Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Prezydent Rosji nakazał pomóc marznącym Ukraińcom z Geniczeska

Posted by Marucha w dniu 2016-11-13 (Niedziela)

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał polecenie realizacji dostaw gazu do Geniczeska, w którym sytuacja przybiera rozmiar katastrofy humanitarnej.

geniczesk-ukraina

„Pomóc trzeba” — powiedział Putin na prośbę szefa Krymu Siergieja Aksionowa. „Zróbcie tak samo (jak w zeszłym roku — red.)”.

Prezydent Rosji zauważył przy tym, że „trzeba konieczne zaprowadzić dyscyplinę finansową w relacjach z sąsiadami”.

Po posiedzeniu prezydium Rady Państwowej (organu doradczego Federacji Rosyjskiej — red.) Aksionow podszedł do prezydenta i zameldował o sytuacji mieszkańców Geniczeska i rejonu geniczeskiego, przekazując ich prośbę o dostawy gazu ziemnego.

„Sytuacja przybiera rozmiar katastrofy humanitarnej, zaostrza się sytuacja z ubiegłego roku, kiedy to ludzie pozostali w domach bez ciepła” — powiedział Aksionow. Szef Krymu przypomniał, że w ubiegłym roku, z polecenia Putina wymarznięte domy mieszkańców Geniczeska zostały zaopatrzone w rosyjski gaz i ciepło.

„Dziś sytuacja jest równie krytyczna. Ubiegłoroczne dostawy kosztowały Ukrainę 18 mln rubli, które do tej pory nie zostały wypłacone” — podkreślił Aksionow, dodając, że „z uwagi na krytyczną sytuację” prezydent jest proszony o pozwolenie na dostawy rosyjskiego gazu.

W styczniu tego roku władze Geniczeska, w obwodzie chersońskim, na południu Ukrainy, zwróciły się do Rosji z prośbą o dostawy gazu w związku z silnymi mrozami. Kierując się pobudkami humanitarnymi, Putin powierzył zadanie przestudiowania możliwości dostaw gazu tak, by pomóc mieszkańcom Geniczeska przeżyć silne mrozy.

https://pl.sputniknews.com

Gajowego ciekawi, w jaki sposób chazarskie media przedstawią humanitarną pomoc Rosji dla mieszkańców Geniczeska. Czy jako wulgarną próbę przekupstwa, czy od razu walną z grubej rury i stwierdzą, że gaz jest zatruty?
Admin

Komentarzy 15 to “Prezydent Rosji nakazał pomóc marznącym Ukraińcom z Geniczeska”

 1. NyndrO said

  To jest Fachowiec. Prawdziwy Chłop oraz świetny szachista. Normalny człowiek nie może nie szanować tego faceta.

  ——
  W naszych czasach, Panie NyndrO, normalność jest przejawem mentalności faszystowskiej…
  Admin

 2. NyndrO said

  …oceniających. 😉 Pozdrawiam Pana i Panią Maruszynę. Dawno Jej nikt nie pozdrawiał.

 3. Maćko said

  Jak zimno jest na Krymie zima?

 4. AlexSailor said

  Proszę zauważyć jaka jest jakość działania rosyjskich analityków.
  Za 1 milion złotych Putin wyrasta na wybawiciela ludności, a o ratowaniu zamarzających ukrów chodzić będą legendy.

  Polska dała praktycznie ukrom 4 000 milionów zł, futruje ich na okrągło, żywi tabuny banderowskich studentów na poziomie niedostępnym dla polskich dzieci, daje pracę i 500+ armiom bandersynów odbierając ją Polakom i wyganiając z ojczyzny, a efektem będzie tylko większa nienawiść i niechęć.
  No i czczenie rezunów za Wołyń.

 5. głos z nikąd said

  Ewidentnie nie docenia Pan wykipedii, panie Maćko.

