Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

UE coraz bardziej bezczelna! Wstrzymuje wypłatę pieniędzy dla Polski, bo obowiązujące w naszym kraju od 2004 r. procedury nagle „przestały spełniać oczekiwania”!

Posted by Marucha w dniu 2016-11-14 (Poniedziałek)

Kumple Tuska w Brukseli doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nałożenie sankcji na nasz kraj jest niemożliwe (sprzeciw Węgier i innych państw V4). Dlatego postanowili ostro zakombinować.

Właśnie „odkryli”, że obowiązujący w naszym kraju od 2004 r. sposób zatwierdzania procedur przetargowych, do którego nikt nigdy wcześniej nie miał żadnych uwag, nagle „przestał spełniać oczekiwania”.

Stąd bezczelna decyzja o wstrzymaniu wypłaty 800 mln euro dla Polski (za listopad) i groźba wstrzymania wypłat kolejnych transz! Co za hipokryzja!

Komisja Europejska podjęła w ubiegłym tygodniu zaskakującą decyzję. Okazało się, że brukselscy kumple Donalda Tuska wstrzymali wypłatę dla Polski 800 mln euro (4 mld zł) z programu Infrastruktura i Środowisko, gdyż zauważyli, że „sposób zatwierdzania procedur związanych z przetargami nie do końca odpowiadał oczekiwaniom Komisji Europejskiej”.

Innymi słowy – Unia wstrzymuje wypłatę pieniędzy dla Polski, gdyż obowiązujące w naszym kraju procedury formalne dotyczące przetargów na inwestycje infrastrukturalne współfinansowane ze środków europejskich nie były właściwie ułożone (według opinii Komisji Europejskiej). Okej. Mocny argument. Skoro Komisja Europejska zarządza procesem dzielenia i przyznawania pieniędzy, to może żądać od beneficjenta, aby proces związany z wydatkowaniem tychże środków przebiegał według schematu zaakceptowanego przez Brukselę.

Problem polega jednak na tym, że kwestionowane przez eurokratów procedury obowiązywały w naszym kraju od… 2004 roku! I nikt nigdy wcześniej nie zwrócił uwagi, że coś jest z nimi nie tak!

W kontekście powyższego powstaje pytanie – co takiego się stało, że kumple Tuska z Komisji Europejskiej dopiero teraz „odkryli”, że obowiązujący w naszym kraju od kilkunastu lat sposób zatwierdzania procedur przetargowych dotyczących inwestycji współfinansowanych ze środków UE „nie odpowiada ich oczekiwaniom”? Dlaczego nie dostrzeżono tego problemu w latach 2008-2014, kiedy naszym krajem rządził dobry znajomy eurokratów z Brukseli?

Czy przypadkiem nie chodzi tutaj o pozaproceduralne „ukaranie” obecnego rządu w Warszawie? Wszak eurokraci doskonale wiedzą, że promowany wśród lewactwa i „obrońców demokracji” pomysł nałożenia oficjalnych sankcji gospodarczych na Polskę, nie ma żadnych szans na wprowadzenie w życie (choćby przez zapowiedziane już veto Węgier w tej sprawie). Stąd jedyny sposób na bezpośrednie uderzenie w nasz kraj może przebiegać przez „wstrzymywanie” wypłat środków unijnych z byle powodów formalnych, które w poprzednich latach nie miały żadnego znaczenia.

Źródło:
UE wstrzymała wypłatę 4 mld zł dla Polski (Rp.pl)
Polska przyspiesza w funduszach UE. Ale KE wstrzymała wypłatę ponad 4 mld zł (Wyborcza.biz)

http://niewygodne.info.pl

Odpowiedzią rządu Polski powinno być natychmiastowe zaprzestania płacenia składek do budżetu unijnego.
Poza tym liczenie na jakieś „wypłaty” z obozu Polsce wrogiego jest kretynizmem. I czy w ogóle warto dla kilku miliardów złotych oddawać się w niewolę łajdakom? Czy nie więcej zaoszczędzimy, opuszczając tę organizację?
Admin

Komentarzy 76 to “UE coraz bardziej bezczelna! Wstrzymuje wypłatę pieniędzy dla Polski, bo obowiązujące w naszym kraju od 2004 r. procedury nagle „przestały spełniać oczekiwania”!”

 1. Zbyszko said

  Panie Gajowy, niestety, ale myśląc o opuszczeniu łagru pod nazwą UE, My Polacy musimy się liczyć z tym, że ta prywatna unia może nam posłać tutaj swoje także prywatne ramię zbrojne pod nazwą nato w celu wytłumaczenia nam, jak bardzo się mylimy. Po prostu właściciele Unii nie odpuszczą sobie najbogatszego kawałka europejskiej ziemi, który żeśmy im tak chętnie niemal na talerzu dali..
  Niedowiarkom faktu większego polskiego bogactwa niż np w Arabii Saudyjskiej, polecam poszperanie po YT i wysłuchanie co niektórych wykładów na ten temat.

 2. Zbyszko said

  Zbyszko @1 właśnie dlatego Polska „wygrała” zaszczyt wybudowania sobie Szlaku Jedwabistego, którym „Właściciele Świata” będą wywozili z Polski te nasze bogactwa do Chin, przy okazji niszcząc dookoła krajowe gospodarki, no bo która wytrzyma z chińską oparta na zerowych (miska ryżu dla niewolnika pracującego przez 16/7/265 od wieku lat 5 końca życia. W niektórych opakowaniach wytwarzanych przez tych niewolników produktów, można znaleźć kartki z prośbą POMÓŻ NAM) kosztach wytwarzania.

