Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trumporealizm

Posted by Marucha w dniu 2016-11-14 (Poniedziałek)

Po wygranej Donalda Trumpa w środowiskach liberalnych i globalistycznych zapanowała nie tylko żałoba, ale przerażenie. To jest oczywiście zrozumiałe.

Bardziej ciekawe są reakcje tych, którzy ucieszyli się z wyboru Trumpa.

Można ich podzieli na trzy kategorie – pierwsza grupę stanowią ci, którzy udają, że się cieszą. W Polsce jest to przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość. Partia, której kierownictwo do końca grało na Hillary Clinton jako na „mniejsze zło”. „Większym złem” był Trump, bo od początku zapowiadał rewizję szaleńczej polityki wobec Rosji, a to w PiS-ie uznawane jest za herezję.

Clinton, choć wredna ideologicznie, była jednak dla PiS bardziej strawna jeśli chodzi o „twardą” politykę wobec Putina, który – jak wiadomo – jest w tym ugrupowaniu traktowany nie tylko jako wróg Polski i jej niepodległego bytu, ale także jako wróg całej ludzkości. Stosunek do Rosji jest dla PiS jedynym kryterium oceny zjawisk i osób.

Dlatego Hillary Clinton, mająca wyraźnie obsesję na punkcie Rosji (motywowana w dużej mierze jej lewackimi poglądami) – była dla PiS bardziej pożądana niż Trump. To jest oczywiste i nie zmienią tego obecne obłudne deklaracje czołówki tego ugrupowania.

W rzeczywistości na szczytach władzy w PiS panuje konsternacja i strach. Jeśli bowiem Trump dogada się z Putinem, to polityka polska – jeśli w ogóle można ją tak nazwać – znajdzie się na całkowitym marginesie. O ileż w lepszej sytuacji są Węgry czy Czechy, tam nie muszą się o nic martwić, bo przywódcy tych państw byli mądrzejsi niż polscy doktrynerzy, bo Budapeszt i Praga nie dały się wciągnąć w bezalternatywną politykę wspierania „demokratycznej” Ukrainy i antyrosyjskiej krucjaty.

A u nas? Andrzej Duda startował z opinią człowieka, który ma dystans do Ukrainy, a skończył jako jedyny przywódca z zagranicy na banderowskich obchodach Święta Niepodległości w Kijowie.

Tak więc pisowcy robią dobrą minę do złej gry, pocieszając się, że Trump szybko zweryfikuje swoje zapowiedzi albo zostanie do tego zmuszony. A jeśli nie, to co?

Druga kategoria cieszących się z wygranej Trumpa, to ci, którzy uważają, że oto dokonała się konserwatywna rewolucja, że lewacki Zachód wydobył się z bagna i teraz będzie już tylko lepiej. Oczywiście są to oczekiwania na wyrost – Trump wygrał o włos, nadal ma przeciwko sobie potężne siły, mające ogromne środki i wpływy. Sam Trump mówił o tych siłach w jednym ze swoich ostatnich przemówień przed wyborami. Ludzie ci nie rozpłynęli się w nicość, będą czekać na swoją okazję do rewanżu – czy za cztery lata czy wcześniej – oto jest pytanie.

Są tacy, którzy wieszczą, że Trump nie dotrwa do końca kadencji, powołują się na los Johna Kennedy`ego, ale wydaje się, że to nie te czasy, są inne metody walki z wrogiem. Można więc powiedzieć, że wygrania Trumpa to tylko początek procesu, a nie jego zakończenie.

Wreszcie trzecia grupa, to zwolennicy Trumpa, ale wybrzydzający. A to, że miał trzy żony, a to, że popiera Izrael (tak jakby w USA można było inaczej), a to, że być może jego wygrana to trick establishmentu, którego jest reprezentantem, a to, że niczego nie zmieni itp. Jeszcze inni piszą, żeby nie ulegać trumpofilii. Oczywiście ostrożność trzeba zachować, ale z drugiej strony można też powiedzieć – cytując Bolesława Piaseckiego – „nie miejcie pretensji do marksistów, że nie są katolikami”.

