Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Sól już zwietrzała

Posted by Marucha w dniu 2016-11-16 (środa)

W wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Repubblica” papież Franciszek powiedział między innymi, że: „Ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówi o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni, mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga. To im musimy pomóc, by osiągnąć równość i wolność”.

Najwyraźniej papież Franciszek zna komunizm głównie z kultowej piosenki komunistów, to znaczy – „Międzynarodówki”, w której rzeczywiście znajduje się inwokacja do „ludu ziemi”: „Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie, których dręczy głód” – ale chyba nie wie, że to tylko propaganda, że „lud” (co to u diabła w ogóle jest ten cały „lud” i czym się różni od ludzi?

Chyba tym, że ludzie rzeczywiście istnieją, podczas gdy „lud” – tylko w umysłach doktrynerów, co to dostali się „w szpony hipostaz”: „Kto w szpony dostał się hipostaz, rzeczywistości już nie sprosta” – przestrzega poeta – i to się właśnie sprawdza na nieszczęsnym papieżu Franciszku) – więc „lud” jest inną nazwą mięsa armatniego, przy którego pomocy żydokomuna dokonuje destrukcji wszystkich organicznych więzi i instytucji społecznych, z Kościołem katolickim na czele, by – doprowadziwszy całe narody do stanu bezbronności – poddać je bezlitosnej eksploatacji zbójeckiej międzynarodówki.

Poza tym Chrystus nigdzie ani nigdy nie mówił, że jacyś „wykluczeni” mają „decydować” W odróżnieniu od papieża Franciszka, Chrystus bowiem miał poczucie rzeczywistości i nie wygadywał głupstw. Albo ktoś jest „wykluczony” a więc – pozbawiony możliwości decydowania – albo to właśnie on ma „decydować” – ale w takim razie już „wykluczony” nie będzie. To pewnie mieli na myśli komuniści, kiedy w „Międzynarodówce” wyśpiewywali: „dziś niczym – jutro wszystkim my!” „Wszystkim” – a więc i o wszystkim decydujący.

Tego rodzaju myślenie jest zupełnie inne od chrześcijańskiego, a przynajmniej takiego, które dotychczas z chrześcijańskim utożsamialiśmy. Bo komuniści nigdy nie myśleli jak chrześcijanie, ani nie myślą tak również teraz. Chrystus mówił: „daj!”, podczas gdy komuniści mówią: „bierz!”

Jeśli papież Franciszek nie zauważa tej różnicy, to przynajmniej powinien zauważyć 100 milionów śmiertelnych ofiar komunistycznego eksperymentu. Skoro jednak nie zauważa ani jednego, ani drugiego, to chyba nie ma już żadnego powodu, byśmy się jego deklaracjami przejmowali.

Tym bardziej, że jednoczesne osiągnięcie równości i wolności jest bardzo mało prawdopodobne. Zwolennicy równości muszą bowiem dużych obcinać, małych naciągać, grubych uciskać, a chudych nadymać – nawet wbrew ich woli, co trudne jest do pogodzenia z wolnością.

Wydaje się, że papież Franciszek wygaduje głupstwa. To podważa autorytet papiestwa, a nawet gorzej. „Wy jesteście solą dla ziemi – mówił Jezus do Apostołów – Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.” – napisał św. Mateusz. I chyba tak się niestety stało.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 41 to “Sól już zwietrzała”

 1. Maćko said

  Niby madry czlowiek, ten Bergolio, a nie wie, ze komunizm wymyslono tylko po to, aby korporatokracja mogla sterowac masami?

 2. Zerohero said

  Watykan przyłączył się do walki z CO2, do wspierania islamizacji Europy, a także zachował zaskakujące milczenie w kwestii spisku bankierów i genezy ostatnich kilku wojen. Bergolio afiszuje się poparciem dla biedaków, ale knuje z Rockefellerami, spotyka się z Zuckerbergiem. Aparat propagandowy Watykanu w Polsce szczuje Polaków na Rosjan, ale nakazuje wielbić Żydów.

  Bergolio wszystko rozumie, on naiwny ani głupi nie jest.

