Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niesprawność państwa? A może celowe działanie?

Posted by Marucha w dniu 2016-11-20 (Niedziela)

Nasze państwo konsekwentnie wycofuje się z realizacji obowiązków względem obywateli. Robi to od dawna i bardzo skutecznie. Jednak z pobierania od obywateli „opłat” nie chce i nie zamierza się wycofać.

Od dłuższego czasu zaobserwować możemy proces odsuwania się państwa od obywateli. Niektórzy powiedzą, że zadziała tu „nowoczesna myśl liberalna”, oznaczająca mniej więcej „obywatelu radź sobie sam”. Inni twierdzą, że nie ma to nic wspólnego z żadną filozofią, czy polityczną doktryną, a jedynie z interesami wąskiej grupy ludzi, która postanowiła stworzyć coś na kształt biznesu, ale z pełnym udziałem kapitału państwowego.

Warto w tym miejscu skupić się na działających w kraju mechanizmach i ich skutkach. A główny mechanizm jest prosty i polega na tym, że obywatel ma sobie we własnym zakresie zapewnić bardzo wiele podstawowych „usług” (czytaj: opłacić z własnej kieszeni). Państwo jako instytucja będzie jedynie ten proces koordynować i kontrolować.

Opieka zdrowotna

Zaczynając od opieki medycznej, która – konstytucyjnie bezpłatna i powszechna – istnieje obecnie już tylko w formie szczątkowej, bo słynne już limity przyznawane przez NFZ powodują, że w przypadkach nagłych, obywatel jest zmuszony do zebrania, często bardzo dużej sumy pieniędzy i zapłacenia za pomoc medyczną. W ten sposób realizuje się hasło „obywatelu radź sobie sam”… Jak nie zapłacisz, możesz sobie umierać, my jako państwo tobie nie pomożemy.

Wielkim skandalem jest zapoczątkowana za czasów rządów PO, a niestety wciąż kontynuowana polityka placówek opieki zdrowotnej, które w pierwszym kontakcie z pacjentem są zainteresowana tym, czy jest on ubezpieczony, a nie tym, dlaczego przychodzi po pomoc medyczną. Symbolem tej polityki jest słynna Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców, czyli EWUŚ.

Emerytury

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku emerytur, które po wprowadzonych przez Donalda Tuska reformach, jeśli w ogóle będą, to w wysokości 200-300 zł miesięcznie. Co będzie musiał zrobić przyszły emeryt, gdy otrzyma pierwszą emeryturę? Będzie musiał radzić sobie sam… Dorabiać, pożyczać od rodziny, znajomych, zbierać puszki, butelki, albo po prostu żebrać…

Jedną z możliwości będzie jeszcze udanie się do państwowych ośrodków pomocy społecznej, ale te, według najnowszych planów, mają przejmować na własność mieszkania emerytów – w zamian za opiekę. I nic tu nie zmieni przywrócenie wieku emerytalnego – 60 i 65 lat, bo system emerytalny praktycznie już dziś jest bankrutem.

Edukacja

Nie lepiej wygląda edukacja, która bezpłatna jest także jedynie na kartach konstytucji. W rzeczywistości bardzo dużo kosztują podręczniki, przybory szkolne, „komitety rodzicielskie”, fundusze pomocy szkole, a w przypadku uczelni – akademiki, ubezpieczenia, materiały naukowe itp. „Bezpłatna” edukacja w istocie bardzo dużo kosztuje.

Podobnych przykładów jest znacznie więcej, ale mechanizm zawsze jest ten sam – państwo istniej, funkcjonuje, aparat urzędników stale się rozrasta, ale nie przynosi to obywatelom żadnych korzyści. Wręcz odwrotnie.

I cały opisany wyżej mechanizm byłby nawet do przyjęcia, gdyby nie fakt, że opiekę zdrowotną, opiekę emerytalną, edukację i inne obszary, za które odpowiadać powinno państwo – finansujemy, płacąc podatki, składki zdrowotne, emerytalne, rentowe i wiele innych. Wniosek jest taki: wszystko to, za co musimy płacić dodatkowo, zostało przez nas już wcześniej opłacone!

Chcemy państwa całkowicie liberalnego? Zrezygnujmy ze wszystkich podatków i danin społecznych. I umówmy się, że za wszystko płacimy oddzielnie z własnych pieniędzy. Taki układ byłby uczciwy i transparentny. Aktualna sytuacja daleka jest od uczciwej. Jeśli zaś chcemy państwa opiekuńczego (cechy takiego państwa mamy dziś) – płaćmy podatki i wszystkie inne daniny, ale wymagajmy czegoś w zamian.

http://gazetabaltycka.pl

Komentarzy 7 to “Niesprawność państwa? A może celowe działanie?”

