Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

DGP: Nadchodzi nowe Amber Gold. Tysiące Polaków zainwestowało w firmę z przyczepy kempingowej

Posted by Marucha w dniu 2016-11-17 (czwartek)

Jak ostrzega „Dziennik Gazeta Prawna” już niebawem najpewniej wybuchnie kolejna afera związana z piramidami finansowymi, taka jak miało to miejsce w przeszłości m.in. z Amber Gold.

W nowej aferze pojawia się coraz więcej poszkodowanych i oszukanych osób.

„Dziennik Gazeta Prawna” opisuje przypadek kolejnej piramidy finansowej – Pay Trade International, która oficjalnie działa jako tzw. klub biznesowy. Zapisało się do niego do tej pory w sumie 3,5 tysiąca osób – każda z nich wpłaciła na konto firmy od 8 do nawet kilkuset tysięcy złotych. W zamian można oficjalnie otrzymać porady prawne.

Głównym źródłem zarobku członków klubu jest jednak zapraszanie nowych osób oraz oferowane przez firmę pośrednictwo w zakupie rzekomo tańszego złota niż gdziekolwiek indziej. Smaczku dodaje fakt, że firma jest zarejestrowana w stanie Wyoming w USA, w przyczepie kempingowej.

Jak wskazuje DGP, Komisja Nadzoru Finansowego widzi w Pay Trade International poważne zagrożenie i określa podejrzaną firmę mianem piramidy finansowej.

KNF już w 2013 roku wpisała Pay Trade International na listę ostrzeżeń publicznych oraz zawiadomiła o sprawie warszawską prokuraturę, jednak – podobnie jak w przypadku Amber Gold – śledztwo z niejasnych przyczyn zostało umorzone. Podobnie stało się po tym, gdy złożono zażalenie od umorzenia.

W wyniku zainteresowania się firmą przez Komisję Nadzoru Finansowego, jej właściciel postanowił ją zlikwidować i powołać inną, o niemal identycznej nazwie i zasadach działania – Pay Trade International Club. Co ciekawe, mimo że właścicielem obydwu firm jest ten sam człowiek to odcina się on od tej pierwszej i przekonuje, ze nie ma z nią nic wspólnego.

Jak ujawnia również Dziennik Gazeta Prawna, lada dzień do prokuratury mają się zgłosić pierwsi poszkodowani, a jest ich w sumie – jak przekonuje gazeta – setki, jeśli nie tysiące.

http://pikio.pl/

Komentarzy 30 to “DGP: Nadchodzi nowe Amber Gold. Tysiące Polaków zainwestowało w firmę z przyczepy kempingowej”

 1. jaffa said

  mówi się, że osoby wpłacające pieniądze do takich funduszy są głupi; stanowczo protestuję; oni są tylko chciwi; i tyle wystarczy; pycha i chciwośc gdzież jej nie ma – wiecie może?

 2. NICK said

  Noo, Ziobro, napisz coś.
  No bo ten Amber II to chyba nie jest PIS-dzielny???

 3. Adam Ryglowski said

  A GUPICH NIE SIEJĄ – SAMI SIĘ RODZĄ !!!

  Chcesz mieć przebitkę kapitału 500 %- 5 000 % – inwestuj w canabis , lub dragi
  a może w handel bronią ( dobra giwera / kałach ) – w „pewnych rejonach ” JEST BEZCENNA ( kilo złota za kałacha z 10 000 naboi , to nie wygórowana cena )

  A kto jeszcze pamięta , jarmarczną ruletkę – TRZY KARTY?
  …..
  🙂

 4. Zerohero said

  Prokurator który umorzył śledztwo prawdopodobnie należy do grupy przestępczej. Jak widać Polska to dziki kraj i prokurator może jawnie grać obywatelom na nosie. Mija rok od nadejścia Prawych i Sprawiedliwych i jaki mamy efekt: Mateusz Piskorski siedzi w więzieniu a przestępcy z PO są na wolności. Nowak siedzi na Ukrainie i wydaje tam polskie pieniądze przekazywane mu przez…. PiS. PiS którego wyborcy kilka lat temu trzepali pianę na temat zegarka Nowaka. Już zapomnieli.

