Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Będą walczyć do ostatniego tchnienia. Łotysze przygotowują się na rosyjską inwazję

Posted by Marucha w dniu 2016-11-20 (Niedziela)

Łotewskie Ministerstwo Obrony będzie bronić kraju przed Rosją do „ostatniego tchnienia” – pisze „The Washington Post”.

Z powodu rosnących obaw w związku z tym, co przyniosą rządy Trumpa sąsiadującej z Rosją Łotwie, resort obrony tego kraju latem tego roku utworzył odział z 20 ochotników. Mogą oni nosić broń i zostali odpowiednio przeszkoleni.

Jak pisze gazeta, cały budżet Litwy stanowi jedną szesnastą budżetu obronnego USA, ale Ryga dąży do „zwiększenia swoich możliwości militarnych”, m.in. poprzez „bezsensowne próby” obronienia swego Ministerstwa Obrony.

Po wielokrotnych deklaracjach Trumpa, że spróbuje dogadać się z Rosją, łotewskie władze nie mają więcej pewności, czy USA i NATO przyjdą im z pomocą, jeśli pojawi się taka konieczność.

— W naszym ministerstwie mamy broń i będziemy gotowi do obrony – powiedział sekretarz resortu Jānis Garisons. — Marzenia o tym, że Amerykanie czy Bóg nas uratują, rozwiały się. Musimy trzymać się stanowiska, że jeśli coś się stanie, będziemy walczyć, jak Finowie w 1939 roku, by Zachód musiał nam pomóc – podkreślił były minister obrony, a obecnie europoseł Artis Pabriks.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 9 to “Będą walczyć do ostatniego tchnienia. Łotysze przygotowują się na rosyjską inwazję”

 1. Marian said

  Atlantycka agentura zainstalowana w Łotewskim Ministerstwie Obrony gotowa jest zaatakować Rosję dwudziestoma ochotnikami, byle tylko podpalić świat. Niestety, ale to samo mamy u siebie, więc możemy spodziewać się podobnego scenariusza.

 2. Zerohero said

  rusofobia to stan umysłu, to opary absurdu. Czytam tę wiadomość drugi raz i nadal nie rozumiem, nie potrafię odnaleźć sensu w tej pustej i kabotyńskiej egzaltacji. rusofobowie uzależnili się od wojennej retoryki jak narkoman od narkotyku. Zespół abstynencyjny (normalizacja) wywołuje u nich ból, a złoty strzał (III Wojna) wywołuje uczucie tęsknoty. Oni CHCĄ mieć fajną wojnę u siebie. Taką z napaścią Rosji na Litwę, z odsieczą NATO, i w reszcie z klęską Rosji. Oczywiście przy braku strat i zniszczeń Litwy. Tak sobie Litwini wyobrażają wojnę. Taką wojnę chcą i o takiej marzą.

 3. Inkwizytor said

  byłem 31.10 w Rydze. Miasto widmo.

  Mają dość fajne hale targowe.
  Admin

 4. La Reine Toronto said

  Mam znajomych z krajow baltyckich i nie rozumiem ich anty Putin’owskiej opozycji. Oni szczerze wierza ze Rosja ich chce zaatakowac i zadne moje perswazje ze to bzdura ich nie przekonuja a mnie uwazaja za idiotke. No i co? Kto im wpaja taka czarna propagande? Ciekawam czy nowa administracja w Waszyngtonie cos zmieni?

 5. Re: Artykul…
  Ani Rosja ani USA nie zamierzaja wprowadzac dzialan wojennych na swoich terytoriach bez wzgledu na okolicznosci I zydowskie zapedy.
  (no chyba, ze jakis zydowski idiota z USA wprowadzi kod uruchamiajacy balistyczne rakiekty dalekiego zasiegu prosto do Rosji…na co nie bardzo sie zapowiada po wygraniu wyborow przez D.Trumpa.).
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Jerzy said

  Pomieszane z poplątanym. Łotwa, Litwa, wsio rawno. Zdecydujcie się ludzie o który to kraj w końcu chodzi. Choć w gruncie rzeczy oba mają rządy złożone głównie z super antyrosyjskich oszołomów wiec róznica jest prawdopodobnie niewielka.

 7. Lovshak Ruskij Agient said

  Wyślijmy petycje do władz Łotwy, bo skoro takie transfery jak Nowaka w Banderalandzie są ok, że im dostarczymy wybitnego stratego do walki z Rosją, psychopatę Antoniego Maciorewicza. Wojne do statniego Łotysza mają jak w bank, mało tego, Antoni wyjdzie z tej wojny umocniony, powiem bez ogródek, dziwię się dlaczego jescze nie dostrzeżono potencjału Antaka i nikt choćby tak zwana Gazeta Polska nie wystąpiła z propozycją objecia stolca dowódcy wosk NATO przez tegoż jakże wybitnego i zasłużonego dla obronności stratega. Miśka i Edmunda dorzucamy w pakiecie gratis

  ….Boże coś Polske przez tak liczne wieki……

 8. watazka said

  Krewni spod Bialegostoku mysla to samo co Lotysze.
  Polacy mysleli tak samo w 1980 roku. Ze niby Ruscy stali juz na granicy!
  A Ruscy wtedy stali w Legnicy i Swinoujsciu.
  Jakby chcieli – to nie musieliby sie skradac az do wschodniej granicy, Tylko przywalili juz w Szczecinie albo Legnicy.
  Polacy tez taki brednie puszczajja w swiat – do tej pory.

  Bo kochamy Macierewicza i mamy pelne zufanie do niego i towarzyszy z USraela.

 9. RomanK said

  Rusofobia to stan umyslu!!! Dokladnie panie Zerohero:-))))..a raczej tego co z niego zostalo:-))))
  Fobie..sympatie, emocje to wszystko jest wielkim soccybernetycznym poligonem dla stworzenia wlasciwej atmosfwery w ktorej mozliwe podejowanie jest najbardziej idiotycznych i szkodliwych decyzji bez oporu spolecznego.
  TO jak znieczulenie pod ktorym wyrywaja nam zdrowe zeby….

Sorry, the comment form is closed at this time.