 1. SHREK said

  KK! Czy to już Judeopolonia?

  Jakie ejwey wątpliwości ?

 2. Isia said

  … zdecydowanie jest to celowe działanie rządzącej mafii żydowskiej … każdy, z własnego doświadczenia, wie jak wygląda u nas opieka medyczna … poziom wykształcenia lekarzy, zwłaszcza tych młodszych, też nie najlepszy … podam przykład … w szpitalu, czekając w kolejce na wizytę u chirurga (z drobną sprawą), usłyszałam, od czekającego na przyjęcie do szpitala, kierowcy tira … poszkodowanego ciężko w wypadku … (nota bene zderzył się z innym polskim tirem w Czechach i tam najpierw udzielono mu pomocy, następnie z całą dokumentacją lekarską przyjechał na dalsze leczenie do Polski) … że młody lekarz z oddziału nie umiał odczytać diagnozy lekarskiej, napisanej po łacinie, i odesłał go, mówiąc, żeby przyszedł z przetłumaczonym tekstem … no i tenże kierowca (chory) musiał poszukać starszego lekarza i dopiero ten przetłumaczył tę diagnozę z łaciny na język polski … a teraz właśnie, po raz drugi, już z przetłumaczoną dokumentacją, oczekuje na wizytę … zamiast być od razu przyjętym na oddział … trudno w to uwierzyć, ale taka jest, niestety, smutna prawda …

 3. Re 2:
  Dziady wycofali wykładanie łaciny w akademiach medycznych?

 4. NICK said

  Isia i Przemek.
  Ponieważ dotyczy to się odniosę.

  Łacina dalej jest wykładana.
  Podobnie jak inne przedmioty.
  I, podobnie gorzej.
  Wiadomo też, że jak się zna, w miarę dobrze, łacinę (zwłaszcza) i angielski, to, zrozumie się pokrewne języki.

  P.S. W międzywojniu była greka… .

 5. Stenia said

  Polske przerabiano na Judeopolonie co najmniej od czasow zyda Pilsudera.
  Obecnie widzimy kolejna faze przejsciowa: Polska -> polski region jewrounii (patrz na nazwe na paszportach) -> Polin.

 6. ninika said

  Re 2: Kardiolog mojej teściowej też błysnął kiedy na wizytę poszedł z nią jej syn (który ma doktorat z mikrobiologii) i przepytał pana „doktora” czy koniecznie powinna przyjmować kumarynę. Na to pan kariolog: „A co to jest kumaryna”? Nawet nie znają nazw substancji, które przepisują, jedynie nazwy leków nadane przez producenta…

 7. Maciuś said

  Nadal w Polin bezpłatna „ochrona zdrowia” to praktycznie fikcja i tona mułu. Z bólem zęba(ów), jak nie masz kapusty na już, to są… zapisy na… styczeń sic!! Z bólem zębów! Do Kardiologa nadal „standardowe” 7 miesięcy „kary” oczekiwania na NFZ. Jewreje z PiSdy obiecywali w kampanii wyborczej, ich, że pierwszy krok w ochronie zdrowia = likwidacja NFZu, i kompleksowe finansowanie „zdrowia” Polaków z budżetu państwa: w 100%-ach!. Pytam się chazario pisowska gdzie to jest wdrożone. W waszej pisd … zie, w grudniu po południu. Na Madagaskarze? Dalej, spróbujcie nagle zachorować, i nie macie wokół siebie ani jednej bratniej duszy, to grozi wam być może zejście z tego padołu {śmierć}, bo zanim ambulans przyjedzie by wam pomóc, to najpierw musicie przejść „egzamin” z dyspozytorem uruchamiania karetek, czy wysłać do Was takową(e). Zapewniam was, że w ochronie zdrowia w Polin, nic nie drgnęło. W Polin, wszystko w „zdrowiu” bez zmian, a nawet bardzo ch…joowo. Cicha eutanazja na Polin odbywa się nadal; i nawet nie zmienia tego fakt, że ludziom po 75-tym roku życia, srujnęli troszeczkę leków – drugiego rzutu, KTÓRE W WIĘKSZOŚCI BYŁY DOSTĘPNE ZA PO na ryczałt: 3,20 złocisze. A kto z was jest poza gabarytowy {ponad 150 kg wagi, bo i tacy się trafiają} to lepiej aby szukał stołu operacyjnego w… Albanii, bo w Polin takich stołów nie uświadczysz. Wieczorynki, to także fikcja; jeżeli jesteś obłożnie chory, ma cię przywieść rodzina, albo sąsiedzi swoim transportem. O szpitalach się nie chcę pastwić, bo napisze tylko, że to są umieralnie, fabryki wykańczania goyim.

Sorry, the comment form is closed at this time.