Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nadgorliwi Niemcy nie zawodzą Rosjan. Prace nad lądową częścią nowego gazociągu omijającego nasz kraj idą pełną parą!

Posted by Marucha w dniu 2016-11-18 (piątek)

Niemieccy politycy w sprawie będącego „batem” na Polskę gazociągu Nord Stream 2 mogą mówić jedno, a w rzeczywistości i tak będą robić swoje. Gdy w grę wchodzi duża kasa do wzięcia, Berlin nie przejawia jakichkolwiek sentymentów.

Odpowiedzialni za budowę na terytorium Niemiec gazociągu EUGAL (który będzie lądową częścią rosyjskiego Nord Stream 2) przekonują, że powstanie on bez jakichkolwiek przeszkód – zarówno od strony politycznej, jak i regulacyjnej.

[Pragmatyczni Niemcy dają lekcję swoim wschodnim sąsiadom, jak dba się o własne interesy. Lekcję, której i tak „polskie” elity polityczne nie zrozumieją – admin]

Politycy naszego zachodniego sąsiada potrafią świetnie zwodzić i udawać w/s Nord Stream 2, czyli rosyjskiej inicjatywy, która jawnie uderza w strategicznie interesy sporej części państw Europy Środkowo-Wschodniej. Przyciśnięci do muru zgodnie twierdzą, że kolejny gazociąg omijający nasz kraj nie jest żadnym projektem o charakterze geo-politycznym, a jedynie „komercyjną współpracą” kilku zachodnioeuropejskich firm z rosyjskim Gazpromem, z którym współtworzą spółkę o nazwie „Nord Stream”…

[Nie od rzeczy będzie przypomnieć, iż rurociąg omija Polskę na jej własne życzenie, gdyż przedłożyła ona interesy Ukrainy nad swoje własne. Więcej wyjaśnień nie trzeba – admin]

Trzeba to sobie powiedzieć wprost: wsparcie, jakiego Berlin – mniej lub bardziej oficjalnie – udziela dla Nord Streamu, nie wzięło się znikąd. Jest ono podyktowane wizją zysków jakie Niemcy otrzymają od Rosjan, gdy Gazprom zmonopolizuje do reszty rynek Europy Zachodniej i stworzy warunki do stosowania energetycznego szantażu wobec Polski i innych państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

[Cholerni, zdradzieccy Niemcy. Dbają o własne zyski, zamiast się poświęcać dla Polski – admin]

Warunkiem koniecznym do osiągnięcia tego celu jest budowa kolejnej lądowej odnogi Nord Streamu przebiegającej przez terytorium Niemiec, czyli gazociągu EUGAL. Inicjatywa ta wchodzi właśnie w końcową fazę projektową.

Przygraniczne do Polski niemieckie samorządy nie miały wątpliwości co do jej zasadności i nie tak dawno w ekspresowym tempie zatwierdziły trasę 485 kilometrowej magistrali. Ma ona biec wzdłuż niemiecko-polskiej granicy, począwszy od punktu wejścia morskiego odcinka Nord Stream w ląd na północy Niemiec, aż po granicę z Czechami.

Zakładając, że nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to zarówno Nord Stream 2 jak i EUGAL ruszą pełną parą od 2019 roku. Jeśli do tego czasu nie stworzymy realnej alternatywy dla dostaw gazu z Rosji (sam gazoport w Świnoujściu to za mało), to pewnego dnia możemy się obudzić w rzeczywistości poważnego kryzysu gospodarczego spowodowanego deficytem błękitnego paliwa…

[E tam, amerykańscy i ukraińscy przyjaciele nam pomogą, a izraelscy poprą – admin]

Źródło:
Niemiecka odnoga Nord Stream 2 powstaje bez przeszkód (BiznesAlert.pl)
Niemcy przygotowują się na Nord Stream 2 (BiznesAlert.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 30 to “Nadgorliwi Niemcy nie zawodzą Rosjan. Prace nad lądową częścią nowego gazociągu omijającego nasz kraj idą pełną parą!”

 1. Wełna said

  Niemcy dążą do całkowitego uzależnienia Polski od siebie. Już teraz jesteśmy pozbawieni samodzielności nie mając nic, o czym moglibyśmy sami decydować, nawet rosyjski gaz będą mogli nam dowolnie dozować.
  Hitler mógł sobie jedynie o tym pomarzyć. Tu nie chodziło o Ukrainę.

