Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sławomir Nowak działa na Ukrainie jak szwajcarski zegarek. Dostał od polskiego rządu… 68 mln euro!

Posted by Marucha w dniu 2016-11-13 (Niedziela)

Polski rząd udzieli Ukrainie pożyczki w wysokości 68 mln euro. Pieniądze te zostaną przeznaczone na remonty dróg przy granicy z Polską.

Smaczku tej pożyczce dodaje fakt, że szefem ukraińskiej urzędu ds. dróg został niedawno… były minister infrastruktury w rządzie Donalda Tuska, Sławomir Nowak.

Sławomir Nowak mniej więcej miesiąc od objęcia stanowiska szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrainy, odniósł ważny sukces. Wywalczył dla naszego wschodniego sąsiada wielką pożyczkę od rządu Beaty Szydło opiewającą na 68 mln euro! [„Pożyczkę”, he he he… – admin]

Umowę podpisał w czwartek wiceszef polskiego resortu infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit oraz jego odpowiednik w ukraińskim rządzie, Jurij Ławreniuk.

– Wydaje się dość symboliczne, że właśnie z Polską planujemy wdrożyć ten ważny projekt dla rozwoju dróg granicznych – komentował Sławomir Nowak. – Dla Ukrainy gruntowna naprawa każdego kilometra jest niezwykle ważna. Jestem pewien, że dla obu krajów inwestycja ta otworzy nowe możliwości tranzytowych i turystycznych oraz skonsoliduje nasze stosunki handlowe i gospodarcze – dodał.

Remonty dróg w okręgu lwowskim i wołyńskim planowane są w 2017 roku. Wysoka pożyczka, jakiej udzielił Ukrainie polskich rząd, to konsekwencja przekazania już w 2015 roku 100 mln euro. Z tej kwoty 68 mln zostanie przeznaczone na remonty dróg, 25 mln otrzyma Państwowa Służba Fiskalna, zaś 7 mln – Państwowa Służba Graniczna.

Źródło: Money.pl
ged
http://www.pch24.pl/

Komentarze 23 to “Sławomir Nowak działa na Ukrainie jak szwajcarski zegarek. Dostał od polskiego rządu… 68 mln euro!”

 1. Mareu said

  Będzie miał na zegarki.

 2. Peryskop said

  [„Pożyczkę”, he he he… – admin]

  Rechot zasadny, bo w innym info z money,pl wymskło się „przejęzyczenie” w słowach „Polska sfinansuje”.

  bold by Pery

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/slawomir-nowak-ukrawtodor-ukraina-drogi,15,0,2188815.html

  12.11.2016

  Sukces Sławomira Nowaka. Polska dała 68 mln euro kredytu na remont ukraińskich dróg

  Miesiąc na stanowisku, a już dostał duży kredyt. Sławomir Nowak, szef ukraińskiego urzędu do spraw dróg, ogłosił, że Polska sfinansuje remont na sześciu przygranicznych drogach na zachodzie Ukrainy. Ministerstwa podpisały umowę na remont około 175 km nawierzchni.

  Według informacji służby prasowej Państwowej Agencji Dróg Ukrainy (Ukrawtodor), której szefem w październiku został Sławomir Nowak (ten od słynnego zegarka), w czwartek zawarto umowę, na mocy której Polska da Ukrainie kredyt 68 mln euro. Podpisy złożyli zastępca polskiego ministra infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit i zastępca ministra infrastruktury Ukrainy Jurij Ławreniuk podczas dwudniowej misji naszego ministerstwa na Ukrainie.

  – Wydaje się dość symboliczne, że właśnie z Polską planujemy wdrożyć ten ważny projekt dla rozwoju dróg granicznych – powiedział szef Ukrawtodor Sławomir Nowak. – Dla Ukrainy gruntowna naprawa każdego kilometra jest niezwykle ważna. Jestem pewien, że dla obu krajów inwestycja ta otworzy nowe możliwości tranzytowych i turystycznych oraz skonsoliduje nasze stosunki handlowe i gospodarcze – dodał.