Trump na pewno nie jest politykiem, który spełniałby wszystkie kryteria wybrednych maksymalistów, takich polityków zwyczajnie nie ma, a jeśli są, to mogą liczyć na 1 procent głosów. A w tym przypadku alternatywą dla Trumpa była Hillary Clinton i to co za nią stało – czyli partia wojny światowej.

Oczywiste jest także to, że Trump nie jest samotnym jeźdźcem, któremu udało się wygrać przy pomocy narodowego zrywu cały amerykański establishment. Tak nie było – jestem przekonany, że za Trumpem stoi ta część tego establishmentu, która widziała od dawna, że polityka amerykańska staje się groźna nie tylko dla świata, ale i dla samej Ameryki. Widoczna była dyskretna, a w niektórych sytuacjach i ostentacyjna pomoc dla Trumpa ze strony ludzi służb specjalnych, w tym FBI i byłych pracowników CIA. Skutecznie przyczynili się oni do zrujnowania wizerunku Hillary Clinton.

Pewnie za Trumpem stały także inne amerykańskie ośrodki. Bowiem tak naprawdę ta kampania była jednocześnie wielką batalią wewnątrz establishmentem, głównie zaś wewnątrz establishmentu Partii Republikańskiej. Tam także przegrała partia wojny ze złowieszczą postacią Johna McCain, którego zresztą Trump ostro zaatakował już na początku kampanii, uderzając w jego mit niezłomnego żołnierza.

Okazało się już wtedy, że Trumpowi to nie zaszkodziło, a sam wybór celu ataku nie był przypadkowy – Mc Cain to symbol degrengolady Partii Republikańskiej, nota bene u nas traktowany był niemal jak bożyszcze.

Tak, za Trumpem też stoi amerykański establishment, ale ten bardziej racjonalny i odpowiedzialny, mniej ideologiczny, pozbawiony naleciałości neokonserwatywnych i mesjanistycznych. Trump był tylko taranem, przy pomocy którego rozbito przeciwnika.

Zwycięstwo Trumpa ma przede wszystkim jedno zasadnicze znaczenie – jest szansą na przerwanie procesu wiodącego wprost ku światowemu konfliktowi zbrojnemu o trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Polska mogła stać się główną ofiarą tego konfliktu, o czym zaczadzeni polscy politycy zdawali się nie wiedzieć, albo udawali, że wiedzą. I choćby z tego powodu musimy się cieszyć ze zwycięstwa Donalda Trumpa.

Inne kwestie są sprawą otwartą – także ta bardzo ważna, czy triumf Trumpa nie uruchomi lawiny, która zmiecie do końca rządy demoliberałów, globalistów i lewackich doktrynerów. Sam fakt, że ktoś taki jak Trump stanął na czele najpotężniejszego państwa sprawia, że dotychczasowy mainstream nie jest już mainstreamem, ale walczącym o przetrwanie trupem politycznym.

Jan Engelgard
fot. profil fb Donalda Trumpa
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 29 to “Trumporealizm”

 1. tratatatata said

  Najlepiej jak Trump dogada się z Putinem a Putin z Trumpem, a następnie niech wyślą wyraźny sygnał do Polaków, by ci własnymi rękoma zrobili porządek z chazarsko-frankijsko-banderowską hydrą.

 2. i po temacie said

  ” Można więc powiedzieć, że wygrania Trumpa to tylko początek procesu, a nie jego zakończenie.”

 3. Greg said

  Zastanawiające porównanie Trump…. Kennedy.
  .https://web.facebook.com/tv1polska/videos/vb.254391621307407/1170693349677225/?type=2&theater

 4. Lily said

  Po symbolach ich poznacie,biala koszula,
  niebieski krawat,barwy narodowe pewnego
  panstwa na Bliskim Wsch.