 3. Adam Ryglowski said

  Ad 1 i 2 ) – P. Zbyszko – toż to PONIEDZIAŁEK WIECZÓR.
  🙂
  🙂
  🙂

 4. wanderer said

  „Odpowiedzią rządu Polski powinno być natychmiastowe zaprzestania płacenia składek do budżetu unijnego(..)” – Admin

  Dokladnie tak, Panie Gajowy.
  Kolejnym krokiem powinno byc przygotowanie do wyjscia z tej unii jewropejskiej.
  Ale na to trzeba politykow z jajami a nie ciot udajacych elyty, badz przebierancow udajacych Polakow.

 5. snag said

  Ten kij ma dwa końce … Unia nie będzie miała co dawać jak wy przestaniecie dawać Unii ,…

 6. jamek said

  Najnowsza produkcja ks. Piotra Natanka:

  „Król nas ukochał” cz 1

  i cz 2

 7. Mam takie rozwiązanie:
  Współczynnik korupcji funduszy unijnych wynosi ok 50% tzn, że inwestycje z tych funduszy da się wykonać za połowę ceny.
  W związku z tym należy wstrzymać wpłaty do budżetu unijnego, połowę tych środków przeznaczyć na planowane inwestycje a połowę ….. rozdać ubogim.
  W ten sposób Polska dźwignie się z tej zapyziałej sytuacji, w której trwa od dobrych paru lat.

 8. Dziadzius said

  jakos tak przypadkowo natrafilem na slowo [ niestety nie wiem czy ono jest w Polskich slownikach- a powinno] ktore w 100% pasuje do opisania tego tak zwanego samozwanczego rzadu UE a tym slowem jest KAKISTOKRACY i ono wywodzi sie z greckiego**”kakos = zly ( mozliwie z indoeuropejskiego „kaka- gowno) ” i **” cracy= rzad” i w polaczeniu znaczy–
  ” Kakistokracy= Rzad ale przez kudzi o najnizszej zdolnosci albo ludzi najgorszych!
  Powinnismy przyjac to slowo do naszego slownika i uzywac go w odpowiedni sposob gdy chodzi o dokladniejszy opis naszych rzadow.

 9. Adam Ryglowski said

  AD 5 ) SZ. P. S….ZIEMNIACZANA -I TU NA POWAŻNIE.
  E U R E K A .
  Wreszcie Ktoś zdiagnozował status quo , – i ZAPODAŁ RECEPTĘ .
  ( i to bez jaj ,- ale z tymi ubogimi – proponuję doładować drugie tyle do faktycznych zarobków TYRAJĄCYCH najmitów / bo to już nie pracownicy ).
  A reszta niech myśli , ALBO SIĘ OGARNIE .!

 10. snag said

  Admin ,…

  Żeby to się ziściło to trzeba mieć połowę tego rozsądku ile Bozia dała Angolom ,…

 11. Adam Ryglowski said

  Ad 6 ) – Panie Kolego DZIADZIUŚ – DRUGA E U R E K A –
  w komentach do takich oczywistych oczywistości.
  K A K I S T O K R A C J A – brzmi to przepięknie !!!!!!!!!
  ….
  ( ile tantiemy , za użycie tego określenia ?
  Zaznaczam – za każdym razem podaję licencjodawcę
  Made in Dziadziuś – 🙂 .)
  ….
  (i tak to będzie na mnie , – bom też SZCZĘŚCIARZ Dziaduś )
  🙂
  🙂
  🙂

  Po prostu – gównokracja.
  Admin

 12. Yah said

  Wpłaty do budżetu UE są jakąś częścią wpływów z VAT. Ponieważ paliw i gazu ziemnego używają wszyscy i są to produkty obłożone VAT-em ….. już wiemy dlaczego wysokie ceny paliwa i najwyższe ceny gazu ziemnego w Europie – aby zwiększyć wpływy podatku VAT, a wiec pośredni wpływy do budżetu UE.

  I już widzimy kto zyskał na wysokich cenach gazu – nie Waldemar tylko Bruksela.

 13. Zerohero said

  @Zbyszko

  Nie stałoby się tak gdybyśmy weszli w sojusz z Rosją. Rosja ma nóż na gardle, jest kilka razy słabsza od Zachodu i nie dysponuje wyrafinowanym matriksem agentur, organizacji i stwarszyszeń. Ten sojusz byłby również niesymetryczny, ale mniej. I byłby to faktycznie sojusz obronny. Rosja nie będąc potęgą przemysłową byłaby skłonna otworzyć przed nami rynek. Nie miałaby również ambicji tworzenia i narzucania nam ideologii, bo wspólczesna Rosja nie ma ideologii. Same zalety.

  Dlatego masońska agentura konfliktuje nas z Rosją. Robi tak abyśmy nie mieli wyboru i NATO/EU było jedynym „sklepem” w mieście dyktującym ceny.