  W 2017 roku planowane są remonty sześciu dróg pięć granicy w obwodzie lwowskim i Wołynia. Przede wszystkim planuje się naprawiać odcinki na drogach Jaworów – Hruszów (19 km), Hruszów – Niemirów (12 km), Niżankowice – Sambor – Drohobycz – Stryj (46 km), Czerwonogród – Rawa Ruska (53 km), przejście graniczne „Smolnica” – Stary Sambor (29 km) oraz Uściług – Łuck – Równe (13 km).

  Uruchomienie kredytu jest konsekwencją podpisania umowy między Ukrainą i Polską już we wrześniu 2015 r. Nasz rząd przyznał łącznie 100 mln euro, z czego 68 mln euro pójdzie na remont dróg, 25 mln euro dostanie Państwowa Służba Fiskalna i urząd celny, a 7 mln euro Państwowa Służba Graniczna Ukrainy.

 3. watazka said

  Zastanawiam sie jak daleko siega nasza owocna wspolpraca z Ukraina.
  Bo moze sie tak zdarzyc, ze pan Szakaszwili, ktory sie pozarl z Poroszenko i go porownal do … drania Janukowicza, bedzie w stanie – w ramach wymiany megamozgow – sluzyc rada panu Macierewiczowi. Obaj wielcy uczeni maja wspolna pasje zwalczania wspolnego wroga.
  Szakaszwili ma duzty „ekspirjens” w drzaznieniu Moskwy i moze sluzyc glosem doradczym. Z Polska PiS-owska laczy go historyczna przyjazn.
  Bo pan Szakaszwili podobno zakonczyl swoja kariere mera Odessy; do Gruzji nie ma po co wraca bo tam na niego juz czekaja z mokra scierka, do Brooklynu tez jakos glupio, wiec jest moze taka szansa, ze jego zdolnosci strategiczno-wojenne moga sie przydac Polsce – podobnie jak madrosc i wiedza pana Nowaka przydaje sie w Kijowie.
  Mnie zastanawia jednak, skad pani Szydlo ma tyle pieniedzy?
  I na nieurodzone polskie dzieci – bo dla urodzonych zabraklo, i na budowanie drog Ukraincom. (zeby czolgi i transport potrzebnego sprzetu obronnego mogly spokojnie przekraczac granice)
  A juz im tyle pozyczonych pieniedzy wyslalismy. Po prostu dziura bez dna.

 4. BORU said

  I jeszcze taka Q..a zyje.

 5. Lily said

  Rasa handlowa,najlepiej wie jak eksploatowac
  inne narody.Nowy rzad na Ukrainie,i ten w Polsce,po 1989 r, to ten sam gatunek(swojacy).
  Swoi nabijaja kabze swom,kosztem glodnych
  Polskich dzieci…,temat rzeka.
  W polskim filmie” rodzina Kowalskich”,maly
  zydek mowi do swojego rowiesnika goja, „Adasiek
  oszukalem Cie,to teraz moge isc na sniadanie”.

 6. PIłSudski said

  500+ na pierwsze dziecko PIS przeznaczył na Ukrainę. Koalicja PO-PIS ma się dobrze.

 7. VA said

  Czy Sławomir Nowak to potomek banderowcow ktorzy pomagali po wojnie Zydom wprowadzac w Polsce zydokomunizm?

 8. Marcin said

  86 mln na tamtejszą infrastrukturę to jest kroplunia w oceanie bo co można za te grosze zrobić? Dobry geszefcik tylko.

 9. Dziadzius said

  Ja sie tam na tej Polskiej polityce nie znam ale tak po zydowsku — Jaka wartosc dla Polski maja byc lepsze drogi na ukrainie a gorsze w Polsce???

 10. GonDar said

  @9 No nie znasz się Pan. U nas są drogi jak szkło, a tam jak rozbite szkło. I jak wspomniał Pan Marcin to tylko geszefcik. Tak na waciki. Tam na drogi to trzeba miliardy euro. Droga do Stryja od Lwowa to taka nasza powiatowa. A później na Stanisławów to Ja w lesie lepsze widziałem.

