Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lagarde: Rosja godnie idzie w kierunku wzrostu gospodarczego

Posted by Marucha w dniu 2016-11-20 (Niedziela)

Szefowa MFW Christine Lagarde pozytywnie oceniła działania rosyjskich władz, w tym i Banku Centralnego, w zakresie poparcia makroekonomicznej stabilności, powiedział dziennikarzom wiceszef Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Rosji Stanisław Woskresenskij po spotkaniu liderów gospodarek APEC z szefową MFW.

„Nasz prezydent zadał Christine Lagarde konkretne pytanie, dotyczące rosyjskiego sektora finansowego. Po pierwsze zapytał, czy oceny MFW odnośnie działania BC i rządu w zakresie utrzymania stabilności makroekonomicznej są aktualne, prezydent podał ostatnie dane makrogospodarcze” — powiedział Woskresenskij.

„Lagarde odpowiedziała — zacytuję — co dotyczy szefowej Banku Centralnego, to ona dokonała fantastycznej pracy”. Przy tym, według słów wiceministra, prezydent FR zadał precyzujące pytanie. „System bankowy jest stabilny, ale jest dość pasywny i nieaktywnie kredytuje gospodarkę, nie ma inwestycji systemu bankowego we wzrost gospodarczy. Zapytał on, czy Lagarde ma jakieś pomysły w zakresie możliwego działania” — zacytował prezydenta Woskresenskij.

„Tutaj Lagarde uchyliła się od odpowiedzi, mówiąc, że w każdym konkretnym przypadku należy uwzględniać specyfikę państwa i omawiać wszystko bardzo szczegółowo. Rekomendacji nie dała, ale emocjonalnie przy wszystkich mówiła, że Rosja na tle tej sytuacji, z którą się zetknęła, przede wszystkim ze spadkiem cen ropy naftowej, bardzo dostojnie wyszła, albo wychodzi na drogę — jak ona życzyła — stabilnego wzrostu” — zauważył.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Lagarde: Rosja godnie idzie w kierunku wzrostu gospodarczego”

 1. Maćko said

  Strasznie zla wiadomosc!
  ( …Lagarde pozytywnie oceniła działania rosyjskich władz, w tym i Banku Centralnego… )
  Musi byc tragiczne w skutkach dla Rosji i Rosjan jesli Lagarde to chwali.
  No chyba ze one tez byla zwerbowana przez Putina?

  😉

 2. Zerohero said

  Maciuś, Maciuś….. 😦 Pierwsza zasada: jeśli zagranica chwali nasz rząd albo naszego urzędnika, to powinniśmy się obawiać. No nie?

  Rosyjski Bank Centralny powstał po rozpadzie ZSRR. Zakładali go amerykańscy „doradcy”. Ten bank ma alergię na udzielanie rosyjskim firmom kredytów długoterminowych w rublu. Przez bydlaków z rosyjskiego banku centralnego rosyjskie firmy zaciągają kredyt w dolarach. Koszty kredytu w Rosji dla Rosjan są duże. Dlatego Rosja jest jak Polska. Tam większość przemysłu należy do Zachodu, lokalne firmy nie mogą rozwinąć skrzydeł. W magiczny sposób nic się nie opłaca.

  Czekam na jakiś ruch Putina wobec banku centralnego Rosji i nie mogę się doczekać. Rok temu rozeszła się plotka, że go znacjonalizował, ale nie została potwierdzona.
  Ja byłbym spokojniejszy, gdyby wobec rosyjskiego banku centralnego rozeszła się fala krytyki z MFW.

  Elementarne Watsonie.

 3. Zerohero said

  Ta wiadomość jest dość nieczytelnie zredagowana. Nie wiem w jakim kontekście (gdzie, kiedy, jak) prezydent FR zadał pytanie:

  , prezydent FR zadał precyzujące pytanie. „System bankowy jest stabilny, ale jest dość pasywny i nieaktywnie kredytuje gospodarkę, nie ma inwestycji systemu bankowego we wzrost gospodarczy. Zapytał on, czy Lagarde ma jakieś pomysły w zakresie możliwego działania”

  ale to potwierdza moją uwagę. Miejmy nadzieję, że szefowa rosyjskiego banku centralnego będzie mieć czołowe zderzenie z ciężarówką albo dostanie herbatkę z polonem. Niestety w Rosji ostatnio wszystko dzieje się lege artis. Może zmienią ustawę o swoim BC i po prostu k…wę którą chwali MFW odwołają?
  Wtedy jazgot będzie większy niż z Krymem, szefowa MFW zgani Rosję za pohańbienie świętej „niezależności” banku centralnego. Ale warto.
  Ten krok uwolni potencjał Rosjan i zachęci inne kraje do zrzucenia jarzma.

  Teraz rząd rosyjski (bank centralny) pożycza pieniądze Ameryce kupując jej obligacje, choć powinien pożyczać własnej gospodarce. Trzeba się wyrwać z tego kręgu.

 4. wanderer said

  Ogolnie, nie podoba mi sie to glaskanie.
  Cos cholery knuja.

 5. Re: Artykul…
  Z tego co udalo mi sie dowiedziec, to Rosja kupuje tylko takie obligacje, ktore gwarantuje rzad USA, a nie zydowski federal reserve I dlatego „szefowa” tego zydowskiego cyrku lichwiarskiego (na kwadratowych kolach) na „sile” chce sie „wslizgnac” w laski jako „niezastapiona” we wzroscie gospodarki Rosji. (co zreszta jest bardzo ciekawe majace na celu ominac „niedogodnosci trzeciej lapki”…
  Sprytne…A noz sie uda…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Maćko said

  2&3. 0H – ok, mój wpis byl dowcipny a Pana powazny, nie ma sprawy, ale to gruszki i szynka mój ty drogi Morloku. 😉

  Jesli BC Rosji jest pod kontrola Rotsylduf, to zmiany w jego statucie mogly by byc gorsze dla Putina i Rosji niz gdyby wyslal samolot z bomba na Pentagon. Pan na pewno wie, ze nie przezyl zaden prezydent USA/innych krajów który stawial sie Rotsyldoom… lub hegemonii bankoszwindlu zydowskiego.
  W rozmowach z naszymi dyrektorami wielkich firm potwierdzalo sie, ze kiedy im-polskim-firmom daja kredyt na produkcje na 15 czy 17% to ich konkurencja ma na 6% oficjalnie a praktycznie nawet nie to, bo dostaja wszelaka pomoc od kantonów czy regionów, która nie jest wliczana jako pomoc krajowa, wiec ucieka kontroli „instancji yeuropejsatych”… i nie ma jak sie skarzyc o dumping.

Sorry, the comment form is closed at this time.