Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tajemniczy wiceminister Grey

Posted by Marucha w dniu 2016-11-25 (piątek)

Dziennik „Rzeczpospolita” postanowił naświetlić postać nowego wiceministra spraw zagranicznych Roberta Greya. Szybka kariera Greya jest zastanawiająca.

Nominacja przedstawiciela amerykańskiego establishmentu wiceministrem spraw zagranicznych wywołała w Polsce głośne kontrowersje. Fakt, że wiceszefem naszej dyplomacji został obywatel innego państwa, w dodatku posiadający liczne związki, a być może także zobowiązania, w amerykańskiej elicie, był powodem krytyki październikowej nominacji.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poza zdawkowymi tłumaczeniami, że Grey urodził się w Polsce i oprócz amerykańskiego posiada też polskie obywatelstwo, przedstawiało tylko zwięzłe informacje na temat jego kariery zawodowej. Postać wiceministra z USA postanowili naświetlić dziennikarze „Rzeczpospolitej”.

Jak ustalił dziennik, Robert Ethan Grey nazywał się niegdyś Robert Piotr Grygielko. Urodzony w 1973 roku, wraz z ojcem Zdzisławem, matką Czesławą i starszą siostrą mieszkał w dzielnicy Bałuty w Łodzi. Już u schyłku lat 70 ojciec Greya ubiegał się o paszport by wyjechać do Kanady, gdzie mieszkały dwie jego siostry. Chciał pracować u jednej z nich na farmie. Władze wydały wówczas decyzję odmowną.

Zgodę na wyjazd czasowy do Kanady Zdzisław Grygielko otrzymał dopiero w maju 1984 roku. Wyjechał miesiąc później po czym natychmiast przeniósł się do Stanów Zjednoczonych gdzie pozostał. Żonę i syna ściągnął do Ameryki w 1987 roku. Z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej wynika, ze ojciec Greya, wbrew jego deklaracjom, nie wyjechał z Polski z powodów politycznych, lecz ekonomicznych. Pracował jako krawiec.

Robert Grygielko zmienił nawisko na Grey na początku lat 90. Dlaczego? Tego ani Grey, ani resort nie ujawniają. W USA Grey studiował na trzech kierunkach, na trzech uniwersytetach: stosunki międzynarodowe w Nowym Jorku, filozofię w Bostonie i socjologię w Darthmouth.

„Rzeczpospolita” zastanawia się jak to możliwe, że syna świeżo przybyłego imigranta stać było na znaczne wydatki, jakie wiążą się ze studiowaniem na amerykańskich uczelniach. Tymczasem roczny zarobek jego ojca w USA wynosił u schyłku lat 80 18,6 tysiąca dolarów rocznie.

Równie zastanawiające jest, że Grygielko-Grey bardzo szybko otrzymał amerykańskie obywatelsto – już trzy lata po przyjeździe. Od razu po studiach Grey wyjechał do pracy w egzotycznych krajach – w Afryce i do Kambodży. Potem miał pracować dla Putnam Investments w Bostonie, ale firma nie potafiła przedstawić dziennikarzom „Rzeczpospolitej” żadnej konkretnej informacji o jego karierze. Według publicysty Piotra Skwiecińskiego Grey miał zajmować się wówczas pijarem, miał pracować wówczas między innymi dla wybijającego się wówczas polityka Partii Republikańskiej Mitta Romneya.

Następnie Grey pracował dla Organizacji Narodów Zjednoczonych – najpierw w jej centrali w Nowym Jorku a następnie w New Dehli w Indiach. Właśnie z ONZ Grey przyjechał do Polski w 2010 roku.

„Wiceminister wrócił do Polski z powodów patriotycznych, chciał wykorzystać zdobytą w USA wiedzę i doświadczenie na rzecz pracy w Polsce” – tak opisuje sprawę MSZ. Został jednym z dyrektorów w Instytucie Spraw Wschodnich organizującym coroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy, zbierające polityków, ekspertów i ludzi biznesu z całego świata.