 11. ORG said

  Kto ma utrzymywać obszar byłej Polski jak nie Polacy, włącznie z `umiłowanymi`, bo `wybranymi`,
  ss `holokaustowanymi` i `obrabowanymi`-, żydami, tu i tam, poza pl.kibucem Trudno o głupich !

  `Chwilowki`, Zmywaki, Drapaki, Socjal -`bonzom`, Nordykom i Germanikom – podcierać, a grosiki do Polinu ; Ukrów, Zydkow, Muslimow, KORowcow i kogo tam nie jeszcze, koniecznie utrzymać !

  Wielkie i Mocarstwowe, o `Maciorki` Polska !

  [ Pan angielski chwali, ze dobry polski niewolnik, tylko z jego socjału nie nada, bo niewypada ! ]

  Co da brukselka, swój żydek ukradnie, może do spółki z podpiętym pokrętnym, bo jakby co, trzeba asekurować, a żyć, a wakacje, a sąsiadowi się pochwalić, a grata `śmiertelnego, `zeszrotowanego
  z Niemiec, kupić, przyholować, no i czy nie jest dobrze i wesoło i szczęśliwie, w pol baraku, i tak ma być !

  Pol barak skolonizowany ma swój zarząd żydowski, bo wybrany poprzez egzekucje i mordy na tubylcach,
  z Ministrami, z Trybunałem i umocowaniem w Brukseli, a nawet ma Premiera I Prezydenta, co to się nie lubią w TV, ale szmal równo dzielą, mówiąc to demokratyczne wybory, oni tubylcy, sami chcieli, a co nie chcieli to wyjechali, myśmy im wolność i swobodę dali, co JP2 Uświęcony za to w grobie sie przewraca.

  [ a jak źle na wojenkę wyślemy i wątpliwości zgina, metody mamy radosne i twórcze na setki sposobów ]

  Jest zabawa i hulaj i hop i mamy wolność i swobodę i dwa narody w jednym, a trzeci jeszcze wlazł i siedzi okrakiem i to z hakiem, jakby się wierzgali Polacy rodacy, sila nass !

  [ 11.11 data wyśmienita to można pomaszerować tłumnie i nawet race odpalić, chorągiewkę z napisem potrzymać, no lepiej mamy, niż Ameryka, a Pan nasz diabeł wcielony krypto żyd, chwali, jacy to podporządkowani, ugodowi i szczęśliwi, kuzwa nirwana ]

 12. ORG said

  Kto ma utrzymywać obszar byłej Polski jak nie Polacy, włącznie z `umiłowanymi`, bo `wybranymi`,
  ss `holokaustowanymi` i `obrabowanymi`-, żydami, tu i tam, poza pl.kibucem Trudno o głupich !

  `Chwilowki`, Zmywaki, Drapaki, Socjal -`bonzom`, Nordykom i Germanikom – podcierać, a grosiki do Polinu; Ukrów, Zydkow, Muslimow, KORowcow i kogo tam nie jeszcze, koniecznie utrzymać !

  Wielkie i Mocarstwowe, `Maciorki` Polska !

  [ Pan angielski chwali, ze dobry polski niewolnik, tylko z jego socjału nie nada, bo niewypada ! ]

  Co da brukselka, swój żydek ukradnie, może do spółki z podpiętym pokrętnym, bo jakby co, trzeba asekurować, a żyć, a wakacje, a sąsiadowi się pochwalić, a grata `śmiertelnego, `zeszrotowanego
  z Niemiec, kupić, przyholować, no i czy nie jest dobrze i wesoło i szczęśliwie, w pol baraku, i tak ma być !

  Pol barak skolonizowany ma swój zarząd żydowski, bo wybrany poprzez egzekucje i mordy na tubylcach,
  z Ministrami, z Trybunałem i umocowaniem w Brukseli, a nawet ma Premiera I Prezydenta, co to się nie lubią w TV, ale szmal równo dzielą, mówiąc to demokratyczne wybory, oni tubylcy, sami chcieli, a co nie chcieli to wyjechali, myśmy im wolność i swobodę dali, co JP2 Uświęcony za to, w grobie sie przewraca.

