Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Najlepszy komentarz na prowokację „Wyborczej”! Czarnoskóry Polak: „Idąc pod flagami ONR byłem bezpieczny”.

Posted by Marucha w dniu 2016-11-19 (sobota)

Wczorajsze doniesienia dotyczące prowokacji dziennikarza Gazety Wyborczej, który w kuriozalny sposób relacjonował swoją obecność w charakteryzacji „na ciemnoskórego uczestnika marszu” odbił się głośnym echem w sieci.

Najlepszym komentarzem do sytuacji są chyba słowa innego uczestnika Marszu Niepodległości.

Bawer Aondo-Akaa, Polak, którego ojcem jest Nigeryjczyk a matką, nieżyjąca już Polka, odniósł się do prowokacji i kuriozalnych słów dziennikarza „Gazety Wyborczej”.

„Ad versus „Duży Fromat”: w tym roku Pańskim byłem po raz III na Marszu Niepodległości, nie spotkałem się na nim z żadnymi rasistowskimi czy ksenofobicznymi sytuacjami. Idąc pod flagami ONR byłem bezpieczny. Ludzie na Marszu Niepodległości byli względem mnie niezwykle przychylni. Chciałbym nadmienić, że nie dostałem od nikogo żadnych pieniędzy za napisanie takiego komentarza” – pisał na swoim profilu społecznościowym Bawer Aondo-Akaa.

PJ
Źródło: Bawer Aondo-Akaa/Facebook
http://prostozmostu.net

Komentarzy 30 to “Najlepszy komentarz na prowokację „Wyborczej”! Czarnoskóry Polak: „Idąc pod flagami ONR byłem bezpieczny”.”

 1. Lovshak Ruskij Szpion said

  Taj jakżydobolszevia światowa syjoniści piszą o self hating jews, tak napewno jakiś bolszevik blumsztajn czy szehter dojdzie do wniosku, że jest to nienawidzący swojej rasy obywatel, i że działa tu zapewne podświadomy mechanizm wyparcia….

 2. z głową w chmurach said

  Prezes chicagowskiego polskiego klubu biegaczy na przełaj, Krzysiek jest na gębie równiez doskonale czarny, ale w środku Polak.

  (dla rzetelności, nie wiem, czy on wciąż jeszcze jest prezesem ale był przez długie lata)

  Prawidłowy rasizm polega na rozróżnianiu jakiego koloru ktoś jest we środku, a nie na mordzie.

  Bo po co jeździmy do Egiptu się opalać?

 3. wanderer said

  Caly ten „problem” jest sztucznie podtrzymywany przez zydow. Co by oni umieli robic innego jesli nie generowac te wszystkie -izmy i znajdywac na nie jedynie sluszne rozwiazania? Tak nie moszna , zeby tak gojow samych sobie pozostawic.

 4. Kar said

  Bo po co jeździmy do Egiptu się opalać?
  —————————————
  ..dobre..a ci z poludnia wala na polnoc, zeby zatrzec/wyrownac/wygladzic roznice..a dla Merkel Nobel

 5. Tango said

  Ten przyczerniony redaktorek -prowokatorek z wyborczej ,okrutnie szpetny jest, nawet pasta do butów , nie zdołała tego zakryć.

 6. NyndrO said

 7. z głową w chmurach said

  ..dobre..a ci z poludnia wala na polnoc, zeby zatrzec/wyrownac/wygladzic roznice..a dla Merkel Nobel

  He, he, he. (proszę wybaczyć ten szyderczy rechot, ale to nie ja tylko Historia…)

 8. Piskorz said

  re 6..B. dziękuję…pękam ze śmiechu..!!

 9. Toni said

  Akcję tego prowokatora z wybiórczej, co to pobejcował się na czarno, najlepiej skomentował R.A. Ziemkiewicz. Powiedział, że pod takim kamuflażem redaktorek był właśnie najbardziej bezpieczny na marszu. Gdyby poszedł tam i obnosił się z informacją, że jest z wybiórczej – wtedy dopiero byłby w wielkim niebezpieczeństwie… Redaktorek czuł pismo nosem i dobrze wiedział, co zrobić, by siebie ochronić he, he, he…

 10. SHREK said

  Jak dobrze, ze czarna-Afryka popiera ONR , co my byśmy bez nich i żydów zrobili 🙂

  `muślinów` nie nada; ciekawe zagadnienie;
  [ reszta bajora o-k , a może wierchuszka gra jak na cymbałach ]

  Brave Polish girl speaks out against non-white immigration – INSPIRING!!!

  \no tak Panowie na górze mogą być rodowodowo `pomieszane lub mętnej wody` ;

  pięknie mówi i ta postawa, prawdziwa Polka ;

  .https://www.youtube.com/watch?v=kAG89myWMDQ

  Dokąd Zmierzamy – [18] – Stanisław Tymiński (2016) parę słów otrzeźwienia ;

  .https://www.youtube.com/watch?v=jxmUXsS1t4o

 11. panMarek said

  Bawer Aondo-Akaa pod flagami ONR czuł się bezpieczny, bo to jest NASZ MURZYN!