 2. Antares said

  „Zakładając, że nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to zarówno Nord Stream 2 jak i EUGAL ruszą pełną parą od 2019 roku”
  No nie był bym tego taki pewien że prace ruszą w 2019 roku patrząc na to co się dzieje na świecie i jak dynamiczne są to zmiany. Może się okazać że nie będzie komu robić tę rurę. Niemcy zawsze chciały zawojować świat a co poważniejszy konflikt to kończyli gorzej.

  ——
  Dlatego „zakładając”.
  Admin

 3. awkzim said

  Ad 2 Sądzę, iż najbardziej prawdopodobny scenariusz – nic strasznego się nie wydarzy. Dostarczanie tańszego gazu jest warunkiem poprawnego funkcjonowania niemieckiej gospodarki. Ten gaz to jej element przewagi konkurencyjnej. Oni muszą go dostawać, taka jest konieczność. Gospodarki europejskie wcale nie są tak bardzo innowacyjne. Bilans handlowy handlowy strefy euro jest zrównoważony. Gospodarka niemiecka ma nadwyżkę w bilansie handlowym w Europie.

 4. jazmig said

  Brawo admin, świetne komentarze pan wtrącił do tego artykułu.

 5. Jabo said

  Panie Wełna, coś pan ględzi. Rosjanie chcieli budować drugą nitkę gazociągu jamalskiego przez Polskę, ale z pominięciem Ukrainy. Taka inwestycja jest dużo tańsza, niż gazociąg morski. To rząd Buzka nie zgodził się na budowę. Sam z siebie, czy z czyjegoś podpuszczenia, nie wiadomo, ale była to decyzja na szkodę Polski. „Siedząc” na rurze nie dość, że zarabiałaby na tranzycie gazu, to jednocześnie trzymałaby w szachu zarówno dostawcę- Rosję i odbiorców- Niemcy. Rząd Buzka zrezygnował z tej strategicznej możliwości. Rosjanie musieli znałeżć jakąś alternatywę, żeby ominąć Ukrainę[bo kradła im gaz] i Polskę [ bo się nie zgodziła]. Pociągnęli gazociąg przez Bałtyk, na co Niemcy skwapliwie przystali. Jest takie przysłowie: kijem tego, co nie pilnuje swojego, więc nie ma co teraz zwalać winę na Niemców. Chociaż rusofobów to pewnie cieszy. Polska nie będzie brać wredny ruski gaz, ale dostawa będzie szła z Niemiec i to nie będzie wredny gaz.

 6. Carlos said

  re 5 Nie bede sie sprzeczal, ale czy to nie PIS zablokowal budowe gazociagu przez Polske? O tym ze to Buzek zrobil nie slyszalem.

 7. Jabo said

  Ad.6 Był to rząd koalicyjny AWS-UW. W skład AWS-u wchodził także PiS. Kto spowodował konkretnie zablokowanie budowy gazociągu trudno powiedzieć, ale Buzek był premierem i on to firmował.

 8. Wełna said

  Ad.5 Jabo.

  Następny niekumaty, najpierw przeczytaj dopiero komentuj.

  Jeszce raz – Polskie rządy nie zgodziły się na gazociąg na terenie Polski BO TAK CHCIELI NIEMCY. Ukraina była tylko pretekstem!!!

  Jest to jeden z elementów niemieckiego planu zwanego MITTELEUROPA.

 9. Maverick said

  Polska niestety jest krajem wasalskim, dlatego że nie mamy prawdziwych elit polskich tylko kundli nasłanych poprzez Stalina, które dzisiaj udają nasze elity, jednak nie potrafią myśleć perspektywicznie tylko wysługiwać się innym.

  To jest cecha lewacka, tak Bolek nie umiał znaleźć zamówień dla stoczni, a puszy się i udaje mędrca a lewacy lewactwo co się uwłaszczyło kosztem okrągłego stołu uważa go za swojego bożka.

  Jak długo będzie ten okradany, obywatele zmuszani do emigracji, a nasi wasale zarówno z PiS jak PO to pospolite kundelki kabały. Niedziwny się że to lewactwo zamiast pobudzać społeczeństwo do realizowania swoich marzeń liczą na jałmużnę z UNI aby pomiędzy ludźmi z układów kryminalnych poprzyznawać sobie kontrakty, jak budowy chodników, parków, bi nic nie idzie na przemysł czy coś produktywnego.