 5. AniaK said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,20972116,szydlo-po-wygranej-trumpa-niektorzy-nazywaja-to-dobra-zmiana.html

  „Premier porównała też kampanię Trumpa do tej Andrzeja Dudy – To kalka tego, co mieliśmy w 2015 roku – powiedziała.”

  Jak się chodziło do tej samej szkoły to nie dziwota.

 6. revers said

  Ad1
  Na razie to dogaduja sie Buffet, Soros, Albreightowa chca byc w biznesie Trumpa, chociaz glosowali przeciw Trumpowi lub oplacali anty kampanie, majdan powyborczy, jak wielu innych neokonow, jastrzebi, bankstersow lub maja papiery na Putina i rosje Putina.

 7. Stan said

  Ostatnie badania na zachodzie wykazują, że 75% społeczeństw wypowiada się za własną armią europejska.
  Takie kraja jak Francja, Niemcy, Włochy i Hiszpania mają już plan utworzenia europejskiej armii.
  Polska jak dotychczas nie została zakwalifikowana mimo dużych chęci.

  Z „polskim” min. spr. zagr. jak i z min. obrony nikt już się w Europie nie liczy, a ich wypowiedzi nikt nie traktuje poważnie.
  Jest to efekt kabaretowych zachowań i wypowiedzi ze strony „polskiej”.
  Czas przyszedł na szybkie zmiany, a tu strona „polska” ma i będzie miała duże problemy w dostosowaniu się do nowych wyzwań na arenie krajowej i międzynarodowej.

  Nie wiem co w tym dziwnego, aby po 70 latach od zakończenia II w. sw. . Europa sama zadbała o swoje bezpieczeństwo?
  Czy ponad 75 tys. żołnierzy amerykańskich musi stacjonować w Europie?
  Czy nie nadszedł czas, aby śledzie północnoatlantyckie po zakończeniu naturalnej fermentacji
  enzymatycznej zakończonej bombażem cuchnącym aż do Alaski odpłynęli na swoje wody,
  a ta reszta poczuje wreszcie swoja całkowita niezależność polityczna, gospodarcza,
  kulturalna i sama weźmie odpowiedzialność i ster za swoje samostanowienie?

  EU ma 4 razy więcej ludności niż Rosja i 7 razy większe PKB, a sika w majtki jak Putin kichnie,
  a jak wiadomo to się zdarza tylko pacjentom mającym zapalenie organizmu.
  Europie najbardziej zagrażają Dinozaury siedzące w Brukseli i innych europejskich stolicach
  i ta cala chora świta, która nie wyciągnęła żadnych wniosków z angielskiego Brexitu
  i z całkowitej kompromitacji demokratów w USA z ich fałszywymi wartościami demokracji.

  Po wyborach w krajach zachodnich w 2017 roku będziemy widzieć dalszy etap umierania tych Dinozaurów,
  którzy nie umieją się przystosować do szybkich zmian politycznych, społecznych i gospodarczych w Europie i na świecie.
  Wielu Dinozaurów już teraz weszło na proces bezpowrotnej samozagłady, a dalsze szczekanie, tupanie nogami, piana na ustach i bezczelna propaganda na nowego prezydenta USA i jego rodzinę tylko ten proces przyspieszy.

  „Polska” polityka zagraniczna i propaganda przeciw Rosji w ostatnich latach doprowadziła do tego,
  ze dzisiaj jest na manowcach z podzielonym, wystraszonym społeczeństwem.
  Trzymanie rak w pełnym śmierdzącym nocniku nie jest rozwiązaniem problemów w Polsce i w Europie.

