Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Stephen Hawking ogłasza, ile lat zostało ludziom na Ziemi

Posted by Marucha w dniu 2016-11-19 (sobota)

Zdaniem znanego brytyjskiego astrofizyka, Stephena Hawkinga, nasza cywilizacja nie ma czego szukać już na Ziemi. Hawking uważa, że jeżeli cywilizacja ludzka chce przetrwać, musi wybrać się w podróż po kosmosie w poszukiwaniu nowego miejsca do życia. Nasz „rodzinna planeta” jest bowiem „za krucha”.Hawking mówił o zagrożeniach jakie czyhają na naszą cywilizację i o potrzebie ucieczki w kosmos podczas dyskusji jaką zorganizowało Oxford Union 14. listopada. Znany naukowiec oświadczył też ile czasu, jego zdaniem, zostało ludziom na Ziemi. Jak ocenił Hawking, jeżeli nie ruszymy się z naszej planety, za tysiąc lat nie zostanie po nas nawet pamięć.

– Żeby ludzkość miała przyszłość, musimy uciekać w Kosmos. Nie sądzę, żebyśmy byli w stanie przeżyć kolejne tysiąc lat, jeśli nie uciekniemy z naszej kruchej planety. W związku z tym zachęcam, żeby zacząć interesować się Kosmosem – oświadczył naukowiec.

Hawking ostrzegł, że im dłużej będziemy ociągać się z eksploracją kosmosu, tym szybciej może nadejść nasza zagłada. Jego zdaniem, może do niej dojść jeszcze w tym stuleciu. Astrofizyk wyliczył też najpoważniejsze zagrożenia dla cywilizacji ludzkiej. Wśród nich znalazły się wojna nuklearna, rozwój sztucznej inteligencji czy globalne ocieplenie [sic! – admin].

Według naukowca, przyszłość ludzka jest w kosmosie, a nie na Ziemi, dlatego też gorąco zachęca do poszerzania swojej wiedzy o przestrzeni kosmicznej. Ta stale się poszerza, także wizja wszechświata „bardzo się zmieniła w ostatnich 50 latach”.

– Pamiętajmy: patrzmy w górę w gwiazdy, a nie pod nogi – podsumował swoją wypowiedź Hawking.

http://pikio.pl

Stephen Hawking jest smutnym przykładem na to, co dzieje się, gdy uznany specjalista w jednej dziedzinie zaczyna odgrywać eksperta w tematach poza obszarem jego kompetencji. „Globalne ocieplenie”… i to mówi poważny naukowiec…
Swoją drogą – nie wiemy, co zdarzy się za 5 lat, za rok, nawet jutro – a tu Hawkins porywa się na prorokowanie, co będzie za lat tysiąc.
Admin

Komentarzy 58 to “Stephen Hawking ogłasza, ile lat zostało ludziom na Ziemi”

 1. Putinistka said

  Steven Hawking wybitny ateista i socjalista o międzynarodowej renomie. Nie potrafię traktować go poważnie.

 2. Nemo said

  Pan przodem Hawking, kosmos wzywa 🙂 będzie jednego debila mniej

 3. NyndrO said

  Szefie, Kierowniku. Myślę,że ten gość jest już rodzajem michnika lub owsiaka nawet. Może i mądry jest,ale od jakiegoś czasu jest wystawiany w roli proroka,a to ZAWSZE oznacza to samo.Jest wielu o wiele mądrzejszych ludzi na planecie Ziemi.Tylko niekoniecznie kompatybilnych. Powiedzmy, niejeżdżących na wózku, albo niejąkających się.Zresztą to wiadomo!Banał, ale czasem trzeba te oczyistości powtarzać i powtarzać,i powtarzać (…)

 4. Tomek said

  To, co mówi Hawking, nie ma nic wspólnego z żadną nauką. Tak jak nauką nie jest np. teoria ewolucji. Hawking mówi o ideologii ubranej w szaty nauki. Oni właśnie w ten sposób przemycają ideologię, przedstawiając ją jako obiektywną, racjonalną naukę. Inny współczesny wynalazek, być może również promowany przez Hawkinga, transhumanizm, to również ideologia, zresztą ta sama co podróże międzygwiezdne. To ideologia rządzących elit Imperium Anglosyjonistycznego.

 5. NyndrO said

  Niezbyt precyzyjnie. Nie uważam,że szechtix,czy owsiak są mądrzy. Szechtix jest błyskotlwy, owsiak to totalny cep, natomiast Hawking jest istotnie inteligentny.jak setki tysięcy ludzi, a nawet naukowców.

 6. Moher49 said

  A mnie pan Hawking nie przestraszy. Człowiek jest istotą duchową. Po śmierci zostawiam wszystkie moje ziemskie dobra, moja nieśmiertelna dusza wędruje sobie we wszechświecie, nie musi jeść, jest jej ciepło, nie płaci podatków. Odkrywa coraz to nowe zakamarki nieskończenie wielkiego wszechświata. Tak przez całą wieczność. Gorzej z tymi co swoje złoto zechcą w kosmos zabrać.

 7. Wełna said

  Co za debil, Panie gospodarzu oszczędź Pan nasze zdrowie.
  Jak można nas wysyłać w kosmos, w ucieczce przed sztuczna inteligencją, atomem, ociepleniem klimatu – to co – wszystko to zostanie na wstrętnej ziemi a my rozpoczniemy nowe życie na jakiejś planecie, gdzie tych zagrożeń nie będzie. Litości!!!

  Delikatnie mówiąc – człowiek ten wykracza poza obszar swoich kompetencji…
  Admin

 8. Zerohero said

  Faktycznie…wojna w kosmosie będzie jeszcze bardziej zabójcza, a sztucznej inteligencji będzie w nim więcej. Natomiast jeśli ktoś jest w stanie budować habitaty poza Ziemią, to na pewno przetrwa umiarkowane ocieplenie Ziemi :).
  Tymniejmniej zgadzam się z ogólnym imperatywem.

 9. Nie mogę zrozumieć, na przykładzie Hawkinga, jak można być osobą niepełnosprawną i jednocześnie bluźniącą przeciwko Bogu i Jego dziełom?

 10. Leszek Karpinski said

  Panie ratuj, co wy tu za bzdury puszczacie. Nauczcie się że Hawking to marionetka i nie jest żadnym „wybitnym astrofizykiem” a zwykłym człowieczkiem co kiedyś chciał być naukowcem i został ukarany. on niczego nie wymyślił i jest głupi jak but i to nie on pisze na tym swoim komputerku, ale lemingi się podniecają. A wojny w kosmosie to nie zobaczycie, w waszej bzdurnej wyobraźni i w Hollywood jedynie. Pa pa lemingi.