  Tymczasem w „skorumpowanej” Rosji aresztowani za korupcję są nawet ministrowie

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201611174250182-aresztowanie-ministra-rosja-korupcja-opinia/

  3/4 Polaków bez wahania powie, że Rosja jest bardziej skorumpowana od Polski. Najlepszy dowód, że u nas nie aresztuje się wysoko postawionych osób. Poza tym wg. rankingu Kuhna Srula i Lejba Szajsmana z Nowego Jorku Rosja jest najbardziej skorumpowanym krajem na świecie. To przeciętnemu obywatelowi wystarczy.

  Wracając do sprawy. A gdzie był rozum tych klientów gdy wchodzili w interes? Przecież piramidy finansowe to numer bardzo stary i na kilometr zalatujący oszustwem. Jak zwykle pazerne chamy chciały bez wysiłku podwoić majątek. Ludzie ładują pieniądze w piramidy, foreksy, spekulują na giełdzie kupując wykresy, a kupić akcji dobrej, stabilnej spółki dywidendowej nie ma komu. Wychodzą braki charakteru: niecierpliwość, głupota, pazerność.

 5. AlexSailor said

  @Zerohero

  „a kupić akcji dobrej, stabilnej spółki dywidendowej nie ma komu. Wychodzą braki charakteru: niecierpliwość, głupota, pazerność”

  Sprzedać akcji dobrej, stabilnej spółki dywidendowej nie ma komu.
  Zwłaszcza po założonej cenie.

  Ale nie ma się co martwić przy spółce dywidendowej.
  Wszystko będzie jasne po ogłoszeniu kolejnej dywidendy.

 6. wanderer said

  „…KNF już w 2013 roku wpisała Pay Trade International na listę ostrzeżeń publicznych oraz zawiadomiła o sprawie warszawską prokuraturę, jednak – podobnie jak w przypadku Amber Gold – śledztwo z niejasnych przyczyn zostało umorzone. Podobnie stało się po tym, gdy złożono zażalenie od umorzenia….”

  Qrwa qrwie lba nie urwie. Widocznie trafilo tam na ten sam „handele” a wiadomoc ze procesowac sie nie ladnie. Co szwiat powie?!

 7. cris said

  Zydowski szach mat

 8. Moher49 said

  Do kompletu oszustów trzeba jeszcze dodać polską Giełdę Papierów Wartościowych – od lat leci na pysk, gdy inne zwyżkują.

 9. Adam Ryglowski said

  Ad 8) – P . Moher49 – a kto robi byznesy w OBIEKCIE BYŁEGO K O M I T E T U . C E N T R A L N E G O , wiadomej ( podobno ) nieboszczki partii.
  ????????????????

 10. Mariusz said

  W 1264 roku w przymulonym Lechistanie nadano parchatym oszustom przywileje rozbójnicze których oficjalnie do tej pory nikt nie anulował. Wręcz przeciwnie, kolejni władcy z zespołem douwna nadawali kolejne i kolejne aż do rozbiorów!

  Statuty Kaliskie Bolesława (Bolka) Pobożnego:

  1. Kiedy jest sprawa przeciwko żydowi, nie może przeciw niemu świadczyć chrześcijanin sam, lecz razem z innym żydem.

  2. Kiedy chrześcijanin pozywa na żyda o zastaw, żyd zaś utrzymuje, że żadnego nie wziął, wtedy żyd przysięgą się uwolni.

  3. Kiedy chrześcijanin utrzymuje, że na zastaw od żyda mniej pieniędzy otrzymał, aniżeli żyd teraz żąda, żyd przysięgą dowód złoży.

  4. Kiedy żyd, nie mając świadków, utrzymuje, że chrześcijanin zastaw wypożyczył chrześcijanin się odprzysięże.

  5. Prócz rzeczy kościelnych i krwią zabarwionych wolno żydom wszystko brać w zastaw.

  6. A gdyby zastaw jaki był kradziony, żyd się odprzysięże, że o kradzieży nie wiedział, a chrześcijanin winien mu kapitał na zastaw ten wypożyczony z procentem zapłacić.

  7. Kiedy zastaw chrześcijanina przez ogień lub kradzież u żyda zginie, żyd od nalegającego chrześcijanina.

  8. Żydzi w sporach swoich (tj. między sobą) wyłączeni są spod sądów miejskich; zostają pod opieką króla lub wojewody.

  9. Za zranienie żyda, słuszna kara i koszta kuracji.

  10. Za zabicie żyda słuszna kara i konfiskata majątku.

  11. Za uderzenie żyda kara zwyczajna w kraju.

  12. Żydzi ceł większych od mieszczan nie płacą.