 8. Isia said

  … „Czołowy ekspert w zakresie żydowskiego suprematyzmu, dr David Duke, od dłuższego czasu popierał kandydaturę Donalda Trumpa. (…) David Duke stwierdził, że wchodzimy w kluczową fazę wojny o uratowanie naszej cywilizacji i białej rasy … Duke nie wyklucza prób zabójstwa Prezydenta Donalda Trumpa” …

  http://www.alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/99891-dr-david-duke-o-wyborze-donalda-trumpa-na-prezydenta-usa

 9. tratatatata said

  A dlaczego, jak zauważył Józef Kossecki, stalinizm skończył się w Rosji w roku 1953 a w Polsce dopiero w 1956? Ano dlatego, że niezależnie co się dzieje na świecie, żydzi i tak zrobią w Polsce co będą chcieli.

  Obóz Kabały będzie próbował przyśpieszyć wojnę z Rosją, a tu niezawodny może okazać się PiS ze swoim wodzem Macierewiczem. Zabójstwo Trumpa może dla kabalistów bardzo źle się skończyć, ale próba zabójstwa Asada jest jak najbardziej możliwa. Spowoduje zastraszenie i zmiękczenie Trumpa, a wiec przejęcie nad nim większej kontroli.

 10. Yah said

  „Trzymanie rak w pełnym śmierdzącym nocniku nie jest rozwiązaniem problemów w Polsce i w Europie.”

  Problem w tym, że w nocniku nie są ręce, które można wymyć ( choć i tak długo będzie je czuć) . Problem w tym, że jest tam głowa, a nocnik zaklinował się. Odciąg głowę i skrócić męki, czy znaleźć specjalistę, który z chirurgiczną dokładnością przetnie nocnik i uwolni głowę. TYlko, że jaka mamy gwarancję, że ta głowa znów na założy sobie nocnika …..

 11. Stan said

  Dziwne — po wyborach nowego prezydenta USA w Europie Zachodniej z najlepszego partnera,
  jakim przez ponad 70 lat od zakończenia II w. św. są USA politycy zachodni,
  jak i prasa zachodnia zrobiła największego wroga.

  Cytuje ” Dzisiaj Trump jest dla Europy bardziej niebezpieczny niż Putin i Rosja” – koniec cytatu.

  Społeczeństwa zachodnie dobrze oceniają ta sytuacje,
  a sam Putin cieszy się większym poparciem i szacunkiem
  wśród społeczeństwa zachodniego, niż sami politycy zachodni.

  Nowe wezwania świadczą o tym, ze jesteśmy w zupełnie nowej fazie historii Europy, USA i świata.

  Jedno jest pewne-nowy prezydent USA D. Trump nie ma planu wejść w konflikt z Rosja
  i to jest nowa szansa dla Europy i dla świata, a ci wszyscy politycy co nie rozumieją tego
  i nie chcą tych zmian wziąć na swoja odpowiedzialność powinni sami natychmiast poddać się do dymisji
  i dać szanse nowym innym ludziom, aby zgodnie z życzeniami społeczeństw Europy
  przeprowadzili konieczne i szybkie zmiany w organizacji i reformie NATO
  i innych instytucji pracujących na rzecz pokoju i bezpieczeństwa
  nas wszystkich, naszych rodzin, dzieci i całej Europy.

 12. Joe said

  Polska to jak zderzaki w samochodzie ..raz frontowy raz tylny…. POgiety….Wymienia sie je i auto jedzie dalej.Ale tlumoki u koryta w POLIN sa zbyt mocno zajete Ambr goldami zaby miec czas na myslenie…Ale wyborcy tez rozumem nie grzesza.No to skad zmiany maja nastapic??Slowacja ,Czechy ,Wegry POtrafia…a POlin? D..a blada.Zapatrzone w UPAINE i banderland.Miliardy do pyska i aportuja..

 13. Bez dwóch zdań znakomity komentarz do wyniku wyborów prezydenckich w USA. Pozostaje tylko pogratulować autorowi, p. red. Engelgardowi wiedzy, rozeznania w temacie i trzeźwości myślenia.

  To, co powyżej pisze p. Lilly, jest z polskiego punktu w sposób oczywisty drugorzędne, nawet gdyby było coś na rzeczy.