 12. Isia said

  …czarnoskóry Polak ? … jeśli czarnoskóry to nie Polak, tylko osoba z obywatelstwem polskim … Polakami są osoby urodzone z rodziców etnicznych Polaków … a więc geny matki i ojca decydują o przynależności do danej nacji … w tym przypadku do polskiej (słowiańskiej i białej) nacji … takie mieszanie ras(czarnej z białą etc.) propagują żydzi w wiadomych celach …

 13. głos z nikąd said

  Krzysiek z Chicago, pani Isiu, mimo czarnej gęby, jest Polakiem.

  Kiedyś szedł po Jackowie i niedaleko bazyliki zapytał jedną babcię w języku miejscowym, czy wie, o której jest suma. A babcia mu na to po polsku że o dwunastej. Krzysiek sie pyta, babciu, a skąd babcia wie, ze ja mówię po polsku? A ona – ja rodaka wszędzie poznam.

 14. Isia said

  … Pan Głos (…) …

  … nie przeczę, że są ludzie, chociaż o niejednoznacznym (tj. mieszanym pod względem genetycznym, rasowym etc.) pochodzeniu, ale utożsamiający się, z różnych powodów, z określoną nacją (w tym przypadku, przywołanym przez Pana, z polskim narodem) i nawet zasłużonych dla niej, swoim działaniem dla jej dobra … przykłady są znane i to w odniesieniu do różnych nacji … to jednak, z punktu widzenia etnicznego (genetycznego) nie można przypisać im przynależności do danej nacji … rdzenni Polacy należą do rasy białej, są Słowianami … jestem zdecydowanie przeciwna temu nurtowi myślenia w tej kwestii (rozpowszechnianemu celowo przez żydowską propagandę), jakie Pan reprezentuje … z całym szacunkiem …

 15. Isia said

  … oczywiście … jaki Pan reprezentuje …

 16. Anka said

  Polskość to stan umysłu i duszy…

 17. Isia said

  … Pani Anka …

  … to bardzo po myśli żydów … oni też (w istocie, będąc naszymi śmiertelnymi wrogami) przedstawiają się jako „patrioci”, a więc „Polacy” … którzy uważają, że mają, w związku z tym, wszelkie prawa do rządzenia Polakami i ich reprezentowania … tym samym, my, rdzenni Polacy, zgadzając się na to (czyli uznając ich, w Pani ujęciu, za Polaków), przyczyniamy się do własnej zguby …

 18. Rafał said

  POLACY PO BITWIE POD GRUNWALDEM ,SĄ NARODEM PRZEKLĘTYM PRZEZ KOŚCIÓŁ ! ! !
  Ojciec święty polak Jan Paweł II ,klątwy nie zdjął ! ! !
  46.Lechia,-3 tys.lat historii Polski.cz.1/3.Spiskowa Historia Polski.

  8.4/9 M.Szczytyński – historyczne przemówienie w Mauzoleum Poległych za Polskę Żołnierzy Radzieckich

  ——
  Co to za brednie z tym „przeklęciem” Narodu Polskiego?
  Admin

 19. Franz said

 20. głos z nikąd said

  Droga pani Isiu. A czy nie zastanawiała się Pani ile genów chazarskich może każdy z nas, Polaków w sobie nosić? Tego się nie sprawdza. Nie chcę być nudny, ale kolejny raz zachęcam do przeczytania referatu Spotwarzona Przeszłość, który jest dostępny w wielu miejscach na Sieci. Ze szczególnym naciskiem na pierwszy rozdział.

  Gajowy powiedział kiedyś coś takiego, że narodowość wynika z poczucia przynależności jednostki.

  Bo w świetle tego, co Pani pisze, to ja nie jestem w ogóle Polakiem, tylko jakims mieszańcem z żydowska mentalnością. Chyba musimy sobie parę rzeczy powyjaśniać.

  (wciąż Panią lubię, pani Isiu).

 21. SHREK said

  @20
  Pan sobie nie wciskaj kitu. Gowno sie rwozlalo ale nie tak bardzo, żeby w Polsce nie było czystych Polaków, a jeśli Gajowy napisał, „narodowość wynika z poczucia przynależności jednostki„ to widocznie mial w tym interes..:)

  ——
  To nie tak.

  Definicja narodu to: „zbiór jednostek mających wspólnego przodka”. Czysta genetyka.
  Z tej definicji nie wynika ani lojalność wobec danego narodu, ani też jej brak.

  Natomiast można nie należeć biologicznie do polskiego narodu, a okazywać wobec niego lojalność, przywiązanie, wyznawać jego wartości etc. Nie jest to zbyt częste, ale się zdarza.

  Admin

 22. morgan said

  Pani Isiu ! Ma pani racje tylko w pewnej czesci. Polscy Tatarzy,zasiedziali u nas od wieköw, maja sie za Polaköw.I maja do tego prawo, jako ze ich przodkowie nie raz stawali czynnie w obronie Rzeczpospolitej. Wielu z nich wykazalo sie wieksza lojalnoscia wobec Polski niz niejeden etniczny Polak.

