne telewizje amerykańskie!

Odwrotną stroną medalu jest sytuacja w rosyjskich mediach. W obliczu zmasowanego ataku zachodnich korporacyjnych mediów na Rosję, Putin zmuszony był rozbudować obcojęzyczne serwisy informacyjne by docierać z autentyczną informacją do zagranicznych odbiorców. Jak zwykle w takich momentach z okazji starają się korzystać Żydzi, umacniając swe pozycje zarówno w rosyjskojęzycznych jak i obcojęzycznych sekcjach publicznych mediów Federacji.

Główny opiniotwórczy program w telewizji RTR Planeta [iv] prowadzi Włodzimierz Sołowiow [v]. W jego programach gromadzą się przedstawiciele wszystkich znaczących narodowości, ras, religii, opcji politycznych i filozoficznych, w tym „Polacy”, tacy jak Zygmunt Dzięciołowski czy Jakub Korejba[vi]. Mają oni jednak jedną wspólną cechę, a mianowicie żydowskie pochodzenie; od Włodzimierza Żyrinowskiego [vii] do Włodzimierza Sołowiowa.

Powoduje to pewne „spłaszczenie” obrazu politycznego, zwłaszcza w często omawianym temacie Bliskiego Wschodu, gdzie zagadnienie Izraela jest przedstawiane wyłącznie w superlatywach. Jeszcze gorsze rezultaty, w oczach każdego uczciwego odbiorcy, stanowią narastające próby gloryfikacji tak zwanej żydokomuny ze Stalinem i Leninem na czele.

Retorycznym wydaje się być pytanie, jakie odczucie mogą mieć mieszkańcy Polski, kiedy słyszą że Stalin i Lenin to wielcy przywódcy, a powojenna bolszewicka okupacja Polski, połączona z rabunkiem jednej trzeciej terytorium II RP, to „wyzwolenie”?

Polskojęzyczna sekcja Sputnika [viii], miast koncentrować się na łataniu rozdarcia pomiędzy Polakami a Rosjanami, zaczyna „pouczać” Polaków, jak przykładowo piórem Agathy Rosenberg, samozwańczo określającej się mianem „polskiej publicystki”, nawołującej Polaków do nazywania wrocławskich ulic nazwiskami niemieckich architektów[ix], lub Marcela Szpaczyńskiego grożącego nam aneksją Poznania przez Niemców za ewentualne próby odzyskania polskiego Lwowa [x].
[Jednak Polacy mają się czego uczyć od Rosjan – admin]

Należy mieć nadzieję, że Putin, po ostatecznym uporaniu się z żydowskimi oligarchami, zajmie się odżydzeniem rosyjskich mediów i kultury. Wtedy, przynajmniej z rosyjskiej strony, nie będzie żadnych przeszkód do pojednania między naszymi Narodami.

[i] http://katehon.com/article/working-class-won-election
[ii] http://www.infowars.com/
[iii] http://katehon.com/article/donald-trumps-victory
[iv] http://rtr-planeta.com/
[v] https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Solovyov_(journalist)
[vi] http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/704567
[vii] https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_%C5%BByrinowski
[viii] https://pl.sputniknews.com/
[ix] https://pl.sputniknews.com/opinie/201610244120211-Wroclaw-Potencjalne-trudnosci-z-wymowa-nazwisk-niemieckich/
[x] https://pl.sputniknews.com/opinie/201611034176099-Polski-Lwow-Oddac-Polsce-Zachodnia-Ukraine-Marceli-Szpaczynski/

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarze 53 to “Amerykańska zapora dla prawdy zaczyna pękać!”

 1. Wimar said

  Jeżeli sukces D. Trumpa to efekt tego, że „impulsy z pustego brzucha [narodu amerykańskiego] przeważyły u niego nad impulsami z pustej (kontrolowanej przez koszerne media) głowy!” a nie stoi za nim żaden establishment , który jeszcze nie wyszedł zza parawanu [fasady] demokracji to rzeczywiście D.Trump powinien postawić na zaufana ochronę. Z tym, że już stało się coś na tyle poważnego, że biorąc pod uwagę fakt że statystyczny Amerykanin jest uzbrojony [prawo posiadania broni] to szemrany establishment bazujący na propagandzie ma się czego obawiać. Jądro systemu tkwi w stolicy, NY, Bostonie, LA i San Francisco ale to przecież nie całe USA.

 2. Dziadzius said

  Jeszcze daleko do dnia kiedy prezydent Trump zacznie byc prezydentem a za blislo jest dzien kiedy go zgladza jak to zrobili z Kenedy i setkami innych patryiotow. Zyd jest zlosliwy i msciwy kiedy ktos bez pozwolenia siega do jego kabzy po zydowskie zloto – niestety Trump to bedzie robil i za to zginie .

 3. Zerohero said

  Alex Jones ma żonę Żydówkę i większość jego wspołpracowników to Żydzi. Trump też jest odpowiednio zażydzony.

 4. hulsz said

  Ad.2 Nikt nikogo nie bedzie zabijal.Kennedy zginal bo chcial zamknac zydowska drukarnie papieru zwanego dolarem Trump na 100 procent sie tego nie podejmie.Tak ze w sumie wszystko bedzie po staremu rzadzic bedzie ten kto kreuje pieniadz a na pewno tym kims nie bedzie rzad USA.

 5. BORU said

  Juz czas najwyzszy brac sie za polsko=jezycznych zydow=(rewolucjonistow).
  Ktorzy wzniecaja nieufnosci miedzy narodami SLOWIANSKIMI.I szykuja nam nowa
  wojne -3.Obym sie mylil.ALE TRZEBA NAM SIE OBUDZIC Z LETARGU NAIWNOSCI (ze jakos tam bedzie).Nic tam jakos nie bedzie.POLACY .DO DZIELA .

 6. SHREK said

  Wóz albo przewóz z żydem na wozie czy pod wozem, jako `escape goat` bez `impeachmentu`, dla zadymy, bo co im pozostało, jak nie wielkie ostateczne kłamstwo lub wojna.
  Sami nie pójdą siedzieć 🙂

  My mamy wierzyć ze;

 7. Zespół Independent Trader zamieścił taki cytat u Alexa Jones’a: „Na koniec warto podkreślić, że wydarzenia z ostatnich kilku miesięcy jeszcze półtora roku temu były nie do pomyślenia. W czerwcu elity pozwoliły na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Teraz Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Niewykluczone, że celem nadrzędnym jest dalsza destrukcja systemów monetarnych. Winą za ich upadek zostaliby wówczas obarczeni rządzący promujący protekcjonizm. Stanowiłoby to argument za powrotem do procesu globalizacji, a także ustanowieniem SDR-ów jako globalnej waluty rezerwowej”.
  Na tym ogłupionym ziemskim padole kilkuset popaprańców dostało akty notarialne – chyba od ych boga – na 3/4 tego, co na planecie się znajduje i to uny pociągają za sznureczki. Ludziska mało się tu i tam nie pozabijają między sobą, tocząc spory i waśnie o słuszność, czy niesłuszność wyborów jakichś żydowskich kukieł i manekinów przeznaczonych do odgrywania ról prezydentów, premierów, kanclerzy, papieży, czy kogo tam któś uważa za tzw. „głowę”. Teatrum!

  Nie wiem, kto tam u ruskich braci jest praw, a kto nie. Wiem natomiast, że tylko tam może znaleźć się siła zdolna wyeliminować te człekopodobne kreatury.

  To niemożliwe, aby nie było takich ludzi, którzy by tę ogłupiałą homo niby sapiens nie byli w stanie uratować przed nienasyconymi psychopatycznymi „wybrańcami Jahwe”.

 8. Lam said

  PYTANIA
  Trump to wielka niewiadoma:
  Czy wrogość elit zdoła pokonać?
  Czy ludziom poprawi dolę?
  Czy ugnie się pod naporem?
  12-11-2016

  USA: WYBORCY TRUMPA
  W przyczepach, namiotach mieszkają,
  Kuponami się odżywiają, (*)
  Teraz cudów się spodziewają…
  12-11-2016
  (*) When Obama became President the US National Debt was 10 trillion, it is now 20 trillion. 50 million people on food stamps. 94 million people not in work. Unemployment rate is 23 percent. There is definitely a spectacular economic crisis.
  There is definitely a spectacular economic crisis.
  Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3922136/Blind-clairvoyant-Baba-Vanga-says-Barack-Obama-president.html#ixzz4PhUXJM9s 
  Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook

 9. SHREK said

  @7
  Pan w swej niewiedzy obraza Pana Boga konieczna jest odtrutka zwana Dematerializacja Zydo-Matrixa.