 11. galazka@wp.pl said

 12. Leszek Karpinski said

  i jeszcze dodam „globalne ocieplenie”? aha? nie wiedzą jak wytłumaczyć stworzy przez siebie termin „Pause” czyli zwykła pauza/przerwa w ocieplaniu się ziemi bo „satelity”(już nie powiem co) wykazały że przez ostatnie 17 lat nie ma żadnej znaczącej zmiany klimatycznej, to wymyślili „now we have Pause!!!” . A Hawking to odnalazł czarną dziurę w swojej dooopie, ma magiczne właściwości ona jest a za razem jej niema!!! 12 razy była odkryta a zarazem nigdy i nikt jej nie może fizycznie zobaczyć bo nie posiada materii a czasem ma jej aż za wiele!!!! koorwa naukowcy!!!. A jak piardnie to wytwarza Hawking Particle, największe odkrycie wszechświata!!!

 13. Leszek Karpinski said

  i jeszcze ad 4. brawo Panie Tomku i Pozdrawiam zdecydowaną większość gajówki bo widzę że wam do Lemingów daleko.

 14. Jabo said

  Ad.10 To,że wszystkich uważamy za głupców nie znaczy wcale, że sami jesteśmy mądrzy.

 15. Obcy Astronom said

  Drogi panie Hawking, pan nawet nie wie, czy łaskawy Pan Bóg pozwoli się panu obudzić, a pan takie dyrdymały sadzi, cóż też nas za tysiąc lat czeka.

 16. cris said

  Moim zacofanym zdaniem ziemia plaska jest

 17. Maćko said

  Niby madry facet a taki bzdety wstawia. Troche jak ci, co przewidywali, ze Londyn bedzie zasypany do pierwszego pietra odchodami konskimi a do trzeciego pasza dla koni jesli rozwój dylizansów utrzyma swoje tempo przez 20 lat.

 18. lopek said

  Każdego dnia ludzie umierają a więc opuszczają Ziemię w postaci inteligentnej energii zwanej duszą – udając się ku swojemu przeznaczeniu.
  Jaki z tego pana naukowiec – skoro tego nie wie?

 19. Firstwise said

  Był taki „geniusz” o nazwisku Einstein (Kamień) chazar, wszystkie jego „naukowe odkrycia” zostały już dawno uznane za stek bzdur, przez ludzi którzy korzystają z mózgu, jednak tzw. „naukowcy” ślepo brną drogą jednokierunkową na której dodatkowo ustawiono znak; droga bez wyjazdu! Człowiek (bastard) ten był tak głupi, że gdy wypływał swoją łódką na ryby, w pogotowiu stawiano straż przybrzeżną, gdyż wiadomo było, iż sam do portu nie wróci, gdyż nie będzie wiedział gdzie jest ląd! Inteligencja Bolka Kohne się kłania.
  Dzisiaj takiego „geniusza” uczyniła chazarska „naukowa” swołocz z Hawkinga. Człowieka kukłę, którego trzeba odżywiać dożylnie, kukła nie mówi, nie wykonuje żadnych ruchów ciałem, rękami i nogami. Lekarze nazywają taki stan „ludzką rośliną” gdzie mózg nie koordynuje pracy organów i mięśni oraz podstawowych czynności organizmu a podtrzymywany jest przy życiu dzięki aparaturze medycznej. Mówi się że człowiek ma taką duszę jaką widać po jego zewnętrznym wyglądzie i zachowaniu. Tam w tym ciele dusza wegetuje czekając z utęsknieniem na zejście z tego świata.
  Kukła działa i ożywa tylko na czas, kiedy jego panowie chcą światu wciskać następny kit o kosmosie, którego nie ma, o podróżach pomiędzy galaktycznych, o nowych planetach których nikt nie widział o czarnych dziurach których fizycznie niema i o pier…tym globalnym ociepleniu (Chemtrails), o „szkodliwym” CO2, a więc o składniku powietrza bez którego nie byłoby życia na Ziemi itd. itp.
  Posługują się Hawkingiem jak zakatarzony człowiek, wszystkie swoje idiotyczne „naukowe” wydzieliny wycierają Hawkingiem jak chusteczką do nosa. Pamiętajmy, że ten człowiek-kukła nie może się bronić, to taka pacynka którą się przykleja lub wystawia jako geniusza na różnej maści naukowych konferencjach. Hallo Hawking! jak się czujesz, dziękuję! dobrze! odzywa się syntezator mowy, po czym syntezator mowy rozpoczyna prelekcję o ogromie i tajemniczości wszechświata który nie istnieje; ku…wa, mam chęć komuś przy…bać!
  Cala dzisiejsza i wczorajsza „nauka” to same idiotyzmy, nie tylko nauka ale również historia, religia, polityka, można powiedzieć, że wszystko co nas otacza to fałsz i zakłamanie, wszystko to totalna ściema.
  Mam jedynie nadzieją, że wkrótce nastąpi prawdziwy „armagedon” i zmiecie tych którzy to oszustwo promują i tworzą, a więc upadłych aniołów, zwanych szatanem lub diabłem oraz ich hybrydowych (bastardów) bękartów zwanych żydami, chazarami, syjonistami, banksterami i wieloma innymi nazwami. To są ci którzy nie orzą, nie sieją a plony z(a)bierają.
  Generalicja i admiralicja wie o ich podziemnych i na dnie oceanów ukrytych bazach. Ci którzy są wtajemniczeni muszą mieć „morda w kubeł” w innym przypadku odwiedzi ich seryjny samobójca. Jeśli nikt tego nie ujawnia, gdyż grozi za to śmierć, to przeciętny Kowalski myśli, że taki Firstwise to jakiś popie…niec jest, który uciekł z domu dla czubków i trafił pod strzechę gajowego Maruchy.
  Prawda o tzw. „wszechświecie” przeciętnego Kowalskiego nie interesuje, wystarczy co w telewizornii powiedzą, on to połknie jak bocian żabę, popijając kolejnym piwem, krzycząc Polska Gola! i pieszcząc z zadowoleniem, goły tyłek swojej niewolnicy.

  https://vimeo.com/mariuszszczytynski

  http://totalizm.pl/magnocraft_pl.htm

 20. Wlodzimierz said

  Moze zaczne od odpowiedzi na watpliwosci Admina ktory uznal ze, Hawking nie ma nic do powiedzenia w kwestii bo nic go do tego nie upowaznia. Mozna by wytoczyc podobny argument w stosunku do Einsteina ktory zapowiedzial koniec ludzkosci i to dosc precyzyjnie z chwila kiedy pszczoly znikna z powierzchni Ziemi. Nikt nie podwazyl tej hipotezy a ci ktorzy sa swiadomi obecnosci tego owada i jego znaczenia w srodowisku z cala pewnoscia wiedza ze mial racje.