Od 2012 r. Grey pracował jako doradca zarządu grupy zbrojeniowej Bumar. W tym samym czasie w państwowym koncernie pracowała jego żona Angelika Prokop-Grey. W maju 2016 roku Robert Grey został doradcą w gabinecie politycznym ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego by 30 września zostać mianowanym wiceministrem.

Naświetleniu postaci wiceministra z pewnością nie ułatwia jego resort, który bardzo zdawkowo odpowiadał jak do tej pory na pytania dziennikarzy. Nie inaczej było w przypadku interpelacji posła Roberta Winnickiego, który również chciał dokładniejszych informacji o Greyu.

Na pytanie: „Dlaczego na wysokie, bardzo ważne stanowisko w MSZ mianowano człowieka nie będącego Polakiem, mieszkającego w Polsce zaledwie od kilku lat?” – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak odpowiedział w pismie z 4 listopada – „Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie komentuje decyzji personalnych, stwierdza jednoznacznie, że Pan Robert Grey jest Polakiem i spełnia wszystkie warunki merytoryczne i formalne przewidziane ustawą o służbie zagranicznej. Każdy Minister ma prawo dobierać sobie współpracowników”.

Winnicki uściślając swoje wątpliwości pytał o kwalifikacje Greya. Wiceminister Dziedziczak raczył odpowiedzieć jednym zdaniem, że „Podstawą do zatrudnienia są kwalifikacje oraz dotychczasowe doświadczenia zawodowe. Kilkuletnia praca Pana Roberta Greya w Organizacji Narodów Zjednoczonych była istotnym argumentem przemawiającym na rzecz przydatności zatrudnienia w MSZ”.

„Czy polityka nominowania cudzoziemców na wysokie stanowiska w polskiej dyplomacji jest manifestacją braku własnych, polskich kadr, zdolnych podjąć takie zadania?” – pytał MSZ Winnicki na co Dziedziczak odpowiedział – „Minister Spraw Zagranicznych jak każdy minister ma prawo dobierać sobie współpracowników. Pan Rober Grey nie jest cudzoziemcem, jest Polakiem, który przebywał zagranicą i ma prawo pracować w Polsce, wykorzystując zdobytą wiedzę, doświadczenie do czego namawiał i realizował wcześniejszy rząd i obecny”.

Z kolei na pytanie o ewentualny konflikt interesów związany z wieloletnim funkcjonowaniem Greya w ramach amerykańskiego establishmentu biznesowo-politycznego Dziedziczak mógł odpowiedzieć tylko tyle, że „Pan Robert Grey jest Polakiem i wobec tego może zajmować każde stanowisko”.

Ogółem, na żadne ze swoich dziesięciu pytań Winnicki nie otrzymał odpowiedzi dłuższej niż składającej się z dwóch zdań. We wszystkich Dziedziczak napisał, że Grey jest Polakiem, posiada nieokreślone bliżej kompetencje, a jego mianowanie to prerogatywa ministra spraw zagranicznych, która nie wymaga komentarza.

rp.pl/sejm.gov.pl/kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarzy 48 to “Tajemniczy wiceminister Grey”

 1. Piw paw said

  W rządzie nie ma polskich patriotów. Rząd żydo-chazarski działa na niekorzyść Polski i Polaków. Robią s…syny mafijne interesy dla własnych korzyści. Rabują (od rabe) Więc skoro nie służą Polsce i Polakom powinni dostać w tzw. „czapę”. Zastrzyk ołowiu do łabów. Tak by np. zrobili żydzi w Israelu zdrajcom. A my Polacy na co czekamy? Chyba na niewolnictwo z krzyżem w mózgu ku uciesze NWO-synów. Te antypolskie mendy nie wiedzą, że nic nie trwa wiecznie. Za wszystko zapłacą. Oby wszyscy zostali jak najszybciej zgładzeni. Od malczika po starika.

 2. Piw paw said

  Widać chazarski ryju u tego mendystra.

 3. Marian said

  Czyli kolejny chazar w reżimie SSzydło…

  Całkiem sporo gnojasów z obrony terytorialnej, co to założyło mundur i od razu spode łba na ulicach patrzy na Polaków, też ci chazarskiej urody.