 14. BJP said

  Polska ma w UE „swojego” krola Europy niejakiego Donalda T. Ma tez „swojego” komisarza. Ma „swoich” parlamentarzystow (nie wszyscy tego samego pokroju). Ale te szabesgoje chca zniszczyc nasz kraj w imie ideologii antyludzkiej, dla swojego portfela i dla korzysci wszelkiej masci psychopatow na stanowiskach politycznych.
  Gdzie my jestesmy?
  Nawet osoby slabo wyksztalcone wiedza doskonale, ze tak sie zyc nie da.

 15. JerzyS said

  Polska powinna natychmiast wprowadzić powszechny dostęp do broni,
  a Polacy powinni dokonywać zatrzymania obywatelskiego każdego Niemca który wtargnie w nasze granice!
  Ochroniarz obcy powinien na 6 miesięcy przed wjazdem zgłosić taki zamiar, a Polskie władze miałyby zawsze odmówic mu wjazdu z bronią do Polski. mamy przecież policje a on telefon!

  Żebranie powinno być karalne.
  Nie chcemy ich pieniędzy i niech nie sięgają po nasze
  Niech Unia nie ustala nam w jakich papierkach mamy jeśc cukierki i z jakim logo!

  Winni wpłacania „składek” ~do mUE, bez wcześniejszych gwarancji pomnożenia wpłaty ,
  powinni stanąć przed sądem,
  a na to artykułów aż nadto!

 16. NICK said

  „Polska powinna natychmiast wprowadzić powszechny dostęp do broni,”

  Też tak myślałem i pisałem.

 17. re1truth2 said

  Re 6
  Panie Dziadzius należy promować język Polski, a nie obce.
  Po prostu to jest Gównokracja i Gównokraci ci ‚brukselczycy’.

 18. Jan Stanisław said

  Liberum Veto ! Mości Panowie hajda do szabel i bić Bruxelczyków …(((-:
  A moze sprawdzić te paragrafy co to ich nikomu nie chciało się wcześniej przeczytać
  nanieść poprawki i odesłać biurokratom ?! Tak tylko nieśmiało sugeruję zanim krew się poleje na barykadach …

 19. wanderer said

  re 12,13
  Co do broni – popieram w calej rozciaglosci.

 20. AlexSailor said

  Bzdury.
  Polska ma zapłacić ponad 19 miliardów złotych jako składkę do UE.
  Potrącić z niej te 800 milionów, jako że instytucje UE nie były w stanie przez 12 lat wskazać złych procedur przetargowych w Polsce, więc nie wypełniają swoich obowiązków, a kto wie w ilu jeszcze przypadkach nie dopilnowały wypływu pieniędzy z płaconych składek.

  Koniec.
  Prosto, kulturalnie, wstrzymane pieniądze ze składki, do czasu wyjaśnienia i ukarania winnych urzędników i ich przełożonych.
  Gwarantowana wypłata dotacji w ciągu tygodnia.

  A, i wszystko oczywiście z troski o UE i jej pomyślność.

 21. Adam Ryglowski said

  Ad 14 ) – Panie J.S . – ANI LIBERUM VETO , ANI DO SZABEL – 🙂
  po prostu zacząć MYŚLEĆ , a potem DZIAŁAĆ !!!!!
  ( mamy wzór POWSTANIE WIELKOPOLSKIE !!!
  Tylko Tam , sto lat temu każdy SWOJAK ( pogardliwie , ZŁOŚLIWIE nazywany przez innych ) – PYRA – BYŁ SZANOWANY I TO CZY BYŁ BIEDNY , CZY ULTRABOGATY,
  BO W SZ Y S C Y wiedzieli , że na jednym „wózku jadą”)

  Barykad NIE BĘDZIE – BO SUROWIEC ” ZA DROGI „.
  – Kto je zbuduje , i po co ? ( jak za nimi p u s t o ! )
  – Biedny nie dotrze , – a reszta ” drużyny wodza ” ma
  POPAS ( np.świeża koniczyna , lub owies dla koni )
  🙂
  😦

 22. głos z nikąd said

  Artykuły, panie Jerzy, są do przestrzegania przez biomasę, znaczy się przez ludzi, czyli przez nas. Oni sa od pisania paragrafów, a nie od ich przestrzegania. Rząd nie pracuje dla dobra Kraju i Narodu, i nawet nie reprezentuje samego siebie. Że też muszę podkreślać takie oczywiste oczywistości. Ze strony rządu wystarczyłoby, żeby po prostu nie przeszkadzał żyć i już byłoby dobrze. Ale to są za wysokie oczekiwania od rządu, albowiem rząd jest od tego, żeby przeszkadzać żyć. I dlatego wyłażą takie absurdy jak wstrzymywanie częściowych zwrotów sum wpłacanych przez nos jako haracz kosztem mieszkańców danego terytorium, w tym przypadku Polin.

  A broń palna będzie dostępna w Kraju, nie ma obawy. Ale jeszcze nie teraz. Dopiero wtedy, gdy podziały wśród ludu będa na tyle wielkie, że będzie pewność, że Polacy się nawzajem wystrzelają. Jak na razie na to sie nie zanosi, więc będa tylko srebra stołowe wykonane z miękkiego plastiku w kontynentalnym Kitaju.

 23. Marucha said

  Re 1:
  Zanim się obudziłem z popołudniowej drzemki, już Panu odpowiedziano (#10). Kluczem są dobrosąsiedzkie stosunki z Rosją.
  UE to kolos na gównianych nogach.

