Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Musicie popierać plan Niemców, bo nie będziecie bezpieczni”. Bezczelne słowa niemieckiego polityka do Polaków! Groźba?

Posted by Marucha w dniu 2016-11-16 (środa)

Karl-Georg Wellmann udzielił wywiadu w Deutsche Welle i powiedział, że „zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich powinno być dla Europy i Polski sygnałem do przebudzenia”.

Następnie „wydał instrukcje” Polsce jak mamy postępować i o myśleć o nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych. Czyżby zaczęły być szeroko słyszalne „krzyki przed spaleniem”?

– Wybory w USA są dla nas wszystkich, ale szczególnie też dla Polski sygnałem alarmowym (…) Na razie nikt nie wie, czego można się naprawdę spodziewać po przyszłym prezydencie, ale wypowiedzi Trumpa o polityce zagranicznej w czasie jego kampanii są alarmujące – powiedział Karl-Georg Wellmann.

Aby uwiarygodnić swoje słowa, stwierdził, że Trump ma Putina za męża stanu.

Polityk niemiecki mówił, że decydujące dla relacji transatlantyckich i bezpieczeństwa w Europie będzie, czy Trump potraktuje kwestie polityki zagranicznej i obronnej poważnie, czy też będzie kontynuował dotychczasową retorykę.

– Z tych wyborów dla Europy wynika przede wszystkim jedno: trzymać się razem jako wspólnota państw i bezpieczeństwa. Zwłaszcza zapowiedzi o wycofywaniu się USA z międzynarodowych konfliktów nie wróżą nic dobrego”.

I dodał, że należy się liczyć, z tym, że Stany Zjednoczone będą się również wycofywały z dotychczasowego zaangażowania w Europie.

Najciekawsze są słowa Wellmana skierowane bezpośrednio do Polaków

– Historia pokazała, że w ciągu ostatnich 100 lat Polska pozostawała osamotniona (…) Polacy byli sami w walce z Rosją i z hitlerowskimi Niemcami, a potem pozostawiono ich samych sobie w Jałcie i Poczdamie (…) Historyczna nauczka z tej przeszłości dla Polski jest tylko jedna: nigdy więcej w pojedynkę! Polska musi popierać niemiecki plan porządku w Europie, bo wtedy będzie bezpieczna- powiedzial.

Odniósł sie też do słów Jarosława Kaczyńskiego o priorytetowym partnerstwie z USA; Wellmann ocenił to jako „fatalną lekkomyślność”. [co akurat jest prawdą – admin]

Czyżby był to pierwszy krzyk przerażenia magnatów unijnych? Boją się, że Polska może więcej zyskać [zyskać! – admin] na współpracy z USA niż wspólnota? Czas pokaże.

– Polsko, Europa jest Twoim przeznaczeniem! – dodał na zakończenie rozmowy z DW.

http://wrealu24.pl/

Komentarzy 29 to “„Musicie popierać plan Niemców, bo nie będziecie bezpieczni”. Bezczelne słowa niemieckiego polityka do Polaków! Groźba?”

 1. Putinistka said

  Tak. Niech zajmą się Niemcy dalej swoimi czołobitnymi pokłonami w kierunku USA. Traktatami Paryskimi zobowiązali się do tego. Nawet własnego wywiadu już nie mają bo wszelkie kanały komunikacyjne im podporządkowali łącznie z systemem edukacji. Pani Merkel była podsłuchiwana w pełni legalnie.

 2. Joe said

  To nie jest krzyk magnatow unijnych.To jest krzyk izraela,ktory w takich sytuacjach zawsze najglosniej krzyczy Aj..Waj.
  Spoko.Pan Trump ma za soba Magnatow Republikanow ktorzy sa chyba z lepszej gliny jak POuczajacy Wellman z bardzo „pieknym nazwiskiem”.. jaszcze piekniejszym jak POuczajacy kiedys prezydenta Czech… nijaki Bandit.

 3. tratatatata said

  Panie Wellman, tak się składa, że to wy żydzi nie czujecie się bezpiecznie (i słusznie), więc straszycie tak z przerażenia, co my Polacy i Rosjanie zlewamy ciepłym słowiańskim moczem. Nie wiem gdzie się pochowacie jak wszystko się zacznie, bo wszędzie będą na was czekały wypielęgnowane drzewa z mocnymi gałęziami oraz zaostrzone pale. Czy porządek zrobią z wami Amerykanie, Niemcy, Francuzi, muzułmanie czy Bracia Słowianie, w zaistniałej sytuacji geopolitycznej wasz los wydaje się przypieczętowany.

 4. adsenior said

  Co wellman wyślecie wermacht, tak jak w 1939 roku, z misją szkoleniową do Polski, by nauczyć Untermensch’ow – podludzi jak patrzeć na świat??