  Przypadek?

 4. Lalek said

  Grey? Żeby to nie był zboczeniec sadomaso.

 5. Piskorz said

  re art. :Każdy Minister ma prawo dobierać sobie współpracowników”. NO NIE MOGĘ..JAJA JAK BERETY…ALE TUPET…MURWA KAĆ..!!

 6. Krawiec, … z Łodzi? Hmmmm…

 7. snag said

  Rzeczpospolita nie wie ze wyrozniajacy sie student moze skonczyc studia na najlepszyc uczelniach nie wydajac centa i jak naprawde wyrozniajacy sie i ambitny to fundowane stypendia (scholarships) czekaja takich w kolejce jak rowniez zatrudnienie w renomowanych firmach czy w polityce ,…
  ——————————————————————————-
  „Rzeczpospolita” zastanawia się jak to możliwe, że syna świeżo przybyłego imigranta stać było na znaczne wydatki, jakie wiążą się ze studiowaniem na amerykańskich uczelniach. Tymczasem roczny zarobek jego ojca w USA wynosił u schyłku lat 80 18,6 tysiąca dolarów rocznie”

  Z obywatelstwem tez nic podejrzanego bo jako maloletni otrzymal je w dniu kiedy otrzymal ojciec jesli wymienil go na kwestionariuszu.
  ——————————————————————————-
  Równie zastanawiające jest, że Grygielko-Grey bardzo szybko otrzymał amerykańskie obywatelsto – już trzy lata po przyjeździe.

  Fakt ze zmienil nazwisko i dlaczego to nie ich interes, ja tez zmienilem bo nie chcialem zeby anglo-jezyczni pluli mi w gebe probujac je wymowic ,…

  W ogole to durny artykul, facet ma wyzsze kwalifikacje niz jego boss i cale to stado w resorcie – Jesli jest jakis snag to moze w udzieleniu security clearance (certyfikacji dostepu do tajemnic panstwowych) choc patrzac klike polsko-jezycznych przy korycie to nie widze problemu bo moze byc bardziej lojalny niz oni ,…

  ——
  Największą kwalifikacją Greya będzie donoszenie Usraelitom na swego szefa i przekazywanie mu rozkazów z góry.
  Admin

 8. snag said

  Stonka my friend ,…

  Zmien Grygielko na Grygelko i mozliwe ze sasiad zza Buga 😉 ,…

 9. cadyk z Radomska said

  Syn krawca z Łodzi….to jakiś szmonces? To się dzieje naprawdę? Ten burdel nawet nie udaje już państwa

 10. snag said

  Gdybym kierowal sie watpliwosciami p. Winnickiego, znaczy ‚kwalifikacjami’ nominowanego to nie mogl bym glosowac na Trump’a, no sir, pozatym senor Winnicki zanim zaczniesz p. plodzic to zajrzyj do slownika co znaczy biznesowo-polityczny establishment i sprawdzic czy jako taki wogole istnieje? ,…
  —————————————————————————————————————————–
  Winnicki uściślając swoje wątpliwości pytał o kwalifikacje Greya.

  A ów establishment nie istnieje? Niech to Pan napisze drukowanymi literami, żebyśmy się mogli pośmiać!
  Admin

 11. Jacek2 said

  Oj tam, oj tam, naraz wielkie dziwowisko. Przecież przynajmniej przez ostatnie 27 lat całkiem jawnie naszymi sprawami zagranicznymi zajmowali się bracia korzenni. Moźe tylko pan Skubiszewski trochę odstawał od tego towarzystwa.

 12. panMarek said

  Syn krawca z Łodzi a dziennikarze „docierają do tajemnic”.
  Śmieszne.
  Wystarczy na niego spojrzeć.
  „Teatrzyk Piątej Klepki” Krysi Jandzi a nie poważne państwo.

