Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Guy Verhofstadt: PiS to europejski Trump

Posted by Marucha w dniu 2016-11-16 (środa)

Unijny krzykacz Guy Verhofstadt znów atakuje Polskę. Tym razem w artykule „Europejski Trump” dla dziennika „Handelsblatt” zestawia rządzący PiS z Donaldem Trumpem [!! – admin].

Politykowi nie podobają się kampanijne zapowiedzi Trumpa odnośnie wsadzenia za kratki Hillary Clinton. Analogię do tej sytuacji widzi nad Wisłą.

„Niestety polityczny cynizm nie ogranicza się do Stanów Zjednoczonych. Obecny polski rząd pod przewodnictwem partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która niespełna rok temu doszła do władzy, też wykazuje się podobnymi autorytarnymi skłonnościami i szybko realizując swoje cele, nie respektuje zasad prawnych” – napisał.

Belg ma tu na myśli działania partii Jarosława Kaczyńskiego w kwestii pociągnięcia do odpowiedzialności szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Zarzuca PiS-owi tworzenie teorii spiskowych. „Wyposażonemu w te teorie spiskowe Kaczyńskiemu chodzi o to, aby uniemożliwić Tuskowi drugą kadencję urzędowania na czele jednej z trzech najważniejszych instytucji Unii Europejskiej, dlatego pyta: tego rodzaju osoba na czele Rady Europejskiej?” – stwierdził.

„Polska po zakończeniu zimnej wojny była wizytówką Europy Środkowej. Tymczasem jednak PiS sięga po całkowitą władzę i próbuje przy tym przejąć kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym (TK), jak i mediami publicznymi i spec służbami. (…) Zamiast umacniać znaczenie Polski dla NATO i jej pozycję jako silnego, respektowanego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, PiS jak opętany omija łukiem to, co nowoczesne”.

„Jest raczej niemożliwe, że UE i inne międzynarodowe gremia znajdą rozwiązanie politycznych problemów Polski. Polacy mogą zrobić to tylko sami” – skonstatował Verhofstadt. [No właśnie, tylko sami. Więc odstosunkuj się od Polski, debilu – admin]

http://parezja.pl

Komentarzy 20 to “Guy Verhofstadt: PiS to europejski Trump”

 1. Joannus said

  Może ktoś odpowie, czy słowo guy to samo co po polsku gej, bo nie znam angielskiego.

  Nie, nie.
  „Guy” to znaczy mniej więcej „facet”, „gość”.
  Tradycyjnie w odniesieniu do mężczyzn, ale w naszych czasach również kobiety mówią o sobie „guys”.
  Pedał to „gay”.
  Admin

 2. tratatatata said

  Teutożydzi coś ostanio coraz częściej chodzą koło Polin. Ewidentnie coś mają do Poliniaków.

 3. Re 1:
  „Gay” to także zawłaszczone słowo. Ono właściwie oznacza „radosny”.

 4. Guy to po polsku Wit.
  La dance de saint Guy, to taniec św. Wita, inaczej pląsawica, czyli to, co w polityce wyprawia Guy Verhofstadt (Wit Verhofstadt).

  Pląsawica ( patrz np. http://www.poradnia.pl/taniec-sw-wita-czyli-plasawica.html ):

  „Pląsawica, zwana chorobą św. Wita, była w mrocznej epoce średniowiecza swoistym piętnem, nasuwającym przypuszczenie o związkach chorego z siłą nieczystą. Niewytłumaczalne ówcześnie, niezależne od woli grymasy twarzy, ruchy tułowia i kończyn kojarzono z demonami, a nie z chorobą ośrodkowego układu nerwowego. Wszystkie przyczyny choroby i dzisiaj nie są znane, lecz wiemy na jej temat bez porównania więcej, co sprawia, że chorym można pomóc, choć ich wyleczenie nie jest możliwe. Pląsawica nie należy współcześnie, na szczęście, do chorób popularnych – rozpowszechnienie tej choroby ocenia się na ok. 5–10 przypadków na 100 000 osób.”

  Wniosek: O ile w naturze pląsawica występuje rzadko, o tyle jej polityczną formę można łatwo zaobserwować w Unii .http://www.quizz.biz/uploads/quizz/652973/28_T65md.jpg

 5. Alina said

  Zwieracze facetowi puściły …. Skończyła się epoka bezczelnego lewactwa w UE więc trzęsą sie portki pętakom. Przecież w najbliższym czasie dzisiejszy parchlament europejski będzie się składał z samych Trumpów .. A ci mogą wpaść na pomysł, żeby odebrać wszystkim unijnym cwaniakom .nadprzyrodzone przywileje w postaci darmowego życia do końca życia.