  13. Od przewożonych zmarłych nic nie płacą.

  14. Chrześcijanin niszczący cmentarz oprócz kary zwyczajnej majątek traci.

  15. Rzucający kamieniem na szkołę żydowską odda wojewodzie dwa funty pieprzu.

  16. Gdy żyd u swojego sędziego ulegnie karze, która się „wandel” nazywa, zapłaci mu funt pieprzu. („Wandel” wina pieniężna).

  17. Gdy żyd raz i drugi od swego sędziego zapozwany, nie stawi się, zapłaci karę zwyczajną, gdy się trzeci raz nie stawi zapłaci karę stosunkowo wyższą.

  18. Za zranienie żyda, żyd płaci karę zwyczajną.

  19. Przysięga na dziesięć przykazań nie powinna być żydowi naznaczoną, tylko o wartość przechodzącą szacunek 50 grzywien srebra, a w mniejszych rzeczach przed szkołą przysięgać będzie.

  20. Gdyby dowodów nie było, kto zabił żyda my żydom damy przeciw podejrzanym prawną opiekę.

  21. Za gwałt na żydzie wyrządzony, chrześcijanin będzie karany podług prawa ziemskiego.

  22. Sędzia żydowski żadnej sprawy przed sąd nie wytoczy, jeżeli do tego przez skargę strony spowodowany nie będzie.

  23. Gdy chrześcijanin odbierze dany żydowi zastaw, a procentu nie zapłaci w ciągu miesiąca, przybywa procent od procentu.

  24. U żyda nikt na kwaterze być nie ma.

  25. Nie wolno jest żydom wypożyczać pieniądze na dobra nieruchome.

  26. Odwodzenie dziecka żydowskiego, jako kradzież uważane będzie.

  27. Zastaw gdy rok i dzień u żyda pozostaje, staje się jego własnością.

  28. W dnie świąt swoich, żydzi nie mogą być przymuszani do oddawania zastawu.

  29. Zastawy od nich gwałtem biorący ściągnie na siebie karę.

  30. Nie wolno żydów oskarżać o używanie krwi chrześcijańskiej.

  31. Występki żydów w ich szkołach sądzone być mają.

  32. W jakiej monecie żyd pożyczał, w takiej żądać może oddania długu z należnym procentem.

  33. Konie żydzi w zastaw tylko we dnie brać mogą.

  34. Mincarzom nie wolno chwytać żydów pod pretekstem, że fałszują pieniądze.

  35. W gwałcie nocnym sąsiedzi żydowi pomoc dać winni pod kara 30 szelągów.

  36. Wolno jest żydom wszystkie towary kupować, chleba i innych żywności dotykać się.

 11. Re 10:
  To nasi władcy w Średniowieczu nie kierowali się Ewangelią, tylko Talmudem?

 12. RomanK said

  Bogu dzieki ,ze to nie nasza polska firma …tylko amerykanska…niech upada…. 3,5 tys luda..na jedna przyczepe ..moze sie nie zmieszcza ..ale mozna sie zapisac do kolejki….
  Slowo o inwestorach..zwlaszcz tych co zainwestowali kilkaset tysiecy…Moj Horoszij Drug Siora, mial takie powiedzenie , za kazdym razem, jak mu kradli kolejny rower….a ja go zalowalem…powiadal–
  Niczewo Romanczik..kak pokupil- tak prodal:-)))_)

 13. Maćko said

  Pazernych i glupich w zadnym kraju nie brakuje… piramidy typu Ponzi co chwile sie pojawiaja na Swiecie a rozsadnym trudno zrozumiec, jak ci naiwni mogli wpasc w taka widoczna pulapke….
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%BD#.D0.A4.D0.B8.D0.BD.D0.B0.D0.BD.D1.81.D0.BE.D0.B2.D0.B0.D1.8F_.D0.BF.D0.B8.D1.80.D0.B0.D0.BC.D0.B8.D0.B4.D0.B0_.D0.9F.D0.BE.D0.BD.D1.86.D0.B8

 14. Re: 13 Macko.
  Tzw. „brain washing” (pranie mozgu) doprowadzilo do tych „szybkiego zysku” do (I nie tylko tych) do lichwiarskiej pulapki finansowej.
  (vide narodowe zadluzenie wobec lichwiarskiego syndykatu zydowskiego)…

  Nie jest to przyczyna, ale widoczny skutek oglupienia naiwnych I latwowiernych (idiotow) liczacych na szybki I latwy zysk…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Czy musimy byc idiotami? Czy musimy byc latwowiernymi? Czy musimy wciaz wierzyc tym, ktorzy nas Polakow od ponad 600 lat oszukiwali I oglupiali we wlasnym domu????

