Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Zmarnowane pokolenie
  JanuszT o Wolne tematy (6 – 2…
  Lily. o Strefa B istnieje, więc jest n…
  Marek o Po co nam Korwin-Mikke?
  Marek o Maski opadły
  WI42 o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Marek o Maski opadły
  Yagiel o Maski opadły
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Naukowcy wymienili najbardziej emocjonalne i współczujące państwa świata

Posted by Marucha w dniu 2016-11-21 (Poniedziałek)

Psycholodzy przeanalizowali mentalność sześciu tuzinów państw na świecie i doszli do wniosku, że najbardziej współczujący i emocjonalni ludzie mieszkają w Ekwadorze, Arabii Saudyjskiej, Peru i Danii, a najbardziej obojętni – w Polsce, na Litwie, w Estonii i Bułgarii, głosi artykuł opublikowany w „Journal of Cross-Cultural Psychology”.

„Nasze badania dotyczą wyłącznie stanu aktualnego. To charakteryzuje USA, gdzie w ostatnich latach bardzo mocno zmieniło się to, jak rodzice wychowują dzieci i zmieniły się wartości narodu. Ludzie mogą uważać Amerykę za bardzo współczującego i szczodrego giganta, ale ta cecha mentalna w rzeczywistości ulega zmianie” – powiedział Wiliam Chopik z Uniwersytetu Michigan w East Lansing (USA).

Chopik i jego zespół doszli do wniosku, że zmiany ostatnich lat uczyniły USA bardziej indywidualistycznym i egoistycznym państwem, mniej skupionym na problemach innych narodów badając ponad 100 tysięcy mieszkańców sześćdziesięciu państw, w tym Rosji i większości państw Europy Wschodniej.

Naukowców interesowało kilka rzeczy, które jak uważają, mogą wpływać na mentalność różnych narodów i to, jak ich oceniają inne narody. Na przykład, badaczy interesowało, na ile uczestnicy badania reagowali na cierpienia różnych ludzi, próbowali zrozumieć ich z „obcego” punktu widzenia, badali inne cechy charakteru – jak neurotyczność, ufność, gotowość do pomocy, a także stopień indywidualizmu i kolektywizmu.

Porównując te wskaźniki, zespół Chopika odkrył, że USA na przekór kultywowanemu w Ameryce obrazowi amerykańskiego współczucia, już nie są liderem w tej sferze, ustępując trzem państwom Zatoki Perskiej i szeregowi państw Ameryki Łacińskiej.

Dolne pozycje w tym rankingu zajmują niemal wyłącznie państwa Europy Wschodniej: na nie przypada siedem pozycji w „odwróconym” top-10. Rosja znajduje się w tym zestawieniu w dolnej części, niedaleko od swoich geograficznych sąsiadów.

Co interesujące, kolektywizm, prospołeczne zaufanie i skłonność do zgody z innymi pozytywnie wpływały na emocjonalny „image” państwa, podczas gdy wysoki indywidualizm przeciwnie, czynił społeczność danego państwa bardziej oschłą i obojętną wobec problemów innych narodów.

https://pl.sputniknews.com

Już na oko widać, że „naukowcy” skupili się głównie na dowaleniu krajom Europy Wschodniej i Rosji. Prędzej mi ch… na czole wyrośnie, niż uwierzę np. w to, że Rosjanie, którzy – jako jedni  ostatnich – potrafią oddać nieznajomemu przysługę, za jaką każdy normalny zapadnik zażąda pieniędzy, są mniej współczujący, niż saudyjscy muzułmanie.
Ale częściowo można się zgodzić, że mieszkańcy Europy Wschodniej mają mało współczucia dla „uchodźców” z krajów, gdzie nie toczy się żadna wojna i że nie nabierają się na „nieletnich” imigrantów mających na oko 25-30 lat.
Admin

Komentarze 22 do “Naukowcy wymienili najbardziej emocjonalne i współczujące państwa świata”

 1. AlexSailor said

  Słynne współczucie w kraju beduinów, gdzie chrześcijan używano do rozminowania pól minowych, po prostu przepędzając ich przez nie.

