Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Notatka w pierwszą rocznicę śmierci doc. Józefa Kosseckiego

Posted by Marucha w dniu 2016-11-20 (Niedziela)

Na portalu konserwatyzm.pl dość często pojawiają się artykuły dotyczące ś.p. doc. Józefa Kosseckiego, ogłoszenia imprez na tematy cybernetyczne, których ojcem był Kossecki, etc.

Osobiście jakoś nigdy się nie wypowiadałem w tych kwestiach, ponieważ nie uważam się za cybernetyka społecznego, a w moim wieku nie chce mi się już ani zmieniać dyscypliny naukowej, ani nie mam na to ochoty, gdyż cybernetyka wymaga znajomości wyższej matematyki, czyli wiedzy niedostępnej mojemu humanistycznymi umysłowi.

Piszę to wszystko, ponieważ wczorajszy wieczór spędziliśmy na uroczystej kolacji w pierwszą rocznicę śmierci doc. Józefa Kosseckiego. To dobra okazja, aby na temat Zmarłego napisać kilka słów.

Nie znałem Docenta długo. Poznałem go za pośrednictwem mojej Żony – która zresztą jeszcze wtedy nie była ze mną połączona na wieki mocą katolickiego sakramentu – i która wzbudziła skutecznie moje zainteresowanie tak samą cybernetyką, jak i osobą Józefa Kosseckiego.

Byłem na kilku jego wykładach, kilku innych odsłuchałem on-line, Docent przyjechał także na nasz ślub (wraz ze swoją Żoną). Następnie wziąłem do rąk kilka jego książek, przede wszystkim zaś, napisane niejako „na odchodne” dzieło wieńczące system, a mianowicie Nacjokratyzm.

Nie były to dla mnie problemy całkiem nowe, ponieważ po części były to te same problemy, którymi zajmuje się moja politologia, tyle, że naświetlone od innej strony i podane w odmiennym języku dyskursywnym, łączącym nauki ścisłe ze społecznymi. Z punktu widzenia naukowego zdecydowanie najciekawsza była dla mnie cybernetyczna teoria motywacji i teoria charakterów. Tę pierwszą użytkuję zresztą w moim pracach politologicznych, a także na wykładach dla studentów.

Jakkolwiek doc. Józefa Kosseckiego w sumie znałem dość słabo osobiście, to zrobił na mnie duże i pozytywne wrażenie. Miałem do niego wielki szacunek za pracę społeczno-edukacyjną, który prowadził, i za jego książki. Przemieszczał się po całej Polsce prowadząc wykład za wykładem, nagrywając kolejne materiały. Jakkolwiek był ode mnie starszy o bodaj 35 lat, to zazdrościłem mu niespożytej energii w tym względzie.

Nie czerpał z tego jakichkolwiek korzyści finansowej – ciężko pracował dla idei, dla upowszechniania cybernetyki i dla Polski. Był naukowcem-idealistą, jakich dziś wielu już nie zostało.

Przede wszystkim jednak szanowałem doc. Kosseckiego, gdyż był jednym z ostatnich, którzy nigdy nie zgięli się przed KOR-em i solidaruchami. Nigdy nie wypierał się swojej przeszłości, nie przepraszał za PRL. Zawsze był dumny, że w okresie PRL nie był finansowaną przez zachodnie wywiady „demokratyczną opozycją”. Był dumny, że w PRL-u siedział w więzieniu za działalność opozycyjną, ale także i z tego, że był członkiem ORMO.

Nie wstydził się niczego ze swojej przeszłości i śmiało, z podniesioną twarzą patrzył w oczy korowsko-solidarnościowego idola, któremu posłanie mościły polskie państwowe media opanowane przez solidaruchów, wespół z mediami należącymi do niemieckiego i amerykańskiego kapitału.

Bardzo śmiał się z przylepianej mu łatki „endokomunisty” – właściwie, to śmialiśmy się z niej wspólnie, bo mnie też ją przylepiano. Mogę powiedzieć, że do końca, do chwili śmierci zachował godność, mimo że obiektywnie rzecz biorąc politycznie przegrał walką o Polskę z ludźmi KOR rozsianymi od Unii Wolności po Prawo i Sprawiedliwość.

