Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Wielkiej Brytanii znaleziono ciało eksperta w sprawie Litwinienki

Posted by Marucha w dniu 2016-11-25 (piątek)

Matthew Puncher, ekspert ds. promieniowania, który prowadził śledztwo w sprawie okoliczności śmierci byłego agenta rosyjskich służb specjalnych Aleksandra Litwinienki został znaleziony martwy w swoim domu w Wielkiej Brytanii. Taką informację przekazuje The Times.

Według informacji brytyjskiego dziennika, na ciele 46-letniego mężczyzny znaleziono liczne rany zadane dwoma nożami. Dokonujący autopsji patomorfolog stwierdził, że Puncher dokonał samobójstwa. [Sic!!! A odcisków palców Putina tam nie było? – admin]

Były pracownik rosyjskich służb specjalnych Aleksander Litwinienko, ostry krytyk polityki prowadzonej przez rosyjskie władze, uciekł do Wielkiej Brytanii i pracował na rzecz brytyjskiej służby specjalnej MI6. W listopadzie 2006 roku, w Londynie, Litwinienko zmarł na wskutek otrucia radioaktywnym polonem-210.

Brytyjscy śledczy podejrzewali o udział w spowodowaniu zgonu pracownika brytyjskiego wywiadu jego dawnych kolegów Dmitrija Kowtuna i Andrieja Ługowoja. Ci ostatni odrzucają oskarżenia. Moskwa natomiast wskazywała na udział rosyjskiego [czyli żydowskiego – admin] przedsiębiorcy Borisa Bieriezowskiego w sprawie śmierci Litwinienki.
[Nie bez podstaw są też podejrzenia o to, iż Litwinienkę zabili sami Brytyjczycy – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 5 to “W Wielkiej Brytanii znaleziono ciało eksperta w sprawie Litwinienki”

 1. Peryskop said

  [Nie bez podstaw są też podejrzenia o to, iż Litwinienkę zabili sami Brytyjczycy – admin]

  Oczywiście.

  Lub świadomie udostępnili obiekt, aby się stało.

 2. Siggi said

  ” Brytyjscy śledczy podejrzewali o udział w spowodowaniu zgonu pracownika brytyjskiego wywiadu jego dawnych kolegów Dmitrija Kowtuna i Andrieja Ługowoja. ”
  Przynajmniej otwarcie stawiają,że Litwinienko był pracownikiem brytyjskiego wywiadu(?).
  Im bardziej na Wyspach krzyczą n/t temat,tym bardziej chcą zakrzyczeć swój udział w likwidacji zdrajcy Rosji.Jest kilka istotnych wypowiedzi atomistów n/t radioaktywnego polonu,jak się z nim należy obchodzić,jakie zachować środki ostrożności itd.To jest pierwiastek ciepły I tak sobie go „chować” do buteleczki po jakim leku czy perfumach,to nie taka prosta sprawa ,do tego wozić się z tym samolotem z Moskwy do Londynu.Żeby go otruć,to było wiele innych,skutecznych sposobów.Np.służby „załatwiły”Hattabba -Jordańczyka polowego komadira w Czeczeni,któremu dostarczono jakieś ważny list,który był nasączony zabójczym preparatem I wystarczyło,że se wąchnął nieświadomie kilka razy I po kilku godz.zmarł nie tracąc przy tym żadnego …włosa.
  Grubymi nićmi szyta brytolami sprawa.

 3. Jacek2 said

  „Były pracownik rosyjskich służb specjalnych Aleksander Litwinienko, ostry krytyk polityki prowadzonej przez rosyjskie władze, uciekł do Wielkiej Brytanii i pracował na rzecz brytyjskiej służby specjalnej MI6”- jednym słowem pospolity zdrajca. Nawet gdyby to Rosjanie utłukli tego gada to nikt zdrowy na umyśle nie powinien mieć o to pretensji. Bohater podobnego sortu jak nasz Kuklinowski, pardon: Kukliński.

 4. panMarek said

  Aleksander Litwinienko sam się otruł, żeby było na prezydenta Putina.

 5. Józef Piotr said

  opinię o śmierci Litwinienki czy jak to on się nazywał rozpropagowali politykierzy i „Brukowce ” tabloidowe .
  Otłuczony temat ze wszystkich stron.
  A jeśli znajduje się jeszcze jakiś świadek to nie ma prawa do życia.
  Tak rodzą się wirusy wojny

Sorry, the comment form is closed at this time.