Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosjanie nie żałują pieniędzy na zdrowie

Posted by Marucha w dniu 2016-11-13 (Niedziela)

Rosja weszła na listę pięciu państw z największym wzrostem turystyki w celach zdrowotnych (wycieczki wellnes). O tym pisze Stowarzyszenie Operatorów Turystycznych Rosji, powołując się na ostatni raport Global Wellness Institute (GWI), przedstawiony na targach WTM w Londynie.

„Liczba wycieczek odbywanych przez Rosjan w celach zdrowotnych od 2013 do 2015 roku zwiększyła się o 31%: z 10,3 miliona do 13,5 miliona podróży. Sąsiadami Rosji na liście „piątki” są Australia (wzrost o 85%), Chiny (60%), Brazylia (46%) i Indonezja (40%)” — zauważa АТОР.

Według danych badania łącznie od 2013 do 2015 roku rynek turystyki zdrowotnej zwiększył się o 14 % — do 563 miliardów dolarów. Eksperci uważają, że w przyszłości ten segment podróży będzie rósł jeszcze szybciej: o 37,5% do 2020 roku, do łącznej sumy 808 miliardów dolarów.

Jednocześnie, według raportu, wskaźnik międzynarodowych podróży w celach zdrowotnych rośnie w szybszym tempie (20%) niż wycieczek tego typu na rynku wewnętrznym (11%).

Największym konsumentem turystyki wellnes są Stany Zjednoczone, rozmiar ocenia się na 202 miliardy dolarów. To o ponad trzy razy przewyższa wskaźnik Niemiec, które są na drugim miejscu. W top-5 znalazły się również Francja, Chiny i Japonia. Łącznie na pierwszą piątkę państw przypada 61% światowego rynku turystyki zdrowotnej.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 3 to “Rosjanie nie żałują pieniędzy na zdrowie”

 1. Maćko said

  No to jest business do zrobienia. Chetni?

 2. ; said

  A ile mozna stdacić?

  (Dziewoński)

 3. Maćko said

  Siedzac w piwnicy pod dwom pierzynami i nic nie robiac mozna zmniejszac straty… niektórym to sie podoba.
  (Maciek)

Sorry, the comment form is closed at this time.