Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska: Przetrzymywani w pracy

Posted by Marucha w dniu 2016-11-17 (czwartek)

Wydłuża się średni czas spędzany przez Polaków w pracy. W 2015 roku przeciętny Polak spędził w niej aż 1963 godziny, czyli najwięcej od 6 lat. W porównaniu z rokiem poprzednim liczba spędzanych w pracy godzin wzrosła aż o 40, co jest najwyższym wzrostem zanotowanym spośród wszystkich przebadanych w rankingu krajów.

Mniej czasu w pracy spędzają obywatele państw naszego regionu – Czesi (1779 godz.), Słowacy (1754 godz.) czy Węgrzy (1749 godz.). Z kolei najbardziej zapracowanym (spośród przebadanych państw) narodem są Meksykanie, którzy w pracy spędzają średnio 2246 godzin.

Najmniej swojego czasu pracy poświęcają z kolei obywatele bogatych państw zachodniej Europy. Przeciętny Niemiec pracuje średnio 1371 godzin, co jest najniższym wynikiem zanotowanych wśród 38 przebadanych państw. Poniżej 1500 godzin rocznie pracują również Holendrzy, Norwegowie i Francuzi.

http://xportal.pl

Komentarzy 6 to “Polska: Przetrzymywani w pracy”

 1. Khareema said

  Holendrowi nie opłaca się pracować więcej niż 40 godzin tygodniowo. Po prostu się nie opłaca, bo w Holandii jest bardzo duży podatek od nadgodzin! Pracowałam jakiś czas w Holandii i w jednym tygodniu miałam przepracowane 66 h!, a średnio 55 /czystych godzin, już po odliczeniu przerw/, za co oskubywano mnie regularnie podatkiem. Cóż, ch#jowa praca, ale zarobiłam nieco i rzuciłam, wyniosłam się do Niemiec.

 2. obywatele ” bogatych” panstw Europy Zachodniej – hle hle hle , no nie mogie , no kon by sie usmial.
  oczywiscie , ze Niemcy pracuja najmniej – bo prawie 8 milionow Niemcow pracuje miesiecznie za 400-450 €! i nie moga , nie maja jak i gdzie zarobic wiecej
  https://de.wikipedia.org/wiki/Geringf%C3%BCgige_Besch%C3%A4ftigung
  To dlatego doszlo do Brexitu – tam tez nie ma przemyslu i fabryk . Podobnie w USA – to dlatego 45% Amerykanow nie placi podatkow i nie ma lezacych 400 $.
  Wyjdzcie w konca z tego kaczego grajdolka , nie upajajcie sie ” wykladami” Michalkiewicza , olejcie krzyki Miedlara a otworzcie oczy na swiat .
  Gdzie jest ten bogaty zachodni swiat, kto jest w nim bogaty?

 3. NICK said

  Andreas. (2).
  Wpis warty zastanowienia. Się. Zwłaszcza: „Gdzie jest ten bogaty zachodni swiat, kto jest w nim bogaty?”

  Jakby nie patrzeć. Jesteśmy dużo bardziej uwłaszczeni.

  Bez emocji.
  Poproszę.

 4. Pracować, pracować, pracować.

 5. Mareu said

  Pracuję w Anglii po 300 godzin w m-cu, £1732 na rękę, £420 podatki i ubezpieczenia. Ale qrwa jestem bogacz, śmiechu warte.

 6. Mareu said

  Czyli rocznie 3600 godzin, jak jebany niewolnik. Tylko po to aby coś odłożyć.
  Próg przeżycia to ok. £1000 miesiecznie. Mój wybór?

Sorry, the comment form is closed at this time.