 13. wanderer said

  Sprawa wydaje sie prosta. Napisze troche na skroty. Otoz kazde panstwo ma sluzby i te sluzby werbuja wedlug swoich wzorcow, potrzeb i przyszlych celow pewnych ludzi . I ci ludzie podejmuja zadania i wspolprace z reguly swiadomie, ale niekoniecznie. Niektorzy sa hodowani do swojej przyszlej roli i do konca pozostaja przekonani ze to wszystko co ich spotyka jest suma paru czynnikow miedzy innymi ich wlasnej ciezkiej pracy, poswieceniu nauce i przypadkowi ktory zrzadzeniem losu pomaga w znajdywaniu pracy, poznawaniu ciekawych i waznych ludzi czyli ogolnie pojetemu pieciu sie w gore po szczeblach kariery. W miedzyczasie taka osoba poddawana jest ksztaltowaniu pewnych przekonan, politycznych, obyczajowych, ekonomicznych itp. Wyglada to pozniej tak ze takie klacze naturalnie odroslo od korzenia a jest tylko narzedziem.
  I pan Grey wydaje sie byc taka osoba.

  ——
  Nie inaczej – admin

 14. Maciek said

  9 Wanderer – dokladnie.
  pozdr.

 15. Boydar said

  Nooo …

 16. Trak said

  To dlaczego się Szary nie nazywa, tylko Grey, jak tkanina obiciowa z importu.
  Tajnos agentos – a gdzie szacunek dla korzenia, od którego pochodzi?
  U Słowian takich zwyczajów nie ma. Nazwisko to ród i sława i idzie od przeszłości do przyszłości.
  Taki minister jak ministerstwo.
  A po chachłacku to trochę potrafi, czy tylko w Jidysz?

 17. zbigi said

  wanderer ,tak wlasnie.

 18. Takitam said

  Wpis 9 jest ok.. reszta to pitolenie.

  Ten buldog z 11 to kto?

 19. snag said

  Takitam @ 14 ,…

  Byly naczalny MSZ … tuz po ‚wyzwoleniu’ ,…

 20. adsenior said

  A mnie ta sprawa, jak żywo, przypomina karierę Sikorskiego. Też jak „królik z kapelusza”, go JarKacz wyciągnął i zrobił ministrem obrony. Do dzisiaj mnie nurtuje pytanie, na czyje polecenie tak postąpił. Tutaj również, dlaczego ten Grey, na czyje polecenie, został wiceministrem??

 21. awkzim said

  Proszę czytać ze zrozumieniem, nigdzie nie jest napisane o urodzeniu w Łodzi, jest tylko że mieszkał na Bałutach. I jeszcze jedno, w dostępnych bazach genealogicznych w Łodzie nazwisko Grygiełko nie występuje. Przy okazji bazy są gdzieś do roku 1910.

 22. Marian said

  Żydowski reżim SSzydło małymi kroczkami przygotowuje się do hokokaustu Polaków.

 23. revers said

  Jest juz policyjne SS na mocy ustawki 1066 Szydlo, Zydokracji pomoze
  https://www.radio-utopie.de/2016/11/26/polizisten-werden-militaerisch-geschult/

 24. Marian said

  Parę dni temu miałem okazję obserwować na ulicy chazarskiego zomowca z macierewiczowskiej OT. Zaczytany w książkę „Łowca” Pauliny Hendel co jakiś czas odrywał wzrok od tekstu patrząc spode łba na stojących na przystanku Polaków, a jego wzrok wydawał się mówić – juz niedługo zrobimy z wami porządek.

 25. www said

  Cóż nadzór USA, pies musi być na smyczy

 26. rakieta said

  .http://www.illuminatio.pl/wp-content/uploads/2013/01/1_pdfsam_Najwiekszy-sekret-do-netu-1.pdf

  czytać i rozpowszechniać!

 27. Boydar said

  Pański wpis (24), Panie Marianie jest wybitnie tendencyjny oraz pełen fałszu; tak oceniam.

 28. Archer said

  Patrząc na to zdjęcie, wygląda że to zwierzchnik Grey wręcza nominację podwładnemu Waszczykowskiemu, a nie odwrotnie.

 29. GonDar said

  50 Twarzy Greya.
  Kto zaczyna?

 30. Marcin said

  Oj tam. Jak elektryk na półtora wolta mógł zostać „prezydetem” to syn krawca- patrioty może być wiceministrem. Zresztą czego on może nauczyć wazeliniarzy z rządu? Oni mogą uczyć jego.