  Proszę uprzejmie:

  .https://en.wikipedia.org/wiki/Crimea#Climate

 6. watazka said

  Rosja jest jedynym krajem, ktory zaproponowal pomoc Wlochom – po tym strasznych trzesieniach ziemi.
  Zdaje sie, ze Unia Europejska jest po to, zeby krasc i napadac na inne kraje – nie zeby krajom czlonkowskim przyjsc z pomoca.

  Pamietam, ze juz dwa lata temu namawiali Putina, zeby ‚zakrecil’ kurek’ Ukrainie.
  Putin wtedy powiedzial, ze przeciez tam sa rodziny z dziecmi.
  Zdaje sie, ze Poroszenko na to liczy. Inna sprawa, ze kolejny milion Ukraincow znalazl schronienie w Rosji.

  A dla mnie, Putin jest zwyczajnie: chrzescijaninem.

  Russia to help Italy recover as ‚EU fails to provide aid for quake hit country’

  http://rinf.com/alt-news/multimedia/video-russia-to-help-italy-recover-as-eu-fails-to-provide-aid-for-quake-hit-country/

 7. Jabo said

  Panie Aleksie, nie wiem, czy za pan opowieść o pewnym chłopie, który na progu swego domu znalazł prawie zamarzniętego węża. Ulitował się chłopina nad gadem. Wziął go do domu i położył na piecu, żeby wąż doszedł do siebie. Gad się rozgrzał, na brał wigoru i od razu ukąsił chłopa. Chłop z wyrzutem do węża:- Dlaczego to zrobiłeś? Przecież cie uratowałem. Wąż na to:- Co się dziwisz? Taka już moja natura. Putin pomaga ludziom, którzy będą mu wdzięczni. „Polski” rząd karmi banderowskiego gada dla Amerykanów, którzy chcą go użyć do kąsania Rosji. Niestety gadzina Rosji nie ukąsi, bo Putin na to nie pozwoli, ale naiwnego karmiciela to na pewno. Banderowski wąż, zgodnie ze swoją naturą, nie zna wdzięczności. Kąsa tego, którego się nie boi. Nas się nie boją, bo wiedzą, że nasi „rządziciele” gotowi zgodzić na wszystko, byle zadowolić pana zza oceanu. Jest nadzieja, że po przejęciu władzy przez nową administrację w USA zmienią metody działania, bo na pewno nie cele naszego pana zza oceanu i zrezygnuje on z banderowskiej opcji. W innym wypadku banderowski gad nas zagryzie. Oni swym działaniu nie mają żadnych zahamowań, czego doświadczyliśmy już tyle razy w przeszłości. Taka już ich gadzia natura.

  ‚,

 8. Boydar said

  „… A dla mnie, Putin jest zwyczajnie: chrześcijaninem …” – Pan Watażka (6)

  Zaprawdę powiadam Wam, na tym świecie nie ma lepszego biznesu, jak ufać Bogu i trzymać się Jego dziesięciu przykazań.

 9. SHREK said

  Radziłbym używać bardziej dorzecznego porównania niż wrytego przez nauki żyda faszyzmu-nazizmu.

  [ słowo to żyd ułożył i zohydził od fasce s czyli Rzymianina Liktora wymierzającego kare za pomocą wiązki rózeg gł. Żydom, bo to zawsze zbóje byli ! ]

  Jak Niemców Hitlerowskich tak Rzymian nienawidzą, ponieważ pierwsi ich zagonili do roboty separując od społeczeństwa, a drudzy, za ich złe uczynki, w końcu, omal nie wytłukli.

  W czasie panowania Rzymu, reszta odwiecznych oszustów, zgniłków, zbójów – żydów, uciekła robiąc swoja rewolucje, na wielka skale, [ to odwieczni buntownicy, maja tak po tatusiu ] została tam zapędzona, bez możliwości odwrotu, dziś turystom powiadają, ze woleli popełnić samobójstwo, harakiri, skacząc w przepaść, niż się poddać, co jest ewidentnym kłamstwem i totalna bzdura, do tego trzeba charakteru i wychowania Japonca, a nie `żygowiny`. Ale atrakcje zrobili i szekle bija.