 6. NC said

  „Politykowi nie podobają się kampanijne zapowiedzi Trumpa odnośnie wsadzenia za kratki Hillary Clinton.
  Analogię do tej sytuacji widzi nad Wisłą”

  Ten osobnik wymaga natychmiastowej interwencji psychiatrycznej. Ale właśnie dlatego interwencji nie będzie, a typek będzie nadal sprawował funkcję „posła” do PE, bo właśnie takich dyspozycyjnych sprostytuowanych pajaców europejskie żydostwo potrzebuje w tym kabarecie.

  Ale mogliby go przynajmniej wysłać do ortodonty, i do fryzjera.

 7. u said

  Sadze, ze Guy Verhofstadt w niedlugim czasie bedzie Trumpowi rozslawiona przez Sikorskiego – „laske robil.” Tak to jest z takimi trutniami, ze jak przejrza wlasciwie na slipia to bezwstydnie robia zwrot i kadza nastepnemu krolowi. No, ale jak madry krol to wie, ze takich to nalezy strzec sie jak ognia i ugasic na czas, no bo zrobia pogorzelisko, zdradza bez wahania. Roj takich ideowcow doprowadzi a w zasadzie juz doprowadzil do rozpadu unijnego korytka, bo tacy nie mysla o tym co wazne nawet dla ich wlasnych potomnych a tylko ogladaja sie na „sznurki.”

 8. Marta1973 said

  Wielka rzecz – wypociny gazety Handełes Blat 🙂

 9. awkzim said

  Moim skromnym zdaniem porównywanie PiS, a raczej Super-, NadPrezesa jest po prostu obrazą Prezydenta Elekta. A swoją drogą, ostatnimi czasy, coraz więcej polityków, i marionetki udające polityków , zapominają że mowa jest srebrem a milczenie złotem.

 10. Zerohero said

  Bełkot. Nie ma żadnej analogii między Trumpem a PiS. Oni zajmują odmienne stanowiska w b.wielu (poważnych) kwestiach.

  Oczywiście. Verhofstadt to zarówno idiota, jak i skurwiel. Świetnie pasuje do Unii.
  Admin

 11. Siekiera_Motyka said

  Dostał listę „Talking Points” i to wykonuje jak dobra marionetka.

 12. Maćko said

  11. S_M – Dokladnie. Uzyteczny ignorant. Moze nawet wierzy w to co bredzi.

 13. RomanK said

  Zara zara..o co chodzi??? Ze gosciu sie martwi …jego sprawa..polityczny cynizm…slowo klucz wyjasnioa wszystko…
  Prosze rzuccie okiem na Krotki Wypis z Talmudu pani Boni ,jaki wisi niczym matzeva na Glownej stronie Gajowki z prawej strony …
  Im wiecej gojow na stanowisku tym wiekszy cynizm polityczny….
  TO ostyrzezenie w strone PiSu….bo jak przepowiadalem od dziesiecioleci rezerwuar sie kurczy….kadry siem kruszom..a stare odchodzom na zauzonom..mimo ze dobrze platnom…

 14. Barko said

  # 1 W tym wypadku to literowka. Zamiast Guy winno byc rozczochrany Huy.

 15. jowram said

  Kto stoi za demonstracjami ulicznymi przeciw Donaldowi Trumpowi?

  W 2007 r. MoveOrg wyłoniło z siebie jeszcze potężniejszą organizację – tym razem międzynarodową – o nazwie AvaazOrg. Jej przewodniczącym jest Kanadyjczyk Ricken Patel – absolwent filozofii w Oksfordzie, pochodzący z żydowsko-hinduskiej rodziny. Dyrektorem zarządu i współtwórcą AvaazOrg jest Eli Pariser, któremu warto poświęcić parę słów. Pariser jest bowiem wynalazcą tzw. filter bubble czyli algorytmu sieciowego, pozwalającego błyskawicznie prześledzić historię dotychczasowych wejść internauty i sporządzić jego profil polityczny w momencie, gdy wpisuje hasło do wyszukiwarki Google, Facebook i Yahoo. Dzięki temu, internauta o np. liberalnych poglądach politycznych otrzyma inny zestaw odpowiedzi, niż konserwatysta. Po angielsku nazywa się to Personalized Serach. Przykładowo: liberałowi, który wpisuje hasło „British Petroleum” wyświetlą się linki do wyczerpujących informacji m.in. o katastrofie na platformie wiertniczej Deepwater Horizon w 2010 r., gdy konserwatysta otrzyma tylko ogólne informacje o historii firmy, jej aktualnej działalności, zarządzaniu itd.