  Doceniam Pana chęć ukazania złego ale proszę zrozumieć, ze one_podają się_za wybrańców Boga Jahwe,
  a nimi nie są, to jest fałszywy Izrael.

  Te dziwo-stwory nie potrafią nic, poza złymi rzeczami, a to znaczy ze ich Panem jest Diabeł, o czym po znajomości i Panu by powiedzieli. `Kozioł `jest dobrym aktorem jak i jego dzieci i nic ponadto.

  Proszę to sobie przemyśleć mimo wieloletniej cezury obowiązującej onych nauki.

  Bóg JHVH błogosławi swym dzieciom, jak powiedziane, a kto to jak nie Biali ludzie, jako jedyni budujący i stwarzający cywilizacje na przestrzeni dziejów.

  W tzw. kibucu Izraehelu w ich muzeum, nie zobaczy Pan nic poza `kamieniem` z przestrzeni wieków,
  a są z a-nami od początku i będą do końca.

 10. Shreku, przecież ująłem to w cudzysłów. I że to uny tak twierdzą, to dziś w dobie Internetu – chociaż podupada – chyba już ci, co mają o tym wiedzieć, to do takowych informacji dotarli. A ta reszta…?

 11. ŻYD rosyjski Dmitry Anatolyevich Medvedev - PREMIEREM Rosji ! said

  NIE było i NIE MA ODżydzenia rosyjskich elit naukowych, dziennikarskich, politycznych, a zwłaszcza na CENTRALNYCH stołkach władzy na Kremlu w Moskwie.

  Właśnie NAJWIEKSZYM problemem po 1991 roku do dzisiaj w Rosji jest autentyczne OFICJALNE sprecyzowanie oraz PUBLICZNE określenie, że LUDOBUJCAMI ponad 30 milinów najbardziej KRNĄBRNYCH ruskich, czyli fizycznego UNICESTWAIENIA autentycznych RUSKICH ELIT od Cara Rosji z jego całą rodziną począwszy, wszystkich RUSKICH intelektualistów z uniwersytetów, rosyjskiej magnaterii w miastach i bogatych chłopów tzw. „kułaków” w całej Rosji.

  Ta autentyczna RUSKA elita została WYŁAPANA przez ŻYDÓW komunistów lewaków zamieszkałych w Rosji po 1917 roku, nazywanych „SOVIETAMI”, którzy w 100% przejeli władzę w Rosji zamienianej przez ŻYDÓW na ZSRR. Oczywiście w procesie wyłapywania i WYMORDOWANIA rosyjskiej elity intelektualnej uczestniczył wykołowany prostacki najbiedniejszy NIE świadomy MOTŁOCH, plebs rosyjski, którego WYNAGRADZALI żydy „sovieci” w każdy możliwy sposób za pomocą do tego sfabrykowanej żydo-komunistycznej indoktrynacji.

  Ludobujczy NKWD to był aparat krwawego terroru stworzony przez ŻYDÓW „sovietów” komunistów właśnie w celu całkowitego WYRŻNIECIA najbardziej RUSKICH elit z okresu Rosji, tak aby ci etniczni RUSCY przestali być jaką kolwiek KONKURENCJĄ polityczną dla rządzących ludobójców ŻYDÓW zamieszkałych w Rosji po 1917 roku.

  Przełomowym rokiem w ZSRR był czerwiec 1967, kiedy to nastąpiło OTWARTE zarysowanie poważnych podziałów w KC KPZR(Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego) gdy to ŻYDY z obywatelstwem ZSRR w przywódctwie partyjnym KPZR OTWARCIE zaczęli POPIERAĆ i otwarcie cieszyć się z SUKCESU „żydostwa” tzw. syjonistów z Izraela , którzy wygrali 6 dniową wojnę czerwcową 1967 roku z Egiptem i Arabami.

  ŻYDZI z obywatelstwem ZSRR rządzili nie przerwanie w ZSRR do tego momentu w 1967 roku i dopiero po tej dacie ENICZNI Ruscy w łonie centralnym KPZR zaczeli sobie zdawć sprawę z tego, że ŻYDY tworzyli zakamuflowaną swoją FRAKCJĘ ŻYDOWSKĄ w KPZPR, FAKTYCZNIE rządzącą w ZSRR, a etniczni Ruscy są obywatelami 2-j KATEGORI nie tylko w komitetach partyjnych ale też poza partią, na ulicy !

  Gdy ruscy ŻYDZI „sovieci” komuniści PRZEGRYWALI batalie polityczne we wnętrzu KPZR, nawet ze względów statystycznych, gdyż tych etnicznych RUSKICH było więcej, którzy sobie w końcu UŚWIADOMILI jak się to wszystko FAKTYCZNIE kręci wokół pertykularnych EGOISTYCZNYCH interesów ŻYDOWSKIEJ elity „sovietów” w ZSRR.

  Gdy ŻYDY komuniści „soviety” zaczeli PRZEGRYWAĆ batalie o zachowanie centralnej władzy, to oni postanowili WYKAZAĆ, że rzadzący ETNICZNI Ruscy komuniści w łonie KPZR są nie gramotni w sprawach ekonomicznych i CELOWO po 1980 roku prowadzili SABOTAŻ ekonomiczny i polityczny ZSRR w zmowie z ŻYDAMI bank-sterami z USA, Anglii … itd. którzy to żydzi CELOWO usiłowali ROZBIĆ jedność bloku „sowieckiego” gdzie ŻYDY zamieszkali w PRL-u i innych krajach „bloku sowieckiego” STRACILI pełnie władzy jak to było za czasów rządów I-go sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka w PRL-u.

  FAKTYCZNIE po 1990 roku po celowym ZABNKRUTOWANIU „bloku sowieckiego” za pomocą ŻYDOWSKIEJ mędzynarodowki zwałszcza tej z USA, to lokalni „przeszkoleni żydzi komuniści” poza granicami „bloku sowieckiego” zwłaszcza w USA za pomocą tzw. „fundacji jak np. Fulbrighta i innych, które wyszkolili SWOJĄ gwardię zachodu, jak mają się te lokalne żydy URZADZIĆ oraz ODZYSKAĆ swoją pozycję „przywódczą” w krajach „bloku sowieckiego” w której w latach 1980 stracili władzę.

  To przecież ŻYDOSTWO z polskim obywatelstwem przejęło władzę w III RP po 1989 roku. Identycznie się stało w ROZBITYM ZSRR ponownie zamienionym na Rosje, powstałej tzw.”ukrainie” i innych NAGLE powstałych GÓWNIANYCH kraikach jak Litwa, Estonia … itp.

  NIESTETY ale Rosja się NIE ODżydziła po 1991 roku do dzisiaj i dlatego ŻYD rosyjski Dmitry Anatolyevich Medvedev – był nawet prezydentem Rosji, a teraz jest PREMIEREM Rosji :

  To zdięcie ŻYDA premiera D.Medvedev ubranego w CZARNĄ judaistyczną przylegającą JARMUŁKĘ zostało zrobiona 10-XI-2016r. w Jerozolimie, dokąd on „oficjalnie” pojechał odwiedzić i pomodlić przy „murze żydowskim” w Jerozolimie.
  Tak podaje OFICJALNIE podają żydowskie media z ich czołowym dziennikiem „Jerusalem Post”:

  http://www.jpost.com/Israel-News/Politics-And-Diplomacy/Russian-Prime-Minister-Medvedev-opens-Israel-trip-with-visit-to-Western-Wall-472238

  KONIECZNIE zobaczcie powyżej na VIDEO jak ŻYD rosyjski Dmitry Anatolyevich Medvedev w funkcji PREMIERA Rosji bardziej UTOŻSAMIA się jako ŻYD niż ruski.
  On faktycznie JEDYNIE posiada OBYWATELSTWO rosyjskie, jak pełno ŻYDÓW zamieszkałych w Rosji ale jego FAKTYCZNA tożsamość MUSI być ŻYDOWSKA, a gdyby było INACZEJ to on by się ubrał w BIAŁĄ JARMUŁKĘ, która jest przewidziana dla NIE żydów, czyli „goji”.