 5. Zerohero said

  Historia pokazała, że w ciągu ostatnich 100 lat Polska pozostawała osamotniona (…) Polacy byli sami w walce z Rosją i z hitlerowskimi Niemcami, a potem pozostawiono ich samych sobie w Jałcie i Poczdamie (…) Historyczna nauczka z tej przeszłości dla Polski jest tylko jedna: nigdy więcej w pojedynkę! Polska musi popierać niemiecki plan porządku w Europie

  1. no właśnie o to chodzi, że w 1939 Polska niemieckiego planu nie popierała.

  2. Judeoniemiaszek łagodzi Niemców dodając „hitlerowskie”, ale Rosję utożsamia z ZSRR. Rosja to nie ZSRR. Na szczycie władzy nie było tam Rosjan.

  3. W pojedynkę? przecież od 1945 Polska nie działała już samotnie. Dobrze wiemy jak to być w kolektywnym „sojuszu”.

 6. Zerohero said

  Wellman – nazwisko jak pewnej prukwy z TVN którą lansują na wielkiego filantropa. Prukwa dostała pracę po znajomości (jest nudna i antypatyczna) zarabia miesięcznie cenę nowego samochodu i jeszcze głośno się chwali, że przeznacza pieniądze dla biednych.

 7. jednoznaczny said

  Pocieszajacym jest, ze Polak zauwaza, ze to zyd wrzeszczy a nie Niemiec.

 8. takatam said

  Z innej beczki, ale coś cicho o tym na portalach: http://www.rp.pl/Gospodarka/161119439-Sejmowa-podkomisja-ds-TTIP-dziala-mimo-zwyciestwa-Donalda-Trumpa.html#ap-1

 9. Leszek Karpinski said

  Ma chłop rację, nigdy w pojedynkę, lepiej razem z Ruskimi Niemcy rozpier….., powinno się udać.

 10. Listwa said

  Dyplomacja butem i pejczem. Zapomniał że mamy 6 sąsiadów. Jakoś Białorusi nie straszy.
  Roman Dmowski powiedział kiedyś, gdyby nie wojna (1914) to by nas w zaborze pruskim wyrugowali całkowicie,

 11. Yah said

  Ojoj Welmann, a jak nie to co ? Wy wejdziecie kontynuując tradycje wypraw turystycznych na ziemie polskie? A może przyjdzie zły Putin ?

  Straszyć to możesz, ale Niemców, a masz czym. No bo chyba po to nawpuszczaliście tych swoich gości. z Afryki in Bliskiego Wschodu.

  Jak by w Warszawie były polskie rządy odpowiedź powinna być jedna – zmasowane i skuteczne kontrole we wszystkich niemieckich firmach. Pieniądze poszłyby na …..sfinansowanie deficytu budżetowego.

  Tak powinno być, a że nie rządzą Polacy …..

 12. Maćko said

  Na nieszczescie nadetych durniów jest wszedzie pelno no i niekoniecznie oni o czyms decyduja:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Karl-Georg_Wellmann

  Mozna do niego napisac i mu nauragac…
  Partner
  Karl-Georg Wellmann
  Berlin
  +49 30 88 00 97-47
  +49 30 88 00 97-99
  k.wellmann@heuking.de

 13. peacelover said

  …troskliwy sie znalazl ???!!!

 14. Zbyszko said

  A skąd ten się urwał:-) kim on tam jest w tym przedsiębiorstwie Deutchland GmBH?

 15. NC said

  Znamienna wypowiedź chazara Wellmana, bo:

  1. Na wycofaniu się USA z aktywnej polityki w Europie oczywiście skorzystaja Niemcy, (tz. państwo niemieckie).
  2. Ale niemieccy chazarzy, tacy jak Wellmann, moga utracić swoje wpływy, i zapłacic za obłedną polityke imigracyjna.
  Więc chazar boi sie o swoja kasę i nie tylko..

  Strategiczne partentstwo PiS z USA jest idiotyzmem, bo nowy prezydent USA nie jest zainteresowany urządzaniem Europy, ani nawet nie wie, co to jest PiS. Przewiduję pworót PO do głównej roli.

 16. Kubuś Fatalista said

  Niech Niemcy najsamprzód zważają na siebie. Nie wiem czy to co podaję poniżej jest na pewno prawdziwe, ale na pewno jest szokujące: https://gloria.tv/article/cwQ8z8RPcxJ13N6nh14eefNQY

 17. ojojoj said

  khazarian komunisten juden banditen

 18. Peryskop said

  Jane Burgermeister skojarzyła, że bieżąca „ptasia grypa” w Niemczech została wybuchnięta w sfrustrowanych niemieckich mediach nazajutrz po wyborach wygranych przez Trumpa !

  Okazało się też, że Trumpowi wyznaczono kilkunasto-dniowy termin na zgłoszenie 4 tys. nazwisk swojej administracji !

  Według doniesień koalicyjne partie rządu Angeli M. uzgodniły już, że ich kandydatem na urząd kanclerza BundesRepublik FinanzAgentur GmbH w przyszłorocznych wyborach będzie obecny Minister Spraw Zagranicznych Frank-Walter Steinmeier.