  Pokutujący Łotr , 15 listopada 2016

  http://www.ekspedyt.org/pokutujacy-lotr/2016/11/15/55644_kto-stoi-za-demonstracjami-ulicznymi-przeciw-donaldowi-trumpowi.html

 16. Lovshak Ruskij Szpion said

  Nihil novi sub sole

  Jeden żydobolszewik poucza i daje lekcję Polsce i Polakom, a główna bolszewicka Maciora Makrela niby to dziękując wyboru w jednym zdaniu przypomina i poucza Trumpa. To trzeba miec tupet. Nigdy ten papet Makrela nie wyjdzie z syndromu posluchu starszym z wielkiego syjonu, …. Masz maciorewicz też nie może wyjść z matrixa. on tak szczeże nienawidzi wielkiej Polski i Polaków, tak instrumentalnie nas traktuje…
  Utwierdza mnie to w przekonaniu że trzeba jak najszybciej podziękować Helmutowi za jakże cenne nauki….

 17. NICK said

  Makrela jest ‚Damą’.
  We grze: szach-mat.

  Nie jest pionkiem na szachownicy świata.

  Laufry na koniach?
  Popylają, strasząc szachem.
  Do mata?
  Daleko.

 18. z głową w chmurach said

  Pedał to „gay”.
  Admin

  Gay to pedał co jeździ mercedesem i na nim wisi złoto. Taki zwykły pedał nazywa się pedał.

  🙂 – admin

 19. Rezystencjusz_WlkPL said

  Wątpię, czy „un” by się chciał od Polski odstosunkować. Bo to nie kulturalny i pełen godności ziomek Gothego z przybudówkami w Niderlandach, lecz imitator i plugawca krwi elit Europejczyków – jeden z wielu. Zwróćcie uwagę na górną powiekę nad jego lewym okiem, opadającą jak zasłona w świątyni Uru Salem, jak też na dziwnie wygięte od spodu konchy uszne i na jakby szersze niż u rasowego Germanina nozdrza:
  >http://static0.demorgen.be/static/FOTO/pe/16/11/10/large_184240.jpg

  Z innych interesujących cech, oczka tego jegomościa są trochę zbyt spuchnięte, jak na europejskie etno-standardy, przy czym spojrzenie zdaje się wskazywać na „cynicznego wampira”, upojonego własnym jego sukinsyństwem i cwaniactwem na szkodę wielu:
  >https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/euobs-media/73d11a9f3331c1a4a7b35e1fcafa757c.jpg

  A tu wygląda jak skrzyżowanie kontraktowego świrusa unych – Leszka Bubla, z jakimś bardzo żywiołowym kozaczkiem z osiedla:
  >http://www.voyagesphotosmanu.com/Complet/images/guy_verhofstadt_belgium.jpg

  …i o wyrazie twarzy typu Agnieszka Holland – co nie znaczy wszak od razu, że Holandię lub Belgię reprezentująca:
  >http://www.gutierrez-rubi.es/elecciones-europeas-2014/wp-content/uploads/2014/03/Guy-Verhofstadt.jpg

  Wniosek? Z tego „chłopaczka z podwórka miejskiego” to jest taki sam „Belg”, jak z Marca Dutroux przykładowo. Którego po serii brutalnych gwałtów na dzieciach, z głodzeniem ich na śmierć włącznie – bronił następnie główny rabin Belgii, po czym sprawę w mediach dość szybko wyciszono.

  Pytanie: Czy nie wstyd tamtemu strugańcowi jaśnie było, że jego rodak psuje opinię całej sforze obrzynków, a ukrywanie tego przed ludźmi może sprawę jeszcze bardziej zaognić???
  Odpowiedź: Wstyd raczej nie, bo wstydu une euro-pejsy nie znają. Ale dla protekcji całej grupy interesu, było to niezbyt dobre posunięcie, przyspieszające planetarną akcję H2.

 20. Spojler said

  @16 said… on tak szczeże nienawidzi …

  Polecam uwadze: https://pl.wiktionary.org/wiki/szczerzy%C4%87 bo dzieci gimnazjalne mogą czytać
  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.