  Co do masowej emigracji w kosmos to oczywiscie jest racja i Hawking nie myli sie w tej kwestii rowniez. No bo jesli nie to skad te wszystkie loty na Ksiezyc i inne planety po to tylko zeby sie upewnic czy sa na nich warunki do zycia dla ….. nie, nie, nie dla wszystkich – jedynie dla wybrancow i nie losu tylko tych ktorzy dysponuja forsa i to nie bagatelna bo przieciez te wszystkie badania, prace, ten tlum ktory tyra w pocie czola zeby wreszcie, mniej lub bardziej udolnie zakonczyc jakas kolejna misje ( jedna z ostatnich to Exomars ) to kolosalna forsa na ktora mnie np nie stac tak jak wiekszosc z nas. Wiec, wszystko ladnie pieknie i oczywiscie palamy checia do tej emigracji tylko gdzie i za ile bo to sa glowne pytania ktore nasuwaja sie natychmiast czytajac co na ten temat pisze Hawking. Na czym tez miala by polegac ta nasza praca ktora miala by nas zblizyc do tematu chocby o tyle ile brudu za paznokciem. Na te tematy Hawking jest szalenie dyskretny. I to jest glowny powod dla ktorego uwazam ze jest nie powazny. Uwazam, jednak ze dobrze bylo by zjednoczyc nasze srodki, mozliwosci wszelkie nad ratowaniem naszego zdewastowanego nieprawdopodbnie Globu. Bo, nie sadze zeby istnial podobny raj, gdziekolwiek w bezposredniej bliskosci tak zebysmy sie mogli przeprowadzic z dnia na dzien i niewielkim kosztem !

 21. Leszek Karpinski said

  Ad 19. First wise? takie nicki zakazane bo nie tobie o tym decydować , jesteś Głupcem tak jak Ja , a może ja jestem jeszcze głupszy?, poza tym popieram w 100%, życzę samych dobrych dni. The Beatles: Fool on the hill. posłuchaj sobie.

 22. Dictum said

  Biedny, uczony głupol

 23. Peryskop said

  Re 14

  Gorzka prawda !

  Hawking to ajent NWO o ksywie „gen-i-usz”.

  I dobrze, że niektóre rządy zrywają się już z globalistycznej smyczy. A ludzie mają możliwość poznania czym de facto jest ONZ, Word Bank, IMF, HSBC, Hawking i podobne badziewa.

  Premier Australii [18 September 2013 – 15 September 2015] Tony Abbott zasługuje na uznanie, jak i jego b. oficjalny doradca, były analityk giełdowy i bankowiec, przewodniczący rządowej Rady Przedstawicieli Biznesu – Maurice Newman – który już wcześniej nie ukrywał sceptycznego stosunku do chutzpy ociepleńczej i w 2009 roku nazwał teorie obrońców klimatu „pierdołami”.

  Jesienią 2015 Premiera Abbotta zastąpił Malcolm Turnbull, który w listopadzie rozwiązał Radę Przedstawicieli Biznesu, ale na tyle nieformalnie, że Maurice Newman nie przyjął tego do wiadomości i wciąż głosi swoje opinie.

  Maurice Newman to też typ spod ciemnej 6-listnej gwiazdki banksterskiej, ale chociaż potrafi się obśmiać z fałszywych autorytetów, jak kosMITeolog Hawking, czy klimaktyczna naganiaczka z ONZ Figueressss z Costa Rica.

  http://www.nettg.pl/news/129260/australia-twardo-stanela-za-weglem

  http://www.smh.com.au/national/people/maurice-newman-the-milliondollar-smiler-20140629-3b2qs.html

  https://en.wikipedia.org/wiki/Christiana_Figueres

 24. Zerohero said

  @Leszek Karpinski

  S.Hawking JEST wybitnym astrofizykiem. Chyba niektórzy mają kłopot w oddzieleniu głupich poglądów od osiągnięć naukowych. 🙂

  „A wojny w kosmosie to nie zobaczycie, w waszej bzdurnej wyobraźni i w Hollywood jedynie”

  Aleś Pan głupi. Jak but. Już w latach 70 i 80 wynoszono w kosmos pierwsze satelity bojowe. To się zakończyło z powodów politycznych i ekonomicznych.
  Pierwsze komercyjne eksploracje w Układzie Słonecznym pociągną za sobą loty statków bojowych. To pewne.
  Dlatego Hawking nie ma racji upatrując bezpieczeństwa ludzkości w samym fakcie kolonizacji kosmosu.

 25. cris said

  Firstwise ma racje, podpisuje sie pod tym calym sercem:)

 26. wanderer said

  Hawking jest spalony u mnie od kilku lat, odkad slyszalem jak bredzil na temat globalnego ocipienia a takze faktu, ze na ziemi jest zbyt duzo ludzi i nasza ziemia nie jest w stane nas wykarmic a co za tym idzie trzeba ograniczyc populacje. Cytuje to z pamieci, ale mozna to na pewno jego wypowiedz znalezc w sieci. No wiec dlatego go pokazuja i kreuja na eksperta bo po prostu wpsuje sie doskonale w talmudyczne spojrzenie na swiat ipotwierdza to co une chcieliby slyszec i w co wedlug nich powinni slyszec i w co wierzyc goje, czyli my.

  ” Jak ocenił Hawking, jeżeli nie ruszymy się z naszej planety, za tysiąc lat nie zostanie po nas nawet pamięć.

  – Żeby ludzkość miała przyszłość, musimy uciekać w Kosmos. Nie sądzę, żebyśmy byli w stanie przeżyć kolejne tysiąc lat, jeśli nie uciekniemy z naszej kruchej planety. W związku z tym zachęcam, żeby zacząć interesować się Kosmosem – oświadczył naukowiec..”

  Tu panie Hawkins macie racje i tu sie z wami zgadzam, za tysiac lat nie zostanie po was nawet pamiec. I chwala Bogu.
  Wiec szerokiej drogi zycze, a raczej milego lotu w kosmos.

 27. Leszek Karpinski said

  ad 24. dziękuje, św. Prawda, głupek ze mnie, przecież w 80 wystrzeliwano…. a świstak dalej w te sreberka. Pozdrawiam.

 28. Zenon said

  Pycha kroczy przed upadkiem. Jeśli ten pan ostrzega przed globalnym ociepleniem to znaczy że z logiką coś u niego nie po kolei. Autorytet od siedmiu boleści.