 31. snag said

  Admin @ 7 i 10 ,…

  A jego oskarżycieli typowo polska cecha charakteru czyt. zgnoić i wdeptać w błoto rodaka który się wybija, skąd ja to znam i kto mi to przypomina? ,…

  Wspominałem już kiedyś na tym forum co powiedział mi pewien Rusek: Jeśli Masz wątpliwości czy goj czy jewrej to sprawdź kim jest jego żona – Macie tam tuziny przykładów na najwyższym szczeblu przy korycie zaczynając od prezydentów po ministrów marszałków Sekmu i cała plejadę w sądach i na uczelniach którzy albo urabiają wasze dzieci albo karaja, jak nieposłuszne którzy się nie mieszają z wami a ten stanął wam w gardle … bo Polak z Ameryki … Ameryki bo zabrali go tam rodzice jak był dzieckiem i nie z jego wyboru.

  Grey’a żona, z domu Prokop to słowiańskie nazwisko znane w starożytności od Weltawy po Dniepr a nawet dalej na wschód z którego wywodzi się ruski kompozytor Prokofiev, czy Św. Prokop, patron Bochemi i zalozyciej słynnego klasztoru w Pradze (nad Weltawą) w czasach Chrobrego. Jeśli jej rodzina pochodzi że Śląska to jest prawdopodobne że z polskiej arystokracji z herbem.

  Jeszcze jeden szczegół, gdyby był żydem jak mu imputujecie to jego drugie imię Piotr było by ostatnim imieniem jakim obdarowali by go żydowscy rodzice bo kojarzy się z Chrześcijaństwem i Watykanem

  Znajdź mi p. ten termin w slowiniku i pokaż bo to co ja wiem to establishment polityczny jest najgorszym wrogiem biznesu dlatego ten spieprza za granicę gdzie politycy nie nie mają takiego wpływu i nie jest ograniczony ustawami polityków jak w Stanach.

  Ja mógłbym być obywatelem Stanow dwa lata wcześniej niż zostałem a nie zostałem bo czekałem na córkę żeby załatwić jej obywatelstwo z moim przy okazji … dostała je kilka tygodni po przyjeździe do Stanów a nie po trzech latach.

  Ja też miałem w papierach ‚uchodźca polityczny’ co bylo niezbyt zgodne z rzeczywistością bo wtedy była to jedyna droga dla Polaka (azyl) żeby zostać w Stanach ,…

  Mnie ten artykuł śmierdzi tanią prowokacją obozu który przegrał wybory ,…

 32. Marucha said

  Re 32:
  Mamy bardzo nieciekawe i wybitnie jednostronne doświadczenia z „wybijającymi się rodakami” importowanymi zza granicy – że wspomnę choćby „Jacka” Vincenta Rostowskiego czy Radka Sikorskiego.
  Istnieje w Polsce wielu młodych ludzi równie zdolnych, jak Grey, a z pewnością wielu zdolniejszych i nie ma potrzeby, wzorem Ukrainy, obsadzać ministerstw cudzoziemcami czy jakimiś Polakami z wątpliwego odzysku.

  Autentycznym polskim patriotą był śp. Filip Adwent, który wrócił z Francji i chciał pracować dla Polski.
  Zmarł na skutek obrażeń odniesionych w „wypadku samochodowym” 18 czerwca 2005 koło Grójca. Na miejscu zginęli jego 19-letnia córka Maria i 85-letni ojciec Stanisław.
  Filip Adwent oraz jego matka Hanna zmarli osiem dni później
  Praktycznie eksterminowano całą rodzinę.

  Grey to ewidentna wtyczka usraelska. Nie jest istotne, czy Żyd, czy nie. Ja na temat jego napletka się nie wypowiadałem.

