Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Trzecia rocznica „majdanu”

Posted by Marucha w dniu 2016-11-24 (czwartek)

Szanowni Państwo!

Minęła właśnie trzecia rocznica tak zwanego „majdanu” w Kijowie, zwanego inaczej „rewolucją godności”. Rozpoczęła się ona zaraz po tym, jak amerykański prezydent Obama, zirytowany do żywego niepowodzeniami w Syrii, gdzie nie udało się zorganizować międzynarodowej koalicji, która pod przewodnictwem USA obaliłaby tamtejszego tyrana i doprowadziła do zwycięstwa w tym kraju demokracji, wysadził w powietrze ustanowiony 20 listopada 2010 roku polityczny porządek lizboński.

Jego filarem było strategiczne partnerstwo NATO-Rosja, którego najtwardszym jadrem było strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie, a kamieniem węgielnym tego partnerstwa był podział Europy na strefy wpływów niemieckich i rosyjskich, prawie dokładnie wzdłuż linii Ribbentrop-Mołotow.

Zapalając zielone światło dla przewrotu politycznego na Ukrainie, którego nieukrywanym celem było wyłuskanie tego kraju z rosyjskiej strefy wpływów i oddanie go w arendę oligarchom, którzy na te okoliczność przyjęli orientację prozachodnią, prezydent Obama wysadził ten porządek w powietrze. Rosja skorzystała z okazji i natychmiast zajęła Krym, gdzie miała bazę morską w Sewastopolu i zainicjowała separatystyczną rewoltę w obwodach donieckim i ługańskim, doprowadzając do faktycznego rozbioru Ukrainy.

Głównym sponsorem „majdanu” nazwano obecnego prezydenta Ukrainy Piotra Poroszenkę, ale chyba nie kupił sobie on tego przewrotu z własnej kieszeni, bo – jak przyznała pani Victoria Nuland, zastępca sekretarza stanu USA, Ameryka wydała na wcześniejszy i późniejszy „majdan” 5 miliardów dolarów, a poza tym dołożył się do tego jeszcze słynny finansowy grandziarz Jerzy Soros, który, mówiąc nawiasem, teraz próbuje organizować podobne „majdany” w Ameryce.

Tak czy owak, dzienne utrzymanie „majdanu” kosztowało co najmniej 700 tys. hrywien, czyli około 250 tys. złotych, nie licząc oczywiście sekretnych wydatków na przykład na snajperów.

Z potwierdzonej przez estoński MSZ, podsłuchanej rozmowy telefonicznej estońskiego ministra spraw zagranicznych Urmasa Paeta z Wysokim Przedstawicielem unijnej minister spraw zagranicznych, podobnej do konia pani Katarzyny Aschton wynika, że snajperów, którzy strzelali w obydwie strony, wynajęli właśnie „sponsorzy majdanu”.

Teraz jednak obwiniany jest o to Wiktor Janukowycz, który, jako obalony prezydent, uciekł do Rosji zaraz po tym, jak jeden z najbogatszych na Ukrainie oligarchów, Rinat Achmetow oświadczył, że przeciwko uczestnikom „majdanu” nie wolno stosować siły”. Prezydent Janukowycz zrozumiał, że oligarchowie przeszli na jasną stronę Mocy i porzucił swoją luksusową rezydencję ze złotymi sedesami.

W rezultacie na Ukrainie zwyciężyła „demokracja”, to znaczy – dyrektoriat oligarchów, w większości żydowskiego pochodzenia, którzy własnych totumfackich powysuwali do Rady Najwyższej i do rządu w Kijowie.

Nasz nieszczęśliwy kraj, zarówno reprezentowany przez obóz zdrady i zaprzaństwa, jak i obóz płomiennych szermierzy patriotyzmu, od samego początku gorąco „majdan” poparły i wielu Umiłowanych Przywódców nie tylko tam pojechało się sfotografować, ale nawet wydawali rozmaite kabotyńskie okrzyki na cześć „herojów”.

Tymczasem na Ukrainie szaleje korupcja, bo „oligarchowie” traktują ten kraj jako rodzaj żerowiska, z którego trzeba wycisnąć wszystko co się da, a potem niech nawet nastąpi potop. Nasz nieszczęśliwy kraj pomaga im zachowywać pozory, wysyłając w tym celu pana prof. Leszka Balcerowicza, który podobno uczy tamtejszych oligarchów, jakie się robi reformy.

Pewnie i on sam tak myśli, ale z drugiej strony niepodobna nie zauważyć, że każdy z tych oligarchów kupiłby za gotówkę co najmniej kilku profesorów Balcerowiczów, więc nie bardzo sobie wyobrażam, czego jeszcze mógłby ich on nauczyć. Opanowali oni bowiem do perfekcji sztukę obcinania kuponów od prezentowania Ukrainy, jako państwa specjalnej troski, któremu lepiej się nie sprzeciwiać, podobnie jak upośledzonemu umysłowo dziecku.