 15. Miet said

  Mine zastanawia jedna rzecz – afera Amber Gold jest potępiana przez wszystkich.
  Przez normalnych ludzi i przez ludzi z rządu i ludzi z mediuw. Wiadomo, że był przekręt na ogromną skalę – i co??? nikt nie został osądzony ani ukarany.
  Gdzie jest to prawo i sprawiedliwość???

 16. RomanK said

  Haaaaaaaaa panie Mieciu….sprawiedliwosci sie panu zachciewa!!!!!!
  Jak pan pogodzi sprawiedliwosc ze zdolnosciami zgromadzenia w krotkim czasie kilkaset tysiecy do zainwestowania???
  Ponzi scam zawsze adresuje swoje oferty do scisle wyselekcjonowanych klientow inwestorow…szczegolnie chciwych…bo chciwosc odbiera rozum…i ruleless…im nie przeszkadza w jaki sposob moga pomnozyc swoje pieniadze….
  Pieniadz robi pieniadz….to idiotyczne haslo uczynilo bogatymi paru cwaniakow i dziadami miliony:-)))
  LIturgia i rytualy Mamonistow maja swoje konskwencje….
  Rzad zamiast chronic spoleczenstwo…jest udzialowcem i ochroniarzem zlodzieji….Mysli pan, ze to sie dzieje bez ich udzialu????
  Plakano tu nad losem polskich firm przewozowych „polskich”..a zastanowil sie ktos, jak to jest- ze te „polskie ” firmy przewozowe uprawiaja dumping???..bo przeciez taryfy przewozowe sa jednakowe dla wszystkich w Europie…a polscy kierowcy placeni sa minimum 50% europejskich stawek…to kto zawlaszcza ich wynagrodzenie????

 17. RomanK said

  Panie Jasiu…jesli zaoferuje panu interess na 30%…
  To co panu natychmiast przychodzi na mysl????

 18. Re: 17 RomanK
  Bazar (Rozyckiego na Pradze w W-wie), skrzynka I „gra” w trzy karty…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Miet said

  Panie Romanie, ja tak zapytałem, z cicha pęk. Dobrze wiem, że w mojej Starej Ojczyźnie nie ma ani prawa ani sprawiedliwości.
  Ale dziwi mnie ciągle – jak mi wiadomo, zostało oszukanych tysiące ludzi.
  Czy ci ludzie nie potrafią się zebrać i walczyć o swoje???
  Tyle słyszę o tym moim Narodzie, który komunę potrafił rozwalić – a teraz nie potrafi walczyć o swoje mienie???

 20. Leszek Karpinski said

  Ha, Ha HA!!! pazerniaki!!! gratulacje i ukłony dla założyciela firmy, he he. jak w reklamach na internecie z gościem na zdjęciu obok ferrari: Pan Roman odkrył nową metodę na handel i zarabia 8739zł na miesiąc!!! albo : mięśnie bez ćwiczeń w trzy tygodnie!!! nowa chińska metoda!!!
  Albo : kupuj złoto za bezcen!!! i jak tysiące zarabiaj bez wychodzenia z domu!!!
  No nie mogę, rozbawiło mnie to, dzięki za artykuł.

  ad 3. z ziołem to tak „tylko” średnio do 1500% co 2.5-3 tygodnie, ciężko bo ciężko ,ale da się żyć.

 21. Listwa said

  @ 15 Miet

  Obecnie jest w toku komisja sejmowa, wywlekają szczegóły, zeznania swiadków sa druzgocące dla prokuratury, świadkiem jest np. policjanka.