 33. Marian said

  Ad. 27. Panie Boydar, to pański komentarz wydaje się tendencyjny, a czy też fałszywy, to sam Pan wie najlepiej. Może wydaje się Panu, że lepsi „patrioci” za 500 zł miesięcznie niż żadni, ale ja tu widzę tylko zwykłych głupków, którzy próbują dowartościować się mundurem lub bezczelnych chazarów, którzy dzięki temu stają się bardziej polscy niż chciał tego sam Jakub Frank. Zobaczymy kogo jeszcze i za ile reżim kupi. Na razie idzie im świetnie…

 34. snag said

  Marucha @ 32 ,…

  Z Sikorskim zły przykład, trzymając się reguły Ruska o którym wspomniałem Radek udowodnił kim jest wyborem żony z którą ma dzieci i jak wspomniałem tuziny innych przy korycie do których nie ma watpliwaosci kim są a wy się czepiacie Grey’a nie mając żadnych dowodów że wtyczka i nie lojalny ,…

  Na chłopski rozum p. Marucha po kiego jewrejom taka wtyczka skoro mają cała plejadę polsko-jezycznych na najwyższych stanowiskach w rządzie państwa ? ,…

  Jeśli chodzi o tych ‚zdolniejszych’ o których pan wspomniał to pokaż mi czym się wykazali bo z tego co ja wiem to w Polsce prawie wszyscy dyplomy renomowanych uczelni zawdzięczają ‚plecom’ a nie pracy i zdolnościom i tu najlepszym przykładem jest syn Walesy na Penn State University w Stanach ,…

  Sytuacja o której wspomina Wanderer któremu p. przytaknąl to żadna eureka i ma miejsce w wielu aspektach naszego życia zaczynając od łowców talentów na boiskach piłkarskich juniorów … Nic nowego ,…

  Pański przykład petriotyzmu prosi się żeby wymienić Paderewskiego ,…

 35. revers said

  ad32
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=18375

  http://suwerennosc.blogspot.com/2010/12/niewyjasnione-do-dzisiaj-okolicznosci.html

  seryjny lub sterowany gps-ami na prochach

  http://suwerennosc.blogspot.com/2010/12/niewyjasnione-do-dzisiaj-okolicznosci.html

 36. Maha said

  Panie Snag…litości…..co to ma znaczyć: „Fakt ze zmienil nazwisko i dlaczego to nie ich interes”. To jest nasz interes wiedzieć bo do cholery to jest pytanie o wiceministra w MSZ a nie o zwykłego Kowalskiego który jest blacharzem, lekarzem czy kim innym ale nie pracuje w kluczowm miejscu dla państwa polskiego.
  Na każde z pytań Winnicki powinien uzyskać dokładną, wyczerpującą odpowiedź a nie strzelanie fochem od spasionego, bezczelnego Dziedziczaka. Patriotyzm pis-dzielców kolejny raz w pełnej krasie…Na początku Macior błysnął zatrudnieniem szczyla z hameryki na doradcę MON, o którym tez nie było wiele wiadomo, ale był z hameryki co miało nas rzucić na kolana w niemym zachwycie.Smieli się z Vincenta Rostowskiego w swoim „świntym” pisowskim oburzeniu.Regularnie pier…lą o wasalizmie w PRL-u a sami co robią, lejąc gęsty sos pseudopatriotycznej obłudy …..Po drugie niech pan ,panie Snag przeczyta ze zrozumieniem wpis p. Wanderera….
  Grey-kolejny przykład dymać-kracji dla Polaczków, bez żadnego już udawania, że nasz „patriotyczny, Polski i pobożny” rzund ma nas w…..i nie nam służy, za to my mamy slużyć panom jako owce do strzyżenia.
  A gdziez jest nasz przepatriotyczny kler na czele z Łoćcem co tak sie przerażał brakiem patriotyzmu i zlodziejstwem po-psl???Stracili wzrok, słuch, rozum ?Nie widzę żeby im nawet powieka drgała…

  Panie Marianie, nie zdiwiłbym się gdyby w tej OT było sporo chachłów, jeśli o chazarskiej urodzie mowa…

 37. Marucha said

  Re 36:
  Słusznie.
  Mamy prawo nie tylko wiedzieć, jak się nazywał przedtem, ale i kim byli jego rodzice, czy ma rodzeństwo, jak mieszka, ile zarabia itd. BO TO JEST OSOBA PUBLICZNA.