  I tak wygląda cała „nauka” współczesnego świata.
  Uzbrojeni w tą wiedzę powinniśmy wygrywać wszystko.

 2. Zerohero said

  Spasiona świnia przed telewizorem krzyczy: łojej, jacy biedni ci Syryjczycy, trzeba im zrobić sankcje, trzeba tam uzbroić opozycję aby zrobiła demokrację.
  No i mamy kolejny rzyg altruizmu z USA.
  Normalny człowiek mówi: nie moja sprawa – i mamy „znieczulicę” z Europy Wschodniej.

  Ludzie mogą uważać Amerykę za bardzo współczującego i szczodrego giganta, ale ta cecha mentalna w rzeczywistości ulega zmianie

  No i wyszło szydło z wora. Pan naukowiec uznał USA (jako kraj) za
  Wspólczującego i szczodrego giganta
  Wspólczującego i szczodrego
  Wspólczującego i szczodrego

  Czyli to żadne badania, a bezczelna propaganda z tezami oderwanymi od rzeczywistości

 3. lopek said

  Une szkodzą ludzkości bez żadnego wytchnienia – natomiast przysłowiowy kot może egzystować tylko – gdy jest odwrócony ogonem do góry.

 4. Siekiera_Motyka said

  Arabia Saudyjska –

 5. Marcin said

  Arabia Saudyjska jest najlepsza. Anglików tez bym dorzucił do czołówki bo jak do Londynu przyjechał autobus z „dziećmi” z „Dżangle” Calais to cała Anglia sie cieszyła i podziwiała ich bujne brody. Poza tym Angole współczują tez dzieciom z Aleppo i nawet zostawili pod rosyjską ambasadą kilka protez bo do syryjskiej nie mogli trafić.

 6. revers said

  Jak wygaszono Polska Doline Krzemowa – Diora, o CEMI nic ale to tam powstaly polskie miroprocesory 8 bitowe MCY8080, odpowiedniki Intela CPU serii 8080.

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9935

  A o milionach uchodzcow z Nowejrosji cicho wsrod naukoffcow bez empatii do Siuxow z polnocnej Dakoty, innych native tubylcow.

 7. mgrabas said

  „najbardziej obojętni – w Polsce”
  zgadzam się z taką oceną, nasze społeczeństwo jest obojętne na nadużycia władz oraz na rzeczywistość do tego stopnia, że można je przyrównać do żywych trupów i innych takich zombie 😦
  to my sami pozwalamy by mniejszości robiły u nas za nas i z nami wszystko co tylko one chcą!

 8. Halszka said

  Co pożal się Boże naukowcy z podrzędnej amerykańskiej uczelni brali pod uwagę także gotowość do finansowych datków. Chyba dlatego Arabia Saudyjska i emiraty znalazły się w czołówce. Taki szejk, nagabywany przez ankietera, nawet nie wysłuchał o co chodzi, tylko na odczepnego wetknął pytającemu banknot studolarowy…

 9. Za waszą wolność i naszą! Hasło najmniej współczującego narodu.
  A tak w ogóle to państwa nie współczują, ktoś na siłę chciał uniknąć słowa NARÓD.

 10. NyndrO said

  Z najlepszego „państwa” byli naukofcy.

 11. Obcy Astronom said

  Kto sponsorował badania?

 12. tom said

  są trzy prawdy cała prawda też prawda i g prawda .Jak mawiał klasyk ludzie prosto się dzielą na …..

 13. watazka said

  Te naukowcy to powinni sie pofatygowac na Filipiny i do Japonii.
  Ale nie chcieli. Bo raport juz mieli napisany zanim rozpoczeli swoje ‚badania’.
  I jeszcze im ktos wieprzka podsunal: podal scisla liste panstw, ktorych nie wolno przebadac bo sie im juz gotowe wyniki nie zgodza.