  Dmitry Anatolyevich Medvedev „rosyjski’ premier SAMODZIELNIE dokonał takiego WYBORU, jak się UTOŻSAMIA i dlatego wybrał CZARNĄ jarmułkę, która wybierają ŻYDZI !

  Informuję wszystkich, że każdy mężczyzna który ma ochotę przekroczyć ogrodzenie aby dotknąć w celach TURYSTYCZNYCH(nie religijnych) „mur żydowski” sekty judaistycznej w Jerozolimie to MUSI mieć NAKRYTĄ głowę i tej ZASADY strzegą tam etatowi PILNOWACZE na wejściach na teren okalający „mur żydowski” tego protokołu.

  Czyli KAŻDY tam podchodzacy pod „mur zydowski” w Jerozolimie ma na głowie CZARNĄ jarmułką obowiązującą ŻYDÓW lub BIAŁĄ jarmułką dla „gojów” TURYSTÓW czyli NIE żydów, tak jak np. usłużny „goj” Burak Obama:

  Oto CO napisał ODRECZNIE Burak Obama na kartce, którą wciska w szparze „muru żydowskiego”:

  Na rynku handlowym w Jerusalim, czy też żydowskim New Yorku czy Waszyngtonie jest pełno w sprzedaży KOLOROWYCH jarmułek, z różnymi szlaczkami lub kolorowymi ozdupkami, ale ta jarmułka dla prawdziwiego ŻYDA musi mieć ciemną krawędz w jaką to jarmułkę są ubrane ŻYDY NEKONY „amerykanskie senatorzy” John McCain i Joe Lieberman jak na poniższym zdieciu:

  To jest FAKTEM, że każdy „polityk” przyjeżdzający do Izraela z poza zagranicy, zwłaszcza przy swoim pierwszym przyjeździe jest na siłę ZAGANIANY przez żydów, aby poszedł pod „mur żydowski” i ZADEKLAROWAŁ swoją faktyczną TOŻSALOJANOŚĆ, a nawet LOJALNOŚĆ wobec Światowej mafii żydowskiej, tak jak kiedyś KAŻDY polityk z krajów „bloku sovieckiego” za czasów PRL-u do końca lat 1980 był też na siłę ZAGANIANY, aby będąc w Moskwie KONIECZNIE poszedł do Mauzoleum żydo-komunisty W.Lenina i pokłonił się jego TRUPOWI, co było okazaniem lojaności wobec jego IDEOLOGI oraz jego DOKTRYN.

  Od początku lat 1990 tych każdy polityk zagraniczny z jakiegoś SŁUŻALCZEGO kraiku jak przyjeżdża z oficjalną swoją PIERWSZĄ wizytą do żydowskiego Waszyngtonu, to w PIERWSZEJ kolejności jest też siłą ZAGANIANY przez rządzących żydów NEKONÓW w USA do ZAKCEPTOWANIA procedury odwiedzenia tzw. „holocaust musem” w Waszyngtonie.

  Ta procedura ZAGANIANIA do przymusowego odwiedzenia tego „holocaust musem” w Waszyngtonie opanowanym przez żydów NEKONÓW, też koniecznie OBOWIĄZUJE każdego ważnego urzędnika centralnej administracji „amerykańskiej” a jeśli ten urzędnik „miga” się od tej PRZUMUSOWEJ procedury okazania swojej LOJANOSCI wobec rządzących ŻYDÓW NEOKONÓW w Waszyngtonie to czas takiego urzędnika był „policzony” i przy pierwszej możliwej okazji pod jakimś PRETEKSTEM jest WYRZUCANY do śmietnika politycznego nieomal na ZAWSZE.

  CIEKAWE, czy NOWY wybrany prezydent Donald Trup zaraz po zaprzysiężeniu PODDA się PRESJI żydów, aby OKAZAŁ swoją LOJALNOŚCI wobec obecnej rządzącej SUPER MAFI żydowskiej i czy Trump da się ZAGONIĆ do „museum holocaustu” w Waszyngtonie tak jak kiedyś ŻYDY komuniści tzw. „soviety” w ZSRR ZAGANIALI każdego nowego sekretarza i centralnych urzędników Kremla za czasów ZSRR, aby po ich mianowaniu takiego na wysoki urząd w ZSRR on POSZEDŁ się pokłonić TRUPOWI żydo-komunisty W.Lenina do „mauzolemum Lenina” na Placu Czerwonym w Moskwie, aby okazać swoje PODDAŃSTWO wobec ŻYDO-komunistów.

 12. Leszek Karpinski said

  Zaczęło się zadymiać to wystawili inny pionek na szachownicy, aby odwrócić waszą uwagę, media dopomogą, a wy dalej swoje, podnieceni.

 13. semperparatus said

  Re.9 jahwe nie jest Bogiem chrześcijan…Bogiem miłości i prawdy…jest plemiennym bożkiem żydowskim…szatanem właśnie…
  Re.11..Żydzi stracili władzę w ZSRR nie w 1967 roku…tylko dużo wcześniej…w wyniku wojskowego puczu Chruszczowa i Żukowa…przeprowadzonego 27.06.1953 roku…kiedy to fizycznie zlikwidowany został Beria i jego zbrodniczy pomocnicy z NKWD…Od tego czasu ZSRR stał się w miarę normalnym krajem…bez masowego terroru…Pisze o tym W.Uszkujnik(pseudonim)w pracy „Paradoksy historii”…a powatarza-w identycznej wersji-Albin Siwak w swoim wywiadzie…(Siwak opierał się z kolei na relacji Marszałka Wiktora Kulikowa…który był jego przyjacielem…a który-jako młody oficer-uczestniczył w tym przewrocie…)

 14. Filomena said

  @ 11

  Pokazywanie podobnych zdjec nie jest dowodem na nic.

  W Rosji juz od dluzszego czasu zachodza procesy dejudaizacji mediow i innych sfer zycia. Nalezy sie tylko dobrze przyjzec co sie dzieje. Na czele rzadowej grupy zajmujacej sie rosyjskim jezykiem i literatura stoi sam Patriarcha Cyryl. Ministrem Edukacji zostala kobieta zwiazana z prawoslawiem, ktora wyraznie wziela sobie za zadanie powrot do tradycyjnego typu szkoly, ktora nie tylko uczy jak nalezy ale i wychowuje jak nalezy.

  W Permie powstal Komitet Obrony Rosyjskiej Kultury do ktorego wstepu nie maja chazarscy modernisci (co ich zreszta bardzo oburzylo). Celem tego Komitetu jest obrona i propagowanie tradycyjnej kultury, sztuki, tanca itd. Perm w ogole stal sie jednym z miejsc w Rosji, gdzie mieszkancy oficjalnie wystapili przeciw talmudystycznej sekcie Chabad.

  Malo to Rosja juz od dluzszego czasu pracuje nad stworzeniem nowego banku. Wlasciwie ten bank juz istnieje od jakiegos czasu, jest to Sberbank. Chodzi o to zeby zupelnie odlaczyc sie od bankow na ktore wplyw ma Rotszyld. Ostatnio byl ciekawy wywiad z Germanem Grefem (potomek Niemcow Nadwolzanskich i przyjaciel Putina) , ktory to oficjalnie mowil, ze Rosja chce jak najdalej odejsc od zydowskiego typu bankowego. I rzeczywisice uzyl slowa „zydowskiego”. Wspomnial tez manipulacje pieniezne starego Rotszylda.

  Jednym slowem Rosja idzie konkretnie w kierunku dejudaizacji. Robi to powoli, ale konsekwentnie. Putin dziala jak lis, nie jak wilk.