  [ a jak źle na wojenkę wyślemy i wątpliwości zgina, metody mamy radosne i twórcze na setki sposobów ]

  Jest zabawa i hulaj i hop i mamy wolność i swobodę i dwa narody w jednym, a trzeci jeszcze wlazł i siedzi okrakiem i to z hakiem, jakby się wierzgali Polacy rodacy, sila nass !

  [ 11.11 data wyśmienita to można pomaszerować tłumnie i nawet race odpalić, chorągiewkę z napisem potrzymać, no lepiej mamy, niż Ameryka, a Pan nasz diabeł wcielony krypto żyd, chwali, jacy to podporządkowani, ugodowi i szczęśliwi, kuzwa nirwana ]

 13. ORG said

  Dwa w jednym tak sklep-owo i z opóźnieniem ale zaskoczyło 🙂

 14. Powiem wam tylko, to, że nie Polska dała lecz USA dało polskie pieniądze Ukrainie. Powinniście zdawać sobie z tego sprawę. Póki Obama z szajką całą ma jeszcze władzę, to przyspieszy przekazywanie pieniędzy ukrom. Pieniądze amerykanów i Polaków. To nie jest ostatnia pozyczka jaką udzieli „Polska” w tym roku Ukrainie.

 15. czytelnik said

  Sławomir Nowak mniej więcej miesiąc od objęcia stanowiska szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrainy, odniósł ważny sukces. Wywalczył dla naszego wschodniego sąsiada wielką pożyczkę od rządu Beaty Szydło opiewającą na 68 mln euro! [„Pożyczkę”, he he he… – admin]

  Chuja prawda. Pożyczka ta została wynegocjonowana (czyt. wymuszona przez rządy Obamy i sqrwiałej Brukseli) jeszcze za rządów PO. Do PiS-u jedynie można mieć pretensje, że zobowiązanie podtrzymał zamiast zdecydowanie odrzucić.

 16. Putinistka said

  Szanowni Państwo,

  Te pieniążki dla ukraińskich oligarchów służą tylko jeszcze większemu przypływowi Ukraińców do Polski, którzy pracować i odprowadzać szmal dla naszego rządu tu w Polsce będą ale prawa głosowania nie będą posiadali (do tego obywatelstwo jest niezbędne), a co za tym idzie, nie będą głosowali przeciwko naszym obecnym niemiłościwie panującym – wieczna władza. Polacy za granicą coraz mniej chętnie biorą udział w tej szopce a jeśli już to robią to zwykle bezmyślnie (wciąż wybierajà to samo, oczekując innych efektów).

  Pozdrawiam.

 17. Czaruś said

  Czyżby „nasi” polskojęzyczni rządzący szykowali się oddać nasze ziemie tym zza wschodniej granicy? Tak szybko dają tę forsę, co parę miesięcy. A dla Obywateli w Polsce nie stać ich – biedaków(!) na podniesienie kwoty wolnej od opodatkowania, której stała wysokość od wielu lat nie jest zgodna z Konstytucją – tak orzekł rok temu Trybunał Konstytucyjny.

 18. Polski EMIGRAŃCIE NIE wysyłaj pieniędzy do ZDEMARALIZOWANEJ III RP zarządzanej przez NIE polskie MNIEJSZOŚCI ! said

  Polski emigrancie wygoniony z żydo-mafijnej złodzejskiej III RP na banicje zarobkową – NIE, NIE, NIE wysyłaj swoich UCIUŁANYCH pieniędzy do tego BAGNA III RP RP, tym tam zamieszkałym ZDEMORALIZOWANYM lemingom, którzy klaszczą tym sprzedwaczykom BANDEROWCOM, zydom i lewakom kosmopolitom PO-PiS-PSL rozdającym systematycznie Twoje wysłane pieniądze LUDOBUJCOM ukrom potomkom tych co WYRŻNELI ponad 200 tysięcy Polaków na POLSKICH Kresach Wschodnich !