 14. Yah said

  Ad 11

  ” Dzisiaj Trump jest dla Europy bardziej niebezpieczny niż Putin i Rosja”

  To zależny od przyjętej definicji Europy. Jeśli Tusk lub Juncker powiedzą „Europa to ja” to będzie to prawda.

  Niestety trudno to pojąć, nie mniej w rządzonej przez psychopatów Europie to oni stanowią jej kwintesencję a nie my, nasze, rodziny i dzieci.
  Psychopaci nie oddadzą tak łatwo władzy w Europie.

  Zresztą zarówno w USA jaki w Europie wszystko rozgrywa za zamkniętymi drzwiami tak naprawdę zupełnie nie wiemy co przyniesie przyszłość. Wiemy tylko że …… zaczęło się.

 15. Donald Trump dzwoni do Alexa Jonesa. Nowe otwarcie na media niezależne? https://tomekbieniek.wordpress.com/2016/11/12/donald-trump-alex-jones/

 16. Leszek Karpinski said

  ad 15. Panie Tomku, Alex Jones to marionetka rządowa, nie lepsza niż CNN,FOX, NBC i to co on zapodaje to same kłamstwa z góry na dół , propaganda jak ta lala. Może Trump mu powie „Alex, musisz przestać kłamać , od tej pory będziesz mówił „prawdę” dla mnie”???

 17. NICK said

  P. Leszek. (16).
  🙂 .

 18. ? said

  Powtórzę się. W komentarzach widać, że wielu obiecuje sobie po Trumpie pokoju na świecie. To bardzo możliwe, bo hilarzyca byłą kontynuatorką polityki niszczenia kolejnych państw, stojących na drodze Usraela. Ale, czy wybór Trumpa oznacza tylko dobre wieści? Śmiem wątpić. Dlaczego? Ano popatrzmy:

  „Gdy mówić będą: Pokój i bezpieczeństwo, wtedy przyjdzie na nich nagła zagłada, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie umkną.”
  1 List św. Pawła do Tesaloniczan 5,3

  A na deser: http://kolokolrussia.ru/sovetuem-pochitat/rotshild-i-tramp-protiv-rokfellerov

  Zatem, czy jest się z czego cieszyć (z wyboru Trumpa)? No właśnie…

 19. SHREK said

  Good Luck Mr. Trump ! Stajnia Augiasza czeka !

 20. Miet said

  Poelekcyjne emocje nie ustają.
  Jeżeli o mnie chodzi, to bardzo mnie cieszy wygrana Trumpa.

  Jakieś grupki “młodych gniewnych” podnoszą jazgot i okazują swoje niezadowolenie.
  Mają do tego prawo, bo jeszcze w tym kraju mamy demokrację i każdy może sobie jazgotać ile wlezie.😀

  Trump jak dotychczas błędów nie popełnia – robi swoje.
  Dobiera sobie do pracy doświadczonych fachowców.
  Z Obamą też już miał spotkanie i nie widać aby aby oni skakali sobie do gardeł. Wszystko idzie swoim naturalnym torem i dość gładko.

  Mam pewnego rodzaju satysfakcję – otóż na początku wyścigu do Białego Domu przewidywałem, że Hilaria Clinton nie przejdzie.
  Powód wg mnie był taki, że jej już mieli dość wszyscy i nawet jej protektorzy. Popełniała błąd za błędem. Dziwiłem się, że Demokraci ją wystawili do konkursu.
  Chyba nie potrafili się oprzeć tej presji poltycznego poprawniactwa, że teraz po Murzynie prezydentem musi być kobieta.

  Ale to stanowisko dla Ameryki jest zbyt ważne aby kierować się “zasadami” politycznej poprawności.

  Trzymam kciuki za Trumpa – oby tylko był czujny i nie dał się unicestwić.
  Pożyjemy, zobzczymy.

 21. Peryskop said

  Re 20

  Tu nieco więcej o mechanizmie Loteriańskim, stojącym za padnięciem „demokratycznej” oślicy .