 15. re1truth2 said

  Re 11
  Fakt ze szlaczkiem, Clinton też taką nosi, a dlaczego, ach te uszka nie’toperka…
  100%

 16. Maćko said

  Szanowni, te watek artykulu jest godny analizy i rozwiniecia:
  „Polskojęzyczna sekcja Sputnika [viii], miast koncentrować się na łataniu rozdarcia pomiędzy Polakami a Rosjanami, zaczyna „pouczać” Polaków, jak przykładowo piórem Agathy Rosenberg, samozwańczo określającej się mianem „polskiej publicystki”, nawołującej Polaków do nazywania wrocławskich ulic nazwiskami niemieckich architektów[ix], lub Marcela Szpaczyńskiego grożącego nam aneksją Poznania przez Niemców za ewentualne próby odzyskania polskiego Lwowa ”

  Sputnik idacy na reke Niemcom i popierajacy dzialania „najwiekszej placówki dyplomatycznej na Swiecie” tj. niemickiego konsulatu we Wrocawiu?????

  Przypadek? A jesli nie, to jakie sa wplywy Niemiec na Sputnika i w jakim wyzszym celu? ( Wroclaw to tylko mala czesc ich dzialan )

 17. Nie ufam temu Sputinkowi, i to dyplomatycznie mówiąc, który to osąd opieram na lekturze licznych zamieszczanym tam materiałów.
  Warto by sprawdzić, kto dyryguje polską sekcją tegoż medium, i kto ze strony „polskiej” tam się rozpisuje i w ogóle udziela.

 18. Przepraszam za szkolny błąd – ma się rozumieć – Sputnikowi.

 19. Joannus said

  Ad 11
  Osiągnięcie i utrzymanie sterylnego państwa, na czas obecny to mrzonka. Kiedy plaga wszystko opanowała.

  Ad 14
  Taka jest rzeczywistość.

 20. Marucha said

  Re 17:
  Właściwie to na podstawie lektury gajówki jej też nie powinno się ufać.

  A to jakieś pierdoły o UFO albo wykopaliskach sprzed 10 tysięcy lat, a to odwracanie uwagi od ważnych problemów przy pomocy kotów, a to znowu sączenie jakiejś kryptosyjonistycznej agendy pochwałami dla Żyda Hemara…

 21. watazka said

  Moze jednak zaczniemy robic czystke w Polsce i przestaniemy spraszac zydow do Polski juz z gotowym obywatelstwem nadanym w Tel Awiwie!!
  Nie ma co krytykowac Rosji dopoki muzeum oswiecimskie jest w posiadaniu zydow i dopoki nawet nie chcemy wiedziec, kto zezwolil na obrady Knessetu w Krakowie.
  My nawet nie wiemy, kto i dlaczego aresztowal Mateusza Piskorskiego i kiedy go wypuszcza.

 22. revers said

 23. NICK said

  Wimar. (1).
  Przyjdą nad ranem.
  Broń wszystkim zabiorą.

  Tylko odpowiednio nielegalna.
  Nikły procent.

  Zapomnijcie o broni.
  Także z innych powodów.

  Sputnik przestaje być dla mnie.
  Czymkolwiek.

  Gajówka też?
  Admin

 24. Boydar said

  Pan NICK wierzy, że ładne dziewczyny nie puszczają baków. Owszem, puszczają.

 25. NICK said

  Skoro Admin się domaga.

  Nie raz pisałem.

  Powtórzę.
  Nie znajduję niczego ponad Gajówkę. W tematach ogólnych.
  [poza Zespołem Trzyosobowym = Trójcą i Matką Wszechmatek, Maryją.]
  Tu. I teraz.
  Nikt ze znanych mi blogerów nie potrafi tak to czynić.
  A że, czasami się nudzę?
  Przepraszam.
  Wiem.

  SERIO.

  Szczęść Boże.

 26. NICK said

  Z życia.

  Daleki sąsiad, tu, we wsi, ma normalne gospodarstwo rolne i mini-tartak.
  Hoduje, po Bożemu, zwierzaki.
  Także drób.
  Ma dwa psy. Swoje.
  Pojawiły się cztery nowe. Przybłędy. Nieco oswoiły. Się.

  Atakują gości.
  Zżerają jajka i drób. Kury zwłaszcza.
  Pan na włościach, superdziadek, rzecze:
  czterdzieści lat temu byłoby „posprzątane” a mi tu dzieci, wnuki i prawnuki.
  Cytują Onet i proboszcza.

  ——
  Podobno psa może definitywnie i bezboleśnie odstraszyć paralizator. Nie uderzenie prądem, ale sam nieprzyjemny trzask przelatujących iskier.
  Są też jakieś aparaty wydające bardzo nieprzyjemny dla psa dźwięk, dla ludzi niesłyszalny.
  Admin

 27. Dziadzius said

  @4,Hulasz,
  Trump kilka razy sie wypowiedzial ze rozpatrzy potrzebe uzywania Federal Reserve do drukowania papierowych pieniedzy dla Ameryki kiedy Konstytucja mowi ze pieniadz jest i musi byc w opiece rzadu. To samo co mowil Kenedy kiedy juz nawet wydrukowal pieniadz pod nazwa „American Dollar” i mial to puscic w obrot po powrocie z Dallas.

  .http://www.latimes.com/business/la-fi-trump-federal-reserve-20161111-story.html

 28. Boydar said

  Pragnę jeszcze dodać coś w temacie Sputnika. Ja już dawno pisałem w Gajówce, że zarówno osoby korespondentów Sputnika jak i same teksty, niekiedy walą siarą. Tak było i jest. Można sobie zadać pytanie, dlaczego. Odpowiedź jest bardzo prosta ale wymaga przyjęcia szerszej ramki. Sputnik nie należy do Putina. Należy do kogo należy. A że ludzie Putina przyłożyli komuś lufę do dupy, i kazali bardziej normalnie, osoby właściciela przecież nie zmienia. Zresztą, łatwiej niektóre rzeczy przystosować, niż tworzyć od nowa. Największego patrioty nie nauczy w pięć minut pracy w kołowrocie redakcji dużego medium. Ale wywarcie presji na naczelnego, jest już dużo prostsze. Albo do przodu albo do dołu. Już on tam jakoś sobie poradzi, doświadczenie swoje robi.

  To trochę podobnie do „armii Macierewicza”, znaczy się Obrony Terytorialnej. Wyobraźmy sobie, że nam Antoniego ktoś całkiem przypadkiem unicztożył; zdarzyć się może teoretycznie wszystko, oby nie. To czyja wtedy będzie ta armia ?

  Poza tym, czy jesteście pewni, że to już absolutnie pora na zwrot o 180 stopni ? Osobiście nie uważam.

 29. SHREK said

  @10
  Słuszna Uwaga Panie Hulajdusznik i nie wątpię w Pańskie zaangażowanie oraz wiedze, lecz była okazja temat rozciągnąć i może niejednego z dupy zygada czyli nirwany wyciągnąć 🙂

 30. Re. 20: Z całym moim szacunkiem dla Pana Gajowego problem (niestety) realnie jest i nie da się go zbyć, zbagatelizować czy nawet w pewnym sensie wykpić, obijając tak beztrosko, tak iście po sowizdrzalsku, polemiczną piłeczkę.
  Jeśli czyta Pan w miarę uważnie rzeczonego „Sputnika”, a także jego poprzednią emanację w postaci „Głosu Rosji”, to siłą rzeczy musiał się Pan zetknąć i z np. wielce kontrowersyjną twórczością udzielającej się tam niejakiej p. Zofii Bąbczyńskiej-Jelonek.
  I cóż takiego owa pani tam wypisuje?
  Otóż np. w listopadzie 2013 r., po osławionych burdach i spaleniu budek strażniczych pod ambasadą Rosji, wysmażyła paszkwil pt. „Polska eskalacja wrogości do Rosji”, w którym znalazło się m.in. takie oto sformułowanie, cytuję: „Trwałym elementem wszystkich polskich ugrupowań prawicowych jest programowa nienawiść do Rosji”, całość tekstu:
  https://pl.sputniknews.com.polish.ruvr.ru/2013-11-12/Polska-eskalacja-wrogosci-do-Rosji/

  ——
  Przecież prawdę napisała. No bo niby która partia lub ugrupowanie jest Rosji przyjazne, oprócz lewicowej „Zmiany”?
  Admin

 31. Link znowu nie chce mi jakoś wskoczyć, może dlatego, że jestem, przyznaję, mocno niezdarny informatycznie, ale zapewniam, że rzeczony tekst istniej i zachęcam mocno do jego (krytycznej) lektury.
  A wracając do zagadnienia, to proszę (jeśli można) o konkretną odpowiedź, czy uważa Pan powyższe sformułowania za trafione i słuszne, a także czy służą one budowaniu mostów polsko-rosyjskich, czy raczej (mimowolnemu czy też, co gorsza, świadomemu) jątrzeniu?

