Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wielki sukces polskich wynalazców. Udało się mimo braku finansowania ze strony rządu.

Posted by Marucha w dniu 2016-11-21 (Poniedziałek)

Ministerstwo Nauki po raz pierwszy od 24 lat nie przekazało dofinansowania polskim wynalazcom. Pomimo tego Polacy odnieśli ogromny sukces na targach w Brukseli. Na 50 wynalazków zdobyli 24 złote i 3 srebrne medale.


Podczas targów wynalazczości w Brukseli prezentowali różne wynalazki międy innymi z pola medycyny. Były to na przykład biodegradowalne aerożele chitozanowe, które służą do hodowli ludzkich komórek oraz maska ułatwiająca leczenie chrapania.

Na szczęście udało się osiągnąć ogromny sukces bez dofinansowania ze strony Ministerstwa Nauki. Chodzi tu o 200 tysięcy złotych, które dają 3,5 tysiąca na jeden projekt. [Istotnie… straszne pieniądze… – admin]

Ministerialne pieniądze są przeznaczone między innymi na transport, wyposażenie, meble, media, tablice informacyjne. Zdaniem oficjalnej polskiej przedstawicielki Barbary Heller dofinansowanie daje możliwość promocji wynalazków, co przekłada się na efektywność udziału w targach.

Heller nie kryje zdziwienia całą sytuacją. Jak mówi wszystkie formalności zostały dopełnione na czas, jednak z nieznanych przyczyn pieniędzy nie ma.

– Formalnie był przyjęty. Był też przyjęty przez komisję, która ocenia wnioski. Natomiast ostatecznie pieniądze nie zostały przyznane, a przyczyny nie znamy – wyjaśniła.

http://pikio.pl

Komentarzy 8 to “Wielki sukces polskich wynalazców. Udało się mimo braku finansowania ze strony rządu.”

 1. rafal z said

  przyczyn nie znamy…

  a ja ino znom

 2. Moher49 said

  Onet donosi, pani premier gości na konsultacjach w Izraelu. Tam to przeistacza się część polskich wynalazków.

 3. maasteer said

  Za to banderowcy dostali ogromne dofinansowanie od polskojęzycznego żontu – ostatnio na drogi. Dla upadliny kasa zawsze się znajdzie – po prostu leży w szufladzie qrva jego mać.

 4. Zerohero said

  Może by tak wygnać polskich naukowców i zastąpić ich ukraińskimi naukowcami. (tak jak się robi z robotnikami) Wtedy problem finansowania nauki zniknie, bo Ukraińców wszak wspierać trzeba.

 5. WynalazcaProchu said

  „Natomiast ostatecznie pieniądze nie zostały przyznane, a przyczyny nie znamy”. Jak to nie znamy?
  Skoro nie byly zarejstrowane jako wlasnosc sehendrynu, to przyczyna jest oczywista.

 6. wanderer said

  Grunt, zeby na emerytury dla unych nie zabraklo..

 7. Polak = Czlowiek z INICJATYWA i WIZJA innowacji, pelen energii do DZIALANIA said

  Np. na AGH i innych szkolach w KRAKOWIE ROJNO od dUPAprancow CALE TLUMY ukraincow czujesz sie jak w KIJOWIE. Czy my naprawde nie jesestmy skonczonymi idiotami i BARANAMI?

 8. Marian said

  Reżim SSzydło zrobi wszystko żeby okraść polską naukę i jak najwięcej pieniędzy wepchnąć w banderowskie odbytnice.

Sorry, the comment form is closed at this time.