 10. NICK said

  Tytuł.

  Wedle ustaleń.
  Odgórnych.

 11. Maćko said

  Maverick – kundle Satalina to juz przeszlosc – anachronizm. Aktualne kundle-slugusy sa od Sorosa, Fulbrighta czy Adenauera.

 12. Zerohero said

  Mikrocefal z niewygodne.info wydalił z siebie po raz kolejny antyrosyjski bełkot. Prostuję manipulacje mikrocefala

  1. nie uzależnienie, ale WSPÓŁ-uzależnienie. Rosja wszak jest uzależniona od zysków ze sprzedaży i nie może ot tak zakręcić kurka na skutek kaprysu. W czasie zimnej wojny ZSRR nie zakręcał. W czasie wojny w Donbasie Rosja Ukrainie nie zakręcała. Rosja NIGDY nie zakręcała kurka, ale w zachodnich mediach (zwłaszcza w polskich) ciągle o tym zakręcaniu mówiono. Ja się pytam: JAKIE naciski w związku z tym gazem robiła Rosja? Czego żądała?
  Niczego.
  Im chodziło tylko o pieniądze. Zero polityki. Zapytajcie dowolnego mikrocefala „gazofoba” i on Wam nie odpowie.

  2. cała Europa jest uzależniona od systemów IT z USA. I jakoś nie słychać by mikrocefale podnosiły larum. Ten temat NIE ISTNIEJE, tak jak nie istnieje temat FACTA, TTIP, CETA, podsłuchów NSA w Europie….

  3. krzyki o „uzależnieniu” Europy podnoszą Amerykanie którzy po prostu sami chcą ją uzależnić. Uzależnienie od dostaw z USA jest gorsze, bo USA to przemysłowy konkurent Europy i będą pilnowały by jej przemysł miał trochę drożej.

  4. Europa Zachodnia ma dość mocno zdywersyfikowane źródła energii, a z kolei np. dla Polski gaz NIE JEST najważniejszym źródłem. Histeryk z niewygodne.info biadoli tak jakby ten gaz stanowił 100% dostaw energii, budulca dla przemysły i pokarmu dla niemowląt.

  Obrazą i zniewagą jest dla mnie fakt, że musze z takimi osłami dzielić jedną planetę.

 13. JerzyS said


  Po obejrzeniu całości łatwiej zrozumieć posunięcia władz PRL i IV RP

 14. Maverick said

  Maćko to już trzecie pokolenie tych kundli ma się w Polsce bardzo dobrze. Pamiętajmy Bermana, Bieruta, Światło, Morela Wolińską, Shechterów , to ich wnuki wybielają ich bandycką przeszłość filmami jak IDA, gdzie nabijają się z naszej wiary i pokazują jako zbrodniarzy. Wszystko co robią aby nas upokorzyć i skłócić z innymi Słowianami.

 15. revers said

  Nadgorliwi Niemcy w osobie kanclerzycy Merkel i Obama zadecydowali na dnaich o przedluzeniu sankcji przeciwko Rosji, co nie oznacza ze takie firmy jak BASF, BAYER o grubym kapitale nie moga inwestowac w gaz rosyjski, tym bardziej ze Southstream jest caly czas blokowany jak nie w Bulgarii, to nie wiadoma Turecka, o Ukrainie lepiej nie wspominac, nie dosc ze bankrut to ma tendencje do nie placenia za gaz lub tranzyt zastrzezony dla haczykowatych.

 16. Jabo said

  ad.8 Panie Wełna, może jestem nie kumaty, wiec się pytam. Czy to niemiecki rząd nie zgodził na budowę gazociągu przez Polskę, czy rząd polski? Niemcy mogli oczywiście wywierać presję, ale decyzja należała do rządu polskiego i tylko niego trzeba mieć pretensje. W innym razie, po jaką cholerę brali pieniądze za rządzenie. Taniej byłoby przysłać jakiegoś gubernatora Franka.

 17. Siekiera_Motyka said

  Ad. 8 – „Jeszce raz – Polskie rządy nie zgodziły się na gazociąg na terenie Polski BO TAK CHCIELI NIEMCY. ”

  Myślę ze to Pan najbardziej dobrze rozumie !!!