  UWAGA : graphic$ !

  https://marucha.wordpress.com/2016/11/10/walesa-o-trumpie-moja-historia-byla-dla-niego-inspiracja/#comment-629027

 22. Peryskop said

  OTO jak pruje flaki ajencja dezinfo Avaazzzzzz :

  Dear friends,

  The unimaginable has happened. President Trump.

  And worse, there are Trumps in every town. Threatening all our democracies.

  What’s most important now is to build a global movement to stop them. You and over 2 million Avaazers have signed the open letter, below, from the world to Trump, and it’s been covered across major media. Now it’s a manifesto for the next 4 years — one that will run as a full page ad in major papers and project onto Trump Tower in New York. Help it become an even more powerful message by sharing it widely:

  Share on Facebook

  Dear Mr. Trump,

  This is not what greatness looks like.

  The world rejects your fear, hate-mongering, and bigotry. We reject your support for torture, your calls for murdering civilians, and your general encouragement of violence. We reject your denigration of women, Muslims, Mexicans, and millions of others who don’t look like you, talk like you, or pray to the same god as you.

  Facing your fear we choose compassion. Hearing your despair we choose hope. Seeing your ignorance we choose understanding.

  As citizens of the world, we stand united against your brand of division.

  Sincerely,

  Recent signers — Add my name

  Add My Name Share on Facebook

  Sometimes in the darkest moments the brightest lights shine. Let’s make Trump a force that brings the world together, to fight for everything we love.

  With hope,

  Ricken, Alice, Emma, Christoph and the whole Avaaz team.

  PS – Here’s a letter with some more thoughts on the moment we’re in, and the plan going forward:

  We wanted to write from the heart about what just happened in the US, and what’s happening around the world.

  The shock is justified – the most powerful nation in the world will be led by a breathtakingly ignorant, bigoted, violent, pathologically lying, sexually predatory, vengeful, authoritarian, corrupt reality TV star. Those aren’t insults, they’re facts.

  How is democracy coming to this? How do we deal with it? We want to offer 5 points:

  1. Acceptance – we can’t wisely change anything about the world or ourselves if we don’t first accept it. So take a deep breath, and let’s face it. President Trump. And Trumpism striving for power in many of our countries.

  2. Holistic Evaluation – I can’t find a better phrase for this idea, but our brains have a deep negativity bias. We are easily overwhelmed by fearful focus on the negative, and we make awful judgments when we are. This is how demagogues rise. We can’t let it happen to us. So looking at the situation holistically, here’s some reassuring points:
  – He’s not all-powerful – The US President faces many checks and balances from Congress, the constitution, the courts, his own party, and foreign leaders.
  – He was recently a liberal! – Trump is dangerous, but not a maniac. He has praised Hillary Clinton and donated to her campaigns and many of his positions are more reasonable when you scrutinize them. „Building a wall” is just saying he will physically police the US border. It’s distasteful, but not crazy. Much of his party opposed him because he wasn’t conservative enough!
  – He’s tapped into legitimate concerns – Trump’s supporters are not simply a racist ignorant mob. Polls show at least half are people who are well aware of his faults but are desperate for change, hate Hillary Clinton, and are willing to gamble on him.
  – The „people” are not with him – Trump lost the popular vote in the election (he just won through the US’s quirky ‚electoral college’ system). So don’t think this was a landslide.

  3. Focused Alarm – now that acceptance and holistic evaluation ensure we’re not freaking out unproductively, let’s focus our concern where it most needs to be:

  – Climate Change- Trump says it’s a hoax and wants to tear up the Paris climate agreement. Climate Change threatens our species and we’re running out of time – but IF we can make sure that world leaders don’t slow down, but speed up, the US alone can’t destroy us. The rest of the world will drive a clean energy revolution that will make renewable energy much cheaper than fossil fuels – the US will be forced to switch by simple economics.