 22. Marian said

  Ponad pięć milionów Polaków oddając w ostatnich wyborach głos zainwestowało w PiS, a skończy się tym, że zostaną pozbawieni własnej ziemi, powyrzucani z mieszkań komunalnych, do Polski zostanie sprowadzone jankeskie wojsko okupacyjne, a na koniec ich miejsce zajmą Ukraińcy. I jakoś afery z tego żadnej nie ma…

 23. Mike said

  Hmmm może się czepiam, i pewnie na 90% to piramida, ale nie jest zarejestrowana w Przyczepie skoro adres 1903 widnieje na tym domu
  https://www.google.pl/maps/@41.1432894,-104.7973246,3a,26.9y,102.84h,93.53t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIXgZVrZnfNko3Ln5K84VSA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

  A w ogole to bardzo ładnie się witam 🙂
  Mike

 24. NICK said

  No to se polonusy pogadały.

 25. Maćko said

  23. Mike – cenny przyczynek. Wyraznie ktos po-za przyczepa nie zauwazyl domu. Bywa. Cieakwe kto tam mieszka…
  pozdrawiam.

 26. Adam Ryglowski said

  Ad 20 ) Panie Leszku – I co Pan narzekasz ?
  🙂
  normalnie bicie idzie 10 : 1 , a Pan marudzisz , jak małorolny , – że 15 : 1 to bidusia 🙂

  50 : 1 – to ta druga branża ( ale trza być w KLUBIE )
  ….
  Ad 24 ) TYLKO BEZ WYZWISK – Panie NICK’u
  ( wolny kraj ??? / free country ???)
  Ja tam sam do końca nie wiem , gdzie Ojczyzna – żyjąc , spotykając Polaków ,
  którym Ojczyzna UCIEKŁA !!! , albo KTÓRZY M U S I E L I rejterować ( bo tylko idiota daje głowę pod topór).
  Czy Drogi pszczelarzu nie wpadło Ci kiedyś do głowy , że te „polonusy ” wolałyby BIEDNIEJ , ALE U SIEBIE , W RODZINNYM KRAJU ?

 27. Mati said

  O tak panie Nick szczególnie ten z 19 Miet.

  Chciwy tchórz uciekł z Polski dla większej kasy przy pierwszej możliwej okazji ale poucza Polaków, że nie walczą. Słów brakuje na takiego ciężkiego kretyna i teoretyka walki.
  Jego naród rozwalił komunizm, zagarnął nasze mienie. Taka to jego walka spieprzyć do silniejszego, udzielać rad na odległość.

 28. Leszek Karpinski said

  ad 26. Nie marudzę, Panie Adamie, jaja se robie, 15:1 to tylko na pierwszym zbiorze, na drugim odpada koszt sprzętu a sadzonki robię sam.
  Pozdrawiam.

 29. revers said

  W sprawie AmberGold glowni swaiadkowie jak Tusk, Nowak sa juz na saksach w Brukseli, pracuja dla pejsouni i maja wyzsze glejty, czy Nowak ktory ma obywatelstwo ukrainskie, ostanio na Twiterze pisze tylko po Ukraisnku i takie sa polskie elity lub zloci managerowie.

  Od czasow ArtB z 1989 niewiele zmienilo sie, potem tylko mozna spotkac geszefciarzey wirtualnie piszacych w jidisz, czy po ukrainsku dalej robiacych geszefty, poza zasiegiem organow scigania niby panstwa polin , praw i sprawiedliwosci ale dla goim.

 30. Alfa said

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-proces-ciagnacy-sie-od-33-lat-czyli-niekonczace-sie-batalie-,nId,640836

  http://www.pb.pl/1384114,35452,ofiary-upadlosci-banku-staropolskiego-chca-zwrotu-weksla-na-3-5-mln-zl-prasa

  http://www.aferyprawa.eu/Afery/Solorz-Zak-Zegarek-i-jeszcze-kilka-nazwisk-wlasciciela-platformy-POLSAT-agenta-SB-Zygmunt-Solorz-Zak-o-przkretach-aferzysty-Zawiadomienie-CBA-ministra-Mariusza-Kaminskiego-1194