 3. Boydar said

  Podobno na placu świętego Piotra, nie da się wyrwać płytek chodnikowych ani bruku. Stąd tyle głupot słychać. Za dokładnie (niech pan jeszszszcze rasss spyta)

 4. Wełna said

  Ja tam się nie znam na komunizmie, ale czy w Niemczech za Hitlera to panował komunizm? (skąd te 100 milionów)
  Nieskromnie zauważę, że kapitalizm ma na sumieniu dziesiątki razy więcej ofiar. (jeśli przyjąć, że w bolszewicka Rosja była komunistyczna)

 5. Zbyszko said

  Szkoda, że Kościół nie ogłosił tego z ambon a Gierka, że: Polacy, macie pracę, możecie za darmo szkolić swoje dzieci, może się za darmo leczyć, wy i wasze dzieci jeździcie za darmo (albo prawie za darmo) na wczasy, kolonie i obozy, macie tanią komunikację (bo dochodowe przewozy towarowe zarabiają na te niedochodowe osobowe), deputaty itd, itp…
  Teraz, to jest już pozamiatane…

 6. Greg said

  Sól zwietrzała, dlatego Sanhedryn zwraca się do Trumpa i Putina o odbudowę Świątyni Salomona!!
  http://tradcatknight.blogspot.com/2016/11/trump-zionist-puppet-sanhedrin-asks.html

 7. Joannus said

  Ad 5
  Panie Zbyszko ”Kościół” za Gierka miał inne zadanie. Zgodnie ze scenariuszem wykazywać jak krzywdzeni są robotnicy i chłopi.

 8. PiotrZW said

  lud
  1. warstwa społeczeństwa utrzymująca się z pracy najemnej, głównie robotnicy i chłopi;
  2. ludzie zamieszkujący wspólne terytorium, mający wspólną kulturę i język, lecz niemający świadomości narodowej; plemię, szczep;
  3. dawniej:
  a) ludność wiejska;
  b) wojsko, żołnierze

  Słownik Języka Polskiego. Mógłby sobie St. Michalkiewicz kupić. Można nawet natrafić na tzw. bookcrossingu za darmo.

  Mogłby też trochę poczytać o Wiośnie Ludów (1846 r.), o ludowych strojach, zwyczajach, mądrościach itd.

  ——
  A wie Pan, że jeśli chodzi o współczesność, to przyznam rację red. Michalkiewiczowi.
  Admin

 9. PiotrZW said

  „Poza tym Chrystus nigdzie ani nigdy nie mówił, że jacyś „wykluczeni” mają „decydować” W odróżnieniu od papieża Franciszka, Chrystus bowiem miał poczucie rzeczywistości i nie wygadywał głupstw. Albo ktoś jest „wykluczony” a więc – pozbawiony możliwości decydowania – albo to właśnie on ma „decydować” – ale w takim razie już „wykluczony” nie będzie.”

  Przeciwieństwa słowa „wykluczony” w powyższym znaczeniu: „włączony” ew. „należący do”.

  Wyrazy bliskoznaczne (synonimy) słowa „decydować”: orzekać, osądzać, postanawiać, przedsiębrać, rozgrywać, rozporządzać, rozsądzać, rozstrzygać, rozwiązywać, stanowić, uzgadniać, wyrokować,

  Pytanie za pięć złotych: Czy ktoś „nie należący do” nie może w określonych sytuacjach podejmować decyzji?

  St. Michalkiewicz ma w ogóle problemy z religią chrześcijańską:

  „Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim (w znaczeniu właśnie: ważnym, podejmującym decyzje – PiotrZW), niech będzie sługą waszym.”

  Czy Bóg może być człowiekiem? Logicznie biorąc, albo jest ktoś Bogiem, albo jest człowiekiem. Nie trzeba rozwijać tej myśli.

  ——
  A dwoista natura Chrystusa?
  Admin

 10. Bronisław said

  Re: 2. Szanowny Pan Zerohero!

  Pisze Pan, że: „Bergolio wszystko rozumie, on naiwny ani głupi nie jest.”!!! Podzielam Pana opinię, a nawet więcej, obawiam się, iż człowiek ten wraz ze swoimi „kompanami”, zgodnie z objawieniami z La Salette, prowadzi Rzym do utraty Świętej Wiary!!!
  Gorąco się modlę o to, aby jak najmniej ludzi, najlepiej w ogóle, nie dało się uwieść, jak jestem przekonany, tym oszustom!!!
  Pozdrawiam Pana serdecznie!