 29. z głową w chmurach said

  Ziemia jest okrągła, ale pusta w środku a my zyjemy na jej wewnętrznej powierzchni. W środku tej sfery znajdyje się druga, taka sama i też pusta, a w niej następna i następna. Ile jest takich sfer, to się nie doczytałem, albo nie pamiętam. Owe sfery posiadają otwory tam gdzie są bieguny, przez które przelewają się oceany, aby zasilić wszystkie sfery.

  Jak boniedydy, to jest najszczersza prawda! Własnoręcznie czytałem i to dawno.

  Słusznie.
  Cała dotychczasowa nauka to stek bzdur.
  Nic nie działa, począwszy od obcęgów, skończywszy na komputerach. No bo jak ma działać, skoro oparte jest na fałszu?
  To tylko ułuda.
  Admin

 30. Leszek Karpinski said

  ad 29. Nigdy nie zrozumiesz i nie wiesz nic. Ja myślałem że wiem wszystko, byłem taki mundry , wszystkie książki przeczytałem , jak głodny pies, wiedze chapsami połykałem, i zgłupiałem. Teraz się ocknąłem , i wiem że już nic nie wiem.

  A Pan Panie Gajowy? Proszę spać smacznie. Ignorance is bliss.

 31. Maćko said

  Co do spania i budzenia sie.. polecam obejrzec:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Incepcja
  .https://www.youtube.com/watch?v=vxM1yPiGohw
  😉

 32. z głową w chmurach said

  Panie Leszku……….

 33. z głową w chmurach said

  Panie Gajowy, teraz na poważnie. Wszystko może być złudzeniem. Tak twierdzili przedstawiciele prądu zwanego idealizmem subiektywnym.
  A ja nie potrafię udowodnić, że tak nie jest…

  Skoro tak twierdzili… to do kogo właściwie kierowali swe przemyślenia?
  Admin

 34. ciekawe zjawisko – gajowiczanie przescigaja sie w szerzeniu niesamowitych teorii spiskowych , ale jak im Hawking napisze o mozliwym masowym nuklearnym zagrozeniu i spustoszeniu w ciagu nadchodzacego tysiaclecia – to juz nie , nie wierza i nie ufaja. To juz wiem – Hawking to zydek. Zydek nie zydek , bardzo cenie sobie mysli pana Hawkinga , szczegolnie ta:
  „- To nie roboty przyniosą zagładę ludzkości, a nasza chciwość i egoizm. Rozwój technologii zwiększy nierówności społeczne, jeśli ich właściciele nie zgodzą się na sprawiedliwy podział dóbr – przestrzega Stephen Hawking.”

  wiem ,to tez pod prad wsrod nacji nadal slepo wierzacej w prawice najbardziej ekstremalna . Ale z pradem , to jak wiadomo, tylko zdechle ryby.

  Nie można brać poważnie kogoś, kto porywa się na tysiącletnie proroctwa, albo propaguje bzdurę ocieplenia klimatycznego.
  Zarazem podkreślam, że ma autentyczne osiągnięcia na polu (astro)fizyki.
  Admin

 35. z głową w chmurach said

  Skoro tak twierdzili… to do kogo właściwie kierowali swe przemyślenia?
  Admin

  A bo ja wiem… Może do samych siebie?

  Świat jest zbyt piękny i zbyt logiczny żeby mógł byc realnym…

  Z drugiej strony, po co na świecie są inżyniery?

  Im więcej wiemy, tym wiemy mniej…

 36. z głową w chmurach said

  Ignorance, panie Leszku is a blessing, on the other hand; how-friggin’-ever, ignorance is no excuse.

  Therefore, blessing is no excuse…

  I bądź tu tera mądry.

 37. wanderer said

  „Świat jest zbyt piękny i zbyt logiczny żeby mógł byc realnym…”

  Nie, Pani/Panie Z Glowa W Chmurach, jest taki piekny i logiczny bo stworzyl go i nadal jemu prawa nimi rzadzace Bog
  A to tylko ulamek tego co widzimy z tego co istnieje.

 38. Zerohero said

  Na tym forum zjechałem Micho Kaku za obrzydliwą propagandę na temat „demokracji” która zdaniem Michio Kaku zagwarantowała nam pokój. Kaku za demokrację uważa to co jest w Unii Europejskiej i USA. Uważam go za zdemoralizowanego bydlaka albo politycznie upośledzonego ignoranta wchodzącego na obcy sobie temat, ….ale wiedzy na temat fizyki mu nie będę odbierać.
  Podobnie jest z Hawkingiem.
  Niestety zakompleksieni osobnicy nie potrafią polemizować z Hawkingiem na argumenty. Muszą umniejszać jego osiągnięcia tam gdzie obiektywnie wykazał się. pogódźcie się z tym, że ktoś może być głupcem, kanalią, ale być od Was intelignetniejszy, piękniejszy (Hawkinga to nie dotyczy 🙂 ), zdrowszy, bogatszy i bardziej kochany.
  Taki jest świat. 🙂
  Einstein postawił kropkę nad „i” cudzych prac, ale nie można odmówić mu talentu. Bez sensu jest „obalanie” teorii względności.

  Poza tym zgadzam się z Hawkingiem, że bezpieczniej dla ludzi byłoby skolonizować Wszechświat. Ja bym podał tylko inne powody.
  – uderzenie asteroidy
  – obłęd żydowski nakazujący wprowadzić NWO i rząd światowy

  Wyjaśniłbym też, że bezpieczeństwo ekspansji zależy od odcięcia się od ziemskiej technologii. Jeśli systemy podtrzymywania życia będzie kontrolować ta sama sztuczna inteligencja co na Ziemi, to ucieczka w kosmos w żąden sposób nie zabezpieczy przed jej działaniem. To samo dotyczy wojen, epidemii itp. Jeśli kosmos będzie oznaczać większą Ziemie, nie uciekniemy od problemów Ziemi, a nawet je zwielokrotnimy, bo np. orbitalne bombardowanie asteroidami jest niezwykle tanie. Będzie tańsze od bomb atomowych.

  może na odległych koloniach odrodzi się zdrowe społeczeństwo. Tak odległych, że prowadzenie z nimi wojny będzie dla „centrali” nudne i nieekonomiczne.
  Wpienia mnie gdy ludzie z ograniczonymi horyzontami śmieją się z idei kolonizacji kosmosu.