 38. snag said

  Marucha @ 37 ,…

  Zarabial czy zarabia bo jesli to pierwsze to nawet jesli p. powie ile to p. nie sprawdzisz bo IRS tego panu nie potwierdzi ani nie zaprzeczy. co do rodzicow to nie musi ale to jest podane w texcie … kogo obchodzi czy mial brata to nastepna sprawa nie do sprawdzenia bo jesli gdzies kiedys tata mial ‚wypadek’ i do tej pory sie nie przyznal to prawdopodobnie dowie sie na lozu smierci taty, a moze nigdy ,…

  Wiceminister co najwyzej doradza a decyzje podejmuje jego szef w porozumieniu z rzadem. Gdzie mieszka tez nie musi sie tlumaczyc chocby ze wzgledu na bezpieczenstwo a jesli chodzi o jego rezydencje w Stanach to zadna tajemnica.

  Jeszcze raz p. Marucha caly wasz rzad jest dostatecznie zazydzony ze jeden wiecej czy mniej na szczeblu Grey’a niczego nie zmienia i niczego nie wnosi a po takim artykule odciaga uwage od tych na ktorych powinna byc kierowana.

  ——
  Co Pan tak bronisz tego Greya?
  To musi być kawał sukinsyna…
  Admin

 39. snag said

  To nie ja a senor admin a kąt z jakim podchodzę do sprawy i z jakiej gałęzi patrzę … pewien gość powiedział by panu: it’s elementary logic my dear Watson follow this trail and you’ll find the answers you’re lookin for – Jeśli szanowny pan logiczne wytłumaczysz co zainteresowani zyskują czy Polin traci W OBECNEJ SYTUACJI to może zmienię zdanie i nawet przeproszę że patrzę na waszą nagonkę nie tak jak chcieli byście to widzieć w co wątpię bo ja w przeciwieństwie do was nie trudnię się kopaniem dołków po kimś na podstawie spekulacji/podejrzeń i nie trawię szkalowania ,…

  Powtarzam, ten autor to pajac z agendą który jeśli nie judzi to płodzi bzdury (kilka obnażyłem) na potrzeby smoke in screen* jak tutaj mówią żeby odwrócić uwagę od ich dziadostwa i judzić na Rusków.

  Dziwne że te zarzuty zbiegły się z wizytą p. premier w grajdołku i jej podpisem pod cyrografem w którym sprzedaje interes rodaków i w czasie kiedy jest nadzieja na poprawę stosunków Zachodu z Rosją po której (jeśli się zmaterializuje) wyjdą na krótkowzrocznych durni jeśli nie zdrajców z agendą którzy powinni wisieć a nie rządzić krajem ,…

  *something designed to obscure, confuse, or mislead.

 40. snag said

  Tu muszę dodać do „wiceminister co najwyżej doradza a decyzję podejmuje jego szef w porozumieniu z rządem”, w 38 … po spełnieniu powyższych warunków całość jest (albo nie) ratyfikowana przez Senat jesi nie obie izby żeby miała moc prawną ,…

  Grey to cienka nitka w pajęczynie i kto wie czy nie kozioł ofiarny w razie potknięcia ,…

  ——
  Powtarzam: po ch… nam tacy Polacy z odzysku? Nie ma już innych, którzy by nie budzili kontrowersji?
  Admin

 41. snag said

  Admin @ 40 ,…

  Widocznie nie ma skoro polsko-jezyczni robią z wami co chcą – Nauczcie się więcej słuchać, wyciągać wnioski i uczyć zamiast wymądrzać i przylepiać metki tym którzy patrzą na was z boku coś widzą i próbują otworzyć wam oczy ,…

  Te ‚kontrowesje’ kreowaliście sami, inne narody są dumne z takich ‚odzysków’ gdzie ktoś osiągnął coś za granicą i wraca niestety nie moi rodacy – Do dzisiejszej Polski taki Paderewski czy Curie-Sklodowska nie miali by po co wracać bo wykończyli byście ich jadem jakim was nasączono ,…

