Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Państwo Islamskie jest finansowane przez 40 państw świata, ogłosił Władimir Putin

Posted by Marucha w dniu 2016-11-22 (wtorek)

Zachodnie media unikają jak ognia tego, co powiedział niedawno Władimir Putin na temat samozwańczego Państwa Islamskiego. Prezydent Rosji oświadczył, że terroryści są finansowani przez osoby prywatne z 40 państw świata. Wśród nich są niektórzy członkowie szczytu G20.

Putin otwarcie powiedział coś, co nieoficjalnie wiadomo już od dłuższego czasu – radykalne ugrupowanie zbrojne ISIS otrzymuje wsparcie finansowe z zewnątrz. Podczas szczytu G20 przedstawił informacje, które pochodzą z rosyjskiego wywiadu. Niestety nie znamy nazw konkretnych państw, które zdaniem Putina finansują terrorystów.

Co ciekawe, zachodnie media nie informują o tym co powiedział przywódca Rosji i wspominają jedynie, że doszło do szczytu G20 i odbyło się spotkanie Putina z Obamą na którym omówiono sytuację w Syrii i na Ukrainie. Informacja, według której pewne państwa finansujące ISIS znajdowały się na niedawnym szczycie, daje wiele do myślenia.

Walka z terrorystami w Syrii i Iraku wydaje się nie mieć jakiegokolwiek sensu, skoro z jednej strony spadają na nich bomby i wydawane są miliardy dolarów na wojnę, a z drugiej strony ktoś ich wspiera – trudno powiedzieć czy tylko finansowo.

Zachodowi z całą pewnością zależy na obaleniu prorosyjskich władz Syrii ale prawdopodobnie nie jest to jedyna „misja”, jaką mają wykonać terroryści z ISIS.

John Moll
Na podstawie: https://www.rt.com/news/322305-isis-financed-40-countries/
http://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 18 to “Państwo Islamskie jest finansowane przez 40 państw świata, ogłosił Władimir Putin”

 1. ojojoj said

  Chodzi o gaz i rope (oczywiscie nie tylko), ktora ma przebiegac przez Syrie do europy, a wiec uderzac ma w interesy Rosji. Dlatego siedzi tam ISIS. Z tego wzgledu nasuwa sie pytanie: ktore 40 panstw ostatnio uderza w interesy Rosji? – sankcje, prowokacje, itp. Odp. na to pytanie da odpowiedz na pytanie o jakie panstwa Putinowi chodzi.

 2. Marian said

  Ad. 1. Gazociąg z Kataru idący przez Syrię miał uniezależnić Polin od rosyjskiego gazu.

 3. Dziadzius said

  Ciekawe. Moze mozna wszystkie problemy Bliskiego Wschodu osmarowac nafta, ale mimo, ze Rurociag przez Syrie bylby finanasowo tanszy, to on nie byl i nie jest ultimatum na budowanie innego rurociagu, nie przez Syrie. Tu jest, po podszewka nafty, inny i bardziej straszny program a mianowicie, zbuntowanie narodow arabskich i tym samym usuniecie ich sily jako niebezpieczenstwa dla tylko jednego panstwa w tej okolicy, panstwa israela i jako wynik podrzedny ale nie mniej wazny to oslabienie Europy przez stworzenie szopki o tych biednych ofiarach wojny i potrzeby pomocy tym uciekinierom,ale nie w Syrii czy Iraku ( ich rodzinnym domie) ale o setki mil od domu w obcej Europie. . W wyniku tej polityki mamy bajzel i w Europie ( ktora juz faktycznie NIE istnieje jako bastion Zachodniej Kultury) i na bliskim Wschodzie od Moroko po Kaukaz . Jest jeszcze jedna mozliwa przyczyna ze Saudi ( za pomoca UsA) chce wykorzystac ten balagan i opanowac cala produkcje nafty jako ich monopl.

 4. https://stonkaziemniaczana.wordpress.com/2016/11/22/multi-kulti-okiem-satyrycznym/
  Stonce ręce opadają to pisze piosenki.

 5. Marian said

  Panie Dzidziuś, oprócz Iraku, Syrii oraz Libanu, praktycznie wszystkie państwa arabskie są pod butem i nie stanowią żadnego zagrożenia dla Tworu Syjonistycznego. Więcej, Arabia Saudyjska, Katar, Emiraty, Kuwejt, Bahrajn czy Jordania to jego bliscy sojusznicy.

  Tutaj, oprócz wątku surowcowego, jest wiele innych płaszczyzn, a najbliższa Pańskiej teorii, to próba wywołania krwawego konfliktu religijnego między sunnitami oraz szyitami. Ten plan także się nie powiódł, ponieważ na Bliskim Wschodzie nikt nie uważa ISIS za muzułmanów tylko za terrorystów.

 6. peacelover said

  …projekt GREAT ISRAEL .. od Nilu do Eufratu…!

  …to jest glowny powod !!!
  …dlatego ta wojna jest taka niemrawa !