  – Fascism – we just don’t know what kind of leader Trump is. Is he a Berlusconi, the Trump-like Italian billionaire Prime Minister who was outrageously corrupt and ridiculous but not a fascist? Or is he a Mussolini? We will have to watch like hawks and respond fast to the tell-tale signs of eroding the rule of law, rigging the electoral system, intimidating the media, or promoting hatred of some minorities.

  – Terrorism and War – Trump’s instincts in the campaign were to call for things like murdering the families of suspected terrorists and introducing widespread torture. This direction is a gift to ISIS and will fuel the global conflict with militant Islam. His ideas are mostly illegal, but we’ll have to watch closely and push back hard – domestically and through US allies – if this erratic man-child uses the US military brutally.

  4. It’s the Media Stupid – Despite ALL evidence to the contrary, the American public overwhelmingly sees Hillary Clinton as MORE dishonest and corrupt than Donald Trump. This, by itself, is the reason why Trump is president. And it’s the media’s fault. US network news devoted more time to coverage of Clinton’s totally BS email scandal than TO ALL POLICY ISSUES COMBINED. One the one side, we have ruthlessly sophisticated partisan propaganda media pushing Trump, and on the other an ‚impartial’ media that chases fake scandals and ratings and suggests false equivalence between the sides in the name of appearing balanced. This is the dynamic that gave us Brexit as well. We desperately need a smarter media. Very few organizations campaign on this, and Avaaz needs to.

  5. This is a HUGE opportunity, let’s rise to it – change doesn’t happen in a steady, linear way. We human beings learn best from crisis and calamity. Our brightest lights emerge from our deepest darknesses. World War II gave us human rights and the United Nations. And the darknesses of Trumpism could help us build the most inspiring movement for human unity and progress the world has EVER seen, to not only beat back the Trumps in each of our countries, but to do so with a new, people-centered, high-integrity, inspiring politics that brings massive improvement to the status quo. Let’s get to work on it :).

  With hope, and apologies for the long memo,

  Ricken and the Avaaz team.

  ===

  Pery :
  coraz więcej czuję sympatii do Zaczesanego 🙂

 23. Yah said

  Ad 22

  „How is democracy coming to this? How do we deal with it? We want to offer 5 points:

  1. Acceptance (…)

  Let’s get to work on it

  With hope, and apologies for the long memo,

  Ricken and the Avaaz team. ”

  W więc istnieją ludzie, którzy mają tak nasr ….ne w głowach.

  Wszedłem na to Avaaz i …… jaśniejsze stały się słowa Dugina, że liberalizm to terror mniejszości nad większością, to terror grupki nad społeczeństwem. Temu właśnie służą te wszystkie petycje. „Jest na milion”, „udało się zebrać 2miliony głosów w dwa dni.” I co z tego ? Patologia i zło szybko się skrzyknie.

  I co te 2 miliony ma terroryzować 8 miliardów ? Bo na to wychodzi.

  Avaaz pomieszanie prawdy ( Monsanto, Arabia Saudyjska) , infantylizmu ( ratujmy zwierzątka, bo co tam ludzie ludziom trzeba umożliwić zabijanie własnych dzieci) ze stekiem kłamstw, których celem jest tylko manipulacja stadem baranów.

 24. Lam said

  WIARA I NADZIEJA
  Donald Trump jak Gorbaczow,
  Pierestrojkę swoją zaczął.
  Ludzie mu dobrze życzą
  I marzą: „Na pohybel elitom”.
  14-11-2016

 25. Waldemar Bartosik said

  CZEMU W KRYNICY DEMOKRACJI,
  PRZEGRALI DEMOKRACI ?

  Niestety, wybory to mają do siebie, że kogoś trzeba obstawić i to w warunkach bliźniaczo podobnych do Europy.
  Na naszych oczach trwa bowiem starcie lewactwa z nurtem konserwatywnym.