  Króluj Nam Chryste!!!

 11. ojojoj said

  bo jak w klasie jest geniusz a reszta uczniow to pacany, to oczywiste jest ze jak sie wszystkich zrowna to wszyscy zostana geniuszami 🙂

 12. NC said

  ” komuniści myślą jak chrześcijanie”.
  To mi wystarcza.

 13. NC said

  Re 4, Wełna
  „Nieskromnie zauważę, że kapitalizm ma na sumieniu dziesiątki razy więcej ofiar”
  Może jakiś przykład liczbowy?
  Te „dziesiatki razy wiecej” niż 100 milionów przekraczają liczbę ludności świata w połowie XX wieku, a jednak Wełna przeżyła?

  ——
  Rozłóżmy to na okres, powiedzmy, 200 lat…
  Admin

 14. Boydar said

  Ma Pan rację, Panie NC (12); nie mamy jednak pewności, czy właśnie nie jesteśmy wystawiani na próbę.

 15. Yah said

  Ad 9

  „St. Michalkiewicz ma w ogóle problemy z religią chrześcijańską:

  „Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim (w znaczeniu właśnie: ważnym, podejmującym decyzje – PiotrZW), niech będzie sługą waszym.”

  Myślę, że jest odwrotnie, problem ma papież bo słowa Ewangelii rozumie na wspak.

  Przytoczmy nie wyrwane z kontekstu zdanie tylko całość.

  Wtedy podeszła do Niego matka synów Zebedeusza ze swoimi synami i oddając Mu pokłon, o coś Go prosiła. On ją zapytał: «Czego pragniesz?» Rzekła Mu: «Powiedz, żeby ci dwaj moi synowie zasiedli w Twoim królestwie jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie». Odpowiadając Jezus rzekł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić?» Odpowiedzieli Mu: «Możemy». On rzekł do nich: «Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale [dostanie się ono] tym, dla których mój Ojciec je przygotował».
  Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: «Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu».

  Z całości nie wynika to co powiedział papież czyli że „„Ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówi o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni, mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga.(…)”

  To nie o to chodzi. Chrystus powiedział wyraźnie, że chcąc pełnić władzę trzeba być sługą i niewolnikiem wobec RZĄDZONYCH, a nie trzeba być biednym , żeby rządzić.

  „Czy Bóg może być człowiekiem? Logicznie biorąc, albo jest ktoś Bogiem, albo jest człowiekiem. Nie trzeba rozwijać tej myśli.”

  Drogi panie Piotrze nie trzeba bo ……. to herezja monofizytyzmu potępiona na soborze chalcedońskim w 451 roku.

 16. Yah said

  Ad 14

  Tak Panie Boydar jesteśmy wystawiani na próbę przez Pana Boga naszej ……. inteligencji w rozumieniu Ewangelii. Stoją wskazówki jak byk, co w takim wypadku robić . I co ? I nic. No ale jak większość błędnie pojmuje pojecie Kościoła to do jakiej instancji ma się zwrócić z reklamacją.

  Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

  Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.

  Jest napisane ? Jest napisane. Chrystus dał nam gotowe rozwiązanie ? No i ……..

 17. SHREK said

  Dlaczego tak trudno do nas Katolikos dociera co sie dzieje ?

 18. Dictum said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kolejne-herezje-bergoglio-2015-05

 19. pawel said

  ad 16. Yah

  Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! – czy można to odnieść do hierarchii KK również?

 20. Zerohero said

  Kapitaliści z Wall Street sponsorowali bolszewików, więc zbrodnie komuny ZAWIERAJĄ się w zbrodniach plutokracji.

 21. PiotrZW said

  Ad. 15
  „Z całości nie wynika to co powiedział papież czyli że „„Ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówi o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni, mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga.(…)” To nie o to chodzi. Chrystus powiedział wyraźnie, że chcąc pełnić władzę trzeba być sługą i niewolnikiem wobec RZĄDZONYCH, a nie trzeba być biednym , żeby rządzić.