 39. Re: Artykul…
  Szkoda, ze „ucony” hau-kins” nie wpadl na pomysl przyciagniecia lancuchem ksiezyca do Ziemi.., byloby wiecej srebrnej waluty w kieszeniach koszernych „ufo-ludkow”…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 40. Zerohero said

  Panie Karpiński. Przepraszam. Za ostro napisałem, ale ja po prostu WIEM, że wojnę w kosmosie planowano już 40 lat temu i nie była to futurystyka, ale konkretne, DZIAŁAJĄCE urządzenia. Dlatego JASNY SZLAG mnie trafia gdy czytam Pańskie komentarze. Wystarczy, że zostanie odkryta fuzja oparta o Hel 3 i zacznie się rywalizacja o jego zasoby na Księżycu, bo wydobycie na Księżyci będzie się OPŁACAĆ, a kto w to nie wejdzie nie będzie się liczył. Poza tym Pan nie wie, że kontrola orbity oznacza kontrolę Ziemi. Pan nie wie, że Mars już teraz jest możliwy do kolonizacji co np. Robert Zubrin praktycznie udowodnił. Kolonizacji nie ma bo ludzie wydają pieniądze na maszyny do zabijania zamiast na budowę kolonii. Elity chcą zapanować najpierw nad Ziemią, a potem przejść do kolonizacji Marsa. Zapewne samymi Żydami…

  Cytuję FAQ strony o astronautyce:

  4.3. Czy to prawda, że Ałmaz posiadał działko ?
  Tak – najprawdopodobniej posiadał. Testy najprawdopodobniej przeprowadzono 1975-01-24 z pokładu stacji o cywilnym oznaczeniu Salut-3 (Ałmaz-2) dokonując próbnych strzelań do celu na dystansie od 500 do 3000 m. Było to 23 mm działko lotnicze Nudelmanna NR-23 (lub wg innych źródeł NR-30). Miało ono (NR-23) masę 39 kg i wystrzeliwało 23 mm pocisk o masie 200 g z prędkością początkową 690 m/s i szybkostrzelnością 950 strzałow na minutę. Po wystrzale działko powodowało wygenerowanie siły 2185 N, której destabilizujący wpływ na położenie stacji korygowano za pomocą silników głównych (każdy po 3900 N ciągu) i za pomocą silniczków korekcyjnych (po 390 N ciągu każdy). Testy zakończyły się sukcesem. Obrona taka wydawała się Rosjanom konieczna w przypadku zagrożenia abordażem z pokładu amerykańskiego statku Apollo i pod tym kątem prowadzono testy. Poźniejszy rozwój wydarzeń w kosmosie spowodował zaniechanie tej koncepcji obrony bojowych stacji kosmicznych ZSRR.

  4.4. Czym był „Poljus” – pierwszy ładunek Energii ?
  Na przełomie lat 80/90 XX w. pierwszy raz pojawiły się informacje, że radziecka rakieta Energia podczas swojego pierwszego startu w roku 1987 posiadała ‚tajemniczy’ ładunek o nazwie Poljus (Polyus).
  W książce „Samoloty kosmiczne” (WNT 1989) „weterani” astronautyki – Zięcina & Nowicki cytując (może nie dosłownie) TASS napisali, że rakieta wyniosła gabarytowy model satelity, który z powodu awarii własnego napędu nie został wprowadzony na orbitę.

  W drugiej połowie lat 90-tych zaczęły przeciekać z Rosji coraz to nowe sensacje o owym ‚satelicie’ i to wprost z biura konstrukcyjnego Salut i Zakładow Kruniczewa. Materiały te są dostepne w „Encyklopedii Astronautica” Marka Wade’a i ukazują, że satelita ten to 80-tonowy bojowy moduł, specjalizowany do „gwiezdnych wojen” epoki Ronalda Reagana, wyposażony w miny nuklearne, działka obronne, laser itp…

  Pytaniem zaś było, po kie licho Rosjanie (w końcu nie głupi) w pierwszym locie Energii wynosiliby tak cenny ładunek?

  Ostatnio jednak puścily ostatnie (chyba) lody i książkę napisał Borys Gubanow (ówczesny szef biura Energia). Jest ona opublikowana częściowo w Sieci przez Vadima Łukaszewicza na witrynie Buran.Ru.
  Istotnie, konstruktorzy mieli zamiar doczepić rakiecie wagowo-gabarytowy model satelity klasy stutonowej, ale w końcu łapę nad projektem trzymało wojsko (i Głuszko). Wymyślono, że jednak Energia coś CICHCEM wyniesie! Prawdą jest, że coś takiego opisane wyżej, do prowadzenia wojen gwiezdnych, biuro Salut zprojektowało już w 1981 r. i praktycznie konstruowało. Nazywało się to „Skif”, a bojowe wyposażenie laserowe wykonywało biuro „Astrofizyka” (niszczenie startujących rakiet strategicznych nad terytorium wroga – USA). Wersją testową „Skifa” był „Skif-D”, a jego odmianą, także ‚testową’, dla Energii – „Skif-DM”.

  Był on w pełni funkcjonalną stacją orbitalną do prowadzenia zwiadu wojskowego oraz służącą do porażania (oślepiania) obcych satelitów zwiadowczych laserem (małej mocy), z pomieszczeniami dla 3(?) osobowej załogi, bez wyposażenia nuklearnego i bojowego lasera dużej mocy. Testy jego trwały w Bajkonurze od poczatku 1987 roku w sposób gwarantujący tajność projektu. W przypadku jego wyniesienia na orbitę zakończonego pełnym sukcesem, miano go wkrótce dozbroić i przetestować poważniejsze ‚zabawki’ w praktyce, tłumacząc to testowaniem eksperymentalnych systemów cumowania aparatow kosmicznych nowej generacji.

  „Skif-DM” posiadał długość 37m, średnicę 4.1m i masę 80t. Przed startem dano mu też nową nazwę – Poljus, a całość zewnętrznych osłon pomalowano na czarno. Start Energii odbył się planowo i parametry osiągnietej orbity były prawidłowe, a błąd polegał na wadliwym działaniu systemu astronawigacji Poljusa, który to system, jak się okazało, wykazywał też wady w innych zastosowaniach. Poljus zamiast osiągnać planowaną orbitę, przeszedł do deorbiracji i spadł w Oceanie Spokojnym wraz z resztkami Energii.

  O dziwo, nikt w USA nie podejrzewał, jak cenny był to ładunek i nie wszczęto poszukiwań resztek wraku Poljusa.
  Całą noc trwało posiedzenie politbiura, szefów zakładow kosmicznych ZSRR i redaktora naczelnego TASS, gdzie to kombinowano, jaką notkę prasową ułożyc i gdy wywiad nie dał sygnału, że Amerykanie wykazują aktywność w rejonie zwrakowania Poljusa, dano do druku ten, na początku przedstawiony, ogólnikowy tekst.
  Jeszcze dziwniejsze historie poczęły się dziać dnia kolejnego, gdy to amarykańscy konstruktorzy rakiet prywatnie dzwonili do kumpli po fachu z ZSRR, gratulując im udanego startu rakiety i zupełnie się nie dziwiąc, że makieta satelity spadła, a w zasadzie nawet gratulując im pomysłu, że planowali jej satelizację!!!