  MITTELEUROPA – kolonia roboli

 18. Wełna said

  On jest Polski tylko z nazwy, proszę posłuchać P. Kosseckiego (zamieścił p. JerzyS -13)
  Proszę poczytać na temat mitteleuropy i pomyśleć gdzie się podziały stocznie, kopalnie, huty, fabryki uzbrojenia, do kogo należą media i banki.

  „Taniej byłoby przysłać jakiegoś gubernatora Franka” – jeszcze za wcześnie.

 19. Halszka said

  @8, 16

  A ja myślę, że raczej dobry wujaszek zza oceanu nam na ten gazociąg nie pozwolił. Tak samo, jak wcześniej podrzucił nam bojowe zadanie fatalnego zakupu Możejek na Litwie, żeby zagrać Rosji na nosie. (Jeszcze prezydent Lech K. był dumny z tego zakupu, a zaraz potem do Możejek przestała oczywiście płynąć rosyjska ropa).

  Tak samo dobry wujaszek przecież nakazał Bułgarii wycofać się z bardzo korzystnego dla Bułgarów udziału w budowie South Stream dla rosyjskiego gazu przez Morze Czarne.

  Niemcy owszem załatwili nasza gospodarkę, ale w sprawie „sankcji” (raczej szykan gospodarczych) przeciwko Rosji też rząd Angeli słucha Wielkiego Brata – ze szkodą dla niemieckiej gospodarki i mimo protestów niemieckich przemysłowców.

 20. Polak = BARAN said

  PSEUDO-SANKCJE dla idiotow np. Polakow zas dla Germanskich Neo-Kolonisatorow i drukarzy Euro SAME SUPER GESZEFTY z Wolodja. Buduja FABRYKI, MOSTY, RUROCIAGI. Nawed ten stary DRAN Schräder aktywnie DZIALA. Lataja tylko nad Polin blokuja doplywy do portow i KLAMIA i MANIPULUJA POLAKAMI ich wrednymi mediami zas karmia nas w LIDLACH I KAUFHAUSACH, albo KOLONJALIZUJA przez Lidle, Kaufhausy i MONTOWNIE. Czy musimy byc ZAWSZE TZN PO SZKOSZIE TEZ DURNYMI POLSKIMI zbaranialymi idiotami?

 21. Racjonalista said

  Rządzący Polską, Rosja oraz Niemcy wspólnie działają przeciwko Polakom, niczym zgrani sojusznicy. Nic bardziej rządzących Polakami wrogów Polski nie może cieszyć jak wszelka działalność szkodząca Polsce.

 22. Maćko said

  20 Polak = BARAN – móglbym prosic o zmiane pseudonimu?

  „Ja Polak=BARAN” byloby akceptowalne.

  Zaden obecny tu Polak nie jest baranem.

 23. Maćko said

  21 Racjonalisto – dodajmy USA oraz nie mniej istotna Korporatokracje. Pozdrawiam.

  Im nie tyle chodzi o szkodzenia Polsce tylko raczej o sluzenie wlasnym interesom.

 24. watazka said

  I znow, stara zydowska metoda: rzniemy ofiary i obwiniamy wszystkich – tylko zeby sie nie przyznac do winy.
  Na blogach pamietam, czytalem i ogladalem filmiki z ogromnie dumnymi Polakami, ktorzy chwalili sie, ze zrobili wszystko, zeby nie dac ruskim zarobic.
  Prawda jest i taka, ze polskie oligarchy, ktore mialy i zdaje sie niektorzy jeszcze maja wielkie biznesy na Ukrainie – chcialy zagarnac troche zysku dla siebie i w ten sposob zalatwily Polske. Nawet pamietam takiego jakiegos „inzyniera-speca” co sie chwalil w internecie, ze to on szalenie popieral wariant ukrainski. A jest to znany inzynier -geolog..
  Bylismy oczarowani kretynskim pomyslem gazu lupkowego w Slawiansku i na Zamojszczyznie i koniecznie chcielismy Ruskim dokopac”.
  Teraz kolejna bogini nienawisci spuscila na Polakow zaslone zapomnienia.
  Ta nienawisc do Rosji przyniosla nam juz duzo szkody.
  I Waszczykowski wykrzykuje, ze to Rosja powinna nam sie klaniac – to moze jej wtedy zapomnimy wszystkie grzechy.
  Nienawisc do Rosji wlasnie wykancza Ukraine. I Litwe. I Lotwe.