  Wybór Hillarii, bez wątpienia przyniósł by Ameryce :
  1/kontynuację inwazji szarańczy,
  2/wyprowadzanie miejsc pracy w imię globalizmu, który jest niczym innym jak pogonią za zyskiem,
  3/niewykluczoną wojnę z Rosją i/lub Chinami,
  4/ aksjologiczne i cywilizacyjne samobójstwo,
  5/rządy pozbawionych kręgosłupa moralno-etycznego środowisk „gołodupców”, podatnych jak Clintonowie na skorumpowanie i
  6/ rozdawnictwo wszystkiego i wszystkim.

  Trump we wszystkich tych aspektach jest biegunowym przeciwieństwem demokratycznych adwersarzy.
  Lecz czy spełni wyborcze obietnice ?

  Na pewno będą wobec niego podjęte naciski, oby się nie skończyły zabójstwem.
  Chce ożywić gospodarkę, na co już spontanicznie zareagowała giełda, notując niespotykane wzrosty notowań i kursu dolara.
  Wysiedlenie 2-3 milionów nielegalnych imigrantów pozostających w konflikcie z prawem w stylu Guliani’ego, przyda mu popularności. Normalizacja napiętych stosunków z Rosją i Chinami, na pewno uczyni go mężem stanu.
  Ale Ameryką nie rządzi – nawet najbogatszy – prezydent. Czołowe lobby : militarno-zbrojeniowe, banksterskie, JEŚLI SIĘ POCZUJE ZAGROŻONE W INTERESACH, BEZ WĄTPIENIA SIĘGNIE PO ŚRODKI OSTATECZNE.

  Trump musi się mieć na baczności….

 26. guła said

  Kandydatur Hillarii gwarantowała zwycięstwo Trumpa. Sama prawda.

 27. Lovshak = ruskij agient said

  No pogubili się nieco honorowi ambasadorzy Izraela w Polin, Waszczykowskie Maciorewicze i reszta żydoboszewików z KOR…. no nie ma ich kto szczuć na Rosję, no przykre ssali ssali Gościom od Hitlery Clinon w burdelu jak biedna kurwa, biedna, bo gość wyszedł i nie zapłacił, a niesmak w gębie pozostał. i znowu płacze po restauracjach, proszę tylko nie to…

  Trochę zydowskiego jadu się w sieci rozlało i ajwaj po wyborze Trumpa, biedna żydobolszewicka gojimska shmata Pienkoska pyta, co z tą Polską…. no żal dupe ściska, lisom żakowskim…. co z tą żydofską Polską będzie….. o czym ona wogóle pierdoli, nic z tego nie rozumiem, qrwa pełny Matrix….

  Panie Waszczykowski, niech Pan sobie Pana gotowość do wspłpracy z Putinem w dupę wsadzi, bo Pana słowa już są gówno warte.
  Panie Maciorewicz, nie wiem co poradzić, wiem musi Pan w dalszym ciągu obŻydzać Polakom braci Rosjan, taka już pana Khazarska dola i zaciągnięte zobowiązanie, trzymać Polaków w upodleniu a przepuszczać do Rosji Amerykę Niemcy …..prawo talmudyczne surowo kara odstępców oj surowo….może gigant umysłowy Edmund coś znowu wykombinuje, były już drony, counter strike, no katastrofa PanieMaciorewicz szczerze współczuje, wydaje się nierealne a może jednak ślady trotylu po dokonanych ekshumacjach….. no bo inaczej jaik Polacy dojdą do władzy to gdzie się pan podzieje, syjonistyczna Canada, czy Tel Aviv… oj ciężka będzie dola sprzedawczyków w Polsce ciężka…

  Przepraszam za wulgarny język…..zaraz dzwonie do ABW pytać co z ta Polską będzie bo się przejąłem, co znami będzie….

 28. Maverick said

  Posumowanie wyborów w USA z humorem:

 29. Najbardziej przerazoni sa Zydzi , bo to oni inspiruja liberalow I tak zwana lewice.

Sorry, the comment form is closed at this time.