Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Oddajcie nasze majątki. Kresowiacy już przygotowali pierwsze pozwy przeciwko Ukrainie.

Posted by Marucha w dniu 2016-11-22 (wtorek)

Jak poinformowały polskie media, do ukraińskich sądów obwodowych już niedługo wpłyną pierwsze cztery pozwy spadkobierców majątków pozostawionych na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej.

W sumie zebrano ponad 1600 wstępnie zweryfikowanych i opisanych wniosków.

Podpisując umowę stowarzyszeniową z UE, Ukraina nawiązała nowe relacje z krajami unijnymi. Na przykład, z Polską, która teraz może żądać zwrotu starego długu.

Potomkowie Kresowiaków już podliczyli straty z tytułu utraty mienia i przygotowali pozwy. Zupełnie realne. Chodzi o majątki pod Łuckiem, w Tarnopolu, w Kijowie i Charkowie. Odzyskiwaniem mienia zajęli się prawnicy Powiernictwa Kresowego. W sumie ponad 1600 wniosków.

Są to skomplikowane sprawy. Potomkowie podliczyli straty z tytułu utraty majątku i zysków z przedsiębiorstw. Na przykład, jeden z majątków w Równem wyceniono na ok. 67 tys. dolarów. Ponadto dwie kamienice w Kijowie wraz z odszkodowaniem i rekompensatą za zagrabioną, a następnie wyeksploatowaną kopalnię miedzi w rejonie charkowskim oszacowano łącznie na półtora miliona dolarów.

Wszystkie pozwy mogą kosztować Ukrainę nawet 5 miliardów dolarów. Polacy coraz aktywniej domagają się zwrotu utraconych majątków. W takim tempie i przy takich apetytach trzeba będzie oddać pół kraju. [Jak mi żal chachłów… – admin]

Mapa Polski ze Lwowem już gotowa. W ubiegłym roku za taki plakat, który – jak informowano – wisiał nawet w polskim MSZ, konsula Polski we Lwowie wezwał na poważną rozmowę burmistrz tego miasta. Mapę być może zdjęto ze ściany, ale o tym, co przedstawiała, nie zapomniano.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Oddajcie nasze majątki. Kresowiacy już przygotowali pierwsze pozwy przeciwko Ukrainie.”

 1. Dziadzius said

  ktos podaje iwrejom sposob i podstawe do takiego samego rzadania zwrotu majatkow od Polski.

  Jewreje nie potrzebują żadnych wzorców. Sami je tworzą.
  Admin

 2. Boryna said

  Niemcom oddają majtki w Polsce.

 3. Moher49 said

  To przygrywka do zapłaty 65 mld USD Izraelowi, w którym uniżenie kaja się pani premier z gromadą piesków.

 4. Dziadzius said

  @1 Tak Panie Gajowy. Jewreje tworzyli i tworza swoje wypady ale te wypady nie sa emocionalne i strategicznie gole ( tak jak np.Polskie) Jest im lepiej i niby do obludy durakow potrzebne powolywanie sie na jakies pseudo prawne poprzednie wydarznie ktore czy sprawiedliwe czy nie doda prawnej ( propagandowej) powagi Jewrejskim wypadom.
  Na przyklad Zydzi w latach +/- 60 stworzyli 6 miljonow ofiar w holcaust . Te 6 miljonow bylo juz w publicznym masowaniu hamerykanskiej opinii juz w latach 1917 kiedy gazety USraelskie oglaszaly wielka katastrofe spoleczna a minowicie ze 6 miljonow zydow gine z glodu w Rosjii i Wschodniej Europie. I tak bez wielkiego klopotu w latach 60-tych przerzucili te same glodujace 6 miljonow na ofiary holacust no bo juz hamarykanie wiedziel ze jest 6 milljonow ofiar tylko teraz dowiedzieli sie gdzie i jak. To jest pewien dowod planowania?!

 5. BORU said

  Te pozewy to smrodziuchy zydowskie wysnuwaja.Bo POLSKIE GOIE jak narazie sa zachipnotyzowani poprawnoscia polityczna.No I miloscia chrzescijanska. nadstaw drugi policzek.A jak trzeba bedzie to poloz glowe na pieniek.To ukrainskie …bydle zetnie ci ja.

 6. Marta1973 said

  No niestety. Dziennik Gajowego nieuchronnie dryfuje w kierunku „Dennika Gajowego”.
  Nie jest to oczywiście wina Gospodarza, któremu ślę serdeczne pozdrowienia w ten piękny dzień 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.