Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Media: Władze Ukrainy szykują się na ciężkie czasy po wygranej Trumpa

Posted by Marucha w dniu 2016-11-12 (sobota)

Ukraińscy eksperci zapowiadają nowy spadek kursu hrywny i problemy gospodarcze w związku z wygraną w wyborach prezydenckich w USA kandydata Partii Republikańskiej Donalda Trumpa, pisze gazeta „Wiesti”.

Eksperci są przekonani, że po tym, jak Trump zasiądzie na fotelu prezydenckim, pomoc finansowa Zachodu znacznie się zmniejszy, a transze z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) mogą się w ogóle skończyć, głosi artykuł.

„Po zwycięstwie Trumpa nie będziemy mieć ani broni powietrznej, ani gwarancji ws.długów, ani pieniędzy MFW. A to dodatkowa dziura w finansach na 5-6 mld dolarów, których Ukraina raczej nie dostanie na międzynarodowych rynkach. Znowu będzie problem z kursem” — cytują Wiesti partnera zarządzającego firmą inwestycyjną Capital Times Erica Neumana.

Według doradcy przewodniczącego Związku Banków Ukrainy Aleksieja Kuszcza, przez najbliższe dwa lata szanse Ukrainy na otrzymanie nowych transz od MFW znacznie zmalały. Oprócz tego USA z pewnością nie dadzą gwarancji na ukraińskie euroobligacje, które zaczęły tracić na wartości po doniesieniach o zwycięstwie Trumpa.

Bez pomocy Amerykanów już w 2019 roku znacząco rośnie ryzyko bankructwa kraju. Jednak w pewnym stopniu twarde podejście Trumpa pomoże Ukrainie w odejściu od „kredytowego modelu gospodarki”, który zbudowały władze, dodał Kuszcz.

Dzięki nowemu prezydentowi USA zmieni się również ocena reform na Ukrainie, uważają eksperci. „Trump na pewno nie będzie przymykać oczu na niespełnianie obietnic” — Wiesti cytują słowa dyrektora wykonawczego Międzynarodowej Fundacji Bleyzera (The Bleyzer Foundation) Ołeha Ustienko.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 to “Media: Władze Ukrainy szykują się na ciężkie czasy po wygranej Trumpa”

  1. Maverick said

    A Duda dał im sporą pożyczkę bez gwarancji spłaty. Głupek nadskakuje globalistom, zamiast dbać o interesy Polski. Minimum gwarancji pożyczkowych to na wypadek niewypłacania, to powrót Polski do granic przed wojennych. Ten lewak globalistyczny dumny ze siedział koło Obamy komucha i mordercy, jak Bolek udaje katolika.

  2. Jurek said

    żydy sie zawsze smucą, jak oddal się wizja wojny i geszeft na cudzej krwi.

    Na chłopski rozum , gdy normalnieje, hrywna powinna poszybować do góry a chętnych do pomocy w odbudowie powinno nie braknąć.

Sorry, the comment form is closed at this time.