  Mnie chodziło o pokazanie na przykładzie, że w Ewangelii nie obowiązuje zasada wyłączonego środka. W chrześcijaństwie można być panem i sługą jednocześnie, a nawet im bardziej ktoś ma chęć panować, tym bardziej powinien służyć. Ta logika dwuwartościowa zastosowana do Ewangelii jest o dupę rozbić.

 22. Yah said

  „W chrześcijaństwie można być panem i sługą jednocześnie, a nawet im bardziej ktoś ma chęć panować, tym bardziej powinien służyć.”

  Panie Piotrze i to „im bardziej ktoś ma chęć panować, tym bardziej powinien służyć” to jest prawda. Ja poszedłbym dalej kto ma chęć panować ten MUSI być sługą.

  Pana wypowiedź jest spójna, czego nie można powiedzieć o stwierdzeniu papieża, którego logika chodzi dziwnymi, a co gorsza sprzecznymi z Ewangelią ścieżkami.

 23. Sowa said

  Re 17: SHREK: „Dlaczego tak trudno do nas Katolikos dociera co sie dzieje ?”

  Odpowiedź jest w Piśmie Świętym:

  (Mt 13, 14-15):
  Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza. Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.
  Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.

 24. Dinozaur said

  Re. 4, Wełna : Socjalzm .

 25. Maćko said

  Jesli wezmiemy pod uwage, ze morderczy kapitalizm byl sterowany przez koczowników oraz ze

  morderczy socjalizm byl sterowany przez koczowników to moze przestanie byc istotne jak sie nazywa

  morderczy proces zyskiwania wladzy i bogactwa kosztem normalnych ludzi tylko stanie sie istotne kto i w

  jakim celu morduje ludzi?

  Aktualny „komunizm” w Chinach jest lepszy dla Chinczyków niz aktualny „kapitalizm” w USA…. ?

 26. RomanK said

  ad 5…o kartkach na wszystko pan nie wspomnial…przez nieuwage ..oczywiscie???:-)))))

 27. RomanK said

  OJ..drzyjcie Chrzecijanie…co to bedzie- jak papiez Frnciszek wyda polecenie Epskapusiom , kuriom i probostwom…..za Jezusem Chrystusem powtarzajac…:

  – Natychmiast..sprzedajcie wszystko co macie i rozdajcie ubogim…i chodzcie za Mana…

 28. Sowa said

  Re 27:
  A czy Franek to jest chrześcijaninem?

 29. RomanK said

  Panie Sowa pan jestes stary wyg..pan nie wiesz po czym sie poznaje Chrzescijany??? Pan wez patyk i podnies papiezu sukiennke..pan sie pszekona.

 30. dzast testing said

  Na temat i nie na temat.
  Nawiazujac do watku PiotraZW z godz. 9:11:01.

  >> Mnie chodziło o pokazanie na przykładzie, że w Ewangelii nie obowiązuje zasada wyłączonego środka. W chrześcijaństwie można być panem i sługą jednocześnie, a nawet im bardziej ktoś ma chęć panować, tym bardziej powinien służyć. Ta logika dwuwartościowa zastosowana do Ewangelii jest o dupę rozbić. <<

  Czy Pan cos wie o logikach wielowartosciowych?
  Jesli tak, to czy moglby Pan sprokurowac notke informacyjna na tutejszych lamach? A wskazanie ewentualnych lektur?

 31. Sowa said

  Re 29:
  Ja rozumim Pana szyderstwo zawarte we 27, ale tych, co nie czują tematu, uprasza się o nie wprowadzanie w błąd. Choć z drugiej strony, to ciekaw bym był reakcji owieczek na te słowa mystera F.

 32. Wełna said

  Panie Bez komentarza (13)

  „Re 4, Wełna
  „Nieskromnie zauważę, że kapitalizm ma na sumieniu dziesiątki razy więcej ofiar”
  Może jakiś przykład liczbowy?
  Te „dziesiatki razy wiecej” niż 100 milionów przekraczają liczbę ludności świata w połowie XX wieku, a jednak Wełna przeżyła?”

  Nauczyłby się Pan czytać ze zrozumieniem zanim zacznie się silić na złośliwości.