W rezultacie postępowania Polski wobec Ukrainy niepodobna nawet nazwać polityką, bo polega ono na żyrowaniu w ciemno wszystkiego, co zrobi rząd w Kijowie, nawet za cenę upokorzenia naszego nieszczęśliwego kraju, wskutek czego Kijów przyjmuje wobec Polski coraz bardziej mocarstwowy ton. Ale nie ma niczego, czego rząd nie zrobiłby na złość zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi, zwłaszcza, gdy zachęca go do tego lobby żydowskie w Polsce, które z ukraińskimi oligarchami demonstruje w ten sposób solidarność rasową.

Gdyby jeszcze prezes Jarosław Kaczyński zechciał poświęcić się dla Polski, poślubić Julię Tymoszenko i założyć dynastię, to polityka polska wobec Ukrainy nabrałaby przynajmniej jakiegoś sensu, podczas gdy teraz wysłanie tam 68 mln euro na remonty dróg pozwoli tylko panu Sławomirowi Nowakowi na zakup złotego zegarka wysadzanego brylantami, być może nawet z wodotryskiem.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 36 to “Trzecia rocznica „majdanu””

 1. pawel said

  Ubliżanie chorym dzieciom jest naprawdę niesmaczne, panie Stanisławie.

 2. RomanK said

  Na Ukrainie panie Stanislawie wyglada to tak- jak wyglada, tylko dlatego, ze tam robi sie to bez europejskich rekawiczek…i srodkow znieczulajacych…. Znieczulenie Polski uroslo do 1 triliona zlotych…tj 330 mld dollarow…i juz pan odczuwa ciezar splat kosztow instalacji oligarchii w Polsce..1 dollar juz kosztuje 4 zlote +…

  Goraco polecam:


  I jaki to ” Nasz nieszczęśliwy kraj ” pomaga im zachowywać pozory, wysyłając w tym celu pana prof. Leszka Balcerowicza, który podobno uczy tamtejszych oligarchów, jakie się robi reformy.

  Zaden nasz,,chyba ,ze myle sie -co pan uwaza za nasze -czyli swoje.

 3. ZalostanTfurrczy said

  Panie Michalkiewicz smaruje pan znow same pierduly i dezinformuje.
  Na ukrainie zydostwo hamerykanskie otworzylo drzwi swym ziomalom zapraszajac do grabiezy bez zadnego nawet kamuflazu. Rosja wiedzac ze wejscie NATO na ukraine zamienilo by Morze Czarne w natowska sadzawke, nie mialo innego wyjscia tylko uprzedzic ten krok, a nie jak pan napisal “Rosja skorzystala z okazji”.
  Pierwsza rzecza jaka zrobili usraelscy tragarze demokracji i wolnosci to wywoz ukrainskiego zlota w “nieznanym” kierunku.
  Nie wiem czy pan SM jest niedoinformowany czy robi parszywa robote.
  Dowcip o mariazu z Julia juz byl wielokrotnie powtarzany.
  Widac ze panu M skonczyl sie atrament w piorze i tematy.

 4. libro77 said

  Monitor banuje Peryskopa, bo ten mówi prawdę? Mój wpis w jego obronie też nie przeszedł. A Monitor mówi ciągle, że walczy o wolność słowa…Pozdrawia Cię Perry.

 5. Birton said

  wszyscy Polacy czekają na unicestwienie Ukrainy, może oprócz Żydów, ale Żydzi to nie Polacy tylko obywatele polscy, przeważnie polskojęzyczni .

 6. Rafal C. said

  Nie ma w jezyku polskim slowa „banuje”!
  To anglizm= ban=zakazac, zabronic itd..
  Po co ten sznyt?

  Już od dość dawna jest…
  Admin

 7. Rafal C. said

  Panie Stanislawie,
  Prosze sie zabawic w filozofa (prawnikiem i eudyta pan juz jest). Na przyklad w Platona. Jemu to nie
  zaszkodzi a panu moze pomoc.

  Pozostaje z uszanowaniem,

  Panski uwazny czytelnik,

  RC

 8. NICK said

  Jak nie ma skoro jest?
  Ban. Rafal (?) C.
  Kto to jest, Rafal? Nie ma w języku polskim „Rafal C”.
  A co Pan powie na „tłituję”?

  To nie jest najważniejsze.
  Języki mogą się mięszać.

 9. Zerohero said

  Felieton SM dobry, zgrabny i prawdziwy. Nie rozumiem malkontenctwa.