  Osobiście odniosłem się do problemu w poniższym tekście (mam nadzieję, że tym razem zaskoczy):
  http://www.piastpolski.pl/marsz-niepodleglosci-ad-2013-o-co-tu-naprawde-chodzilo/

  Jak wiadomo w tym momencie osobą podejrzaną o inspirowanie tych karczemnych zajść jest b. minister spraw wewnętrznych Sienkiewicz, więc kto tak naprawdę eskaluje tą nienawiść – Polacy z krwi i kości, jak można by mniemać z samego tytułu?

 32. Panie Gajowy, bez urazy, ale za bardzo pospieszył się Pan z tym dementi, to nie zawsze służy trafności i ścisłości wysuwanej argumentacji.
  Mam rozumieć, że owe wypociny p. Jelonek są czystą prawdą, i to może jeszcze w katolicko-tradycyjnej optyce?
  Prawica to znacznie szersze pojęcie niż tylko (dość) powszechnie znane, funkcjonujące w III RP partie i ich agendy. A taki np. Klub Zachowaczo-Monarchistyczny to jest Rosji niby wrogi?

  To jest margines.
  Admin

 33. SHREK said

  @11
  Dziw gdyby było inaczej, przypuszczam, ze jest znacznie gorzej, ale niech to czas `po-karze`, na szatana i jego podwładnych, bez Boga, nie ma rady.

  @14 Pokazywanie zdjęć za mało, to proszę użyć logiki i wnioskować. To ze żyd nienawidzi się ze wzajemnością i z sobą walczy, to oczywiste, choć nam może się wydawać, ze tak nie jest.

  @13Semperparatus
  `Re.9 „jahwe nie jest Bogiem chrześcijan…Bogiem miłości i prawdy…jest plemiennym bożkiem żydowskim…szatanem właśnie…„

  Jeszcze raz..Jah jest tym Molochem, bogiem Księżyca, no pustynnym bożkiem, a nie co Pan sadzisz !

  Niemniej nie dziwi mnie takie podejście, ponieważ chowany w duchu judeochrześcijańskim tez bylem i nagle zrozumieć, ze `dydo` to zło, to tez bym tak sobie wykoncypował. [ ale to juz jest start ]

  Pan na razie gania po pustyni `umysłowej`, proszę się nie zapędzać i tam czasem nie zamieszkać, w doborowym Jah-a towarzystwie. [ ich tam mnogo ]

  Pan nie rozumie co to jest wróg człowieczeństwa żyd i nie może pojąc jego nad Panem władzy. Bardzo mi przykro ale nie mam czasu na tłumaczenie, proszę się zwrócić do Jesziwy i zaliczyć Synagogę oraz pochodzić wokół Świętego Czarnego Kamienia, Hajar Al Aswaad na HdZz lub przeczytać ze zrozumieniem Stare Przymierze i w miejsce żyd wstaw Pan Semperparatus, a Esterki nie czytać i tam jeszcze parę wroga wstawek. Wtedy Nowe Przymierze stanie się bardziej czytelne i zrozumiale.

  http://katar1.blox.pl/2013/10/Hadzz-1.html

  Księżycowa Asteroida

  Dodam dla wyjaśnienia słowa JHVH czy JHWH Jahve ( czyt. Jałe ) lub ostatecznie Jehowa, choć Świadkowie diabelni to imię po świecie zbezcześcili.

  JHWH (hebr. יהוה)

  Znaczenie

  Chociaż określenie Boga mianem JHWH pojawia się już w 2. rozdziale Księgi Rodzaju i było używane przez patriarchów (np. Rdz 14,22) to według Biblii imię JHWH zostało objawione dopiero Mojżeszowi tuż przed opuszczeniem Egiptu.

  Rozmowa Mojżesza z Bogiem przy gorejącym krzewie ukazuje Boga, który wyjaśnia znaczenie swojego imienia:

  A Mojżesz rzekł do Boga: Gdy przyjdę do synów izraelskich i powiem im: Bóg ojców waszych posłał mnie do was, a oni mnie zapytają, jakie jest imię jego, to co im mam powiedzieć? A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem (אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה). I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: Jahwe posłał mnie do was. I mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz synom izraelskim: Pan (יהוה), Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia. (Wj 3,13-15 BW)

  Jak podaje Jacques Guillet, jako że JHWH było hebrajskim neologizmem, nawet sami Hebrajczycy nie rozumieli jego znaczenia. Powyższy fragment tłumaczy, iż powstało ono w oparciu o słowo היה = być, stać się. Jednakże יהוה [JHWH] nie jest 3. osobą liczby pojedynczej od היה, chociaż według Pięcioksięgu sens słowa był bliski znaczeniu [On] jest. Wydaje się więc, iż określenie „Bóg-JHWH” opisuje synteza trzech czasowników:

  היה (gdzieniegdzie jako יהי) = był,
  הוה (gdzieniegdzie jako היה) = jest,
  יהיה = będzie.

  JHWH jest kauzatywną (niedokonaną) formą hebrajskiego czasownika hawah i może być tłumaczone na „on powoduje że się staje” Można więc powiedzieć, iż imię JHWH oznacza [On] jest zawsze lub Istniejący. Nie ma ono formy rzeczownikowej lecz czasownikową, aby nie dać możliwości Izraelitom „oswoić” Boga, umieścić w swoim świecie jako kolejnego elementu. Bóg jako istniejący jest transcendentny wobec świata[1].

  Sens staje się jeszcze bardziej oczywisty, gdy dalej w Księdze Wyjścia czytamy:

  Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im. (Wj 6,3 BT)[2].

  Patriarchowie poznali Boga jako tego, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, ale nie poznali go jako Boga, który jest zawsze blisko nich, pragnie ich bliskości i wszędzie im towarzyszy. Ten przełom nastąpił z chwilą, gdy Bóg zstąpił do Izraelitów na górze Synaj i od tamtego czasu jego obecność cały czas im towarzyszyła. W ten sposób Izraelici poznali Boga jako Tego, który zawsze jest.

  Powyższą interpretację znaczenia imienia JHWH potwierdza także fragment z Księgi Amosa. Prorok zapowiada klęskę, która spadnie na Izrael z powodu jego grzechów i mówi:

  I pozostanie tylko krewny, aby wynieść zwłoki z domu. A gdy zapyta kogoś, kto jest w zakątku domu: Czy jest jeszcze kto z tobą? A tamten odpowie: Nie ma! To doda: Cicho! Gdyż nie wolno wspominać imienia Pana. (Am 6,10 BW)

  Innymi słowy – Amos, posługując się silną ironią mówi, że Bóg, który zawsze był z Izraelem, opuści go (lud Izraela) z powodu jego grzechów i, chociaż dotychczas jego imię brzmiało [On] JEST, odtąd zamieni się ono na NIE MA [Go].”

  ” Sposób zapisywania
  Zapis hebrajski

  Składa się z czterech hebrajskich liter. Są to czytane od prawej do lewej spółgłoski jod, he, waw, he, które tworzą tak zwany tetragram (z gr. tetragrammaton – dosł. cztery litery). W języku polskim odpowiadają im spółgłoski: J, H, W, H. Nie są znane samogłoski, których używano do pierwotnej wymowy. Wersja Jahwe, jako wymowa tetragramu, nie jest do końca pewna, ale bardzo prawdopodobna[3]. W tekście hebrajskim Pisma Świętego (opublikowanym jako Biblia Hebraica przez Rudolfa Kittela) יהוה występuje 6828 razy[4][5].”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetragram

  Tym, którym nie wystarczają źródła biblijne tetragram JHWH

  ” Źródła pozabiblijne

  Tetragram spotykany jest na różnych zabytkach archeologicznych, głównie w Palestynie (tabliczki, ostraki, napisy naskalne, fragmenty tekstów, manuskrypty)[31][32].