  Polski Emigrancie tzw. „władza warszawska” od ponad 20 lat do dzisiaj to ZŁODZEJE, krętacze i MORDERCY z polskim obywatelstwem wywodzący się MNIEJSZOŚCI NIE polskiej narodowości zamieszkali w tej III RP, którzy bezkarnie RABUJĄ owoce pracy KOPANYCH etnicznych Polaków zamieszkałych w Polsce, którzy to aktywiści z MNIEJSZOŚCI etnicznych się skrzyknęli przy „okrągłym stole” w 1989 roku i USTALILI zasady jak przy wsparciu zagranicznych agentów ZABLOKOWAĆ na zawsze etnicznych Polaków, tak aby NIGDY NIE dostali się do władzy w Polsce !

  Emigrancie też NIE jedz, NIE jedz na wakacje do tego SZAMBA o nazwie III RP, bo tam NIE da się odpocząć, gdyż tam LEWACKA władza aktywistów żydowskich, niemieckich i ukraińskich MNIEJSZOŚCI zamieszkałych w Polsce całkowicie ZDEMORALIZOWAŁA polskie społeczeństwo i na każdym kroku usiłują każdego OKRAŚĆ, oszwabić, poniżyć lub ubliżyc lub w inny podły sposób DOKUCZYĆ !

  Najbardziej w takich ZŁODZEJSKICH lewackich PIERDOLNIKACH jak Poznań, Gdańska, Warszawa, Zakopane, Kraków, UKRANIZOWANY Wrocław, Przemyśl, Rzeszów i Lublin !

  Jak umrą Twoi Rodzice to tzw. „siostry i bracia” zamieszkali w III RP Ciebie wykiwają i wydziedziczą z majątku rodziców, a w spadku otrzymasz „0” – ZERO ! Oszukają i OKRADNĄ Ciebie Emigrancie razem z tym kompletnie ZDEMORALIZOWANYM „sądownictwem” III RP, które bezkarnie dalej BANKRUTUJE Państwo Polskie i POGARDLIWIE traktuje Polaków, których wcześniej WYGNALI z Polski na zagraniczną banicje zarobkową, abyś im przysyłał uciułane przez Ciebie pieniądze, które oni beztrosko ROZDAJĄ uprzywilijowanym w III RP awanturnikom żydom i post-banderowcom ukraińcom !

  W ostatnich 2-ch latach te rzadzące PRZESTEPCZE anty-polskie gangi polityczne PO-PiS-PSL „warszawki” zalegalizowali RABOWANIE polskich obywatel na rzecz zewnętrznych złodzeji retorycznych PASOŻYTÓW nieuleczalnych awanturników ukrów i żydów, kiedyś ŻERUJĄCYCH na Ruskich, teraz na durnych Polakach.

  Oto PRZYWÓDCY banderowskiej V kolumny w III RP:

  Duda z Szydło ROZDAJĄ im pieniądze RABOWANEGO polskiego podatnika:

 19. Dictum said

  Za wikip. – Sławomir Ryszard Nowak, ukr. Славомир Ришард Новак (ur. 11 grudnia 1974 w Gdańsku) – polski polityk, od 2016 posiadający również obywatelstwo ukraińskie.

  Coraz to jakieś szydło wyłazi z wora.

 20. Boryna said

  Żydło i jej bandę trzeba odrąbać od koryta.

 21. czytelnik said

  odp. Ci z PO oraz Nowoczesnej takie same mają marzenia.

 22. revers said

  ad17

  a co nie?

  szybsze drogi, szybsze reakcje ukrow na ruchawki we wschodniej malopolsce, szybsze pacyfikacje tubylcow. Ustawa 1066 klania sie i inne uprawnienia od slawnego spotkania tego lata NATO w Warszawie.

 23. VA said

  re:19
  A wiec to prawda ze Sławomir Ryszard Nowak jest potomkiem banderowcow ktorzy z zydami mordowali Polakow i wprowadzali zydokomunizm w Polsce.

Sorry, the comment form is closed at this time.