  @Rafal C

  No to niech Pan mówi „banicja” 🙂

 10. Marucha said

  Re 8:
  Słownik Języka Polskiego PWN:

  banować
  Wielki słownik ortograficzny

  banować (środ. inform.) -nuję, -nują
  Słownik języka polskiego

  ban III środ. «zablokowanie niepożądanemu rozmówcy dostępu do czatu»

  ——-
  Nie jest to więc to samo, co „zakazać”, „zabronić”, „zablokować”.

 11. Koncerny amerykańskie przejęły już praktycznie większość ukraińskich czarnoziemów pod uprawy kukurydzy i soi GMO.
  Jak ktoś pamięta lekcje geografii to pewnie wspomni sobie, że ukraińskie gleby należą do najlepszych na świecie.
  Ot i cała sprawa zaczyna się rozjaśniać!

 12. revers said

  I gotowa armia europejska

  https://de.sott.net/article/27025-Frieden-Nein-nur-mehr-Krieg-Das-EU-Parlament-stimmt-fur-Europaische-Armee

  Dobrze beda sprzedawac sie niemieckie H&K i gazmaski jak nie na ukrainie to w polsce
  https://de.sott.net/article/27025-Frieden-Nein-nur-mehr-Krieg-Das-EU-Parlament-stimmt-fur-Europaische-Armee
  a i wrog z syndromem smolenskim jest

  Pod Allepo pelno tego jest w rekach ISIS

  https://www.jungewelt.de/m/artikel/297877.terror-mit-deutschen-waffen.html

  Majdan chce zakończyć sie zdobyciem Rostowa na Donem przez armie ukraińską.

 13. ad 11
  Chinczycy podobno – juz kupili tam czesc , a zamierzaja az 3 miliony hektarow wykupic .
  Z Chinczykami to nie beda zarty i przelewki . ostroznie z tym jedwabnym szlakiem ! Niemcow juz tez wykupuja . zreszta gdzie ich nie ma? Afryka tez ich .
  niemiec , rusek i zydek to juz pikusie

 14. marcinkrys said

  rozwalili ukrainę. teraz czas na polskę.
  szabat w Kijowie. 15. yattakaj said

  Podłączę się pod @ Pawel (a propo’s ? ) porównania….mógł lepszy znaleźć…!

  Admin jak zwykle trzeżwy na umyśle 🙂 🙂 🙂

  ban III środ. «zablokowanie niepożądanemu rozmówcy dostępu do czatu»
  ——-
  Nie jest to więc to samo, co „zakazać”, „zabronić”, „zablokować”.

 16. Mariusz said

  Kupujcie broń palna ludziska! Ponad 3 mln rezunów w Polsce i oto co mówia i myśla o Polakach:

  Wołyń 2.0 in progress

 17. yattakaj said

  p.s zapomniałem Ja , że taka polityka…:)

 18. yattakaj said

  Jak już piszę (mówię) piszę …to Mariusz… opanuj Się….jest więcej worków…do zapełnienia jeśli już….

 19. Mariusz said

  W 2011 roku o popełnienie przestępstw w Polsce było podejrzanych 493 Ukraińców, w 2014 roku ich liczba wyniosła już 1084. W ubiegłym roku obywateli Ukrainy z zarzutami było 1315, a do połowy obecnego – już 1030 – wynika z danych MSWiA, na które powołują się dziennikarze „Rzeczpospolita”.

  W więzieniach i aresztach w Polsce przebywa obecnie blisko około 200 Ukraińców (80 procent z nich to mężczyzni) – dwukrotnie więcej niż rok temu (w grudniu 2015 roku było ich 101)

  W ubiegłym roku, głównie za pracą, przybyło do Polski – według szacunków resortu pracy – od 300 do 500 tysięcy Ukraińców.

 20. Msrcin said

  Mariusz. Ja z chęcią kupię broń tylko gdzie?

  Czarnoprochowa jest dostępna.
  Admin

 21. Mariusz said

  Na Alegro możesz kupić czarnoprochowca bo nie potrzebne jest zezwolenie. Kałacha kupisz tanio w Rumunii.
  http://allegro.pl/bron-czarnoprochowce-13367

 22. Maciuś said

  20. ADMIN. Czarno prochową, to co pan z nią zrobisz? Nawet Jelenia nie ubijiosz. Żydzi przy władzy w Polsce, nie dadzą obecnie Polakom dostępu, bez pozwolenia, do broni palnej krótkiej i maszynowej. MOŻE ZA STO LAT, jeżeli Polska się jeszcze ostanie…

  Co ja z nią mogę zrobić?
  Np. zabić napastnika.
  Admin

 23. NICK said

  Admin. (20).
  To już proca lepsza. 🙂 .
  Dobrej konstrukcji.