  Nikt nie kaze kochac Rosjan.
  Ale zasranym obowiazkiem kazdego Polaka jest kochac wlasny kraj.
  Tymczasem bardziej nienawidzimy Rosje niz dbamy o dobro naszego kraju.
  Czas na rachunek sumienia.
  Czesi i 5 innych panstw otwieraja placowki dyplomatyczne Donbasu. Polske na takie „swietokradztwo” nie stac.
  Wegrzy kupuja z Rosji gaz po 264 dolary za kubik.
  Polak ma ambicje.
  Zastaw sie i daj w zastaw wlasne potomstwo. Ale nie daj sie.

  Nie tylko, ze stracilismy 2 miliardy dolarow rocznie za tranzyt i wygodne warunki zakupu gazu – to teraz kupujemy gaz (ktorego sie tak bardzo brzydzimy) od Niemcow. Nikt nas powaznie nie traktuje. Jak smierdzace gowno kazdy rurociag bedzie Polske omijal szerokim lukiem.
  Kto sie przyzna ile Polske kosztowala awantura z gazem z Kataru?
  Czy mysmy na glowe upadli? Umawiac sie o handel z Bliskim Wschodem gdzie od lat jest wojna? Gaz z Kataru jest 3 razy drozszy niz gaz, ktory kupuja Wegry od Rosji. Do tego musielismy wybudowac w Swinoujsciu jakies stacje.
  I ten gaz z Kataru to mial byc ten ukradziony Syrii.Bo Katar nie ma tyle gazu na cala Europe. Ale cos nie wyszlo. Bo Syria nie chce dac gazu za darmo do Kataru, ktory chcial na nas zarobic 600 dolarow za kubik!
  Dlaczego nikt jeszcze nie poszedl siedziec?
  Przeciez to jest przestepstwo na szkode kraju!
  A ja pamietam, jak Polacy sie cieszyli, ze tranzyt gazu z Rosji idzie przez …’nasza ukochana Ukraine’.

  Jak ktos sobie narobi w gacie – to na chwile jest mu cieplo i przyjemnie. Smrod przychodzi troszke pozniej.

  .

 25. hubalblog said

  przyszłe działania wojenne w konflikcie NATO vs Rosja mają mieć miejsce na terytorium RP, Ukrainy, Białorusi i zakończą się na Odrze, za którą gazociągiem będzie bez problemu przesyłany gaz do Europy zachodniej.

 26. Stan said

  Wygląda na to ze Niemcy dbali i będą dalej dbać o swoje interesy narodowe.
  Cala ta polityka Niemiec idzie w parze walka o to, aby być konkurencyjnym na arenie międzynarodowej.
  To nie tylko nowoczesna technologia, dyscyplina, organizacja, ale i starają sie, aby obniżyć koszty energi.
  Chodzi nie tylko o jakosc, ale i koszty produkcji.
  Rosja jak dotychczas jest bardzo solidnym i najtańszym dostawca gazu do Niemiec i do innych krajów Europy.

  Ad: 24 Watazka
  Chętnie czytam Pana komentarze.Są prawdziwe i przepełnione troska i niepokojem o przyszłość Polski.
  Bardzo dziwne, ze Polacy jako Naród odstają od pozostałych społeczności Europy i są bierni, obojętni,
  i zgadzają się na takie decyzje polityków co godzą dobitnie w interesy Polaków na dzień dzisiejszy i na przyszłość.
  Polska ma wyśmienite położenie geograficzne i mogłaby robić ogromne interesy finansowe.

  Brak zaufania do „polskich” polityków na arenie międzynarodowej przyczynia się do tego, ze sami Polacy tracą miliardy
  złotych na wszystkim, czego dotkną się te już nie kabareciarze, blazny, ale całkowici głu.ole.
  Pamiętam jak kilka lat temu pojechał niejaki Donaldek do Budapesztu i zmuszał tamte wladze, aby wycofały się
  z zakupu gazu z Rosji. Podpowiedz była szczera i prosta „A czym mamy gotowe w kuchni kur… ma..??”