 24. Na wszystkie lewackie zaczepki proponuję …. dostęp do broni. W ten sposób Polacy mogą odzyskać swój własny kraj.
  np. dyskusja o pampersach – dostęp do broni
  dyskusja o pedofilii clintonów – dostęp do broni
  dyskusja o łodziach podwodnych – dostęp do broni
  Niedługo napisze o tym piosenkę!

 25. Jan Stanisław said

  Panowie co tak za Bronią gardłują to chyba dawno w kraju nie byli ?! A może tylko zapomnieli jaki Polak wyrywny do bitki, zwłaszcza jak wypije ! Dać każdemu klamkę do ręki to się w Polsce
  grabarze z robotą nie ogarną ! Taki mamy klimat…nie polecam!
  A jak się w Polsce zrobi prawdziwa zadyma to o żelastwo nie będzie trudniej jak o flaszke wódki ! Wszędzie tak jest…

 26. Dziadzius said

  @16, Re1truth2,
  a teraz z humorem — Niestety kazdy jezyk nawet i Polski czasmi nie posiada takiego slowa ktore by precyzyjnie [oops znowu obce slowo] opisalo pewna sytuacje [oops i znow nie Polskie slowo] Faktem [ znow nie Polskie slowo] jest ze w Polskim slowniku nie ma takigo slowa ktorego by mozna bylo uzyc w zamian i uzyc publicznie[ i znow nie Polskie slowo] i bez rumiencow u slabszych sluchaczy – no nie slabszych- a raczej bardziej czulych na nieprzyzwoite slowa.
  Slowo kakistocracy jest LEGALNYM [ oops nie Polskie] slowem w jezyku angielskim a ja patrzac na historyczny/etymologiczny [ znow nie Polskie slowo] rodowod tego slowa podalem je jako bardziej inteligentne[ znow nie Polskie slowo] slowo by zlego „go**iarza” w rzadzie, publicznie[ znow nie Polskie slowo] nazwac, zlym „go**iarzem” w rzadzie i to bez obawy o rumience..

 27. Adam Ryglowski said

  Ad 25) – Panie Janie Stanisławie .
  UWAŻAM , ŻE TAK N A L E Ż Y – wręcz TAK MUSI NASTĄPIĆ . Broń ma mieć KAŻDY , a nie tylko bandyta…
  ….
  Moja ,św. p. matka mawiała – jeden dzień w roku powinien być dniem WOLNOŚCI SZOFERSTWA .
  Kto chce ,i ile wypije , i ma chęci na jazdę – DROGA WOLNA!

  Sądzę , że po takich 2 -3 dniach „wolności” – Polandia zrównałaby się z G.B. – w sprawach wypadkowości .
  ( wiadomość stara , sprzed 2-4 lat – 2x więcej ludzi + 4x więcej samochodów — 2x mniej wypadków / ofiar + )

  To samo z bronią P. Janie
  Dziki Zachód nie wystrzelał się ( tylko skasowano – i my wiemy , kto – czerwoną rasę ).

  a na banialuki , że ktoś tam , kogoś tam — radzę przeanalizować — były tam osoby , z ESTABLISHMENT’u?

 28. Maćko said

  16 Nick – a moze pan nam wytlumaczyc CO KOGO MOZE OBCHODZIC, ZE PAN COS JUZ TU NAPISAL????
  Megaloman.

 29. Boydar said

  Panie Macka, Pan to od Polaka chyba jeszcze w ryj nie zaliczył, dlatego tak lekko sobie poczyna, ale wie Pan, wszystko się zdarzyć może. I nie podnoś Pan, że ja straszę, bo przecież i tak nie sięgnę, ale kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Nie wierzę, że durny jesteś Pan tylko tutaj; tak się w prawdziwym życiu nie zdarza.

 30. re1truth2 said

  Re 26
  Przypudrować rumieńce.
  To tak jak na kopalni, jak ie walniesz to nie zrozumie co się do niego mówi.
  Albo tak jak z tą Marysią co powiedziała do T,fuska – zdrajca.

  Jak by to był Maryś, to przywalił by dosadniej ‚łódzkiemu obszarnikowi’ z Gdyni i nie szczerzył by więcej zębów jak niedorobiona ‚brukselka’. G..nokrata.

 31. Marucha said

  Re 25:
  Ot, Polacy „nie dorośli” do posiadania broni.
  Mogą ją mieć tylko bandyci.
  Ciekawe, że legalnie posiadaną bronią praktycznie nie dokonuje się przestępstw…

 32. vv said

  .taka nagroda za polski przekręt z przetargiem na caracale,.. nagrodą z akcję samung czepińskiego była afera karabinowa ,.. tak zawsze kończą się poddańcze handle polskich kundli z usiawcami,… a będzie jeszcze gorzej, … chyba zę trump polaków uratuje bo sami już tego nie potrafią…..

 33. vv said

  .lubimy hasełka bóg , honor ojczyzna,…a wychodzi demon, cwaniactwo i niewola,.. ludzie bez boga, honoru i ojczyzny,.. wszyscy inni winni tylko nie oni..

