Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W 2017 roku turyści z Wielkiej Brytanii wznowią podróże na Krym

Posted by Marucha w dniu 2016-11-18 (piątek)

Krym wznawia kontakty turystyczne z Wielką Brytanią, pierwsze trzy zorganizowane grupy turystów odwiedzą półwysep w przyszłym roku – poinformował agencję RIA Novosti szef komitetu ds. rekreacji i turystyki krymskiego parlamentu Aleksiej Czerniak.

Według niego krymscy operatorzy turystyczni po raz pierwszy po przyłączeniu półwyspu do Rosji wzięli udział w corocznych międzynarodowych targach turystycznych World Travel Market w Londynie, gdzie osiągnięto odpowiednie porozumienia.

„W tej chwili na 2017 roku rezerwację zrobiły trzy grupy, co można rzec jest przełomem w kierunku zachodniej turystyki na Krym, na razie niestety objętej sankcjami” — powiedział Czerniak, podkreślając, że obywatele Wielkiej Brytanii są gotowi wrócić do krymskich kurortów bez względu na sankcje i trudności geopolityczne.

Dodał on, że interesuje ich przede wszystkim turystyka wojskowo-historyczna, w tym wojna krymska. Poza tym według niego krymska delegacja podczas wizyty w Londynie przeprowadziła spotkania z naukowcami z jednego z brytyjskich uniwersytetów, zainteresowanymi przeprowadzeniem sympozjów naukowych w regionie krymskim.

„Projekt badania krymskiej spuścizny historycznej w przekroju historii wojskowej ma potrwać kilka lat i przyciągnie historyków, archeologów, uczelnie i studentów” — podkreślił Czerniak.

https://pl.sputniknews.com

Znaczy się brytyjscy organizatorzy turystyki olewają żenujące porykiwania rządu ukraińskiego odnośnie przynależności Krymu, a więc dołączyli do wielu innych rozsądnych zachodnich biznesów.
Polskojęzycznych polityków, niemal jak jeden mąż walczących o „powrót Krymu” do Upadliny, chyba szlag trafi – co słuszne było by i sprawiedliwe.
Admin

Komentarze 2 to “W 2017 roku turyści z Wielkiej Brytanii wznowią podróże na Krym”

 1. Bodzio said

  Polskojęzycznych polityków, niemal jak jeden mąż walczących o „powrót Krymu” do Upadliny, chyba szlag trafi – co słuszne było by i sprawiedliwe.
  Admin

  Oraz zbawienne dla Polski.

 2. NICK said

  Anglosyjon, zatem, wraca na Krym.
  Turystami.

  To jest ważna wiadomość.

Sorry, the comment form is closed at this time.