  Sowiet-yzm jest właściwym synonimem zła ! To jest dziecko zła, Komunizm !! ZYDA !!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fasces

  Tak to zapamiętali, ze po przejęciu Państw w godłach to zachowali.

 10. Maćko said

  5 GZN – pytanie mialo pobudzic do myslenia.
  „Klimat łagodny umożliwia rozwój roślinności o charakterze podzwrotnikowym. Doliny, poprzecinane strumieniami i zatokami, są żyzne i urodzajne.

  Krym dzieli się na trzy rejony:

  Krym Górski – obejmujący południową część półwyspu;
  Krym Stepowy – obejmujący równinną część północną;
  Półwysep Kerczeński – we wschodniej części.

  Po co im gaz w zimie? Nikt i tak tam nie ma ogrzewania w domu. 😉 Dziwi mnie ze mogly tam byc mrozy.
  No ale…
  😉 moze byly

 11. głos z nikąd said

  Panie Maćko, im potrzebny gaz w zimie, żeby kontynentalna Ukraina miała skąd podkradać. W tym to oni są dobrzy.

 12. Bernard Korzeniewicz said

  @SHREK said
  Ale bzdury…
  Żydzi (do ~150 r p. Ch. jeszcze nie rozróżniano prawnie chrześcijan i żydów dzisiejszych, czyli faryzeuszy) żyli na terenie Cesarstwa i Zachodniego i Wschodniego do końca utrzymując de facto monopol nad handlem. Wystarczy powiedzieć, że słowa żyd i kupiec stały się synonimami.

  Cesarstwo na żydach się opierało, nie na legionach. Legiony tylko zużywały dobra wytwarzane przez gospodarkę a podboje czy obrona granic skończyła się w IIw. Tylko na wschodzie prowadzono wojnę (nieskutecznie) ze znacznie słabszą Persją.

 13. Boydar said

  Nie wiem co chciał p. Korzeniewicz powiedzieć (12), ale wiem co powiedział –

  „do ~150 r p. Ch. jeszcze nie rozróżniano prawnie chrześcijan i żydów dzisiejszych, czyli faryzeuszy /…/ wystarczy powiedzieć, że słowa żyd i kupiec stały się synonimami”

  Tak to zabrzmiało.

 14. Zdziwiony said

  POPISują się:

  Narodowy Fundusz Zdrowia każe czekać 71-letniej kobiecie 20 lat po to, by „naprawić” jej kolano. Starsza pani już teraz ledwo co chodzi.

 15. SHREK said

  @12
  `Cesarstwo na żydach się opierało, nie na legionach. Legiony tylko zużywały dobra wytwarzane przez gospodarkę a podboje czy obrona granic skończyła się w IIw. Tylko na wschodzie prowadzono wojnę (nieskutecznie) ze znacznie słabszą Persją.„

  Nie rozbieram co Pan sumujesz ? cz.1 ok , z tym monopolem ujajone, poza monopolem na handel niewolnikami i burdelami etc. / cz.2 p/w , to tratatata ! cos z pupki wyskoczylo i znacznie ulżyło ?

  Panie pokręcony, ktoś pomyśli, ze masz pojęcie co piszesz, a to już wylot na Księżyc.

  Miłego Dnia i utrzymania pomroczności jasnej życzę.

  Ps. `Cesarstwo na zydlach się opierało` a Pan na uczonych żydowskich się opierasz, skandal bez krzty znajomości, a historyjki, a pouczy, a na podwórku za oknem co się dzieje, proszę opisywać, a nie farmazony smażyć ku uciesze gawiedzi.

Sorry, the comment form is closed at this time.