 34. […] z:  https://marucha.wordpress.com/2016/11/14/ue-coraz-bardziej-bezczelna-wstrzymuje-wyplate-pieniedzy-dl… […]

 35. Maciek said

  29. Uderzyć w Nicka a Pajac się odezwie! Skąd to małpie pokrzykiwanie w stylu bezmozgowego osiłka klasowego?

  31. Marucho, broń w Polsce mają siły trzymające w ryzach okupowanych tubylców oraz przestępcy.
  Pozostają jednak nam miecze, łuki, maczugi, buzdygany, szable czy wreszcie broń czarnoprochowa.

  Zamiast oglądać Karate Dzieci w tivi lepiej ruszyć doopska i ćwiczyć sztuki walki.

 36. Głos z nikąd said

  Najbardziej niebezpieczną bronią jest człowieczy umysł..

  I oni o tym wiedzą.

  Dlatego sztuki walki rozmaitej będą też nielegalne. Myślenie, jesliby udało się to wyegzekwować, to też byłoby nielegalne. Na dzień dzisiejszy myśleć to tylko obciach.

  Takoż panie Maćku, wkrótce w Starym Kraju będzie jak w US. Każdy mieszkaniec popełnia zbrodnię od trzech do pięciu razy w ciągu każdego dnia, nawet o tym nie wiedząc.
  Tak ustawodawstwo rozdmuchało regulacje najprzerozmaitsze.

 37. Peryskop said

  Re 22
  Admin : UE to kolos na gównianych nogach.

  Bingo !

  Tylko nieco deprymuje fakt, że nikt z szacownych dyskutantów nie wskazał, że EUtanazja to jest de facto próba kontynuacji Świentego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Judeo-Teutońskiego, dla zmyły zwanego „niemieckim”.

 38. Zbyszko said

  Marucha @23 w pełni się zgadzam. Tylko jak przekonać o tym te ogłupione mohery z RM i KODu? Które pomerdańce, za darmo się wykształcili za komuny, jeździli na darmowe (albo prawie darmowe) wczasy zakładowe (lub z FWP), nikt ich nie przeganiał, ani nie kazał im kupować licencji, gdy chodzili do lasu zbierać grzyby czy jagody (nawet ich zawozili autokarami zakładowymi), do specjalisty chodzili tego samego dnia po otrzymaniu skierowania od lekarza rejonowego, zakłady pracy dawały im różne deputaty a dzieci prawie za darmo korzystały z letnich i zimowych kolonii i obozów (3tygoniowe kolonie letnie kosztowały 100zł, przy zarobkach ok 1300zł. Teraz zaroki takie same a kolonie dwutygodniowe dla dzieci kosztują ok 2tyś zł). Kościoły były pełne, bo nikt nie deprawował dzieci i młodzieży (pornografia była ,ścigana. obecnie w ramach „wolności”, jak wiemy, jest w kioskach, a pedalskie organizacje oficjalnie molestują dzieci w szkołach i przedszkolach)… ITD, ITP ale ogłupione pomerdane mohery dają się rozjechać czołgiem za kaczora albo tego od KODu (zapomniałem tego nazwiska… i dobrze, bo nie zaśmieca mi pamięci)…

 39. Putinistka said

  Osobiście polecam Systemę. Trenuję co prawda jako jedyna kobieta, ale czuję bezpieczniejsza. Skóry za darmo nie oddam a i wytrzymalsza jestem 🙂

 40. tratatatata said

  Wszystko co bije w antypolski reżim PiS/OUN/UPA jest dobre dla Polski i Polaków. A więc UE wstrzymuje wypłaty nie dla Polski tylko raczej dla Polin. I dobrze robi, bo z takich dopłat korzyści będą mieli tylko przedstawiciele reżimu PiS/OUN/UPA a nie Polacy. Pierwszy z brzegu przykład, który pokazuje pod kogo reżim realizuje te tzw. inwestycje.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inwestycje-bezrobocie-rynek-pracownika-praca,126,0,2189438.html

 41. towarzysz0 said

  Ad 39
  Pani Putinistko!
  Proszę trochę dokładniej o Systemie

 42. Yah said

  Ad 39

  Tak a props Systemy.

  Czy można biec po lesie, w ciemności nieznana ścieżka i nie przewrócić się. Tak można. Podświadomość w ciemności widzi to co świadomość nie dostrzega. Trzeba tylko zaufać ….

 43. NICK said

  Maciusiu dzieciaku… machanie witkami a la karate?
  Bruce Lee zdobywa świat; hi, hi.

  Zacznij pan od procy, lepiej.
  (35)

 44. Putinistka said

  P. Yah

  😉 intuicja oddech spokój to najważniejsze w Systemie zgadza się.

  P. Towarzysz0

  Systema to rosyjski system/sztuka walki czerpiąca z dorobku sztuk walki świata wschodniego. To nowa wersja Sambo możnaby rzec. Są cztery odmiany systemy: policyjna, dla służb specjalnych, sportowa i najłagodniejsza dla użytku cywilnego. Uczy posługiwania się przedmiotami codziennego użytku jako bronią, ale kładzie nacisk na samoobronę bez broni tzw. nagi wojownik. Jest czysto praktyczna. Nie ma w tym pokazówki jak w większości wschodnich sztuk walki. Wykorzystuje przede wszystkim sytuacje typu bardzo bliski kontakt z przeciwnikiem. Gdy juz koleś przykłada Ci nóż do szyi albo po prostu zaczyna się bić. Systema nie ma też żadnego zaplecza filozoficznego typu „magia energii” i „modlitwy do drzewek”. Czysta samoobrona. Polecam.

