Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Mińsku zostanie omówiona kwestia przyznania Donbasowi szczególnego statusu

Posted by Marucha w dniu 2016-11-23 (środa)

Mechanizm przyznania szczególnego statusu poszczególnym rejonom obwodów donieckiego i ługańskiego znajdzie się w centrum uwagi podczas posiedzenia politycznej podgrupy kontaktowej ds. Ukrainy w Mińsku 23 listopada – poinformował dzisiaj RIA Novosti przedstawiciel ŁRL na rozmowach Rodion Mirosznik.

„Na najbliższych rozmowach w Mińsku kluczową kwestią będzie omówienie mechanizmu przyznania szczególnego statusu poszczególnym rejonom obwodu donieckiego i ługańskiego, tak zwana „formuła Steinmeiera”…
Szczególny status to zasadnicza kwestia, na której opierają się wszystkie porozumienia mińskie, bez rozwiązania kwestii jego wdrożenia i zapisania w konstytucji ruch w kierunku pokojowego zażegnania konfliktu będzie bardzo trudny” — powiedział.

Według Mirosznika przedstawiciele Kijowa próbowali wcześniej uniknąć omówienia tej kwestii, lecz na ostatnim posiedzeniu grupy kontaktowej oficjalny przedstawiciel Leonid Kuczma potwierdził gotowość omówienia „formuły Steinmeiera” 23 listopada.

„23 listopada jest planowane przeprowadzenie posiedzeń wszystkich czterech grup roboczych, które zakończą się posiedzeniem grupy kontaktowej” — dodał on. „Formuła Steinmeiera” (szef MSZ Niemiec, obecny przewodniczący OBWE Frank-Walter Steinmeier) określa mechanizm wdrożenia ustawy o szczególnym statusie poszczególnych rejonów obwodów donieckiego i ługańskiego — tymczasowego w dniu wyborów i stałego — po opublikowaniu raportu OBWE o wynikach wyborów.

https://pl.sputniknews.com

Naszym zdaniem „szczególny status” Noworosji może mieć tylko jedną postać: całkowite, totalne, absolutne odcięcie się od jakichkolwiek związków z Upadliną i uzyskanie statusu państwa suwerennego, ewentualnie będącego w ścisłej unii z Rosją.
Każda inna forma, np.  jakiejś autonomii dla Doniecka i Ługańska  oznaczać będzie poza wszelką wątpliwością notoryczne i bezczelne jej łamanie przez kryminalistów rządzących Upadliną.
Admin

Komentarzy 5 to “W Mińsku zostanie omówiona kwestia przyznania Donbasowi szczególnego statusu”

 1. yattakaj said

  Pan Admin ma 100 % racyji w komentarzu ” Każda inna forma, np.  jakiejś autonomii dla Doniecka i Ługańska  oznaczać będzie poza wszelką wątpliwością notoryczne i bezczelne jej łamanie przez kryminalistów rządzących Upadliną.

 2. NICK said

  Dzisiaj, mendia oficjalne, „polskie”, cytując „ukraińskie”, zapodały, że zamkną dostawy wody dla Ługańska.

 3. Joannus said

  Ad 2
  Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło.
  Odcięcie energii dla Krymu nie wyszło im na dobre.

 4. Stach said

  Mozna tylko do komentarza Admina dodac jedno: Amen. I oby jak najszybciej.

 5. revers said

  Tylko armia ukrainska z Poroszenka wybiera sie nie tylko do Donbassu, ale i dalej an tereny Rosji az do Rostowa nad Donem, co wiaze sie tez z odcieciem Krymu przez most w Kerczu.

  https://news.rambler.ru/world/35360936-na-ukraine-zayavili-o-gotovnosti-armii-doyti-do-rostova-na-donu/?smi2=1

Sorry, the comment form is closed at this time.