  Kazde badanie wymaga wyjasnienie pojec ujetych w raporcie.
  Ja na przyklad nie wiem jak nalezy rozumiec: ‚mentalnosc narodu’ – pewnie poznac po ilosci debilnych psychologow. Ameryka ma najwiecej.

  Jak sie analizuje mentalnosc panstw: polityka : Madeline ALbright
  Hilary Clinton?
  Unia europejska wobec uchodzcow? Nielegalne Ukry dostana teraz wizy do Unii a reszta holoty z innych panstw niech zdycha w Grecji i tonie w Morzu Srodziemnym.

  Badania dotycza wylacznie stanu aktualnego tzn. od kiedy – do kiedy?
  Jak sie zmieniaja wartosci narodu??? Albo sa albo ich do cholery nie ma. Jakie to sa wartosci narodu?
  Bezplatna edukacja i lecznictwo? Opieka nad matka i dzieckiem? Opieka nad rodzina?

  Ameryka jest w stanie wojny z kobietami i dziecmi na swiecie.
  Czy pedofilia zalicza sie do wartosci narodu czy tylko do zjawiska wspolczucia i emocji – a takze wychowywania dzieci?.

  Co to znaczy obojetni: narod?
  Radosc byla wielka jak zarzynali bezbronnego Husejna, a damy amerykanskie, ktore byly dumne ze swoich synow, ktorzy polecieli do Iraku gwlacic i zabijac kobiety i dzieci i mordowac miliony – wieszaly zolta wstazke na drzewie za szczesliwy powrot swoich zboczonych synkow.
  Kto tu mowi o obojetnosci?

  Sekretarz Stanu USA to odpowiednik ministra spraw zagranicznych, ktory w rozmaity sposob wyraza wspolczucie dla dzieci”

  Sekretarz Stanu , Madeline ALbright publicznie stwierdzila, ze warto bylo wymordowac pol miliona irackich dzieci . Nikt jej nie wystrzelal po pysku co niezbicie swiadczy o obojetnosci narodu amerykanskiego na cudze cierpienia.

  http://investmentwatchblog.com/madeleine-albright-the-deaths-of-500000-iraqi-children-was-worth-it-for-iraqs-non-existent-wmds/

  Kiedy to USA bylo wspolczujacym i szczodrym gigantem? W Jugoslawii czy na Haiti a moze w Nikaragui albo Chile? Bo chyba nie w Wietnamie i Hiroszimie.
  Na Bliskim Wschodzie – zgoda – nie sa indywidualni bo maja podpore i wszelaka pomoc w mordowaniu cudzych dzieci od 5 tuzinow panstw!

  Badana przez „naukwcow” probka: 100 tysiecy mieszkancow z 60 panstw? Ktore to panstwa? Zdaje sie, ze najwieksze i najbardziej zaludnione pominieto.
  Panowie psychologowie wystraszyli sie tlumow.
  Ktore panstwa ‚przebadano’?
  Kraje Zatoki Perskiej – to Iran?
  Jak wypadl Irak i Afganistan?
  A jak Arabia Saudyjska w Jemenie i Syrii?
  Jak reaguja Arabowie na cierpienia dzieci w Iraku, Syrii czy w Laosie?
  Czy badano dzieci palestynskie?

  Zdaje sie, ze naukowcy omineli taki wazny wspolczynnik wspolczucia jak pedofilia i handel dzieciecymi nerkami. I narkotykami. I bronia.

  Moze by jednak wymienili te przebadane przez nich kraje. Bo mnie interesuje przede wszystkim Japonia, Filipiny, Rosja, Grecja, Wlochy.
  Aktualnie z pedofilia i narkotykami walcza : Japonia, Indonezja, Filipiny, Chiny, Rosja, Korea Polnocna.
  W tym kontekscie Polska, USA sa rzeczywiscie obojetna.

  Admin
  Mieszkancy Europy wschodniej maja duzo wspolczucia dla Ukraincow, wahabitow przepedzonych z Czeczni i muzulmanow z Kosowa.