  Najstarsza wzmianka o JHWH jako bóstwie czczonym przez wrogich Moabowi Izraelitów jest zamieszczona na Steli Meszy.(Stela została sporządzona w IX wieku p.n.e. w Dibonie):”

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … _stele.jpg

  W tejże steli także zapisano JHWH czyli tetragram a nie zapisano wyrazu Jahwe- który nie jest także użyty w Biblii. Wtedy juz istniały samogłoski, lecz imię boże zapisano bez samogłosek specjalnie jako JHWH. !!!

  Imię zapisano jako neologizm:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Neologizm

  ” określenie „Bóg-JHWH” opisuje synteza trzech czasowników:

  היה (gdzieniegdzie jako יהי) = był,
  הוה (gdzieniegdzie jako היה) = jest,
  יהיה = będzie.

  JHWH jest kauzatywną (niedokonaną) formą hebrajskiego czasownika hawah i może być tłumaczone na „on powoduje że się staje” Można więc powiedzieć, iż imię JHWH oznacza [On] jest zawsze lub Istniejący. Nie ma ono formy rzeczownikowej lecz czasownikową, aby nie dać możliwości Izraelitom „oswoić” Boga, umieścić w swoim świecie jako kolejnego elementu. Bóg jako istniejący jest transcendentny wobec świata[1].”

  I powyższa definicja słowa JHWH jest moim zdaniem prawidłowa.
  Definicja jakże różna od nazwy egipskiego bożka księżyca – Jah.

  ” Chrześcijaństwo

  W chrześcijańskim rozumieniu, imię JHWH znalazło swe wypełnienie w Jezusie Chrystusie. Jak zauważył J. Guillet, zgodnie z Listem do Filipian wiara chrześcijańska uznaje, że Bóg już nie objawia się już więcej poprzez swe Imię, lecz poprzez Tego, „który jest ponad wszelkie Imię” (Flp 2,9)[33].

  „Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,
  aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią” (Flp 2,9)
  (…)
  W rozdz. 8 Ewangelii Janowej formuła ego eimi – ja jestem ściśle łączy się z mocą Jezusa wskrzeszania zmarłych:

  Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich (8,24). «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ktoś zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki». Rzekli do Niego `Zydzi`: «Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy – a ty mówisz: ‚Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki’. Czy Ty jesteś większy od ojca naszego, Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz ?» (J 8,51-53).”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetragram

  Chwała tobie Panie Jezu, stwórco Nieba i Ziemi.

  „Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.” Ap 1.8

  Amen

  Im człowiek słabszy, im ma słabszą wolę i wiarę we własne siły, tym mocniej wpada w macki jah.wickiego demona, gdyż nie dysponując wewnętrzną siłą szuka siły dającej mu oparcie na zewnątrz. W ten sposób na własne życzenie ubezwłasnowolnia się, staje się zombi i marionetką w rękach demonów, a co za tym idzie → dobrowolnie oddaje im swą duszę we władanie.

  To ze względu na tą właściwość jah.wizmu Chrystus powiedział, że „przybył do martwych owiec Izraela”. Martwych czyli zzombifikowanych, odmóżdżonych, podporządkowanych. 🙂

  To Tyle na początek Pana drogi ku Bogu JHVH jako Ojcu Stworzenia.

 34. maniek said

  …ciekawostka-mieszkanko_Putina…

  https://www.google.co.uk/search?q=pa%C5%82ac+putina&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj9isTPv6zPAhUiLcAKHS31CQ0QsAQILA&biw=1280&bih=641

  jak_na_”członka”_City_przystało…

  https://radtrap.wordpress.com/2012/02/22/korona-i-city-of-london/

 35. Jeszcze krótki dopisek do kom nr. 30, 31 i 32:

  „95 rocznica odzyskania (…) przez Polskę niepodległości skrajna prawica (ha, ha, – tzw. Ruch Narodowy to „skrajna prawica” – koń by się doprawdy uśmiał) zamieniła w fajerwerk agresji i nienawiści” – do Rosji oczywiście, wszyscy jak jeden mąż zgromadzili się tam tylko i wyłącznie mając powyższe na uwadze.
  Oto sam wstęp rzeczonego paszkwilu.
  Jak z tego widać, owa pani nawet pisać gramatycznie po polsku nie za bardzo potrafi, nie mówiąc już o jakiejś tam „prawdzie”!

 36. Rusofobia pod dyktatem żydo-DEMOKRATÓW USA w NIEMIECKIM natarciu w Europie said

  @ 16, Maćko, 2016-11-13 (niedziela) @ 11:04:20

  Piszesz:
  ” . . . Sputnik idacy na reke Niemcom i popierajacy dzialania „najwiekszej placówki dyplomatycznej na Swiecie” tj. niemickiego konsulatu we Wrocławiu ?????”

  Aby lepiej ZROZUMIEĆ „wspólnotę działań” Niemiec i Rosji wobec Polski o którą PYTASZ, polecam ZAPOZNAĆ się z artykułem:
  „Trump a niepodległość Polski” napisanym przez Magdalena Ziętek-Wielomska, która zajmuje się cybernetyką społeczną i mieszkała kilkanaście lat w Niemczech, wiec przyjrzała z bliska NIEMIECKIEJ polityce WOBEC różnych krajów i OPISUJE metodologię, jak NIEMCY usiłują znowóż być HEGEMONEM w Europie wykorzystując konflikty polsko-rosyjskie, lub nawet je celowo generując.
  Link do artkułu:

  http://www.prawica.net/5667

  Niemcy gdy sięgną status europejskiego hegemona, którym w dużej bierze faktycznie już są, ale jednak ciągle byli/są ograniczani przez Anglosasów.
  Wielka Brytania blokowała przekształcenie UE w wielkie PRUSKIE quasi-państwo europejskie, a Stany Zjednoczone pilnowały, żeby takie ewentualne quasi-państwo nigdy NIE posiadało swojej ARMI. Militarnego porządku w tej części świata miało pilnować przede wszystkim NATO, czyli de facto USA.

  To NIEMCY zachęcają do stworzenia wspólnej armii „UE”, a temu dyktatowi też podporządkowała się Francja, a wtedy Niemcy by mieli PRZEJĄĆ kontrolę na bronią atomową Francji.
  Aby do tego NIE doszło my Polacy MUSIMY popierać w najbliższych wyborach prezydenckich we Francji „narodówkę” francuską Marine Le Pen – President of the National Front we Francji tak aby ona WYGRAŁA wybory we Francji !!!
  Jeśli zwycięstwo w tych wyborach w Francji odniesie Marine Le Pen, niemieckie marzenia o utworzeniu armii europejskiej, a tym samym przejęciu przez Niemców kontroli nad francuską bronią nuklearną, NIE zrealizują się.
  Jeśli te wybory przegra Marine Le Pen, a wygra je np. ten kmiot François Hollande, nazywany przez Le Pen „wicekanclerzem Niemiec”, Niemcy będą zacierać ręce z radości.
  Ostatecznie więc o przyszłości UE zdecydują Francuzi.

  Niestety ale polsko-języczna NIEMIECKA prasa i media w durnowatej III RP z całą MOCĄ od wielu lat obok żydo-nekonów z USA podgrzewają ANTYrosyjskie FOBIE oraz hoduje zastępy CIEMNIAKÓW skrajnych RUSOFOBÓW, na czele z tym GŁUPKAMI gangu PiS czyli A.Macierewiczem, Szydło czy BANDEROWCAMI Kaczyńskim i innymi UKRAINCAMI jak Kuchcińskim, Terleckim – marszałkiem Sejmu itp. lub tym żydo-ukrainskim KAPUSIEM propandzistą t.sakiewiczem …itp.

  IDENTYCZNA jest NIEMIECKA taktyka medialna w państwach bałtyckich w których media NIEMIECKIE też opanowały rynki prasowe i swoją propagandą STRASZĄ widmem rosyjskiej AGRESJI, po to aby chętnie włączyli się do budowy euro-wehry pod DYKTATEM niemieckim.
  W najgorszym wypadku w ramach anty-polskiego aktu 1066 – anty-polskie SPRZEDAWCZYKI PO-PiS-PSL oprócz zabijaków US Army też „ZAPROSZĄ” w większej liczbie niemiecką Bundeswehrę do Polski.