  ——
  Proszę nie porównywać Paderewskiego z tym jakimś Greyem.
  Admin

 42. snag said

  P. Admin ,…

  W dzisiejszej Polsce lepiej byście go [Paderewskiego czy Sklodowską] nie potraktowali, no sir, wystarczy prześledzić jak potraktowaliście innego patriotę z Kanady (Tyminskiego) od którego moglibyście się uczyć wszystkiego, zaczynając od traktowania bliźniego po sukces, który nie tylko miał plany wrócić a również tupet startować w wyborach na prezydenta … co to to nie … nie w Polsce … no sir ,…

  W Polsce to rutyna ,…

  Nie bez powodu podrzuciłem wam video w ‚wolnych’ z sześcioletnim (polskiego pochodzenia) dzieciakiem promowanym przez innych którzy odnieśli sukces w ich biznesie … dla nich to taki Grey w ich branży, któremu trzeba dać szansę a nie gnoić ,…

  ——
  Co do Tymińskiego – to niestety muszę się zgodzić.
  Nachalna, bezczelna, zakłamana nagonka na Tymińskiego zrobiła swoje…
  Admin

 43. NICK said

  Bez zgody!
  Snag i Admin.
  Dlaczego „kariera” zaczęła się we 1968?
  Dlaczego jest ‚pustka’ we życiorysie 1970-1974? Emigracyjna.
  (…)
  Stana T.

 44. snag said

  NICK ,…

  Jestes potwierdzeniem tego co pisze – Przeczytaj i przy kazji sie dowiesz ze jego „kariera” nie zaczęła się we 1968.

  http://www.polskatimes.pl/artykul/3776269,stan-tyminski-kim-jest-najwieksza-sensacja-wyborow-prezydenckich-po-1989-roku-video,1,id,t,sa.html

 45. VA said

  Dziwie sie ze w Polsce zaden dziennikarz nie sprawdzi korzeni rodzinnych Roberta Grygielko pseudonim Grey. Kim byli jego rodzice i dziadkowie? To mozna ustalic chyba ze nazwiska i zyciorysy zmieniono w tej rodzinie.
  Dla mnie nie ma watpliwosci ze to musi byc Zyd, bo na takie stanowisko Polaka nie posadza. Musi byc z waznej parchatej rodziny, ze zajeli sie nim Zydzi w USA i wypromowali na tego kim jest dzisiaj. Prawdopodobnie wstapil do masonerii i jest agentem CIA. Zaloze sie ze jego zona tez ma parchate pochodzenie.
  ministerstwo Spraw Zagranicznych jest pod calkowita kontrola Zydow, a Polakow tam nie ma. Nie mylic Chazarow z Polakami.
  Czy SNAG jest parchem, czy moze z innej mniejszosci etnicznej ktora pomaga Zydom udupic Polakow? Bo jego komentarze wskazuja ze tak.

 46. Yon said

  Usłyszałem przed chwilą w radiu, że go odwołali. Ponoć zataił współpracę z wywiadem Usraela. 😀

  ——
  http://wyborcza.pl/7,75398,21052494,wiceminister-grey-odwolany-w-trybie-pilnym-zatail-ze-wspolpracowal.html?disableRedirects=true
  Admin

 47. NICK said

  Łżesz. Snag. (44).
  Poszperaj w Gajówce.
  Przejrzałem życiorys StanaT. i wnioski napisałem w kilku artykułach.

  Podobnie uczyniłem z OzjaszemG (jkm) – to, przyjęliście do wiadomości i stosowania.
  A StanT. jest tu dziwnie chroniony.

  Jesteś z towarzystwa?

 48. Peryskop said

  Re 46

  Kilka dni temu pytałem tu wobec wyboru Trumpa jak i kiedy usuną Antka M. i Szarego – jako już balastów niekompatybilnych z etapem.

  Możliwe, że namiar przyszedł zza wody 🙂

  To kiedy Antek ?

  Dziś mu już podłożyli świnię ujawniając, że ponoć chciał na doradcę zaangażować Argentyńczyka. Jak znam życie i precedensy, być może z Opus D.

Sorry, the comment form is closed at this time.