  11 lat temu bardzo chory na bialaczke chlopczyk opowiedzial Putinowi, ktory zwiedzal maly szpital, o swoim wielkim marzeniu: maly Dima Rogaczew narysowal Putinowi taki duzy szpital dla chorych dzieci, zeby byl sliczny, mial duzo zabawek i zeby dzieci mogly zdrowiec. Obrazek wreczyl Putinowi maly Dima 7 SIerpnia, 2005.
  Putin, wtedy Premier Rosji, powiozl obrazek do Dumy .

  Maly Dima nie dozyl otwarcia przepieknego, nowoczesnego Centrum Dzieciecej Hematologii i Onkologii w Moskwie.

  Od momentu otwarcia szpitala, tysiace dzieci rocznie jest wyleczonych z choroby.
  Szpital nazwano imieniem… nie, nie Putina.
  Szpital nosi imie Dimy Rogaczowa.
  Super nowoczesny szpital z wyposazeniem z XXII wieku. Zatrudnia 1600 najlepszych specjalistow z kraju i zagranicy.
  Szpital ma prawie 90 % sukcesu w zwalczaniu bialaczki u dzieci.

  Health Center Online: Doctors Center named Dima Rogachev told the President about the situation in pediatric oncology – First Channel

  http://healthcenteronlines.blogspot.com.au/2015/08/doctors-center-named-dima-rogachev-told.html

  Premier Putin rozmawia z chorym chlopcem
  Tangible hope – new top-notch hospital for cancer kids — RT News

  https://www.rt.com/news/children-hospital-cancer-putin/

  Prezydent Putin zwiedza szpital:
  Russia: Putin visits children at state of the art cancer centre in Moscow – YouTube

 14. Maćko said

  Stek bzdur te „badania”.

 15. Maćko said

  6. Revers – dzieki za link. Sporo nowego dla mnie sie dowiedzialem.

 16. ojojoj said

  Ale o co chodzi? Zalozmy ze to prawda. To znaczy ze ci na dole tej listy to sa normalni czy odwrotnie? A poza tym, jak oni robili te badania, bo nic nie pisze na ten temat. Sprawdzali kto ile ma kredek w kieszeni?

 17. www said

  te same profesorskie czubki psychologii twierdzą że homoseksualizm to norma …nie dziwota że idą dalej w swojej durnocie

 18. Trak said

  Mnie interesuje, kogo oceniający biorą pod uwagę, jako przedstawicieli narodu a kogo nie. jak się dość często okazuje najbardziej eksponowani „przedstawiciele narodu” mają z naszym narodem niewiele wspólnego.

 19. wanderer said

  te badania sa tyle warte co tzw pokojowa nagroda Nobla

 20. NC said

  Psycholog Chopik jest najwyraźniej wyznaczony do ważnych zadań, tak jak historyk Grossss…

  Doktorat zrobił w 2015, i beż stażu podoktorskiego został od razu zatrudniony jako tzw. assistant professor (adiunkt) i obsypany grantami.
  Tutaj fizjonomia:
  https://sites.google.com/site/bchopik/

  Z artykułu nie wynika, czy Chopik wypowiada sie o cechach mieszkańców poszczególnych krajów, czy o stanowisku rządów tych państw w stosunku do innych państw.

  Wszystko jedno – wiadomo, że chodzi o promowane inwazji migrantów na Europę i wszędzie tam, gdzie cywilizacja została zbudowana przez białe społeczeństwa.

  Ciekaw jestem, czy granty nie wyschną w związku z objęciem urzędu przez Donalda Trumpa.

 21. Piskorz said

  RE 6 B. DZIĘKUJĘ…TO TRZEBA WYSYŁAĆ GDZIE SIĘ DA..!!

 22. NICK said

  Wpis Pana Watażki (13) dedykuję miesz(k)ańcom usraela.
  WPROST zaś tamtejszym polonusom, którzy finansowo usrael wspierają.

  Bywa w Gajówce, że nawet mentalnie… próbują.

  P.S. Są nieliczne wyjątki. Te się nie odezwą.

Sorry, the comment form is closed at this time.