 41. Zerohero said

  „Skif-DM” posiadał długość 37m, średnicę 4.1m i masę 80t”

  Czyli bojowa stacja wielkości wagonu. i to nie jest wojna w kosmosie? To jest hollywoodzka fantazja? Założe się, że Pan nic nie wie o tym projekcie.

  Poza tym polecam:

  http://www.proszynski.pl/Czas_Marsa-p-473-.html

  w której Zubrin wykazuje możliwość budowy samowystarczalnej kolonii na Marsie.

 42. wanderer said

  Panie Zerohero:

  Einstein postawił kropkę nad „i” cudzych prac, ale nie można odmówić mu talentu

  Talentu w czym? W przywlaszczaniu cudzych przemyslen i prac?

  Poza tym zgadzam się z Hawkingiem, że bezpieczniej dla ludzi byłoby skolonizować Wszechświat. Ja bym podał tylko inne powody.
  – uderzenie asteroidy
  – obłęd żydowski nakazujący wprowadzić NWO i rząd światowy

  Przypuscmy potencjalnie ze udalo nam sie skolonizowac jakas planete. A Pan sadzi ze une sie tam nie dostana? Dadza sobie i nam spokoj?

  Niestety zakompleksieni osobnicy nie potrafią polemizować z Hawkingiem na argumenty. Muszą umniejszać jego osiągnięcia tam gdzie obiektywnie wykazał się. pogódźcie się z tym, że ktoś może być głupcem, kanalią, ale być od Was intelignetniejszy, piękniejszy (Hawkinga to nie dotyczy🙂 ), zdrowszy, bogatszy i bardziej kochany.

  A mnie sie wydaje, ze to w tym momencie Pan nie umiesz sie pogodzic z faktem, najdelikatniej ujmujac, ze ktos moze miec odmienne od Pana zdanie.

  Mnie sie wydaje, ze ta nasza stara poczciwa Ziemia jest najlepszym dla nas miejscem do zycia, bo skoro byloby inaczej to Bog dalby nam jeszcze co innego. A panaceum na problem jest tylko jeden. Wystarczy skonczyc na ziemi z talmudycznym obledem.

 43. zydki i na obcych planetach nam kibuce zorganizuja? a ile tych zydkow jest na naszej planecie ? a Niemce takie dumne, ze ich powybijali. ktos tu chyba, qa, klamie.
  mnie by tam mogli dac do kibuca. tam nie ma kapitalistow , choc zydki . Strasznie jest byc kapitalista , nawet bardzo bogatym . Taki to nie ma zycia , choc moze ma piniondze. Ale jaki stres , nerwy, wiecznie myslenie i zamartwianie sie o firme, bez chwili wytchnienia . To juz te pionondze i nie ciesza . Co z tego , ze kapitalista ma z kilkanascie sypialni , i tak spi w jednym lozku.
  I jaka taki kapitalista ma wolnosc? a zadnej , 24 godziny godziny na dobe jego mysli kraza tylko wokol interesu . To jest naprawde smutne i bardzo trudne zycie , tu naprawde nie ma czego zazdroscic. ja tam wole sobie spokojnie pozyc , choc biednie w kibucu , albo nawet w PRL , za panstwowa pensyjke . Ale jaka wolnosc i swoboda. Nie do zaplacenia.

 44. Leszek Karpinski said

  ad 40. Panie ZeroHero, mnie również szlag trafia gdy czytam Pańskie, bez obrazy oczywiście ale mamy kompletnie inne poglądy. wszystko co Pan wierzy i czyta jest absolutnym kłamstwem, dla lemingów, i jest to powtarzane w mediach na każdym kroku tak często że każdy z was w to wierzy. Najpierw musi Pan obejrzeć filmy z Gagarinem w „kosmosie” potem tone filmów z NASA od początku do teraz i wtedy Pan zrozumie że to wierutne kłamstwo. Nikt nigdy nie był w kosmosie, a okradają ludzi z pieniędzy i inteligencji. Prawdopodobnie jest Pan tak oszukany (jak większość) że percepcja Pana powiązana z dysonansem poznawczym nie pozwala Panu zobaczyć. Proszę Pan najmocniej, aby obejrzał Pan te „oryginalne” filmy z apollo 11 jak LM dokował przy powrocie, potem proszę przestudiować jego silniki, thrustery i komputer, sekwencję proszę oglądać 20 razy , dokładnie i 10 razy z prędkością 2x , potem sprawdzić jak to było filmowane, dane kamery i co nasa twierdzi, wtedy otworzy Pan oczy , to był tylko fałsz, nic więcej. Proszę pooglądać sekwencję odłączania się modułów z lat 68-70 i wtedy w okienku z boku proszę puścić te same sekwencje z Space odyssey 2011, proszę się zastanowić co Kubrick tam robił. proszę tak na szybko i teraz obejrzeć nasz Nowy chiński „space walk”, zrozumie Pan że stacja ISS to propaganda, wszystkie filmy ziemi z niej robione , live sreamy to fałsz, ale te sekwencje też trzeba postudiować i błagam , poskładać fakty!!! a faktami jest to co Pan widzi i może dokładnie przeanalizować i zweryfikować. wszystko co Pan czyta w literaturze popularno-naukowej na ten temat to fałsz podawany tylko i wyłącznie dzięki „specjalistom” z Nasa i ślepo bez zastanowienia powtarzany w artykułach przez redaktorów którzy nie mają pojęcia o czym piszą i nawet nie chcą wiedzieć, oni tylko robią artykuły. A my jak dzieci „teenage bride with a baby inside GETTING HIGH on information” (californication) i ja też kiedyś to wszystko studiowałem , czytałem i Robiłem się HIGH od newsów i wszelkiej maści informacji. Proszę Pan to Panu nie przyjdzie z dnia na dzień i trzeba miesięcy sprawdzania aby otworzyć oczy, i jest tez granica wieku po której jest Pan zbyt mocno przywiązany do iluzji i za wszęlką cenę będzie Pan bronił tego steku bzdur. Ja tylko Pan błagam o sprawdzenie tego jeszcze raz (razy 20) i dokładne przeanalizowanie wszystkich misji itp. satelity nawet nie istnieją, a obiekty które Pan czasem widzi na niebie to nie satelity, niw wiem czy są lecz po zbadaniu dydtansu jaki przebywają i wysokości jaką nasa wam podaje , obliczy Pan prędkość i ani to tyle nie zasówa ani nie jest tak wysoko. Nasa powiedziało nam same kłamstwa , skąd ta antena wykierowana w „kosmos”? nie tutaj i nie teraz, dowie się Pan jak Pan posprawdza. a gps to nic więcej jak unowocześniony i NIEzdekomisjonowyny system Loran. Telefon satelitarny z antenką co rozprasza sygnał i 3.7v lion bateryjką też nie ma zasięgu 35000km. (inmarsat , thuraya) niech Pan posprawdza to Pan zrozumie. Ale śmiem Wątpić czy Pan zechce bo ignorancja jest Pan przyjacielem. Ja mam na to wszystko czas jak niewiele ludzi i nie biegnę a praca i przetrwaniem bo żyje z nielegalnych dochodów (chodóje trawę) a Pan? ma Pan czas odkryć jak bardzo Pana okłamano? czy w ogóle Pan nie chce? bo idea że nasz świat nie jest tym co sobie Pan wyobraża może i że jednak jest stwórca wprawia Pana w przerażenie. Jest Pan na tym Portalu i wierzy we wszystkie katolickie bajki ale w stwórcę Pan naprawdę nie wierzy , bo nie chce Pan, boi się Pan, czego się Pan boi? „Test everything , hold on to God” , słowa jak słowa ale mądre, testuj Panie wszystko , a nie wierzysz jak owieczka bez najmniejszej ochoty by sprawdzić czy tak jest. łatwiej się nachapać informacjami i być „mądrym” czyż nie?