  Nie należy więc spodziewać się złagodzenia antyrosyjskiej chorej kłamliwej HISTERII w „polsko-języcznych” NIEMIECKICH mediach.
  Teraz po zwycięstwie Trampa w USA z całą PEWNOŚCIĄ ta kłamliwa niemiecka rusofobiczna HISTERIA będzie głośniejsza w III RP oraz krajach bałtyckich gdyż Amerykanie nam już nie pomogą … ( i tak NIGDY NIE pomogą !)
  Natomiast Niemcy z Rosją się jak najbardziej „DOGADAJĄ”, ale NIE na długo, dlatego, że NIEMCY „jak zawsze”, czyli ZNOWÓŻ myślą sobie, że po raz kolejny POŁKNĄ Rosję po napuszczeniu UKRAINCÓW na Rosje, która jest atakowana oraz osaczona ze wszystkich stron – a konkretnie NIEMCOM chodzi przywłaszczą sobie nie tylko „ukrainy” ale też Rosji z ich surowcami.
  Stąd nie można wykluczyć, że Niemcy, w KOLEJNYM akcie swojego SZALEŃSTWA, postanowią podporządkować sobie Rosję.

  Oczywiście, PODPUSZCZENI polscy obywatele mają być UŻYCI jako męso armatnie i mają w tym chciejstwie niemieckim ODEGRAĆ kluczową rolę.

  Prawda jest taka, że od KILKUSET lat nasza sytuacja geopolityczna jest de facto POCHODNĄ polityki państwa pruskiego, które ZAWSZE miało chrapkę na Rosję i w tym celu to Prusacy sfabrykowali „naród ukraiński” aby walczył z tą Rosją w interesie NIEMICKIM. Tak jest i teraz co podchwycili żydzi amerykańscy sterowani żydami rozyjskimi, którzy utracili pełnię władzę w Rosji.
  Rosja ma POWAŻNE problemy z zagospodarowaniem i obroną swojego POTĘŻNEGO terytorium( 1/6 londu całego Świata!) i Rosji jakieś tam polskie terytoria są NIE potrzebne !!!
  W przeszłości to NIE Rosja generowała konflikty w Europie lecz ZAWSZE agresywne Prusy czyli ZAWSZE zachłanni Niemcy, którzy ZAWSZE prubowali doprowadzić Polskę, Francję czy Anglę do całkowitego UPADKU, i też na „naszym polskim TRUPIE” i innych mniejszych państw zbudować swoją POTEGĘ w Europie – nie bez WINY „polskiego” sprzedajnego KOŁTUNSTWA, którego typowym przykładem są anty-polskie gangi PO-PiS-PSL !!

  To NIEMCY też byli głównym INSPIRATOREM rozwalenia Jugosławi, co wspierali finansowo oraz politycznie żydo NEKONI ludobujcy rządzący w Waszyngtonu i żydo-banksterzy z żydowskiego zaszczurzonego złodzejskiego New Yorku.

 37. Maverick said

  Żydowskie media w USA też były oderwane od rzeczywistości lub chciały tą rzeczywistość dla lemingów kreować. Polskie skundlone media tylko powtarzały co im lucyferianie rozkazali.

  Tych programów już więcej nie będę oglądał.

  Podsumowanie amerykańskiej głupoty ludzi w zakłamanych mediach.

  Exceptionally retarded Americans in the media.

  Najbardziej jednak cieszy że niedługo już polskie kundle kabały będą wszystko odszczekiwać gdy od Trumpa przyjdą inne rozkazy, prawdopodobnie niedługo uzna Krym za rosyjski.

 38. Maverick said

  Polecam także: https://knightstemplarinternational.com/2016/11/american-people-win-huge-respect-worldwide-trump-vote-video/

 39. semperparatus said

  Re.33 Strasznie długie i mętne wywody na temat jahwe…a przecież wystarczy pośledzić jego słowa i czyny opisane w Starym Testamencie…i już się widzi jaką miał(ma)moralność-zbrodniarza i psychopaty…Więc nie może mieć nic wspólnego z Jezusem Chrystusem…synem Boga miłości i prawdy…jest Jego biegunowym przeciwieństwem…szatanem właśnie…

 40. watazka said

  Maniek
  Ile razy jeszcze beda prostowac, ze to nie palac Putina.
  Takie same ciekawostki wypisywali o palacu Janukowicza, ktory tez sie okazal panstwowym budynkiem a nie zadna prywatna rezydencja. (razem z pawiami!)
  Lepiej by pokazali skradzione przez Ukrow palace rosyjskiej arystokracji na Krymie , ktore teraz Rosjanie odnowili i przystosowali do wymogow dzieciecych sanatoriow i budynkow kolonijnych.
  Majatek i ‚posesja Putina jest wywieszona na scianie w Dumie do publicznego wgladu.
  Publika ostatnio sie zdziwila, ze Pieskow zarabia duzo wiecej niz Putin.

 41. Marucha said

  Re 40:
  Bezmózgie kurewstwo umysłowe powtarza brednie zarówno o potwornym majątku Putina, jak i o jego pałacach. A czasami o jego żydowskim pochodzeniu.
  Tak samo, jak legendę o maybachu o. Rydzyka – którego numeru rejestracyjnego NIKT nie umiał podać.
  Czy o „ruskich serwerach”, których adresów IP też nikt nie znał.

  I nie wiem, czy to kretynizm, czy tępa prowokacja…

 42. watazka said

  Puszczam jeszcze raz, bo nie przechodzi:

  Ile zarabia Wladimir Putin?
  Strona Kremla podała, ile w zeszłym roku zarobił prezydent Rosji – Dzienniklodzki.pl

  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3824465,ile-zarabia-wladimir-putin-strona-kremla-podala-ile-w-zeszlym-roku-zarobil-prezydent-rosji,id,t.html

  Jeszcze raz:
  Z czego zyje Sikorski i za co sobie kupil rezydencje w Polsce i w Anglii?
  A z czego Kulczyk kupil sobie palace w Szwajcarii?
  Jakie majatki posiadaj polscy oligarchowie na Ukrainie???

  Putin jest prezydentem najwiekszego panstwa na swiecie a zarabia mniej niz Merkelowa.
  I kudy mu do Trumpa???

 43. Putinistka said

  ad. 41

  Panie Gospodarzu,

  Ja zawsze stałam na stanowisku takim, że nawet jeżeli to JEST jego pałac, nie mam z tym problemu. Któż by chciał bowiem zamienić się z nim na miejsca? Ja dziękuję za ten pałac i te zobowiązania oraz odpowiedzialność. Rosjanie jako spadkobiercy kultury bizantyjskiej lubią przepych. Natomiast, tak jak mówiłam: nie mam problemu z cudzymi pieniędzmi dopóki krwią cudzą wysmarowane nie są. Niech sobie mieszka w pałacyku, jeśli takowy ma, a Rydzyk jeździ Majbachem (nikt nie trzyma ludziom lufy przy głowie by przelewali środki na wsparcie organizacji czy ich idola. Mam prawo to robić, a powodzenie mego stronnika jest moim powodzeniem.

  JE Putin nawet z Gruzińskiego ojca miałby pochodzić. Antropologiem nie jestem, ale teoria jest tak nieprawdopodobna, że warta układania discipów na jej osnowie.

 44. Putinistka said

  Natomiast dacza Putina po spłonięciu (wadliwa instalacja w saunie), odbufowana została przez polską firmę budowlaną gwoli ciekawostki. 😉

 45. Yah said

  Sputnik jest zacznie lepszym źródłem informacji on np. onet czy tvn ale …… źródła informacji nie byłyby źródłami informacji gdyby nie realizowały jakiegoś celu politycznego. Zawsze tak było, jest i będzie.

  W Sputniku zwróciło moją uwagę:

  – najpierw nagłaśnianie i krytyka nastrojów pro ukraińskich warszawskich polityków
  – później pejoratywny raczej w odbiorze opis postaw anty ukraińskich Polaków.

  Oczywiście przykładów jest więcej, ale odnoszę wrażenie że przy użyciu informacji jest prowadzona delikatna propaganda i badanie nastrojów w Polsce. Co nie znaczy, że piszą kłamstwa. Po prostu w odpowiedni sposób dobierają prawdę.

  Nie jest to krytyka, bo obowiązkiem Rosji jest dbanie o Rosjan, a nie Polaków. O Polaków Rosjanie będą dbali o tyle, o ile jest to w interesie Rosji.