  Brzmi konkretnie i sensownie.
  Admin

 45. Putinistka said

  Rozgrzewka np. obejmuje przyjmowanie ciosów z zasłoniętymi oczyma, czasem dodatkowo wiąże się kończyny i na kucka przyjmujesz kopniaki i pchnięcia, ale próbujesz się nie przewrócić. Czołganie ze związanymi kończynami, bieg na wdechu potem bieg na wydechu.. Rozgrzewka więc wygląda z punktu widzenia obserwatora jak forum Stowarzyszenia Pacjentów Polskich Domów Wariatów, ale gdy przechodzisz do właściwych ćwiczeñ, wiesz, że to wszystko takie głupie nie było. Dobre też dla niskich osób, które w stójce szans nie mają.

 46. towarzysz0 said

  Ad 44
  Pani Putinistko!
  Cwiczy Pani samodzielnie? Jest to już w Polsce? Dlaczego, np. nie Jiu Jitsu, albo np. nie sambo (samooborona biez oruzhija).

 47. Yah said

  Ad 43

  Panie Nick, tak sobie myślę, że opcje są dwie:

  – lekarstwa w chacie się gdzieś zapodziały;
  – dorwano się do laptopa lekarza w zakładzie zamkniętym. 😉

  Zresztą, Pan lepiej potrafi postawić diagnozę 🙂

 48. Putinistka said

  ad. 46

  Mówiłam, że ćwiczę w grupie. Jestem jedyną kobietą w grupie, co źle świadczy o samych kobietach (ostatnio gołymi rękoma ktoś zadusił dwie dwudziestolatki w Polsce, bezbronne owieczki).

  Sambo u mnie nie ma w okolicy poza tym odnoszę wrażenie, że Systema jest bogatsza wersją Sambo wszak Systema to też samoobrona bez broni głôwnie.

  Nie pociągają mnie sztuki walki z kijami np. czy potrzebujące sporego dystansu albo powierzchni. Dodatkowo Systema zacnie wygląda w praniu: takie magiczne sztuczki.

  Ale co kto lubi.

 49. towarzysz0 said

  Panie Nick i Yahu!

  Po jakiego traciś swój bezcenny czas na te docinki onlinowe. Nie wiadomo, czy w realu nie okazałby się ten czy owy zupełnie inaczej.

  A jak macie czas, to proszę, opisujcie, dzielcie się doświadczeniami, jaki budujecie swą OSADĘ,(rozumiem to jako ostoję ludzi, istot i rzeczy prawdziwych). A może by stworzyć taki bank wymienny informacją, osobną rubrykę. Na pierwszy ogień – dostarczenie rodzinie prawdziwego wyżywienia. Kolejny temat – zapewnienie obrony rodzinie. Tu Pani Putinistka dzieli się konkretnymi doświadczeniami. Co prawda, to powinno bardziej mężczyzn interesować

 50. towarzysz0 said

  Ad 48
  To, że ktoś zadusił młode kobiety, to mówi, że bardzo źle o nas mężczyznach – dlaczego nikt nie obronił. I dlaczego były same, bez ochrony męskiej. Kto je same z domu wypuścił.

  Rozumiem, że w czasach genderowskich (a one są nie od paru lat, lecz stopniowo rozwijają się od Georg Sand, z jej spodniami i paleniem papierosów). to brzmi, co wyżej, dziwacznie.

 51. Yah said

  Ad 49

  Panie Towarzyszu, pożartować sobie czasami trzeba. Ja uwielbiam ….. nabijać się z siebie – najlepsza zabawa i człowiek nabiera do siebie dystansu. A że od czasu do czasu ponabijam się z innych ….. taka ludzka słabość. Nie mniej częściej nabijam się z siebie.

  Wie Pan, że tego większość nie rozumie, nie wie o co chodzi. Ludziom do głowy nie przychodzi, ze siebie można żartować.

 52. Yah said

  Ad 51

  O jaki grafoman w 51 ze mnie wyszedł – 3 razy „siebie ” 🙂

 53. Putinistka said

  ad 48

  Morderstwa na kobietach w wykonaniu panów czy na odwrót zawsze się zdarzało. Już nie przesadzajmy z podciąganiem genderyzmu do uczenia się samoobrony.

 54. Putinistka said

  Anyway,

  Polecam

 55. towarzysz0 said

  Ad 53
  Nie mówię, że Pani, trenując, postępuje źle. Joanna d’Arc walczyła, widocznie, zabrakło mężów prawdziwych, już wtedy.

  Choć, nie wątpliwie, trenując, nabiera Pani cech męskich. Proszę tego nie odbierać, jako złośliwość. Lubię czytać Pani posty.

 56. Boydar said

  @ Towarzysz0 (50)

  „… dlaczego były same, bez ochrony męskiej. Kto je same z domu wypuścił …”

  Tu jest jeszcze jeden aspekt, taki bardziej ulotny. Ta banda gnoi (R.Reagan, podobno) nie może zobaczyć, że się boimy, nawet nasze kobiety nie. Pytanie jest raczej, dlaczego ich nikt nie pomścił. Nie jestem za „dziesięciu za jednego”, ale jeśli zamordowano kogoś z naszych, następnego dnia ubijamy jednego z unych, z listy, a lista wisi i jest publicznie dostępna. Po co my mamy pilnować gdzieś u kogoś porządku, niech sam pilnuje.