  Następny pojechał do Bułgarii i udało mu się nacisnąć, aby nie zgodzili się na budowę nowego
  rurociągu gazowego z Rosji do Europy Południowej. Wiele krajów straciło miliardy dolarów na tranzycie tego gazu.
  „Czy myśmy na głowę upadli?” Nie upadli. Cel był jeden — wszystko zrobic, aby zaszkodzić Rosji.

  Efekty tego widzimy dzisiaj bardzo wyraźne.
  Europa przestała być konkurencyjna do reszty świata, waluta Euro traci, miejsca pracy nawet w renomowanych niemieckich koncernach samochodowych są i będą dalej redukowane. Podobna sytuacja jest w bankach i branżach przemysłowych. Bezrobocie ludzi młodych na południu Europy od lat sięga do 50%.

  Niemcy starają się, aby dalej dobrze pływać w eksportach na arenie międzynarodowej,
  ale bez współpracy, atmosfery zaufania i zrozumienia z sąsiadami europejskimi mogą obrać inny kierunek. A co będzie wówczas?

  Kilka dni temu wice min. transportu w Polsce powiedział, ze autostrady A2 i A4 służą głównie Niemcom i Rosji.
  Najchętniej by je chciał rozebrać zapominając cym.ał, ze to właśnie Polska wozi tymi autostradami najwięcej towarów do Niemiec.
  Waluta Euro straciła dużo na wartości, zloty także.

  Drogi gaz w Polsce te tez cel i walka, aby „polski przemysł” nie był zbyt konkurencyjny na arenie międzynarodowej.
  Wszytko to prawdziwe i smutne.
  Nauczyciel tez demonstrują z napisami: „We are fucking angry”, „Nie tańcz jak Ci zagrają”

  Dinozaury nie umieją się dostosować do zmian na arenie narodowej i międzynarodowej i powinni
  natychmiast poddać się do dymisji. Im wcześniej tym lepiej.

 27. stanvibro said

  Macko masz racje przyjacielu, w wiekszosci dotyczy to mnie osobiscie , ALE jest wiele przypadkow ze my POLSKIE BARANY jestesmy DYMANE od paruset lat w imie MY przed i Po szkodzie DURNE BARANY.

 28. Maćko said

  27 Stanvibro – Uszanowania.

  W Infowar kazde „info” jest istotne 😉 . Nie wolno wpadac w narcyzm czy samozoadowolenie, ale poza momentami bardzo specjalnymi, samobiczowanie sie nie jest przydatne.

  Wróg w Wojnie Informacyjnej ( WI ) poniza nas i wplywa negatywnie na nasze samopoczucie, abysmy nie mieli odwagi walczyc o nasze prawa. Wyniki tego sa widoczne na Gajówce! Ilu madrych ludzi, patriotów i katolików, widzi tylko przeszkody? Dlaczego nie widza rozwiazan zamiast powtarzac, ze to sie nie da, ze to za trudne, ze nie ma wyjscia? Otóz jest to defetyzm zaszczepiony przez wroga od … no od wielu lat.

  Dzialanie kazde to ciag etapów: obiekt-cel-metoda-realizacja. Obiektem jestesmy my sami. Aby zaczac, trzeba znac sytuacje aktualna. Tak, jestesmy goleni jak barany. Podoba nam sie to? Nie. No to trzeba dzialac walczac o nasze na kazdym miejscu i kazdym dostepnym sposobem.
  Sursum corda.

 29. Polak = Czlowiek z INICJATYWA i WIZJA innowacji, pelen energii do DZIALANIA. said

  MACKO, moje serdecznosci. Masz 100% racji, pozdrowienia.

 30. Maćko said

  29. Dziekuje – zaczynamy od tepienia GWna? Zawsze i wszedzie – GWno to antypolska gadzinówka której Polak nie powinien ani czytac ani linkowac. 😉 Bojkot totalny. Nie wolno nawet klikna w jakikolwiek link nalezacy do Agory. Wtedy GWno przestanie nam cuchnac.
  Uklony.

  Przy okazji:

  Z NIEMIECKĄ PRECYZJĄ
  O SKUTECZNYM ZARZĄDZANIU INFORMACJĄ

  Autorka przedstawia w nim metody oddziaływania państwa na swoje otoczenie za pomocą synergii działań sieci rozmaitych instytucji. Silną stroną prelekcji są liczne, współczesne przykłady wpływu organizacji z Republiki Federalnej Niemiec na polskie sprawy polityczne i społeczne.

Sorry, the comment form is closed at this time.