  Wyraźnie napisałem, że nie może być mowy o 100 milionach ofiar komunizmu – ponieważ ustrój taki w zasadzie nie istniał.

 33. Adam Ryglowski said

  Ad 32 ) p. Wełna —
  .”…….”nie może być mowy o 100 milionach ofiar komunizmu – ponieważ ustrój taki w zasadzie nie istniał….”
  ….
  prosżę o wyjaśnienie tego pojęcia … „komunizm – taki ustrój w zasadzie nie istniał ”

  może przejazd za daleko , może zmęczenie – ale czekam na odpowiedż … ( bez względu na formę {epitety} i treść )

 34. SHREK said

  @23

  SŁUSZNA `CYTATA` prorocza i sie wypełnia !

  (Mt 13, 14-15):
  Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza. Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.
  Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.

  `.., ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił.„

  Apostazja jak pożar ogarnęła świat białego człowieka.

  Jeśli wroga Boga wierny nie rozpoznaje, jak może swego Boga rozpoznać ..?

  http://attorneysdefendingisrael.blogspot.com/2013/05/thousands-attend-belz-wedding-in.html

  Czekamy wypatrujemy szalejemy.

  http://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/201203/rabin2.jpg?itok=NOAwo3eN

  Rabi nam powie i poprowadzi nam Papcie do Goga I Magoga.

 35. z głową w chmurach said

  – Natychmiast..sprzedajcie wszystko co macie i rozdajcie ubogim…i chodzcie za Mana…

  To jeszcze nic, ale jeśli wszystkim ludziom tak powie?
  (tak tylko teoretycznie)…

 36. Greg said

  Re 35.
  Wszyscy ludzie tak zrobią oprócz wyznawców talmudu!

 37. Wełna said

  Panie Adamie,

  tu ma Pan definicję – ” Komunizm (od łac. communis – wspólny, powszechny) – ideologia społeczna klasyfikowana jako utopijna, polityczna, gospodarcza, której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, a więc społeczności opartej na wspólnej własności środków produkcji i równym podziale dóbr.”

  Poda Pan, w jakim państwie to zadziałało?. To że ktoś tak się nazywał to nie znaczy, że nimi jest. My teraz też „mamy” Polski rząd – prawda???

 38. jkowalski999999 said

  >>co to u diabła w ogóle jest ten cały „lud” i czym się różni od ludzi<<

  Proponuję zapytać biblistów, a nie epatować swoją niewiedzą.

  Por. np.
  Ez 37, 12-13 "Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, LUDU mój, i wiodę was do kraju Izraela, i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, LUDU mój."

 39. jkowalski999999 said

  Proponowałbym z odwagi słynącemu panu Stanisławowi, żeby ten tekst wygłosił na antenie Radia Maryja i telewizji TRWAM w ramach swojego cyklicznego felietonu „Myśląc ojczyzna”…

 40. Lovshak Ruskij Szpion said

  Ad 39. Zaproponować Pan może, nie sądzę jednak by propozycja ta spotkała się z uznaniem ze strony ojca Tadeusza. Ojciec Tadeusz po wycieczce do Izraela pokochał ten wspaniały kraj, a ostatnio dodatkowo ubogacał się wizytami w khazarskich lożach. Wiemy że talmudyczna ekskomunika ze strony BnaiBrith została zdjęta z Radia Maryja, więc nie będzie Pan oczekiwał, że usłyszy ktytykę talmudycznej nauki Marxizmu o równości i braterstwie wszystkich Goyim, z pozostałym światem zwierzęcym, w odróżnieniu oczywiście od uprzywilejowanego Talmudycznego kierownictwa Starszych… całe lata uczyłem się że Komunizm jako diabelksa małpa Ewangelii doprowadzi ludzi do zbydlęcenia a tu proszę Franciszek razem z Sorosem marzą wspólnie o powszechnym dyktacie proletariatu…..I znowu okaże się jednak że przywódczą role w tej nowej rewolucji obejmie nadreprezentatywna mniejszość mędrców znad morza czarnego…….

 41. Lovshak Ruskij Szpion said

  czarnego….albo martwego w historiii upodobali sobie te dwa zbiorniki szczególnie…

Sorry, the comment form is closed at this time.