 57. towarzysz0 said

  Ad 56
  Tak, tak. Jak to pisał STerligow, w Czeczenii sądy rodzicielskie nie ważą się odbierać dzieci do rodzin zastępczych. Będzie pomszczone.

 58. towarzysz0 said

  Ad 51
  Panie Yah. Ależ oczywiście, ja też nie wyobrażam kontaktowanie z niektórymi moimi kolegami, jak ustawiczne żartowanie, szydzenie, docinanie. Ale w realu.

  A swoją drogą, muszę przyznać, w zagłobowaniu chyba nikt nie dorówna Panu Boydarowi.

  Ale jednak, szkoda na to czasu. Gdy widzę, że któś mi tylko przysrać klapnięciem klawiatury chce, to go ignoruję.

 59. Boydar said

  Ależ Towarzyszu … 🙂

 60. towarzysz0 said

  Panie Putinistko!

  O jaką Systemę chodzi? Bo w necie jest mnóstwo systemów walk, może jakieś nazwiska? linki?

 61. Maciek said

  36. GZN – jak beda nielegalne to cos innego wymyslimy. Kazde chlopczyny potrafia wnosic odrobine dobrego do wspólnego wysilku. W Korei jest stricte ferboten bron palna no to sie morduje nozami kuchennymi. Tego jeszcze nie zabronia. A jak zabronia, to sie pojawi karate z Okinawy, gdzie nikt nie mógl miec nawet noza kuchennego a jedyny w wiosce byl przykuty lancuchem na placu i tam nosilo sie mieso do ciecia. Ludzka inteligencja w masie jest przeogromna, tylko trzeba sie laczyc a nie oddzielac.

  39. Putnistko – gratuluje! Warto cwiczyc. Warto poznawac swoje mozliwosci. Sztuk walki orientalnych nie nalezy lekcewazyc, tylko korzystac z ich dorobku zgromadzonego w ciagu setek lat obserwowania ludzkich reakcji. Sanshi, na przyklad, to swiadomosc otoczenia i samego siebie. Egzotyczna nazwa, ale myslac systemowo za slowem kryje sie pragmatyczny sens. Podobnie na ciele sa czule punkty wiec znajac je mozna je uzyc aby bronic sie bez wysilku a sprawiajac drugiej osobie paralizujacy ból. Gratuluje raz jeszcze. Uszanowania i powodzenia we wciaganiu kolezanek czy rodziny do tego cwiczenia.

 62. Putinistka said

  ad. 60 ta Systema: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Systema
  Cech męskich charakteru nabrałam owszem, z czego raczej się cieszę, ale nie zasługa Systemy w tym. Kobiety z reguły interesują się sprawami elementarnymi i mało wzniosłymi (i dobrze, bo któż inny byłby w stanie wytrzymać płacz dziecka?). Jest grupa kobiet, które preferują męskie towarzystwo i wybierają typowo męskie dziedziny działalności – zwykle są zatwardziałymi antyfeministkami (kiedyś chyba pisałam o swoim negatywnym stosunku do kobiet) i nie akceptują bzdetów typu parytety. Teraz oczywiście rozmaitym feministkom wydaje się, że robią dobrze. W rzeczywistości przeszkadzają swymi głupimi pomysłami takim kobietom jak ja, a przy okazji psują bardzo kobiece kobiety (z charakteru, bo posiadanie cech męskich charakteru nie zwalnia mnie z noszenia szpilek i sukienek).

  ad. 61 Systema ich nie lekceważy. Po prostu czerpie z nich najbardziej praktyczne chwyty. Dlatego jestem przeciwna nazywaniem systemy „sztuką” walki. To system. Sztuka musi być widowiskowa. Systema zdecydowanie nie jest. Ona jesf po prostu skuteczna. Inaczej nie korzystałoby z niej FSB.

 63. Putinistka said

  P. Maciek: dzięki 🙂 koleżanek praktycznie nie mam. Z rodziny już tylko ojca. Koledzy póki co trochę się boją no pompki trzeba umieć robić, a u panów w moim wieku to kiepsko wychodzi (20-25 r.ż.) 😉

 64. Putinistka said

  Feministki kochają się w Obamie.
  Kobiety kat. kobiecej kochają Trumpa.
  Kobietom mojego typu podoba się Putin.

  Mówię o kobietach z UE. Bo Rosjanki to co innego hahaha

 65. towarzysz0 said

  Pani Putinistko.

  Osobiście. Na temat kobiet. Tak sądzą, sadzę, mądrzy ludzie. Z tego zrozumiałem, że feministki, które nie chcą zrozumieć, że ich rola jest zgoła odmienna od roli mężczyzny, programują w dłuższej perspektywie dramat w postaci depresji. ciężkiej depresji, rozczarowania, pełnego załamania, utraty sensu.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11430&Itemid=46
  http://militia-immaculatae.org/userfiles/files/TN_04_14.pdf
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1901

 66. revers said

  Zaby tylko UE, ale Niemcy ida za ciosem i karza sluchac siehttp://wrealu24.pl/polityka/2602-musicie-popierac-plan-niemcow-bo-nie-bedziecie-bezpieczni-bezczelne-slowa-niemieckiego-polityka-do-polakow-grozba

  jak to grozi niemiecki polityk Wellmann, widac ze piec i ruszta krematoryjne Budreusa nie wyszly z uzycia i czekaja na swoje kolejne 5 minut.