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02183-Gigantyczny-spisek-bankow-w-Polsce.htm

  https://bogdan.wordpress.com/2006/11/17/dawno-nie-bylo-afery-casus-solorz/

  http://ngi24.pl/article/137/knf-tuszuje-korupcjogenna-afere-szkoleniowa

  http://forsal.pl/artykuly/860602,byly-bankowiec-lgac-w-zywe-oczy-i-miec-klienta-za-nic-liczy-sie-tylko-interes-banku.html

  http://www.tvp.info/26212676/nasz-news-jak-z-kont-wielkiego-banku-wyparowaly-miliony-czyli-wirus-zaatakowal-komputer-prezesa

  http://www.aferyfinansowe.pl/category/afery-w-polsce/
  BKO Lecha Grobelnego i jego Bezpiecznej Kasy Oszczędności
  wiadomosci.onet.pl/kiosk/20-afer-gospodarczych-na-20-lat-iii-rp/t8jjr
  http://www.pb.pl/2098072,56832,7-najwiekszych-afer-finansowych-iii-rp
  http://www.bliskopolski.pl/iii-rp/afery/

  Afery finansowe:

  Afera Bezpiecznej Kasy Oszczędności (1990)

  Afera Art-B (1991)

  Afera Galicyjskiego Trustu Kapitałowo-Inwestycyjnego (1991)

  Afera Bogatina (1992)

  Afera 100 sekund (2004)

  Afera Digit Serve (2005)

  Afera Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej (2006)

  Afera Interbroka (2007)

  Afera Amber Gold (2012)

  Afery gospodarcze:

  Afera alkoholowa (1990)

  Afera FOZZ (1990)

  Afera rublowa (1990)

  Afera spółki Telegraf (1990)

  Afera paliwowa (1991)

  Afera Fundacji Wschód-Zachód (1992)

  Afera Fundacji Prasowej Solidarność (1993)

  Afera Pierwszego Komercyjnego Banku w Lublinie (1993)

  Afera Normiko (1993)

  Afera sprzętowa (1994)

  Afera cementowa (1995)

  Afera NFI (1995)

  Afera Laboratorium Frakcjonowania Osocza (1995)

  Afera Polisa (1995)

  Afera wekslowa w PKP (1996)

  Afera zbożowa (1996)

  Afera TON AGRO (2000)

  Afera Stella Maris (2001)

  Afera Megagaz (2002)

  Afera Optimusa (2002)

  Afera paliwowa (2002)

  Afera hazardowa (2003)

  Afera zbożowa (2003)

  Afera Malmy (2005)

  Afera Projekt Chopin (2006)

  Afera paliwowa (2007)

  Afera trójkąta Buchacza (2008)

  Afery korupcyjne:

  Afera korupcyjna w poznańskiej policji (1994)

  Afera Marka Czekalskiego (2001)

  Afera Rywina (2002)

  Afera łowców skór (2002)

  Afera mostowa (2003)

  Afera korupcyjna w Ministerstwie Finansów (2004)

  Afera Pęczak-Dochnal (2004)

  Afera Tomasza Lipca (2007)

  Afera Doktora G. (2007)

  Afera gruntowa (2007)

  Afera Beaty Sawickiej (2007)

  Afera sopocka (2008)

  Infoafera (2013)

  Afery obyczajowe:

  Afera Anastazji P. (1992)

  Afera Bogdana Golika (2005)

  Seksafera w Samoobronie (2006)

  Seksafera w olsztyńskim magistracie (2008)

  Afery polityczne:

  Afera moskiewskiej pożyczki(1990)

  Afera Olina (1995)

  Afera Wakacji z agentem (1997)

  Afera Petera Vogla (1999)

  Afera Janusza Pineiro (2001)

  Afera starachowicka (2003)

  Afera Orlenu (2004)

  Afera Anny Jaruckiej (2005)

  Afera taśmowa (2006)

  Afera węglowa (2007)

  Afera z taśmami Oleksego (2007)

  Afera marszałkowa (2007)

  Afera hazardowa (2009)

  Afera willowa (2011)

  Afera Ryszarda Krauzego (2011)

  Afera podsłuchowa (2014)

  Afera madrycka (2014)

  Afera wyborcza (2014)

  Afery prywatyzacyjne:

  Afera przy prywatyzacji Banku Śląskiego (1994)

  Afera przy prywatyzacji Domów Towarowych Centrum (1998)

  Afera przy prywatyzacji PZU (1999)

  Afera przy prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej (2000)

  Afera przy prywatyzacji Fabryki Wagon S.A. (2002)

  Afera przy prywatyzacji PLL LOT (2011)

  Afera przy prywatyzacji STOEN (2011)

  *

  Polecamy również:
  http://www.polskieafery.pl
  http://www.markd.pl/afery-po
  http://www.mapaafer.pl
  afery związane z PO

Sorry, the comment form is closed at this time.