Zachował godność mimo że w Polsce solidarnościowej został zmarginalizowany. Rozumiał jednak, że „gwardia umiera, ale się nie poddaje”. Nie poddał się, nie pokajał, nie poprosił o litość. To budziło w nim mój wielki szacunek.

Wczoraj dowiedziałem się, że ostatnie słowa Docenta przed śmiercią brzmiały: „Będę żył w swoich książkach”. Tak, Józef Kossecki żyje i żyć będzie w swoich książkach. To był Ktoś.

Adam Wielomski
http://konserwatyzm.pl

Komentarzy 7 do “Notatka w pierwszą rocznicę śmierci doc. Józefa Kosseckiego”

 1. JerzyS said

  Pan Wielomski pisze
  ” Był dumny, że w PRL-u siedział w więzieniu za działalność opozycyjną,”
  Bardzo dobrze znałem ś.p. Józefa Kosseckiego.
  Nigdy nie był z tego dumny , że siedział,
  Był dumny z tego, że swoim więzieniem osłonił tajemnice LND!

 2. Maćko said

  Jeden z jego ostatnich wykladów. Pracowal do konca. Tytan.

 3. JerzyS said

  Instytut Polityki Niemieckiej ,
  czyli IPN cały czas blokował badania nad historią LND!

 4. Zbyszko said

  Czekam… kiedy w końcu spadnie ze ściany w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, ta tablica upamiętniająca zbrodnię Solidarności, profanująca tą Kaplicę i roztrzaska się o posadzkę!

 5. AlexSailor said

  @Zbyszko

  Z Solidarnością, to nie jest takie proste.
  Nie mogę wszystkiego pisać, ale to podobnie jak z Gierkiem.
  Był wielką szansą a jednocześnie zagrożeniem dla Polski, Solidarność również.
  I musiała być zagrożeniem, że zdecydowali się na stan wojenny.
  Ten z kolei też był wielką szansą dla Polski i Polaków, a jednocześnie zagrożeniem.

  Po prostu nie jest to takie proste.
  Przecież Gierkowi mogło się udać i stalibyśmy się wysoko uprzemysłowionym krajem zaawansowanych
  technologii, gdzie kapitał i zyski wlewałyby się każdą dziurą.

  Podobnie w stanie wojennym Jaruzel mógł wykonać reformy podobne do chińskich i dziś bylibyśmy potęgą skupująca co lepsze nieruchomości i firmy zachodu, a na dodatek żyjącą z odsetek płaconych od udzielanych wszystkim na około kredytów.

  Również Solidarność mogła dryfować w tym kierunku, mimo (dziś to widać) ewidentnej inspiracji i finansowania przez zachodnie SS, z niemieckimi na czele.
  Tu przypomnę, że śp. zamordowanego prezydenta Husajna też osadziły zachodnie SS, a potrafił urwać się ze smyczy, i gdyby prowadził ostrożną i zachowawczą politykę to, np nie dał się wrobić w wojnę z Persją, to dziś Irak zakwitałby.

 6. Halszka said

  @5 Alex Sailor

  …Oraz nie dał się wrobić w wojnę z Kuwejtem, do czego Husajn był ewidentnie podpuszczony

 7. AlexSailor said

  @Halszka
  Podpuszczony i to 2X.

  Wzorem ostrożnej i zachowawczej polityki jest ta, którą prowadził JE Putin.
  Myślę, że JE Trump chcąc uratować wielkość ameryki, też musi w tym kierunku iść.

  Dokładnym przeciwieństwem jest polityka polskich pokomuszych, posanacyjnych, pogestapowskich i koczowniczych elitek.

  Bo (o ile pamiętam 800 tys.) związani z współpracom z niemieckim okupantem też nie rozpłynęli się w powietrzu, a część z nich bezmyślnie przejęła „komuna”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: