Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Powraca sprawiedliwość społeczna

Posted by Marucha w dniu 2016-11-21 (Poniedziałek)

„Wielkie święto dziś u Gucia” to znaczy nie u żadnego „Gucia”, tylko w rządzie, który obchodzi rocznicę – tym razem nie kolejna rocznicę smoleńską, tylko własną pierwszą rocznicę istnienia.

Z tej okazji rząd zrobił obywatelom prezent w postaci ustawy przywracającej poprzedni wiek emerytalny, to znaczy 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Ściśle – nie tyle rząd, co pan prezydent Andrzej Duda – bo projekt był prezydencką inicjatywą ustawodawczą, no ale w Sejmie uchwaliła go większość rządowa.

W ten sposób program rozdawnictwa, a ściślej – jego koszty – zostały powiększone o dodatkowe 40 miliardów – bo tyle ma kosztować przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego. „Nie mam głowy, jak ty to uzbierasz” – śpiewała jeszcze za pierwszej komuny Izabela Trojanowska, to tylko tak się mówi, bo wiadomo, że te 40 miliardów, podobnie jak 60 miliardów już zaplanowanego na przyszły rok deficytu, zostanie pokryte z „uszczelniania” poboru podatków, ale to są grosze, więc resztę się pożyczy na koszt dzieci, które dzisiaj dostają po 500 złotych, albo nawet takich, które jeszcze się nie urodziły, ale się urodzą – o ile oczywiście nie zostaną wyabortowane przez „wściekłe” strażniczki „wagin” i „macic”.

Pani premier Beata Szydło ogłosiła w związku z tym, że rząd przywrócił w naszym nieszczęśliwym kraju „sprawiedliwość społeczną”, nad czym z jakichś zagadkowych przyczyn najbardziej lamentuje żydowska gazeta dla Polaków pod redakcją naszego Farysa, czyli pana red. Adama Michnika.

Przyczyny muszą być zagadkowe, bo żydowska gazeta zasadniczo i nieprzejednanie stoi na nieubłaganym gruncie społecznej sprawiedliwości – ale najwyraźniej tylko wtedy, gdy tę sprawiedliwość wprowadza formacja polityczna zatwierdzona przynajmniej przez redakcyjny Judenrat, a najlepiej – przez jakiś wyższy sanhedryn. Tymczasem reżym Jarosława Kaczyńskiego najwyraźniej zatwierdzony nie został, podobnie jak wcześniej reżym premiera Wiktora Orbana na Węgrzech, Teresy May w Wielkiej Brytanii, no a ostatnio – reżym Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych.

Co gorsza – tylko patrzeć, jak zaraza może rozlać się również na słodką Francję, gdzie zdradziecki zamach na niemieckie dzieło odbu… – to znaczy pardon, oczywiście nie na żadne „niemieckie dzieło odbudowy”, bo penalizacja „zdradzieckich zamachów na niemieckie dzieło odbudowy” praktykowana była w Generalnym Gubernatorstwie w czasie okupacji niemie… to znaczy pardon – jakiej tam znowu „niemieckiej”; nie żadnej „niemieckiej”, tylko oczywiście nazistowskiej. Ci nazistowcy to nawet posługiwali się specjalnym, nazistowskim językiem, którym dzisiaj nikt już nie mówi, podobnie jak po łacinie.

Mniejsza zresztą z tym, bo ważniejsze, że oto w słodkiej Francji zdradziecki zamach na… no czy naprawdę musimy tak wszystko uściślać? – więc zdradziecki zamach szykuje Maryna Le Pen. W tej sytuacji niemieckie dzieło odbudowy zaczyna być zagrożone, chyba, że Nasza Złota Pani przedsięweźmie jakieś ekstraordynaryjności. Najwyraźniej na to liczy również żydowska gazeta w Warszawie, która reżymowi Jarosława Kaczyńskiego nie szczędzi gorzkich słów krytyki.

Oto – powiada natchniony autor – „na całym świecie” podwyższają wiek emerytalny, a Kaczyński obniża. Trudno spierać się z takimi przytłaczającymi argumentami; podobnie na całym świecie ludzie kradną, więc teraz lepiej rozumiemy, dlaczego Platforma Obywatelska, podobnie jak jej wcześniejsze wcielenie w postaci Kongresu Liberalno-Demokratycznego twierdziło, że „pierwszy milion trzeba ukraść”.

Jasne – ale dlaczego tylko „pierwszy”? Dwa miliony to przecież lepiej, niż jeden, a trzy – lepiej niż dwa, toteż finansowy grandziarz, który ostatnio zasilił swoimi srebrnikami spółkę „Agora” nie poprzestał na pierwszym, ani nawet na setnym, tylko zarabia niczym tornado – od jednego oceanu do drugiego i podobno nawet sypnął złotem na zorganizowanie „majdanu” w Nowym Jorku.

To, mówiąc nawiasem, rzuca pewne światło na zaangażowanie żydowskiej gazety w sprawie sprawiedliwości społecznej, podobnie jak fragment słynnej perswazji Towarzysza Szmaciaka do robotnika Deptały: „gdy kradniesz gwóźdź lub drutu szpulę, uszczuplasz przez to całą pulę. A pula nie jest do kradzieży! Pula się cała nam należy!”

Skoro reżym Jarosława Kaczyńskiego realizując program rozdawnictwa wyszlamuje państwową kasę, to z czegóż w tej sytuacji pożywią się Żydzi, jeśli nawet nowy reżym, w zamian za poparcie operacji zrobienia reżymowi pokazowego „no pasaran”, zrealizuje słynne żydowskie „roszczenia”? Nic zatem dziwnego, że żydowska gazeta dla Polaków w Warszawie nie może spokojnie patrzeć na urzeczywistnianie sprawiedliwości społecznej przez znienawidzony reżym, podobnie jak żydowskie gazety w Ameryce pienią się na myśl, że oto tamtejszy lud może nie słuchać starszych i mądrzejszych.

Nie po to przecież grandziarz inwestuje w spółkę „Agora” w Warszawie, czy w majdan w Nowym Jorku, żeby utopić srebrniki w błocie, tylko żeby na tym interesie zarobić, a jak on potrzebuje zarobić, to ktoś inny musi stracić, nieprawdaż? I o to właśnie chodzi, żeby zarabiały i traciły odpowiednie osoby, a nie tak, na chybił-trafił. „Na tym się świata ład opiera, że jeden sieje, drugi zbiera” – tłumaczył zasady sprawiedliwości społecznej Towarzysz Szmaciak robotnikowi Deptale.

Drugą przyczyną irytacji nie tylko żydowskiej gazety dla Polaków, ale i całej demokratycznej opozycji, jest okoliczność, że realizacja programu rozdawnictwa może reżymowi Jarosława Kaczyńskiego zapewnić sukces również w następnych wyborach – o ile losy naszego nieszczęśliwego kraju nie rozstrzygną się wcześniej w całkiem innych kategoriach, albo o ile wcześniej nie nastąpi godzina prawdy w postaci załamania finansów publicznych.

A wszystko dlatego, że Jarosław Kaczyński pierwszy wyciągnął wnioski z nostalgii, jaką znaczna część Polaków odczuwa za Edwardem Gierkiem, który pozwolił również prostemu człowiekowi pożywić się okruszkami ze stołu pańskiego. Tymczasem Zasrancen z Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego chcieli wszystko zeżreć sami, w czym okazali się gorsi nawet od psa ogrodnika, co to sam nie zje i nikomu nie da.

Toteż Wojskowe Służby Informacyjne, co to uwijają się wokół odpowiedniego przetasowania politycznej sceny na wypadek, gdyby jednak Nasza Złota Pani postanowiła zrobić z Polską porządek metodami demokratycznymi, właśnie wykreowały nową partię.

Ponieważ jednak wszystkie panienki płci obojga zostały odkomenderowane do Nowoczesnej pana Ryszarda Petru, to do tej nowej partii, pod nazwą Unia Demokratycznych Europejsów, czy może Unia Europejskich Demokratów, trzeba było odkomenderować tak zwanych „byłych ludzi”, do których doszlusowali obydwaj „Bolkowie” – zarówno ten dawny w osobie naszego Kukuńka, jak i „Bolek” naszych czasów w osobie pana Mateusza Kijowskiego. Najwyraźniej u konfidentów też krótka ławka i nie wiadomo, czy ich wystarczy na obsadzenie wszystkich stanowisk.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 28 to “Powraca sprawiedliwość społeczna”

 1. AniaK said

  „pan prezydent Andrzej Duda”

  Od 19.11.2016 pana prezydenta już nie mamy. Władza została przekazana we właściwe ręce 🙂

 2. AniaK said

  Ponieważ dochodzą mnie słuchy, że zdrajcy, złodzieje, oszuści, kombinatorzy…..nie chcą się podzielić swoimi emeryturami z kosmosu z ciężko uczciwie pracującymi starszymi kobietami, to informuję co niektórych, że państwo nie jest maszynką do robienia pieniędzy, i czas wypłacania emerytury będzie proporcjonalny do faktycznych lat pracy (bez żadnych przeliczników, przeliczniki uwzględnione są w kwocie emerytury). 20 lat pracy – 20 lat pobierania emerytury. Po wykorzystaniu środków przejście na stały zasiłek dostosowany do potrzeb ludzi starszych.

 3. Gucio said

  Wielkie święto w domu Gucia.
  Gucio gumę ma do żucia.
  Przyjechała ciocia Gucia i zabrała gumę Gucia.
  Biedny Gucio Tramp(k)a żuje lecz mu Tramp(ek) nie smakuje.
  Poszedł Gucio za chałupkę, zdjął majteczki zrobił kupkę
  i przygląda się tej kupce, jaki ciężar nosił w dupce.

  Cała Polska to zwidziała, nos zatkała i zemdlała…
  A uroczy nasz Putinek wył ze śmiechu jak ten… synek
  Michalkiewicz zaś speszony zrobił się cały czerwony
  No bo z gumy, niech ja skonam, można zrobić tez kondoma.

 4. AniaK said

  Ja znam trochę inną wersję.

  Poszedł żuczek za chałupę
  zdjął majteczki zrobił kupkę.

  Żuczku żuczku coś ty zrobił?
  Jam chałupkę przyozdobił 🙂

 5. Trak said

  Eeeee tam, teraz majteczek się nie zdejmuje – zaszła zmiana.

 6. Boydar said

  „… W ten sposób program rozdawnictwa, a ściślej – jego koszty – zostały powiększone o dodatkowe 40 miliardów …”

  Nasz Drogi Pan Stanisław chyba zupełnie zapomniał, co to jest sprawiedliwość. Choc akurat mnie to specjalnie nie dziwi; Pan Stanisław też przecie z Lublina.
  Pier dolnąć do setki; wtedy by się cieszył ? A wy chcecie w majtki zaglądać; a ja się pytam – po co ?

 7. Zerohero said

  „Toteż Wojskowe Służby Informacyjne, co to uwijają się wokół odpowiedniego przetasowania politycznej sceny na wypadek, gdyby jednak Nasza Złota Pani postanowiła zrobić z Polską porządek metodami demokratycznymi, właśnie wykreowały nową partię.”

  dobra, starczy tego duraczenia Panie Stanisławie. Wszyscy wiemy, że partie polityczne w Polsce kreuje wyższa siła. We Francji, Włoszech, Rumunii, Grecji….nie ma WSI,a też jakieś krasnoludki potrafią wyczarować coś nowego.

 8. Oicug said

  Sa rozne wersje. Moja ponizej, jest tak samo rewelacyjna jak kolejny gniot pana Stasia 🙂

  Wielkie święto dziś u Gucia
  Gucio gumę ma do żucia,
  a po mieście krąży mowa
  że to guma balonowa.
  Gucio żuje więc radośnie
  choć mu balon z dupy rośnie.

 9. wanderer said

  Tu temat powazny a Wy se kacik recytatorski urzadzacie?

 10. AlexSailor said

  No, no.
  30 miliardów, a może i 40 na 500+, do tego 40 miliardów na obniżone podwyższone emerytury – hmm 80 miliardów nie w kij dmuchał.
  Do tego jeszcze pomysły pacjenta, który zastąpił ministra psychiatrę.

  Na 16 milionów pracujących, z czego z 10 milionów nie opłacanych z budżetu i budżetów gmin i innych, mamy ekstra 8 000 zł podatków od każdego, co przy zarobkach 2000 zł, daje 4 miesiące.

  Oczywiście zedrze się z „bogatych”, tych mitycznych bogatych, to jest tych, którzy mogą przeżyć bez nieustannej „pomocy społecznej”.

  Mamy jak w banku następne miliony, głównie młodych, na emigracji.
  A dolar i euro, to chyba dojdą do 10 zł.

  Najważniejsze, żeby emerytur resortowych i setek przywilejów nie ruszyć.
  No i utrzymywać dochodową piramidę finansową ZUS.

 11. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wdowa-po-oficerze-BOR-ktory-zginal-w-katastrofie-smolenskiej-otrzyma-rente,wid,18602376,wiadomosc.html?ticaid=118219&_ticrsn=5

  Zamiast programu 500+, należało wprowadzić renty 500+ na każde dziecko do 25-tego roku życia. Po śmierci małżonka jest małą różnicą renta 500zł na jedno dziecko albo na pięcioro. To by była jakaś logiczna pomoc. Bezmyślne rozdawanie pieniędzy wpływa demoralizująco zarówno na dorosłych jak i dzieci.

 12. AniaK said

  Kto to widział kobietę po śmierci małżonka zostawić bez środków do życia. Każde dziecko powinno dostać po 500 zł, a kobieta po osiągnięciu wieku emerytalnego emeryturę po małżonku.

 13. AniaK said

  Nie jak do tej pory 500 zł na pięcioro dzieci, tylko po 500 zł na każde dziecko.

 14. AniaK said

  Oczywiście po likwidacji programu 500+. Dzieciaczki już w brzuszkach, i trzeba im przede wszystkim zapewnić pomoc w trudnych sytuacjach 🙂

 15. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=AqoZGgFSjIc

 16. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=fEDSufs0Dng

 17. AniaK said

  Krótka modlitwa i do pracy 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=oQ13NjgE8Ck

 18. Franz said

 19. AniaK said

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ponad-32-tys-bylych-funkcjonariuszy-aparatu,62,0,2204990.html

  Tych to ja bym już zostawiła w spokoju. Już im sporo obniżono, a nie każdy z nich był katem. Ja bym się bardziej zainteresowała grupą emerytów którzy swoje kosmiczne emerytury zawdzięczają współpracy – szczególnie przed każdymi wyborami – z przedstawicielami władzy po roku 1990.

 20. AniaK said

  Mam nadzieję, że w tym kraju doczekają się sprawiedliwości przede wszystkim wszyscy zdrajcy i oszuści solidarnościowi którym pazerność uszkodziła mózg i podpisali pakt z diabłem. Emerytury SB-ków – to mały pikuś w porównaniu do ich emerytur.

 21. NICK said

  Lub synekur zagranicznych. Zwłaszcza w Amerykach.
  Tyle.

 22. AniaK said

 23. AniaK said

 24. AniaK said

 25. AniaK said

 26. AniaK said

  http://www.rmf24.pl/fakty/news-mial-przy-sobie-noz-i-strzykawke-z-biala-substancja-prawdopo,nId,2311116#commentsZoneList

  Myślę, że ten cały zamach został przygotowany w celu przyćmienia wczorajszej imprezy Super Expressu. Reklama burdelu w Królestwie Bożym to chyba nie jest odpowiednie zajęcie dla pana prezydenta. Z niecierpliwością czekam na reakcję naszego Episkopatu.

 27. AniaK said

  I episkopat wcięło, i naczelnika wcięło….nawet matka pana prezydenta siedzi jak mysz pod miotłą. Zero reakcji na wczorajsze zachowanie pana prezydenta. Mam nadzieję, że Chrystus zbliża się do nas dużymi krokami i taki wp..rdol spuści Andrzejkowi i Agatce o jakim im się nie śniło.

 28. AniaK said

Sorry, the comment form is closed at this time.