 67. revers said

  http://wrealu24.pl/polityka/2602-musicie-popierac-plan-niemcow-bo-nie-bedziecie-bezpieczni-bezczelne-slowa-niemieckiego-polityka-do-polakow-grozba

 68. Cierpiacy said

  # 48 “Sambo u mnie nie ma w okolicy poza tym odnoszę wrażenie, że Systema jest bogatsza wersją Sambo wszak Systema to też samoobrona bez broni głôwnie.”

  To z Pani szczesciara. U mnie w okolicy jest szambo i jak wieje to trudno wytrzymac.
  Chetnie bym sie zapoznal z Systemem, ale czy zabije fetor? Prosze laskawie o detale.

 69. Yah said

  ad 66 i 67

  ….. i bardzo dobrze bo wreszcie to coś co nazywa się”polskimi politykami” będzie musiało wziąć za coś odpowiedzialność. Teraz będą mogli się wykazać swoja „niezłomnością” w walce z Niemcami o Ziemie Odzyskane. Ciekawe czy dalej będą rzucać „dowcipne” teksty o pomnikach żołnierzy radzieckich ?

  Miejmy nadzieje, że historia się powtórzy ….. w postaci farsy – będzie bezpieczniej dla nas.

 70. Yah said

  ad 63

  „panów w moim wieku to kiepsko wychodzi (20-25 r.ż.”

  Szanowna Pani, to żart ?

 71. Maciek said

  62 Putinistko – 25 rok życia? Znaczy się trudno każdemu w takim wieku robić pompki na jednej ręce, ale na obu??? my to po 20 i z poklaskiwaniem za pośladkami. Normalka, no nie? Albo z podwójnym przed nosem. Ok, trochę przesadzam, ale z jednym klapnięciem to chyba każdy potrafi.

  Systema czy nie systema, karate, krav maga, kung fu, savat, thai box… mamy wszyscy dwie nogi, dwa kolana, dwa łokcie, dwie pięści i czoło, więc nie ma cudu. Każda szkoła walki dojdzie do tego samego optimum. Innego nie ma i nie będzie nigdy.

  Trzeba bardzo uważać, aby nie wpaść w pułapkę „mistrza” – gdyż każdy rozwija swój styl, który pasuje do jego wydolności fizycznej i zmysłowej. Taki Mass Oyama rodzi się raz na 100 lat. Ze względu na swoją fizjologię i motywację.

  Ogólnie, oglądając rózne style, widać wyraźnie, że mistrzowie na szczycie mało się róznia w esencji.

  Warto zauważyć, że najprostsze i najskuteczneijsze chwyty, które nie będą poparte duchem i sercem, będą nieskuteczne. Widać to w kumité na tatami. Technika w konfrontacji z determinacją zawsze ustąpi.

  Summum wojownika, jest wygrać bez konfrontacji.
  Ale to nie dla kolków czy chlopców.

  Uszanowania
  Maciek

 72. re1truth2 said

  Re 42
  Zawsze chodziłem w nocy na polowania bez latarki. Intuicyjnie wyczuwam drzewa i gałęzie w ciemności, ale to lata praktyki? przyzwyczajenia. Podchodziłem ścieżkami wydeptanymi w lesie przez zwierzynę, nie duktami leśnymi… chyba, że powrót do domu. Niekiedy robiłem 7-8 kilometrów w zimę w kopnym śniegu…

 73. Putinistka said

  Tak Panowie. Młodzi mężczyźni to teraz faceciki a nie mężczyźni, choć bywają wyjątki.

 74. Yah said

  Ad 72

  „Zawsze chodziłem w nocy na polowania bez latarki. Intuicyjnie wyczuwam drzewa i gałęzie w ciemności, ale to lata praktyki? przyzwyczajenia. Podchodziłem ścieżkami wydeptanymi w lesie przez zwierzynę, nie duktami leśnymi… chyba, że powrót do domu. Niekiedy robiłem 7-8 kilometrów w zimę w kopnym śniegu…”

  Panie , toś Pan prawdziwy biały człowiek z krwi i kości 🙂

  Weź Pan kogoś nocą do lasu. Ze…ra się ze strachu. Ja mówię – czego się boisz baranie. Ludzi? Ich nie ma boja się lasu jak ty. Zwierząt? One boja sie ciebie bardziej niż ty ich. Wiadomo nocą jest adrenalina, bo być musi, Jak by nie było to coś z nami jest nie tak.

 75. Yah said

  Ad 73

  Ja mam taką koncepcję Droga Pani. Większość pieczywa jest produkowana z dodatkiem soi ( polepszacz). Soja zawiera estrogeny no i z mężczyzny robi się ….. facecik. Trzeba odstawić chłopczykom to badziewie z soją to może coś z nich jeszcze wyrośnie.

 76. wanderer said

  Nic nie wyrosnie, Panie Yah. To pokolenie jest stracone.
  Moze nastepne jak kurz opadnie, przesiane, znow bedzie silne jak drzewiej bywalo.

Sorry, the comment form is closed at this time.