  Może i tak. Ale sam widok broni palnej odstraszy niejednego gnojka.
  Admin

 24. NICK said

  Napastników, zwykle, jest dwóch i powyżej.
  Gospodarzu. Nie czytaj Pan Macka.
  Zwłaszcza w tym temacie.

  P.S. macka, powiadam.

 25. Maciuś said

  Panie adminie… no… z metra go pan zabijesz, ale czy bandzior da panu podejść na metr? Wolałbym, ja, z metra nie próbować, w razie ataku bandyty(ów).

  Zależy. Musi podejść, jeśli chce mnie obrabować albo pchnąć nożem.
  A jeżeli chce mnie zastrzelić, to nawet kałach w moim ręku nie gwarantuje, iż pierwszy go trafię.

  W ogóle posiadanie jakiejkolwiek broni niczego nie gwarantuje. Zwiększa jedynie szanse.
  Admin

 26. NICK said

  Nie odstraszy.
  Są wyszkoleni na proce i prochy. Czarne.

 27. Maciuś said

  23. Pan NICK
  Gdy byłem jeszcze nojdórem – 12-14 LAT, to mój ukochany ojciec św.p. zrobił mi profesjonalną procę. Zapewniam państwa, gdybym ją trafił w człowieka kamieniem np. w głowę, TO na bank bym nią zabił [taką miała siłę odrzutu kamola]. Dobrze, że wtedy do ludzi nie celowałem.

 28. Maciuś said

  Mi chodzi o to by Polacy mając broń palną mogli się szkolić w takich Ośrodkach, jak kiedyś za Gierka był LOK – Liga Obrony Kraju.

  NATOMIAST WYWÓD PANA ADMINIE, dokładnie nie daje gwarancji przeżycia panu, W DRUGIM zdaniu pańskiego wywodu we 25. W reszcie, tak samo, nie ma 100% gwarancji. Zależy to od wielu czynników tak zewnętrznych i wewnętrznych pana i… bandyty(ÓW) – NAPASTNIKÓW.

  ——
  Gwarancje to Pan może dostać w żydowskim banku.
  W życiu gwarancji nie ma.
  Można tylko starać się o zwiększenie szans.
  Admin

 29. Maciuś said

  Oczywista oczywistość, drogi ADMINIE. Warto pan czytać od zawsze i słuchać starszego, wnioski przyjdą same.

 30. Miet said

  Panie Maciusiu,
  Włączę się do tej „poważnej” dyskusji o czarno-prochowej broni.
  Pochwalę się, że ubiłem w Michigan jelenia , takową bronią, na odległość 70 yardów.
  Myślę, że ubicie jakiegoś sku…na na odległość od 2 do 10 yardów nie powinno stwarzać żadnego problemu.😀
  Więc z czym ma Pan problemy???

 31. Maciuś said

  To musi to być jakaś szczególna ta broń czarno prochowa?? 70 yardów, to jakieś 90 metrów? Dziwne.

  ——
  Zasięg strzału z broni czarnoprochowej wynosi od 1,5 km (okrągła kula) do 3-4 km (pocisk).
  Co jest dla Pana dziwne?
  Admin

 32. NICK said

  Poważny. (30). Pan Miet powiedział.
  Co wiedział. Co wiedział?
  Wejdź se Pan na ‚broń.pl’.

  To już bronią lepszą są prochy. Zmarłych Naszych.

 33. Maciuś said

  Też tak samo myślę Panie NICKu.

 34. Maciuś said

  34. Pan Admin. To, że z tak gównianej broni, jaką jest broń na czarny proch, pan Miet mógł trafić i ubić Jelenia z 70 yardów, nic więcej.

 35. Maciuś said

  Także pomimo, że pan admin pisze o jej zasięgu, miarkuję, pola rażenia; a jak ze szybkostrzelnością na minutę?, nie przekonuje mnie ta „broń”.

  Szybkostrzelność? Prawie takiej nie ma 🙂
  Admin

 36. Maciuś said

  No właśnie drogi adminie, a i tylko można posiąść w Polsce replikę takiego „kałacha” TYLKO i AŻ… DO…1850 roku, BEZ POZWOLENIA SZKIEBRÓW zwanych Polucjantami 😉 :O
  Po 1850r, musi być zgoda?!? Po co??? Kamandira Komendy Wojewódzkiej Policji.
  Niestety. Do walki wręcz i na odległość na przyszłym „polskim” Majdanie???, raczej ta poczciwa broń palna, nie nada się. A może się mylę drodzy gajówkowicze? Licho nie śpi 😉

  ——
  Ależ oczywiście – dlatego broń czarnoprochowa nie wymaga zezwolenia, gdyż nie jest specjalnie użyteczna w warunkach walki. Może być przydatna do samoobrony.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.