  Pewnie rozwścieczyłem Pana i dostaje Pan piany czytając to , doskonale to rozumiem, tak czy owak Pozdrawiam.

 45. Peryskop said

  Na moje oko remis, ze wskazaniem na Wanderera, bo Zerohero zbyt poważnie uwierzył w operacyjne możliwości mistyfikacji Apollo oraz w bajki o możliwościach kolonizowania Marsa.

  ===

  W ferworze boday nikt nie zauważył, że Stephen Hawking – skoro ogłasza, że zaledwie tysiąc lat zostało ludziom na Ziemi – to stał się Prorokiem !

  A przecież jak wiadomo na tych pozycjach żadne ograniczenia typu naukowego nie obowiązują.

  Zatem jego dorobek jako astrofizyka – obojętnie czy faktyczny czy wydumany – nie ma znaczenia.

  I tu dochodzimy do sedna chutzpy : ustawiono Proroka opartego na jego autorytecie naukowym, który to dla prorokowania ma WARTOŚĆ ZERO.

  Kto nie dostrzegł tej wpadki, ma szanse poprawy.

 46. Greg said

  ,,Nie rozumiem jak logicznie myślący człowiek, który posiadł co nieco wiedzy, może w ogóle rozważać tego typu idiotyzmy za teorie. Szkoły dość dawno pokończyłem i nie wiem jaki jest obecnie poziom, ale jeśli młodzi ludzie dają się nabierać tej masońskiej (jak za chwilę wykażę) operacji psy-op, to zastanawiam się w jaki sposób tak szybko dokonano degrengolady edukacji ‚ ‚
  https://www.monitor-polski.pl/masonska-sciema-wkleslej-plaskiej-ziemi-jak-mozna-sie-na-to-dac-nabrac/
  Z monitora polskiego takich ,,uczonych” Admin przegonił.
  Proszę się nie OŚMIESZAĆ!!!

 47. Peryskop said

  Motto fałszywego „proroka” Hawkinga
  – Trzeba uciekać !

  To samo ale z innych powodów i w innym kierunku 106 lat temu mówił Lew T. i jeszcze raz powtarzał – Trzeba uciekać !

  Polecam interesujący esej dr Joanny Adamowskiej z Wrocławia „Piotr Kropotkin i Lew Tołstoj – „prorocy rewolucji” w oczach poety”. Bohaterami jej rozważań są Zbigniew Herbert z Panem Cogito, hrabia Lew Tołstoj (1828-1910) oraz książę – anarchista Piotr Kropotkin (1842-1921), który empirycznie wykazał wbrew oszukańcom darwinistom, że warunkiem przetrwania gatunków jest KOOPERACJA.

  Warto poszperać kim byli ci dwaj Wielcy Rosjanie i jak wiele wnieśli do dorobku Cywilizacji.

  http://herbert.guru/joanna-adamowska-piotr-kropotkin-lew-tolstoj/

 48. Leszek Karpinski said

  ad 44. Panie Greg , czytałem , cały artykuł to bzdura i oczywiście człowiek który go pisał nie ma pojęcia o czym pisze ,dlatego pisze same bzdury drogi Panie. Nie wspominając o coriolis Force którą jest niezłym fałszem, co prawda jest siła która oddziaływuje w pewien sposób na pewne obiekty (focault pendellum) lecz nie na żaden pocisk i to nie przez „obracającą się ziemie” i choćby była kulą to ona ani drgnie, a wy bajki oglądacie jak wam snajper pokazuje głupoty, to długi temat , Ernest Mach może Panu więcej powiedzieć a pupet „Albercik”(E=MC2) się z nim zgodził w jednym z listów.. Eric Dubay? koorwa to jest masoński shill i idiota , jak i setki na YT, typu , paricia steere, mark sergeant, flat earth british, rob skiba i cała masa tych idiotów, jeśli ktokolwiek ich słucha to jest idiotą bo oni są po to by wprowadzać zamęt a nie powiedzieć nic. wszyscy ci ludzie powiedzą tylko jedną stronę każdej historii i tylko tą cząstkę która im pasuje , nie pokazując reszty która pięknie obala lub rozmywa ich teorie. A o falach radiowych to inna historia, i UKF nie zanika , jest jedynie za słabe na odbiór bo się ostro rozprasza, a zasięg 100-150km? kto takie głupoty podaje? może być i 5000 jak masz 50MW nadajnik, ale konstruowanie takich monstrualnych nadajników w tym paśmie jest zabronione, aczkolwiek możliwe, lecz niebywale drogie. Co do propagacji Fal radiowych to przyjdzie wam z pomocą wiki, jak pięknie oni to sobie wymyślili szkoda tylko że co 5 lat zmieniali wpisy w książkach i teorie na ten temat. Panie Greeg, nie masz Pan słuchać idiotów mówiących o płaskiej ziemi a raczej postudiować NASA i wszystko z nim związane, Potem będzie Pan studiował resztę.
  Tak więc , proszę się nie OŚMIESZAĆ!!! a zacząć myśleć.

  Ps. Studiować nie znaczy nauczyć się co piszą.

 49. Leszek Karpinski said

  w ogóle ten cały Monitor Polski to następna strona typu Inne Medium, ale bzdury tam wypisują.