 23. głos z nikąd said

  Wszyscy mamy jednego przodka, panie Gajowy.

  Polacy z uwagi na położenie geograficzne są chyba najbardziej wymieszanym ze słowiańskich narodów. Chyba że zaliczymy Węgrów do Słowian, a juz moglibyśmy. Tak samo jak niewielu jest wśród nas czystych genetycznie Polaków, tak i nie ma nikogo, ktoby nie miał jakiegoś prasłowiańskiego genu w sobie. Słowiańskie geny raczej dominują w mieszankach, o czym wspomniane jest mimochodem na Kulinarnych Fantazjach Dla Świata.

  Czuję się zatem może i kundlem, ale rasowym.

  Pozdrawiam Gremium.

  Nie. Polacy są nadal jednym z najbardziej czystych genetycznie narodów Europy.
  Admin

 24. głos z nikąd said

  Wobec tej definicji nie mam czego szukac w gronie Polaków?

  Po szabli Sieradzkie, po kądzieli straszliwa mieszanka wschodu, zahaczająca o Łotwę.

  Może rzeczywiście nie mam moralnego prawa otwierać gęby w tak czystym etnicznie towarzystwie…

  Ide do sklepu z szuwaksem.

  ——
  I po co to pieprzenie w bambus?
  Ile razy pisałem, że można nie być etnicznym Polakiem, ale być lepszym polskim patriotą, niż ktoś, kto się Polakiem urodził?
  Ile razy kurwa mam to powtarzać?
  Admin

 25. Isia said

  … Pan Głos (…) …

  … dziękuję Panu za życzliwe słowa … przepraszam, ale czy nie wziął Pan sobie za bardzo do serca tej sprawy z pochodzeniem i genami … wskazaną przez Pana publikację zaczęłam czytać już wcześniej, ale jeszcze nie skończyłam … nawet Pan Roman podkreśla, w swoim bardzo ciekawym i poruszającym tekście, że Polacy i żydzi to były, pod wieloma względami, odrębne światy … poza tym Pan Roman opisywał świat swojego dzieciństwa w podkarpackim Rymanowie … to nie znaczy, że wszędzie było tak samo … myślę, że w chłopskich rodzinach, rodzinach tradycyjnych, konserwatywnych, to raczej nie dochodziło do „mieszanych” związków … a więc są jeszcze czystej krwi Polacy … tak, jak ja, Polka z dziada pradziada …

 26. Isia said

  … (25) c.d. … załączam serdeczne pozdrowienia i … uśmiech … 🙂 …

 27. nipies said

  Moja ciotka, pani Isiu, niby dla żartu, ale tak naprawdę to nie wiem, stara sie udowodnić, iż owe wschodnie geny w naszej rodzinie trącą popularnym i aromatycznym warzywkiem z rodziny Alienaceae.

  I co teraz będzie?

  Odkurzam swój stary podpis.

 28. Isia said

  … (24) Pan Głos (…) …

  … proszę posłuchać opinii Pana Gajowego, z którą zgadzam się w pełni … przepraszam, jeśli wolno zapytać … cóż to za straszliwa mieszanka wschodu ? … przecież na wschodzie dominują ludy słowiańskie … a Łotwa to dawne polskie Inflanty … swoją drogą reaguje Pan jak prawdziwy Polak … 🙂 … a w odpowiedzi na pańskie pytanie (i wątpliwości) powiem … proszę tak nie myśleć o sobie … jeszcze raz pozdrawiam i życzę Panu wszystkiego dobrego …

 29. nipies said

  Ależ pani Isiu. Nic nie widze złego w straszliwej mieszance ze Wschodu. Także nie wolno nam myśleć w kategoriach lepszy-gorszy (potępione w Nowym Testamencie, nieprawdaż?). Chodzi o to, abyśmy nie pojmowali nieprawidłowo zróżnicowań rasowych. Może zbyt ironicznie podnoszę kwestię akceptowalności w grupie na podstawie pochodzenia społecznego, ale mam tu pewne doświadczenia z dawnych lat, które się nieodparcie neauwają na klawiaturę. Wtedy, cztery dekady temu wszyscy sie na to pokładali ze śmiechu, z perspektywy czasu i w nowej konfiguracji mentalności narodu, to sie robi całkiem poważne.

  Już nie będę ciągnął dalej, bo nie tych sprowokowałem, których miałem na celowniku.

  Wracam do roboty. Dobranoc.

  Tu nie chodzi o chwalenie czy o potępianie jakichkolwiek mieszanek – ale o obiektywne, beznamiętne stwierdzenie faktów.
  Admin

 30. Isia said

  … (22) Pan Morgan …

  … słuszna uwaga … polscy Tatarzy już dawno spolszczyli się … pozdrawiam …

Sorry, the comment form is closed at this time.