 7. Marian said

  Ad. 6. Dokładnie tak. Pierwszym etapem miało być rozsadzenie Iraku, Syrii, Libanu, Iranu i Turcji, następnym budowa Wielkiego Tworu Syjonistycznego.

 8. ojojoj said

  Panowie, macie racje. Ja natomiast pisalem z punktu jak to widza Rosjanie. Czy dla dzisiejszych Rosjan jest wazne jak ma wygladac izrael, gdyby nie bylo tam gazu ani ropy? Mysle, ze nie. A wiec chodzi raczej o kase – podkreslam, z perspektywy Rosjan.

 9. ojojoj said

  Mysle ze Rosjanie mieliby w d..ie jak mialby wygladac izrael, gdyby na bliskim wschodzie nie bylo ropy i gazu.

 10. Marian said

  Ad. 8. Z punktu widzenia Rosjan mamy jeszcze zagrożenie w postaci skierowania na południowe części Rosji i rosyjskich sojuszników silnego strumienia terroryzmu islamistycznego.

 11. Dziadzius said

  @5,Marian,
  No niby tak ze te podbite a raczej rozbite panstwa Srodkowego Wschodu nie sa obecnie grozba dla USA -Israel ale te panstwa sa dalej niezalezne . Izrael potrzebuje ziemi . Ziemi dla zydow i ziemi bez arabow ( cos jak za salomona) i jak dlugo te panstwa sa niezalezne israel nie moze ich „”prawnie”” atakowac ale usunmy hamarykanskie buty z tych terytorium to ten scenarjusz sie zmieni. Faktem jest ze te pomniejsze panstewka tak jak Kuwait i Bahrain i emiraty sa pepkowo zwiazane z Saudi ale ten pepkowy sznureczek nie jest wiecznie trwaly . Wiele pomiejszsych wypadkow teroru w Saudi sa uciszane i oplacane ale do czasu.Jak jest zloto jest i chciwy a mowia ze nie ma chciwszego od Araba.

 12. watazka said

  Panstwo islamskie w ogole nie istnieje! Przeciez to oczywiste.
  Natomiast mit o panstwie islamskim juz Polske kosztowal biliony dolarow.
  Mamy gwiezdne wojny: pokazuja nam obrazki, a my oprozniamy kieszenie, bo chcemy ogladac, co dalej. I kupujemy nowy telewizor; z wiekszym ekranem.

  Prawde mowiac, to jestesmy jednym z tych krajow, ktore utrzymuja mit o panstwie, ktore nie istnieje, ale za to bardzo drogo kosztuje.
  Tak zwane zagrozenie ze strony panstwa: bez kraju, bez stolicy, bez prezydenta, ministrow, armii i w ogole systemu panstwowosci, (ale ze sprytnym systemem globalnego podatku) – jest bardzo intratnym biznesem dla amerykansko-izraelskiego kompleksu militarnego i zlodzieji ropy i gazu.
  Teraz uczeni politycy amerykanscy porownuja rosyjska propagande (RT) do .. ISIS!
  Ale cos mi sie zdaje, ze ten trick moze nie wyjsc.
  Nie dlatego, ze takie kraje jak np. Polska zmadrzaly.
  Ale fundusze sie wyczerpuja.

  Co cieszy nasze serce i oczy:

  ISIS Bloopers – YouTube

 13. watazka said

  Panstwo islamskie?

  ISIS Bloopers – YouTube

 14. Re: 9 ojojoj…
  Pan wogole nie wie o co chodzi na „Bliskim Wschodzie…
  Zapewniam Pana, ze nie chodzi o rope czy gaz czy o inne „szlachetne” metale…
  ===============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Anka said

  Skąd oni maja te mundurki jednakowe. Różne fasony, kroje, kieszonki, bajery, kto to szyje ?

 16. revers said

  38 panstw to panstwa NATO, plus saudis, pakistan. Rowniez faszystowska hunta kijowska finansowana jest przez te 40 panstw, co m.in. wyszlo na forum ONZ przy glosowaniu potepiajacym zbrodnie faszysmu i nasizmu.
  Wysarczy ze za friko i polska wysyla do jordanii i Iraku szkoleniowcow isis, czy na ukraine plus 4 mln. kredytow.

 17. NICK said

  Panie Jaśku. Ma Pan rację.
  Nazwałbym ropę ‚zdobyczą wojenną’? Wygraną bitwą?
  A wojna toczy się o rzeczy ZASADNICZE.

  A na końcu, jak i na początku – Pan Bóg.

 18. revers said

  oraz szariat od innego Boga, zelezy kto komu , jakim demokratom placi, wtedy wiecej praw bosko-szariackich wchodzi w zycie.

  http://truthfeed.com/breaking-sharia-law-shocker-bill-clinton-took-in-5-6-million-from-worlds-largest-sharia-law-education-firm/15087/

Sorry, the comment form is closed at this time.