Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Klincewicz: „Wycelujemy naszą broń atomową w NATO”

Posted by Marucha w dniu 2016-11-25 (piątek)

Rosja wyceluje swoją broń atomową na wszystkie obiekty NATO, gdziekolwiek by się one nie znajdowały, w odpowiedzi na agresywne działania Sojuszu i próby NATO „wciągnięcia na swoją orbitę coraz to nowych krajów”, powiedział dziennikarzom pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Federacji ds. Obronności i Bezpieczeństwa Franz Klincewicz.

„W odpowiedzi na agresywne działania NATO, na próby Sojuszu wciągnięcia na swoją orbitę coraz to nowych krajów, ze strony Rosji popłynie twarda i jednoznaczna odpowiedź. Wycelujemy naszą broń, także atomową, na wszelkie zagrażające nam obiekty Sojuszu, bez względu na to, gdzie by się nie znajdowały” — powiedział senator.

Klincewicz wyjaśnił RIA Novosti, że „kiedy mówimy o broni jądrowej, mówimy o głowicy atomowej, która może zostać umieszczona w nośniku w broni naziemnej stacjonarnej, mobilnej, morskiej i powietrznej”.

Wcześniej przewodniczący Komitetu Rady Federacji ds. Obronności Wiktor Ozerow powiedział RIA Novosti, że w odpowiedzi na rozmieszczenie rakietowego systemu obrony USA w Europie, Rosja będzie zmuszona do wzmocnienia systemu obrony powietrzno-kosmicznej w kierunku zachodnim, uruchomienia dodatkowych sił i środków w celu pokrycia obiektów i punktów zarządzania.

Według niego ta intensyfikacja obejmuje również rozmieszczenie „Iskanderów” w Kaliningradzie, a także stworzenie nowych formacji w Zachodnim i Południowym Okręgach Wojskowych. Kreml skomentował słowa Klincewicza w następujący sposób:

— Nasi ustawodawcy, bez wątpienia, mają prawo do swojego zdania, bardzo żywo reagują na międzynarodowe problemy, na ekspansję NATO i jego wojennej infrastruktury w stronę rosyjskich granic, dlatego taka pozycja (Klincewicza — red.) jest zrozumiała, jednak, chciałbym podkreślić, nasi ustawodawcy, według konstytucji, nie decydują o zewnętrznej polityce Rosji, o niej decyduje prezydent — powiedział sekretarz prasowy Kremla Dmitrij Pieskow dziennikarzom.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 to “Klincewicz: „Wycelujemy naszą broń atomową w NATO””

 1. Kojak said

  Na rezultaty dzialania bydlakow z PYYSS idacych na smyczy Usraela nie trzeba bylo dlugo czekac ! To jest ewidentna odpowiedz Rosji na dzialania bandziorow z Usraela

 2. Lily said

  Re1:Kojak
  Przeciez w „PYYSS”,to sa sami „Polacy,patrioci,
  i gorliwi chrzescijanie”,za takich bynajmniej chca
  byc widziani w naszych oczach.
  A,ja mowie,nie patrzmy na to co mowia,ale
  postrzegajmy ich po tym co robia.
  Drzewo poznaje sie po owocach,a ludzi po ich
  czynach.

 3. Siggi said

  Klincewicz Franciszek Adamowicz ,to nasz troche rodak(w procentach 50%) o białorskich i polskich korzeniach ur.15.07.1957r. w Oszmianach woj.Grodno,dr psychologii płk wojsk desantowych na emeryturze.Mówi po polsku także po…niemiecku.Weteran z Afganistanu,od kilku kadencji parlamentarzysta Dumy Państwowej.
  Często występuje w tv-szoł na centralnych kanałach Rosji.Wypowiada się sprawnie,kompetentnie,dosadnie.Mówi to czego nie wypada mówić pierwszym osobom w państwie.Tak i teraz to się stało,co należy uważać za normę a nie występek.Środki przenoszenia broni nuklearnej są zaprogramowane na wiadome cele .Tak jest w NATO,tak też w Rosji Chinach Ludowych i w tym nic dziwnego.
  Boże,chroń Rosję i Prezydenta Putina! … Boże,chroń Ameryke i Prezydenta Trumpa!

 4. Joannus said

  Jak jest akcja, musi w konsekwencji powstać reakcja.
  Wsadzanie kija w szprychy to niebezpieczna zabawa, szczególnie dla wsadzającego.

 5. Marian said

  W ostatnich wyborach Polacy zagłosowali na podpalaczy, więc nie powinni być zdziwieni, że teraz mogą zacząć wybuchać pożary.

 6. Boryna said

  Czy ci podpalacze zdążą uciec przed grzybami atomowymi?

 7. Realist Maleńkij said

  …da,da.
  Z maskwy nie zostaną nawet artefakty.

  Chciałbyś, dupku…
  Admin

 8. WI42 said

  @7 RM
  Niech z nas nic nie zostanie, byle z Moskwą nie było lepiej.
  Oto logika patri-idio-tów.

Sorry, the comment form is closed at this time.