 50. Marucha said

  Re 44, 46:
  Panie Leszku,
  Jasne, satelity nie istnieją, a systemy GPS, GLONASS (rosyjski) czy BEIDOU (chiński) działają dzięki temu, że takie małe krasnoludki zapieprzają z informacjami na bardzo szybkich samolocikach. Wszyscy się zgodnie zmówili, żeby z jakiegoś powodu okłamywać ludzkość. Pewnie dla pieniędzy.

  Podobnie z telefonią satelitarną – głos idzie takimi rurkami sprytnie ukrytymi pod mchem w lasach.
  A Ziemia jest wklęsła choć zarazem płaska.

  Pana wpisy ujawniają, że kto nie wierzy w „katolickie bajki”, ten uwierzy w byle gówno, byle sprzeciwiało się ono temu, co jest powszechnie wiadome od tysiącleci.

  Pan nie jest już tu mile widziany. Nawet nie tyle ze względu na pierdoły, jakie Pan wypisuje, ale właśnie z powodu „katolickich bzdur”.
  Na pewno będzie mógł się Pan lepiej zrealizować na innych forach, gdzie im głupiej, tym lepiej.

 51. Greg said

  Jak straszliwe spustoszenie umysłu mogą wywołać takie wpisy Pana Leszka, u osób nie mających ugruntowanej wiedzy o Świecie. Czy Pan WIERZY w to co PISZE?
  Dla mnie graniczy to z obłędem!

 52. Leszek Karpinski said

  Żegnam panie marucha.

 53. Jurek said

  Panie Leszku Karpiński , odnośnie 44
  a w szególności zaprzeczenia istnienia ISS.

  Otóż ja Jurek , parę razy widziałem stację w teleskopie. Na ułamki sekundo, bo goni jak szalona i moim teleskopem 1900 mm z obiektywem 11 stopni , nie da się prowadzić przyżądu za zatelitami .

  Widziałem kształt zgodny z fotkami , panele itp. Była olbrzymia i zapierająca dech. Była to napewno ISS , bo śledziłem ją wpierw z serwisu ISS online.

  Mam taka deizę ostatnio, że wierzę to co obserwuję własnymi gałami.

  I zaręczam , że w teleskopie nie siedział żaden Żyd, co mi przed żwierciadłem obrazki fałszywe pokazywał.
  Natomist napewno siedzi za fotelikiem Hałkinsa.

  Co do tego nieszczęsnego Hałkinsa – przecież on nic nie mówi tzn , nie otwiera instrumenu mowy. dlatego nie mówi 🙂

 54. Zerohero said

  @Wanderer

  „A mnie sie wydaje, ze to w tym momencie Pan nie umiesz sie pogodzic z faktem, najdelikatniej ujmujac, ze ktos moze miec odmienne od Pana zdanie.”

  Ale zdanie w jakiej kwestii? Że ludzkości na Ziemi nic nie grozi?
  Byt ludzkości jest śmiertelnie zagrożony przez ryzyko wojny jądrowej, wojny GMO (również toczonej „pokojowo”) a niedługo dojdzie ryzyko wojen z udziałem nanomaszyn. Co jakiś czas w Ziemię uderza większa asteroida. Akurat na to w ciągu 1000 lat jest mała szansa, ale jakaś jest.
  Nie wiemy jakie niespodzianki czekają nas ze strony Słońca. Może kichnie akurat na Ziemię.
  Z Hawkingiem można się nie zgadzać co do doboru scenariuszy (np. globalnego ocieplenia), ale poza tym on dobrze rozumuje.

  Jego rozumowania nie obalił tu żaden z krytyków. Wylali tylko kubły pomyj na Hawkinga. Mam szanować takie „opinie”?
  Mam szanować opnie osła który wmawia mi, że niemożliwe są loty w kosmos? Wolne żarty 🙂

  „Przypuscmy potencjalnie ze udalo nam sie skolonizowac jakas planete. A Pan sadzi ze une sie tam nie dostana? Dadza sobie i nam spokoj?”

  Celna uwaga. Nie sądzę. Jednak wraz z powiększaniem się świata rośnie szansa, że w tym świecie będzie ktoś kto im się nie kłania. Odległa kolonia może się zbuntować, a choćby sama jej odległość od centrali zniechęci pacyfikatorów do karnej ekspedycji.

 55. wanderer said

  Ale zdanie w jakiej kwestii?

  Pan za daleko sie doszukujesz, a mnie chodzilo prosto o Pana zdanie:

  Niestety zakompleksieni osobnicy nie potrafią polemizować z Hawkingiem na argumenty. Muszą umniejszać jego osiągnięcia tam gdzie obiektywnie wykazał się. pogódźcie się z tym, że ktoś może być głupcem, kanalią, ale być od Was intelignetniejszy, piękniejszy (Hawkinga to nie dotyczy🙂 ), zdrowszy, bogatszy i bardziej kochany

  Jakas Pana gorycz przez nie przemawiala 🙂

 56. jaffa said

  Towarzysze pomóżcie;
  wszyscy pierdolą jak taki Hawking’s geniusz; kurwa co on odkrył lub wymyślił; chyba nawet nie potrafi jeździc samodzielnie na wózku inwalidzkim; ot geniusz

  To, co odkrył Hawking można bez trudu znaleźć choćby na sieci.
  A geniusza nie oceniamy po tym, jakie ma kalectwo.
  Admin

 57. Re: 56 Marucha – komentarz.
  Panie Gajowy, prosze sie nie gniewac na mnie, ale w oparciu o moje informacje na temat „hau-kinsa” to w zasadzie pokrywalyby sie z informacjami na temat „picasso”….
  Te informacje maja wspolne zrodlo: „mendialne”…
  Podobna historia jest z Charlie chaplinem, liza „menel’li…”, marlin „mon-roo”, elvis presley…, Czy mam wymieniac dalej???..

  O ile pamietam, to nikt inny, jak Marlon Brando wypowiedzial sie dosc dosadnie na temat „holy-jude-ckiego” przemyslu iluzji I fatomorgany…

  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 58. Marucha said

  Re 58:
  Panie Jaśku, Hawking nie ma nic wspólnego z Hollywoodem. Jego dorobek naukowy jest powszechnie znany w środowisku fizyków, astronomów etc.

  Jego (moim zdaniem) głupie wypowiedzi na temat np. ocipienia klimatycznego nijak tego dorobku przekreślić nie mogą, podobnie jak homoseksualizm Turinga nie niweczy jego wkładu w dziedzinę matematyki i jako współtwórcy informatyki.

Sorry, the comment form is closed at this time.