 46. Podpisuję się pod wpisem nr 36, niezależnie kto jest jego autorem, z tym że mam jedną małą, ale istotną poprawkę – Niemcy mogę mieć (i mają) chrapkę na rosyjskie bogactwa, ale Rosji realnie nie podskoczą.

 47. Marucha said

  Re 43:
  Jestem tego samego zdania. Nie boli mnie niczyj majątek czy bogactwo, jeśli nie dorobił się go kradzieżą, oszustwem, czy czyjąś krzywdą.

  Re 45:
  Nie zauważyłem w Sputniku pejoratywnego nastawienia do antybanderowskich postaw Polaków.
  A Sputnik jest znacznie lepszym źródłem informacji niż jakiekolwiek media głównego ścieku na Zachodzie czy w Polsce.

 48. AniaK said

  @Admin
  „Bezmózgie kurewstwo umysłowe powtarza brednie zarówno o potwornym majątku Putina, jak i o jego pałacach. A czasami o jego żydowskim pochodzeniu.”

  Mniejsza o pochodzenie, Pani Hania chciałaby wiedzieć jaki to jest mniej więcej majątek. Mógłby Pan Gajowy sprawdzić? Byle komu nie wierzy 🙂

 49. Yah said

  Ad 47

  Po wejściu na ekrany kin filmu „Wołyń” w Polsce doszło do gwałtownego wzrostu nastrojów ksenofobicznych. Jak piszą „Viesti”, na portalach społecznościowych tworzone są antyukraińskie grupy, dochodzi do przypadków wandalizmu w miejscach pochówku żołnierzy UPA, a ukraińskie dzieci, które chodzą do polskiej szkoły, upokarzają koledzy z ławki.

  W Polsce gwałtownie nasilają się nastroje ksenofobiczne wobec Ukraińców. Jak pisze rosyjska gazeta „Viesti”, na portalach społecznościowych powstają antyukraińskie grupy, bezczeszczone są groby żołnierzy UPA. Lokalnej społeczności ukraińskiej też się dostało: ukraińskie dzieci, które chodzą do polskiej szkoły, są poniżane przez kolegów w ławki, a w stronę tej społeczności poleciały groźby. — Syn ze łzami w oczach opowiadał, że w szkole jest przezywany banderowską ku…wą. Dzieci uczą się tego od swoich rodziców, a ci szczególnie nie ukrywają swoich radykalnych nastrojów – powiedział Anatolij, który mieszka w Krakowie.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polska/201611104216019-polska-ukraina-wolyn/

  Panie Gajowy, ja to powyżej tak odbieram w kontekście tego co co Ukraińcy robią w Polsce .

  „bezczeszczone są groby żołnierzy UPA” – Nie, burzone są nielegalnie wybudowane pomniki ku czci zbrodniarzy, których rozebrać legalnie miejscowi nie mogą.

  „na portalach społecznościowych powstają antyukraińskie grupy” Można by napisać dlaczego, dlaczego polscy studenci czuja się w swoim kraju gorzej niż ukraińscy.

  „Syn ze łzami w oczach opowiadał, że w szkole jest przezywany banderowską ku…wą. Dzieci uczą się tego od swoich rodziców, a ci szczególnie nie ukrywają swoich radykalnych nastrojów – powiedział Anatolij, który mieszka w Krakowie.”

  Te zdania maja ewidentnie zbudzić negatywne emocje.

  Ja wiem że informacja informacjom, ale ich dobór i prezentacja jest daleka od rzetelności dziennikarskiej – w cytowanym przeze mnie artykule.

  Co nie zmiena faktu, że ma Pan racje i jest to rzeczywiście lepsze źródlo informacji ….

 50. SHREK said

  @41 Panie Marucha nie ma co się wściekać na zazdrośników. Pan Putin człowiekiem i to Prezydentem sporego Obszaru, stawiającego rodaków na nogi. Odwlekającego apokalipsę ! Ratującego resztki pradawnego chrześcijaństwa i ludzi z mocy czarta !!!!!!!!!!!!

  W związku z tym ma prawo mieć Kasę i to duża etc.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  W.W.Putin na to po prostu zasłużył ! A reszta w rękach Boga i tak to zostawmy.
  ============================================================

  @39
  „Re.33 Strasznie długie i mętne wywody na temat jahwe…a przecież wystarczy pośledzić jego słowa i czyny opisane w Starym Testamencie…i już się widzi jaką miał(ma)moralność-zbrodniarza i psychopaty…Więc nie może mieć nic wspólnego z Jezusem Chrystusem…synem Boga miłości i prawdy…jest Jego biegunowym przeciwieństwem…szatanem właśnie…„

  Ja się postarałem a Pan nawet nie czyta ze zrozumieniem albo stuka kuprem w mur.

  Dopisze jeszcze jak nawiedzonemu `patałachowi`, jak zombie rodzinnie w otumanieniu żydowskim egzystującemu.

  Tak się odbiera Stary Testament czytając bez zrozumienia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Bóg w swej dobroci i miłości [ tak samo jak Jezus Chrystus kazał sie separować, widocznie plaga po potopie tak sie rozplenia, ze na likwidacje nie ma szans, stad jego przypowieść;

  „Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. 30 Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”».

  kazał wymordować bezwzględnie tych `ludzi`, ponieważ primo wiedział, ze w przeciwnym razie oni to zrobią jego dzieciom, a secundo, dla niego to byli przeklęci, bo nie od niego a jego wroga i czyniący rzeczy niegodziwe diabelne !

  http://www.orygenes.pl/nowy-testament/ewangelia/przypowiesc-o-kakolu-i-pszenicy/

  Pisałem, ze mimo prób odwiecznych, nigdy do końca tak się nie stało, dlatego ten sam problem mamy dziś, extra ukryty, dlatego bierzesz Pan wroga za przyjaciela lub go wcale nie rozpoznajesz !

  Pan niestety nie rozumie podstaw naszej egzystencji na tym Padole !

  Radze zapoznać sie z Historyja, to jest możliwe i się od-żydzic !

  Diabeł działa w ukryciu i podaje się za świętego, jest mesjanista 🙂

  Życzę powodzenia i nie wypisywania głupot lub inaczej nie radze igrać z ogniem bo on pali.

  Bóg miłosierny ale i sprawiedliwy i wymagający, byś Pan mając wolna wole i rozum rozpoznał Go i jego wroga oraz z nim walczył, a nie czekał na mannę z Nieba i wypisywał z dupy żyda-czarta mądrości o nienawiści do Boga Jedynego w Trójcy Przenajświętszej.

  Uwaga można skończyć w Piekle !

 51. Kuna said

  do 39 – Zupełnie nie rozumię co Panu przeszkadza.
  Swoją wiedzę zawsze warto uzupełniać, a często wiedza o pochodzeniu słów jest bezcenna.
  Zawsze tez warto docenić trud i chęć dzielenia się wiedzą przez innych.
  Swoja drogą, to ciekawy jestem, ilu katolików zna znaczenie skrótu JHWH?

 52. Boydar said

  „… dla niego to byli przeklęci, bo nie od niego a jego wroga i czyniący rzeczy niegodziwe diabelne ! …” – ob. SHREK

  Nie co innego pisałem niedawno, to któryś z Kolegów miał wątpliwości, czy nie przesadzam. Nie, nie przesadzam, to były stwory człekopodobne, ale nie ludzie. I miał rację (Stwórca), że kazał „to” zutylizować.

 53. AniaK said

  @Admin
  „Bezmózgie kurewstwo umysłowe powtarza brednie zarówno o potwornym majątku Putina, jak i o jego pałacach. A czasami o jego żydowskim pochodzeniu.”

  Mniejsza o pochodzenie, Pani Hania chciałaby wiedzieć jaki to jest mniej więcej majątek. Mógłby Pan Gajowy sprawdzić? Byle komu nie wierzy 🙂

  Ile to sprawdzanie mniej więcej potrwa?

  ——
  Np.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wladimir-Putin-zarobil-w-ubieglym-roku-765-mln-rubli-Mniej-od-premiera-Rosji,wid,17453220,wiadomosc.html?ticaid=118179&_ticrsn=3
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.