Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ambasador Polski w Kijowie: spalenie ukraińskiej flagi było prorosyjską prowokacją

Posted by Marucha w dniu 2016-11-16 (Środa)

Zdaniem polskiego [polskiego? – admin] ambasadora na Ukrainie, Jana Piekło, spalenie flagi w niebiesko-żółtych barwach 11 listopada było prorosyjską prowokacją, za którą odpowiada „prorosyjska atmosfera w Polsce”.

– To była czysta prowokacja, zaaranżowana przez prorosyjską atmosferę w Polsce – powiedział polski ambasador w Kijowie, Jan Piekło cytowany przez ukraińskie media za agencją Interfax.

– Uważam, że więcej tego rodzaju prowokacji dopiero będzie mieć miejsce. Rosja próbuje zantagonizować Polaków i Ukraińców, próbuje nas podzielić.

Piekło powiedział również, że Rosja próbuje zdestabilizować zarówno Ukrainę, jak i Unię Europejską. Podkreślił jednocześnie, że Warszawa wciąż wspiera sankcje wymierzone w Rosję w związku z wojną w Donbasie i aneksją Krymu i utrzyma swoje stanowisko, dopóki nie zostaną wdrożone ustalenia z Mińska.

Wcześniej ambasador Piekło, zapytany o milczenie Polski w obliczu „wielkiej kampanii antyukraińskiego wandalizmu” [chodziło o niszczenie pomników i nagrobków członków OUN-UPA, z których część jest postawiona nielegalnie – red.] zapewniał, że sprawcy tych czynów zostaną ukarani.

– To nastąpi, (…) jestem pewien, że ludzie odpowiedzialni za ten akt wandalizmu zostaną ukarani – mówił Piekło, jeszcze przed incydentem z flagą.

Ukraińskie media podają, że podczas Marszu Niepodległości 11 listopada br. nieznani, zamaskowani mężczyźni spalili flagę Ukrainy, a następnie zostali pobici przez polskich nacjonalistów. Podkreślono również, że w związku z incydentem ukraińskie MSZ wystosowało notę dyplomatyczną do Polski.

Jak informowaliśmy, kwestia ta była również przedmiotem rozmowy Ołeha Syniutki, szefa państwowej administracji obwodu lwowskiego z goszczącym na Ukrainie marszałkiem Senatu, Stanisławem Karczewskim. Syniutka zwrócił mu uwagę na „sytuację dotyczącą niszczenia ukraińskich pomników i symboli w Polsce”. Odniósł się m.in. do spalenia rzekomej ukraińskiej flagi na Marszu Niepodległości i niszczenia nielegalnych pomników UPA w Polsce, domagając się ukarania sprawców.

Po Marszu w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się informacje, że nieznani sprawcy w rzeczywistości zniszczyli flagę Górnego Śląska, która posiada bardzo podobne barwy, ale w odwrotnym układzie niż flaga Ukrainy. Miała ona zostać wcześniej odebrana jednej z uczestniczek Marszu, należącej do opolskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

Przedstawiciele tej organizacji, w tym prezes Bartosz Berk oraz szef MW na Górnym Śląsku Mateusz Musiał nie mają wątpliwości, że zniszczono flagę Górnego Śląska, a nie Ukrainy. Media na Ukrainie odrzucają jednak tę tezę i podają, że polska policja celowo próbowała sugerować, że nie zniszczono flagi Ukrainy, ale Górnego Śląska.

Uatoday.tv / Unian.info / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Tego bełkotu probanderowskiej szumowiny nie da się skomentować w sposób cenzuralny.
Admin

Komentarzy 15 do “Ambasador Polski w Kijowie: spalenie ukraińskiej flagi było prorosyjską prowokacją”

 1. Moher49 said

  Pan Piekło to ukraińska V-ta kolumna na terenie Polski. Ukraińska diaspora ma tysiące swoich agentów we wszystkich władzach RP. Wcale się ze swoją działalnością nie kryją. PiS i PO im sprzyja. ABW śpi.

 2. tratatatata said

  Piekło jako polski ambasador to żywy dowód na to, że PiS to partia szatańska, chazarska i banderowska.

 3. cadyk z Radomska said

  To była flaga Arki Gdynia

 4. Zdziwiony said

  Milczenie jest mową tak potężną, że sięga tronu Boga żywego,

  milczenie jest mową Jego, choć tajemną, lecz potężną i żywą.

  św. Faustyna

 5. Wymowne, pasujące nazwisko.

  A co do początku artykułu, to poprawka: „Według żydowskiego, polskojęzycznego ambasadora (…)”

 6. snag said

  Jeśli wasi ‚ambasadorowie’ są na takim poziomie i nie mają innego zajęcia to zmiłuj się Panie … nad wami ,…

  … gdybym chciał liczyć spalone flagi Stanów w Stanach po elekcji Trumpa ,…

  Ech, nie odstają od poziomu ambasadorów USA.
  Admin

 7. Maćko said

  Ambasadorzy USrAela to wysokiej klasy agenci, manipulatorzy, prowadzacy destabilizujace dzialania w danym kraju dla korzysci wlasnego. No i Israhella. Porównywac ich do tych szmat, co urzeduja w wiekoszci ambasad Polski jest niepowazne. Tylko w malych i malo znaczacych krajach pojawiaja sie dobrzy dla Polski ambasadorzy.

 8. Boydar said

  Podobno tylko jeden kraj na świecie był bezpieczny do tej pory – nie miał u siebie ambasady USA. Ale, jak to mówią, panta rhei

 9. Putinistka said

  ad. 3 P. Cadyk – mistrz xD

 10. u said

  Jak sie czyta o tym piekle, ktore tworza nam pieloszczyki w stylu bohatera powyzszego tekstu to naprawde czlowiek nie moze powstrzymac sie od obluzgania tej swoloczy. Ciekawe dlaczego pieklo zostalo wydelegowane do banderowa? Akurat trafilo to „wyroznienie” w pieklo. I pieklo nas osmala chociaz zadna nasza zasluga w wydelegowaniu piekla do piekielnego sasiada. Niech smali d.pe kaczorowi zamiast narodowi.

 11. Inkwizytor said

  Typowa banderowska k.rwa i ci co go tam wysłali również na czele z Banderosławem Kaczyńśkym

 12. Marian said

  Ad. 11.

  Słuszna uwaga Panie Inkwizytorze, skupiamy się na małej banderowskiej k.rwie na kluczyk nakręcanej, a zapominamy kto go tam wysłał, czyli o całej tej antypolskiej talmudyczno-banderowskiej bandzie PiS z Banderosławem Kalksteinem na czele. Piekło to tylko czubek piekielnej góry PiS, a swąd siarki i zgniłego czosnku uderza od każdego pisiora.

 13. morgan said

  Facet powinien zmienic nazwisko. Taki zabieg jest w Polsce „trendy” od setek lat.

 14. peacelover said

  …a po co ten syn belzebuba tak broni tej upadliny ?

  a ?!

  by patroszenko go wypatroszyl i w czesciach podeslal do USrahella …!

  …..(ale) czoskowego nikt nie chce ((???!!!)) (oni wola gojow !) (??)

 15. Maciuś said

  1. Moher. Panie, przecież jak ma ABW nie spać, jak to jedna banda żydo chachłacka, opłacana z budżetu państwa. Mnie to wcale a wcale nie dziwi.

Sorry, the comment form is closed at this time.