 19. Maćko said

  18 Peryskopie, slyszalem, ze poprzednia falszywka z ptasiom grypom posluzyla zydowskim handlarzom do wyeliminowania polskich producentów kurczaków i wejscia na opuszczone przez nich rynki.

  Moze teraz chca wyeliminowac niemiaszków? Podobno sprzedaz kurczaków niskiej jakosci drastycznie wzrasta w grudniu.

 20. ad.12 Macko

  mozna e-mailem: karl-georg.wellmann@bundestag.de

  Alles Schall und Rauch: Den Kriegshetzer Wellmann sollte man anzeigen http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2013/08/den-kriegshetzer-wellmann-sollte-man.html#ixzz4QCH2jLVT

  w tym artykuliku pt( w tlumaczeniu na polski) :” naganiacza do wojny Wellmanna powinno sie oskarzyc ” celowo podano jego adres e-mailowy i zachecono do wysylania mu opierdzielu.

 21. Peryskop said

  Re 19

  Pisał o tym m.in. dr J.Jaśkowski.

  W kwestii „wyeliminowac niemiaszków” trzeba by zdefiniować co to jest za ŻYWIOŁ. A to jest diablo trudne zadanie, przez ten ich charakterystycznie posplatany – jak to nazywam – AMALGAMAT.

  TEUTOŃSKI.

  Jane B. „po przejściach” mieszka w Grecji, w Larisa, gdzie dzielnie kontynuuje swoje boje z bezprawiem NWO.

  https://birdflu666.wordpress.com/

  Wniosek z jej postów, że Alexis Tsipras też kameleon.

  A prawosławne mnichy wokół św. góry Atos
  to przykrywka mafii z Ros-koneksjami.

  Więc wszędzie „dobrze”, gdzie nas nie ma 😦

  I boday KAŻDA RELIGIA to ustafko-przykryfka.

  Z jednym wszakże wyjątkiem, którego enigmę przezornie zachowam sobie „w sercu”.

 22. Peryskop said

  Re 18 (semi-auto)korekta

  @P: …Frank-Walter Steinmeier to kandydat na urząd prezydenta, a nie kanclerza.
  Kanclerz rządzi, prezydent pełni tylko funkcje reprezentacyjne.

  Kto będzie kanclerzem – nie wiadomo*. Mówi się, że Merkel będzie kandydować po raz czwarty.

  ===

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-11-16/merkel-przedstawila-steinmeiera-jako-kandydata-na-prezydenta/

  „Kanclerz Angela Merkel przedstawiła w środę ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera jako wspólnego kandydata koalicji rządowej na prezydenta Niemiec. 60-letni polityk SPD zostanie wybrany 12 lutego 2017 r. na następcę Joachima Gaucka.”

  ===

  Z tym, że sytuacja jest dynamiczna, i być może kandydaci zostaną przestawieni.

  Np do akcji wchodzi Karl-Georg Wellmann…

  *obronna dr med Ursula Gertrud van der Leyen ?

 23. Joannus said

  Jak świat światem nie będzie Niemiec Polakowi bratem.

  Kiedy była szansa na utrzymanie bytu i wzmocnienie I Rzeczypospolitej, przez przyjęcie wyciągniętej dłoni Katarzyny. Otumanieni i płatni ”patrioci” nabrali się na lep Fryderyka tzw. zachodu w ujęciu współczesnym, gwarantującego bezpieczeństwo. Co po tym nastąpiło nie trzeba przypominać.
  Jednakże tamten okres ma wiele wspólnego z tym co się obecnie dzieje. Oby tylko finał się nie powtórzył

 24. anonim said

  Ciekawe czym tym razem przekupią władców Polin Anglicy….

 25. tratatatata said

  Polskojęzyczne żydki piszczą i straszą Trumpem. Na ich miejscu też byłbym zestrachany. Skończy się jankeska ochranka w Europie, skończy się i żydkowa bezkarność.

  http://www.tvn24.pl/prof-osiatynski-przez-wybor-trumpa-ludzie-beda-ginac,692493,s.html

 26. Peryskop said

  Re 23
  Joannus, gratuluję bystrości historyczno – asocjacyjnej.

  Też uważam, że wiele kluczy do zrozumienia obecnych wydarzeń UKRYwają przed nami pod warstwami wielowiekowych rozgrywek o władzę, o szmal i zaspakajanie hedonistycznych zachcianek.

  Gojówka spełnia jednak dobrze swą zapasową misję pozareligijnego rozwoju przedgrobowego 🙂

 27. VA said

  Agenda dla zniszczenia NIEMIEC

 28. Stella189 said

  Możesz Polaków szwabie w dupę poałować a warunki możesz dyktować swojej Heldze jeśli ją masz.Brudasy z wami robią co chcą im jakoś nie macie odwagi stawia warunków bo nie macie jaj.Spierdalać!

 29. Grażyna said

  nakazy pod groźba nie są dobrym planem dyplomacji
  prostackie polajanki dla Polaków ?nie tędy droga.

Sorry, the comment form is closed at this time.